ELEZERSS Lijst-Sluyser in Bussum NYLON-VILTTAPIJT NYLON-TEGELS van duivenboden n.v. Juwelier Voet maakt goede sier van goud en zilver. A "Ï70ET Puzzel van de week UITGAAN IN HAARLEM i V Juweliers Nieuwe organisatie voor voorlichting alcohol nodig de elitepruik voor modieus Nederland VRIJDAG 17 APRIL 1970 21 PS (Pruik Speciaal) is de kwaliteitspruik van 100% écht haar, die iedere Vrouw nóg mooier maakt. En interessanter I Kleur-en was echt. Verven, watergolven, permanentenu doet maar. Keus uit vele modellen, in maar liefst 24 kleuren On gelooflijk laaggeprijsd: imi tatiepruiken kosten vaak méér. Andere modellen Audrey 49,95 Gina 89,95 Marina 69,95 Lolita 119,95 Uwaltijd-klare tweede kapsel Om 'pst' tegen te zeggen Postvertraging Brandweer Zeehondjes ÉÉNMALIGE AANBIEDING: 140 x 40 Recreatieplan Zandvoort Mileubederf 'n Gerenommeerde kollektie waar een juwelier terecht trots op kan zijn. De goede reputatie van Juwelier Voet is daarom niet verwonderlijk. Vaste klanten waarderen al jaren de rustige bediening. In een prettige omgeving. Dat maakt het kiezen van een sieraad tot wat het behoort te zijn. Voor wat betreft prijs, vorm en kwaliteit. En voor wat betreft uw eerste bezoek aan ons; wij begroeten graag een toekomstige vaste klant. Haarlem: Anegang 13-15 - Grote Houtstraat 165. Pleidooi NCGOV: Puzzelprijswinnaars ADVERTENTIE 'TARA' 59,95 Uitsluitend verkrijgbaar bij onder- staande.deskundige PS-agentes. Bel voor'nafspraak;óók 's avonds en in 't weekend. SANTPOORT: Mevr. Zwaan, Kerkweg 54, tel. 02560-52 72 VELSEN-NOORD: Mej. de Greef. Lad derbeekstraat 72, tel. 02510 - 2 64 30 HEEMSKERK: Mevr. Roosendaal. Scheldestraat 8, tel. 02510-3 47 09 HILVERSUM. De drie Bussumse raadsleden die bedankten voor de nieuwe PvdA-ljjst voor de komende raadsverkie zing, de heren Meijer Sluyser, P. N. van Doesburg en L. H. Kuiling hebben nu be sloten met een eigen lijst uit te komen. Een lijst-Sluyser, waarvoor zij overigens nog meer kandidaten hebben. In totaaï zal het een lijst van tien kandidaten worden, van wie de namen overigens nog niet be kendgemaakt werden omdat men zaterdag middag pas samenkomt om de volgorde te bepalen en een program vast te stellen. De bedoeling is wel, dat de heer Meijer Sluyser lijsttrekker wordt. De drie heren blijven lid van de PvdA. Desgevraagd verklaarden zij: „Wij den ken er niet aan vrijwillig uit de partij te gaan. Wij zijn de partij. Als iemand eruit moet is het Nieuw Links. In feite hebben die lieden de partij van ons gestolen. Zo lang men ons niet royeert blijven wij erin". Het ingezonden stuk van de heer Schuyt in uw blad van 10 dezer kan ik geheel en al onderschrijven. Deze vertraging is niet van vandaag of gisteren, maar bestaat al enkele jaren. Meermalen is het voorgeval len, dat relaties uit Deventer. Heerlen, Meerssen of andere plaatsen in Nederland brieven aan mijn adres verzonden op het zelfde moment, dat ik brieven aan hen verzond. De brieven welke m Haarlem bezorgd werden, kwamen dan tot ons al ler verwondering ook van de geadresseer den, meestal 1 of 2 dagen later aan. Het is merkwaardig, dat de brieven de postcheque- en girodienst wel op tijd aan komen. Ik heb namelijk op de /erzoek- briefjes welke de postgirodienst soms bij de saldibiljetten sluit, steeds kunnen melden, dat de brieven de volgende dag bezorgd waren. Vorige week verzond ik een dertigtal kleurencatalogi met gesten cilde prijslijsten. Op deze gestencilde prijslijsten was met de schrijfmachine een kleine verandering aangebracht. Hoewel men het bij de posterijen zo druk heeft en mensen te kort heeft, had men kenne lijk wel tijd om al deze prijslijsten open te maken en na te pluizen. Men ontdekte de in machineschrift aangebrachte wijzi ging. De toezichthouder op de Baljuws laan belde mijn zaak op met de nedede- ling dat onmiddellijk het ontbrekende briefport moest worden gebracht Op een vraag waarom men zo kinderachtig kon zijn. terwijl de post al zoveel tijd te kort kwam, volgde het antwoord: Wij hebben nu eenmaal onze reglementen. Het druk werk hadden wij ook kunnen retourneren' In ieder geval genieten wij dus tqch „service". P. NIEUWENDIJK, Haarlem. Dat de gemeente Velsen over een goed brandweerkorps beschikt, zal menigeen willen bevestigen Dat de plaats waar dit korps is gesta tioneerd. voor bepaalde punten in de ge meente niet centraal is gelegen, moet vol - gens mij tot nadenken stemmen. Als men schrijft: De brandweer was snel ter plaatse, kan men ook bedoeld hebben, zo snel mogelijk. Verscheidene factoren spelen hierbij immers een rol Ten eerste een onduidelijke melding, ten aanzien van de plaats Ten tweede de afstand. Ten derde de groeiende intensivi teit van het verkeer, waardoor men steeds grotere risico's moet nemen om bedreigde plaatsen snel te bereiken. Tevens kan de gestadige groei van een gemeente een overweging waard zijn, of het niet verstandig is, bepaalde hulpver lenende afdelingen te splitsen en op di verse centraal gelegen punten te statio neren. Dit om te voorkomen. dat men eigenlijk te laat komt. A. DE NIET IJmuiden Reactie van de commandant van de brandweer- Allereerst betuig ik mijn erkentelijk heid voor de ten aanzien van het korps uitaesproken waardering. Met. betrekking tot de suggestie om brandweerposten in verscheidene delen van de gemeente in te richten (zo althans meen ik de laatste alinea te moeten lezen wil ik het volgende opmerken. Men moet bedenken, dat Velsen een samengestelde gemeente is en dat de brandweer niet alleen IJmuiden en Drie huis, maar ook Zeewijk. Santpoort, het poldergebied en Velsen-Noord moet be dienen. Hiermede is bij het oprichten van de huidige brandweerkazerne zeer bewust rekening qehonden. Die kazerne ligt dan ook wel degelijk in het geografisch mid delpunt van de gemeente Bovendien staat de kazerne onmiddellijk aan een net van goede en royale uitvalswegen naar alle gemeentedelen. De brandweer is hierdoor in staat om overal, in Velsen binnen de vereiste, kortst mogelijke tijd dat wil zeggen binnen zes minuten hulp te verlenen en daarbij dan zo nodig het gehele, op één plaats geconcentreerde, moderne ma terieel onmiddellijk in te zetten. Dat is een bijzonder gunstige omstandigheid Noch de omvang van de gemeente, noch het aantal voorkomende branden zouden de vele technische, organisatorische en financiële inspanningen wettigen, die zijn verbonden aan het instandhouden van meerdere brandweerposten. Hoe is het mogelijk, dat er nog steeds geen einde is gemaakt aan het doodmarte len van zeehonden, door de énigen, die dat kunnen bereiken- de vrouwen! Zodra zij niets meer willen kopen of dragen of gebruiken, dat van zeehonde-vellen is ge maakt, is het afgelopen. Zeg niet: er ge beuren ook vreselijke dingen met mensen, er is oorlog, hongersnood. Want de kern van die ellende is dezelfde: hebzucht! Wapenhandel brengt flink geld op, niet waar? Hoeveel voedsel, gezonden voor de ADVERTENTIE 200 breed p. mt. 12.95 in rood - cognac - groen rood 9roen 4 in beige per stuk cognac grijs GED OUDE GRACHT 108-110, HAARLEM - TELEFOON 313840 hongerenden, verdwijnt op de zwarte markt? Hoeveel geld gegeven voor de noodlijdenden, bereikt ze nooit? Zeg ook niet: het zijn maar dieren. Wreedheid in élke vorm is een dreigend teken aan de wand, dat U toeroept: met al uw cultuur en technische kennis bent u gewogen en te licht bevonden als mens! Kom, Dolle Mina's, het is waai, dat de vrouw wordt gediscrimineerd, maar zij kan ook enorme macht bezitten, als ze maar wil. Kom Snoezepoezen, een man die iets waard is. houdt niet alleen van u om zijden nacht hemden en parfum, maar om uw hart. Kom, gewone vrouwen zoals ik, toon wat U waard bent. Kom, verenigingen van huisvrouwen, lezingen over koken en bloe- menschikken zijn aardig en nuttig, maar houdt hiér nu eens lezingen over. Kom, jongens en meisjes, jullie houdt zoveel be togingen en zovaak terecht, doe het nu eens hiér-'oor1 Laten wij de eer hebben, het eerste land te zijn, waar met deze dierenmishandeling geen cent meer te ver dienen valt. Koophet niet meer, draag hel niet meer, boycot de zaken, die het nog verkopen. WILLY CORSARI, Amstelveen. Met grote verbijstering heb ik het arti kel over het plan voor de bouw van een recreatiecentrum in Zandvoort op het cir cuitterrein in uw blad van 11 april gele zen. Tegen een recreatiecentrum heb ik niets, maar het moet niet in plaats van hei circuit komen. Het circuit, het veiligste ter wereld, verschaft Zandvoort waarschijn lijk meer bekendheid dan een recreatie centrum. De Grand Prix Formule I is een enorme reclame. Als het circuit zou ver dwijnen, dan zou er in Nederland geen gesloten circuit meer zijn. Dan moeten de tienduizenden race enthousiasten naar het buitenland voor een race (behalve T.T.- Assen), wat moeilijk, zoniet onmogelijk is door tijd en kosten, en dan wordt het on mogelijk voor de Nederlandse coureurs om te trainen in eigen land. Het circuit is niel verliesgevend. De nettowinst in 1968 (vol gens artikel in uw blad van 23-10-19691 f 102.315.— (waarvan I 46.200,— naar Tou ring Zandvoortl en in 1969 f 160.000,— (waarvan f 54 000,— voor T.Z.), dus een stijging van de winst De belangstelling voor races stijgt ook_ sterk (veel bezoekers bij de nationale pa'asraces, ondanks het slechte weer). Het verlies bij de Grand Prix-F.I. 1969 is te wijten geweest aan het feit, dat die op een zaterdag is gehouden. Er zijn per seizoen ongeveer 16 zondagen auto- of motorraces waarvan er 7 in juni, juli of augustus gehouden worden. Dus in het hoogseizoen valt de herrie mee. Dit zou dus geen beletsel zijn om het recrea tiecentrum met het circuit te combineren. (Er zijn natuurlijk trainingen, maar die zijn niet op zondagen, wanneer er veel badgasten zijn). Verder valt te betwijfelen of het recreatiecentrum rendabeler is dan het circuit (hoge kosten voor de bouw van het centrum, dat niet het hele jaar vol zal zijn). Ik, en velen met mij, zou het ten zeerste betreuren als de gemeente Zand voort ertoe zou besluiten (N.B. met kleine meerderheid) het circuit op te heffen en daarmee tienduizenden racefans in de kou te zetten en een belangrijke reclame voor Zandvoort te' laten wegvallen. D KERKHOFF, Haarlem. Een groep huisvrouwen had onlangs een gesprek over de zo gevreesde water en luchtvervuiling. Minister Klompé zei „dat de huisvrouw zelf een heleboel zou kunnen doen door geen wasmiddelen te kopen die het afvalwater afbreken". Ook spuitbussen en dergelijke zijn taboe. Maar waarom verbiedt de regering de fabrieken en zeepconcerns niet dergelijke spullen te fabriceren. Dan waren ze in één keer klaar en wij huisvrouwen weten ook niet precies wat wel en wat niet goed is. Maar de grote heren zullen zelf wel aandelen hebben in die concerns dus kijken ze wel uit. Precies hetzelfde zou het zijn als alle regeringen in de wereld de wapen fabrieken sloten. Ze kijken wel uit. Maar wat zouden wij dan ideaal kunnen leven. MEVROUW VAN WEL Haarlem ADVERTENTIE DEN HAAG. De Nederlandse Christe lijke Geheelonthouders Vereniging (N.C.G.O.V.) is in haar huidige vorm zo al niet tot ondergang dan toch tot een hoge mate van machteloosheid gedoemd. Aldus een rapport over de N.C.G.O.V., dat is samengesteld door een commissie uit eigen kring. De commissie meent, dat er in Nederland een nieuwe organisatie moet komen, die zich wijdt aan de voorlichting over de ge varen verbonden aan het gebruik van ver dovende of verslavende middelen, waar onder in de eerste plaats de alcohol. Vol gens de commissie zou de nieuwe organi satie een ruime voorlichting moeten geven over de gevaren die aan het alcoholgebruik verbonden kunnen zijn en in het bijzonder aandacht moeten schenken aan de ont mythologisering van de drinkgewoonten. De stoot tot oprichting van een dergelijke organisatie moet, zo is de commissie van oordeel, bij voorkeur niet uitgaan van een geheelonthoudersvereniging, maar bij voorbeeld van het Nationaal Protestants Centrum voor de Geestelijke Volksgezond heid. - AÏT -r r ,k f 10,Mevr. J. M. Meijer, Fazantenlaan 3, IJmuiden. 7,50 Mevr. A. Rijken, Goeman Borgesius- laan 9, Velsen-Z. 5,J. Best-v.d. Kooij, Kennemerlaan 98, IJmuiden. L -.f' Horizontaal. 1. naar beneden; 6. voorbij; 11. plezier; 12. soort slang; 14. nieuw (Lat.); 16. kashouder; 18. dichterbij komen; 20. hoofddeksel: 21. meisjesnaam; 22. aanzien; SCHOUWBURG Stadsschouwburg, (Wilsonsplein) vrij dag 17, zaterdag 18 april 20.15 u. Konink lijke Vlaamse Schouwburg met: ,La mamma". Maandag 20 april 20.15 u.: Haagse Comedie met: „4x Anders" Don derdag 23 april 20.15 u.: Toneelgroep Theater met: „Buit. Theater Ilaarioheim, (Smedestraal 23) zaterdag 18 april 20.30 u.: „Cabaret Hans Otjes". MUZIEK Concertgebouw, (L. Begijnestraat) vrij dag 17 april 20 u.: Concert door Symfo nie-orkest „Haeriem" o.l.v. André Kaart. Zaterdag 18 april 20 u.: Concert door Chr. Fanfarekorps „Arti et Religioni" m.m.v. Chr Mannenkoor o.l.v. J de Waart. Grote of St. Bavokerk, (Gr. Markt) Dinsdag 21 april 20 u.: Orgelconcert door Albert de Klerk. Aula LTS „St. Petrus", (Berlagelaan) Zaterdag 18 april 20 u.: Concert door r.-k.-harmonie „De Spaarnebazuin" en zangkoor „Musica Laica". Zomerlust. (Zandvoort) zaterdag 18 april 20 u.: Concert door accordeonver eniging „Zandvoort", o.l.v. Jan Davids. Muziekschool, (Nw. Gracht) maandag 20 april 20 u.: Concert door Hans Bruin, piano en Simon Butter, klarinet. Agathakerk, (Lisse) zaterdag 18 april 20 u.: Orgelconcert door Piet van Eg- mond. De Ark (Nw. Heiligland), donderdag 23 april 20 u.: Concert door Elisabeth Fic- toor. sopraan, Antonio Lomorelli tenor en Elisabeth Vlielander. mezzo-sopraan Treslong (Hillegom). Dageliiks. behalve maandag: diner-dansant. Cabaret-dancing Caramella n zaterdag „The Sellers" Hotel Bouvves (Zandvoort). Dagelijks: Toni Dispari. Waagtaveerne, (hoek SpaarneDam straat) zondag 19 april 20 u.: Concert door Barok ensemble „Fiori Musicali". TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62). Permanente tentoonstelling van wer ken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks "an 10 tot 17 uur. Zondags 13 tot 17 uur. Boven dien in het Prentenkabinet .Een keuze uit de collectie Van Looy" Tot en met 10 mei: avondopenstelling van het met kaarsen verlicht museum van 20 30-22.30 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 39». Permanente tentoonstelling van rude re ligieuze kunst, schilderijen, middeleeuw se beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid van 10 tot 12.30 en van 14-17 u. Zondags 14-17 uur. Teylermuseum (Spaarne 16). Perma nente tentoonstelling van schilderijen, fossielen, mineralen en historische na tuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen behalve op maandag van 10 tot 12.30 en van 14-17 u. De eerste zon dag van de maand van 13-16 uur. Koudenhornkazerne (Koudenhorn). Per manente tentoonstelling van de Stichting Meervoudig Amateur Centrum Ruimte waarneming en Onderzoek (MACRO) ge opend maandag en vrijdag van 19.30-22 u. dinsdag en vrijdag 14-17 u. en zater dag 13-17 uur. Museum Kunstcentrum De Ark (Nieuw Heiligland). Permanente expositie van voornamelijk Haarlemse kunstenaars Bezichtigen van gebrandschilderde ra men uit 1602. Geopend daeeliik= leoal- ve dinsdag 10 20 uur Van 20-24 u Klas sieke grammofoonplaten Vis- en Vleeshal (Gr. Markt). Een keu ze uit eigen bezit. Expositie van Amster damse impressionisten tot nieuw figura tieven. Geopend van maandag tot en met zaterdag van 10-17 uur. Zondag van 13-17 uur. Tot en met 26 april. Galerie E.vlders (Haltestraat 77). Ex positie van Wim Jonker, beeldhouwer en Rob Clous, graficus. Geopend dinsdag tot en met zondag 13-17 uur. Tot en met 24 april. Gallerie Blokker (Bronsteeweg 4a). Ex positie handgeweven wandkleden an Bo- dil Blokker-Veggerby en handgeknoopte rya-modellen uit Scandinavië. Geopend maandag 13-17.45 u, dinsdag 9-12.45 u. woensdag tot en met zaterdag 9-17 45 u. Gemeentehuis Bloemendaal (Bloemen- daalseweg). Tentoonstelling van flloe- mendaalse beeldende kunstenaars Dage lijks geopend van 14-17 uur. Tot en met 5 mei. Galerie Zijlstraat. (Zijlstraat 31) Ex positie van werken van Ton Sondaar- Dobbelman en Hans Royaards. Dagelijks van 12-17 uur, maandag, woensdag en vrijdag ook van 20-21.30 u„ zondags van 14.30-17 uur. Tot en met 17 mei. DIVERSEN Waagtaveerne (Hoek Spaarne-Dam- straat). Dagelijks open podium; geopend van 10-24 uur. Vrijdags en zaterdags tot 01 uur. Dagelijks pentekenen. -schilde ren en sieraden maken. Vrijdags kunst tonen; auditieprogramma. Expositie van tekeningen van Gerard van Haaf. Tot en met 1 mei. Poppentheater Merlijn, (Hasselaers plein) Zaterdag 14.30 u.: „De Sprookjes molen". Woensdag 14.30 u.: .De Ape- broodboom" Clubhuis naast I'Appelaer 'Damstraat) zaterdag 13 30 =rt 15 30 u.' Kindervoor stelling. Stadsdoelen (Gasthuisstraat). Zondag 19.30 uur volksdansen. 23. vogel; 28. bijbelse naam; 29. voorzetsel; 30. vogel; 31. plek; 32. vogelgeluid; 34. ver velend; 36. lidwoord; 37. geschiedverhaal; 38. vogelproduct; 39. verdedigingsorganisa tie; 41. wandversiering; 42. meisjesnaam; 45. landbouwwerktuig; 47. voegwoord; 49. grote bijl; 51. het kronen; 54. volgegeten (pop.); 56. vogeleigenschap; 57. edelgroot- achtbaar; 58. agragiër; 61. klepperen; 64. tijdperk; 65. kledingstuk; 67. vogel; 68. ver eniging van bedrijven: 69. lichaamsholte. Verticaal: 2. plaats o. d. Veluwe; 3. be kende voetbalvereniging; 4. bijbelse naam; 5. zangnoot; 7. Engels voegwoord; 8. ont kenning; 9. soort aap; 10 bouwland; 12. oogglazen; 13. in het jaar; 15. deel v. e. mu ziekinstrument; 17. bloeiwijze; 19. ver ouderd lidwoord; 23. vogel; 24. waterstand (afk.); 25 zuivelapparaat; 26. maanstand v fk.); 27. plaats in China; 31. vreemde munt; 32. herkauwer; 33. verhoogde toon; 35. herkauwer; 40. vogel; 43. uitheems zoogdier; 44. eil. i. d. Middellandse Zee; 46. gewicht (afk.); 47 voegwoord; 48 houding; 50. biljartstok; 52. plaats; 53. uit Ierland; 55. leeftijd (Eng.); 59. Ned. Radio Unie (afk.); 60. roofdier; 62. begerig; 63. verlan gen; 66. klaar. Oplossingen, uitsluitend per briefkaart, dienen uiterlijk woensdag a.s. in ons bezit te zijn. OPLOSSING PUZZEL NO. 14. B E D E L S T A F A N J E R 0 S E D A A V P A S S A G E I N L E G E R A G 0 E N U I V E F R 0 E M E F N D I 0 0 R I M M I G F A N T G E S T E E E R 0 R L N E V E L K A R B 0 N K E L 0 E E 0 E M E E S T A L N A T T E B 0 D R E S 0 T 0 V C A P F E S E N T G E E A R D E T A L 0 N 0 V E R W E G E N

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 21