Bouwvergunning binnen drie weken VLUCHT UIT WONINGNOOD NAAR BELGIË - en de winkels zijn altijd open - ff 8-Daagse vakanties v.a. 172: Norit maakte meer winst NS-Lente- tochten Vierkante plastic weggooi/lessen blikjes met afscheur baar deksel en NUTSSPAARBANK twee dagen in mei op uw 65+kaart Gratis reizen dager 65*1 SCHEEPVAART Witteveen bezorgd over Antillen DIVIDENDEN Street Vakbeurs geeft beeld van de verpakking-van-straks voordelig uit met NS voordelig uit met NS VLAGGEN VLAGGESTOKKEN voordelig uit met NS Wall Wr en hypotheken ZATERDAG 18 APRIL 1970 10 Personeel Halve hectare WE GAAN NAAR BOUWES ZANDVOORT AAN DE ZEE Goedkoper Belasting icht goedkoop Kort economisch nieuws Jac. v. d. Noord Zn. n.v. •n Dagje feestelijk voorjaar vieren. Naar de Efteling of Zuid- Limburg/Aken, naar Den Haag/Scheveningen of Amsterdam/Schiphol, naar de Keukenhof. Keuze uit 13 geheel verzorgde dagtrips. Alle informaties in de NS-reiskrant op de stations. ook voor PERSOONLIJKE LENINGEN (Van onze correspondent) MAASTRICHT Langs onze zuidelijke grenzen is een stille volksver huizing aan de gang. Steeds meer Nederlanders ontdekken, dat het kopen of laten bouwen van een huis in België voordelen biedt boven het eigen land. V erhuizen naar België is niet alleen goedkoper, het is oneindig veel gemakkelijker en vrijer. In Nederlands Limburg mag niets, in Belgisch Limburg bijvoorbeeld lykt alles toegestaan. In de driehoek, die wordt ge vormd door de weg van Weert over Maaseik naar Maastricht aan de ene kant en de Brabants-Limburgse grens aan de andere kant wonen al enige duizenden Nederlandse gezinnen. En aan de trek over de grens is nog geen eind gekomen. Neem de Paterstraat in Rekem, een stil dorp waar kinderen nog op straat kunnen spelen. Het ligt in België, maar van de grenspost bij Maastricht af is het geen vijf minuten rijden. Achter een monumentale groene deur met een hard stenen trap huist de heer Ch. l'Hoest. di recteur van een papierfabriek in Lim burgs hoofdstad. Lange tijd heeft hij in Nederland gezocht naar een mooi re presentatief huis, waar hij niet alleen gerieflijk zou kunnen wonen, maar ook zijn zakenrelaties royaal zou kunnen ont vangen. „Wij hebben overal gekeken", vertelt zijn echtgenote, „In Meerssen en in het Geuldal, maar we konden niet sla gen. Hier was het in een oogwenk voor elkaar. De koop en het verkrijgen van de vergunning voor een paar noodzake lijke verbouwingen waren binnen drie we ken geregeld. Een paar maanden later woonden we er al". Een keurig in het zwart geklede dienst bode had ons aangediend en ons lang genoeg alleen gelaten in de statige, met marmeren plavuizen belegde hal om ons gelegenheid te geven de tientallen me ters diepe wit-ommuurde tuin met zon newijzer en beeldhouwwerken te bewon deren. In het naar onafzienbare hoogte oprijzende trappehuis hangt een licht blauw schellekoord. Mevrouw l'Hoest volgt onze blik en vult snel begrijpend aan: „Ja, dat is voor de huisvrouw hier een voordeel, personeel is veel gemak kelijker te krijgen dan in Nederland. En de winkels zijn altijd open, zaterdag en zondag, de hele week. Ook als je 's avonds laat nog onverwacht iets nodig hebt, staan ze voor je klaar. Bij de kapper kun je ook altijd terecht". Het is al geen verrassing meer te horen, dat mevrouw l'Hoest het wonen in België zalig vindt. Om de hoek ligt het kantoor van no> taris L. Delwaide. Zijn chef de bureau licht Nederlanders graag en aan de lo pende band in over de grondprijzen in deze streek. Voor een luxe villa of bun galow is in een uitbreidingsplan in de gemeenten Lanaken en Neerharen de ADVERTENTIE (en nemen alle kinderen mee!) Gun Uzelf en de kinderen een heerlijk dagje-uit bij Bouwes Zandvoort. Maar éénmaal de wagen wegzetten op een van de ruime parkeerplaatsen en U dan vermaken en laten vermaken met alles wat het Bou- wes-complex te bieden heeft (en dat is heel wat). BOUWES HOTEL voor wie van rust houdt én van comfort én van sfeervol enter tainment. Gezellige bar. Dagelijks internati onaal dansorkest met floorshow. 's Zondags matinée. MOBILARIUM waar U (mét de kinderen) Uw ogen uitkijkt op de originele old-timers, zelfs uit 1898. Waar U niet weg te slaan bent bij de elektronische autoracebanen. En waar U in de filmzaal nog een spannende kleuren film meepikt. Dagelijks open van 11 tot 6 u. DOLFIRAMA een show van dolfijnen en zeeleeuwen, zo ongelofelijk dat U 'm beslist nog eens en nog eens wilt zien. Dat kan 4 x per dag, om 12 uur, 2 uur, 4 uur en 's avonds 9 uur. (Avondshow niet op maandag). BOWLING waar mevrouw en mijnheer een gezellig balletje gooien of onder het ge not van een drankje kijken hoe anderen dit doen. BOUWES PALACE tot slot van een fijn dagje-uit gaat U in het 70 meter hoog ge legen restaurant van Bouwes Palace een lekker kopje koffie drinken of van een heer lijk plate-service diner genieten (reeds vanaf 8,50, alles inklusief Telefonische inlichtingen over alle evene menten onder no. 025072144. Graag tot ziens bij Bouwes Zandvoort. minumumaankoop van een halve hecta re per perceel verplicht. Men wil hier de dennenbossen ontzien en de landelijke aanblik van het villa park zoveel mogeijk bewaren. Om deze redenen komt de grond hier op ruim elf gulden per vierkante meter, voor de to tale bouwplaats dus op ruim 55.000. Af hankelijk van de omvang van het huis belopen de bouwkosten dan nog eens zo'n zeventig- tot honderdduizend gulden. Ter weerszijden van de steenweg in Rekem zijn ook kleinere bouwplaatsen te koop, voorbestemd voor half-open bebou wing. Dan is slechts 2500 m2 benodigd. Bouw- en grondkosten samen voor een volledig, voorzien van gas-, wa goede burgerwoning" maar dat zou- te.r" en 'i®htaansluiting naar de bouw den we in westelijk Nederland gemakke- P waar het in twee uur in elkaar lijk een villa noemen blijven dan I w°rdt gezet. „Rekent men de tijd, no schommelen rondom een ton. Wie zegt, voor het grond- en funderingswerk dat je voor dat geld overal in Neder- ?n. afwerking mee, dan staat zo'n land terecht kunt heeft geliik. Maar niet ,huis .er drie weken nadat de vergunning met zoveel eigen grond. Niet voor een 's a'g'effeven zegt architect Janssen, huis dat zo helemaal op eigen aanwij- T/*-r i zigingen gebouwd kan worden en vooral IJ) Per Week niet zo zonder enige romslomp als in België gebruikelijk is. Zakenlieden die in Omdat de woning in alle opzichten vol Maastricht op de linkeroever werken en doet aan de elastische normen van de voor de rit naar huis nu niet op de be- Be'gisehe bouwwetgeving, duurt het ver- ruchte, want in het spitsuur chronisch «rijgen van de bouwvergunning nooit verstopte bruggen aangewezen zijn, ge- I 'anSer dan een maand. De meeste ge ven er hoog over op. „Ik ben, in België 'mefnten.kennen de Jumatthuizen, want wonend, een half uur eerder thuis dan I nada) zij °P beurzen en ten toons te]] in- vroeeer" zei er een gen te zien waren geweest, blee,k dat vroeger zei een. anderen dan bejaarden er belang_ stelling voor hadden. Jonge gezinnen of liefhebbers voor een - tweede woning stoven er op af. Enige Het kan ook goedkoper. In gemeenten tientallen zijn er nu al geplaatst en de /i nnÜ?nir? Nederlanders), Lanaken fabriek denkt aan een produktieschema (1.000) Rekem (400) en ook in Lommei van vijf huizen per week. Lucien Jans en Achel ten zuiden van Valkenswaard, sen: „En is er al ergens een gemeen- waarheen de Eindhovenaren uitwijken, telijke of provinciale instantie die aar- worden gemeentelijke verkavelingsplan- zelt, dan is één signaaltje naar Brussel nen uitgewerkt, die stukken bouwgrond voldoende om de belemmeringen snel uit opleveren voor nog geen vijfduizend de wég te ruimen", gulden. Royaal voldoende om er een flinke woning op te zetten met nog min- pnf,...j stens vier meter speelruimte aan weers- Uiyesitr kanten en diepte genoeg voor een aar- dige tuin. Op sommige plekken speelt 8e im ,van. de laaggeprijsde pre- de vierkante-meterprijs zo weinig een I f_abnuizen schuilt in de eerste plaats in rol, dat de koopsom berekend wordt naar de arbeidsbesparing, die ongeveer zeven- het aantal meters dat men langs de percent bedraagt. Ten tweede in de straat in gebruik wenst te nemen. De I verwerkte materialen. Er komt geen in de dennenbossen weglopende diepte I s^een aan te pas. De buitenwanden be- houden de besturen van deze gemeenten, I staan uit houten kaderwerk, bekleed die tuk zijn op de komst van Nederlan- .me' spaanplaten en afgedekt met wit po ders, graag voor gezien. lyester, dat nimmer geverfd hehoeft te Architect Lucien Janssen heeft voor w°rden. Na een vijf centimeter dikke de Pastoor Breemansstraat in Rekem I SP°UW gevuld met steenwol, komt daar zestig van de vierenzestig daar gebouw- aan 'de binnenzijde opnieuw een houten de herenhuizen getekend twaalf voor bader met aan twee zijden spaanplaten Nederlandse opdrachtgevers. tegenaan. Vloer en dak worden geïso- Ik wil u geen sprookjes vertellen", 'eei"d met een halve decimeter isolatie- zegt hij, „De huizen die ik daar heb ge- wok de plafonds bestaan uit witgeschil- bouwd, kosten tussen de 49.000 en derde zachtboardplaten in strookvorm. 64.000. Het zijn allemaal flinke eenge- I volledig centraal verwarmde huis zinshuizen van de klasse, die in weste- heeft een woonkamer van 6x3,60 meter, lijk Nederland tachtig- tot honderddui- Idlde slaapkamers van 4,20x3, 3x3 en 3,6x zend gulden kosten, compleet met luxe een flinke keuken, hal en gang en een badkamer en centrale verwarming. Dat I badkamer met ligbad en wastafel, is wel zo ongeveer de helft van de bouw- Toegegeven, in Nederland staat men prijs bij u, maar het laatste woord op huiverig tegenover deze weinig traditio- het gebied van goedkoopte is het niet. I nele bouwmethode, maar zelfs in het bar- Wil iemand echt voor weinig geld goed I ?"e klimaat van Canada komt men deze uit zijn, dan moet hij op een gemeente- I houten huizen met polyester buitenkant lijke verkaveling van 5.000 een gepre- I veelvuldig tegen. Zorgvuldig geconstru- fabriceerde Jumattwoning laten neerzet- I eerd> weerstaan- ze alle weersinvloeden ten, dan is hij voor 35.000 alles inbegre- voor een reeks van jaren, pen royaal onder de pannen". n H Als dit in Belgie kan en in Nederland Die pannen zijn in dit geval als beeld- n'e(- waarom eigenlijk niet? is het spraak op te vatten, want de Jumatt- Seen wonder dat zoveel gezinnen de woningen hebben veel, maar pannen nu landsgrenzen overwippen? Er zijn trou- juist niet. Ze zijn het resultaat van een wens nog meer voordelen. In België wedstrijd, die het nationaal instituut voor slaat de inkomstenbelasting niet zo ge- de huisvesting in Brussel in 1968 uit- nadeloos toe als hier. Er is een hogere schreef. Gevraagd werd in eerste instan- I vaste aftrekmarge en een royalere rege tie een laaggeprijsde eengezinswoning te I hng voor de verwervingskosten. BTW ontwerpen voor wat men noemt „de der- kent men er nog niet, maar de huisvrou- de leeftijd", de pensioengenieters. Ju- I wen die wij gesproken hebben en die matt won de eerste prijs met een huis dat in de „ateliers" te Deerlijk in twee helften wordt vervaardigd. Op trailers Goedkope huizen „over de grens". allemaal nog graag in Maastricht gaan winkelen menen dat er in de prijzen niet veel verschil is. Wel weer voorde liger is de kinderbijslag, die men als Belgisch ingezetene, ook bij behoud van de Nederlandse nationaliteit, krijgt. Per kind ligt de uitkering weliswaar niet veel hoger maar zij wordt dertien keer per jaar uitbetaald. In de vakantietijd komt er 'een maand extra. Het schoolgaan biedt- geen problemen Het lager onderwijs staat zeker op het zelfde peil in België en het middelbare ligt waarschijnlijk iets hoger. Ook de (ge ringe) afstanden spelen geen rol. Uit één gezin in Rekem gaan drie kinderen met de bus naar Nederland op school en drie in het eigen dorp. Nadelen zijn er aan het wonen in Bel gië eerlijk is eerlijk ook wel ver bonden. Berucht zijn de wegen, daar heeft de Belg, die al voor veren onder zijn auto heeft betaald, geen geld voor over. Sommige bouwgebieden zijn niet aangesloten op riolering of gasnet. En een heel enkele keer wil de electriciteits voorziening wel eens uitvallen. Maar wie in Nederland maar geen kans ziet om een huis te kopen of te hu ren al gaat dit op zichzelf in het zui den al stukken gemakkelijker dan in het westen die neemt dat beetje ongerief graag voor lief. Een kleine sprong over de grens maakt van een Nederlander nog geen Belg, maar wel de gelukkige eigenaar van een vrolijk huis naar eigen wens. Want dat is het voornaamste verschil met ons: ,De Belgische wetten zijn goede wetten; er zit altijd een achterdeur in". ADVERTENTIE ïïmasa (505* Wanneer? Kies uit 12 dagen in mei 2, 5, 9,12,13,20,21,23,26, 27. 28 of 30 mei. Hoe? Door nw kaart aan het loket te laten afstempelen. Ie Klasse tegen bijbetaling. Strooibiljet aan het loket. 3-maandskaart f 20.-, echtpaar f30.- Jaarkaart f50.-, echtpaar f75.- ADVERTENTIE Volledig verzorgd met vele excursies. Keuze uit 11 verschillende reizen in binnen -en buitenland. van elk station. Alle informatie in de NS-reiskrant op de stations. Adrastus 17 te Laspalmas. Angolakust 17 v. Freetown n. Conakry. Acteon 17 v. Saigon n. Miri. Blitar 18 te Durban verw. Ceres 16 v. Paramaribo n. Aruba. Dahomeykust 17 te Dakar Daphnis 17 te Malta. Gulf Hollander 17 v. Antwerpen n. Rotterdam. Hollandsburcht 17 te Dairen. Krebsia 17 v. Nordenham n. Hamburg. Kryptos 17 v. Larnaca n. Lavera. Mamelloyd 18 te Assat verw Nykerk pass. 17 kp. Ftnisterre n. Genua. Ondina 17 te Bonny. Phillppia 17 te Curacao verw. Straat Towa 18 tc Honkong verw. Streefkerk 17 v. Singapore n. Rotterdam. Straat Lombok 17 v. Durban n. Beira. Tjiliwong 18 te Hslnkang verw Togokust 17 v. Rouen n. Dakar Willemskerk 17 te Brisbane. Viana 17 v. Puntacardon n. Gothenburg. Zuiderkerk 17 te Antwerpen. Tot dusver dit Jaar is de gang van zaken bij het Etna Daalderop-concem gunstig geweest Ook de vooruitzichten zijn goed. Bij Daalderop beweegt de omzet zich momenteel op een circa vijftien procent hoger niveau, terwijl de stijging bij Etna van ongeveer eenzelfde orde van grootte is ais vorig jaar (12 percent). Aldus werd op de jaarvergadering meegedeeld. De raad van beheer van de N.V. Verenigd Bezit van Aandelen Verenigde Nederlandse Uit geversbedrijven N.V. is overgegaan tot onder handse plaatsing van nominaal 2 min aandelen ten volle delend in de winst over 1970 voor een prijs die de beurkoers benadert. Deze verhoging van iet kapitaal werd gewenst geacht in verband met de voorgenomen uitbrei ding van onderscheidene activiteiten. De 17 personeelsleden van Geheniau's we verijen N.V. te Veenendaal zijn per 1 augustus ontslagen. De aandeelhouders hebben besloten het bedrijf met ingang van die datum te sluiten, omdat voortzetting door de steeds groter wor dende verliezen geen perspectieven meer biedt. Het door de (Belgische) overheid subsidiëren van de vestiging van dergelijke bedrijven zou, ook naar de mening van minister Lardinois, lei den tot een verstoring van de concurrentiever houdingen. Reeds heeft de minister in de EEG- ministerraad de bijzondere aandacht van zijn Belgische ambtgenoot en van de Europese Com missie voor deze zaak gevraagd. (Van onze correspondent) WILLEMSTAD. „Mijn zorgen over de Antillen zijn niet verminderd. Maar als de regering met onze steun de pro blemen juist weet aan te pakken, moet het mogelijk zijn om de economie van de Antillen weer op de been te brengen." Aldus minister Witteveen op een pers conferentie in Willemstad vóór zijn ver trek naar Nederland. Hij pleitte om op de Antillen voorkeur te geven aan de volks woningbouw. Hij zag vele mogelijkheden voor de toeristenindustrie. Na de onlusten die er hebben gewoed, zijn de Antillen er nu weer bovenop, aldus de minister. Over de loon- en prijsontwikeling toonde de minister zich bezorgd. Hij liet een ernstig ge waarschuwing horen omdat hij loons verhogingen in sommige gevallen niet verantwoord achtte. Ook zag hij geen heil in het hoger opvoeren van de mini mumlonen. ADVERTENTIE 30 APRIL 5 MEI SPAARNE 60 TEL.3211 04 AMSTERDAM In 1969 heeft Norit N.V. een omzetstijging van 13 pet gehaald, waardoor het mogelijk was de sterke kos tenstijging op te vangen en zelfs nog een verhoging van de brutowinst met 6pet te bereiken. Dit blijkt uit het jaarverslag. Deze brutowinst steeg tot ƒ8,5 min, de nettowinst lag zeven pet hoger dan in 1968 op 3,5 min. Van de omzet van de Nederlandse be drijven werd 70 pet geëxporteerd. Van het exportpakket ging 30 pet naar de E.E.G.- landen en 27 pet naar de E.V.A.-landen. BERGEN OP ZOOM. Asselbergs' ijzerindustrie en handelmaatschap N.V. te Bergen op Zoom stelt over 1969 een di vidend voor van acht percent, (v.j. 5 per cent). BREDA De N.V. Internationale Ge- wapend-Beton-Bouw te Breda stelt een onveranderd dividend vast van 20 procent. HOOGEZAND De Noordelijke Indu strie voor Vezelverwerking stelt voor het geringe positieve saldo over te brengen naar de reserves voor vervanging van machines en over het boekjaar 1969 geen dividend uit te keren. Over 1968 werd nog vijf pet uitgekeerd. AMSTERDAM Nierstrasz N.V. wil een dividend uitkeren van tien (v.j. acht) pet op de gewone aandelen en van 6,4 (v.j. 6,2) pet op de cum. pref. aandelen. RIJSWIJK N.V. Befo-Rijswijk stelt een dividend voor van 10 pet in aandelen of naar keuze contant. Over het boekjaar 1968 werd f pet contant betaald. GELDERMALSEN Chamotte Unie N.V. stelt een dividend voor van tien pet. Over 1968 werd negen pet uitgekeerd plus een jubileumdividend van vijf pet. ADVERTENTIE De omzet in Wall Street was 10.990.000 aandelen. Dow Jones- cijfers: industrie 775.94 0.07): sporen 167.40 0.55): nutsbedrijven 114.33 076). AvondverkeerAKZO (91); Hoogovens (118.70); Kon. Olie 137.60—138 (138.10); Phi lips 66.40 gb—67.10 66.80); Uni lever 92.70 gb—93 (93); KLM (137.50). gisteren nedeo Santa Fe Ind. Can. Pacific Illinois Cent. Penns. Centr. South. Pac. Union Pac Allied Chem. Am. Can. A.C.F. ind. Am. Smelting Am. T. a. T. Am. Brand Anaconda Beth Steel Boeing Chrysler City Bank Cons. Edison □ougl. Alrcr. Dup.de Nem. Eastm. Kodak Gen Electr. Gen. Motor» Goodyear T. 26 62% 27 21% 34 38% 21% 42 49 29% 49 34 28% 29% 22% 26% 68% 19% 108% 74% 75% 71% 25% 25% 62 27 21% 34 37% 21 42% 47% 29% 49% 34 28 29% 20% 26% 67% 27% 19 110% 74% 75% 72 25% Am. Motora Int Harv. Int. Nickel Int. T. a. T. Kennecott Radio Corp Republic St. Royal Dutch Sears Roeb Shell Oil Soe. Vacum Stand Br. Stand. Oil N.J Studebaker Texaco Un. Aircraft Un. Corp. Un. Fruit Us. Rubber Us. Steel Westingh. Woolworth Ford K.L.M. glstereD nerten 9 9% 26% 26% 44% 43Va 49% 49% 52% 54% 25% 26% 35% 34% 38% 38% 66 6534 41% 42% 43% 43% 50% 4934 55% 54% 45% 45% 25% 25% 34% 34% 9% 10 47 16% 16% 16% 37% 36% 68% 68% 33% 33% 45% 45% 37% 36% ADVERTENTIE UTRECHT. Weggooiflessen, makke- I lijk te openen blikjes in allerlei rare vor men en voorbereide maaltijden in heel dun aluminium-folie voorspelt de heer W. P. A. Ditmar van Unilever een grote toe komst. „Golfkarton" van plastic is het nieuwste verpakkingsnieuwtje, dat ter ge legenheid van de eerste wereldverpak kingsbeurs in Utrecht op een persconfe rentie werd gelanceerd. Het is een Ja- panse uitvinding. Vrij nieuw zijn ook de tafellakens, bed- delakens en andere leuk bedrukte plas tics, die als textiel aanvoelen, maar 100 percent van kunstvezel zijn. Er is plastic dat als leer aanvoelt en ook naar leer ruikt. Het nieuwe produkt zal in de naas te toekomst zeker druk worden gebruikt voor het beplakken van allerlei spuitbus sen. In Amerika voert de flessenindustrie thans een vinnige strijd tegen de indu strie die de zogenoemde no-retums maakt Het zijn plastic flessen, die niet van glas te onderscheiden zijn, maar aanzienlijk lichter zijn van gewicht. Een melkflesje weegt bijvoorbeeld slechts 170 gram, te gen hetzelfde van echt glas 420 gram. Er zijn ook soortgelijke vierkante fles sen. die bijvoorbeeld voor het verpakken van jus d'orange worden gebruikt. Deze vierkante flessen besparen 56 percent ruimte bij opslag in het magazijn en maar liefst 68 percent ruimte in de be stelwagen van de melkboer. De efficien cy van de melkboer zou met deze fles sen enorm gediend zijn. want omdat het wegwerpflessen betreft bespaart hij ook nog eens 50 percent tijd door het ver dwijnen van de retourflessen. Het be zwaar van de vierkante flessen is op dit moment alleen nog, dat ze te duur zijn. In Engeland wordt met deze vierkante melkflessen geëxperimenteerd. Een fles van een halve liter weegt 140 gram, ter wijl een normale retourfles 410 gram weegt. Met gammastralen verpakte levens middelen, die populair zijn geworden on der invloed van het Apolloproject, voor spelt de heer Ditmar geen grote toe komst. Het publiek heeft zijn inziens een aversie tegen bestraalde levensmiddelen. Een enorme opgang maken op het ogen blik drank- en voedselblikjes met af- scheurbaar aluminiumdeksel. Vorig jaar werden er in Europa al 1.5 miljard ver kocht (in de VS 23 miljard). Deze nieuwe verpakkingsmethode heeft voor de fabri kant bovendien nog het voordeel, dat hij geen ruimte meer hoeft te reserveren voor de opslag van de blikjes. De alumi- niumblikjes worden vlak voor het inpak ken van de rol af gevormd. Nieuw voor Europa zijn voorts naadlo ze drankblikken van aluminium. Evenals voor blik, geldt ook voor aluminium dat allerlei vormen mogelijk zijn, zelfs trech- tervormen. Ook zijn er limonadeflesjes die de vorm hebben van een gloeilamp. De bolle kant krijgt een plastic voetje, waardoor dit flesje meteen als drinkbe ker is te gebruiken. Door nieuwe verpakkingsmethoden worden ook de winkeliers geholpen. Zo is gebleken dat de verpakking van artike len in dozen voor supermarkten weinig aantrekkelijk is, omdat de loonkosten (voor versjouwen en uitpakken) zo hoog zijn. In de toekomst zullen er daarom steeds meer stapelgoederen in de super markten verschijnen. De produkten zijn op palets gestapeld, die compleet of ge vierendeeld op de grond van de super markt worden gedeponeerd. De „Worldpack-Macropack" de eerste internationale vakbeurs voor de verpak kingsindustrie, die van 22 tot 29 april in Utrecht wordt gehouden, is 30 percent groter dan de in 1967 gehouden Macro pack, een vakbeurs die zich tot Europe se deelnemers beperkte.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 10