Recipiërend gouden KIC mocht talloze geschenken ontvangen Haarlemse violiste beheerste derde avond muziekconcours Werkgroep voor vergroting buurthuis De Loods Sport Vereent IJmuiden na 25 jaar naar eerste klas HVB en POP - MUSIC FREE - MUSIC Spoedig nieuw clubhuis Kandidatenlijst PCG Heemskerk Nachtelijke activiteit van politie Twee jongens gesnapt in deurenfabriek Ergerlijke dierenmishandeling Anti-tankmijn op het strand Politie met bijl bedreigd Bezwaren tegen bestemmingsplan Auto in brand Havenberichten i MAANDAG 20 APRIL 1970 5 ODIN tweede in Amersfoort MEER INSPRAAK GEWENST VELSEN-NOORD. Het groots opge lette jubileumfeest ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de sportver eniging „Kinheim-IEV-combinatie" (KIC) dat de gehele vorige week al velen in zjjn ban heeft gebracht, beleefde zater dagmiddag en -avond met een zeer druk bezochte receptie in de feestelijk versier de kantine van sportpark Rooswijk en een nog drukker bezochte feestavond in De Slof te Beverwijk zijn hoogtepunten. Naast de vele goede wensen, die het bestuur van KIC achter een schat van bloemen in ontvangst mocht nemen, was er van de jubileumcommissie, die zich gedurende twee jaar op het jubileum had voorbereid, voor de jubilaresse een mach tig geschenk in de vorm van een feest- bijdrage van 23.000,-, waarvan voor KIC ƒ16.000,- overbleef, terwijl de van het bestuur geleende 2.000,- met een groots gebaar kon worden teruggegeven. Maar dit alles zou het bestuur pas later tijdens de receptie vernemen. Het grote feest, begonnen met 'e muzikale rondgang door de jeugddrumband „Schulpen-Meer- weiden", gevolgd door KIC-pupillen en ad- spiranten getooid met vlaggen, verkon digde reeds 's morgens de gouden jubi leumviering. De kantine van Rooswijk was al vol bezet toen voorzitter E. San ders, na te zijn ingeleid door de heer P Harsveld als ceremoniemeester, een korte terugblik gaf. Namens het gemeentebestuur van Vel gen merkte de heer C. Ockeloen, wethou der voor sport- en jeugdzaken, die verge zeld was van de heer A. H. Wedemeyer, directeur van de Dienst Lichamelijke Op voeding, op geen geveinsde vreugde voor te wenden bij zijn gelukwensen. Hij deel de mede ook van gemeentewege te blij ven proberen het werken van KIC te steunen. Hij zegde daarom toe de eerste barak gereed te zullen laten maken voor spoedig gebruik als kleedruimte, waar voor hij meende met ongeveer twee maan den de benodigde 50.000 60.000 als krediet te kunnen aanvragen, waarbij zelfwerkzaamheid van de leden als bij het tot stand komen van de kantine een belangrijk aandeel zou kunnen geven. Wethouder Ockeloen zag de perspectieven voor het gehele sportcomplex Rooswijk inclusief Koningsveld-Kennemerstaten waarvan de kosten 1 miljoen zullen be dragen niet somber in Namens de gemeente Velsen bood hij een net met vijf ballen aan. In aanslui ting op de toezegging van de heer Oeke loen hoopte de heer Sanders de nieuwe kleedruimte vóór het nieuwe seizoen ge reed te kunnen hebben. Competitieleider E. Pauw van de KNVB voor district West I noemde de fu sie tussen KIC en IEV een goed huwe lijk, waarbij Kinheim 49 jaar en IEV 34 jaar enorm veel gedaan hebben voor de sport in Velsen-Noord en de opvoeding van de jeugd. Als bewijs van erkentelijk heid schonk hij namens de KNVB de lan ge bondswimpel waarin de kleuren van KIC en het opschrift 1920-KIC-1970. De heer H. W. van Turnhout, voorzitter van de Haarlemse Voetbal Bond. roemde het vele werk van beide clubs voor de jeugd. De gebruikelijke enveloppe, alsmede de bondsvlag vormden zijn geschenken. Voor de Velser Sportstichting getuigde de heer G. J. Timmermans, voorzitter van zijn grote bewondering voor de trou we clubmensen, die Kinheim en IEV heb ben opgebouwd. Hij bood een geschenk onder couvert aan. De heer J. Smit, voor zitter van SVIJ deed er een nieuwe bal bij. Daarna kwam de voorzitter van de ju bileumcommissie, de heer A. Wisse, met zeer belangrijke mededelingen, die de oren wijd openden. Allereerst schonk hij de van de kas geleende 2.000 terug. De commissie had goed „geboerd", waarhij hij speciaal mevrouw L. van Velthuysen- Bosscher dank bracht, alsmede de orga nisatoren van de zeer geslaagde strand- ioop A. v.d. Aar en H. Muskee. Met dub beltjes en kwartjes, levensmiddelenman den, klaverjasdrives en andere activitei ten wist de commissie niet minder dan ƒ23.000 ie verzamelen, waarvan het bê- stuur een nieuwe nationale vlag, een clubvlag en een jeugdvlag, doch boven dien een moderne voor kleurendruk uit geruste stencilmachine ter waarde van 4.500 kreeg. Het bestuur mocht tenslot te een bedrag van 16.000 als gift tege moet zien, waarbij nog eens duizend gul den waren toegezegd. Een geweldige ova tie viel in de grote vriendenkring de ju- HEEMSKERK De Anti Revolutionaire Partjj en de Christelijk Historische Unie komen voor de gemeenteraadsverkiezin gen in Heemskerk weer met een kandi datenlijst uit onder de naam Protestants Christelijke Groeperingen. Te beginnen met de lijstaanvoerder P. Vos, die lid van de ARP is, zijn de kan didaten om en om lid van respectievelijk de ARP en de CHU. De nummers 15, 16 en 17 zijn allen lid van de ARP. De kandidatenlijst is als volgt samen gesteld: 1. P. Vos; 2. G. Petersen; 3. C. C, Verhoog; 4. W. Bakker; 5. K. Kroesen; 6 L. F. Sperling; 7. E. Woldhuis; 8. P. J. de Vos; 9. mejuffrouw J. W. Bill; 10. B Feenstra; 11. C. Meilink; 12. drs. J. v. d Brink; 13. E. Koning; 14. T. J. Wentink jr.; 15. H. Koops; 16. L. J. van Leeuwen; 17 B. J. Hogeboom. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN Een zestienjarige jongen deed zaterdagavond tegen twaalf uur aan gif te van diefstal van zijn brommer, die voor de jeugdsociëteit Allison aan de Ka naalstraat stond. Omstreeks kwart ov één zag de bemanning van een politiesur- veillancewagen de bromfiets staan vc een café aan de Lange Nieuwstraat en men ging daar posten. Tijdens dat posten hoorde men dat in de buurt een ruit werd ver nield. Het bleek een grote ruit te zijn naast de hoofdingang van het warenhuis V D Met de bedrijfsleider ging men na of er iets werd vermist, maar dat kon op dat mo ment niet worden vastgesteld. De politie had inmiddels om assistentie gevraagd en het posten bij de bromfiets werd hervat Even na twee uur zag men een man op de brommer toelopen. Deze verwijderde zich lopend met de bromfiets in westelijke rich ting. Toen hij werd aangesproken ant woordde hij bijzonder onhebbelijk. De man verkeerde onder invloed van sterke drank en als verdacht van diefstal is hij naar het hoofdbureau overgebracht. Inmiddels hield de politie zich nog bezig met de eventuele diefstal bij V D. Na het glasgerinkel had men twee mannen weg zien lopen in de brandgangen achter V D en de HEMA. Een onderzoek lever de geen resultaat op. Zondagmorgen om ne gen uur vond men op de parkeerplaats aan het Velserduinplein evenwel zestig gram mofoonplaten, afkomstig uit het warenhuis De politie is nog met het onderzoek bezig (Van onze turnmedewerker) AMERSFOORT. Op de kampioen schappen voor jongens van het KNGV, in de sporthal te Amersfoort, is de ploeg van ODIN te Heemskerk tweede gewor den. De Sportclub Nijverdal werd eerste met 129,85 p.De jongens van ODIN leg den met slechts 0,4 punt verschil beslag op de tweede plaats. De voorzitter van de KNVB afdeling Haarlem, de heer H. W. van Turnhout roemde in zijn toespraak het plan van de gemeente Velsen om de ac commodatie te verbeteren. Hij onder streepte zijn gelukwens met het aan bieden van een geschenk onder cou vert aan de heer E. Sanders, voor zitter van het jubilerend KIC. bileumcommissie ten deel. Zeer groot was de dank van voorzitter Sanders voor het geweldige cadeau en het werk van de commissie. Een tweede hoogtepunt was van de jubileumcommissie de ver ering van een viertal oprichters, de he ren Arie Redeker, Jan Dekker, Jan Waag meester en Cor Luttik. Van hen werd ge zegd, dat niet onder woorden te brengen was wat zij voor de vereniging hebben betekend. De huldiging door voorzitter Sanders was emotioneel bij de aanbie ding van een gouden herinneringsspeld alsmede bloemen aan de dames. De heer Waagmeester schonk als dividend van zijn zaak over drie generaties een bedrag van 500 speciaal ten behoeve van de jeugd. Vele sprekers volgden met hun ge lukwensen en cadeaus. Mocht de receptie als een enorm ge tuigenis hebben gèstaan achter de grote sv KIC in Velsen-Noord met 500 voetbal en 180 handballeden, zaterdagavond bleek de grote vriendschapsband opnieuw in alle zalen van „De Slof" in Beverwijk, waar zeker ruim elfhonderd mensen wa ren verzameld. Nadat in café Sport be stuur en jubileumcommissie aan een wei verdiend diner hadden aangezeten, hield de voorzitter een korte openingstoespraak waarin hij gewaagde van de grote vrien denkring rond KIC. Direct daarop zorgde Menno Grondsma als conferencier, zang parodist en gastheer voor een echt ge zellige sfeer, die op een moment werd on derbroken door de binnenkomst van de drumband „De Zwervers" Als afsluiting was het op Rooswijk zon dag weer alles KIC, wat de klok sloeg De voetballers speelden voor zeker dui zend man publiek 2 x 20 minuten hand bal met de handbalheren, die overigens met 6-3 wonnen. Daarna volgde de voet balwedstrijd tussen voetballers en hand ballers, waarbij de voetballers een 4-0 voordeel behaalden. Spectaculair was de dames-voetbalwedstrijd tussen voetbal vrouwen en handbalsters. Uiteraard wa ren de handbalsters meer geconditio neerd en wonnen dan ook prompt met 3-1. De gezelligheid, die ook bij deze wed strijden heerste zette zich daarna in de kantine voort. Hier kregen de deel neemsters aan de wedstrijden ieder een fraaie doos bonbons aangeboden en daar mee was de jubileumkoek aan festivitei ten rond het gouden bestaansfeest van KIC op. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN-NOORD. Bij een controle trof de portier van de deurenfabriek in Velsen-Noord zaterdagmorgen om elf uur twee jongens van zeven en a<pht jaar aan. Zij bleken in het bezit te zijn van een zeildoeken map met gereedschap en verder hadden zij gereedschap tussen het hout verstopt, Er was voorts een brandje gestookt en een gereed.schappe.n- lade was leeg gegooid. Uit een personen auto en een mobiele kraan waren de con tactsleuteltjes verdwenen, die later ook in het bezit van de jongens bleken te zijn. Zij zijn meegenomen naar het poli tiebureau en na ernstige onderhouding later aan de ouders terug gegeven. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Een ergerlijk staaltje van dierenmishandeling werd zaterdagmiddag door enkele wandelaars ontdekt aan de rand van de Heerenduinweg. Op een ter- reintje achter het plantsoen langs de Hee renduinweg was een kruis in elkaar gezet, waarop een kip was vastgenageld. Toen de voorbijgangers het dier zagen hangen, met onder meer twee grote spijkers dooi de vleugels geslagen, zagen zij dat het dier nog leefde. Zij waarschuwden de be heerder van het dierenasiel, maar toen deze ter plaatse arriveerde, bleken en kele kinderen de kip juist te hebben los gemaakt en in een kuil te hebben ge worpen. Het dier, dat ook aan de keel deerlijk was gehavend, bleek inmiddels te zijn gestorven. De kip was eigendom van een kippenfokker die ter plaatse zijn be drijf uitoefent. Hij is door de beheerder van het asiel van het gebeurde op de hoogste gesteld. De politie heeft de zaak in onderzoek. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. Zaterdagavond is bij het schoonmaken van het strand een an ti-tankmijn gevonden. In afwachting van de komst van de Koninklijke Marine heeft de Velsense politie de mijn veilig gesteld. BEVERWIJK Op de derde avond van het jeugdmuziekconcours heeft zich één onbetwistbaar talent aangediend: de Haarlemse violiste Marianne Lammerts- ma, die met veel bravour en een soms al zeer overtuigende toon de Roemeense dansen van Bela Bartok uitvoerde.Dub- belstreken, moeilijke octavenpassages en zelfs flageoletten werden door haar zon der enige schroom aangepakt, en al was er nog wel vaak van onzuiverheden spra ke, voor een violiste, die pas vier jaar les heeft kon men toch van een uitstekende prestatie spreken. Opmerkelijk was deze avond ook het spel van de Beverwijkse pianist Frank Sierhuis, die zeer beheerst de Dwergen optocht van Grieg verklankte. Voor het overige was er maar weinig dat de mid delmaat te boven ging. Roelof Bergsma uit Den Helder speelde twee delen uit Haydns trompetconcert met mooie toon, Suuske Luijben uit Alkmaar toonde in een preludium van Bach veel muzika liteit. Opmerkelijk was het trompetspel van (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. In de nacht van zondag op maandag zag de bemanning van een politie-auto op de Planetenweg een be stelauto rijden, waarvan de bestuurder dronken leek te zijn. De politie zette een achtervolging in. De bestuurder van de bestelauto stopte in de Reggestraat en nam de vlucht, achtervolgd door één van de politiemannen die hem kon grijpen. Na hevig verzet kon de bestuurder wor den gearresteerd. Hij werd naar het hoofdbureau gebracht. Inmiddels bleken de sleutels van de bestelauto te zijn ver dwenen. Toen de politie de auto later met een sleepkabel naar het hoofdbureau wilde overbrengen zag men bij de be stelauto een man weg sluipen en zich snel verwijderen. Daar de politie ver moedde dat deze man in het bezit zou zijn van de sleutels werd hij aangespro ken. Op dat moment haalde de man een bijl achter zijn rug vandaan waarmee hij de betreffende politieman bedreigde. De ze kon hem toch arresteren en ook hij is naar het hoofdbureau overgebracht en ingesloten. De bestuurder is een 46-jarige inwoner van Beverwijk. De tweede man bleek een 23-jarige IJmuidenaar te zijn. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD. Ruim twintig men sen hadden zaterdagmorgen gehoor gege ven aap de oproep om hun mening te zeggen over de uitbreiding van het buurt huis De Loods. Tijdens de bijeenkomst kwam duidelijk vast te staan, dat men dit keer werkelijke inspraak wilde heb ben. Bij de bouw van het buurthuis is daarvan niet veei terecht gekomen. Sedert tot fusie van De Meerpaal en De Loods is besloten vanaf 1 juni wor den de activiteiten geconcentreerd in De Loods is overeengekomen dat de voor beide huizen noodzakelijke uitbreiding voor De Loods tot stand zal worden ge bracht. De architect wil het puntdak op dit overigens rechthoekige gebouw door trekken over de volle lengte, maar de heer Huider had een alternatief plan op papier gezet, dat ook de volle breedte van het gebouw benutte. Al snel werd men het over deze zienswijze eens en werd er verder gepraat over de indeling. Tijdens de discussie kwam vast te staan, dat men helemaal niet tevreden was over de in spraak, die men bij de bouw had gehad. De architect zou niets van de ideeën in ADVERTENTIE Voor onze jeugdige abonnées die interesse hebben voor komt er morgenavond een belangrijke mededeling in onze krant. rVVYV^VVVVVVVVVMWVyVVWWMVWVVVWWVVWVWVVVMWWVVWWIfywVWVVVWVWVMWWMWWWWWWVWWWWVVX IJMOND. Vijf en twintig jaar speelt de IJmuider voetbalvereniging SVIJ in de tweede klas HVB. Gisteren heeft de ciub door een 1-0 zege over BSM in Ben- nebroek de eerste klas van de HVB be reikt. Met Vliegende Vogels promoveert de IJmuider vereniging. Om het kam pioenschap van de tweede klas zal een extra wedstrijd met Vliegende Vogels nodig zijn. SVIJ is voortgekomen uit de Culturele Sportbond waarvan de club sedert (le °P~ richtingsdatum, 29 juni 1929, deel uit maakte onder de naam Sport Vereent. De fusie van de voetbalbonden, in 1940 door de bezetter gedecreteerd, werd in 1945 bestendigd en zo ging de vereniging deelnemen aan de competitie van de Haarlemse voetbalbond en werd inge deeld in de tweede klasse. Met twee elf tallen werd gestart in de HVB en aan de naam Sport Vereent werd „IJmuiden" toegevoegd, kortweg SVIJ. Het eerste elftal speelde dikwijls een vooraanstaande rol in de tweede klasse, al was er uiteraard ook wel eens een sei zoen bij waarin het minder goed ging. In dit nu voorbije seizoen was de con currentie uitermate groot en niets wees er aanvankelijk op dat SVIJ voor pro motie in aanmerking zou komen. De con currenten gingen echter punten verspe len, in tegenstelling tot SVIJ dat constant goed in vorm bleef. Gisteren werd dan de kroon op het werk gezet. Het aantal elftallen van SVIJ is sedert de toetreding tot de HVB belangrijk uit gebreid. Momenteel spelen 14 elftallen onder de IJmuider vanen, namelijk 5 se nioren-, 2 junioren-, 3 adspiranten- en 4 pupillenelftallen. Deze vinden (nog) on derdak op de velden van het sportpark Schoonenberg maar binnen afzienbare tijd hoopt men een sportcomplex in Zee wijk te mogen betrekken. Vermeldens waard is het feit dat SVIJ in 1963 de stoot heeft gegeven voor de organisatie van het toernooi om het kampioenschap van Velsen tussen de Velsense verenigin gen. zijn tekeningen hebben verwerkt, welke hij van de inwoners had ontvangen. Tegen deze achtergrond werd er met klem op gewezen dat het nu anders moest Per slot van rekening had men als voor naamste argument, dat bij de gekozen op lossing tweemaal zoveel vloeroppervlak vrij kwam als bij het ontwerp van de architect. Ten slotte werd afgesproken dat er een werkgroep zou worden gevormd, waarin bestuur, staf en tieners (voor hen is de meerdere ruimte hoofdzakelijk bestemd) vertegenwoordigd zijn. Deze groep zal met de aannemer en de architect de vergro ting van het buurthuis voorbereiden. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Tegen het ontwerp voor het bestemmingsplan „De Velserbroek" dat gedurende de voorgeschreven termijn in het Velsense stadhuis ter inzage heeft gelegen, blijken inmiddels vijfenveertig bezwaarschriften te zijn ingediend. Naar aanleiding hiervan wordt door het college van B. en W. opgemerkt dat enkele be zwaarschriften niet ontvankelijk dienen te worden verklaard, omdat zij of niet aan de raad zijn gericht, of niet binnen de gestelde termijn zijn ingediend. Deson danks hebben B. en W. de inhou-d daar van toch in hun beschouwingen betrokken. Toch is het mogelijk gebleken op enkele ondergeschikte punten aan de bezwaren tegemoet te komen, waarbij alle bezwaar schriften zich in het algemeen richten te gen het bestemmen van het betrokken ge bied voor recreatieve doeleinden en het realiseren daarvan. Deze bezwaarschrif ten dienen volgens de mening van B. en W. ongegrond te worden verklaard, aan gezien anders de ingevolge van het streek plan aan het gebied toegekende overwe gend recreatieve functie zou worden aan getast. Een en ander is op de agenda geplaatst voor de eerstvolgende vergade ring van de Velsense gemeenteraad. de IJmuidense Rineke van Tongeren, die duidelijk toonde over veel talent te be schikken, maar in het „Carnival de Ve nice" van Arban een te moeilijk stuk had gekozen. De toonvorming kon er te wei nig in tot haar recht komen. De embou chure van de IJmuidense bleek nog niet geheel bevredigend, de wilde lucht stoor de regelmatig het effect. Opmerkelijk ook het gitaarspel van Jan Beyert uit Oosterend. Het was wel een zeer Spaanse Bach die hij liet horen, en van tempo en ritme klopte veel niet, maar zijn gitaar klonk tenmins te als een echte Spaanse gitaar, hetgeen men van zijn collega's niet kon zeggen. De uitslagen waren: Klasse A, 10-14 jaar: Eerste prijs: Frank Sierhuis, Beverwijk 157, Lia Ad miraal, Heemskerk 1481/2. Tweede prijs: Suuske Luijben, Alkmaar, 139, Simone Truyens, Amsterdam, 1361/2., T. van Ton geren, IJmuiden 132, Sylvia Wijn, Alk maar, 132, Leander Houtkamp, Castri- cum, 131%, Ria Stark, De Cocksdorp, 1281/2, Marion Benning, Beverwijk, 127, Erik Haverkate, Zandvoort, 127, Anne- mieke Klitsie, Koog aan de Zaan, 126%. Klasse B, 15-19 jaar. Eerste klasse: Marianne Lammertsma, Haarlem, 168%, Sijtje Bouricius, Alk maar, 149., Rina Opdam, Alkmaar, 146%., Jan Vredenburg, Hippolytushoef, 144%. Tweede prijs: Jos Denneman, Purme- rend, 133,. Nella Koorn, De Cocksdorp, 129., Mariska Kletter en Marie-Louise Krouwels, Haarlem, 128%., W. Boon, De Cocksdorp 126. Derde prijs: Martina Boon, De Cocks dorp, 114. Klasse C, 20-25 jaar. Eerste prijs: Roelof Bergsma, Den Helder, 157. Tweede prijs: Jan Beyert, Oosterend, 130%. KEES MAAS (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Vermoedelijk door kortsluiting in een electrische verfspuit is zaterdagmiddag omstreeks kwart voor vier achter het perceel Koningstraat 83 een auto in brand geraakt. De eigenaar van de auto was bezig zijn karretje een ander kleurtje te geven. De gealarmeerde brandweer hoefde niet handelend op te treden, omdat de eigenaar het vuur zelf al had geblust. Vrijdag aangekomen te IJmuiden: Gisela Bar- tels, Oslo; Kroonborg, Vestervik, Zaandam; Triumph, Dagenham; Claus, Duinkerken, IJmui den; Mobil Enterprise, Ras Lanuf: Geertje K., Antwerpen, IJmuiden; Gazelle, Rochester, Zaan dam; Clarkavon, Immingham; Rijnstroom. Shore- ham: Theron, Bremen. Voline, Dagenham; Caravelle, Rotterdam, IJmuiden; Brian, Oslo; Rhino, Holla, IJmuiden; Stella Maris, Hamburg: Atlantic Skou, Emden Zaterdag aangekomen te IJmuiden: Thaletas, Rotterdam; Pacific Bridge, Port Hedland; Oti River, Rotterdam; Zeus 2, Ipswich; Corona, Gravelines; Star Bay, Londen. IJmuiden. Vrijdag vertrokken van IJmuiden: Roerdomp, Halmstad, IJmuiden; Meppel. Landen; Accres, Cannes, Petro Duke. Oskarshamn, IJmuiden: Corstream, Port Talbot: Prins der Nederlanden, Southampton: Tor Mercia. Immingham; Frans W„ Harlingen. Velsen: Josef Conrad, Gdynia: Bowditch, Atlantic Ocean; Halcoim Miller, Bou logne; Ask. Stockholm; Thekla, Antwerpen; Helga Russ. Kotka; Westerdok. Genua: Fixity, Rochester; Wollin, Weast: Spaarnestroom, Har- lingen; Silvia R Aarhus. Zaterdag vertrokken va-n IJmuiden: Saint Matthieu. Le Havre. Zaterdag aangekomen te IJmuiden: Lien, Har- lingen. IJmuiden: Zaanstroom, Felixtowe, Am- stelstroom. Hull: Sonority, Londen; Tor Hollan- dia, Immingham: Christel. Roenne; Walenburgh. Norrköping; Boekanier, Emsland: Karlshamn, Velsen: Balmung, Gothenburg, Duisburg: Djati- luhus, Bremen: Thekla, Noordzee. iJbunker: Spiekeroog. Manchester; Irene, Clausen, Klai peda. Tor Anglia. Gothenburg; Confid, Kings- lynn; Peter Wilfried, Hamburg. Duisburg: Stephen J., Frederiksvaerk, Dusseldorf; Mutua Fides, Par. Zaterdag vertrokken van IJmuiden: urana, Granada. Abbekerk, Kaapstad-, Ursula Schulte, Narvik; Terrier, St. Maarten; Hebe Nobel, Lon den: Constantina. Gdansk; Lien, Par; Stolt Munttoren. Houston: Ernst Friesecke. Brest; Claus, Londen; Merkur, Odense, IJmuiden: Tor Hollandia, Gothenburg: Pamir, Hull; Rhino. Rotterdam. IJmuiden: Caravelle, Bergkvara, IJ muiden: Sonority, Londen; Gazelle, Boston, Zaandam: Thaletas, Vigo: Brio, Oslo: Zeus 2. Londen. IJmuiden: Constantia en Lien, van IJmuiden. Zondag aangekomen te IJmuiden: Riet, Little- hampton: Hagen. Antwerpen: Hoegh Rover, Seven Islands; Constance. Newport: Sylvia Cord, Pointe Noire: Berthe Flint, Kopenhagen: Ner- landia. Aarhus: Texelstroom, Liverpool; Blumen- thal. Bremen. Dania, Kopenhagen: Neder Rijn, Antwerpen; Oliver. Bremen; Atlas, Obs; Tower Conquest. Par. Zondag vertrokken van IJmuiden; Ore Venus, Puerto Ordez; Tor Anglia, Immingham; Rijn stroom, Shoreham; Gerda K, Kopenhagen; Aristoteles. Antwerpen; Fillipe L. D., Port Tal bot; Irene Clausen. Apenraden; Fidele Babelor, Danzig; Kamerad, Danzig; Amstelstroom. Hull; Thekla, Antwerpen; Melusine. Detroit, Buiten huizen; Zaanstroom. Felixtowe; Spiekeroog. Duinkerken. Maandag aangekomen te IJmuiden: Cormoran Isle. Odense; Cantick Head, Hull; Wien, Bre men; Völkerfreundschaft, Gothenburg; Nassau- borg, Mantyluoto, Zaandam. Maandag vertrokken van IJmuiden: Mobil Enterprise. Nigeria. (Indien achter de haven van herkomst of bestemming geen nadere aanduiding volgt .be tekent dit. dat het betreffende schip van of -laar Amsterdam is gegaan.)

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5