UISKER Minister wacht op raadsadvies Voor miljoen aan juwelen geroofd Geen Nederlands experts bij beoordeling „Seghers" 800 TAPIJTEN T reinvertraging bij Warmond Weer Amerikaanse bombardementen op Noord-Vietnam Behang is opwindend nieuw. Behang is anders. In de staalboeken 70 van R&D. Westeuropese Unie vergadert in juni MEVROUW KHO-HAERZET: VERHOEVEN's van DUIVENBODEN n.v. GROOTSTE NOVITEITENFEEST OOIT GEZIEN OP DE 25e INTERNATIONALE JUBILEUM VRIJDAG 24 APRIL 1970 17 Beloning dubbele graan-genever 'n zuiver natuur product ec$e> vraag het uw slijter Weg De Ranitz Verkeersbandieten Milieuverderf TAPIJT INFORMATIE CENTRUM EDO-trainer junieke aanbieding IRECORDERTAPE Industrievestiging Subsidie Werktheater In Londen CORDUROY PANTALONS VAN LEWS JEAN CREA TION HEUPPANTALONS SPAANSE MODELLEN (Van onze kunstredactie) ZANDVOORT Heeft mevrouw Florentine Kho-Haerzet van de an tiekhandel René in de Zandvoortse Haltestraat inderdaad twee schilde rijen van Hercules Seghers onder handen? Wordt deze vraag bevesti gend beantwoord dan betekent dat voor de Haagse eigenaar van de schilderijen een fortuin. Tot dusver zijn maar twaalf schilderijen van deze oud-Hollandse meester bekend. Niet van plan Frans hals De bange droom, de nachtmerrie van 1940-1945 is voorbij. Wij mogen dankzij onze helden na vijf jaar bezetting weer vrij adem halen. Doch voor wij dit weer konden moesten er eerst duizenden goe de vaderlanders worden opgeofferd voor de goede zaak. Tot die vaderlanders be hoorden ook o nze zeevarenden. Velen van hen hebben de dag der bevrijding van het slavenjuk niet mogen beleven. Een ander deel heeft zich met de inzet van hun eigen leven die dag wèl mogen aanschouwen, en werden hiervoor be loond met het bekende lintje. Na, vlak voor het jubileum van onze bevrijding komt de VARA met bovenvermelde uit zending waarvan bij het aanschouwen mij de haren te berge reizen. Wat heeft onze regering bezield om onze helden, waarmee zij door de overheid worden aangeduid af te schepen met een pen sioen waar een burgerbaas zich voor zou schamen. Het is heel gemakkelijk om miljarden weg te schenken aan onder ontwikkelde gebieden en hierdoor een klinkende naam te verwerven. De over heid heeft schijnbaar niet in de gaten door onze helden met een pensioen van zegge en schrijve 150 per jaar, waar zij niet eens een doos sigaren per week van kunnen kopen zelf op dit gebied on derontwikkeld zijn. Het doet mij, hoewel zelf geen VARA-lid of abonnee deugd dat zij het hebben aangedurfd dit aan de kaak te stellen. In dit licht gezien is het voor onze helden een aantijging duizen den guldens uit te geven voor onze be vrijding om dit te vieren. Voor mij hoeft het niet. Voor dat wij feest gaan vieren op 5 mei 1970 herdenken wij met sombe re gezichten onze doden die vielen voor de goede zaak. Voor mij is het een groot bal masqué met de vlag halfstok die dan ook is uitgestoken voor de helden die nog in leven zijn gezien de minderwaardige houding van onze overheid. H. BLANSERT, Haarlem ADVERTENTIE ANNO 1792 Uit verschillende in uw blad gepubli ceerde artikelen blijkt steeds weer dat door de voorstanders van deze weg op vaak denigrerende wijze geageerd wordt tegen hen die in rust en stilte van de natuur willen genieten, alsof het vanzelf sprekend ware dat de recreant-te-voet zou moeten wijken voor zijn gemotoriseerde mede-recreant. Evenwel, niet het feit dat door aanleg van de De Ranitzweg een fraai stuk duin terrein voor de wandelaar en een interes sant studie-gebied voor de natuurhistori cus verloren zou gaan (dit in tegenspraak tot uitlatingen in uw blad van overheids functionarissen die blijkbaar niet terzake kundig zijn en vermoedelijk ook niet zul len kunnen zijn) is het voornaamste argu ment tegen deze weg. Hoofdmotief en dit wordt hier en daar verdoezeld is het integrale behoud van een risico-vri; waterwingebied, dat plus minus 10% van onze Nederlandse bevolking van drink water voorziet. Kennis genomen hebbende van de we> tenschappelijke rapporten, veelal ook in uw blad vermeld, over de toename van de drinkwaterbehoefte, die zowel per hoofd als in totaal aanzienlijk sneller blijkt te groeien dan nog voor enkele jaren werd voorzien, en het sluipend risico van een auto-snelweg door een waterwingebied, i.c, het in dit opzicht meest kwetsbare deel van de A.W.-duinen, zou he4 beter zijn het afwijzende advies van de daartoe inge> stelde commissie niet een overwinning van gemeente X te noemen er een nederlaag van gemeente Y, maar: een overwinning van het gezonde verstand en een daad van wijs beleid. Of, met andere woorden* aan vaarding van een dergelijke risico-dragen de weg zou jegens die 1 Vh miljoen medeburgers wel eens een wandaad kun nen blijken te zijn. Ja, misschien zelfs wel een misdaad. D. LATENSTEIN, Haarlem In dm rubriek worden brieven opgeno men, die met uitdrukkelijk verzoek tot publlkatle een de redectle worden toege zonden; voorweerden tot publlkatle rijn: punt beschi lOUWd. De Inzender moet de brief met zijn volle naam en adree ondertekenen en Instemmen met de vermelding van zijn naam en woonpleete. (Due geen poeudo- niem of Initialen). De brief moet gesteld zijn in behoor lijk Nederlands en ln begrijpelijke, be knopte vorm. Sr De redactie behoudt zich het recht voor de brief ter publlkatle te bekorten op niet eseentUUe punten, of opneming te weigeren. Opneming van een bepaalde brief be tekent allerminst, dat de redactie het eens ls met daarin »ee sotte maningen of argumenten. Zowat een jaar geleden sprak ik onder hetzelfde hoofd mijn ongerustheid uit over de praktijken die een vrij groot aantal autobezitters, voor het merendeel jongelui en een aantal dat nooit volwas sen zal worden, zich meende te kunnen en mogen permitteren. Praktijken die met hoge snelheid en veel lawaai te ma ken hadden en hebben. Er is toen nogal wat reactie op gekomen, uitsluitend posi tief. Er is door de politie toen voorge steld om bij elkaar te komen en geza menlijk over een en ander te spreken. Daar is niets van gekomen omdat je ei genlijk van te voren wel weet, dat ook al heb je in principe 90%> va nde wegge bruikers achter je, het nog een heel andere zaak is een aantal bij elkaar te krijgen, dat de tijd, gelegenheid en zin kan op brengen daar een avond met deskundi gen over te komen praten. Dat het nuttig had kunnen zijn en misschien al veel er gernis, overlast en ongelukken had kunnen voorkomen is wel zeker. Het is mijn stel lige overtuiging dat het aantal, en ik noem ze bewust zo, verkeersbandieten. niet is afgenomen, maar integendeel, be hoorlijk is toegenomen. Het is werkelijk ontstellend hoe hard er veelal gereden wordt, door de stad en vooral op rechte geasfalteerde wegen. Ik ken punten in de stad en buitenwijken, die ik zonder meer levensgevaarlijk vind, waar je je met angst realiseert, dat bij voorbeeld kinderen en ouderen daar over moeten steken en maar moeten hopen het er onbeschadigd af te brengen. En als je dan ziet hoe achteloos en brutaal veel van die maniakken achter hun stuur- tjes zitten en uitdagend nog wat harder gaan rijden, als ze op hun wangedrag worden gewezen, dan vraag je je af wel ke bestriidingsmethode ooit nog effectief kan worden als deze mentaliteit de kans krijgt ongehinderd tot een vaste gewoon te uit te groeien. Snelheid en lawaai: er wordt ons voorgehouden dat we er ge woon mee moeten leren leven en de stank, die we er dan nog gratis bij krij gen, maar voor lief moeten nemen. Ik meen echter, dat we daar tegen moeten blijven protesteren, net zo lang totdat de nolitie de snelheid en het lawaai van uit laten etcetera eindelijk met kracht gaat onderdrukken door intensieve controle en veel hogere boetes/gevanisstraffen de fa brikanten eindelijk een schonere brand stof gaan leveren of apparatuur uit gaan vinden die de gevaarlijke gassen neutrali seert. Het gaat er niet om het leven nu leef baar te houden, maar om het veilig te stellen voor een niet eens zo veraf zijnde toekomst. R. SEEGERS, Haarlem. Hoogst interessant was vorige week een interview-reeks over de radio in de vorm van korte gesprekken met betrek king tot een van de modeverschijnselen van de laatste tijd. Namelijk: welvaart of welzijn. Aan het woord waren werknemers, mensen van de officiële instanties. Om met de laatsten te beginnen; die gaven blijk niet te verwachten ooit met deze keuze te maken te zullen krijgen. Daargelaten de vraag of deze keuze werkelijk bestaat en niet grotendeels of geheel een studie- en werkobject is voor academici. De bondsvertegenwoordiger stond met zijn gezond verstand bijna op één lijn met de werknemers- en werkge vers-woordvoerders uit het „goddeloze en verfoeilijk materialistische Westen". Het boze Westen gaf een serie hart verkwikkende uitspraken weg. Waar het mij om gaat is de alarmerende mentali teit van het Noorden, dat er zo beroerd aan toe is. En waar de rest van Neder land iets aan wil doen, uitstekend voor nemen. Maar er is mij iets opgevallen, name lijk uitspraken, die naar ik hoop verre van representatief zullen blijken te zijn. Het volgende moet men lezen met de nadruk op de letter N, om de waanzin nige aplomb te illustreren waarmee de ze uitspraken worden gedaan, nogmaals ik hoop dat het de uitzonderingen be treft, zo niet dan is 't geld in het water gooien. Er zijn namelijk mensen in het Noor den die nu al de stank en de verstikking bespeuren en dan zijn de industrieën waar het om gaat er nog niet eens! Ik heb een bepaalde mentaliteit beluisterd van: „Bezigheid is aardig, maar 't moet niet in werken ontaarden". Nee, dan maar liever de klauw opge houden uit de „algemene middelen" of uit de Sociale Wetten, dat zijn wij dan in het rottige Westen, die zullen er wel voor werken, in de stank, in het lawaai en ln de treinen, bussen en trams. J. PIELAGE, Haarlem. ADVERTENTIE UNIEK IN NEDERLAND GED. OUDE GRACHT 108-110 HAARLEM - TELEF. 31 38 40 Het contract van de trainer van EDO, Kistemaker, is niet verlengd. Daar is in de krant aandacht aan besteed. Het bestuur van EDO heeft deze beslissing genomen op grond van de slechte resultaten en de geweldige daling van de publieke belang stelling. EDO staat onderaan in de tweede divisie. Kistemaker heeft de club niet ge bracht, waarop zij hoopte, een goede plaats op de ranglijst. Bij elke betaalde club, die onderaan de ranglijst bengelt, wordt de trainer vervangen. Zo is dat nu eenmaal. Men gaat dan proberen een andere speel wijze uit te dokteren in de hoop betere resultaten te verkrijgen. Uit de uitlatingen van de heer Kistemaker kan ik goed r>e grijpen, dat hij een teleurgesteld man is. Ik had hem graag goede resultaten zien boeken in het belang van EDO. J. J. SCHILDWACHT, Haarlem ADVERTENTIE MARKTPLEIN-UMUIDEN In uw blad van 9 april tekent een ver slaggeefster uit de mond van de heer J den Toom, directeur van de Dienst van de Haven- en Handelsinrichtingen te Am sterdam een aantal meningen op, waarbi ik graag enige kanttekeningen zou willen maken. Ie „Een buitenhaven bij IJmuiden is niet alleen een goedkopere en simpeler oplossing van de Amsterdamse zeehaven problemen, maar er is ook een factor tijd winst" De vraag die men zich stelt is dan, wat moet er eigenlijk opgelost worden? De aanvoer van olie is verzekerd door de 20 miljoen ton pijpleiding tussen Rotter dam en het Noordzeekanaalgebied. De doorvoer van ertsen en graan naar het achterland West-Duitsland kan sneller en gemakkelijker en dus goedkoper via de Nieuwe Waterweg geschieden. Moet die buitenhaven dan dienen ter voorzie ning van het industriegebied langs het Noordzeekanaal? Dat is ook niet zo waar schijnlijk, want hoe moeten die miljoe nen tonnen dan van de buitenhaven in dat industriegebied komen? Het is altijd nog een afstand van ca 10 km. met één keer overslaan extra en het passeren van een sluis. Dan moet er waarschijnlijk toch ook een tweede grote sluis komen, dan zal er een deel van IJmuiden moe ten verdwijnen om plaats te maken voor rail- en wegvervoer. 2e: „Het Progil-effect tot in Japan!" Men mag van een verantwoordelijke overheid aannemen dat ze niet iedere on derneming die zich aanbiedt accepteert Het komt wel vaker voor dat een indu strie niet aan alle gestelde eisen wil of kan voldoen en dan wordt zo'n industrie terecht afgewezen. In het geval van Pro gil hebben Burgemeester en Wethouders van Amsterdam geadviseerd onder meer door de heer Den Toom in de aanvang een standpunt bepaald dat on voldoende gemotiveerd kon worden en derhalve voorbarig bleek. De Raad van Amsterdam heeft zich ook door de drang van de inmiddels gemobiliseerde publieke opinie uitvoerig laten voor lichten. Daarbij was jan veel belang het probleem van de opslag en het transport van zwavelkoolstof het product van Progil en de Raad besloot, omdat er niet voldoende garanties voor de veilig heid bleken te bestaan, tot afwijzen. Om dit te kwalificeren met de woorden „een vertraagd angstcomplex" is niet alleen onbehoorlijk, het getuigt er ook van dat men nog steeds niet inziet om welke pro blemen het bij de vestiging van indu strieën gaat. Eerst als men de proble men van de milieuverontreiniging en van de veiligheid van de bevolking goed door ziet, pas dan kan de industrievestiging werkelijk een bijdrage tot het welzijn van de mensen worden. Ter illustratie van het voorgaande moge dienen dat de voorstanders van de vestiging van Pro- gil zich niet gerealiseerd hadden dat er sinds ongeveer 1960 een compleet nieuw proces onder meer gekenmerkt door een zeer grote capaciteit voor de pro- duktie van zwavelkoolstof wordt toege past. Zo'n nieuw proces stelt geheel an dere, en meestal veel zwaardere, eisen, aan de veiligheid. In dit verband is ook de recente kunstmestbrand in Vlaardin- gen van bijzonder belang. Bij de produc tie van kunstmest hebben zich ontwikke lingen voorgedaan die tot dit soort cala miteiten kunnen leiden. Indien men de uiste maatregelen neemt is het mogelijk om dergelijke risico's te vermijden. Een overheid die deze zaken niet of onvoldoen de inziet is onbekwaam om een oordeel te hebben over industrievestiging. Zo'n overheid bezorgt mij een angstcomplex C. HOEK, IJmuiden. BOLLENSTREEK Op de NS-lijn Amsterdam-Haarlem-Den Haag is van morgen vertraging ontstaan doordat om streeks elf uur een lege reizigerstrein ter hoogte van Warmond een storing kreeg in het elektrische systeem. Het duurde onge veer een uur voordat het treinstel naar een zijspoor in Lisse was gesleept. Doordat het spoor was versperd, kreeg een trein met een groep kinderen uit Frankrijk bijna een uur vertraging. Vijf treinen moesten worden opgeheven. Via het andere spoor kon een deel van d< dienst vertraagd worden uitgevoerd. WASHINGTON (AFP). Het Ameri kaanse ministerie van Defensie heeft gis teren bevestigd, dat vliegtuigen van de V.S. Noord-Vietnam hebben gebombar deerd om onbewapende Amerikaanse verkenningsvliegtuigen te bescher men. Deze acties hebben onlangs plaats gehad. Gevraagd om commentaar op de ver klaring van radio-Hanoi, dat bevolkte ge bieden in Noord-Vietnam kort geleden door Amerikaanse vliegtuigen waren aan gevallen, zei de woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Defensie „Wij hebben gereageerd om Amerikaan se levens te redden. Wij hebben zo ge handeld om onze piloten van onbewapen de verkenningsvliegtuigen te beschermen en wij zullen dit blijven doen." Sinds de stopzetting "an de bombarde menten ten noorden van de 38ste breedte graad, hebben Amerikaanse verkennings vliegtuigen boven Noord-Vietnam gevlO' gen. Zij waren soms vergezeld door ja gers, die volgens offieële Amerikaanse woordvoerders, bij sommige gelegenhe den reageren op Noordvietnamees vuur. ADVERTENTIE Ontdek het nieuwe gezicht van be hang. In andere kleuren, opwindende dessins en duurzame materialen. 1001 Mogelijkheden om uw kamer een verrassend nieuw gezicht te geven.Vraag ernaar bij uw leverancier. De opwindende staalboeken '70 van Rath Doodeheefver. R&D - vooruitgang in behang. DEN HAAG. Minister dr. M. A. M. Klompé (CRM) heeft het verzoek om subsidie van „Het Werktheater" met an dere plannen van min of meer vergelijk bare aard om advies voorgelegd aan de Raad voor de Kunst. Aldus blijkt uit haar antwoord op schriftelijke vragen van de kamerleden E. Visser (D'66) en J. J. Voogd (P.v.d.A.), die zoals gemeld had den aangedrongen op een spoedige be slissing op deze subsidie-aanvraag. Het zou jammer zijn, aldus beide kamerle den, wanneer „Het Werktheater" dat zich gedurende een jaar wil wijden aan fundamentele toneelresearch. geen kans zou krijgen. Minister Klompé zegt in haar antwoord bij de Raad voor de Kunst te zullen aan dringen het gevraagde advies zo spoedig mogelijk uit te brengen, opdat zij op korte termijn op de subsidie-aanvraag een beslissing kan nemen. Wel wijst mi nister Klompé er op, dat de Raad bij het uitbrengen van zijn advies uiteraard re kening moet houden met de omstandig heid, dat de volledige inwilliging van elk van de ingediende verzoeken, die een aanzienlijk bedrag aan subsidie zou ver gen, op budgettaire gronden onmogelijk is. LONDEN, (DPA). De vergaderingen van de ministerraad van de Westeurope se Unie zullen op 5 en 6 juni in Bonn wor den gehouden. Eergisteren besloot Frank rijk zijn boycot van deze bijeenkomst met onmiddellijke ingang te beëindigen. De permanente raad van de WEU heeft gisteren besloten, dat technische en economische kwesties die verband hou den met de uitbreiding van de gemeen schappelijke markt geen onderwerp van bespreking in de WEU-raad zullen zijn. Het recht van de leden om in het kader van de Unie over vraagstukken inzake de politieke eenheid van Europa te beraad slagen, mag hierdoor echter niet worden aangetast, zo meent de permanente raad. LONDEN (DPA). Drie gewapende gangsters hebben gisteren in de Londen- se juwelierswijk Hatton Garden een pak je diamanten ter waarde van 128.000 pond (ruim 1 miljoen gulden) buitge maakt. Zij overvielen twee postbodes, die de diamanten bij een juwelier wilden afle veren. De gangsters duwden de postbo des de trap af, namen hun het pakie diamanten af en vluchtten in een klaar staande auto. De auto werd later terug gevonden, maar van de dieven ontbreekt tot nu toe ieder spoor. ADVERTENTIE HERENMODE unie Marktplein/hk Lange Nieuw straal IJmuiden Hercules Seghers, die in 1590 of 1598 in Haarlem (of Amsterdam) werd gebo ren, is overigens beter bekend als etser dan als schilder. Zijn etstechnieken wa ren revolutionair. Hoewel Rembrandt en enkele andere 17e eeuwse kunstenaars Seghers op waarde schatten, is deze tij dens zijn leven altijd miskend. Hij is in 1638 (of ervoor) berooid gestorven, ver moedelijk in Den Haag Zijn schilderijen zijn lange tijd aan andere 17e eeuwers toegeschreven, onder anderen aan Rem brandt en Van Goyen Zijn onderwerpen waren landschappen, naakte landschap- ADVERTENTIE Huishoudbeurs Jubileum-Modeshow Hapjes Proefjes Paradijs Europa Meubel Dromen I RAI-AMSTERDAM 24 APRIL T/M 3 MEI van Keukens Van Top tot Teen Verzorging Visiona 2 •Adviescentrum voor de Dagelijks van 10 tot 5 en van 7 tot 10.30 uur. Vrouw Badkamerweelde Grote en Kleine Keukenhulpen Vrijetijdstips I Zondags uitsluitend van 10 tot 5 uur. Schooljeugd Handenarbeid e Bakken Braden en ontelbare Demonstraties en Toegangsprijs f 3.50, alle belastingen Attracties e Gratis jubileumgeschenken voor talloze bezoeksters. inbegrepen. Ruime paH<eergelegenheid__ pen zonder in zijn tijd gebruikelijke ta fereeltjes. Seghers is lid geweest van het Haarlemse St. Lucasgilde, maar heeft ook gewoond in Leiden en Utrecht en heeft vermoedelijk een reis gemaakt naar Zwitserland. De twee schilderijen van de Hagenaar, die zijn identiteit niet onthuld wil heb ben, stellen landschappen voor; een berg landschap en een weide Het weideland schap is op linnen geschilderd en meet 16,2 cm bij 15.8. Volgens mevrouw Kho is het 't kostbaarste van de twee. In het expertiserapport van de Zwitser dr Kuri Riedler uit Zürich staat, dat het een diep tewerking heeft die typerend is voor Seghers. „Door de impressionistische be handeling van het licht staan sterke kleu ren en schaduwen terug zodat het land schap een kosmisch karakter krijgt'' schrijft hij. Volgens Riedler telt het schil derij één gerestaureerd deel, rechts bo ven. Het fijne craquelé komt door oud vernis. Riedler constateert verder twee gekruiste dorre takken ep de voorgrond, waarvan Seghers zijn beste landschappen placht te voorzien. Het tweede schilderij is groter, 26 bij 42 cm. Het is op hout geschilderd en stelt een berglandschap voor, dat Riedler al even karakteristiek vindt voor Seghers. door de schilderwijze en de dieptewer king. Het berglandschap verraadt de in vloed van Gillis van Coninxloo (1544- 1607) de leermeester van Seghers. Daar om meent dr. Riedler dat het werk uit de vroege periode van de „grootmees ter Seghers" stamt. Mevrouw Kho vertelt dat zij naar Ried Ier in Zürich is gestap' omdat zij al eerder contact met hem heeft gehad en omdat zij wist, dat Dr Riedler voor een Italiaans museum de expertise heeft ver richt van een tekening van Seghers. Gaat mevrouw Kho met de beide schil derijen nog naar andere (Nederlandse) experts? „Ik denk niet dat dit nodig is. Ik ben het niet van plan", zei zij ons van morgen. Mevrouw Kho zei verder, dat zij van morgen al is benaderd namens een geïn teresseerde in Amerika Overigens over weegt noch de eigenaar noch zij zelf op dit moment verkoop van het doek en het paneel. „Ik moet het allemaal eerst op me af laten komen", zegt mevrouw Kho. De kunsthandelaarster kwam in con tact met de eigenaar van beide schilde rijen omdat zij enige andere doeken voor hem had schoongemaakt. De man heeft veertig jaar lang oude meesters verzameld en heeft de „Seghers" al ja renlang in huis; zó lang dat hij zich niet meer kan herinneren waar hij beide wer ken heeft gekocht De man heeft drie zoons, die menen dat hij de schilderiien moet verkopen. Volgens mevrouw Kho wil de eigenaar onbekend blijven omdat hij en zijn vrouw vegens hun hoge leef tijd de drukte niet meer willen hebben. Mevrouw Kho heeft enige jaren gele den een rol gespeeld bij de verkoop van een aan Frans Hals toegeschreven mans portret, dat op de grote Frans Halsten toonstelling in Haarlem heeft gehangen. Het doek is verkocht aan een relatie van mevrouw Kha die deze adviseerde voor de uiteindelijke expertise prof. Clive uit Amerika te laten overkomen Nederland se experts, onder anderen directeur Baard van het Frans Hals nuseum. waren het niet eens in hun beoordeling De heer Baard, die positief was heeft veel kri tiek op zijn oordeel te horen gekregen. Voor mevrouw Kho was dat een reden om hem niet opnieuw narigheid" te be zorgen zo zegt zij Wegens haar ervarin gen rond de „Frans Hals" die nu in Amerika is terechtgekomen naar verluidt voor twee miljoen gulden, is zij niet naar Nederlandse deskundigen gestapt, maar naar een Zwitser.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 17