Suggestie grens-in-kanaal wordt afgewezen Heemskerk spreekt zich uit voor vorming van gewest Zelfstandigheid voor alles WILT U TAPIJT KOPEN Corsobestuur enthousiast over grote medewerking scholen Vertrek van Nassaulaan 10.10 uur Waar en hoe laat het corso te zien is IJMUIDEN - V.R.C. HEREN- EN JONGENSKLEOING N.V. INTERTEST DESSO HATEMA PARADE BERGOSS Zes maanden geëist voor verduistering Ongevallen bij Hoogovens Maten voor vis zijn vastgesteld Kamervragen over verhoging van kampeerleges in Noord-Holland Havenberichten Dividend v. Hattum en Blankevoort 20 pet SUOMÏ naar Heerenveen I BREESTRAAT17-19 - BEVERWIJK VRIJDAG 24 APRIL 1970 9 VRAAG DAN EERST VRIJBLIJVEND INLICHTINGEN BIJ ONS KUNT U TERECHT VOOR ALLE SOORTEN O.A. VAKKUNDIG EN GRATIS GELEGD WONINGINRICHTING PLAN ETEN WEG 38-42 IJMUIDEN - TELEFOON 15991 Tegen Beverwijker m (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM/BOLLENSTREEK The show must go on. Dus rijdt het corso, weer of geen weer. In de vei linghal en een grote tent aan de haven in Lisse leggen 350 scholieren de laat ste hand aan de 22 praalwagens die morgen de kijkers in de Bollenstreek tot verrukking moeten brengen. Vooral veel geel zal morgen aan de ogen van de kijkers voorbij trekken. Dagelijks bestuursvoorzitter S. Bon- kenburg zei ons: „Er is volop geel, narcissen zijn er in overvloed". Naast de narcissen natuurlijk hyacinten, die we gisteren in de hal in massa's in rood, wit en blauw zagen liggen geu ren en ditmaal ook veel mos. Bij de vele moeilijkheden die het corso- Superlieht kostuum voor de man die 't weten kan. Diverse gróte ruiten. Rasechte mode. bestuur dit jaar al gekend heeft, kwam nog de harde wind, die schade toebracht aan de grote tent, waarin een deel van de wagens wordt opge tuigd. Voorzitter Bonkenburg blijft er optimistisch onder en kondigt glimlachend aan: „Als de tent niet in de lucht vliegt, kunnen we zaterdag met een heel mooi corso komen". Nassaulaan Natuurlijk ook tussen de middag geopend Verkeersmaatregelen In Haarlem In Heemstede In Hillegom In Lisse In Bennebroek In Sassenheim (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK Na een gezamen lijk fractieberaad van ruim een half uur heeft de Heemskerkse raad zich unaniem uitgesproken voor de vor ming van een gewest in plaats van een gemeentelijke herindeling. Met nadruk heeft de raad zich voorstander verklaard van de zelfstandigheid van Heemskerk. De vorming van twee gemeenten met de grens in het Noordzeekanaal wordt daarentegen categorisch afgewezen. Een en ander komf te staan in een brief aan de mi nister van Binnenlandse Zaken in antwoord op zijn brief van 3 april, waarin de minister de mening van de raad vraagt over de mogelijkheid tot het vormen van twee gemeenten met de grens in het kanaal. De fractievoorzitter van de PvdA vond de ontwerpbrief van B. en W. te summier en kwam met een ander ontwerp. Hij wees op de nota bestuurlijke organisaties van de minister, waarin gepleit wordt voor decentralisatie. In verband hiermee achtte de heer De Groot samenvoeging van de IJmondgemeenten niet opportuun en vond hij het beter te komen tot. ge westvorming. In dit geval dient echter eerst het besluit te vallen de IJmond gemeenten niet samen te voegen De woordvoerder van de PvdA meende dat er wel iets gebeuren moest. „Wij willen wel een zelfstandig Heemskerk, maar mogen toch de ogen niet sluiten voor bepaalde problemen", aldus de heer De Groot. Als deze problemen zag hij onder meer de woningnood en het treffen van voorzie ning bij calamiteiten. Naar zijn oordeel moet Velsen hierin ook betrokken worden De KVP-fractievoorzitter, de heer H. J. Boeree, vond de toepassing van de Nota Bestuurlijke Organisatie het uitgangspunt in deze kwestie. Hij achtte samenvoeging totaal overbodig omdat een daarna vol gende decentralisatie veel onnodige romp slomp met zich mee zou brengen. Ook de fractievoorzitters van de Prot. Chr. Groe pering, de PSP en de VVD lieten zich in gelijke bewoordingen uit. Alle sprekers stelden zich positief op tegenover het ant woord dat de PvdA aan de minister wilde geven. Na het hierna volgende gezamenlijke fractieberaad werd eenstemmig besloten de minister als volgt te antwoorden: „Naar aanleiding van uw bovenaangehaalde brief delen wij u mede, dat de raad van deze gemeente in zijn vergadering van 23 april 1970 unaniem heeft besloten te uwer kennis te brengen dat hij nog steeds de zelfstandigheid van de gemeente Heems kerk voorstaat en het vormen van twee gemeenten met de grens in het Noordzee kanaal categorisch afwijst. In dit verband kan worden volstaan met te verwijzen naar de tot dusver geproduceerde stuk ken. In uw Nota Bestuurlijke Organisatie kondigt u nieuwe bestuurlijke vormen aan, met name de vorming van gewesten. Bin nen deze gewesten zal decentralisatie noodzakelijk zijn. De drie bestaande IJmondgemeenten zijn elk voor zich groot ADVERTENTIE BORST genoeg om zelfstandige onderdelen van een gewest te vormen. De raad is bereid om met kracht aan de tot standkoming van deze gewestvorming mede te werken. Het is mede om deze redenen dat de raad van mening is dat samenvoeging van de IJmondgemeenten niet opportuun is. Eerst dient het besluit te vallen om de IJmond gemeenten niet samen te voegen; daar door zal het klimaat geschapen worden om tot een gewestvorming vanuit dit ge bied te komen. D» raad is bereid om aan eventuele nood 'ke correcties van grenzen zijn rking te verlenen. Het is de raad acties van inwoners duidelijk gewon. dat het ten stelligste ontraden moet worden om grenscorrecties toe te passen als niet op enigerlei wijze de mening van de bewoners hieromtrent wordt gevraagd. Een eventuele grens tussen Beverwijk en Velsen langs of in het Noordzeekanaal behoeft daarbij niet bij voorbaat uitgesloten te worden". ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Zes maanden gevange nisstraf waarvan vier maanden onvoor waardelijk met aftrek hoorde een 22-ja- rige Beverwijker donderdag voor de Haarlemse rechtbank tegen zich eisen. Hij stond terecht, omdat hij op 5 januari van dit jaar ƒ2000 van zijn werkgever, de Middenstandsbank in Beverwijk, had verduisterd. Daarnaast heeft de jonge man ook in Amsterdam nog voor zo'n 1000 aan verduisteringen gepleegd. De officier van justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, achtte diefstal niet bewezen, wel de verduistering die de verdachte ook toegegeven heeft. Zijn raadsvrouwe wees er op, dat haar cliënt ondanks zijn 22 jaar nog geen man is, maar een jongen. Hij zou volgens haar tot zijn daden gekomen zijn onder de in vloed van zijn zeer dominerende vader, die niet erg goed bekend staat. Zij be pleitte evenals de reclassering plaatsing in de Corridor, een gevangenis waar niet alleen gestraft wordt, maar waar ook aan opvoeding wordt gedaan. De rechtbank zal woensdag 6 mei morgens om half tien uitspraak doen, (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. In de warmbandwalse rij 2 van Hoogovens is een 45-jarige Alk maarder woensdagmiddag tijdens werk zaamheden aan een draaibank in het ge laat getroffen door een losspringende klauw. Hij werd met scheurwonden aan boven- en onderlip en een fraktuur aan de onderkaak opgenomen in het Rode Kruis Ziekenhuis. Later is hij overge bracht naar het Centraal Ziekenhuis in Alkmaar. Eveneens woensdagmiddag raakte een 33-jarige bankwerker uit IJmuiden bij een transport van schotten gewond aan de rechterpols. De schotten gingen glij den. De IJmuidenaar, werkzaam op het Hoogoventerrein maar in dienst van de Beverwijkse firma Post, is in het Rode Kruis Ziekenhuis opgenomen. In de nacht van woensdag op donder dag heeft zich bij de kolenhaven zuid een ongeval voorgedaan. Een 60-jarige Alk maarder, kolenwerker bij de kooks ovens kwam door onbekende oorzaak op een transportband. Hij werd met hoofdletsel verwondingen aan rechterarm en -hand en snij wonden in het Rode Kruis Zieken huis opgenomen. DEN HAAG Het bestuur van het pro- duktschap voor vis en visprodukten heeft de volgende minimum lengtematen bij aan voer vastgesteld: schelvis 30, wijting 28. schol 27 centimeter. Kleiner mag ook, maar die kleinere vis mag per visreis niet meer dan tien procent uitmaken van het totale gewicht, dat men van de betrokken vis soort meebrengt. Dit betekent een tege moetkoming aan de visconservenindustrie, die graag wijting tussen 23 en 28 centi meter wil verwerken. Deze komt nu in het veevoer terecht, maar is volgens de indu strie uitstekend geschikt om, in ovale blik ken verpakt, naar Franse overzeese ge biedsdelen te worden geëxporteerd. HAARLEM. In schriftelijke vragen heeft het Kamerlid VV. M. van Harselaar (groep-Harmsen) er bij minister Nelissen van Economische Zaken op aangedrongen de voorgenomen „drastische" verhoging van de iegeskosten voor de jaarlijk se kampeerexploitatieverarui"iingen in Noord-Holland teniet te doen. De heer Van Harselaar wijst erop, dat door deze verhoging de jaarlijkse leges- kosten voor de exploitanten van kam peer- en bungalowbedriiven gemiddeld vertienvoudigd zijn. Het Kamerlid vraagt, of een dergelijke verhoging overigens niet in strijd is met het strakke prijsbeleid van de minister. Woensdag aangekomen te IJmuiden: Zaan- stroom, Felixtowe; Johannes Fritzen, Monrovia, IJmuiden; Adrastus, Dakar; Amstelstroom, Huil; Bravo Contender, Immingham; Douka, Dakar; Argo, Par; Austvik, Rotterdam; Themistocles, Rotterdam; Tor Scandia, Gothenburg; Rotneros. Rotterdam. Donderdag aangekomen te IJmuiden: Sonority, Londen; Penquer, Antwerpen, IJmuiden; Brisk. Oslo; Arendskerk, Rostock; Cartagena de Indias. Antwerpen; Amyna, Itea, IJmuiden; Marconi, Stettin, Zaandam. Woensdag vertrokken van IJmuiden: Otello, Antwerpen, Zaandam; Hans Oldendorff, Piom- bino, IJmuiden; Kate, Boston, IJmuiden; Kaly- don, Rotterdam; Leendert Broere, Rotterdam; Amstelstroom. Hull; Arisaig, Port Talbot; Prin- senborg, Delfzijl, Beverwijk; Tor Mercia, Go thenburg; Neder Rijn, Kaapstad; Calanda, Ham burg; Silver Paviljoen, New York; Alcetas. Rotterdam; Foka, Swinoujscie; Fritz Heckert, Malmö; Essex Shore, Continentaal Plat, IJmui den; Zaanstroom, Felixtowe; Douka, Hamburg: Peter Winsemius, Londen; Aaltje, Londen: Bravo Contender, Immingham; Artemis, Malta; Spreestein, Cristobal; Septimus, Cork; Gazelle, Boston Donderdag vertrokken van IJmuiden: Odin. Narvik; Claus, Duinkerken, IJmuiden; Martha Friesecke, Londen, IJmuiden; Hermann Helene. Hamburg: Asta, Helsinki. (Indien achter de haven van herkomst oi bestemming geen nadere aanduiding volgt, be tekent dit dat het betreffende schip van of naar Amsterdam is gegaan.) Zaterdag a.s. aanvang 3.30 uur VOETBALWEDSTRIJD Waterlooterrein Volwassenen 1, Jongens 25 cent BEVERWIJK. Commissarissen en directie van Van Hattum en Blankevoort Beheer N.V. delen mede dat in de com- missarissenvergadering van 23 april is besloten aan de op 18 juni 1970 te houden algemene vergadering van aandeelhou ders voor te stellen over het afgelopen boekjaar een dividend te declareren van 20 percent over het, in 1969 door middel van een agio-stock, met 10 percent ver hoogde kapitaal. -;r, v. ADVERTENTIE kennemeriaan 150. telefoon 10745*, ijmuiden BEVERWIJK. Komend weekeinde zal de atletiekvereniging SlIOMI de vie ring van het derde lustrum van AV'55 uit Heerenveen meemaken. Zaterdag 1 uur zullen atleten en supporters per bus bij station Beverwijk vertrekken. Hoog tepunt van de viering wordt de atletiek- tweekamp op zondag (aanvang 11 uur). Vorig jaar toen AV'55 te gast was in Beverwijk won Suomi met gering punten- verschil. Een geduldwerkje is ook de bloemen van een metalen gebogen draad te voorzien, waarmee ze aan de wagens worden vastgeprikt. ADVERTENTIE stel prijs op kwaliteit bender Groots is het corsobestuur op de enorme medewerking die het ondervindt van de scholen. „Dat is bepaald een winstpunt". Ook op de immer donkere wolken dra gende hemel wilde de heer Bonkenburg nog wel even terugkomen: „Sommige zeg gen we zyn twee weken achter met de bollen, andere drie weken, maar eigenlijk zjjn we drie dagen mooi weer later dan anders". Erg verguld blijkt het corsobestuur ook met de deelneming van de Engelse ma rine. Bestuurslid ir. H. van Os kondigde het gisteren aan en de kapitein van het vanmorgen in de Rotterdamse Waalhaven binnengelopen vliegkampschip „Ark Royal" vertelde ons dat er morgen ook veel bemanningsleden van zijn schip het corso zullen bewonderen. Het Engelse oor logsschip blijft tot maandagmorgen in de Rotterdamse haven. Zaterdagmiddag van twee tot vier uur is het publiek welkom om de oorlogsbodem te bezichtigen. Terug naar het Corso. Het wordt zater dag in de vroege ochtenduren opgesteld op de Nassaulaan en Nassauplein, van waar het tien minuten over tien vertrekt voor een tocht door de binnenstad. De stoet bestaat uit 22 praalwagens, 3 ver sierde luxe auto's en 7 muziekkorpsen. De lengte van de stoet is bijna tweeëneen halve kilometer en de passeertijd telt ou geveer veertig minuten. Op verschillende plaatsen langs de rou te, waar de straten nauw zijn of waar moeilijke bochten liggen zal een hekafzet ting worden geplaatst. Uiteraard rust op het grootste deel van de route een par keerverbod. Ook de markttijden zijn an ders. Het begin is uitgesteld tot een uur 's middags. En de kramen mogen tot ze ven uur 's avonds doorverkopen. Wat de doorstroming van het verkeer betreft en het verdere goede verloop van de hele dag, behoeft niemand zich zorgen te ma ken. Zeshonderd politiemannen zullen daarvoor intensief in de weer zijn. Natuurlijk heeft de politie enige ver keersmaatregelen te nemen. Zo zal gedurende ongeveer 40 minuten het voorbijtrekken van het corso ten zuiden van de spoorlijn Zandvoort- Amsterdam geen oost-west verkeer v.v. door de binnenstad kunnen plaatshebben. Ook de doorgaande routes in de richting Velsertunnel v.v. en Zandvoort v.v. zullen worden gestremd. In verband hiermee wordt het verkeer, komende vanuit de Velsertunnel met be stemming richting Den Haag-Rotterdam, vanaf Santpoort omgeleid via de Spaarn- damseweg enz. Deze route leidt het ver keer verder in de richting Badhoevedorp- Schiphol via de Schipholweg. Het verkeer in de richting van de Vel sertunnel wordt geadviseerd Haarlem binnen te komen over de Schipholweg of een noordelijker route. Het zal worden omgeleid langs de oostkant van Haarlem om via de Spaarndamseweg en Vondelweg weer op de tunnelroute te komen. Het verkeer, dat uit oostelijke richting komt met bestemming Zandvoort, zal tij delijk worden geleid via Bloemendaal en de Zeeweg, Het verkeer uit Zandvoort kan de route over de Zeeweg volgen of over de Zandvoortselaan. Bij de kruising Zandvoortselaan-Leidsevaart dient het dan in noordelijke of zuidelijke richting voor of achter het corso om te rijden. Het verkeer in de binnenstad zal op di verse punten worden omgeleid. De Nas saulaan en het Nassauplein zullen vanaf 06.00 uur voor rijdend verkeer worden afgesloten. Tijdens het corso (tussen 10.10 en 11 50 uur) zal de corsoroute tegen de route in een half uur en met de route mee een kwartier voor de aankomst van de kop van de stoet niet voor het rijverkeer open staan. Het kruisen van de route zal tot ongeveer 5 minuten voor de aankomst van de stoet mogelijk zijn. A/VWWWWWVM/VVVtAA/VVWWVVtA/WVWWVA/WX/V'WVSAAAfVVVWIA/VVWVWVVI/VVVWVA/WVVVVWWWVWVWV (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM/BOLLENSTREEK. Hoe laat en waar is het corso morgen te zien? Het corso vertrekt om tien over tien vanaf de Nassaulaan. Het publiek op de Grote Markt wordt op dat tjjdstip al veertig minuten lang vergast op een muzi kale show, die wordt gegeven vanaf half tien dus door het Harmonie-orkest en Majorettenpeloton van de Koninklijke Scheepjeswolfabrieken in Veenendaai. Voor aankomst op de Grote Markt heeft het korps al een korte mars gemaakt vanaf de Nassaubrug, via Zijhuizen, door de Parklaan, Kruisweg, Kruisstraat en de Bartel,iorisstraat. De show gaat door tot even voor het arriveren van het corso. Nu de tijden van het corso. Het tijd stip dat u hieronder vermeld ziet is telkens het moment dat de eerste wagen passeert. De hekkesluiters van de stoet passeren bijna veertig minuten later. 10.10 vertrek Nassaulaan-Nassauplein; 10.14 Parklaan-Kruisweg; 10.21 Grote Markt (stadhuis); 10.26 Verwulft; 10.32 Ged. Oude Gracht-Spaarne 10.38 Kampervest-Kleine Houtbrug 10.45 Houtplein-Tempeliersstraat; 10.53 Wagenweg-Hazepaterslaan; 11.01 Wagenweg-Zomerluststraat; 11.07 Wagenweg-Spanjaardslaan; 11.11 Wagenweg (grens Heemstede). 11.14 11.16 11.19 11.24 11.26 11.32 11.37 11.44 11.49 11.53 11.57 Herenweg- Herenweg- Herenweg- Herenweg- Herenweg- Herenweg- Herenweg- Herenweg- Herenweg- Herenweg- Herenweg- •Adr. Pauwlaan; ■Zandvoortselaan; •W. Klooslaan; ■Oude Posthuisstraat; •Kerklaan; ■Van Merlelaan; ■Rijnlaan; ■ingang Groenendaal •Manpadslaan; ■Kadijk; ■Prinsenlaan; 14.06 Haarlemmerstraat- Winterrustlaan; 14.12 Weeresteinstraat-Oosteinderbrug; 14.19 Weeresteinstraat-Patrimoniumstr 14.25 Weeresteinstraat-Pastoorslaan 14.30 Weeresteinstraat-Treslong 14.36 Hoofdstraat-V. d. Endelaan (nrd); 14.42 Hoofdstraat-Raadhuislaan; 14.46 Hoofdstraat-V. d. Endelaan (zd.); 14.50 Leidsestraat-Lapinenenburg; 14.57 Leidsestraat-Wilsonstraat; 15 03 Leidsestraat-Hyacinthenlaan; 15.07 Leidsestraat-Steenfabriek „Arnoud" (brug) 15.16 Heereweg- 15.20 Heereweg- 15.24 Heereweg- 15.29 Heereweg- 15.34 Heereweg- 15.39 Heereweg- 15.45 Heereweg- 15.54 Heereweg- 16.00 Heereweg- 16.06 Heereweg- 16.10 Heereweg- 16.15 Heereweg- ■Zwartelaan; Lisserbrug; ■Oranjelaan; •Veldhorststraat; Vierkant; ■Vuursteeglaan; •Jannetjesbrug; •Oprijlaan ruïne „d'Ever"; ■Stalenbrug; -Engelenbrug; -Beekbrug; -Derde Poellaan. 12.02 Rijksstraatweg-grens Bennebroek: 12.07 Rij ksstraatweg-Bennebr.laan 12.12 Rijksstraatweg-Willinklaan; Na aankomst in Bennebroek begint een rustpauze, die tot twee uur duurt. 14.00 Vertrek Rijksstraatweg- Bennebroekerdreef. 16.19 Hoofdstraat-Kruispunt prov. weg 3: 16.28 Hoofdstraat-Ned. Herv. Kerk; 16.32 Hoofdstraat-Wilhelminalaan 16.39 Hoofdstraat-Oude Postbrug: 16.43 Hoofdstraat-Huize „Sassem"; 16.48 Hoofdstraat-Villa Huize „Bakara"; 16.54 Hoofdstraat-Warmonderdam.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 9