Rijk gedetailleerd boek over bombardement Rotterdam Ongeschoolde historicus Bedosan Brandpunt geeft nieuwe jongens meer kansen SPOELING IN MONTREUX DUNNER Kans voor show van BBC met Morecambe en Wise LIKDOORNS AAD WAGENAAR GEEFT LEZER HET GEVOEL ERBIJ TE ZIJN Cultureel paspoort voor bejaarden in Amsterdam Limburgse fanfare speelt in Paradiso Koninginnedag met volksstuk TV li» TV vanavond Radio vrijdag TV vrijdag DONDERDAG SO APRIL 1970 11 (Van onze correspondent) ROTTERDAM In een luttel aan tal zinnen typeert journalist Aad Wagenaar het gevoel van ongeloof, onwetendheid, niet willen geloven, dat zoveel Rotterdammers op de mor gen van de tiende mei 1940 moet heb ben overrompeld. Over de menselijke kant van deze ramp gaat Wagenaars „Rotterdam mei '40", dat woensdag officieel aan het Rotterdamse ge meentebestuur is aangeboden. Binrr-r? het bestek van 380 bladzijden her leeft de periode van vijf dagen: die laatste, nog vrije dag op 9 mei, de verschrikkelijke vier, die er op volg den. Het is een verslag, dat is opge bouwd uit tientallen fragmenten, de meeste kort, een enkele wat langer. Elk fragment geeft een situatie, een beleving, een schildering. Het zouden de flashes kunnen zijn voor een docu mentaire film. Ze geven de lezer van nu zo mogelijk na dertig jaar een nog grotere betrokkenheid bij mei 1940, doordat hij de totaliteit van de oorlog herbeleeft, er bij is op alle fronten en op de vele plekken in de stad, waar het gebeurde. Voor het eerst eigenlijk ervaart hij ook de spanning, waaronder officieren en manschappen hebben gestaan in een ongelijke, ondanks alle aanvankelijke onmacht heroïsche strijd. - I C apitulatie of eelt? voor slechts f285 weer lopen zonder pijn! .OUDE HAP" MAAKT SPECIALS Botdevard Amerikaanse prijs voor Nederlandse film T ussenbalans Kans voor Tsjechen Alternatieve roos Radio „Het had geleken of de onrust in Eu ropa die avond niet veel vat had op Rot terdam. In de Groote Schouwburg in de Aert van Nesstraat had men gegriezeld bij het toneelstuk „Gaslicht". En in de Tivolischouwburg op de Coolsingel lach ten de mensen om de klucht „De Suiker freule". Kasmagnete Deanne Durbin trok de mensen naar Studio '32, waar ze speel de in de film First Love. Het nieuwe Lu- mière had de Nederlandse film „Ergens in Nederland" met Lily Bouwmeester en Jan de Hartog geprolongeerd. En Arena had ook een ster, die prolongatie waard was: Greta Garbo in „Ninotschka"Die avond, aan het eind van een dag waarop het 17 graden warm was geweest en on bewolkt. Die zorg voor het detail heeft Wage naar in elke episode gehandhaafd. Hij moet er vele tientallen gesprekken over hebben gevoerd met mensen, die het zelf hebben beleefd en alle personen in het drama hebben gekend. In de reconstructie achteraf komt Rot terdam te voorschijn als een in feite onbeschermde stad. Aan het hoofd van die landverdediging stond kolonel P. W. Scharroo. Wie leest hoe Rotterdam als militair centrum in elkaar zat, krijgt geen hoge dunk van het Nederlandse le ger. De mannen waren veelal ongeoe fend. „Gemiddeld had men in de weinige tijd, die er sinds de opkomst beschikbaar was geweest voor oefening, per man twee schoten gelost. Het aantal treffers was het turven niet waard geweest", schrijft Wagenaar over de infanteristen. Uitvoerig staat Wagenaar stil bij de gang van zaken rondom de capitulatie. De vraag of het bombardement misdaad of mislukking was, laat hij onbeant woord. Door het hele boek heen wordt de Duitse legerleiding, die direct bij de aan val op Rotterdam was betrokken, met veel begrip beschreven en Wagenaar is bereid hen het voordeel van de twijfel te geven in de bepaling van de schuld aan het bombardement. Hitier en Goe- ring dragen wel volledige verantwoorde lijkheid aan deze misdaad. De lezer kan aanvankelijk enige be reidheid opbrengen Wagenaar in die con clusies te volgen. Tot hijzelf in zijn be schrijving van de mensen tussen het bombardement en de brand elk spoortje (Van onze correspondent) ROTTERDAM. Journalist Aad Wage naar, schrijver van het boek „Rotter dam mei '40" heeft dat zalig-veilige gevoel van: „Het is klaar, het boek is geschreven, het ei waarop ik bijna twintig maanden heb gebroed is uitge komen". De vraag is nu aan de orde: hoe zal het publiek het vinden? Want ook al is hij een voortreffelijk journalist en een be kwaam auteur, hij is geen geschoold his toricus, zoals De Jong of Presser dat zijn. Hij is Aad Wagenaar, 30 jaar, dagblad journalist en wonende te Schiedam, meer niet. TOCH DEED HIJ in principe hetzelfde soort werk als bijvoorbeeld De Jong, die hij als een „bovenmeester in dit soort werk" beschouwt. Vandaar dat hij bijzonder trots is op het compliment dat dr. De Jong hem geeft in zijn voor woord van het boek. Hoewel het boek officieel nog in de handel moet komen is het duidelijk dat „Rotterdam mei '40" een bijzonder boek is geworden. HET BOEK VAN Wagenaar is zijn eer steling. Zijn werkje „Schipper, mag ik overvaren?" dat hij schreef naar aan leiding van de opening van de Rotter damse Metro (de historie van de oever verbindingen) zou men een serieuze pre lude op dat grote werk kunnen noemen. EN HIJ HEEFT het zelf ook als een groot werk beschouwd. Hij maakte ban ge nachten mee vol wanhoop, omdat hij dacht dat het niet meer zou gaan. Maar even zovele blije ogenblikken, waarop hij opnieuw geloofde, dat het hem zou lukken het verhaal te schrijven dat nog nooit geschreven was: de 144 uur voor, tijdens en na het bombardement van Rotterdam. Maar die stemmingen zijn voorbij. Martin Ros, eindredacteur van „Maatstaf" hoeft niet meer naar ADVERTENTIES Schiedam te reizen om Aad Wagenaar op te „peppen". „Om", zoals Aad het uitdrukt „lief op hem in te spreken". Het hoeft niet meer. Het boek is uit, de sherry kan worden rondgebracht. AAD WERD OP 7 mei 1939 geboren. Twee dagen vóór het bombardement trok hij met vader en moeder vanuit de Rotterdamse Josephstraat naar oma in Schiedam. Vanaf zijn achttiende jaar zit Aad in de journalistiek. Na tien jaar bij het Vrije Volk gewerkt te hebben is hij sinds kort in dienst van het Rot- terdamsch Nieuwsblad. WAT HIJ NU hoopt te publiceren als schrijver? Wagenaar: „Ik zou met de zelfde systematiek als ik met „Rotter dam mei '40" heb gevolgd de waters noodramp '53 in beeld willen brengen". Maar voor hij op dat ei gaat broeden moet het eerst worden gelegd. I Het eerste exemplaar van hel boek „Rotterdam mei '40" van Aad Wage naar, werd gistermorgen door de heer D. H. Landwehr (A.P.), aan burge meester W Thomassen overhandigd. In het midden de schrijver van het boek. 'van begrip wegschrijft door een gruwe lijke detaillering van de ellende, die zo veel Rotterdammers hebben ondergaan Het boeiende van Wagenaars werk is. dat het zelfs voor een generatie, die die jaren niet, of niet bewust, heeft meege maakt de tijdkloof overbrugt. Natuurlijk zal het beeld hier en daar wat vertekend misschien geromantiseerd, misschien ook gedramatiseerd zijn. Maar nergens heeft hij zijn verslag de overdreven woorden gegeven. Het is steeds -een nuchter ver haal. AMSTERDAM. Amsterdam heeft voor bejaarden en bepaalde categorieën van gehandicapten een cultureel pas poort in het leven geroepen voor thea ter- en concertbezoeken. Uit talloze beroepen door bejaarden en organisaties van bejaarden op de ge meente gedaan, was namelijk duidelijk geworden, dat zij graag concerten en uitvoeringen in theaters zouden bijwo nen, maar dat hun inkomens ontoerei kend waren om toegangsbewijzen, ver voer en programma's te betalen. Ook gehandicapten hadden zich tot het ge meentebestuur gewend met verzoeken om tegemoet te komen aan hun proble men. Bij het zoeken naar de oplossingen is belangrijke medewerking ondervonden van het Nederlands Theater Centrum, de theaterdirecties en de Contactcom missie Tijdsbesteding Bejaarden. Naar Ottawa. Op 8 mei vertrekt de 55 man tellende kapel van de Koninklijke Luchtmacht uit Nijmegen naar Canada voor een toernee die duurt tot 26 mei, In negen steden worden concerten gege ven. Hoogtepunt is het optreden in Otta wa, waar Juliana in de oorlogsjaren met haar dochters woonde. (Van onze correspondent) HILVERSUM. Brandpunt, voor velen niet, dat het een KRO-prodnk- tenrubriek van de televisie, al weten tie is, zal er in het nieuwe wintersei zoen wat anders gaan uitzien. De (oude) jongens van Brandpunt, aan wie de rubriek voor een groot deel zijn her kenbaarheid heeft te danken, in casu Ad Langebent, Aad van de Heuvel en Ed van Westerloo zullen slechts een maal per week in zogenaamde „spe cials" te zien zijn. De „normale" Brandpuntuitzendingen worden door de „nieuwe" jongens van deze achter grondinformatierubriek gemaakt en gepresenteerd: Charl Schwietert, Fe lix Huizinga, Han van der Meer. „Maar we trekken niet zo'n strenge scheidslijn hoor", zegt Brandpunt-eind redacteur Jacques Grijpink, „We heb ben de oude groep alleen vrij willen maken voor onderwerpen, die veel meer tijd voor uitdieping vragen. Bij voorbeeld: wij willen toewerken naar de verkiezingen in een aan tal Brandpunt-specials, die zeer be langrijke en essentiële problemen aan de orde stellen. Denk eens aan „Waar vindt de besluitvorming in Nederland in feite plaats" en „Hoe werkt het de mocratische stelsel, zoals wij dat in ons land kennen?" en verder: onder wijs, milieuverontreiniging, bevolkings aanwas, leefbaarheid. Die onderwer pen, waarbij we de medewerking zul len vragen van wetenschapsmensen, kunnen aangesneden worden in studio- produkties, maar ook in reportages, in terviews en gesprekken". In het nieuwe winterseizoen zullen er wekelijks twee Brandpuntuitzendingen zijn: de „gewone" van bijna veertig minuten lengte en de specials, waar onder Grijpink ook „Vanavond in Nieuwspoort" en „Brandpunt Buiten spel", de aan de politiek en sport ge wijde uitvloeisels van Brandpunt re kent. Alle berichten over het verdwij nen van Brandpunt Buitenspel ten spijt zal deze wat rebelse sportrubriek blij ven bestaan in de vorm. Zoals de kij kers die tot nu toe gewend zijnmi nus dan de presentatie door de „op richters" Aad van de Heuvel en Ed van Westerloo. Felix Huizinga zal zich samen met Schwietert en van Der Meer hoofdzakelijk met het buitenspel-zetten van de sport bezighouden. Voordat men besloten had om met Brandpunt ook in de winter 1970-1971 toch weer op de (bijna) vertrouwde koers te varen, heeft men bij de KRO met vele ideeën gespeeld. „We dachten eraan om Brandpunt Boulevard op touw te zetten, een programma over kunst, kleinkunst, underground te be naderen op een wijze, zoals we in Brandpunt Buitenspel met de sport doen. Ik dacht dat er op dit vlak een groot terrein braak ligt en ik dacht ook dat als je er de mensen en de zendtijd voor hebt, die de KRO tussen haakies niet kan opbrengen, je een zeer succes rijk programma kan maken. We hebben in 't begin van dit seizoen ook 'n proefuitzending van een uur ge maakt, waarin we een vorm van totale actualiteit (politiek, sport, kunst enz) nastreefden. Nee, géén magazine, zo als AVRO'S Televizier er een is. Maar we hebben toch nog niet voor deze vorm gekozen. Dat wil niet zeggen, dat we het later misschien toch wel doen. (Van onze correspondent) BROEKHUIZENVORST. De fanfare uit de Noord-Limburgse dorpjes Broek- huizenvorst en Ooijen voert zaterdag in „Paradiso" in Amsterdam het avantgar- distische muziekwerk „Fluit en Fanfa re" van de Amsterdamse componist Ber nard van Beurden uit. Het stuk werd speciaal voor het Noordlimburgse korps geschreven. In kringen van musici bestaat grote belangstelling voor deze première. „Fluit en Fanfare" is niet in maten, maar in perioden ingedeeld. Ook het no tenschrift is ongewoon. Voorts wordt tij dens de uitvoering gebruik gemaakt van geluidsbanden met onder meer fragmen ten uit de Negende Symfonie van Dvo rak, uit „Romeo en Julia" van Tsjaikow- ski en het vioolconcert van Beethoven. Bernard van Beurden zal het stuk zelf in leiden en dirigeren. DEN HAAG The Gold Camera Awards-jury van het U.S. Industrial Film festival in Chicago reikt vandaag de onder scheiding voor „creative excellence" in documentaire films, uit aan Carillonfilms in Rijswijk. De bekroonde film getiteld, „Big talk about a small town" werd door Ronnie Erend geproduceerd naar een idee van Ted de Wit. De regie was van Han Mook, de montage van Henk Stoffers, ter wijl de camera werd gehanteerd door Prosper de Keukeleire. De film licht alle aspecten van industrievestiging in de ge meente Smallingerland (Drachten) toe. (Van onze rtv-medewerker) MONTREUX. Woensdag, de laatste dag waarop in Montreux de TV-program- ma's worden getoond, heeft nog een ern stige kandidaat opgeleverd: de BBC met de Morecambe and Wise show. Een ty pische Engelse show, vol visuele grapjes en crosstalks, ongeveer in het genre van de Johnny en Rijk shows, een vergelij king die niet toevallig is, want Johnny en Rijk ontlenen veel teksten aan de tekstschrijvers van Morecambe and Wi se (die net als zij, alleen de uitvoerders zijn van andermans teksten, die het erg goed doen, maar misschien toch met min der uitstralende persoonlijkheid dan Johnny en Rijk). Er zaten echter ook technisch perfecte grappen in, die Johnny en Rijk hen niet nadoen, ook niet in Duitsland vrees ik, zoals bijvoorbeeld van die monnik, die achter het orgel gaat zitten, een van de knoppen op het orgel uittrekt, de knop laat schieten, pang, en boven het orgel zien we dan de verschillende delen van het glas-in-loodraam als bij een speelau tomaat oplichten, terwijl rechts daarvan de cijfers van de te zingen psalmen ver springen Wordt het een Roos, of de Chaplinprijs van Montreux voor de leuk ste inzending? Ik heb geen idee. De Journal de Montreux heeft ouder gewoonte een aantal aanwezigen ge vraagd, welke programma's zij de mees te kans gaven. Elf mensen, geen door snee, maar het is toch wel veelzeggend dat de Tsjechen negen stemmen krijgen, de Noren zes, en de Dusty Springfield show samen met Benny Hill van de ITV vier stemmen. Bob Rooyens valt dus in de prijzen, als we op deze elf mensen afgaan, en Kijkkijk met twee stemmen behoort tot de eerste tien, waarover door de jury in eerste instantie zal worden ge praat. Maar men had toen Morecambe and Wise nog niet gezien, evenmin als de Ja panse bijdrage, voor het eerst in Mon treux, met een technisch perfecte film waarin getekende Samoerai's een vrien delijke rol spelen in het gewone leven, erg goed gemaakt, maar toch geen dijen kletser voor de Europeaan. Een aanmoe digende eervolle vermelding zit er echter altijd in. Er zijn trouwens mensen die verwach ten, dat de Tsjechen, met hun Duitse produktie, niet alleen de Gouden Roos, maar ook de Persprijs en de Prijs van Montreux zullen krijgen. Dat lijkt me wat veel van het al te goede Ondertussen wordt de spoeling wel steeds dunner. Een feit is, dat er bijna twee maal zoveel mogelijkheden zijn als vorig jaar. Terwijl het peil van de officiële pro gramma's duidelijk omhoog is gegaan, is dat van de hors concours-inzendingen ge daald. Hadimassa sprong daaruit nog het meest tevoorschijn („je merkt dat de schrijvers ervan een eigen levensvisie hebben, dat is het belangrijkste voor tekstschrijvers", meende een van Enge- lands bekendste tekstschrijvers Barry Took). Om het festival in de toekomst meer body te geven, en ook het experiment, dat op de toekomst gerichte televisie (technisch en inhoudelijk) een grotere kans te geven in Montreux, hebben enke le Oostenrijkse en Nederlandse regis seurs en TV-critici de actie „De alter natieve roos" in leven geroepen, die zich met enkele ideeën en voorstellen in het Frans, Duits en Engels tot het festival wendt. Gisteravond is daarover gediscus sieerd. Vandaag vanaf zeven uur 's ochtends zijn de volgende zes programma's voor een laatste inspectie door de jury her- vertoond. De Dusty Springfield show van Bob Rooyens (ARD); de Tsjechische en de Noorse inzending; Benny Hill (ITV) en de Morecambe and Wise-show (de twee Engelse inzendingen) en Anne Ban croft van CBS. Getemperde verontwaardiging alom over het ontbreken van Kijkkijk, maar de mogelijkheid blijft bestaan dat Kijk kijk de prijs van Montreux krijgt (al toe gekend maar geheimzinnig verzegeld). Integratie met de actualiteitenru brieken van de radio? „Ja, tot op ze kere hoogte ben ik daar voor", zegt Grijpink." Je moet wel met je presen tatoren en verslaggevers gescheiden werken, omdat de arbeidsmethodes nu eenmaal volkomen verschillen. Maar je zou wel een gezamenlijke top structuur kunnen ontwerpen, over een gezamenlijke bureauredactie en een gezamenlijke documentatiedienst moe ten kunnen beschikken en.als daar aanleiding toe bestaat, zouden de ra dio- en televisie-actualiteitenrubrieken elkaar het nieuwsballetje kunnen toe spelen. Ik geef toe, dat het nu zo is, dat kijkers naar Brandpunt nauwelijks be seffen dat er ook nog een „Echo" van de KRO-radio is". Nederland 1. Vanavond ook feest in de fabeltjeskrant. De TROS gaat na het eerste journaal op de pop-toer met de show Jamm, waarin onder meer optreden The Wheel Drive, Eric Charden, Taj Mahal en de groep Earth and Fire. Robbie Dale grapt een en ander weer aan elkaar. Half acht is de tijd voor de Ge trouwde Vrijgezel, met als ondertitel Een vriend van de familie. Vervol gens de laatste aflevering van de reeks documentaires ter gelegenheid van het natuurbeschermingsjaar ge maakt door Paul Wallenburg. De aan dacht wordt gevestigd op Pakistan, waar door ongeremde jacht en ont bossing de natuur geweld is aange daan. Door een geldinzameling hoopt men Pakistan weer groen te krijgen. Het feest van de vér jaardag van koningin Juliana wordt gevierd met een grote show Menu Internationaal, waarvoor zijn uitgenodigd de caba retière Enny de Leeuwe, het Lowland Trio met een mal liedje, de Belgische zangeres Andrea Simons, het zigeu nerorkest Egon Malescu, Detti Caso- li, Koos Huisman, Les Shalom, Alfon- se Marais, het Spaanse danspaar Ma- risa y Juan Antonio en de combo van Rudy van Houten. Frans Henrichs brengt daarna de finale van de quiz Wegwezen met de toeters. Teleac werkt ook op deze dag door en wel met de 15e les uit de cur sus Bij leven en welzijn. Nederland 2. Na de fabeltjeskrant en het journaal brengt de NOS op het tweede net een herhaling van het de- filé op Soestdijk, dat wil zeggen een samenvatting van de aardigste mo menten daaruit. Daarna van Lewest tot Gewest. Na het tweede journaal een veertig minuten durende afleve ring van Studio Sport, want de KNVB laat op deze vrije donderdag een vol ledig voetbalprogramma afwerken. De rest van de avond kent dan nog lijk in de serie les Saltimbanques een uitvoering van het toneelstuk Janus Tulp en het Straatmuzikantenfestival in Laren. Zo'n halve eeuw of langer geleden kende ons land met tenten rondtrek kende toneelgezelschappen, die heer lijke volksstukken speelden. Vanavond komen ze weer, de mannen van di recteur Johan van der Griendt, die met alle problemen van geldgebrek, ruzie over de rolverdeling en zo meer maar een stuk op de planken zette. Dat stuk is dan Janus Tulp van Jus tus van Maurik. De hoofdpersoon natuurlijk gespeeld door de directeur zelf is een barbier, die plotseling een „rijke stinkerd" wordt en zijn goe de eigenschappen kwijt raakt. In de verschillende rollen zien we Guus Verstraete, Karin Haage, Wim v.d. mei, Jacques Commandeur, Lou Steen bergen en Monique Smal. De regie is in handen van Lou Steenbergen, die ook de bewerking verzorgde. Het straatmuzikantenfestival brengt ons naar Laren, waar vandaag de NOS haar feesttenten heeft opgesla gen omdat de Dam te onzeker was. Ageeth Scherphuis geeft commentaar bij de finale van het feest, dat door de NOS werd georganiseerd. HILVERSUM I 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymnastiek. 7.20 Lichte gramm muz. 8.00 Nws. 8.11 Radiojourn. 8.30 De groenteman. 9.00 Klass. en mod. muz. 9.35 Water standen. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. 11.00 Nws 11.30 Volksmuz. 11.55 Beursber. 12.00 Blik op de wereld. 12.30 Overheidsvoorl. 12.40 Lichte gramm muz. 12.50 Praat je. 13.00 Nws. 13.11 Actualiteiten. 13.20 Mod. gramm. muz. 14.00 Ruimte. 15.00 Oude en mod. kamermuz 15.45 Toe- rismo. 16.00 Gevar. progr. (16.00 Nws. 17.55 Meded. 18.00 Nws. 18.20 Uitz. VVD. 19.30 Nws.) 21.00 Amus. muziek 21.50 Rebelse liedjes 22.30 Nws. 22.40 Meded. 22.45 Actualiteiten. 23.05 Pret tig weekend: licht gevar. pl. progr. 23.55 Nws. HILVERSUM II 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Badinerie. 7.30 Nws. 7.32 Actuali teiten. 7.50 Overweging. 8.00 Nws. 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvrouw. 9.00 Gymnastiek. 9.40 Schoolradio. 10.00 Aubade. 11.00 Nws. 11.03 Voor de zie ken. 11.55 Communiqués. 12.00 Gevar. progr. 12.22 Wij van het land. 12.26 Meded. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 Actualiteiten. 13.00 Raden maar. 14.05 Schoolradio. 14.30 Liedjesprogr. 14.55 Verz. pl. progr 16.00 Nws. 16 03 Disco-Drive-In. 17.15 Sportkompas. 17.45 Actualiteiten. 18.00 Klass. en se- mi-klass. muz. 18.30 Nws. 18.41 Actua- 19.10 Veel gevr gew muz 19 40 Zen ding en oecumene. 19.50 Lenteliedjes. 20.05 Hervormd wordt hervormd. 20.15 Licht pl. progr. 21.45 Hoorspel. 22.00 Opname22.30 Nws. 22.40 Tsjies plies. 23.15 Toontje later. 23.45 Actua liteiten. 23.55 Nws. HILVERSUM UI 9.00 Nws. 9.02 De Eddy Becker Show. 10.00 Nws. 11.00 Nws. 11.03 De Felix Meurders Show 12.00 Nws. 12.03 Top- 30. 13.00 Nws. 14.00 Nws. 14.03 Suzie Cream Cheese. 15.00 Nws. 15.03 Muz. Boetiek. 16.00 Nws. 17.00 Nws. 17.02 Radiojourn. 17.05 Gevar. pl. progr. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nws. 12.03 Gevar. muz. 13.00 Nws. SOS-ber. voor schippers. 13.20 Concert. 14.00 Nws. 14.03 Concert. 16.00 Concert. 17.00 Nws. 17.15 Jazz- muz. 18.00 Nws. 18.03 Voor de jeugd. 18.30 Lichte muz. 18.35 Wegwijs we zen. 18.40 Lichte muz 19.00 Nws. 19.30 Ernstige muz. 19.45 Klass muz. 20.00 Concert. 22.00 Nws. T>.20 Gevar. muz. 23.00 Nws. 23.40 Nws rl,-mr Nederland I 18.45 De Fabeltjeskrant 18.51 STER. Reclame 18.55 NOS' Journaal 19.00 STER: Reclame 19.04 TROS: JAM 19.31 De getrouwde vrijgezel (serie) 19.55 STER: Reclame 20.00 NOS: Journaal 20.15 STER: Reclame 20.20 TROS: De dief van Washington film) 21.10 Menu Internationaal 22.00 Wegwezen 22.30 Rhapsody in blue 22.55 NOS: Journaal 23.00 TELEAC: Bij leven en welzijn les 15 (herh.). Nederland II 18.45 NOS: De Fabeltjeskrant 18.51 STER: Reclame 18.55 NOS: Journaal 19.00 STER: Reclame 19.04 NOS: Samenvatting rep. défilé Soestdijk 19.30 Van gewest tot gewest 19.55 STER: Reclame 20.00 NOS. Journaal 20.15 STER: Reclame 20.20 NOS: Studio Sport 21.00 Les Saltimbanques 22.30 Straatmuzikantenfest. te Laren 23.00 Journaal. Nederland I 18.45 NOS: De Fabeltjeskrant 18.51 STER: Reclame 18.55 NOS: Journaal 19.00 STER: Reclame 19.04 VARA: Hier is Lucy (serie) 19.30 Achter het Nieuws speciaal 19.55 STER: Reclame 20.00 NOS: Journaal 20.15 STER Reclame 20.20 VARA: Maigret en de zakkenroller (spel) 21.35 Hadimassa 22.10 In liefde bloeiende (Henriëtte Roland Holst) 23.00 NOS: Journaal 23.05 TELEAC: Van molecuul tot mens - les 15 (herh.) Nederland II 18.45 NOS: De Fabeltjeskrant 18.51 STER: Reclame 18.55 NOS: Journaal 19.00 STER: Reclame 19.04 NOS' Scala 19.30 NCRV Scheepjongens van Bontekoe 19.39 De waaier van Sevilla (familiefeuilleton) 19.55 STER: Reclame 20.00 NOS: Journaal 20.15 STER: Reclame 20.20 NCRV: Vierkamp 20.55 Farce Majeure 21.15 Hier en Nu 22.00 Onbestelbaar (spel) 22.50 AKV '70 23.00 NOS: Journaal.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 11