Beroemde roman van Durvell door Cukor verfilmd JUSTINE te veel aan duistere figuren HSSSSlsss sssfe&jzs s FILMS IN AMSTERDAM Postume roman van Hemingway Zendtijd voor Academische Radio Omroep Gouden Roos van Montreux voor Tsjechisch programma sSïïï: -a-stT op bevrijdingsdag Michaellegioen en Sovjet-Rusland Godfried Bomans volgt schakers Deense Taboeclub organiseert sexuele rondvaart OOK PERS-EN CH TV vanavond Radio zaterdag TV vrijdag TV zaterdag I VRIJDAG 1 MEI 1970 AMSTERDAM De romans van Lawrence Durrell zijn jarenlang erg in de mode geweest en welhaast van zelfsprekend heeft de Amerikaanse filmkolonie belangstelling gehad voer dit litteraire werk, vooral voor het zogenoemde „Alexandria-kwartet" bestaande uit de boeken „Justine" „Balthazar", „Mountolive" en „Clea" die de auteur een onderzoek naar de moderne liefde noemde. Tegelijker tijd vormde het kwartet vier verschil lende gezichtspunten van waaruit de zelfde persoon, Justine, bekeken werd met als eindconclusie het probleem „wat is de waarheid?" N achtvoorstellingen HAAGS OPEN HUIS Culturele pret Theater in het Circustheater, alwaar het Huifje S Zonnetempel Zwitserland en de Piratenzenders Wel goed, maar... Onbevredigend Joseph Mankiewicz die Elizabeth Tay lor in de centrale rol zag, is al jaren geleden begonnen de romans tot een sce nario voor een hooguit twee uur durende film te bewerken, maar hij kwam er niet uit. Anderen zagen als hij de onmogelijk heid van een dergelijke krachttoer vroeg tijdig in, tot het Lawrence B. Marcus die voor Richard Lester „Petulia" had ge- schreven, Utóe een slmtende sj^psis i kere behendigheid uit de vele problemen het gecompliceerde werk te^maken Door D a];. hoofdperSoon en jjaama kwam de moeilijkheid van het e fungeren kan hij veel d?etS20th CentufvTox ^pte'stricfvln In het opro'epen vin de decadente sfeer al verder metvan Alexandrië in die vooroorlogse jaren Strick had al opnamen in Tunis ge- schilderachtige figuren die losgeslagen maakt, want hoewel de film die eenvou- leven in een vreemde en vijandige om- digweg „Justine" zou heten, in Alexan- geving gaat hem vlot af Vooral Dirk Bo drië moest spelen, had men daar ter 1 garde als de op zijn zuster verliefde con- plaatsë meer vrijheid van handelen. De I sulaire ambtenaar Pursewarden speelt voorstelling van zaken met betrekking tot een briljante en fascinerende rol die even de toestand in Alexandrië omstreeks 1938 was weinig vleiend, zelfs voor het Egypte van Nasser, terwijl bovendien het Joodse element in Durrell's boeken ook wel moeilijkheden zou hebben opge leverd. Cukor, zeventig jaar oud en met een indrukwekkende staat van dienst] AMSTERDAM. Van veel Amster- achter de rug, waarin filmsuccessen als damse bioscopen vervalt op de avond „Dintner at eight", „Little women", „Ro- van de vierde mei herdenkingsdag meo en Julia", „Philadelphia, story" de eerste voorstelling en verder is het The girls", „My fair lady" hem niet ten hier en daar op de bioscoopagenda merk enrechte dè erenaam van „vrouwen"-re- baar dat we 25 jaar geleden bevrijd zijn. gisseur hadden bezorgd, kwam dus in de Alleen Alhambra heeft ter gelegenheid regiestoel te zitten. En gezien de vooraf- van die kwart eeuw vrijheid een specia- gaande moeilijkheden, mag het resultaat le film op het programma genomen en hoewel verward, hebridisch en onuitge- wel „De overval", de bekende documen- werkt, niet een complete mislukking ge- taire speelfilm over een actie van de noemd worden. Friese KP op 8 december 1944 met het doel gevangenen, onder wie ter deed ver- s-y ij I oordeelden, uit het Huis van Bewaring L OTTllpl I m Leeuwarden te bevrijden. Vooraf, als Het verhaal over de geheimzinnige, on- speciale attractie Bert Haanstra's vele grijpbare en corruptie Justine wordt ge- malen onderscheiden Zoo daan door de Engelse onderwijzer en be- T jf" l ginnend auteur Darley (Michael York) Vttïl u CV K. GMkBYI die zich in Alexandrië gevestigd heeft en gr js nog een ander initiatief te sig- langzaam opgenomen wprdt in de ae naieren dat met de bevrijdingsweek sa- tijds toonaangevende knng van "ploma- menhangt. Vier bioscopen, City, Capitol, ten en rijke zakenlieden, vooral dank zij Ceintuur en De uitkijk vertonen in door- Justine (Anouk Aimee) die hem opneemt L de voorstelling (meestal 's ochtends in haar lange reeks van minnaars. Dar- De Uitkijk na middernacht) en tegen ley is het onbedorven element m de zon- uniforme entreeprijs van 40 cent, „De dige wereld van Alexandne kort voor de l snelheid; 40.70-. een korte film van Jo- oorlog, een wereld van naohfehita met L van der Keuken, gemaakt in op- buikdanseressen, bordelen met minder- dracht van de gemeente Amsterdam als jarige meisjes en regeringsgebouwen min of meer officiële 'lerdenkingsfilm, met corrupte ambtenaren. Darley heeft maar uiteraard, gezien vorig werk van eerst een verhouding met de nacMclub- K f. geheel anderg uitgevallen dan danseres Melissa (Anna Karma) voor hij waarschijnlijk de bedoeling is geweest, zich hopeloos overgeeft aan de f^cine- Van der Keuben heeft gaen behoefte ge rende Justine die metde rijkste man van had herinneringeI1 te halen aan de Alexandne getrouwd is en door deze °n- I eens bewust heeft der meer gebruikt wordt om mee te meegemaakt, of een overzicht samen te werken aan een wapensmokkel als on- van herste] en de nieuwe derdeel van een complot tegen de weiVaart die sindsdien zijn ingetreden, gelsen. pe fjimer js kennelijk van die vooruit- Het zijn dus nogal romantische en sen- gang niet kapot en de titel van zijn zeer sationele elementen, waarmee Durrell persoonlijke „signalen -filrn moet dan werkt, maar bovendien is de veelheid van pok dadelijk ironisch worden opgevat, gebeurtenissen en karakters die hij in We hebben het in die jaren na de oo - vier romans gebruikt nu in een film van log, zo is ongeveer zijn gedachtengang fven Si r samengepakt wat op z'n niet zo ver gebracht dat er veel r,eden tot juichen en feesten is overgebleven UMJWIWWVVIMWVWAMVVVWV Darley (Michael York) en Justines echtgenoot Nessim (John Vernon) in „Justine". laat zien wat het allemaal had kunnen zijn. Hoewel voor alle optredende figuren geldt dat ze te schetsmatig getekend zijn, wat bij deze opzet niet te vermijden viel en waardoor hun handelwijze nauwelijks een verklaring vindt. Zodat de Durrell fans ongetwijfeld diep teleurgesteld zul len zijn door deze „Justine" en de arge loze bioscoopbezoeker geboeid, maar niet geheel bevredigd dit teveel aan raadsel achtige figuren en duistere activiteiten zal ondergaan. (In Rembrandtplein Theater). CHARLES BOOS MM en Ringo Starr die „ms. The magic Chris tian" of duidelijker „Geld stinkt niet" tot titel kreeg. De regie is van Joseph Mc Grath. De Uitkijk brengt in zijn nachtvoor stellingen van vrijdag en zaterdag een groot Tarzan-programma, een onderwerp dat weer geheel past in de sfeer van de Old time movie club". Kriterion heeft de nacht uitgekozen voor de première van een overigens al oude. in '65 ge maakte Tsjechische film „Misdaad in het meisjesinternaat" van Jiri Menzel, maker van „Hou de treinen in het oog" Calypso komt met „The wild angels" van Roger Corman, met Peter Fonda in de hoofdrol, Cinétol (in de reeks klas sieke „westerns") met „Texas onder terreur" van John Farrow en met Ro bert Taylor, Anthony Quinn en A va Gard ner en Royal met „Dracula, prins der duisternis" van Terence Fisher, waarin natuurlijk Christopher Lee de rol van Dracula speelt. In het Leidseplein Thea ter kan men vrijdag- en zaterdagnacht nog eens kennis nemen van Alain Res- nais' „Hiroshima, mon amour" en in Rex van „Poor cow" die hier gemaks halve „Gekust en geslagen" is gaan he ten. Studio K brengt voor de 37ste week The Cincinnati Kid" en Cineac Reg. Breestraat „The visit" van Bernard Wicki naar een toneelstuk van Dürren matt (het bezoek van de oude dame) met Ingrid Bergman en Anthony Quinn. CHARLES BOOST Er is nog armoede in de wereld, er is nog macht, geweld en overheersing, er is nog fascisme. Het feestelijk herdenken van „onze" vrijheid vindt Van der Keu ken kennelijk een egoïstische bezigheid een privékwestie die wegvalt in het ge heel van troebelen en problemen dat even buiten onze grenzen gebleven is. Het betoog van de filmer komt niet recht- DEN HAAG De stichting „Uit de streeks over, maar moet begrepen wor- kunst", waarin de Haagse kunstproducen- den uit 'n reeks duidende en suggererende ten samenwerken, heeft voor de vijfde beelden en beeldenreeksen, waarvan de mei een programma opgesteld, dat het meest opzienbarende de boven Rotterdam publiek in theaters en musea van Den zwevende zwaluwlucifersdoosjes zijn, be- Haag een gratis alternatief biedt voor het geleid door het ronkend geluid van bom- feestelijk vermaak op bijvoorbeeld de menwerpers en op een ongebruikelijke kermis". Gemeentemuseum Rredius, toon gedane getuigenis over con- Postmuseum en Costuummuseum zijn centratiekampen door een vrouw die de de vijfde mei de gehele dag voor kijkers ellende overleefd heeft. Hoe de film op en luisteraars geopend. Er zijn daar on- een groot en in deze filmstijl weinig ge- der meer modeshows en filmvoorstellin- traind bioscooppubliek zal afkomen, valt gen, ruilbeurzen en muziekuitvoeringen, moeilijk te voorspellen. Het laat zich De toneelliefhebbers kunnen kiezen uit aanzien dat het even grote moeilijkheid een voorstelling in het HOT van Jan Cre- met het doorgronden van de beelden zal mer's stukken, een uitvoering in de hebben als bij het verklaren van een ge- schouwburg van „Veertig Karaat" door dicht van Gerrit Kouwenaar die voor de Haagse Comedie of in het Paviljoen- spaarzame en suggestieve begeleidende theater de Nieuwe Komedie twee eenak- tekst en een door Hidde Maas voorgedra- ters zien spelen. Voorts is er een muziek- gen song „Ik ging op weg om een appel uitvoering door het Residentieorkest, een te plukken", zorgde, première door het Nederlands Dans r. i zonnetempel", een Belgische tekenfilm uit de Brusselse Belvisionstudio die al eerder met de „Asterix"-films verraste en ditmaal uit twee stripboeken van Her gé stof putte voor een complete en bij zonder onderhoudend en spannend ion gensavontuur voor alle leeftijden. In City een nieuwe compilatiefilm uit HAARLEM. Op vrijdag 8 mei om I het omvangrijke vóór 1920 ontstane 8 uur's avonds zal pater prof. dr. Zacharias oeuvre van Charles Spencer Cbaolin in O.F.M. Cap. uit Nijmegen in Brinkmann roulatie gekomen onder de titel ,The een inleiding verzorgen over het onder- funniest man in the world" een uit werp „Sovjet-Rusland en de crisis in dehpraak die weinig tegenspraak zal ot.der katholieke kerk" voor de afdeling Haarlem vinden In Tuschmski een haastige pre van het Michaellegioen. I mière van een klucht met Peter Sellers (Van onze stadsredactie) Nederland 1. De eerste mei, dag van de arbeid, dus alweer een feest dag. Na de Fabeltjeskrant en het journaal: Hier is Lucy. Lucy duikt de showbusiness binnen en krijgt als eerste opdracht om een wat te rond- lijvige filmster tot normale afmetin gen terug te brengen. De gastrol wordt gespeeld door Shelley Winters. Ach ter het Nieuws besteedt in de reste rende tijd tot de klok van achten aan dacht aan het probleem van de ka merbewoners. Aansluitend aan het tweede jour naal een extra aflevering van de in dertijd op de zondagavonden van de VARA zo populaire serie Maigret. Otto Dijk bewerkte het verhaal Mai gret et son voleur tot het televisiespel Maigret en de zakkenroller. We zien Jan Teulings weer als de commissa ris; Wies Andersen als zijn assistent en Lies de Wind als zijn vrouw. An dere medespelenden zijn Willem Nij- holt, Leo de Hartogh, Sigrid Koetse, Huib Rooymans, Peter Oosthoek en Dick Scheffer. Hadimassa zal wel op de feestda gen zijn geïnspireerd. Daarna krijgen we nog een film te zien over het le ven van Henriëtte Roland Holst. De titel is „In liefde bloeiende". Het por tret is gemaakt door de Belgische ci neast Frans Buyens in opdracht van de VARA en de Vlaamse televisie. Henriëtte Roland Holst werd honderd jaar geleden geboren. Na het laatste nieuws ook op deze dag van de arbeid een Teleacles en wel een in de serie Van molecuul tot mens. flUflUflUflUflUllliyiflflflflPIfMflIlflMfilMMflflflflflimilflflMfMflflIifl NEW YORK, (AP) De weduwe van de Amerikaanse schrijver, Ernest He mingway heeft bekend gemaakt dat in de herfst een nagelaten roman van de schrijver, „die zijn beste werk evenaart", zal uitkomen. De zee speelt, zoals in vele andere ro mans en verhalen van Hemingway, een grote rol in de roman die onder de titel „Eilanden in de stroom" uitkomt bij Charles Scribner en zonen, eind septem ber of begin oktober. Het manuscript dateert van 1947-1950 en telt ongeveer 200.000 woorden. De hoofdpersoon van de roman is de Ameri kaanse schilder Thomas Hudson. KOPENHAGEN, (Reuter) Een sex- club in Kopenhagen de „Taboeclub" gaat vrijdag beginnen met dagelijkse rondvaarten, tijdens welke de passa giers kunnen kijken naar sextoneelvoor stellingen. Aan boord van het schip, de „Atlan tis" kan in de internationale wateren tussen Denemarken en Zweden tegen belastingvrije prijzen vrijelijk worden gedronken. De organisatoren hebben dinsdag in een mededeling aan de pers de „Atlantis" de eerste drijvende sex- club, sinds het schip van Cleopatra en „de opwindendste beleving van sex sinds het vijgeblad" genoemd. De „Taboe club" is een van de vele sexclubs in de Deense hoofdstad waar men „levende sex" kan zien. Nederland 2. De dagelijkse fabel, het journaal en Scala gaan vooraf aan het programma van de NCRV, dat op haar beurt begint m et De Scheepsjongens van Bontekoe. De waaier van Sevilla krijgt daarna een plaatsje voor de tiende aflevering. Na het journaal een programma ge teld Vierkamp. Vier schaakgrootmees ters door Godfried Bomans van nabij gevolgd. Ter gelegenheid van het 75- jarige bestaan van het Leidsch Schaak genootschap spelen Jan Hein Donner, Bent Larsen, Boris Spasski en Micha el Botwinnik een jubileumschaakkamp over twaalf ronden. Godfried Bomans spreekt met dit viertal en Bruin Noor- dam volgde hen met de camera. Farce Majeur krijgt de vaste vrij- dagavondaflevering alvorens de actua liteitenrubriek Hier en Nu drie kwar tier nieuws van de dag belicht. Vijf tig minuten is er daarna voor het te levisiespel „Onbestelbaar", door Max Douwes bewerkt naar de novelle Ad dress Unknown van Kressmann Tay lor. Het is een stuk over het opko mende nationaal socialisme. Tot besluit van de avond een pro gramma onder de titel AKV'70. Nico van Gelder spreekt met drs. A. v.d. Meiden, die een boekje schreef over de voorstellen tot vernieuwing van de Nederlands Hervormde kerk, die tij dens de eerste algemene kerkverga dering met Pinksteren in Driebergen aan de orde komen. LEIDEN. De Academische Radio Omroep (ACRO) heeft naar op een dinsdag in Leiden gehouden perscon ferentie is meegedeeld, in een brief aan de ministers Klompé en Veringa gevraagd hem in het najaar van 1972 zendtijd te geven voor een aantal door de ACRO te realiseren projecten. De ACRO meent namelijk dat door ge bruikmaking van radio en tv een (ge deeltelijke) oplossing kan worden ge vonden voor de vele problemen waar mee het wetenschappelijke onderwijs op het moment heeft te kampen. De ACRO kan daarbij vooral werk zaam zijn met betrekking tot de ver betering van het bestaande weten schappelijke onderwijs door gebruik making van audiovisuele technieken, uitbreiding van het wetenschappelijk onderwijs buiten de muren van de uni versiteit, het bieden van tijdelijke „eerste hulp" bij knelpunten in het wetenschappelijke onderwijs zoals in Leiden aan de juridische faculteit reeds gebeurt, het geven van intensie ve en langdurige studievoorlichting via radio en televisie voor een betere voor bereiding op universitaire studie, het systematisch geven van post-acade- misch onderwijs onder behoud van een nauwe band met de instituten van wetenschappelijk onderwijs en het be vorderen van de communicatie tus sen universiteit en maatschappij, on der meer door uitgebreide berichtge ving. De financiering zal, aldus de ACRO deels uit middelen van onderwijs en wetenschappen, deels uit de kijk- en luistergelden moeten geschieden. BERN. De Zwitserse regering heeft een verbod uitgevaardigd op het ge bruik van radio- en televisiezenders aan boord van schepen of vliegtuigen buiten Zwitsers gebied door Zwitserse staatsburgers of ondernemingen zonder vergunning van de Zwitserse overheid. Deze maatregel treft naar verwach ting het van Zürich uit geleide radio schip Nordsee International, dat voor anker ligt voor de Britse kust. HILVERSUM I 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymnastiek. 7.23 Weekeind. 7.54 Deze Dag. 8.00 Nw 8.11 Van de voorpagina. 8.15 Stereo: Z. O. 135. (9.35 Waterstanden) 10.30 Stereo: Tango Rumba Orkest. 11.00 Nws. 11.03 Wegwijs. 11.10 Stereo: Lich te gramm. muz. 11.25 Oost-Europese kroniek. 11.45 GUS. 12.05 Oude gram. muz. 12.30 Actueel sportnws. 12.55 Pinksteren'70 Internationaal Sport- feest. 13.00 Nws. 13.11 Varia. 13.13 Ac tualiteiten. 13.23 Stereo: Jongerenpro- gr. 14.35 Radio Jazz Magazine. 15.00 Luisterprogr. 16.00 Nws. 16.03 Scan. 16.15 Stereo: Mod. en oude muz. 16.35 Artistieke Staalkaart. 17.10 Operamuz. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nws. 18.30 Finale. 21.00 Stereo: Hoorspeldocumen taire. 22.05 Klass. kamermuz. 22.30 Nws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Stereo: Licht pl. progr. 23.15 Stereo: Lui luis teren. 23.55 Nws. HILVERSUM II 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Klass. muz. (7.25 Horen en zien. 7.30 Nws. 7.32 Actualiteiten). 8.00 Nws. 8.11 Stereo: Gew. muz. 8.30 Nws. 8.32 Stereo: Voor de huis vrouw. 9.00 Theologische Etherleer gang. 9.35 Gymnastiek. 9.45 Solisten kamer. 10.54 Kunst- en vliegw. 11.00 Nws. 11.03 Lezing. 11.15 Solarium. 11.55 Mededelingen. 12.00 Zonder grenzen. 12.10 Uit Balans. 12.14 Marktberichten. 12.16 Overheidsvoorl. 12.26 Mededelin gen land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 Actualiteiten. 12.50 Buitenl. com mentaar. 13.00 Gramm. pl. progr. 14.00 P. M. (16.00 Nws.) 16.30 Inzet. 1700 Magazine 1715 Gasten van de week. 17.30 Stereo: Licht muz. progr. 18.30 Nws. 18.41 Actualiteiten. 19.00 Musice rende dilettanten. 19.30 Sjook. 20.00 Ver. pl. progr. 21.50 Gesprekken met kinderen. 22.50 Stereo: Muz. 22.25 Avondgebed. 22.30 Nws. 22.40 Stereo: Goal23.55 Nws HILVERSUM IH 9.00 Nws. 9.02 Djinn. (10.00 en 11.00 Nws.). 12.00 Nws. 12.03 Skivatoon. 13.00 Nws. 13.03 Licht pl. progr met verz. nmr. (14.00 en 15.00 Nws). 16.00 Nws. 16.03 Licht muz. progr. 17.00 Nws. 17.02 Hier en NU. BRUSSEL 324 M 12.00 Nws. 12.03 Consumentenrubr. 12.30 Gevar. progr. (12.40 SOS-berich- ten schippers)12.55 Buitenl. pers overzicht. 13.00 Nws. SOS-berichten. schippers. 13.20 Gevar. progr. (14.00 en 15.00 Nws.). 17.00 Nws. 17.15 Jazz- muz 1800 Nws. 18.03 Voor de jeugd. 18.30 Franse les. 18.32 Klankbeeld. 18.45 Sport. 18.52 Taalwenken. 18.55 Praatje. 19.00 Nws. 19.40 gevar. muz. 22.00 Nws. 22.20 Amus. muz. 23.00 Nws. 23.03 Liederenrecital. 23.40 Nws. 18.45 18.51 18.55 19.00 19.04 19.30 19.55 20.00 20.15 20.20 22.10 23.00 23.05 18.51 18.55 19.00 19.04 19.30 19.39 19.55 20.00 20.15 20.20 20.55 (Van onze speciale verslaggever) MONTREUX Om half twaalf donderdagmorgen had de persjury in Montreux als eerste zijn persprijs vastgesteld: de Tsjechen gingen er na een tweede stemming met een absolute meerderheid van 24 stemmen mee strijken, ten koste van de Dusty Springfieldshow van de ARD (en Bob Rooyens) en de Noorse Bedtime Story. De Rooyens-show kreeg 13 stemmen, de Noren kregen er 9. Zonder strubbelingen ging een en ander, zoals gebruikelijk, niet. Bij de eerste stemming mochten de 46 juryleden twee stemmen uitbrengen, op twee verschillende of eenzelfde programma. Resultaat: 1. Tsjecho-Slowakije 23, Dusty Springfield 18, de Noren 13, Kijkkijk 8, Anne Bancroft van de CBS 6, en 5 stemmen voor de Britten Morecambe en Wise en het Franse programma Dim-Dam-Dom. Dat hield de verrassing in, dat van de beide Britse programma's die wel bij de laatste zes van de officiële jury behoor den, nu alleen Morecambe en Wise ver tegenwoordigd waren, op een lage plaats. Benny Hill had van de 92 stemmen van de persjury er zelfs maar één gekregen, minder dan de Japanners, de Denen en de Finnen met hun 3 punten. Tegen de re glementen in besloot de persjury daarna met handopsteken alleen de drie hoogst- geklasseerde programma's nog bij de ver dere stemmingen te laten meetellen. De Tsjechen hebben een interna tionaal voortreffelijk verteerbaar filmpro gramma gemaakt, goed gedoseerd, geen taalproblemen oproepend, intelligent ge maakt, etcetera, maar het programma helpt de televisie niet vooruit, en het lijkt wenselijk dat de toch wat apart staande persprijs andere normen aan legt dan de officiële jury. Men deed dat daarna, via de hinkstapsprong van de eervolle vermelding, die na enig gerede kavel over de al of niet wenselijkheid speciale normen van toekomsttelevisie of hoe je het noemen wilt aan zo'n speciale premie toe te kennen, tenslotte aan Bob Rooyens' programma toeviel. De keus was inderdaad niet groot, al kreeg Kijkkijk nog 8 stemmen, maar op de derde plaats kwam de Noorse Bedside Story, en bij alle complimenten die men de Noren ma ken kan, behoort niet deze, dat de televi sie er ook maar een stap door vooruit komt. En of Bob Rooyens nu zo gelukkig moet zijn met een eervolle vermelding, nadat hij vorig jaar al de persprijs zelf gekregen had, is ook de vraag. Maar goed, de persprijs is tenslotte maar de persprijs,' het gaat om de offi ciële prijzen. Die baarden, traditiege trouw, nogal opzien, in zoverre, dat de meesten wel verwacht hebben dat de Tsjechen de Gouden Roos zouden krij gen, maar menigeen het niet hoopte. De reden heb ik al bij de persprijs uiteen gezet. Het feit dat de Tsjechen en de Gou den Roos, en de persprijs, en ook de prijs van Montreux (de Chaplinprijs voor de leukste inzending) in de wacht sleepten, bewijst toch wel, zal men zeggen, dat „De zes ontsnapten" het beste was. Dat ze de Gouden Roos kregen, was daarom vrijwel onvermijdelijk, dat zij de persprijs kregen overbodig, en dat zij de Chaplin-prijs kregen was zelfs onjuist, want er waren genoeg leukere program ma's. Een lachmeter in de zaal zou heb ben uitgewezen, dat er het meest en hardst gelachen is om 1. Kijkkijk, 2. Mor- recambe en Wise en 3. Benny Hill. Kijk kijk schijnt nog tot de derde plaats ge reikt te hebben bij de stemming voor het leukste programma (wat ook al niks is), en de beide Britse inzendingen zijn er verder niet meer aan te pas gekomen. Dat was een geweldige ontgoocheling voor de Engelsen omdat zij via een lek vernomen dachten te hebben, dat de jury zowel de Gouden als de Bronzen Roos aan de Engelsen zou geven en de Zilveren aan Anne Bancroft. Alleen het laatste klopte: deze intelli gent gemaakte CBS-show won de Zilve ren Roos en daar kan ik mij van harte mee verenigen. Nederland I NOS: De Fabeltjeskrant STER: Reclame NOS: Journaal STER: Reclame VARA: Hier is Lucy (serie) Achter het Nieuws speciaal STER: Reclame NOS: Journaal STER Reclame VARA: Maigret en de zakkenroller (spel) 21.35 Hadimassa In liefde bloeiende (Henriëtte Roland Holst) NOS: Journaal TELE AC: Van molecuul tot mens - les 15 (herh.) Nederland II 18.45 NOS'De Fabeltjeskrant STER: Reclame NOS: Journaal STER: Reclame NOS' Scala NCRV Scheepjongens van Bontekoe De waaier van Sevilla (familiefeuilleton) STER: Reclame NOS: Journaal STER: Reclame NCRV: Vierkamp Farce Majeure '21.15 Hier en Nu 22.00 Onbestelbaar (spel) 22.50 AKV '70 23.00 NOS- Journaal. Nederland I 08.45 TELEAC: Nascholing huisartsen les 2 Spaanse les - les 14 Van molecuul tot mens - les 16 Bij leven en welzijn - les 16 Methodiek van de burgerschaps vorming - les 9 11.30 Ruimtelijke ordening - les 10 12.00 Kosmovisie - les 3 16.00 NOS: Journaal AVRO: Telescoop NOS: De Fabeltjeskrant STER: Reclame NOS: Journaal STER: Reclame AVRO: Doebiedoe STER: Reclame NOS: Journaal STER: Reclame AVRO: Wie is Wie 20.45 De Mountiesshow 21.45 Heintje zingt 21.55 Salto Mortale 22.55 NOS. Journaal. Nederland ii 18.45 NOS: De Fabeltjeskrant. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 E.O.: Vijf kruisen in de jungle 19.40 Hoe ging het verder (interview) 19.55 STER: Reclame. 20.00 HOS' Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 KRO: Advocaat Judd (film). 21.08 SUS-17. 21.10 Rust noch duur (serie). 21.55 Brandpunt. 22.35 Epiloog. 22.45 NOS: Journaal. 09.20 10.00 10.30 11.00 16.02 18.45 18.51 18.55 19.00 19.04 19.55 20.00 20.15 20.20

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 11