Herman Kamoen gepasseerd voor Abma TRAINER DE VROET WIJST TWEE DEBUTANTEN AAN Donner in zware strijd met Spasski Matthijs de Koning blijft leider in de ronde van België Lions begon eigen toernooi met zege SVE imponeerde, ondanks de nederlaag tegen Tsjechen Kennemerlands kansen op behoud zijn gestegen Na de feestdagen zal een prijs inde SJaott -Hotcr u wel goed doen! Degradatie Stanfries - na nederlaag - een feit Terug van weggeweest Steylen op 10 km niet te kloppen UEFA tegen Continent-beker Elt Drenth won Obeltbeker Handbaltoernooien Reybroeck wint zevende etappe Spaanse ronde VRIJDAG 1 MEI 1970 33 Koersen Alkmaarse baan Pupillentoernooi EDO Aanbiedingen Koersen Mereveld Quarteron 2 eerste in Koninginneprijs Zondagsspelers sterker dan zaterdagelftal A nticlimax DOOR DICK BRUYNESTEYN C H R I S C R A C K eewèi-piö cM2/£~ slocstje SPRIMGÊfJ.. mesJ (Van een medewerker) LEIDEN. Zowel de partij Spasski- Donner als het schaakduel tussen Larsen en Botwinnik is gisteren tijdens de achtste ronde van de LSG-schaakvierkamp in Leiden afgebroken. Vandaag om 14.00 uur worden de partjjen voortgezet. Spasski-Donner werd een Siciliaan, met vlijmscherpe kanten. De wereldkampioen voelde zich als een vis in het water. Groot meester Jan Hein min of meer. Zover ons bekend pleegt hij deze speelwijze weinig aan de orde te stellen, doch wel bleek ons dat er huisvlijt aan deze introductie is vooraf gegaan. Hoe dit zij, Donner kreeg geen gelijk spel. Hij boette allengs ruimte en materiaal in, hetgeen tenslotte is her leid tot een toreneindspel, met twee pion nen aan een zijde en een Donners snelvoe tige boer aan de andere kant. Geen expert durfde er iets van te zeggen. Zeker lijkt ons wel, dat zowel Spasski als Donner in de boeken zullen duiken, want slechts fo lianten als die van Cheron en van Aver- bach plegen in deze gevallen het laatste woord te hebben. Larsen, de oververmoeide, toonde zich desondanks ongetemd. Hij bereikte tegen de Caro-Kann van Botwinnik weinig of niets. De hele zaal en dat waren zeer en zeer vele bezoekers benevens de tiental len luisteraars bij het demonstratiebord van Bouwmeester, met bovendien nog de vrolijke garde in het schaakcafé, verwacht te elk ogenblik het bordje „remise" te zien verschijnen, maar niets daarvan. Larsen begon te compliceren, aan welk bedrijf de oud-wereldkampioen, voorzichtig stappend, meedeed. De afgebroken stand lijkt voor alsnog gunstiger voor Botwinnik dan voor de Deen. Maar als er voor iets „wait and see" geldt, dan is dat wel in een finale met vier lopers en wederzijdse pionnen, die marsbereid staan. Het zal de heren ettelijke nachtelijke uren kosten alvorens de gehei men van deze finish ietwat zijn ontsluierd Na acht ronden luidt de stand: 1 Spasski (SU) 4,5 pnt en 1 afg.; 2 Botwinnik (SU) 3 Donner (Ned.), 3,5 pnt en 1 afg.; 4 Larsen. 2,5 pnt en 1 afg. (Van onze wielermedewerker) ALKMAAR. Op de Alkmaarse wie lerbaan wordt zondag voor de tweede keer in dit seizoen een nationaal programma voor amateurs afgewerkt. Tot de deelne mers behoren onder meer Rob Duin, Ruud Haller en Gerrit Woudenberg (Alkmaar) Wim Fiechter (H'lem), de favoriete sprin ter Jan Jansen (Westzaan), Chris Kipping (Den Haag), Jacky Gerritsen (Amsterdam) Aad Noors (Den Helder) en Wim Keyzer (Westzaan). Op het programma staan sprints, klassement- en afvalwedstrijd, omnium en een wedstrijd over 20 km (80 ronden). De wedstrijden beginnen om twee uur 's middags. EMMELOORD. De Nederlandse mara thonkampioen Aad Steylen heeft gisteren voor de tweede achtereenvolgende maal de nationale stratenloop over tien kilometer in Emmeloord gewonnen. De tweede plaats was voor Rudi Mol, terwijl Ab Leurink als derde finishte. De uitslag: 1. Aad Steylen (Hanze Sport/ Zutphen 32.07,2; 2. Rudi Mol (GAC/Hilver sum) 33.04,2; 3. Ab Leurink (De Gemzen/ Heerde) 33.11,3; 4. Klaas Hettinga (Horror/ Sneek) 34.45; 5. Wim Koopen (Horror/ Sneek) 34.47. HAARLEM. EDO organiseert op mei het jaarlijkse J. Vrind-toernooi voor A-pupillen. Aan dit toernooi nemen de elftallen deel van HFC, Blauw Wit, Volen- dam, Vitesse '22, Zilvermeeuwen, VSV, Heerenveen en EDO. De wedstrijden be ginnen om 9.30 uur. (Van onze sportredactie) FORTE DEI MARMI Grommend zal Jan Leget (28) vanavond inschui ven op de tribunes van het Stadio Comunale. Een oude dijbeenblessure maakt het oudste lid van De Vroets amateurploeg ongeschikt voor het duel tegen Joegoslavië, waarin Nederland moet strijden om een plaats in de finale van het Europees kampioenschap voor landenploegen. De hinder die Leget nog steeds onder vindt van dat „oude zeer" ontging De Vroet, de trainer, niet tijdens de lich te ochtendtraining gisteren in een dorpje niet ver van Forte dei Marmi. Hij schrapte daarna resoluut Legets naam uit de meest geliefde opstelling en besloot Jan den Rooyen zijn de buut te laten maken in de Oranje-elf voor vanavond. Het niet tijdig beschikbaar zijn van Leget, ondanks verwoede pogingen van meegereisde dr. De Jongste, betekent zon dermeer een verlies voor De Vroet, al lijkt de debutant Jan den Rooyen, een zaterdagvoetballer uit Sprangkapelle, dan ook net op tijd rijp voor het grote werk. Leget echter was een van de routiniers in de liefhebbersequipe. Hij behoort al zes jaar tot de nationale selectie en turfde al zo'n tien landen wedstrijden. De Vroet: „Jan is een speler die tij dens een wedstrijd rust uitstraalt. Hij laat zich op het middenveld niet intimi deren en trekt de jongeren door moei lijke periodes." Het noodgedwongen toekijken betekent voor Leget zelf de grootste klap. Juist hij reisde volledig geconcentreerd naar de Italiaanse badplaats. Leget namelijk stopt na deze Europese eindronde het inter landvoetbal. Hij hoopte daarom op een opvallende „finish" in oranje. Leget: „Ik heb er de tijd niet meer voor vanwege mijn werk. Ik moet een stapje terug doen in het voetbal en ik vond dit wel een fijne afsluiting." Den Rooyen („ik ben niet bang voor wedstrijdzenuwen") krijgt door Legets letsel snel de kans zich te bewijzen aan de amateurtop. Voor de zaterdagploeg werd hij tot nu toe al acht keer gekozen De Brabander (23 jaar en vorige week benaderd door het Bredase NAC) oefende kort geleden al mee tegen Twente en toonde toen aan een zinnige vechter te zijn. Hij is meedogenloos in de tackle en eveneens in staat gebleken te passen op een van de spitsen. Gertjan Hoek, zijn „maat" op het mid denveld: „Den Rooyen rooit het wel. Hij is een echte ijzervreter Behalve Den Rooyen is er nog een de butant vanavond. Anno Abma, spitsspe- ler van eerste klas-koploper Sneek. Abma net als Den Rooyen laat toegevoegd aan deze selectie, imponeerde in de beginfase van de overigens trieste trainingswed strijd tegen Twente. De Sneker (25) scoorde een doelpunt en voelde op de training van De Kerkhof in de tactiek (strakke passjes in de ruimte) volledig aan. Abma zoekt bovendien gretig naar de 1-2-combinatie. Aanvoerder Kiel lijkt daarvoor de meest geschikte „maat". In zijn vereniging is Abma de top scorer. „Twee seizoenen geleden maakte ik 24 doelpunten, vorig jaar 15 en tot nu toe nog maar 9. Ik heb tegenwoordig steeds een mannetje bij me." Anno Abma heeft naast zich in Sneek broer Joop (28) en zijn nog oudere broer Gerrit, ex-betaalde kracht van Heeren veen. Anno zelf bleek al vier keer be stand tegen aanbiedingen uit het betaal- renveen, GAVA en HVC). De Vroet moest Kamoen laten vallen voor de bonkige Friese spits. De trainer over die moeilijke keuze: „Kamoen is geen specifieke spitsspeler. Hij is van origine een aanvallende middenvelder, scoort goed, maar is in de afwerking iets minder nuttig dan Abma, die meer „dreigt." Abma hoopt zijn keuze vanavond te gen de Joegoslaven te rechtvaardigen met een doelpunt. De kans daarop is reëel, omdat de tegenstander zich in de plaat singsronde (achter) liefst vijf keer liet verrassen door Oostenrijkse en Duitse aanvallers. De vuurlinie van de uit tien verenigingen gekozen Joegoslaven produ ceerde in diezelfde voorronde zeven goals. De Vroet: „Wij maakten acht goals en kregen er maar twee tegen. Ik vind dat toch een lichte indicatie voor vanavond." Het is de onbekendheid van de tegen stander die de trainer naar deze toch wei nig zeggende puntentotalen doet grijpen. Die onbekendheid is overigens weder zijds. De Joegoslavische trainer Peter Vuchurevicz (47) hoorde er bijvoorbeeld van op dat Nederland een uitwedstrijd tegen Duitsland ook maar half had ge wonnen, net als destijds zijn eigen ploeg. De Joegoslaaf klaagde steen en been over het afzwaaien van zijn voltallige ama teurploeg naar de rijen der professionals over drie maanden. Het invoeren van be taald voetbal in Joegoslavië, twee jaar geleden, beroofde ook daar de amateur zuil van zijn top. Vuchurevicz: „Het beste bewijs daarvan geven de uitslagen op de Olympische Spelen. In Rome werden we destijds Olympisch kampioen, in Tokio eindigden we na Hongarije als tweede en in Mexico waren we er niet eens bij. Toen waren net al onze goede amateurs weggekocht door de betaalde divisies. De ploeg waarmee ik nu Italië heb gehaald, is compleet nieuw. Maar ook zij zullen snel zijn weggezogen." Overigens wekte de vraag „zijn al uw spelers amateurs" grote hilariteit onder de spelers. Niettemin was het antwoord van de Joegoslavische oefenmeester: „In derdaad, zij zijn allen amateurs. Totaal amateur." WENEN. De Europese voetbalfedera tie is geen voorstander van het organiseren van een toernooi voor de bekerwinnaars van de verschillende continenten. Gustav Wiederkehr, de voorzitter van de UEFA vertelde woensdagavond in Wenen: „Wi; kunnen de gedachte van de FIFA niet over nemen. De Europese topvoetballers zijn al zo overbelast door hun nationale compe titie, de internationale bekertoernooien, de landenwedstrijden en de ontmoetingen om de beker in hun eigen land, dat het instel len van nog eens een internationaal toer nooit voor ons moeilijk te verteren is". BERLAERE De vijfde etappe van de ronde van België voor amateurs Is ge wonnen door de Belg Willy van Malder- ghem, die in de eindsprint zijn landge noten Verstraeten en Van der Linden versloeg. De beste Nederlander in deze etappe, een rit over 130 kilometer van Ledegem naar Berlaere, was Frits Schür, die tiende werd met een achterstand van 1 minuut en 6 seconden op de winnaar. De uitslag van de etappe was: 1. Van Malderghem (Belg.) 130 kilometer in 2 uur 51 minuten en 50 seconden (met tijds- vergoeding 2.51.20); 2. Verstraeten (Belg.) 2.51.50 (2.51.35); 3. Van der Linden (Belg.) 2.51.50; 4. Van Stayen (Belg.) 2.51.50; 5. Herijgers (Belg.) 2.51.50; 10. Schür (Ned.) 2.52.56; 15. Van de Ruit 2.53.11; 21. Aling; 22. Duyker; 44. Bravenboer; 51. Oosterhof; 54. Van der Kruys; 57. Kuiper, allen de zelfde tijd als Van de Ruit; 64. Van den Donck 2.53.47; 65. Van den Burg 2.53.47. In het algemeen klassement behield Mathijs de Koning de eerste plaats voor Wim Bravenboer en Aad Duyker. Het algemeen klassement na de vijfde etappe ziet er als volgt uit: 1. De Koning 16 uur 55 minuten 26 se conden. 2. Op 2 seconden, Bravenboer. 3, Op 10 seconden, Duiker. 4. Op 1 minuut 6 seconden, L. van der Linden Belg.). 5. Op 1.55 Aling (Ned.). 7. Op 2.07 Oosterhof (Ned.). 11. Op 5.16 Van de Ruit. 21. Op 10.41, Van der Burg. 33. Op 19.03 Schür. 40. Op 25.47 Van der Kruijs. 51. Op 32.04 Van den Donck. 60. Op 38.26 Vonck. 65. Op 44.18 Kuiper. Het puntenklassement wordt aangevoerd door Van der Linden (49) vóór Bravenboer (40), Verstraeten (33) en De Koning (31). In het ploegenklassement bezetten de twee Nederlandse ploegen de eerste en de tweede nlaats. De Pool Matusiak heeft de zevende (Van onze sportredactie) MEREVELD Anton moest gisteren in de Koninginneprijs, h^t internationale hoofdnummer op Mereveld, genoegen nemen met een tweede plaats. De 1250.- voor de eerstaankomende ging naar Quarteron 2, die de 2140 meter aflegde in 2 minuten en 59.7 seconde. In de even- lange Schiermonnikoogprijs zegevierde Fury Hollandia, met Jan van Dooijeweerd als rijder. De uitslagen van de draverijen luiden: Haskerland-prijs (2140 m): 1. Iwan Iwano- witch (L. Schoonhoven Jr.) 3.13.5, 1.29.6; 2. Im portant D; 3. Isidore. Win. 4.70. pl. 2.1.80, 2.30, koppel 9.70, cov. 9.40, trio 282.50. Lemsterland-prijs (2140 m, le afd.): 1. Hugo Hollandia (F. J. Eerenberg) 3.11.3, 1.30.2; 2. Ha- nita van Nathan; 3. Gelukster. Win. 5.80, pl. 2.30, 1.70, 4.60, koppel 9.80, cov. 4.80. Schiermonnikoog-prijs (2140 m): 1. Fury Hol landia (J. van Dooijeweerd) 3.15.1, 1.30.3; 2. History Way; 3. Godelieve. Win. 3.60, pl. 1.90, 1.70, 2.—, koppel 9.40, cov. 3.80, trio 109.30. Koninginne-prijs (2140 m): 1. Quarteron 2 (M. W. M. Lange) 2.59.7, 1.23.2; 2. Anton; 3. Eduard H. Win. 2.10, pl. 1.50, 1.50, 2.20, koppel 4.90, cov. 3.50. Heeren veen-prijs (2140 m voor leerling pikeurs: 1. Gamecock (G. H. Westerveld) 3.09.5, I.27.7; 2. Full Time; 3. Gainer Papenhoef. Win. 7.50, pl. 2.10. 2.20, 1.80. koppel 4.20, cov. 8. Gaasterland-prijs (2140 m met autostart): 1 Fina (P. M. Smit) 3.16.0, 1.24.4; 2. Gert Jan Norton; 3. Ifira Beroona. Win. 7.pl. 3.10, 8.70, 2.—, koppel 35.20, cov. 24.30, trio 2171.80. Vlieland-prijs (2140 m): 1. Gunnar Dear (G. W. van Eykelenborg) 3.06.1, 1.27.0; 2. Axuro Pluto; 3. Exclusif du Commerce. Win. 1.70, pl. 1.40, 1.60, koppel 3.30, cov. 2.90. Ameland-prijs (2140 m met autostart): 1. Gold- finger (M. van Leeuwen) 3.04.3, 1.26.1; 2. Edel Hollandia; 3. Delila. Win. 6.10, pl. 2.10, 1.70, 2.80, koppel 10.30, cov. 4.60, trio 449.90. Lemsterland-prijs (2140 m, 2e afd.): 1. Heide park (M. Vergay) 3.14.1, 1.29.9; 2. Goalgetter; 3. History Jewel. Win. 2.50, pl. 1.60, 2.20, koppel 7.10, cov. 4.60. Totalisator-omzet 254.587,50. (Van onze sportredactie) ZANDVOORT Ondanks de nederlaag tegen het Tsjechische Ba- nik was het Utrechtse SVE gisteren op de eerste dag van het jubileum- toernooi van de Zandvoortse basket balclub The Lions, dè grote verras sing. De Stichtse ploeg, die in de competitie een bijzonder zwak figuur slaat, was tegen de Tsjechen onher- (Van een medewerker) HAARLEM. Kennemerland speelde op koninginnedag voor de competitie in de derde klas A van het zaterdagvoetbal een uitwedstrijd tegen ZCFC. Beide elf tallen kwamen daarin niet aan het maken van doelpunten toe: 0-0. Door het ene winstpuntje kon Kennemerland de rol van hekkesluiter overdoen aan De Geuzen, dat met een score van 1-2 door Wartbur- gia werd geklopt. Doordat ook staart- ploeg Blauw Wit W. met 1-0 zijn meer dere moest erkennen in koploper Amstel veen, zijn de kansen voor Kennemerland om de degradatie te ontlopen, aanmerke lijk gestegen Het treffen tussen ZCFC en Kennemer land, waarvan 500 toeschouwers getuige waren, droeg een spannend karakter. De dwars over het veld staande wind deed veel afbreuk aan het spel. Kennemerland had voor rust het beste van het spel en kreeg een goede kans om de score te openen, maar de kogel van Leonhardt in de bovenhoek werd knap door de Zaanse doelman gekeerd. In de tweede helft kwa men de gastheren meer aan bod zonder nochtans de achterhoede van Kennemer land ernstig te kunnen verontrusten. Aan de andere kant zag Klaassen een hard schot via de rug van medespeler Hopman over het doel verdwijnen. Het bleef 0-0 Kennemerland speelt zaterdag zijn thuiswedstrijd tegen Zwaluwen'30 weer op het oude veld van OG aan de Ver- gierdeweg, omdat het Pim Muliersport- park voor voetbal niet meer beschikbaar is. De wedstrijd begint om kwart over drie. De uitslagen van gisteren waren ZCFC- Kennemerland 0-0; Amstelveen BI. Wit W. 1-0; De Geuzen- Wartburgia 1-2. De stand in 3A: Amstelveen 19-31; Wart burg. 20-31; VI. en V. 19-27; Marken 19-26 ZCFC 18-21; Zwaluwen'30 18-19; Wierin germeer 19-16; PVWA 19-13; Jong Hereu les 19-12; BI. Wit W 18-11; Kennemer' land 19-10; De Geuzen 19-9. AMSTERDAM Elt Drenth is zonder veel tegenstand te ondervinden in het bezit gebleven van de Obeltbeker, de jaarlijkse wisselprijs voor de 200 meter vrije slag. De Zwemlustman won op koninginnedag in het sportfondsenbad Oost in Amsterdam tijdens de jubileumwedstrijden van het honderdjarige A.Z.'70 dit nummer in de alleszins redelijke tijd van 2 min. 2.2 sec. Hij bleef daarmee bijna drie seconden voor op Rinus van Beek. (Van onze handbalmedewerker) HAARLEM Op dinsdag 5 mei organi seert Zandvoortmeeuwen in de sporthal „Pellikaan" in Zandvoort een jeugdtoernooi waaraan wordt deelgenomen door ploegen van IJmond, Concordia, het Zweedse Wasaiterna (Gothenborg) en Zandvoort meeuwen. Het toernooi begint om 12 uur. Deze Zweedse vereniging zal op Hemel vaartsdag (7 mei) het grote jeugdtoernooi van de Blinkert opluisteren, dat gehouden wordt op de velden van HBC te Heem stede. Behalve Wasaiterna nemen de volgende verenigingen met één of meer teams deel: Amstel Zwaluwen, Odin, Zandvoortmeeu wen, SVH, Wijk aan Zee, DSG, SEW'68, JHC, TYBB, Full Speed, HBC, Rapiditas en de Blinkert. Het toernooi begint om 10 uur. (Van een medewerker) BEVERWIJK. Op het veld van De Kennemers in het sportpark Adrichem te Beverwijk speelden twee elftallen van de afdeling Haarlem KNVB gisteren een oefenwedstrijd ter voorbereiding op de ontmoetingen met de afdeling Zeeland Het uit zondag-spelers samengestelde elftal zegevierde daarbij met 3-2 over de zaterdagvoetballers. Het technische betere spel van de „zondag" werd door de „zaterdag" met strijdlust en enthousiasme vrijwel ge> compenseerd. Van der Mey (TZB) scoor de tweemaal voor het zondagelftal en Bosdijk (Spaarnestad) had een keer sue ces. Voor de tegenpunten zorgen Plan- tinga (IJmuiden) en Kossen (ODIN) uit een penalty. Twee keer wisten de zater dagspelers een achterstand ongedaan te maken, maar op het derde doelpunt van het zondagelftal hadden zij geen passend antwoord klaar. kenbaar. Dat was in de eerste plaats te danken aan de twee Amerikaanse gastspelers, Wade en Strontneck, die speciaal voor dit toernooi overge komen zijn uit Heidelberg, waar zij als militair gelegerd zijn. Bovendien bleek de Amerikaanse Fla mingo-speler Meijers een versterking voor de Utrechters, die in een sterke ba sisopstelling, met onder meer Roel Tuin- stra. begonnen. Het duurde niet lang of SVE had een comfortabele voorsprong van 12-4. Het verschil werd aanvankelijk nog groter (22-12), maar tegen het einde van de eerste helft kwamen de Slowaak se kampioenen, die Nederland na een tournee door België aandoen, beter in hun spel en liepen de achterstand bijna in. De rust kwam met een minimale 50-51 voorsprong voor SVE, dat na rust echter langzaam maar zeker terrein moest prijs geven. In een bijzonder spannend slotof- fensief konden ook Wade en Strontneck niet voorkomen dat de Oosteuropeanen tenslotte de wedstrijd toch nog met een 93-88 voorsprong afsloten. Na dit spektakel kwam de tweede wed strijd van de avond, tussen Lions en de Berliner Sport Verein, als een anticlimax. De Zandvoortse spelers namen van begin af aan de leiding en zorgden bij rust voor een veilige voorsprong: 48-21. On danks hun goede conditie lukte het de Duitsers in de tweede helft niet om de achterstand weg te werken. Wel slaagden zij erin om de eindstand een wat draag lijker aanzien te geven: 73-63. Vanavond (aanvang half acht) speelt The Lions de tweede wedstrijd tegen het Belgische Racing Ford. De meeste be langstelling in de Pellikaanhal zal, na het sensationele begin van gisteravond echter uitgaan na het duel tussen SVE en Bus Lier, dat evenals Racing Ford vanavond voor de eerste maal tussen de lijnen komt. etappe van 't Circuit des Mines gewonnen. Hij legde de 159 km van Verdun naar Briey af in 4 uur, 11 min. en 28 sec. Tweede werd zijn landgenoot Kazmarek, die de leiding behield in de algemene rangschikking. Den Hertog is vijfde op 8 min. Wicher Vlot eindigde als derde in de etappe. TARRGONA. De Belg Guido Rey broeck heeft donderdag de zevende etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. Hij legde de rit naar Tarrogona af in 4 uur, 52 minuten en 24 seconden. Zijn landge noten Jean Ronsmans en Eddy Peelman werden respectievelijk tweede en derde, in dezelfde tijd als de wiimaar. René Pijnen behield de leiderstrui. Het algemeen klassement: 1. Pijnen (N.) 34 uur 49 min. 3 sec.; 2. Santamarina (Sp.) op 8 sec.; 3. Ocana (Sp.) z.t.; 4. Van Sprin- gel (Belg) op 10 sec.; 5. Saez (Sp.) op 11; 10. Reybroeck op 17; 13. Van der Vleuten op 19; 16. Hiddinga op 23: 38. Dolman op 41; 41 Wagtmans op 43; 59. Hoogzaad op 1.01; 67. Serpenti op 1.16; 80. Van Katwijk op 8.01; 87. Pepels op 21.56; 92. Hoogerheide op 42.15; 93. Van Midden op 44.18. ADVERTENTIE ATLETIEK. Tijdens regionale atletiek wedstrijden in Baarn heeft de Rotterdam se Metro-junior De Jong het Nederlandse record discuswerpen voor jongens verbe terd en gebracht op 47 m 18 cm. Het oude record stond sinds 4 mei 1969 op naam van Kriatkov (PAC/Rotterdam). (Van onze korfbalmedewerker) HAARLEM. In de korfbalhoofdklasse speelde het reeds gedegradeerde Deetos ge lijk tegen Blauw Wit (8-8) en won H.K.V. met groot verschil van Het Zuiden (9-3). Rohda-Archipel eindigde, na een spannen de wedstrijd, in een 6-5 zege voor de thuis club, Westerkwartier versloeg met 6-3 Stanfries, waardoor de Friezen ook degra deren. In de wedstrijd Rohda-Archipel hadden beide ploegen veel last van de wind, die dwars over het veld stond. Daardoor waren de doelpunten voor de rust zeer schaars. Rik Koper zorgde voor een 2-0 voorsprong van Rohda, waarin Archipel door Muller en Engelberts deze achterstand wegwerkte In de tweede helft liep Archipel tot 4-2 uit, doch Rohda kwam daarna zo opzetten, dat het via 5-5 tenslotte nog door Johan Spie ring met 6-5 won. In de wedstrijd Deetos-Blauw Wit was de thuisclub voor de rust door enthousias ter spel Blauw Wit de baas. Rust trad dan ook in met een verdiende 6-4 stand voor Deetos. In de 2e helft moesten de bezoekers alles geven om tenslotte een gelijk spel uit het vuur te slepen. Westerkwartier nam in de wedstrijd te gen Stanfries vrij snel een 3-0 voorsprong, hetgeen de basis werd voor de 6-3 zege. In de wedstrijd H.K.V.-Het Zuiden waren de bezoekers in het eerste half uur veel ster ker dan de thuisclub. Doch zij konden deze meerderheid slechts in één door H. de Wal gescoord doelpunt uitdrukken. H.K.V. kwam goed terug nam door H. Oele en R. v. d. Horst een 2-1 voorsprong, waarna Het Zuiden nog eenmaal door H. v. Kerkum naast H.K.V. kwam. Bij rust had H.K.V. met 3-2 de leiding en won tenslotte ver diend, maar geflatteerd met 9-3. Ons Eibernest 16 27 Archipel 17 17 Westerkwart. 17 25 Die Haghe 16 5 Rohda 17 22 Deetos 17 7 Blauw Wit 16 20 Het Zuiden 15 6 H.K.V. 17 19 Stanfries 16 5 Luto 16 17 MoooEtj ea tk'r EA- MÉ-TSM CMS IM 'T DOEP OEDEW we mes AAlDES^. U£vet-we>

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 33