Uit protest tegen Beverwijkse Harmonie Kapel Drie drumbands bliezen de afmars tijdens défilé voor Stadskantoor Postbesteller A. v.d. Meer nam afscheid van P.T.T. Haarlemmer gehuldigd bij Hoogovens Zilveren minister Kruis tegen in beroep In de vishal en op zee HERDENKING IN DE IJMOND GAZELLE FIETSEN JAN VAN DER PIGGE IJMUIDEN- ZUIDVOGELS ONOPVALLEND INCIDENT Grote waardering voor zijn arbeid Op zoek naar sex Carillonklanken in IJmuiden Compromis voor bebouwing van Stationsplein n VRIJDAG 1 MEI 1970 IJMUIDER COURANT OP 10 JUNI VOLGT UITSPRAAK OVER TARIEFSVERHOGING VERZEKERDEN advertentie „BRANDENBURG" Onverbindend Verruiming openstelling gemeentesecretarie advertentie Ontkend Procédé-Salomo (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Tijdens het défilé donderdagmorgen voor het Stadskantoor zijn drie jeugddrumbands boos wegge- lopen. De demonstratieve afmars vond plaats uit protest tegen „de zeer onfat soenlijke houding" van de Beverwijkse Harmonie Kapel, die volop muziek ma kend het plein op kwam, terwijl de drum bands bezig waren hun programma af te werken. Dit was voor de drie bands de druppel die de emmer deed overlopen de verhouding tussen de jeugdbands en de BIIK is al jaren niet best. Het zat de bands zo hoog, dat zij een persconferentie belegden om te vertellen dat zij niet vroegtijdig waren afgemar cheerd wegens het slechte weer, maar uit protest. Het zou in het verleden meer malen gebeurd zijn, dat de BHK op de voorgrond trad ten koste van de drie jeugddrumbands, Die Wijekers, Meere- stein en De Zwervers. Het zou al de der de keer zijn, dat de BHK een kwartier te laat kwam en alle aandacht voor zich opeiste. Afgesproken was dat de vier muziek verenigingen met enkele sportverenigin gen om kwart voor elf op de Büllerlaan zouden verzamelen voor het défilé, dat om elf uur was gepland. Toen de BIIK te laat was, werd in overleg met de Ver eniging Koninginnedag besloten om maar te vertrekken. De BHK zou dan na afloop een show kunnen geven. Ge teisterd door wind, regen en hagel voer den de drie drumbands hun nummers uit voor het Stadskantoor, terwijl be halve het gemeentebestuur een aantal gedecoreerden, die zoals gebruikelijk, speciaal waren uitgenodigd, vanaf het bordes toekeken. De Zwervers had zijn optreden beëindigd, Die Wijekers waren bezig en Meerestein zou als laatste op treden, toen de BHK kwam. Een be stuurslid van de Vereniging Koninginne dag trachtte de muziekvereniging te doen stoppen, maar deze marcheerde rustig door. Voor de heer P. Schoort, voorzitter van Die Wijekers, was de maat vol. Hij gaf onmiddellijk order om af 1e marcheren. De beide andere drumbands reageerden spontaan door mee te gaan; de leiders begrepen onmiddellijk wat er aan de hand was. De sportverenigingen Turn- lust;. Hercules en De Zwervers, lieoen achter hun drumband mee zonder eigen lijk te weten wat er aan de hand was. De heer C, Berghuis, voorzitter van de wandelsportvereniging De Zwervers, poogde de afmars nog te voorkomen maar de leiding van de drumbands was niet meer te houden. De mensen op liet bordes meenden aanvankelijk dat zij vertrokken voor het slechte weer op het gewoonlijk toch al tochtige Kennedy- plein. Achteraf vonden de drie vereni gingen het gebeurde jammer voor de burgemeester en de onderscheidenen en ook voor de Vereniging Koninginnedag, maar men meende dat geen vergissing over de opzet van de BHK mogelijk was De voorzitter van de Vereniging Konin ginnedag, de heer D. Koger, heeft alle drie de besturen 's middags opgebeld om zijn excuses aan te bieden. De heer T. Hengst, voorzitter van de BHK, zei ons desgevraagd dat men ge heel buiten zijn schuld was opgehouden parten gespeeld. De drie drumbands tijdens de rondgang bij het St. Jozef Rustoord. Ook het weer had het korps stelden, dat het gebruikelijk is dat een korps buiten het terrein van optreden wacht tot een korps dat bezig is, zijn nummer heeft afgewerkt. De heer Hengst stelt hiertegenover dat het gewoonte is dat een korps met muziek opkomt. Het sein om te stoppen had men niet moeten geven aan de tamboer maitre, maar aan de heer Hengst zelf, die juist daarvoor aanwezig was. Hij verwijt de drumbands dat zij de BHK weg willen drukken, maar de drumbands verwijten hetzelfde aan de BHK. Overigens meent de heer Hengst, dat de fout uiteindelijk ligt bij de Vereni ging Koninginnedag, dat het défilé „op zijn jan-boeren-fluitjes" had georgani seerd. Aan overleg heeft het totaal ont broken, zowel tevoren als op het presi dent Kennedyplein. ADVERTENTIE Zaterdag a.s. aanvang 3.30 uur VOETBALWEDSTRIJD Waterlooterrein Volwassenen 1, Jongens 25 cent (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. In de kantine van het post kantoor aan de L. Nieuwstr. is afscheid ge nomen van besteller A. van der Meer, die na 27 jaar PTT-dienst, waarvan hij sinds 1 januari 1958 in Velsen werkzaam is, van zijn pensioen gaat genieten. De grote op komst en de vele gesproken woorden aan zijn adres getuigden daarbij van de grote waardering welke men voor deze vertrek kende PTT'er koestert. De rij van sprekers werd geopend door de directeur van het postkantoor in Velsen de heer H. Bosch, die de heer Van der Meer schilderde als een man van wie men eigenlijk liever geen afscheid wenst te ne men. Uitvoerig stond de directeur stil bij de vele goede kwaliteiten van deze schei dende besteller en roemde hij hem om zijn collegialiteit, ijver en toewijding. Hij was een man, die veel voor de PTT, maar ook voor de collega's betekende. Uit handen van zijn directeur kreeg de heer Van der Meer een oorkonde, de-zeer speciale ka lender op standaard en een afscheidsbrief van de directeur van het postdistrict Haarlem. Uit naam van het personeel sprak hoofd besteller T. Stam waarderende woorden. Als afscheidscadeau van de collega's bood hij een Oud-Hollands pijpenrek met een aantal lange witte s-enen pijpen aan. Me vrouw Van der Meer mocht een bloemen hulde in ontvangst nemen. De personeels vereniging „Actief" was vertegenwoordigd door de heer H. van den Bos, die aan het slot van zijn toespraak een tabakspol met tabak voor de vertrekkende collega en bloemen voor diens echtgenote aandroeg. Voorts was er een deputatie van de bij de PTT opgeleiden. Als hun woordvoerder sprak besteller A. Wunand een dankwoord voor de verkregen lessen en de wijze waar op die werden gegeven. Van de lange rij sprekers noemen wij tot slot de oud-direcleuv van het postkantoor de heer B. Groenhof, die speciaal uit Nun- speet was overgekomen om van de heer Van der Meer afscheid te nemen. Met een dankwoord van de pensioengerechtigde PTT'er, die de gehele middag in het mid delpunt van de belangstelling had gestaan, werd het officiële gedeelte afgesloten (Van een onzer verslaggvers) IJMUIDEN. Bij Hoogovens is gehul digd de heer C. Meijer, inwoner van Haar lem, wien in verband met zijn 40 dienst jaren een korte plechtigheid was bereid. Van die 40 jaar heeft de heer Meijer het overgrote deel doorgebracht bij Beijnes Spoorrijtuigenfabriek in Beverwijk, waar hij chef van de magazijnboekhouding was. Nadat het bedrijf door Hoogovens was overgenomen werd de heer Meijer in 1963 eerste assistent bij de voorraadadministra tie materialen. Deze functie vervult hij nu nog. Uit handen van drs. P. J. M. Linnen brink, onderdirecteur administratie van Hoogovens ontving de heer Meijer een gratificatie en een gouden horloge de traditionele jubileumgeschenken en werd hem het gouden ere-insigne met briljant opgespeld. Collega's, vrienden en kennissen schonken hem bij deze gelegenheid geza menlijk een complete hobby-set. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. In de nacht van woens dag op donderdag zagen havenwachters van het Staatsvissershavenbedrijf twee mannen aan boord gaan van een vissers schip waarop zij niet thuis hoorden. De gewaarschuwde Velsense politie trof aan boord van de ÏJM. 209 twee visserslieden aan die geen aannemelijke verklaring kon den geven voor hun verblijf op het schip. In het politiebureau bekenden zij een aan tal exemplaren van De Lach en andere sexbladen te hebben weggenomen. HAARLEM. Het college van beroep voor het bedrijfsleven heeft onder lei ding van zijn voorzitter mr. J. van Andel gzn, gisteren de hele dag geluisterd naar juridische uiteenzettingen die samenhin gen met het beroep dat de stichting „Het Zilveren Kruis" in Leiden, een ziektekos tenverzekering, die ook in de agglomera tie Haarlem, de Haarlemmermeer en het IJmond-gebied werkt, had ingesteld tegen een beschikking van de minister van Economische Zaken van 31 december. Daarbij is de stichting ontheffing ver leend van de prijzenbeschikking goede ren en diensten 1969 II. Die ontheffing stond de stichting 'n eenmalige premiever hoging toe van twintig percent per I januari, maar de stichting achtte dat per centage onvoldoende om legmoet te kun- Electrotechnisch Bureau 'Oosterduinweg 20 IJmuiden Telefoon 1 34 05 Licht- en krachtinstallaties Nieuwbouw en onderhoud Service en storingen binnen 24 uur. nen komen aan de verplichting een re serve van tenminste tien percent te kun nen vormen. Zou die reserve er op I maart 1970 niet zijn, dan zou de verze- keringskamer haar, op grond van de wet, tot liquidatie kunnen dwingen met het oog op de belangen van de verzekerden. De raadsman van de stichting, mr. B. ter Kuile, deelde mee, dat de minister op 27 april een nieuwe beschikking had uitgevaardigd op grond waarvan de vori ge werd ingetrokken, maar waarbij vol gens mr. Ter Kuile materieel niets ver anderde. Wèl vroeg hij zich af of, nu de beschikking van 31 december waartegen de stichting beroep heeft aangetekend is ingetrokken, het college dat beroep nu niet meer ontvankelijk zal moeten ver klaren. Kan de beschikking, hangende de procedure, worden ingetrokken? De be schikking van 31 decemger gaf toestem ming voor ontheffing, voor een bepaalde rechtshandeling. Die beschikking mag, naar de mening van de heer Ter Kuile, niet worden ingetrokken als de hande ling is verricht. De raadsman voor de minister, mr. Droogleever Fortuyn, betoogde onder meer dat men er niet al te geleerd over zou moeten doen. Het gaat nu om het. beroep tegen de beschikking van 31 de cember. (Van een medewerker) IJMUIDEN. De aanvoer voor IJmui den werd hedenmorgen verzorgd door negentien vaartuigen en bestond uit: 2730 kisten en 3074 kleine kisten vis, 16.000 kilogram tong en 1930 stuks stijve kabeljauw. Bij deze aanvoer waren: 300 kisten en 218Ó kleine kisten schelvis, 30 kisten en 190 kleine kisten wijting, 280 kisten gul en kabeljauw, 1300 kisten kool- vis, 74 kleine kisten haring, 400 kisten schol en 220 kisten varia. Prijzen. Per kilogram werd in guldens be taald voor: heilbot 7-6,40; tarbot 10,20- 8,50; grote tong 5,06-4,91;grootmiddel tong 5,80-5,45; kleinmiddel tong 6,06-5,61; tong een 7,59-7,30; tong twee 7,96-7,51. Per 125 kilogram: Grote kabeljauw 134- ADVERTENTIE Kijk bij de Gazelle dealer naar de schitterende modellen. Wat een keus! Wat een fiets! Een stuk uitgekiend vakmanschap. Een brok kwaliteit voor jaren een juweel van een fiets voor jong en niet meer zo jong! kwaliteit staat, gaat op Gazelle zitten! LANGE NIEUWSTRAAT 773 IJmuiden - Tel. 1 49 86 11.00 uur Kranslegging namens het gemeentebestuur op de Gemeen telijke Begraafplaats Duinhof te IJmuiden-Oost. ter nagedachte nis aan de aldaar begraven oor logsslachtoffers, door de wet houders J. van Leeuwen en J. G. Kolkman. 15.45 uur Bloem legging door het ge meentebestuur, deputaties van scholen, verenigingen en bedrij ven bij het Monument op het Plein 1945 te IJmuiden-Oost. Het programma voor deze bloemleg- ging luidt: 15.30 uur Verzamelen in de burger zaal van het stadhuis. In verband met de ruimte ver zamelen de scholen zich langs het bordes van hot stadhuis Vanaf 14.00 uur bestaat er gele genheid tot het afgeven van bloe men bij de bodedienst van het stadhuis. 15.45 uur Vertrek vanuit de burger zaal. Het gemeentebestuur gaat aan het. hoofd van de stoet. De ove rige deputaties van bedrijven verenigingen en scholen sluiten zich aan op aanwijzing van de daartoe aangewezen persoon. Programma 1. Koraalmuziek door de IJmui- der Harmonie. 2. Declamatie door een leerling van het Gymnasium Feli- senum. 3. Bloemlegging met bespeling van het carillon van het stad huis. 4. Na de bloemlegging met alle aanwezigen te zingen het le en 6e couplet van het Wilhelmus. 5. Terug naar het stadhuis vo<m ontvangst met koffie in de kantine In verband met de ruimte op het Plein 1945 wordt verzocht bij de op stelling voor de bloemlegging rondom het monument, zoveel mogelijk aan te sluiten en bijvoorbeeld met 3 perso nen achter elkaar te staan, zodat ook voldoende ruimte overblijft voor het toeschouwende publiek. Stille gang naar Westerveld Herdacht zullen worden: de militairen; de zeelieden: de verzetstrijders; de geallieerde militairen; de slachtoffers en alle overigen, die waar ook ter wereld in de jaren van de oorlog, te land. ter zee of in de lucht voor de vrijheid van het ko ninkrijk zijn gevallen, dan wel als Nederlander of als Nederlands onder daan ten gevolge var tegen hen ge richte vijandeliike actio zijn omgeko men. Vanaf des avonds 18.00 uur zullen van alle openbare gebouwen de vlag gen halfstok worden gehangen Parti culieren wordt verzocht dit voorbeeld te volgen. Een ieder zal kunnen deel nemen aan de stille tocht naar Wes terveld. V-U-; -W- MSB 100; middel kabeljauw 138-104; grote koolvis 56-50; middel koolvis 46-43; grote koolvis wit 154-106; grote leng 92-88. Per hoop: Vleet 74; rog 32-16. Per tien stuks: grote kabeljauw 84-57 middel kabeljauw 84-48. Per 50 kilogram: grote schelvis 28- 28-21; middel en kleinmiddel schelvis 28- 24; schelvis een 32-26: schelvis twee 23- 20; kabeljauw een 64-51; kabeljauw twee 66-48; kabeljauw drie 51-33: grote schol 57-38; schol een 58-49; schol twee 57-52; schol drie 41-39; poon 40-17; wijting 42- 31; haring 20-14; tarbot 300-180; griet 200-120: tongschar 90-74; koolvis een 22- 18; koolvis twee 20-17; koolvis een wit 55-40; kleine leng 55-40: lom 34. Selieveningen. De aanvoer voor Selieveningen be stond hedenmorgen uit: 150 kisten en 400 kleine kisten schelvis. 10 kisten en 50 kleine kisten wijting, 80 kisten gul en ka belajuw, 300 kisten schol en 300 kilo gram tong. De derde afdeling van de gemeentesecre tarie, de afdeling waarmee het publiek het meeste te maken heeft, omdat daaiondei ressorteren de burgerlijke stand, het be volkingsregister en de bureaus militaire zaken en reispapieren, zal zijn service ver ruimen. Tot nil toe was deze afdeling steeds opengesteld tot 's middags half één ten einde 's middags de administratieve ver werking mogelijk te maken van de 's mor gens ontvangen aanvragen. Met ingang van 1 mei a.s. zal de open stelling worden verlengd, hetgeen is moge lijk geworden door een interne reorganisa tie. Voortaan zal men behalve 's morgens van kwart over acht tot half één ook 's middags van kwart voor twee tot drie uur terecht kunnen voor bijvoorbeeld aan gifte van geboorte, huwelijk en overlijden en afhalen van paspoorten e.d. Voor de overige afdelingen van de ge meentesecretarie blijft de openstelling on gewijzigd, te weten van 8.15 tot 12.30 uur en van 13.45 tot 17.00 uur. Voor het Bureau woonruimteverdeling blijven de tijden maandags, dinsdags en woensdags van 9-12 en op de overige dagen na oproep. Mr. Ter Kuile had bij het nagaan van meer dat de prijzenbeschikkingen goede ren en diensten 1969 onverbindend zijn, zowel volgens Nederlands recht als vol gens het verdrag van Rome. Dat is zijns inziens de inzet van dit beroep, waarbij hij zich er zeer wel bewust van zei te zijn dat, indien het college die conclusie deelde, op politiek en staatsrechtelijk vlak ongelooflijke en onvoorstebare con- seauenties opdoemen. Hij zei ook zeer wel te beseffen dat het grote woorden zijn. Mr. Ter Juile had bij het nagaan van de totstandkoming van de prijzenwet en de historische interpretatie van wettek sten de conclusie getrokken dat destijds aan prijsvoorschriften per branche ge dacht is en dan nog als uiterste middel. Nergens blijkt dal men aan universele prijsvoorschriften dacht. Naar ziin me ning oordeelt de wetgevende macht, par lement en kabinet, nu anders dan toen de wetgever destijds de normen in de wet heeft vastgelegd. Het parlement is zich zijns inziens niet bewust van bet geen het heeft aanvaard op het gebied van de prijzenbeschikking. Er is naar zijn inzicht sprake van een fluctuatie in bet oordeel. De ministers hebben niet de be voegdheid universele prijzenbeschikkin gen uit te vaardigen. Het bijzondere prijzenregime van de Europese commissie heeft zijns inziens juridische gevolgen voor Nederlandse be palingen .De universele prijzenbeschikkin gen goederen en diensten 1969 zijn naar zijn oordeel in strijd met het commu nautair regime, omdat er een voorschrift is gegeven dat voorbehouden is aan de Europese Commissie. Als het college zich onbevoegd acht hierover te oordelen kan het dit aspect voorleggen aan het hof in Luxemburg. De vertrektijden zijn: IJmuiden: Vertrek Plein 1945 te 19.00 uur precies. Verzamelen om 18.45 uur. Driehuis: Aansluitend op IJmuiden, circa 19.25 uur bij de R.-K. Kerk, Driehuizerkerkweg Velsen-N. en Velsen-Z. Vertrek Zuidzijde pont om 19.00 uur precies. Verzamelen om 18.45 uur. 20.02 uur: Zang door -ille aanwezigen, te weten: het eerste en zesde couplei van bet Wilhelmus Hier na aanvang van het défilé langs het herdenkingsmonument. Tij dens dit défilé ko-aalmuziek, Santpoort-N.: Vertrek Frans Net.scher- laan 18.45 uur orecies. Verzamelen om 18.30 uur. Santpoort-Z.: Vertrek Stationsplein 18.45 uur. Verzamelen om 18.30 uur. De weg naar de plaats van de plech tigheid zal te voet worden afgelegd in volkomen stijlzwijgen en zonder het meevoeren van vaandels of vlaggen Alleen rechtstreekse nabestaanden var gevallenen zullen een biizondere Dlaats aan het hoofd van de stoet mogen in nemen. Het brengen van een eenvou dige bloemenhulde is toegestaan. Programma van de plechtigheid 19.35 uur: Koraalmuziek door de Mu ziekvereniging SOLI uit Drie huis. 19.45 uur: Zang door een koor. sa mengesteld lit de Velsense koren Gezongen wordt onder leiding van dirigent Adriaan Verschoor. a. Ecce Quomodo Moritur. Ja cob Handl. J. Nauta. b. Blijf bij mij Heer Bew. c. Heer, die Uw tent in de He melen spreidt, Uit Valerius Gedenkklanken. 20.00 uur: Twee minuten stilte, aange kondigd door een roffel en een hoornsignaal. Na het verlaten van Westerveld wordt het groepsverband verbroken. BEVERWIJK Zondag 3 mei Bevrijdingsherdenking in alle ker ken tijdens de diensten. Maandag 4 mei 18.30 Dodenherdenking in de Grote Kerk m.m.v. mannenkoor Zang- lust, toespraak door drs. Joh Pasveer. 19.15 Stille Tocht, georganiseerd dooi de Vereniging van Oud-illegale Werkers, vertrek Torenstraat via Baanstraat, Romerkerkweg en Duinwijklaan naar monument op het Westerhoutplein vooi krans legging en naar begraafplaats Duinrust. HEEMSKERK Maandag 4 mei 19.00 Herdenkingsbijeenkomst in Mor- gensterkerk. georganiseerd door sectie Cultuur van de Gemeen schapsraad in samenwerking met Commissie Dodenherdenking er de verscheidene kerkelijke en le vensbeschouwelijke richtingen, muziek wordt 'en gehore ge bracht door instrumentaal en semble o.l.v. Bram Heymans. voordracht door Barry de Wilde toespraak G. can Oort. 19.45 Stille Tocht via Laan van As sumburg, Constantijn Huijgens- straat, Gerrit van Assendelfstr. Raadhuisplein. Anna de Renes- sestraat naar begraafplaats op Kerkplein voor kranslegging kennemerlaan 150. telefoon 10745*. ijmuiden VELSEN Programma van de beiaard bespeling te geven door Hein de Ligt op zaterdag 2 mei 1970, van 16.00 tot 17.00 uur op het stadhuiscarillon te IJmuiden. 1. Toccata pour carillon van Géo Clément; 2. Inleiding variaties en fuga over: „Hoe groot O Heer en hoe vervaeriic" van Hein de Ligt; 3a. We won't go home till morning; 3b. Newcastle; 3c. Nancy's fancy van Hein de Ligt; 4. Barcarolle pour ca rillon van Gé Clément; 5. Improvisatie van Hein de Ligt; 6. Divertissement pour carillon van Gé Clément; 7a, Die Mei ple zant; 7b. Hopsa, heissa van Jos Reekers; 7c. Meimorgen van Bath. v. Rennes; 8. Rondo hongroise van Jos Haydn; 9. Irn- promptu over: ,,Wie dat sichselfs verheft temet" van W. Créman;10. Campanella pour carillon" van Géo Clément. Mr. Droogleever Fortuyn ontkende strijd van de prijzenbeschikkingen met, nationaal en Europees recht. Hij vocht onder meer de historische interpretatie aan en betoogde dat de tekst van de Prijzenwet' niet spreekt van maatregelen voor sectoren of branches. Elke lid-staat van de EEG is trouwens verplicht een prijs- en conjunctuurbeheersingsbeleid te voeren dat past in de gemeenschap. Mr. Van Andel bepaalde ten slotte de uitspraak op 10 juni. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM Philips Pensioenfonds en de gemeente zijn in principe overeen gekomen, dat het plan voor een kolossaal winkel-, kantoor- en wooncomplex voor de helft zal worden uitgevoerd. Voor het andere gedeelte zal een geheel nieuw ont werp worden gemaakt. Dit compromis-voorstel betekent in feite een succes voor de Haarlemse architecten B.N.A., die vorig jaar fe) hebben gepro testeerd tegen de bouw van wat zij noem den een „onmenselijke betonwand". Ver wacht wordt dat de eerste fase van het Stationsplein-nieuwe-stijl in 1973 klaar is. Winkeldiefstal. Een 45-jarige Bever wijkse is donderdagmorgen betrapt bij het meenemen zonder betalen van een pakje kaas ter waarde van f 1,18 uit een zelfbe dieningszaak aan het Europaplein. ADVERTENTIE M%KMmy>l»KIM>IMtlV>IVmil>MMt>l»l>MMHHIU>ltlWKmrmiMauU>tV»KKeiU>MVI»'MKIUUVUWnnnnnniUwnnnnnnr 1808 1970 HOFIEVERANCIFR 170 laar Door de eeuwen heen „STERCR DOOR EIGEN MERCK SIGARENHANOEL - GROTE HOUTSTRAAT 81 - HAARLEM juuimmnni

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5