Het weer werkte niet mee KONINGINNEDAG IN VELSEN VOLOP GEVIERD 1 Damesvoetbal en beatmuziek A i f I m 7 MÈÊÈmÈtèkètlwÊm ini a ^VRIJDAG 1 MEI 1970 ÏWHfi 11 1111 WKÈmsstmÊii mmmm. Rolschaatsen Beat muziek Jeugdcircus ■HBRi 111 r \V* A Wielrennen (Van onze verslaggevers) VELSEN In tegenstelling tot vorig jaar toen Koninginnedag één groot hoogte punt kende, namelijk het parachutespringen, beleefden de verscheidene gemeente- delen donderdag een Koninginnedagviering, welke voor de jeugd meerdere hoogte punten bracht. Opmerkelijk was daarbij de gevarieerdheid van de activiteiten welke men allerwege tegenkwam, al kon men er uiteraard nauwelijks aan ontkomen, dat soms op oude bekende doch daarom niet minder gewaardeerde spelen moest worden teruggevallen. Een spelbreker is zonder meer het wisselende weer geweest, dat velen weerhouden heeft aan optochten en wedstrijden deel te nemen. De meeste optochten waren daardoor niet indrukwekkend van lengte. Tal van ouders hadden er namelijk vanaf gezien hun. kinderen in dunne kledij vaak "noodzakelijk bij deelneming aan versier de optochten de straat op te sturen. Was de quantiteit dus niet groot, de kwa liteit maakte veelal de optocht weer goed. Ouders en jeugd hebben bijzonder hun best gedaan om goed voor de dag te ko men. Het is onmogelijk om alle optoch ten en festiviteiten te memoreren, doch zeker mogen genoemd worden de grote optocht in IJmuiden-West, alsmede het miniatuur-carnaval in Driehuis, bij welk laatste een flinke kinderschaar in fleu- .VVS h- S vs': vh,.. W'' v V& S-- Hg§l§l§&l v ..-9.. s-k, ji rige en fantasierijke kleding aan de start verscheen. De organiserende oranjeverenigingen kunnen dus tevreden zijn met de gekre gen response van jong en oud. De be- stuursledep zagen daardoor hun vele voor bereidende arbeid beloond. Lof komt in dit verband ook toe aan de harmonie- en fanfarekorpsen en de politiemannen, die de dag massaal in touw zijn geweest. Ook de traditionele kinderfeesten wer den overal met animo beoefend, onver schillig of dit nu zakkenlopen, boegspriet gevechten en andere behendigheidsspelen dan wel wandelpuzzletochten en fietstoch ten betrof. Op een enkele uitzondering na, waren de aantallen deelnemers over het algemeen klein. Zowel bij de spelen als bij de optochten met als gevolg, dat het slot van die activiteiten dan ook eerder kwam, dan was geraamd. Dat sommige kijklustigen daardoor bij bepaalde prijsuit reikingen de boot misten, was een logisch gevolgd daarvan. Maar welgemoed trok men dan weer verder onder het motto „Je kunt ook niet alles zien". Zeer groot is het aantal deelnemers ge weest aan de prestatietocht op rolschaat sen in Zeewijk, met als finish de Bella- trixstraat, namelijk tweehonderd. Zowel hier als bij de eerder op de dag gehou den kinderspelen werden „bevrijdings tientjes" als eerste prijzen uitgeloofd. Dat het rolschaatsen met animo werd beoefend, toont de foto rechts-boven. Maar ook grote concentratie werd af en toe vereist, zoals te zien is bij de knaap links-boven op zijn lorrie. Naast animo en concentratie was er overal ook uitbundig enthousiasme. Dat begon al bij het begin van de optochten en vlaggenparades en eindigde nog niet eens aan het slot, toen er versnaperingen werden rondgedeeld en de prijzen werden bekend gemaakt. Hoe een stoere koop- vaardijofficier in mini-maat verheugd kan zijn met een opblaasbare pop, waar hij vol bewondering naar zit te kijken be wijst een van de foto's op deze pagina. Zoals de foto daarnaast een klein beeld geeft van een van de vele verklede groe pen kinderen. In Driehuis trokken de activiteiten op het feestterrein aan de Driehuilerkerkweg met name de beat-liefhebbers, die op een hou ten vlonder zoals de foto links toont in de open lucht al hun kunnen konden demonstreren op de kei-harde tonen van de geluidsinstallatie, welke midden in het bos hooguit en voor één dag maar, alleen de vogels onrustig vermocht te maken. Even verder was daar tussen het geboom te op een open terrein een grote tent ge plaatst, waar rondomheen de jeugd zich opperbest vermaakt heeft. Verder hebben op verschillende plaatsen in de gemeente de bekende filmvoorstellingen voor leer lingen van de lagere scholen plaats ge had. In Santpoort-Zuid heeft de jeugd zich voornamelijk vermaakt met allerlei spe len op de Bloemendaalsestraatweg. Hoog tepunt in dit gemeentedeel was zonder meer de damesvoetbalwedstrijd tussen dames van de Oranjevereniging en de Dolle Mina's op het Terrasvogelsterrein. Er is kostelijk gevoetbald tot groot vermaak van het talrijke publiek. De leiding was voortreffelijk in handen bij de voor deze gelegenheid „besnorde" mevrouw A. Hee remans. De vrouwelijke scheidsrechter had overigens evenveel plezier als de speelsters en het publiek. De wedstrijd eindigde met een 4-2 zege voor de dames van de Oranjevereniging. Een verlichte tocht sloot de festiviteiten in dit gemeen tedeel af. Voor de hoogste klassen van de lagere scholen in Velsen-Zuid gaf het Jeugdcir cus Frans Weber 's morgens voorstel lingen in „De Schouw", die werden bij gewoond door in totaal zeshonderdvijftig kinderen, 's Middags voerden jeugdgroe- -X.;, S -w- .vv: AV pen van De loods en De Meerpaal vooi de laagste klassen de musical „Pas op. zwarte kat" op Die groepen deden dal aardig en zul len er zelf veel plezier aan hebben beleefd maar we kregen de indruk dat de klein tjes er toch niet zoveel van begrepen. Het spelen voor de jonge jeugd lijkt wel eenvoudig maar is het bepaald niet. Een tafereeltje uit de musical op de foto rechts van de pagina, boven de voetballende dames De winkeliersvereniging „Wijkeroog" bood de jeugd van acht tot veertien een wielerwedstrijd aan en loco-burgemeester J. van Leeuwen kwam persoonlijk enkele bekers uitreiken aan de winnende cou reurs. 's Avonds vierden de ouderen koningin nedag met een cabaretvoorstelling in De Schouw", waaraan onder meer An neke Grönloh meewerkte In het City Theater werd 's avonds een filmvoorstelling onder meer van „Onze koninklijke familie in 1969" gegeven. Henk Elsink en Tonny Huurdeman brachten in de Stadsschouwburg ..een avond in de Koopermolen' De kermis op het Marktplein werd de gehele dag druk bezocht. l

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 7