2 W" i In Beverwijk, Heemskerk en Wijk aan Zee FEEST - ondanks storm en hagel pao] - ji Kind was de hele dag zoek Heemskerk schoot met kinderkermis in de roos 9 «r - 'RIJ DAG 1 MEI 1970 unieke aanbieding 9 RECORDERTAPE K» I rwm MARKTPLE1N-IJMUIDEN ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De vierjarige Ronnie van der Veer uit de Van Meelstraat is op Koninginnedag van half twaalf 's mor gens tot kwart voor zeven 's avonds kwijt geweest. De politie zocht op de feestterreinen, onder meer de kermis en bij Circus Bol- tini, maar zonder resultaat. Om vier uur bracht een chauffeur van een NACO-bus de autoped van de jongen bij de ouders thuis, die hij had gevonden op het NACO- terrein aan de Zuiderkade. Het adres stond op de autoped geschilderd. Daaruit bleek al dat het kind flinke omzwervin gen door de stad had gemaakt. De om geving van het NACO-terreln werd afge zocht, maar toen dit ook geen resultaat opleverde, werd een speurhond ter as sistentie opgeroepen. De speurhondgelei der met zijn hond arriveerde om kwart voor zeven op het politiebureau, maar juist op dat moment kwam per mobilo foon de mededeling van een politieman door, dat hij het kind op de Jan Alsweg had gevonden. De speurhond behoefde dus niet op te treden. (Van onze verslaggevers) BEVERWIJK Koninginnedag stond ook in Beverwijk, Wijk aan Zee en Heems kerk volledig onder invloed van het weer. Er moest overal geïmproviseerd worden, wat met het meeste succes geschiedde in Heemskerk. Daar werd de kinderkermis, die op het Marktplein gehouden zou worden, een binnengebeuren in de sporthal. In Beverwijk werd Circus Boltini het drukst bezocht. Hoogtepunt in Wijk aan Zee was de presentatie van de nieuwe uniformen door het jachthoorn- en tamboerkorps Arion. In Beverwijk begon de dag eigenlijk met een mislukking, want de straatteken wedstrijd op de Plantage werd afgelast, eenvoudig omdat het wegdek te nat was om op te tekenen. Dit werd uitgesteld tot 5 mei. Veel belangstelling trokken de kleutervoorstellingen in de Christelijke LTS, maar de voorstelling van de volks dansgroep Zeemayem uit Wijk aan Zee op het President Kennedyplein moest het met heel wat minder publiek doen. Het aantal mensen dat het stormachtige weer trotseerde had echter weinig invloed op de groep, die vrolijk tegen de wind in danste (zie foto hiernaast). Het défilé Van de verenigingen voor het Stadskan toor werd, nog afgezien van het incident waarover wij elders berichten, een tries te aangelegenheid, zowel voor de uitvoe renden en de kijkers als voor de mensen die de dag tevoren onderscheiden waren en die volgens een goede traditie uitge nodigd waren op het bordes van het Stadskantoor. De feestelijkheden in Beverwijk ken- as»? ...n merkten zich door een grote variatie. Be halve naar de plaatselijke evenementen, kon men bijvoorbeeld ook naar Circus Boltini, dat gewoonlijk op het Kuenenplein staat, doch nu een uitstekende plaats had gevonden bij de Büllerlaan. Vijfduizend kinderen hebben tijdens de voorstelling voor de lagere scholen in de grote tent genoten. De kermis op het Kuenenplein trok ook weer veel belangstelling. Intus sen was in het Rosarium van park Schey- beeck de feestmiddag met Anneke Grön- loh, de Wijker Boertjes, de dansgroep Zeemayen en conferencier Ab Hofstee ook een groot succes. Ab Hofstee ziet u op de foto achter de microfoon. 's Middags kon men ook naar een voet balwedstrijd tussen twee selectieploegen van de KNVB afdeling Haarlem op het Sportpark Adrichem en 's avonds was er in de recreatiezaal van het bejaarden tehuis „Lammerlust" een druk bezochte voorstelling van het onverwoestbare blij spel „Drie is te veel" door KDO. Ook wenden er nog fakkeloptochten gehouden door de drumbands Arion uit Wijk aan Zee, Meerestein, De Zwervers en Speel tuincentrale. De dag werd aan de Büller laan besloten met een vuurwerk. In Wijk aan Zee was in de zaal van café De Zon voor de jeugd een bijzonder aardig toneelspel (zie foto linksboven), terwijl in het begin van de middag Arion zich voor het eerst in de nieuwe unifor men aan de bevolking toonde (foto rechts in het midden). Het Grote Succes in Heemskerk was de kinderkermis, vanwege het slechte weer niet op het Marktplein, maar in de sporthal. Aan tientallen vaak origineel en kleurrijk versierde kramen konden hon derden kinderen tegelijk bezig zijn in een feestelijke baaierd van lawaai en dan ook nog met de spanning van het al of niet winnen van prijsjes. Met d"e handen vol gingen, zij de deur uit. Via een uit stekend werkend bonnensysteem kwamen alle kinderen aan hun trekken. Een ver rukkelijk feest! (foto links onderaan). In het St. Jozef ziekenhuis zorgde de ziekenomroep voor een speciaal pro gramma. (foto midden links). De bejaarden kwamen 's middags in de grote zaal van de Vrijburcht bijeen en de Two Women Show van de dames Coos Joosse en Loes Keeken bleek een goede keuze te zijn geweest. In de Vrijburcht was de tentoonstelling „De Bezetting", die daar tot en met 5 mei blijft, al geo pend en de bejaarden konden daar na af loop van de voorstelling even een kijkje nemen. Zij herinnerden zich de persoons bewijzen, de distributiekaarten, de joden sterren en dergelijke nog bijzonder goed. Voor het optuigen van de feesttoren als „instant monument" op het Nielenplein werkte het weer te weinig mee, hoewel een aantal kinderen veel plezier beleef den aan de potten verf en de grote kwas ten waarmee zij de bijbehorende schut tingen mochten bewerken.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 9