Drie aspecten van begrip vrijheid op bevrijdingszegels Stadspost Beverwij kse - zegels ook naar minister Doden- lerdenking bij Hoogovens Jasperina veroverde alle harten in De Schouw Langs sluizen en havens Einddiploma's Gewestelijke Sociale School Uitgevaren visserij vaartuigen Bezetting, bestuurlijke herindeling en postwetgeving Ruigtebrand in Heerenduinen Geen ruimte voor improvisatie? Voor het eerst na enkele jaren voor bezichtiging I opengesteld ZATERDAG 2 MEI 1970 IJMUIDER COURANT 11 ^V4iy r.-- HU cl "Ssf (Van een medewerker) IJMUIDEN Het is deze week in de hallen allemaal weer bijzonder moeilijk verlopen. De handel in het binnenland werd immers gehandicapt door de viering van Koninginnedag, terwijl voor het buitenland terdege met de eerste mei rekening moest worden gehouden. Voor België en Frankrijk is dit nog slimmer geweest, omdat 1 mei dit jaar op een vrijdag viel. Want ondanks het minder streng handhaven van de vrijdagse vasten dag in Nederland, zijn de voorschrif ten op dit gebied in deze landen nog altijd vrij stringent. Vandaar dat de omzet van vis hier op deze steeds een top bereikt. Opruiming Platvis Slot van succesvol seizoen Micro-Theater (Van een medewerker) IJMUIDEN Aan het begin van de jaren twintig bestelde de In- dustrieele Maatschappij Hera te IJmuiden een zestal stoomtrawlers, waarvan er drie als kustboot in de vaart werden gebracht. Namelijk in 1921 de Caroline IJM 72 onder schip per A. van Strien en de Dolfijn IJM 103, schipper W. Prins. In 1922 volgde de Reiger IJM 106 welke nieuw werd uitgehaald door schipper E. Sloot. Onder directie staande van de heer Joh. Polderman was het een zustermaatschappij van de Scheeps- exploitatie Maatschappij De Mare- zaten. De andere drie kwamen wel in IJmuiden, maar werden niet ten be hoeve van de visserij afgebouwd. Door de Mij Hera werden zij ingericht voor het Loodswezen en kwamen als Stoomloodsvaartuig No. 20, No. 21 en No. 22 bij het 1ste en 2de District van het Loodswezen met standplaats Delf zijl. Experimenteel «VEHWUK «suuvia v«u m VEHWUK iCDT^* (CU O ST SEV8«WWK V# w -a»»«-3ï»aS££ \V j. ,mm#' .rC,;«II;»: De serie van drie zegels, zoals die is geplakt op de eerste-dag-enveloppen. Van links naar rechts het zegel van 10 cent, van 12 cent en van 15 cent. TOCH IS DE prijsvorming aan de maandagmarkt nog wel meegevallen. De schepen hebben nu eens niet voor het grootste deel wijting aangevoerd, maar tot aller verwondering was er nu meest sprake van mooie, kleine schelvis. De wijting, die al geruime tijd de schelvis zo goed heeft vervangen, is thans geheel van het toneel verdwenen. Er waren zelfs kotters die eveneens in het bezit bleken van leuke partijtjes, waarnaast Hun plat visvangsten beduidend lager bleven. Het slechte weer is hier uiteraard de grote oorzaak van geweest. Voor deze schepen is de prijsvorming echter een heilzame pleister op de wond gebleken, want ook voor de tongsoorten werd een hogere prijs betaald dan men had durven ver wachten. DE DINSDAG werd weer eens de op ruimingsmarkt van de vorige dag, hoewel de prijzen, vooral wat de meegebrachte rondvis betrof, aardig zijn teruggelopen. Aan de woensdagmarkt was de handel voornamelijk aangewezen op hetgeen door de kleine kustschepen werd aange voerd. Doordat de rondvis hier totaal bij ontbrak, vlogen de prijzen hiervan bijna als een raket omhoog. VOOR DE HANDEL was het ook een bittere tegenvaller te moeten ervaren dat een omstreeks acht uur binnengelopen trawler van de aangeboden lossing geen gebruik wenste te maken. Op deze wijze moest het schip tot vrijdag blijven liggen en ondanks de duidelijke ontstemming van de handel, is de rederij bij dit be sluit gebleven. Voor de bemanning heeft deze beslissing nogal nadelige gevolgen gehad, want aan de vrijdagmarkt kwa men bovendien nog ongeveer duizend kis ten schelvis aan bod. De p r jj s hiervan haalde nog maar juist het toegestane mi nimum, zodat enkele partijen niet konden worden verkocht en in de hallen achter bleven, om tot dierlijk voedsel te wor den verwerkt. DE SOORTEN platvis zijn iets beter van de hand gegaan, hetgeen ook met de vangsten van de noordschepen het geval is geweest. De schepen beschikten niet alleen over hun gebruikelijke lading kool- vis welke weer vlot van de hand is gegaan doch zetten ook aantrekkelijke partijen „blankvis" aan de wal. De witte koolvissoorten werden door de exporterus opnieuw naar Frankrijk afgevoerd en de gul was bijzonder in trek bij de binnen landse handel. DE REIS van deze schepen is in eer ste instantie nogal tegengelopen, want na dat men verleden week uit Scheveningen was vertrokken, moest wegens de slech te weersomstandigheden bij Dungenes het anker alweer worden uitgeworpen Na de opklaringen werd doorgevaren tot Falmouth, waar men ook de zondag heeft doorgebracht. Aldus kon pas dinsdag met de visserij een aanvang worden gemaakt, met een bemoedigend resultaat overi gens, want woensdagavond beschikten deze acht schepen al over ruim vijfdui zend kilogram ton, donderdag gevolgd door een melding van tienduizend kilo gram. Bovendien wisten deze schepen nog vijfendertig Scheveningse kisten met bij- vis te vangen. ER ZAL NU tot vrijdagnacht worden doorgevist, waarna men Fleetwood hoopt binnen te lopen met, naar wordt ver wacht een gezamenlijke lading van meer dan dertigduizend kilogram tong. De be manning komt dan zaterdag per lijn- vliegtuig naar huis, om maandagmiddag op de zelfde manier terug te keren. Na aankomst in Fleetwood wordt de vis van boord in containers overgeladen, waarna men weer ter visserij zal vertrekken. DE VIS dienst aldus dinsdagavond in Scheveningen te arriveren, om hier dan aan de woensdagmarkt te worden ver kocht. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN De brandweer moest vrij dagmiddag omstreeks twee uur uitrukken voor een duinbrand in de Heerenduinen. Het bleek, dat een oppervlakte ruigte in brand was geraakt en de vlammen overal gretig voedsel vonden. De brandweerman nen hadden het vuur spoedig bedwongen, doch niettemin ging toch nog ongeveer 1500 vierkante meter ruigte verloren. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De Stadspostdienst van de winkeliersvereniging Stadscentrum geeft op 5 mei drie bevrijdingszegels uit, een eerste-dag-envelop en een mapje met twee series. De netto opbrengst van de mapjes komt ten goede aan drie organi saties voor gehandicapten in de IJmond Twee van de drie zegels hebben de her denking van de bevrijding tot onderwerp maar de derde (de duurste) draagt de kreet „Beverwijk blijve vr(j", waarmee gedoeld wordt op het verzet tegen de bestuurlijke herindeling. Vandaar dat de zegels naar minister Beernink worden gestuurd. De Stadspost loopt nog steeds uitstekend, ondanks de sommatie van de PTT om hem te beëindigen. Stadscentrum wacht op actie van de PTT, waarbij men het desnoods aan laat komen op een proefproces. Het is de enige Stadspostdienst die nog volledig ac tief is en zich juridisch sterk voelt staan. De bevrijdingszegels zijn ontworpen door de Beverwijkse kunstenaar Martin Schou ten en gedrukt in acht kleuren. Een bijzon der mooie zegel is die van 12 cent, waarop het beeld „Mens-stad-leven" is getekend, dat staat op het Stationsplein. De tekst op deze in drie kleuren blauw uitgevoerde zegel luidt: „Nederland 25 jaar vrij". De beide andere zegels geven op een witte ondergrond in de kleuren rood en blauw de jaartallen 1945 en 1970 weer. Op de zegel van tien cent staat „Beverwijk 25 jaar vrij", maar op die van vijftien cent: „Beverwijk blijve vrij". De winkeliersver eniging wil hiermee accentueren, dat er in Beverwijk wel degelijk tegenstand is tegen het wetsontwerp, dat dit jaar in de Tweede Kamer komt. Het is namelijk op vallend dat Beverwijk in de hele kwestie vrij flegmatiek is geworden na jaren van praten in tegenstelling tot Heemskerk, dat ook bij de herindeling betrokken is. Er gaan dan ook zegels naar minister Beer nink, die trouwens afgaande op krante- berichten al heeft laten informeren of hii er geen kon krijgen. Er zijn in totaal 43.000 series gedrukt, waarvan tienduizend in vijfduizend spe ciale mapjes (een dubbele serie per mapje) die in eerste instantie op 5 mei in Bever wijk, Wijk aan Zee en Heemskerk worden verkocht door de instellingen die er de vruchten van plukken: de Kennemer Inva liden Sportvereniging, het dagverblijf voor geestelijk gehandicapte kinderen dat in Wijk aan Zee in voorbereiding is en het bestaande dagverblijf „De luchtballon" in Heemskerk. De opbrengst zal f 5.000 be dragen. Van de 43.000 serjes zitten er 5.000 op eerste-dag-enveloppen, die het stempel van de winkeliersvereniging dragen. Behalve twee aspecten van het begrip vrijheid (van de bezetter en van een be stuurlijke herindeling), zit er nog een as pect aan, namelijk dat van de beperkte vrijheid die de postale wetgeving toestaat. „Juist in deze dagen zien wij ook deze vorm van vrijheid als een waardevol pand, dat wij niet gaarne wensen prijs te geven en dat wij daarom met zorg omringen", al dus het perscommuniqué van Stadscen trum, dat na de schriftelijke sommatie wacht op een ingrijpen van de PTT. (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. Maandag 4 mei zullen des morgens om tien uur bij het oorlogsmo nument aan de Wenckebachstraat in Velsen-Noord kransen worden gelegd ter herdenking van de bij Hoogovens ge vallen oorlogsslachtoffers. Het zijn kransen namens de directie en het per soneel. Na het zingen van het „Wilhel mus" volgt dan nog een défilé langs het monument. Straattekenen. Het straattekenen op de Plantage in Beverwijk, dat vanwege het slechte weer op Koninginnedag moest wor den afgelast, gaat nu door op Bevrijdings dag. Er wordt om tien uur begonnen. VELSEN-NOORD. Een klein meisje in een smetteloos wit mini-jurkje, waar in zij er beeldschoon uitziet, een blond kopje en een ondeugend soms wat uitda gend gezicht: Jasperina de Jong. Vrij dagavond veroverde zij op de planken van het podium van het cultureel cen trum De Schouw (voor deze gelegenheid omgedoopt tot maxi-microtheater) op slag alle aanwezige harten. En dat wa- "V - 4/y//, |JH De Reiger IJM. 106 zien we hierbij op de foto, die na de Tweede Wereldoorlog is genomen. Het schip is afkomstig van IN DE „Fishing News" werd onlangs een groot artikel gewijd aan de komst van de acht kotters, die zullen gaan deel nemen aan de experimentele tongvisserij in de Liverpoolbaai aan de Ierse Zee. Vooral bij de oudere vissers van Fleet wood is het nog goed bekend dat tijdens de tweede wereldoorlog in deze plaats Nederlandse vissers hun domicilie had den, waaronder zich vele Katwijkers be vonden. Enkelen hunner hebben deze oude vriendschapsbanden inmiddels weer aangeknoopt, waarbij al afspraken zijn gemaakt voor de tijd van het experiment Bovendien zullen familieleden van en kele bemanningen in Fleetwood komen logeren in de week dat er niet naar huis wordt gevlogen. IN DEZE Liverpoolbaai vissen ook reeds enkele Belgische kotters uit Oosten de en Zeebrugge, waarbij door hen in Fleetwood werd gemarkt. Bij insiders was het kennelijk nog niet bekend dat de gevangen ton naar Nederland zal worden afgevoerd, hetgeen nog wel eens aanlei ding to dissonanten zou kunnen vormen. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Met een feestelijke di ploma-uitreiking in de ABC-sociëteit heeft de Gewestelijke Sociale School van het Nederlands Katholiek Vakverband in de IJmond vrijdagavond een cursusjaar af gesloten. De cursus heeft enkele jaren stil gestaan. Voor het eerst konden weer eindiploma's worden uitgereikt. Het einddiploma is behaald door acht mensen, die hiervoor een werkstuk van circa duizend woorden hebben gemaakt en een spreekbeurt van ongeveer tien minu- De heer A. van der Pal, directeur van de Gewestelijke Sociale school van het NKV in de IJmond, over handigt mevrouw Th. van Eerden, een van de vrouwelijke C-cursisten, het getuigschrift. De andere docenten kijken glimlachend toe. ten hebben vervuld. Een getuigschrift voor de C-cursus is uitgereikt aan 22 kandi daten. De directeur van de school, de heer A. v. d. Pal, zei in zijn openingswoord dat met deze diploma-uitreiking weer een mijlpaal was bereikt op de weg naar de maatschappelijke vorming van de werk nemer. Hij releveerde ook de sterke groei van de cursus in de afgelopen drie jaar. De heer Van der Pal achtte het van groot belang dat de cursisten hun vrije tijd heb ben opgeofferd om hun gezichtskring door middel van deze school te verruimen en mee te gaan denken over allerlei pro blemen. Dit en het feit dat de cursisten besloten hebben mee te werken aan de verdere uitbouw van de school bewees volgens de heer Van der Pal toch wel de waarde van de cursus, die hij zag als het begin van de weg naar critische vérdie' ping. Het einddiploma werd hierna uitgereikt door de heer Van der Pal aan de heren M, Molenaar, Th. de Ridder, C. Hekelaar, M van Noort, H. Kurvers, B. Min, H. Koek en H. van Noort. Vervolgens overhandigde de heer Van der Pal de getuigschriften aan de geslaagde C-cursisten. Namens de cursisten bood de heer Kur vers de docenten A. v. d. Pal, J. J. v. Werf, B. Stuifbergen, H. H. V. A. Metze- maekers en J. M. Ruijter een boekenbon aan. De dames van de docenten kregen een fraai boeket bloemen. I ren er heel wat. Bijna vijfhonderd caba ret-liefhebbers waren naar Velsen-Noord gekomen om dit onvermoeibare talentvol- le Amsterdamse meisje te zien optreden. Jasperina's optreden gold de slotavond van het bijzonder succesvolle seizoen van het Micro-Theater uit Beverwijk. Haar komst maakte het noodzakelijk om die avond in de royale zaal van De Schouw te houden. De belangstelling was bijzonder groot. Zo groot dat de zaal op de helft van deze week al geheel was uit verkocht. Onder het kritisch wakend oog van echtgenoot Eric Herfst die ook de be lichting regelde stond Jasperina on der de schijnwerpers en met haar beken de heldere ondeugende stem zong zij tal van haar reeds bekende successen en me nigmaal kwam daardoor weer de herin nering boven aan één van die verrukke lijke „Rust noch duur"-afleveringen, waarvan er vanavond weer een op de beeldbuis verschijnt (Nederland 2). On der voortreffelijke begeleiding van pianist Joop Stokkermans liet zij onder meer het smartelijk lied over het stikkies ro ken horen en ook klonk haar oude ver trouwde „Juffrouw Milly van de retira de". Heel gevoelig was haar liedje over bejaarden, bijzonder grappig haar .Re volutielied" en het bekende „Op een been kan je niet lopen". Haar topper werd ongetwijfeld het slotlied: „Bij de mannen van lichte zeden". Jasperina bracht haar ruim drie kwar tier durende „Tour de chante" op zeer professionele wijze. Zij is een jonge vrouw van deze tijd met een fijne vrij moedige maar beheerste manier van op treden. Maar het werd wel duidelijk dat zij de begintijd van haar cabarettijd ach ter de rug heeft. Haar nummers zijn al le met feilloze timing en perfectie afge werkt en ruimte voor enige improvisatie lijkt er niet meer te zijn. Maar Jasperi na de Jong is het ten volle waard om een avond te gaan beluisteren. Het Pr0" gramma is amusant en zeer muzikaal en de teksten (o.a. van Eric Herfst) zijn spits en origineel. Voor de pauze waren de aanwezige ge tuige van het optreden van een cabaret- kwartet bestaan uit Lia Karon, Sylvia Alberts, Franks Sanders en Frans Ver- croos aan de piano. En ook hier stond het gebodene op een zeer goed peil, voor al door de talentvolle knettergekke bij drage van de beide meisjes. In het lied je „Driekoningen" gaf Sylvia Albert# blijk van een groot gevoel voor fijnzin nig cabaretwerk. Kostelijk was ook Lia Karon in haar „De meid van de bruid Dankbaar had het groepje gebruik ge maakt van het verschijnsel Dolle Mina en onder grote hilariteit trokken zij de zaal in om zich op de knieën van de mannelijke bezoekers te vleien. Met het optreden van dit laatste groep je en dat van Jasperina de Jong heeft het Micro-Theater haar seizoen op waar dige wijze besloten. Dat ook het publiek zulk een mening zal zijn toegedaan leek mii getuige het applaus zeker het geval. K K. VAN LEEUWEN de Scheepsbouwwerf De Vooruitgang van D. Joh. Boot te Alphen aan de Rijn en had een bruto inhoud van 168 reg. ton bij een lengte van 32,37 m., breedte van 6.36 m. en een holte van 3.18 m. De 3-cil. trip- expansie machine van het fabrikaat Mij. Hera ontwikkelde 300 pk. De Caroline, Dolfijn en Reiger gingen in 1926 over naar de Scheepsexploitatie Mij. De Marezaten waardoor deze rederij in het bezit kwam van 18 stoomtrawlers als grootste de Maria Elizabeth IJM. 37 en Jenny Elsa IJM. 38, die we later naar De Vem hebben zien gaan en jaren achter» een gevaren hebben als Gloria IJM. 37 en Gerberdina Johanna IJM. 38. De Caroline IJM. 72 werd in 1930 her doopt in Condor IJM. 72. en na ongeveer tien jaren aan de visserij te hebben deel- I t,,0Ir genomen, bracht de Tweede Wereldoor- I Ef) Pf 011X1X111011 SlvCTIN, log een verandering. Nadat de Dolfijn op 3 I 0 me 1940 van IJmuiden ter visserij was vertrokken onder schipper P. Wijker, week dit schip op 10 mei uit naar een En gelse haven. Spoedig was het als mijnen veger in dienst bij de Britse marine en inmiddels was de naam veranderd in Goe- ree FY. 1761, omdat de Koninklijke Mari ne in 't bezit kwam van een onderzeeboot onder de naam Hr. Ms. Dolfijn. Later werd vol Jliuc de Goeree weer voor de visserij verbouwd ten de onjangs gerestaureerde Engelmun- en kwam als Dolfijn IJM 103 in bedrijf. Op ^uskerk gedurende de maanden mei, juni, 3 augustus '45 kwam de trawler wederom augustus en misschien september elke binnen de haven van IJmuiden. werkdag van maandag tot en met zater- J dag'smiddags van 2 tot 4 uur voor het De Condor en de Reiger verbleven In fliek n te stellen. Gebleken is, dat de Meidagen van 1940 in IJmuiden en in £r alQm belangstelling bestaat voor het de zomer van datzelfde jaar vielen deze gerestaureerde kerkgebouw in Oud-Velsen. in handen van de bezetter en gingen varen onder Duitse bemanning in dienst van T ..1 de Kriegsmarine en waren ingedeeld bij de lIlDrclKCn 111 hbllUlbl Holland Flottille. Toen de oorlog ten ein- de was waren de Duitsers zo beleefd de (Van een onzer verslaggevers) schepen in IJmuiden af te leveren en zij RFVFRWÏIK In enkele scholen en kwamen al gauw terug bij De Marezaten. BEVERWIJK. in enneie Er moest echter heel wat aan verbouwd I een kerk is ingebroken in de nacht van worden om er weer een stoomtrawler van donderdag op vrijdag, tengevolge waarvan te maken. Ongeveer vijf jaren hebben de kleine geldbedragen worden vermist. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN De kerkeraad van de Her vormde kerk in Velsen-Zuid heeft beslo- schepen de visserij kunnen uitoefenen, Zowel de Condor als de Dolfijn en de Rei ger werden in juni 1951 voor de sloop ver kocht en vertrokken begin juli uit IJmui den waarbij de Zeeleeuw IJM. 29 van de zelfde rederij zich verdienstelijk maak te als sleper. Dit betekende dus het einde van drie stoomtrawlers. Wat de loodsboten, dus kleine geldbedragen worden vermist. Ingebroken is in de Noorderschool aan de Grote Houtweg, waar een ruit is vermeld, maar niets wordt vermist. Ook in een hou ten gebouw van de Openbare Scholenge meenschap aan de Van Riemsdijklaan is ingebroken door vernieling van een ruit. Twee automaten van warme dranken zijn geforceerd en er is naar schatting tien gul- sroomtrawiers. war ae 100asDoien, aus 1 den aan kwartjes uit verdwenen. De huis zusterschepen, betreft, die kregen na de houdschool aan het Moensplein is men bin- oorlog een naam en zijn nog in de vaart nengekomen door een openstaand tuimel- gebleven als Spica.Wega en Triton. Ja- raam Het hele gebouw is doorzocht. Ver- raam. Het hele gebouw Is doorzocht. Ver mist wordt een zwarte staaflantaarn. Ten slotte is er ingebroken in de kerk van de Vrije Evangelische Gemeente aan de Van Riemsdijklaan, waar een offerblok is ge licht. ren geleden werden zij echter van de sterk te afgevoerd. De Spica heeft een aantal ja ren dienst gedaan als korpsschip van het Zeekadetkorps te Schiedam en werd in 1962 vervangen door de vroegere mijnen veger Jan van Gelder. De Triton kunnen we nog vinden in de IJmUidense Haring haven. Aan het begin van de jaren vijf- tig werd dit schip tot motortrawler ver- Geen sexshovv in Zwolle. Het gemeen- bouwd en op 16 september 1952 in de vaarttebestuur van Zwolle geeft geen toestem- gebracht onder de naam Doggersbank ming voor een sexshow die een handelaar KW 75, welke gevaren heeft tot half 1965 I uit Kampen in Zwolle wilde houden. B. en en na op 26 juli te zijn binnengekomen W. vrezen dat de show in strijd zal zijn werd opgelegd. met de openbare orde en goede zeden. Zaterdag 18 april: mt. Wilhelm ina Johanna KW. 39. Maandag ZO april: mt. Marry Marian KW. 149, Cornelia Maria SCH. 135, Elizabeth VL. 105. Dinsdag Z1 april: hektrawler Willy KW. 141, mt. Jan Maria KW. 171, mk. Aquarius KW. 173. Woensdag 22 april: mt. Hendrika Johanna KW. 81, mt. Koraalbank KW. 3, Soli Deo Gloria KW. 152, Voorbode VL. 103. Donderdag 23 april: hektrawler Rijnmond I KW. 15, mt. Haarlem IJM. 9. Maandag 27 april: mt. Meyert Menno IJM. 209 (29 april binnen), Wiron II IJM. 211 (29 april binnen), Jacob KW. 55, Onderneming III SCH. 117, Onderneming I SCH. 261. Ada VL. 7, Caro line VL. 90, Petronella VL. 131, ml. Sola Gratia KW 52. Marian KW. 130 29 april binnen!, Jaeoba Catharina KW. 132, Michiel KW. 167 <29 april binnen), Jaeoba Catharina KW. 132, Michiel KW. 167 29 april binnen), mk. Neeltje IJM. 2 (29 april binnen), Noordzee IJM. 3 (29 april binnen), Dageraad IJM. 4, Maartje IJM. 8 (28 april binnen), Gelria IJM. 18 (29 april binnen), Eben Haëzer IJM. 23 (28 april binnen), Maarten Cornelia IJM. 44 29 april binnen). De Hoop I IJM. 45, Nora IJM. 51 (29 april binnen), Swift IJM. 54, Wiron VIII IJM. 205 29 april binnen), Wiron III IJM. 221 (29 april binnen), Margriet Jozien KW. 63, Rudi Robert KW. 66, Alnilam KW. 90, Jeannette KW. 93, Arendje KW. 98, Rianne KW. 110 (29 april binnen), Wilma KW. 113, ex Jaeoba Maria SCH. 253 29 april binnen), Klazina Mtrijke KW. 127, Urania KW. 136, Maar tje Jaeoba KW. 137, Anna Lydla KW. 145, Cor nells van Beelen KW. 146, Helena KW. 164, Alida Jaeoba KW. 165, Dirkje KW. 178 29 april bin nen), Vrouw Prijna KW. 193, Aleida KW. 183, Elly KW. 187, Hans KW. 189, Margaretha Chris tina KW. 190 29 april binnen), Deo Volente KW. 191, Eben Haëzer KW. 194 29 april binnen), Antje KW. 200, Waterman II KW. 202, En Avant KW. 210, Geertruida KW. 211 (29 april binnen), Jana KW. 213, Klaas Dubbelaar KW. 214, Anna Hendrika KW. 215, Carry Anita KW. 218, Janny Jaeoba KW. 220, Maarten Comelis KW. 222, Jacob Senior KW. 226, Dieuwina WR. 45, Bastiaan Dinsdag 28 april: hektrawler Zeehaan IJM. 57, Rijnmond III KW. 44, Holland KW. 123, mt. Delft IJM. 37, Antje KW. 49, Ora et Labora KW. 51, Dirk Maria KW. 80, Albatros KW. 87, Marian Ellen KW. 159, mk. Arie KW. 67, De Vrouw Alida KW. 160 (29 april binnen), Solea KW. 180, Willem Senior KW. 197. Woensdag 29 april: hektrawler Rijnmond 11 KW. 43.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 11