Vaak te weinig gerief voor de prijs HUUR NIET ZOMAAR EEN VAKANTIEHUIS Twee huizen in Utrecht geheel uitgebrand Drs. Van Son vraagt SER-advies Goodyear speelt zich in winnaars-positie 10 Dagen vrij? Er op uit met de trein! 8-daags kriskras- abonnement* NS-lentetochten Samen op reis? Neem een 2-pluskaart* 30, f35, f40, 45, Avond, Avondretour! SLAPEN EN STOKEN NIET MAKKELIJK Echtpaar in arrest na mislukte bankoverval Winkelsluiting HAL BOEKT BETER RESULTAAT Na spel met aandelen Vredestein: IOS ONTSLAAT ENKELE HONDERDEN MENSEN Kwaliteitstest: Wascombinaties ang niet veilig genoeg Eindexamen door leerlingen verwisseld Holland Festival toch in Circustheater SCHEEPVAART enkele reis een kwartje Wall Street m. ZATERDAG 2 MEI 1970 Ervaringen Benepen Gebreken 15 ilburgse studenten voorwaardelijk geschorst Kort economisch nieuws f ^0 (kinderen4t/m I HU." 9 jaar f20.-) Van 30 april t/m 10 mei dagelijks onbeperkt een dag voordelig reizen. 2 personen 3 personen 4 personen 5 personen 2 kinderen 4 t/m 9 jaar gelden voor 1 persoon. N S-identiteitsbewjjs of pasfoto meenemen! voordelig uit met NS «uuuuinnnniwifwwwMir- (Van onze correspondent) DEN HAAG. Juist omdat het dit jaar een slecht voorjaar is geweest, dat weinig gelegenheid bood tot vakan tieverkenningen tijdens de weekeinden deze waarschuwing: mocht u zich nog niet helemaal hebben vastgelegd op de huur van een vakantiehuisje, ga dan nog eerst even kijken hoe het er uit ziet en hoe het er bij staat. Dit is nu eens niet een waarschuwing tegen de schandalige praktijken, die elk zo merseizoen wel ergens te signaleren zijn, waarbij kippenhokken en wrakke schuren als vakantiehuisjes worden verhuurd. Dit is een waarschuwing te gen de met steeds meer gemak gehan teerde kreten zoals „comfortabel", „rustig gelegen", „bosrijke omgeving" „landhuisje", „romantisch boerderij tje". Kreten, die men meestal tegen komt in nauw verband met hoge huur prijzen van vaak driehonderd of drie honderdvijftig gulden per week. Bij dergelijke prijzen mag de vakan tieganger veeleisend zijn. Hij mag er ten minste zoveel comfort voor ver wachten als hij thuis gewend is, ten minste zoveel privacy. Natuurlijk kan men de prijs van vakantie-woonruimte niet rechtstreeks vergelijken met die, van de eigen woonruimte. Maar bij weekhuren van driehonderd gulden en ook wel van vijftig of honderd gulden minder, mag men van de exploitant van een vakantiehuisje verwachten dat hij een top-tegenprestatie biedt. muf. Men zei dat dit kwam doordat het een tijdlang gesloten was geweest, bij verdere inspectie bleek een vochtige, beschimmelde kelder de schuldige. De keuken was met grauw hard board en wat formica betimmerd en kennelijk door een beginnende ama teur met een giftige kleur gele verf beschilderd. Er was gas in en verder alleen een oude geiser. Geen koelkast. Wel duidelijk oude pannen en borden en schalen, waaraan ook was af te zien dat zij al een heel leven van mishan deling achter de rug hadden. In de drie slaapkamer met in totaal plaats voor vijf personen, lagen in lompe hou ten ledikanten, bultige opgebruikte ka pokmatrassen. De douche op de boven- verdieeping kon werkene, maar dan moest men er vijf dweilen omheen leg gen en hem niet te hard aanzetten om doorlekkene door het plafond van de be nedenverdieping te voorkomen (aldus een waarschuwend briefje dat er naast was opgeprikt). De huiskamer was ouderwets, maar redelijk ingericht. Alleen was er voor een koude dag geen kachel te gebrui ken, omdat, vertelde men, de schoor steen defect was. Rondom het huis had men een schit terende privé-ruimte. Dat wil zeggen, als men de woestenij had opgeruimd, die daar door jarenlang achterwege gebleven onderhoud was ontstaan. Eigenlijk wel een geze'lig vakantie huis, dat echter niets bood van het Hoe nuttig het is om van tevoren na te gaan óf dat wel zo is, bleek uit een kleine steekproef die wij in de afgelopen tijd hebben gehouden onder de in de advertenties aangeboden va kantiewoningen. Hier zijn enige erva ringen. Een adverteerder bood een ruime va kantiewoning aan, voorzien van alle comfort, gelegen op een landgoed in het midden van het land, temidden van bossen. Prijs tweehonderdvijftig gulden per week in de vakantiemaanden. Ge schikt voor vijf personen. Bij de bezichtiging bleek het volgen de: het huis was een soort vroegere conciërgewoning aan de rand van het landgoed, dat inderdaad ruimschoots bebost was. Het huis had twee vendie pingen en zag er van buiten landelijk- gezellig uit. Binnen rook het er zeer *ik Mm. w»i#.r s KMI* t, v. comfort, dat het voor die prijs had moeten en kunnen bieden. In het zuiden van het land bezichtig de ik een „comfortabele vakantiebun galow, in het bos gelegen, modern in gericht, met plaats voor zes personen" Prijs 225,- per week. Op het terrein achter een werkplaats voor landbouwwerktuigen, waarvan de eigenaar een riant huis bewoonde, ble ken twee uiterlijk gezellige, houten va kantiehuisjes te staan temidden van lage dennen. Met een keukentje en in derdaad wel een koelkast in wat te gelijkertijd de hal van het huisje was. Maar met hokjes van slaapkamertjes, waarin ternauwernood een bed kon staan. In de bedden de dunste soort schuimplasticmatrassen die te koop zijn. En vender vlekkerige moltonde kens. In de zitkamer met in het gewitte boardplafond een landkaart van bruine lek-plekken, zulk oud meubilair, dat een uitdrager het niet in zijn winkel zou willen hebben. Op nog geen twintig meter afstand van de huisjes een vui- nisstortplaats, die in de zomer wel voor een niet te verwaarlozen vliegengezel- schap zal zorgen. Andere vakantiehuisjes, bungalow- tjes, verbouwde landarbeiderswonin gen, die ik bekeek, hadden dikwijls soortgelijke gebreken. Het ene zag er wat gezelliger uit en was wat frisser uitgevoerd dan het andere. En sommi ge konden zonder meer geslaagd wor den genoemd als vakantiewoning waar men zich ook op een regen-dag in thuis kan voelen. Maar in vrijwel alle gevallen gaan de vakantiehuisjes ook de duurste wat hun comfort betreft wel mank op enkele van de volgende punten: Het meubilair is bijna altijd oud en als een allegaartje (duidelijk het overschot uit de huishouding van de exploitant) erin gezet. De stookgelegenheid voor een kille avond, is vrijwel altijd onvoldoen de. De bedmatrassen zijn vrijwel altijd van zeer slechte kwaliteit. Goede ventilatie is er zelden. Zonneschermen of luxaflex ontbre ken vrijwel altijd. Een ruim, afgeschermd terras of gazon om in te zitten is er meest al niet. Daarom, wie eisen wil stellen voor de hoge huurprijs, die hij betaalt, kan het beste eerst gaan kijken en verge lijken. Een weekeinde lang rondrijden op zoek naar een vakantiehuis mag dan een weinig prettige bezigheid zijn, het vakantieplezier kan er mee gediend zijn. UTRECHT. Aan de Lijnmarkt in het oudste deel van de Utrechtse bin nenstad zijn vrijdag twee woonhuizen door brand verwoest. Er hebben zich en persoonlijke ongelukken voorge- tan. De brand is vermoedelijk ontstaan doordat een kachel in een van de twee woningen is ontploft. De panden waren van historische waarde: zij dateren uit de late Middeleeuwen. De schade is zeer groot. AMSTERDAM De Amsterdamse re cherche heeft een echtpaar gearresteerd, dat heeft bekend vorige week vrijdagmid dag een gewapende roofoverval te hebben gepleegd op het kantoor van de Raiffeisen- bank in Nieuwendam in Amsterdam- Noord, die echter mislukte. Het echtpaar, een 31-jarige elektromon- teur en zijn 32-jarige vrouw, werd her kend door de kassier, die door de man was bedreigd met een vuurwapen. De elektro- monteur verklaarde dat het een luchtdruk pistool was geweest. Het echtpaar hoopte een grote slag te kunnen slaan en daa meteen naar het buitenland te verdwijnen. Het had zich reeds uit het bevolkingsre gister laten uitschrijven. TILBURG Het senaatsbestuur van de Katholieke Hogeschool in Tilburg heeft 25 studenten, die op 20 april de kamers binnendrongen van de professoren dr. J. Stalpers en dr. Ph. C. Stouthard, voor waardelijk geschorst. Als een van deze studenten vóór 1 janu ari 1971 opnieuw deelneemt aan het bin nendringen en bezetten van kamers of an dere voor de dienst bestemde ruimten en lokalen, zal hem voor de duur van twee maanden de toegang tot de hogeschool worden ontzegd. DEN HAAG. De staatssecretaris van Economische Zaken, drs. L. J. M. van Son, heeft in een brief, gericht aan de Sociaal Economische Raad, advies ge- vraadd over wijziging van de winkelslui tingswet 1951. Een van de belangrijkste punten in de adviesaanvrage betreft de avondverkoop. De meningen daarover in kringen van de detailhandel zijn nogal verdeeld. Advies wordt met name gevraagd over de ge dachte, in de wet te bepalen dat een maal per maand (op de le vrijdag van de maand) een koopavond mag worden gehouden zonder dat daarvoor een besluit van de gemeenteraad vereist is. De gemeenten zouden de mogelijkheid moeten hebben om in plaats van de vrij dagavond een andere avond aan te wijzen. Daarnaast zou de mogelijkheid moeten blijven bestaan dat de gemeenteraden voor de resterende weken van de maand een koopavond aanwijzen. Voorts wordt in de adviesaanvrage een systeem voorgesteld waarbij de halve- dagsluiting algemeen verplicht wordt ge steld, maar waarbij de keuze van de hal ve dag aan de ondernemer wordt over gelaten. Tenslotte wordt nog advies gevraagd over enkele andere punten zoals de re geling voor tentoonstellingen en mode shows, de avondverkoop voor de feestda gen, de 21-dagen-regeling (de mogelijk heid dat een gemeente voor ten hoogste een en twintig werkdagen per jaar vrij stelling kan verlenen van het verbod een winkel geopend te hebben) en de rege ling voor winkels in stationsgebouwen van de nv Nederlandse Spoorwegen. ROTTERDAM In 1969 heeft de Holland-Amerika Lijn een bruto resultaat behaald van 40,4 min (v.j. 31,4 min). Het voordelig saldo bedraagt 9 min 3,3 min). De omzet van het vrachtbedrijf steeg t.o.v. 1968 met ruim 5 min tot f 116,8 min, terwijl de omzet van het passagiersbedrijf een stijging van ruim 10 min vertoonde tot 139,8 min. De totale omzet steeg van 268,7 min in 1968 tot 293,8 min in 1969. Dit blijkt uit het heden verschenen jaar verslag. In het verslagjaar hebben langdurige arbeidsconflicten de resultaten beïnvloed Een staking in de Amerikaanse havens en de staking aan de Canadese westkust en in Frankrijk hebben vooral het vracht bedrijf getroffen. De internationale con flicten in het verre en nabije oosten hebben de vennootschap rechtstreeks getroffen door een terugslag op het passagiers- bedrijf. De stijging van 4703 werknemers ultimo 1968 naar 4788 eind 1969 is een gevolg van de uitbreiding van enige dochter maatschappijen. (Van onze redactie economie) AMSTERDAM. Goodyear heeft de slag om Vredestein gewonnen. Het trok een eerder bod van 380 percent op de aandelen in, nadat Goodrich te kennen had gegeven gebruik te zullen maken van de juridische aanspraken op de autoban denfabriek. Goodrich was een rivaal van Goodyear. Na de aankondiging van een dagvaarding voor Vredestein van Good rich hebben raad van bestuur en raad van commissarissen van Vredestein on- GENEVE. Enige honderden em ployés van de Investors Overseas Ser vices (IOS) in Zwitserland hebben gis teravond hun ontslagbrief ontvangen. Een soortgelijke golf van ontslagen wordt ook voor de IOS-kantoren in München ver wacht. Deze mededelingen zijn van de topman van IOS, Jean de Muralt. De golf van ontslagen betreft blijkens mededelingen van de Muralt alleen de beheerssector. Er waren nog méér per soneelsinkrimpingen voorzien. Over het ontslaan van IOS-vertegenwoordigers, die op provisie-basis werken, zal in ander verband een besluit worden genomen De opzegtermijn voor employés met minder dan een jaar dienstverband be draagt een maand, voor de andere twee maanden. De Muralt wijt de scherpe koersdaling voor de IOS-aandelen ten de le aan het feit, dat de algemene kosten van de IOS geleidelijk veel te hoog wa ren geworden. Uit een kostenanalyse die drie weken geleden werd gehouden, i: gebleken dat op het gebied van de kos ten grote bezuinigingen noodzakelijk zijn Diverse voor de activiteiten van de IOS niet van belang zijnde afdelingen zijn op geheven. Afgezien van de verlaging van de beheerskosten door personeelsont- slag op grote schaal zal ook een einde worden gemaakt aan de luxe, waarmee de activiteiten van de IOS tot dusverre waren omgeven. Overigens legt men er de nadruk op. dat de liquiditeitspositie van de IOS nog altijd zeer sterk is. Omtrent de algehele positie van de IOS werden dezer dagen vanuit Geneve de volgende gegevens verstrekt. De raad van bestuur van Investors Over seas Services maakte te Genève bekend dat de winst van IOS ltd over 1969 hoewel belangrijk hoger is dan over 1968, maar toch achter zal blijven bij eerder geuite verwachtingen. De netto waarde van IOS bedraagt nu meer dan 100.000.000 dollar. dershands een pakket aandelen van 18,3 min aan Goodyear gegeven, tegen een koers van 450 percent, dat is dus per aandeel van 1000 nominaal 700 meer dan het oorspronkelijke bod aan aandeel houders, die in de onderhandse plaatsing niet zijn gekend. Op deze manier heeft Goodyear langs een achterdeur toch de macht in handen gekregen bij Vrede stein. De zaak wordt nog ingewikkelder om dat nu een dochtermaatschappij van Vre destein, de NV Conoreum, aan de oude aandeelhouders een bod zal uitbrengen, dat eveneens tegen 450 percent in con tanten zal geschieden. Tegen die verhoog de prijs zullen de vóór de transactie met Goodyear uitstaande aandelen en certifi caten van aandelen worden overgenomen. Omdat het uitstaande kapitaal gelijk was aan het bedrag dat ni; aan Goodyear in handen is gegeven, zal er voor aandeel houders geen keuze overblijven. Tenzij de Vereeniging voor den Effectenhandel een stokje voor de affaire met Goodyear zou steken. Als dat niet gebeurt, maakt het eigen lijk niet veel uit of de aandeelhouders op het bod zouden ingaan. Het is dan ook zo, dat de NV Conoreum haar bod uit brengt zonder voorbehoud ten aanzien van het aantal stukken dat wordt aange boden. Het ligt in de bedoeling dat er tussen de publikatiedatum van het offi cieel uit te brengen bod en de aanmel dingstermijn een vergadering met aan deelhouders wordt belegd. Er zal dan ge legenheid zijn om over de zaak van ge dachten te wisselen. In een communiqué deelt het bestuur van Vredestein mee, dat op deze wijze wordt bereikt dat de economische eenheid van het concern zo goed mogelijk wordt gewaarborgd. Ook nu weer zijn de vak organisaties op de hoogte gesteld. Intus sen zal langs juridische weg moeten wor den uitgemaakt in hoeverre Goodrich haar aanspraken op de autobandenfa briek geldend kan doen maken. i (Van onze correspondent) DEN HAAG. Met de veiligheid van elektrische apparaten voor huishoudelijk gebruik is het in ons land nog altijd droe vig gesteld. Uit een kwaliteitstest van elf zogenoemde wascombinaties dat door de stichting vergelijkend warenonder zoek werd ingesteld, is namelijk geble ken dat de elektrische veiligheid bij vier merken Dominent, Siwa, Unilux en Velo als uitgesproken slecht moet worden be schouwd en bij drie andere Blue Air, Philips HN en Zanker als onvoldoende. Maar drie machines, AEG, Matura en Rondomat SL voldeden wat de elektri sche veiligheid betreft redelijk en maar een wascombinatie, die van Erres, werd uit oogpunt van veiligheid als goed be schouwd. De stichting vergelijkend wa renonderzoek vindt het gezien de uitslag van de test hoog tijd dat het ministerie van Economische Zaken maatregelen neemt. De uitslag van de test weni in een brochure samengevat. Het boekje is bij de stichting VWO verkrijgbaar door stor ting van 1,50 op giro 1477321, Den Haag. Als er gesproken wordt van wascom binaties betekent dit dat de onderzoe kers hier het oog hebben op een was machine en een centrifuge, die in één toestel zijn ondergebracht. Zij moeten niet verward worden met de wasauto maten, waarover al eerder is gezegd dat de veiligheid veel te wensen overlaat (Van onze correspondent) DEN HAAG. Twee leerlingen van het Maerlantlyceum hebben bekend dat zij bij een inbraak in de woning van hun leraar wiskunde hun eindexamenwerk uit een tas hebben gehaald en de lang niet fout loze werkstukken hebben vervangen door andere. a Op rond 66 miljoen gulden schat het pro duktschap voor groenten en fruit het verlies, dat de Nederlandse handelsproduktie van appe len, groot 475.000 ton, aan de telers heeft opge leverd. De veilingprijzen gedurende dit seizoen kwamen tot en met 25 april gemiddeld op 26 cent per kilo, bij een kostprijs van 40 cent. In de regel wordt de prijs later in het seizoen niet hoger meer. In het seizoen 1968/'69 was de ge middelde veilingprijs 33 cent, het seizoen daar voor 26 cent. Het totale verlies in het vorige seizoen was 24 miljoen, in het voorvorige f 68 miljoen. O De bij de Katholieke Bond van Vervoers personeel aangesloten machinisten hebben vrij dagmiddag in een tijdens een vergadering in Utrecht aangenomen resolutie de directie van de Nederlandse Spoorwegen verantwoordelijk ge steld voor het onvoldoende respecteren van de in het overleg met de vakbeweging gemaakte afspraken met betrekking tot de arbeidstijds verkorting voor het spoorwegpersoneel. De KBV-machinisten eisen nu dat uiterlijk op 27 september voor iedere machinist de werk week van 42'/z uur zal zijn gerealiseerd In een sociaal verantwoorde roosteropzet en dat daarbij zal kunnen worden voldaan aan de wettelijke en in de c.a.o. vastgelegde aanspraken op rust dagen, verlof en vrijaf voor het dienstdoen op feestdagen. (Van onze correspondent) De nieuwe, na het examen thuis uitge werkte werkstukken, waren echter te per fect om niet op te vallen en de leraar ontdekte het bedrog. Na overleg werd de politie van de bevindingen op de hoogte gesteld en er volgde een onderzoek. De twee leerlingen hebben inmiddels bekend, ze zijn van school gestuurd zijn van verdere deelname aan het eind examen uitgesloten. 0 De scheepswerf Van der Giessen-de Noord N.V. heeft van de rederij F. Husmann te Haren/ Ems (Duitsland) opdracht ontvangen voor de bouw van een containerschip voor het vervoer van 152 - 20 voets containers. Het schip zal wor den gebouwd op de werf te Alblasserdam en worden opgeleverd op 1 juni 1971. Dit schip, waarvan de proeftochtsnelheid knopen bedraagt, is het vijfde van een serie containerschepen met een capaciteit van 152 182 containers, waarvoor opdrachten zijn ver worven. Twee van deze serie, „Hope Isle" en Sally Isle", zijn al opgeleverd, aldus een com muniqué. van sei- DEN HAAG. De uitvoeringen het Holland Festival in het komend zoen zullen toch in het Circustheater in Scheveningen plaats hebben. De heer R. Zwolsman en de EMS zijn bezweken voor de dagvaarding in kort geding wel ke door de stichting Holland Festival te gen hen was uitgebracht. Het korte geding dat vrijdag voor de president van de Haagse rechtbank zou dienen ging niet door. Zoals bekend is eiste het Holland Festival in de dagvaar ding dat de heer Zwolsman en de EMS hun contractuele verplichtingen jegens het Holland Festival zouden nakomen op straffe van een forse dwangsom. Zonder het op een proces te laten aan komen, hebben de EMS en de heer Zwols man toegezegd dat de gecontractueerde voorstellingen in het circustheater door gang zullen vinden. Ammon 1 te Bremen. Acmaea 1 v. Funchal n. Conakry. Annenkerk 1 nm. te Pt. Elesabeth. Atlanticcrown p. 1 Lizardhead n. Rotterdam. Coral Maeandra 1 v. Norresundby n. Rotterdam Chevron Rotterdam 1 t.a. St. John. Dahomeykust 1 te Kribi. Doelwijk I te Lissabon. Dione p. 1 Durban n. Mena al Ahmadi. Jason 1 dw. Ouessant n. St. Croix. Kaap Hoorn 1 v. Thameshaven n. Liverpool. Kalydon 1 te Lavera. Katelysia 1 v. Avonmouth n. Rotterdam. Keizerswaard 1 Singapore n. Yokohama. Khasiella 1 v. Dundee n. Thameshaven. Kopionella 1 te Hamburg. Korenia 2 te Bahrein verw. Koratla 1 v. Mlri n. Singapore. Lelykerk 2 te Genua. Pendrecht 1 te Yokohama. Patro 1 v. Treste n. Tripoll. Radja 1 ten anker Dubai. Rondo p. 1 Kp. Finistere n. Antw. Schielloyd 3 ie Belawan verw. Straat Magelhaen 1 v. Pointe Noire n. Cotonou. Serooskerk 1 v. Durban n. Lourencomarques. Sertan p. 1 Malaga n. Skikda. Straatfiji 1 v. Singapore n. Hongkong. Togokust 2 te Pointe Noire verw. Westerkerk 2 te Melbourne verw. IJMUIDEN. Posities van de sleepboten van N.V. Bureau Wijsmuller. Assistent - „Simson" 3-5 werkzaam te Marsa el Bregn; Cornells Willem - „Junior" 3-5 werkzaam t.h.v. Porto Tomes; „Friesland" 30-4 aank. San tander v. Baltimore met sleep; „Gelderland" 3-5 Perzische Golg; „Jacob van Heemskerk" 28-4 aank. Fiumicino met ponton, 2-5 te Ceuta; Krab- „Stentor" 3-5 werkzaam te Zueftina; „Sepiola" 3-5 werkzaam t.h.v. Porto Torres; „Titan" 3-5 te Dakar v. Rotterdam n. Warri met 2 pontons; „Utrecht" 1-5 aank. Durban met sleep; „Willem Barendsz." 3-5 werkzaam bij New Plymouth (N. Z.) bij booreiland. ADVERTENTIE Keuze uit verschillende, met zorg samengestelde trips o.a. naar De Efteling, Zuid-Limburg/ Aken, Amsterdam/ Schiphol, De Keukenhof etc. Van 30 april t/m 10 mei elke avond na 18.00 uur, dus ook op vrijdag en zondag. De omzet in Wall Street was 8.29 miljoen aandelen, tegen 9.88 miljoen de beursdag er vóór. Dow Jonescijfers: indu strie 33,63 (—2.44), vervoer 156.53 0.16). nutsbedrijven 108.29 (—0.38) In het telefonische effecten verkeer kwamen gisteravond de volgende koersen tot stand. (Tussen haakjes staat de offië- le slotkoers van gistermiddag). Akzo 83 gl (83.30). Hoogovens (99.80). Kon. Olie 128-129 (128.20), Philips 60.40-60.80 gl (60.20). Unilever 88-89 (87.40), KLM (126.80). gisteren neden Santa Fé Ind. 23% 24 Am. Motors Can. Pacific 54% 54% Int. Harv. Illinois Cent 26% 25 Va Int. Nickel Penns. Centr. 18 18% Int. T. a. T. South. Pac. 31% 32% Kennecott Union Pac. 36 34% Radio Corp. Allied Chem. 20% 20 Republic St. Am. Can. 40% 40 Va 43% Royal Dutch A.C.F. Ind. 45% Sears Roeb. Am. Smelting 29% 28% Shell Oil Am. T. a. T. 47% 47% 34 Va Soc. Vacum Am. Brand 34% Stand Br. Anaconda 27 Va 26% Stand Oil N.J Beth Stee) 26% 20% Studebaker Boeing 19% 20% ex Texaco Chryslei 25 24% Un Aircraft City Bank 65 64% Un. Corp. Cons Edison 26% 17% 26% Un Fruit Dougl Alrcr. 18 Us Rubber iDup.de Nem. 109 109 Us. Steel Eastm Kodak 73% 73 Westingh. Ten Electr. 71% 71% Wool worth Gen Motors 69% 69% Ford Goodyear T, 23% 23% K.L.M. gisteren 8% 26% 41 48% 50% 24% 33% 35% 63% 39 41 46% 53% 44% 25% 30 9% 35% 65% 32% 42% 34% 15 •36% (lenen 8% 26% 41% 49% 48% 24 33% 35% 63% 39 41% 46% 54 44% 25% 30% 9% 36% 15% 35% 65% 31 41% 35%

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 15