Wij leven nog!": film over de bevrijding Bezetting in beelden tts f» Piraten-TV uit vliegtuig boven de Noordzee Nederlanders in Canada vieren de bevrijding inventum maakt u het koffiezetten gemakkelijk! NOS-avond met herdenkingen TV dinsdag Programma's over de bevrijding Kom, zwartkijker INVENTUM TV vanavond Radio dinsdag Radio woensdag ga naar het postkantoor en geef uwTV aan TV maandag TV dinsdag TV woensdag MAANDAG 4 MEI 1970 11 TELEVISIEFILM VAN JAN VAN HILLO 99 Anderhalf jaar werk Emotie van het moment PLAN VAN RADIO CAROLINE NOS en omroepwet Tjuinnnnnnnnr- (Van onze correspondent) HILVERSUM. Met zijn televisie film „Wij leven nog." over de bevrij ding van Nederland (uitzending door de NOS op dinsdagavond 5 mei van n\M W.iriHiX Bij de herdenking van de 25-jarige bevrijding van ons land kon men niet anders verwachten dan dat er een aan tal boekwerken zouden verschijnen, die op de Tweede Wereldoorlog be trekking zouden hebben. De inzet werd gevormd door de verschijning van het derde deel in de geschiedkundige se rie „Het Koninkrijk der Nederlanden" door dr. L. de Jong, dat de angstige meidagen van 1940 behandelde en waaraan wij uitvoerig aandacht be steedden. Allereerst „Nederlanders in bezet gebied". Dat is de titel van een uit stekend samengesteld herinnerings boek, uitgegeven door Elsevier. De vo rige week overleden historicus prof. dr. J. Presser schrijft in zijn voor woord hier onder meer over: „Het drama van de Tweede Weeldoorlog leeft nog in het bewustzijn van wie er getuige van zijn geweest en zeker van wie erin hebben meegespeeld. Een drama dat de jongeren, voor wie dit niet geldt, op deze wijze kunnen leren kennen en daarmee begrijpen waarom wij hen in een zodanige herdenking menen te moeten betrekken. Herden ken wij uit die vijf donkere bezettings jaren zowel het goede als het kwade, het nobele en het gemene, het slagen en het falen." Door middel van honderden foto's, kranteberichten, affiches, bekendma kingen etc., waarvan vele in kleuren, vindt men het dagelijks leven uit de bezettingsjaren 1940-1945 in dit boek opgebouwd uit vijftien chronologi- jsche hoofdstukken voortreffelijk weerspiegeld.. Door de keuze van het materiaal is er een boeiende, vaak schrijnende, soms ook ongeloofwaar dige documentatie ontstaan. Voorts het fraai uitgevoerde boek van de uitgevrij Contact uit Amster dam, dat als titel meekreeg „1944-1945, het laatste jaar". Het is een aangrij pend en authentiek fotoverslag uit het laatste bezettingsjaar van de vermaar de Nederlandse fotograaf Cas Oort- huys, die immer in zijn werk een grote belangstelling heeft getoond voor de mens en zijn wereld. Het fotoboek „Het laatste jaar" is een menselijke getuigenis van bijzon der documentaire waarde. Oorthuys laat ons bepaald geen „mooie" foto's zien, maar beelden uit een bang en donker verleden, beelden van het le ven in een jaar waarin de mens op zo'n ontstellende manier ontluisterd werd. Ten slotte het beruchte England- spiel. Een onderwerp waarover al veel werd gepubliceerd en één van de zwartste bladzijden is uit de geschie denis van de Engelse contra-spionage dienst. Het drama van het Englandspiel be gon op 6 maart 1942 toen Hubertus Gerardus Lauwers, Hollandse agent in dienst van de Engelse contraspionage dienst in Den Haag werd gearresteerd. Deze arrestatie was het begin van het grote spel, dat de Duitse contra-spiona gedienst mat majoor Hermann Giskes aan het hoofd, in nauwe samenwer king met Kriminalrat Josep Schreie- der, ging spelen met de Engelse dienst. Het werd een uitermate wreed spel, dat aan 48 Nederlanders het leven heeft gekost. Hoewel Lauwers Londen waar schuwde, bleven de agenten komen en zij vielen uit de lucht in een open val. Londen werd ook door andere agenten gewaarschuwd, maar het was tevergeefs. Wat gebeurde er toch? Wie was de verrader? en waar zat hij en waarom? Een ding is zeker: de hele zaak eindigde in bloed. Mannen stier ven een onbegrepen dood. Philippe Ganier-Raymond heeft het Englandspiel in zijn boek „De 48 do den", uitgave Westfriesland in Hoorn, weer eens laten herleven. Hij heeft met alle nog levende betrokkenen ge sproken en geeft een objectief beeld van de vele gebeurtenissen, die nog steeds zeer veel vragen opwerpen. >0.20 uur tot 21.30 Ned. 1) heeft Jan van Hillo zijn trilogie over de Tweede Wereldoorlog voltooid. Het begon met twee NCRV -produkties: de eerste heet te D-day en ging uiteraard over de geallieerde invasie in Normandië en werd behalve in Nederland op 1 juni 1969 ook in de Verenigde Staten ver toond. Deel 2 heette „Operation mar ket garden" en ging over de slag om Arnhem. Vertoning op 21 september 1969. NU is dan de door de NOS uit te zenden bevrijdingsdocumentaire, in kleur en ruim 67 minuten durend, de kroon op anderhalf jaar werk van pro ducer-regisseur Jan van Hillo, die he- halve van de beelden van de camera- lieden Jan Schaper en William Vog- ler, ook ruim gebruik maakte van his torisch film- en radiomateriaal; het laatste uit het geluidenarchief van de vroegere NRU. „Er is alleen bij de beelden van de voedseldroppings, waarbij men ont roerende reacties van half uitgehon gerde Nederlanders hoort, sprake van niet echt geluidsmateriaal: wat men hoort, zijn fragmenten uit oen hoor spel," zegt Jan van Hillo. Van Hillo heeft met deze documen taire vooral de emotie van het mo ment van de bevrijding willen uitbeel den. Waarom dan die beelden van oor log en ellende aan het begin? „Om dat", aldus Van Hillo, „men pas vrij heid kan beleven, als men weet wat onvrijheid is. Vandaar ook de titel van de film: „Wij leven nog!" Maar die ander, die de hongerwinter niet heeft overleefd, de verschrikkingen van de Duitse concentratiekampen met de dood heeft moeten bekopen, de gesneu velden, de verraden, gemartelden, ge- fusilleerden? Die zijn dood! Jan van Hillo's vreugde om de be vrijding is dan ook een getemperde vreugde: dat blijkt ook wel uit de ge sprekken met onder anderen Dick Vol lenhoven, een verzetsman die het kamp Dachau overleefde, Jaap Que- rido, de onderduiker, die 120 familie leden verloor en Levie de Lange, wiens vrouw en vijftien kinderen in Ausch witz werden vergast. Levie de Langes bittere opmerking spreekt boekdelen: „Ik wilde blijven leven om te weten hoe het de Duitsers na de oorlog zou vergaan, ook al zou mij maar éen jaar gegund worden. Ik weet nu hoe het met de Duitsers gaathet gaat ze goed." Van Hillo spreekt ook met prins Bernhard als opperbevelhebber van de Nederlandse strijdkrachten, met mr. J. A. de Soet, wiens broer Ab als verzetsman werd gefusilleerd, met dr. H. P. J. Heukensfeldt-Jansen de eni ge Nederlandse oorlogsvlieger die aan de voedseldroppings deelnam met ex-politieke gevangenen en lid van het college van vertrouwensmannen, dr. Willem Drees, met de zeemanswedu we mevr. J. D. van der Vlis-Brink- man, met de in zijn familie dood ge waande marineman Evert Boumann en ook met de huidige, anders over de bevrijding denkende, jongelui, on der wie enkele Damslapers. „Of ik volledig ben geweest? Dat kan nauwelijks, je kunt geen pro gramma over de bevrijding maken en volledig zijn", zegt Jan van Hillo. Vanavond zendt de NOS het spel „Oranjehotel" van Eduard Veter man uit geregisseerd door Bob Lötvenstein. Op de foto als ge vangenen v.l.n.r. Eric van der Donk, Joop Doderer, Onno Molen kamp, Bernard Droog en Frans Vorstman. NEW YORK. Met ingang van 1 juli zal een „piratentelevisiezender" in de lucht komen. Elke avond van zes uur tot middernacht zullen vanuit een boven de Noordzee kruisend vliegtuig op Engeland gerichte televisie-uitzen dingen worden verzorgd. Deze zul len films, interviews en reclame be vatten. Organisatoren van het project zijn de stichters van Radio-Caroline, een van Engelands eerste en populairste pi ratenradiozenders Op een in New York gehouden pers conferentie verklaarde een zekere heer Terry Bate, die zichzelf een van de bazen van Radoi-Caroline noemde, dat het vliegtuig, een Super-Constellation, een volledige televisiestudio zal bevat ten. Het toestel zal zijn basis in een Europees land hebben, waarvan Bate de naam niet wilde noemen. Volgens hem heeft men al toestemming van de regering van dat land gekregen. Men wil reclame gaan uitzenden voor Ame rikaanse bedrijven die produkten in Engeland verkopen. De Britse regering heeft vorig jaar al duidelijk te verstaan gegeven, dat zij tegen piratenzenders in de lucht de zelfde wettelijke bepalingen zal hante ren als tegen piratenzenders op zee. Volgens deze bepalingen is het straf baar dergelijke stations te bevoorra den, er voor te werken of er reclame door te laten verzorgen. Het radioschip Caroline heeft van 1964 tot 1968 uitzendingen met recla me verzorgd tot tenslotte de Britse re gering er een eind aan maakte. (Van onze correspondent) HILVERSUM. De NOS-radio gaat de viering verslaan van de 25-jarige herdenking van Nederlands bevrijding door naar Canada geëmigreerde land genoten. Dit herdenkingsfeest wordt in Canada tegen de Pinksterdagen ge vierd. Jan Zindel van de NCRV en Her man Felderhof van de NOS vertrekken op 12 mei naar Canada om van het feest door de Canadese Nederlanders een pro gramma te maken, dat in Nederland op maandag 18 mei (Tweede Pinksterdag) zal worden uitgezonden. Dinsdagmorgen 5 mei van 09.00 tot 09.35 uur is al een voorproefje van deze herdenking te horen op Hilversum 1. Daardoor was het wel noodzakelijk om het voor bevrijdingsmorgen geplande laatste deel van de herinneringen van Guus Weitzel te verschuiven naar 26 DEN HAAG. Indien de huidige sa menstelling van het bestuur van de NOS geen voldoende garanties biedt om de gezamenlijkheid in de Nederlandse ether 'n reële kans te geven dient, aldus het Tweede Kamerlid H. J. L. Vonhoff (VVD), de omroepwet opnieuw te wor den bezien. Hij wil de minister van CRM, mej. dr. M. A. M. Klompé, vragen of zij die op vatting deelt. Bij een kritisch onderzoek van de Omroepwet zou moeten worden nagegaan of er reden is om tot een an der „meer open nationaal bestel" te ko men. ADVERTENTIE Deze koffiefilter is het hélemaal! Vol-automatisch één, twee, drie, vier, vijf, zes, zeven, acht héérlijke koppen! ƒ105, u kunt er op rekenen! Nederland 1. Ter gelegenheid van de 25ste dodenherdenking wordt tus sen tien voor zeven en vijf voor half negen een nationaal programma uit gezonden over beide zenders. De fa beltjeskrant en het journaal zijn er ook nu. Daarna een uitzending van In those days, de herdenkingscantate, die Hans Kox schreef voor de 17e sep tember, de dag ter herdenking van de slag om Arnhem. Het werk voor groot orkest en twee koren wordt uitgevoerd door het Groot Omroep koor en het Omroeporkest o.l.v. Hans Kox en Edo de Waart. De muziek met teksten ontleend aan Churchill, Livius en de Bijbel wordt geïllustreerd met oude jour naalopnamen van de strijd tijdens de tweede wereldoorlog en beelden van de kwart eeuw vrede die we daarna beleefden. In die dagen wil niet alleen een ode zijn aan de mannen die vie len voor onze vrijheid, het wil ook een bezinning geven op de eeuwigdurende wens naar vrede en geluk in de men sen. Vijftien minuten verwijlen we hier na bij de doden uit het verzet in de vorm van de film Een leger van ge houwen steen, die Theo van Haren Noman maakte over de verzetsmonu- menten in ons land. De beelden wor den geïllustreerd met verzetspoëzie. Tien voor acht gaan we over naar Overveen, waar de gevallenen met een minuut stilte en met kranslegging worden herdacht. Na het journaal vervolgt de NOS het programma op het eerste net met een opvoering van Oranjehotel, het toneel stuk van Eduard Veterman, dat een half jaar na de bevrijding zijn premiè re beleefde. Davind Koning en Stefan Felsenthal maakten een televisiebe werking. Het stuk speelt in de gevan genis van Scheveningen, in de oorlogs jaren omgedoopt tot Oranjehotel. Edu ard Veterman heeft hier zelf gevangen gezeten. Hij beschrijft een episode uit het gevangenisleven. In de cel zitten verzetsstrijders, maar ook een zwart handelaar, een Joodse jongen, een oude leraar, kortom alle soorten men sen, die de Duitsers opsloten. De ach tergronden van het verzet worden door dit stuk misschien duidelijker gesteld dan door menige verhandeling die na de bevrijding het licht heeft gezien, de bevrijding het licht heeft gezien. Medespelenden zijn onder meer Joop Doderer (in een serieuze rol dus) Frans Vorstman, Onno Molenkamp, Eric v.d. Donk, Jan Apon, en regis seur Bob Löwenstein. De NOS-avond wordt besloten met een speciale afle vering van Kort Geding, waarin de vraag wordt gesteld of de vrijheids strijd van de jaren 1940-1945 nu moet worden voortgezet in het streven van wat men noemt anti-autoritaire opvoe ding van de jeugd. Voorstander is dr. C. van Calcar, tegenstander drs. G. de Zeeuw. Voorts is er natuurlijk weer de onpartijdige jury. Na het laatste jour naal nog de derde les uit de Teleac- cursus Nascholing voor huisartsen. Nederland 2. Na het nationale pro gramma van de NOS zet de NCRV het programma op het tweede net voort met een uitvoering van Bachs Hohe Messe door het Omroeporkest onder leiding van Charles de Wolff, het koor van de Nederlandse Bachvereni- ging, Elly Ameling, sopraan, Norma Procter, alt, Kurt Equilus, tenor, Pe ter v.d. Bilt, bas en Albert de Klerk, orgel. Het betreft hier een televisiere gistratie van de uitvoering op de twee de mei in Deventer. Bachs Hohe Messe met als slotge deelte het dankgebed voor de vrede, leent zich bijzonder voor een uitvoe ring in deze herdenkingsdagen. Vele Bachliefhebbers en dat zijn er aan zienlijk meer dan men wel zou den ken zullen trouwens ook zonder de ze aanleiding graag aan hun toestel zitten voor deze ongetwijfeld hoog staande uitvoering. In de pauze gedurende 50 minuten een andere opmerkelijke uitzending en wel een Huilbui van Jaren. Het is het authentieke verhaal van de lotgeval len van een Joodse vrouw tijdens de Duitse bezetting. Die vrouw is de Am sterdamse Rita Boaz-Koopman, die be kendheid verwierf doordat ze de tele visieserie Eerste Man over een Am sterdamse taxichauffeur schreef. Zij werd in het begin van de oorlog gear resteerd en overleefde zeven concen tratiekampen. Met haar bevrijding eindigde het verdriet niet. De huilbui heeft jaren geduurd; voor vele Joden is de oorlog eigenlijk nog niet afgelo pen, zo heeft het leven in de kampen hun leven beïnvloed. Rita Boaz-Koop- man bezocht met een cameraploeg nog eens de oorden die haar leven in de oorlog bepaalden. Zij vertelt haar herinneringen. Het resultaat is een in drukwekkend relaas. Nederland 1. Op de ochtend van de nationale feestdag ter herdenking van de bevrijding van Nederland recht streekse beelden van de nationale bij eenkomst, die in de Sint Laurenskerk in Rotterdam (tijdens de bombarde menten vernield, maar sindsdien als symbool van de herrijzenis herbouwd) wordt gehouden. Drs. Maria de Groot spreekt. Het Nederlandse Kamer koor zingt en Frans Vreugdenhil en Ben van Dijk, beiden trompet en Jo- han Lemckert orgel, spelen. Koningin Juliana, die het bevrijdingsvuur in de kerk zal ontsteken, zal aan het slot van de bijeenkomst het woord voe ren. Het avondprogramma begint na de fabeltjeskrant en het journaal met een feestconcert door het Radio Fil harmonisch Orkest onder leiding van Henk Spruit. Uitgevoerd worden on der meer de Piet Heinrapsodie van Peter van Anrooy, het Scherzo uit Midzomernachtsdroom, Capricio Es- pagnol en Wiener Dreivierteltakt. Aansluitend aan het tweede jour naal brengt de NCRV onder de titel Wij leven nog, de derde documentaire over oorlog en bevrijding van Jan van Hillo. Om half tien vrolijkheid: anno 1945. In het circustheater in Scheveningen worden liedjes gezongen uit het be vrijdingsjaren. Medewerkenden zijn onder anderen Rosita Bloom, Corrie van Gorp, Carry Tefsen, Jose den Burger, Ben Cramer, Dick Rienstra, Edwin Rutten, de Zangeres zonder Naam, Willy Alberti, Jetty Pearl, Ed dy Christiani, Albert de Booij, de Wa- ma's, Cees de Lange, Mieke Telkamp, de Kilima Hawaiians en natuurlijk als presentatoren Pim Jacobs en Ted dy Scholten. Na het laatste nieuws tenslotte nog Teleac met de Ruimte lijke Ordening. Nederland 2. Na de fabel en het nieuws doet de KRO het kalmpjes aan. De volle tijd tot acht uur is voor Tommy Cooper, die gedurende ruim 50 minuten laat zien wat er zou gebeurd zijn als hij helemaal alleen in de studio's zou zijn. Pure mallig heid dus voor degenen, die niet hou den van een feestconcert, zoals dat op het eerste net om deze tijd wordt ge geven. Aansluitend aan het journaal van acht uur een film. Het is Jamilya, een Russische rolprent van enkele jaren geleden, die de oorlog als on derwerp heeft. Het verhaal speelt zich af in de Aziatische Sovjet repu bliek Oezbekistan, waar het meisje Jamilya trouwt met de jongeman Sa- dyk. Hun huwelijksgeluk duurt niet lang, want Sadyk wordt opgeroepen voor de oorlog. Ze waren nog maar zo kort getrouwd, ze kenden elkaar eigenlijk amper en daarom valt de scheiding het jonge vrouwtje zwaar. Vooral als een knappe dorpsgenoot terugkomt van het front. Hij wordt als een held vereerd, want hij raakte gewond in de strijd. Tussen de twee bloeit een liefde op, ook een van de gevolgen van een oorlog, die met de mens geen rekening houdt. Een uur en twintig minuten voor deze film, dan in de populair wetenschappelijke rubriek Gamma een beeld van de be strijding van sprinkhanen in Afrika. Na het laatste nieuws tenslotte nog de cursus burgerschapsvorming van de Stichting Teleac. HILVERSUM I 7.00 Wilhelmus. 7.02 Nws. 7.13 Ocht. gymn. 7.22 Klass. en mod muz. 8.00 Nws. 8.11 Radiojourn. 8.20 Stereo: Lichte gramm.pl. 8.50 Morgenwijding. 9.00 Uitgebr. rep. 9.35 Waterstanden. 9.40 Muz. 10.00 Voor de kleuters. 10 20 Stereo: Lichte gramm.pl. 11.00 Nws. 11.03 Films. 11.30 Rondom 12. 12.30 Toppers van toen. 13.00 Nws. 13.11 Ra diojourn. 13.30 Spiegel van België. 14 Stereo: Klein chanson. 14.40 Jazz. 15.10 Kinderprogr. 16.00 Nws. 16.03 Stereo: Mod. en klass. muz. 17.00 Stereo: Pl.- progr. 17.55 Meded. 18.00 Nws 18.11 Radiojourn. 18.25 Stereo: Nederland se liedjes. 18.50 Paris vous parle. 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Trefpunt. 19.30 Nws. 19.35 Vanavond. 22.00 Gonk! 22.30 Nws. 22 38 Meded. 22.40 Radiojourn. 22.55 Kunstkroniek. 23.55 Nws. HILVERSUM II Nationaal programma: 7.00 Wilhel mus. 7.02 Nws. 7.13 Vrijheid. 7.18 Ste reo: Nederl. artiesten. (7.30 Nws. 7.32 Actualiteiten). 7.50 Stereo: Nederland se artiesten. 8 00 Nws. 8.11 Stereo: Ne derl. artiesten. 8.30 Nws. 8.32 Stereo: Amusementsmuz. 9.20 Balans '70. 9.30 Zo maar een plekje. 10.20 Nationale bijeenkomst in de St. Laurenskerk te Rotterdam. 11.30 Gevar. gramm.muz. 11.55 Meded. 12 00 Stereo: Van twaalf tot twee. (12.26 Meded. land- en tuin bouw; 12.30 Nws. 12.41 Actualiteiten; 13.00 Raden maar...) 14.00 Feestpro gramma voor kinderen. 15.00 Amuse mentsmuz. 16.00 Nws. 16.03 Vragen- vuur. 16.25 Klankbeeld. 18.00 Nederl. cabaret. 18.30 Nws. 18.41 Actualiteiten. 19.00 Litterair progr. 19.25 Herh. bij eenkomst St. Laurenskerk te Rotter dam. 19.40 Volksliedjes 20.00 Docu mentair klankbeeld. 22.16 Lichte gram- muz. 22.25 Overweging. 22.30 Nws. 22.40 Licht muz.progr. 23.55 Nws. HILVERSUM III 9.00 Nws. 9.02 Plaatjes voor de pep. (10 00 Nws.) 11.00 Nws. 11.03 Gevar. visite. (12.00 Nws.) 13.00 Nws. 13.03 Ekspres. 14.00 Nws. 14.03 De Eddy Becker Show. 15.00 Nws. 15.03 Drie- draai. 16.00 Nws. 16.03 Mix (17.00 Nws.) HILVERSUM I. 7.00 Nws. 7.23 Stereo: Lichte gramm. (7.30 Van de voorpagina.) 7.54 Deze dag. 8.00 Nws. 8.11 Actuali teiten. 8.20 Stereo: Lichte gramm. (8.30 Praatje.) 9 00 Stereo: Klassieke orkestmuz. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Lichte gramm. muz. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Nws. 11.03 Programma voor de vrouw. 11.40 Ste- ADVERTENTIE (dan kijkt u véél prettiger) reo: Klassieke muz. 12.00 Stereo: Klas sieke muz. 12 25 Amusementsmuz. 12.54 Voor het platteland. 13.00 Nws. 13.11 Actualiteiten. 13.25 Stereo: Kin derkoor. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Operetteconcert. 15.15 Moderne muz. 16.00 Nws. 16.03 Stereo: Nederl. chan sons. 16 20 Klass. gew. muz. 16.50 Klass. muz. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nws. 18.11 Actualiteiten. 18.20 Uitz. D'66. 18.30 Stereo: Klink Klaar. 19.30 Nws. 19.35 Buitenlicht instrumentaal trio. 20.30 Stereo: Dansorkest. 20 55 Lezing. 21.20 Stereo: Popmuz. 21.45 Nou, en.22.10 Country en Stereo: Moderne orkestmuz. 23.20 Radio Jazz Magazine. 23.55 Nws. HILVERSUM II. 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord 7.16 Stereo: Klass. muz. (7.25 Horen en zien; 7.30 Nws; 7.32 Hier en Nu). 8.00 Nws. 9.30 Voor de kleuters. 9.45 Muzikale lezing. 10.15 Voor de vrouw. 11.00 Nws. 11.03 Quiz 11.45 Actualitei ten. 11.55 Mededelingen. 12.00 Stereo: Gevarieerd progr. (12.22 Wij van het land; 12.26 Mededelingen land- en tuin bouw; 12.30 Nws; 12.41 Actualiteiten; 13.00-13 05 Raden maar14.10 Stereo: Klass muz. 15.00 In 't zilver. 16.00 Nws. 16.03 Stereo: Voor de jeugd. 17.00 Hup Feyenoordü 17.50 Over- heidsvoorl. 18.00 Country and western rubr. 18.30 Nws. 18.41 Hier en Nu: 19.00 Openbaar Kunstbezit. 19.10 Ba lans '70. 19.35 Uitzendingen over de staatkundige vorming van de Neder lander. 19.50 Uitz. KV.P. 20.00 Sport- Muz. 20.45 FeyenoordCeltic Glasgow 22.50 Nws. 22.58 Lichte gramm. muz. 23.55 Nws. HILVERSUM III 9.00 Nws. 9.02 Lichte vocale muz. 10.00 Nws. 10.03 Mengelmuze 11.00 Nws. 11.03 Gospelsound. 12.00 Nws. 12.03 Muz.lezen. 13.00 Nws. 13.03 Ra diojournaal. 13.06 Zet 'm op. (14.00 Nws). 15.00 Nws 15.03 Verzoekplaten- programm. 16.00 Nws. 16.03 Gimmick. 17.00 Nws. 17.02 Radiojournaal. 17.05 Topperhits en countryhits. Nederland I 18.50 NOS: De Fabeltjeskrant. 18.55 Journaal. 19.00 In those days (herdenkingsmuz) 19.35 Een leger van gehouwen steen. 19.50 Rep. Dodenherdenking te Overveen. 20.05 Pauze. 20.10 Journaal. 20.25 Oranjehotel (spel). 21.40 Kort Geding. 22.30 Journaal. 22.35 TELEAC: Nascholing huis artsen - 3. 18.55 19.00 19.35 19.50 Nederland II 18.50 NOS: De Fabeltjeskrant. Journaal; In those days (herdenkingsmuz) Een leger van gehouwen steen. Rep. Dodenherdenking te Overveen. Pauze. Journaal. Hohe Messe van Bach. Een huilbui van jaren. Hohe Messe van Bach. Journaal. 20.05 20.10 20.25 21.40 22.50 23.25 Nederland I 10.15 NOS: Rep. Nationale bijeen komst in de Sint Laurenskerk te Rotterdam. 18.45 NOS: De Fabeltjeskrant. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Henk Spruit. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 NOS: Wij leven nog! 21.30 Anno 1945. 22.45 Journaal. 22.50 TELEAC: Ruimtelijke Ordening Nederland II 18.45 NOS: De Fabeltjeskrant. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. KRO: De dwaze wereld van Tommy Cooper. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. KRO: Dzjamilja. Gamma. NOS: Journaal. TELEAC: Methodiek van de burgerschapsvorming - les 9. 18.51 18.55 19.00 19.04 19.55 20.00 20.15 20.20 21.40 22.20 22.25 Nederland I 17.00 KRO: Voor de kinderen. 18.45 NOS: De Fabeltjeskrant. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Scala. 19.30 IKOR-CVK-RKKKenmerk. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 Uitz. Binding Rechts. 20.30 NOS: Tob-spion (serie). 20.55 Rep. finale Europacup voor Landskampioenen te Milaan. 21.45 Uitz Stichting Socutera. 22.45 Journaal. Nederland n 18.45 NOS: De Fabeltjeskrant. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 KRO: MIK. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 KRO: Zelf doen. 21.00 De man die Sherlock Holmes was (film). 22.40 NOS: Journaal. 22.45 TELEAC: Spaanse les - les 14. 23.25 Kosmovisie - les 13. uumnnnnnmnr-

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 11