Debutant Terrasvogels sloeg homeruns, maar verloor toch HAARLEM NICOLS KON NA 0-6 TERUGKOMEN m Zwak begin Schoten en HCK Begin van softbalcompetitie gaf nauwelijks verrassingen SCHH en Rooswijk startten met zege in de tweede klasse IJMUIDEN STELDE DEGRADATIE UIT Kansen op behoud - na zege - voor Kennemerland gestegen Waterpoloteam begon seizoen zeer redelijk Honkbalcijfers Sijbrands blijft aan de leiding Gehavend honkbalprogramma Winst „De Serie" Linnaeuscup MAANDAG 4 MEI 19 70 16 Herstel Ter Neuzen Dom van de heuvel (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM Het hoofdklasse- programma van de honkballers, dat dit seizoen veertien dubbele wedstrij den telt, is het eerste weekeinde reeds de regen ingegaan. Zaterdag moesten alle vier ontmoetingen worden afge last. Zondag werd er echter wel ge speeld en wel onder bijna ideale om standigheden De meest opmerkelijke uitslag was wel de benauwde 10 zege die Sparta in de tweede helft van de negende inning behaalde op het bezoekende ABC, dat tot voor dan de beste scoringskansen had gehad. Een honkslag van Beckers velde ABC- werper Adriaans in het werpersduel met Ben de Brouwer. Debutant Terrasvogels verloor in Rot terdam met 7-3 van Feijenoord. Beide ploegen maakten twee fouten. Terrasvo gels sloeg twee homeruns, maar gebrek aan controle van starting-pitcher Brun- ting van Terrasvogels bracht Feiienoord de zege. Haarlem Nicols en Storks be zorgden de toeschouwers een nlezierige honkbalmiddag. Storks nam een 6-0 voor sprong op een falende Jan Dick Leurs, maar ook de Haagse werpersstaf bleek niet waterdicht: bet werd uiteindelijk 13-10 voor Haarlem Nicols, van wie Nol Beenders de winst greep. HCAWOVVO werd een weinig spectaculair duel. hoe wel er tien homeruns werden geslagen. HCAW nam er drie voor zijn rekening, OVVO tekende voor zeven „voltreffers". De aanhalingstekens geven inderdaad aan dat men niet te veel waarde moet hechten aan een homerun op het HCAW- veld. Ton ter Neuzen won zijn eerste wedstrijd voor OVVO ten koste van Rob Hoffmann die werd vervangen door De Graeve. OVVO nam in de uitwedstrijd tegen HCAW: 3-1-2-0-0-0-0-0-0 6. OVVO: 4-2-0-2-2-0-0-1-2 13. Werpersresuttatei*; HCAW; Hoff mann 3-2-9 (4 2/3 inn.); R. de G-raeve 2-4-3 (4 1/3 inn.). OVVO: Ter Neuzen 11-3-8 (9 inn.). Fouten: HCAW 1, OVVO 3. Homeruns: HCAW: Wout (1), P. de Graeve (2), Hazel (3). OVVO: W. Crouwel (1 en 4), K. Crouwel (1), Meyer (1 en 5), Onverwagt (2) en Boeren (5). Sparta: 0-0-0-0-0-0-0-0-1 1. ABC: 0-0-0-0-0-0-0-0-0 0. Werpersresultaten: Sparta: De Brou wer 8-1-4 (9 inn.). ABC: Adriaans 3-0-5 (8 1/3 inn.) Fouten: Sparta 0, ABC 2. Nicols: 0-0-5-0-5-0-1-1-x 12. Storks: 1-1-4-0-0-0-2-0-2 10. Werpersresultaten: Nicols: Leurs 2-0-6 (2 1/3 inn.): Beenders 8-2-7 (6 2/3 inn.). Storks: Renooy 2-2-5 (2 2/3 inn.); Dom 1-2-5 (2 inn.); Van Maren 1-1-3 (3 1/3 inn.). Fouten: Nicols 2. Storks 0. Homeruns: Nicols: Beidschat (3), Rasmijn (5), Jelsma (7), R. Maat (8). Storks: John (9) Feijenoord: 0-l-3-i-l-0-0-l-x 7. Terrasvogels: 0-1-0-0-0-0-0-2-0 3. Werpersresultaten: Feijenoord: De Bruin 12-0-6 (8 inn.); Boddendijk 3-1-1 (1 inn.). Terrasvogels: Brunting 8-8-4 (7 inn.); Van de Burg 1-1-1 (1 inn.). Fouten: Feijenoord 2, Terrasvogels 2. Homeruns: Terrasvogels: Van Doorn speek (2). Dortmundt (8). HCAW in zijn eerste slagbeurt een 0-4 voorsprong door homeruns van Wim Crouwel (met een man aan boord), Ka- rel Crouwel en Wil Meyer. Al deze klap pen werden gegeven op het werpen van Rob Hoffmann. Zijn tegenstander Ton ter Neuzen die zijn debuut maakte bij OVVO, kreeg in de eerste inning een homerun tegen: de van UW overgeko men Antilliaan Wout sloeg er een met twee man op de honken (3-4). OWO scoorde in zijn tweede slagbeurt twee runs (3-6) Onverwacht sloeg de bal over het hek waarna HCAW via een home run van Peter de Graeve op 4-6 kwam. In de derde inning sloeg Julio Hazel weer een homerun op Ter Neuzen en daar er een man aan boord was, betekende dit 6-6. Iedereen ging er voor zitten, maar Ter Neuzen herstelde zich en stond geen runs meer toe. Hoffmann moest echter wel incasseren: in de vierde inning sloeg Wim Crouwel zijn tweede homerun en weer stond er iemand op de honken (6-8). Homeruns van Meyer en Boeren in de vijfde inning maakten een einde aan het optreden van Hoffmann die w erd ver vangen door De Graeve die niet kon ver hinderen dat OVVO op 6-13 finishte. Sparta kreeg in de eerste slagbeurt te gen ABC een prachtkans om te scoren, toen Hamilton Richardson op Jan Adri aans een d riehonkslag gaf. Richardson bereikte de thuisplaat echter niet. Daar na kreeg ABC de betere scoringskansen, maar een foutloos spelend Sparta hield de Amsterdammers van de thuisplaat. In de negende Sparta-slagbeurt gaf Har ry van de Berg een tweehonkslag (de vierde hit van Sparta op Adriaans). Ri chardson bereikte de honken, omdat hij geraakt werd door een worp van Adri aans, waarna Beckers met een honkslag voor de Sparta-zege zorgde. Ben de Brou wer werd winnende werper. Jan Dick Leurs draaide niet best in zijn eerste optreden in 1970. Het slag- grage Storks veroverde op hem een rui me voorsprong. Blijden opende de score in de eerste inning, De Jager maakte erin de volgende inning 0-2 van en toen Bodaan in de derde slagbeurt met een tweehonkslag veel onheil stichtte, werd Nol Beenders door coach Ben Tromp naar de werpersheuvel gecommandeerd. De schade liep op tot 0-6. Toen bleek echter dat de Storks-pitcher Renooy ook niet geheel vuurvast was: Van de Sluis en Beenders gaven hónkslagen. scoor den en twee vrije lopen volgden. Her man Beidschat sloeg daarna een home run en de schade was grotendeels her steld (5-6). Dom was gedurende twee innings de Storks-pitcher, maar ook hij moest van de heuvel. In de vijfde inning viel hij ten prooi aan de Haarlemse scoringsdrift. Vijf hits, waaronder een homerun van Rasmijn zorgden voor vijf punten en het was 1Ö-6. Van Maren volgde Dom op. In de zevende inning kwam de spanning enigszins terug, toen Van de Dungen Gronovius en Blijden scoorden (10-8), maar homeruns van Jelsma en Robert Maat vergrootten de Nicols-voorsprong weer (12-8). Een homerun van Hudson John met Arrindell op de honken in de negende inning kon Nol Beenders niet van de winst afhouden in zijn debuut voor Haarlem Nicols (12-10). Terrasvogels sloeg beter dan Feije noord, verzorgde geheel alleen het spec taculaire slaggedeelte, dat homeruns pleegt op te leveren, maar verloor des ondanks duidelijk. Oorzaak: debuteren de hoofdklassewerper Jan Willem Brun ting miste de vereiste controle. Nadat Jersey van Doornspeek zijn ploeg met de eerste Santpoortse hoofdklasse-home run aan de leiding had gebracht (0-1), scoorde Feijenoord in de gelijkmakende slagbeurt 1-1, waarna de Rotterdammers in de volgende innings op 4-1 kwamen on der andere door vier vrije lopen. De stand liep op tot 6-1, eer Terrasvogels- kortestop Dortmundt met p inch-hitter Van Elteren op de honken een homerun sloeg. Dat gebeurde in de achtste inning en bracht de stand op 6-3. In de achtste Feijenoord-slagbeurt werd het 7-3, waar na André Boddendijk het werpen van Marcel de Bruin overnam. Zijn begin was weinig overtuigend, maar de laat ste drie tegenstanders schakelde hij uit op 3slag. Rasmijn (Nicols) stormt niet tever geefs over het eerste honk. Hij is „in", omdat èn Hudson John èn de toege lopen werper Renooy van Storks te laat komen. Scheidsrechter Scholten is nog net te zien. Op de achtergrond De Jager van Storks. HENGELO. In de vierde ronde van het open damkampioenschap van Neder land in Hengelo heeft Sijbrands zijn po sitie kunnen verstevigen door een over winning op de oudkampioen van Surina me, Sadiek, die binnen enkele uren te gen een hopeloze positie aankeek. Van Sijbrands' directe concurrenten slaagde alleen de Fransman Hisard er in om niet te ver achter te raken. Hij won van de studentenkampioen Herme- link, die fel aanvallend speelde, maar op een zeker ogenblik te veel risico nam. Vierde ronde: BlomRoozenburg 1-1, Simonata (Fr)Baby Sy (Sen) 1-1, Her- melinkHisard (Fr) 0-2, Sadiek (Sur) Sijbrands 0-2, PippelGermain (Haiti) 1-1, Smith (VS)De Ruiter 1-1, Mensoni- desVisser 1-1, Gregoire (Belg)Edink 0-2, KleinrensinkDelhom (Fr) 2-0, JurgGagnon (Can) 1-1. De stand aan de kop ziet er als volgt uit: 1. Sijbrands 8 punten, 2. Hisard 7, 3. Roozenburg 6, 4. Baby Sy, Germain, Pippel, Edink en Gagnon 5. (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM Voor de Haarlemse eer steklassers was er het eerste weekeinde van de honkbalcompetitie weinig succes weggelegd. Schoten verloor duidelijk van Ajax (1-9) en HCK moest in de andere afdeling in de twaalfde inning met 7-6 zwichten voor debutant Schiedam. HHC kwam niet in het veld, want de wedstrijd tegen VUC werd afgelast. Schoten heeft het Ajax niet lastig kun nen maken. Ondanks een sterke start van Schoten-werper Camphuyzen sloegen de Amsterdammers in de tweede inning al toe: drie hónkslagen en twee fouten le verden Ajax een comfortabele 0-4 voor sprong op. Een homerun van Balinge met een man aan boord bracht Ajax in de p. vierde inning op 0-6, waarna Hans de Nieuwe op een tik van Jan Stijger pro fiterend van Ajax-fouten voor 1-6 zorgde. In de zevende inning liep Ajax naar 1-7, waarna een tweede homerun van Balinge met winnende werper Peter Hendriks op de honken voor de eindstand 1-9 zorgde. Camphuyzen noteerde 8-1-10, Hendriks 13-1-1. Schoten maakte vijf, Ajax twee fouten HCK nam in de eerste inning van de uitwedstrijd tegen Schiedam een 0-2 voor sprong door een tweehonkslag van Paal man, waarop Breek en Overmeer scoor den. Schiedam stelde daar in zijn eerste slagbeurt vier runs tegenover (4-2). Ja ger en Ascencion scoorden in de tweede inning 4-4, waarna Schiedam in de gelijk makende slagbeurt op 5-4 kwam. In de vijfde inning zorgde Ascencion voor de gelijkmaker(5-5), waarna Schiedam in de zesde inning weer een voorsprong nam (6-5). Op een stootslag van Ascencion scoorde Breek in de negende inning 6-6, waarna de wedstrijd een verlenging kreeg. Huib Jan Tijl die in de negende inning bij HCK op de heuvel was geko men, kwam pas in de twaalfde inning in moeilijkheden. Alles leek opgelost, toen een poging om de winnende run thuis te stoten, mislukte. Er waren twee nullen (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM. Evenals bij de honkbal lers ging de softbalcompetitie het afge lopen weekend van start. De overvloedi ge regenval van vrijdag op zaterdag zorgde er voor, dat zaterdagavond de wedstrijd TerrasvogelsTIW niet kon doorgaan. In de A-afdeling kwamen HHC en De Pinguins, beiden met de eerste winst voor de dag. Bloemendaal was kansloos tegen HHC, terwijl De Pinguins niet zonder moeite van AMVJ won. In de B-groep twee zeer duidelijke overwinningen van HCK en Onze Gezel len over respectievelijk Vodo SC en Ce- leritas. DSS daarentegen had alle moei te met UW en won ternauwernood met 1-0. De Pinguins heeft op haar fraaie nieu we softbalveld in Heemstede felle tegen stand moeten overwinnen van het gepro moveerde AMVJ. Tot aan de laatste slagbeurt moest de Heemsteedse aan hang op de winnende run wachten. Het Amsterdamse veldwerk, dat tot op dat ogenblik het hoofd had kunnen bieden aan de Heemsteedse slagploeg, tastte toen enkele malen mis. Invalster Sija Speelman stelde toen de winst veilig. Verdedigend kwam de Pinguins nauwe lijks in moeilijkheden. Op het werpen van Mary Boekhout kwamen slechts en kele Amsterdamse speelsters op de hon ken. Identiek aan deze wedstrijd was het treffen tussen DSS en UW. Ook hier kwam de ploeg van coach Toon Verzeyl- berg verdedigend niet in moeilijkheden. Aanvallend stelden de rood-groenen ech ter teleur. De sterk werpende Utrechtse werpster van Vulpen zag zich pas in de vierde inning via een honkslag van Mary Beneker gepasseerd. Hoewel DSS zowel in de derde als vierde inning de honken vol kreeg met slechts een uit, duurde het tot de zesde inning alvorens de Haar lemmers succes hadden. Joke van der Peet met een honkslag op de kussens gekomen profiteerde met reeds twee nul len van een gemiste vangkans van de Utrechtse kortestop. Aanvallend was UW, dat de beschikking had over de oud-onze Gezellen speelster Marian Eerd- mans niet bij machte DSS in de slotfase te bedreigen. Voor de Haagse ploegen is de softbal competitie weinig hoopvol gestart. Cele- ritas was op eigen terrein zelfs niet bij machte het verjongde Onze Gezellen het hoofd te bieden en enige tegenstand van betekenis te geven. De veel fouten ma kende Haagse meisjes maakten het Onze Gezellen niet al te lastig om moeiteloos naar de monsterscore van 24-3 te lopen. Een gehandicapt Vodo blessure van Jose Bergman en Joyce Crispijn was tegen HCK volmaakt kansloos. Reeds in de eerste slagbeurt nam HCK na hónk slagen van Loes Wijnekus, Lucie van Schaik en Anneliet van 't Klooster een 4-0 voorsprong. Een homerun van Ingrid Geuze broek betekende in de volgende in ning 7-0 en toen dezelfde speelster via een honkslag in de vierde inning de stand opvoerde tot 12-0 was de strijd gestre den. Met een homerun kon Hoyer de Haagse eer redden alvorens HCK de eindstand op 14-1 bepaalde. Op een moeilijk bespeelbaar veld heeft HHC na een bijna twee uur durende wed strijd Bloemendaal met 13-3 geklopt. De nieuwe HHC-werpster Marian van Ginho- ven gaf onder deze moeilijke omstandig heden nogal wat vrije lopen weg, terwijl ook nog vier Bloemendaal-speelsters via geraakt werpster op de kussens kwamen. Het betere veldwerk en de grotere slag prestaties van HHC zorgden er voor, dat de zege toch niet in gevaar kwam. Reeds in de eerste inning moest Jetta Mantel hits van Saskia de Jong, Conny Broere en Janke Nijdam incasseren. De 3-0 ach terstand werd door Bloemendaal in de tweede inning via Astrid Noordhoff welis waar verkleind, doch in de gelijkmaken de derde slagbeurt bezorgde een nieuwe krachtsexplosie HHC een 9-1 voorsprong. Hoewel de ploeg van coach Jaap Kolk man zich heftig bleef verzetten en zelfs nog tot 9-3 terug kon komen, was het HHC, dat in de voorlaatste slagbeurt het Bloemendaalveld onder een dermate gro te druk zette, dat de Whites enkele fouten maakten, die bijdroegen tot de uiteinde' lijke 13-3 zege van de Reds. en de slagman stond op twee slag. Er volgden echter drie hónkslagen en een fout van kortestop Paalman, zodat Schie dam op het nippertje de volle winst greep (7-6). (Van een medewerker) HAARLEM. Het honkbalseizoen komt dit jaar moeilijk op gang. Nadat de aanvang van de competitie reeds een week werd uitgesteld, ging het program ma van afgelopen zaterdag niet door. Zondag bleek SCHH in 7 innings te sterk voor Bloemendaal in de tweede klasse A. Uitslag 10-0. In 2C werd zondag de wed strijd MeteoorRooswijk gespeeld, die door Rooswijk met 11-7 werd gewonnen. Voor de derde klasse D versloeg HFC Haarlem na een spannende wedstrijd Alc- maria Victrix met 5-4. SCHH was oppermachtig in de wedstrijd tegen Bloemendaal, dat door het ontbre ken van Mooiekind en coach Ausma ern stig gehandicapt was. SCHH nam reeds in de eerste inning een 4-0 voorsprong. In de 6e inning werd de stand opge voerd tot 7-0. Pitcher Vreeken was onge naakbaar en hoefde slechts 2 hónkslagen te incasseren (werpcijfers 9-2-2). De wedstrijd werd in de le helft van de 7e inning gestopt toen SCHH de dubbele cij fers bereikte. In de klasse 2C won Roos wijk na een spannende wedstrijd met 11-7 van De Meteoor. De Meteoor begon sterk en veroverde in de le inning een 3-1 voorsprong. Loek de Jong sloeg voor Rooswijk een homerun maar er stond niemand op de honken. In de 3e inning boog Rooswijk de achterstand om in een 6-3 voorsprong en bouwde deze in de vol gende slagbeurt uit tot 9-3. De 18-jarige pitcher van Rooswijk, Jan Berkhout, had het moeilijk maar wend toch winnende werper met de cijfers 12-8-7. In 3D bleef HFC Haarlem met 5-4 de baas over Alcmaria Victrix. In de tweede slagbeurt zorgde R. Martens voor een homerun met één man op de honken (2-0). In de 5e inning kwam Alcmaria gelijk door een homerun van Daniel. De Haarlemse ploeg nam een definitieve voorsprong (5-2) in de 8e slagbeurt. Win nende werper werd Klooswijk (8-2-9). (Van onze biljartmedewerker) HAARLEM. Tijdens het weekend or ganiseerde de Kennemer Jeugdbiljartelub „Brederode" in haar clublokaal in gebouw St. Bavo te Haarlem voor het 5de jaar achtereen het Linnaeuscup-toernooi voor teams. Deelgenomen werd door „De Se rie" uit Amsterdam; „De Magneet" uit Heemskerk; „J.O.N.G." uit Roelofarends- veen; Haarlem-Noord en Brederode, bei de uit Haarlem. Twee dagen lang hebben 20 jongens van 12 tot 18 jaar elkaar op het groene laken bestreden. Drie ronden werden er ge speeld. Na de eerste ronde nam de Serie de leiding om deze niet meer af te staan. Na de 2de ronde waren zij al zeker van hun zaak. Tussen de andere teams werd echter nog fel gestreden om de tweede plaats, voor ieder nog bereikbaar. Het team J.O.N.G. had de langste adem. De einduitslag was: 1. De Serie, 20 pun ten; 2. J.O.N.G., 11 punten; 3. Brederode, 10 punten; De Magneet. 10 punten en Haarlem-Noord, 9 punten. (Van een medewerker) HAARLEM. SIZO heeft zjjn positie in de tweede klas A van het zaterdagvoetbal weten te behouden. Zelf kwam de Hille- gomse ploeg tot een doelpuntloos gelijk spel (0-0) tegen Kozakken Boys, terwijl hekkesluiter ARC met 3-1 het onderspit moest delven tegen Rijnsburgse Boys en daardoor tot terugkeer naar de derde klas is gedoemd. DOTO legde zoals voorzien beslag op de titel. In de tweede klas C wist IJmuiden de degradatie, waaraan het vrijwel niet meer kan ontkomen, uit te stellen door een 3-1 overwinning op Zuid- vógels. Voor Kennemerland is de hoop op behoud in de derde klas A na een 3-2 zege op Zwaluwen '30 weer gestegen. Jong Her cules verloor met 5-2 van gastheer Mar ken en is daardoor ook volop in de degra datiestrijd betrokken geraakt. Het bezet nu met Kennemerland de voorlaatste plaats. De strijd tussen SIZO en Kozakken Boys was niet bepaald groots. In de eerste helft kregen de gastheren de beste kansen, maar helaas waren Camphorst en Overbeek met hun schoten niet gelukkig. De geblesseerde schutter Bob de Jong werd bij de thuis club node gemist. Na de hervatting kwam Kozakken Boys sterk opzetten en toen wist keeper Van Haaf ten met goede reddingen de halve winst voor SIZO vast te houden. Een sterker IJmuiden nam halverwege de eerste helft door Grootenboer en Van der Heyden een 2-0 voorsprong op Zuidvogels. Kort na de hervatting verhoogde Grooten boer de winst tot 3-0. Hij liet zich nadien door Mensel vervangen. Voor de rust was Kuiter al in het veld gekomen voor Van der Heyden. Zuidvogels kwam in het res terende wedstrijdverloop niet verder dan het redden van de eer: 3-1. Voor Kennemerland zag de strijd met Zwaluwen '30 er aanvankelijk somber uit, want reeds na twee minuten konden de gasten door een verdedigingsfoutje een 0-1 voorsprong nemen. Dit verlies kon nadien door Hopman ongedaan gemaakt worden: 1-1. In de tweede helft werd de strijd fel ler. Kennemerland liep door een treffer van De Groot na een goede combinatie met Klaassen tot 2-1 uit en daarna UTRECHT. Bijna had het Nederlands waterpoloteam zijn treinkaartjes naar de Europese kampioenschappen in Barcelo na vergokt. Het vierlandentoernooi was als test aangewezen voor de titelstrijd. De overwinning dankte het team tenslotte aan een gunstiger doelsaldo dan rivaal West-Duitsland dat eveneens vier punten uit drie wedstrijden behaalde. Het team van Harry Vriens versloeg de West-Duit sers weliswaar met 6-5, maar door een teleurstellende nederlaag tegen Spanje (3-2) werd het voor de Nederlanders toch nog een dubbeltje op zijn kant. De ruime 4-2 zege op Zweden leverde de Nederland se ploeg toch nog de eindzege op Vooral de wedstrijd teg°n West-Duits land leverde Harry T"riens genoeg stof tot analyseren op. „Als de ploeg constant on der druk staat, raken de jongens in pa niek. We zijn er nu gelukkig doorheen gerold, maar tegen Rusland of Joego slavië hoef je daar echt niet op te reke nen". De verkramping in dat Nederlandse s.pel was vooral te merken aan Hans Wou- da, die vaak veel te lang talmde met het afspelen van de bal. De eerstvolgende ont moeting met met name Rusland en Joego slavië vindt eind juli plaats in het zes- landentoemooi in Oost-Duitsland. Daarvoor was deze overwinning een goede stimulans. Ondanks de gebleken kwaliteiten er werd veel en snel ge zwommen met weinig balverlies had Harry Vriens ook nog genoeg tekortko mingen ontdekt. „Het ontbreekt de aan val aan schotkracht en als geheel mist het team „body" om ei tegenaan te gaan, Daar komt nog bij dat de kern te klein is. De wisselspelers zijn eigenlijk niet sterk genoeg". stelde Hopman de zege zo goed als vei lig: 3-1. Op de valreep moest de nerveus spelen de achterhoede van Kennemerland de gas ten nog een tegenpunt toestaan: 3-2. Mar ken nam in de eerste helft met twee goals afstand van Jong Hercules: 2-0. Na de hervatting keerde de spanning volop weer, toen Swarts met twee treffers voor even wicht zorgde: 2-2. In de slotfase profiteer den de gastheren driemaal doeltreffend van fouten in de Beverwijkse achterhoede en zij kwamen zodoende tot een geflat teerde 5-2 overwinning. In de vierde klas A bracht VEW het tegen KIC niet verder dan 'n 1-1 gelijk spel. De gastheren hadden in de eerste helft het beste van het spel en namen door Rob van Wijk een verdiende 1-0 voor sprong. Na de rust kwam KIC meer aan bod en het wist op de valreep uit een vrije trap van aanvoerder De Reus tot de ge lijkmaker te komen: 1-1. SMS nam al snel door Teun Tates een voorsprong op AFC, maar door een blunder in de achterhoede ging de winst weer verloren: 1-1. Piet Tates hielp SMS tenslotte toch nog aan de volle winst: 2-1. SAC en Hoofddorp bleken aardig aan elkaar gewaagd. De thuisclub nam twee keer door Philippo afstand, maar Bras en Doornebal dienden doel treffend van repliek: 2-2. Het treffen tus sen Zandvoortmeeuwen en Zeeburgia werd afgelast. De standen: tweede klas A: DOTO 20-38; Huizen 20-31; Koz. Boys 20-26; Quick Boys 20-24; s'Gravenz. s.v. 20-21; Rijnsburgse Boys 19-19; Spijkenisse 20-16; SSC '55 18- 15; NDSM 18-14; Sprang 19-14; SIZO 20-11; ARC 20-5. Tweede klas B: SHO 20-30; GVVV 20-26; IJsselmeervog. 19-25; Heerjansdam 20-24; VRC 20-23; Rijsoord 19-22; CJW 19-18; VVOG 19-16; Zuidvog. 20-14; HCSC 20-14; Geinoord 20-14; IJmuiden 20-10. Derde klas A: Amstelveen 20-33; Wart- burgia 21-33; Marken 20-28; VI. en Vaar dig 20-27: ZCFC 19-21; Zwaluwen '30 19- 19; Wieringermeer 20-16; PVWA 20-14; BI. Wit W. 19-12; Jong Hercules 20-12; Kennemerland 20-12; De Geuzen 20-11. Vierde klas A: AMVJ 17-28; VEW 17-27; SMS 18-26; OSDO 18-19; Hoofddorp 19-19; Zeeburgia 16-16; SAC 18-15; AFC 17-14; KIC 17-12; Zandvoortmeeuwen 17-8; WOL 16-6.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 16