Ds. J. Bezemer intrede bij Nederlands Hervormde gemeente IP tPSfe MEDISCHE VERZORGING OP BEVRIJDINGSDAG Volgende week geding over Vredestein f 10.000.- van kinderzegels voor nieuw wijkgebouw Boerenleenbank breidt pakket van dienstverlening uit Bii noodlanding ALM-toestel 24 doden Schot tijdens ruzie treft verkeerde Nieuw clubgebouw voor Strawberries CONSTRUCTIE BANKWERKERS LASSERS Na langdurige vacature in Grote Kerk Jeugdtoernooi „Ah Geldermans" opnieuw succes Bevrijdingsronde in Beverwijk PER 1 AUGUSTUS OPENING Bijna alle bedden in IJmond bezet Kantine met fraai uitzicht op de velden I Ook belangstelling uit Augustinusga In september bijkantoor aan Plantage Dode op woonboot in Amsterdam Op 22 mei eerste paal sporthal Constructiebedrijf „STAALWERK" N.V. BREESAAPSTRAAT 6 - IJMUIDEN vraagt Sollicitaties aan bovengenoemd adres tus sen 17.00 uur en 18.00 uur of na telefoni sche afspraak (0 2550) - 1 28 46 of 1 28 47 Geveke Groenpol nv MEDEWERKSTER een JONGEN MEISJE of een JONGEN MEISJE of DS. J. BEZEMER (Van onze correspondent) BEVERWIJK. Zondagmiddag heeft ds. J. Bezemer uit Augustinusga zijn in trede gedaan als predikant van de Neder lands Hervormde Gemeente rond de Gro te Kerk, nadat hij zondagmorgen was be vestigd door ds. A. J. van der Linden. De intrede geschiedde onder grote belang stelling, onder meer van velen uit Augus tinusga. Tijdens de dienst heeft ds. Bezemer zijn predikatie gehouden naar aanleiding van Mattheus 18, 18-20: „En Jezus trad nader bij en sprak tot hen, zeggende: „Mij is gegeven alle macht in hemel en op aarde". Hij zei. dat er in onze tijd veel critiek is op de kerk en hij was er ook van overtuigd dat er veel zal moeten ver anderen, maar de kerk zal te allen tijde een woord voor de wereld hebben. Daar om zal de predikant zijn toga aan blijven trekken en het woord des Heren verkon digen daar waar men het maar horen wil. Na de dienst gaf consulent ds. Van der Linden aan diverse sprekers het woord, op de eerste plaats aan ds. Papineau Salm, die sprak namens het provinciaal bestuur. Wethouder Gerritse, de vertegenwoor diger van het gemeentebestuur, was ver heugd dat de Grote Kerk weer een predi kant had. Hij zei dat het precies 25 jaar geleden is dat de Grote Kerk propvol zat met dankbare mensen die dank brach ten aan God voor de bevrijding. Hij wen ste de nieuwe predikant en zijn gezin het allerbeste toe. in Beverwijk. Sprekend namens de ring Velsen zei ds. D. J. Spij kerboor uit Santpoort, dat predikanten (Van onze wielermedewerker) BEVERWIJK. Het tweede „Ab Gel- dermans"-jeugdtoernooi van de Bever- wijkse rennersclub „Kennemerland'dat zondag op het kleine parcours van het sportpark Adrichem werd verreden en waaraan werd deelgenomen door „De Kampioen" (Haarlem), „De Bataat" (Halfweg) en „De Bollenstreek" (Lisse), is weer een succes geworden. Vrijwel alle prijzen gingen naar de rennertjes van „De Bataaf". Zij beheersten in dit toernooi op alle fronten de strijd. In de wedstrijd voor A-klassers (28 man) over 24 ronden, was Ruud Verbeek de sterkste sprinter van. een twaalf man sterke kopgroep. De uitslag: 1. R. Verbeek, 2. S. Pieters, 3. K. Groot, 4. S. Snijders, 5. T. Vrolijk (allen Bataaf). Ron Snijders bekroonde in de race voor B-klassers (23 man) een solovlucht met het behalen van de overwinning. Aan de eindstreep vijftien rondes moesten er worden gereden had hij een halve voorsprong. De jonge Snijders is een zoontje van Wim Snijders, die als amateur vele triomfen behaalde en twee maal beslag legde op het nationaal weg kampioenschap voor veteranen. De uitslag: 1. R. Snijders, 2. R. Veer huis (beiden Bataaf), 3. C. Glasbergen, 4. J. de Ridder (beiden Bollenstreek), 5. Visser (Bataaf). De C-klassers reden een rit over acht ronden en daarvan was de uitslag: 1. C. Lassooy, 2. D. Kleyn, 3. P. Pieters, 4. F. Nieuwenhuis, 5. G. Kleyn (allen Bataaf). Er waren in elke categorie vijf eind- prijzen. Bovendien kregen de rennertjes na afloop fruit aangeboden, dat door oud- renner Arie Vooren beschikbaar was ge steld. Zij waren met deze geste uiter aard heel content. IJMUIDEN Artsen: dinsdag van 8 tot 24 uur: P. H. J. de Weerdt, Oosterduinweg 8, tel. 16158 en W. A. Oepts, Zeeweg 295, tel. 14023. Apotheek: Apotheek Pleyler, Planeten- weg 52, tel. 15348. Verloskundige: Voor verloskundige hulp wende men zich tot de eigen ver loskundige. Bij geen gehoor belle men 008 (boodschappendienst) om te verne men wie de dienst waarneemt. Tandarts voor Velsen, Beverwijk en Heemskerk: R. M. Liliën, Zeeweg 95, Beverwijk, tel. 02510-26121. Wijkverpleging Het Groene Kruis: zus ter A. Groen, Kruisberglaan 151, tel. 10896, zuster C. Overzet, Keetberglaan 171, tel. 10191, zuster C. van Ee, Burg. Rambonnetlaan 41, tel. 16748 en zuster H. van der Vlugt, Hagelingerweg 96. Wijkverpleging Het Wit-Gele Kruis: in formaties bij Wijkgebouw, tel. 02550 15645. SANTPOORT Apotheek: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, telefoon 8284. Voor tandarts en wijkverpleging, zie onder IJmuiden. BEVERWIJK Artsen: voor de groep artsen Fierstra, Lange, Plantinga, Reddingius, De Rui ter, Rolink, Verséwel de Witt Hamer, Visser en Vreeling wordt op 5 mei de dienst waargenomen door L. J. Vreeling Vondellaan 29, tel. 23364. Apotheek: Apotheek Donker, Breestr. 61, tel. 27955, geopend van 8 tot 18 uur. Tandarts: Zie onder IJmuiden. HEEMSKERK Artsen: Voor de overige artsen wordt de dienst van 9 tot 24 uur waargeno men door C. J. Nielen, Jan van der Kuikweg 78, telefoon 32475. Apotheek, zie onder Beverwijk. Wit-Gele en Groene Kruis: zuster Rui ter en zuster Beers, Diepenbrockstr. 102 Telefoon 32644. Tandarts, zie onder IJmuiden. onder en boven het Noordzeekanaal over de grenzen heen kijken omdat men elkaar nodig heeft. De heer P. J. Schipperus, president kerkvoogd, wees er op dat men altijd in dit gebouw gekerkt heeft. Er zijn vele predikanten gekomen en gegaan, maar nog nooit is er zo lang een vacature ge weest als nu, reden waarom men nu blij is met deze bevestiging. Ds. Bezemer sprak een hartelijk woord van dank, waar in hij er op wees dat het medeleven op het land en in de stad niet veel verschilt. „Laten we in alle nuchterheid verder gaan, wetend onder Gods zegen te mogen arbeiden", zo besloot hij. Na afloop maak ten velen van de gelegenheid gebruik om de nieuwe predikant en zijn echtgenote de hand te drukken. De Grote Kerk was tijdens de dienst op deze eerste werkelijk mooie voorjaars dag bijna geheel vol. Behalve de eigen gemeenteleden waren onder meer afge vaardigden aanwezig van het Leger des Heils, de Gereformeerde Gemeente, de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en de Doopsgezinde Broederschap. Deken J. Groot vertegenwoordigde de Rooms Ka tholieke gemeenschap. (Van onze wielermedewerker) BEVERWIJK De Beverwijkse ren nersclub „Kennemerland" organiseert dinsdag 5 mei voor de eerste keer in Be verwijk een Bevrijdingsronde. De meeste deelnemers aan deze ronde komen van buitenaf, want de Kennemer renners had den bijna allemaal reeds voor een open koers elders ingeschreven en daar kunnen zij niet meer onderuit. Alleen ex-prof Cees Lute uit Castricum, die als amateur zijn rentree maakt in de wielersport, en zijn plaatsgenoot Frans Klardi zijn van de partij. Van het organiserende „Kennemerland zou men nog wel proberen om favoriet Aad Duyker naar Beverwijk te krijgen. Amateurs en nieuwelingen gaan in de Bevrijdingsronde gelijk van start (kwart voor drie) en rijden respectievelijk 80 en 60 km. Tot de kanshebbers van buitenaf behoren onder andere Marcel Pennings uit Nieuw Vennep, de Haarlemmers Piet Neeskens, Dick Schouten, Jan Jansen, Cees Piers en Ed Sminia, oud-stayerkampioen Henk Buis uit Vijfhuizen, de Noordwijker Leo v. d. Berg en de Amsterdammer Jan van Noord. Vooraf zijn er wedstrijden voor jeugdklassers (1 uur )en aspiranten (2 uur). Het parcours wordt gevormd dooi de Galgenweg, waar start en finish zijn, Oostertuineh en Elinksterkstraat. Het heeft een lengte van duizend meter. DEN HAAG. De Amerikaanse ban denfabriek Goodrich heeft een civiel pro ces in kort geding aangespannen tegen de Haagse rubberfabriek Vredestein en al zijn commissarissen, dat op dinsdag 12 mei om 10.15 uur zal dienen voor de president van de Haagse rechtbank. Dit geding wordt een tegenzet tegen de laat ste actie van rivaal Goodyear. De dag vaardingen voor de procedure zijn van daag verstuurd. Goodrich eist dat Vredestein zal wor den verboden nieuwe aandelen te verko pen aan concurrent Goodyear >mdat dit in strijd zou zijn met de statuten van de N.V. Vredestein. Inzet van de strijd is de Vredestein bandenfabriek te Enschede, waarin Goodrich een belang heeft van 21 percent. (Van onze correspondent) BEVERWIJK. De Nederlandse Stich ting Kinderpostzegels heeft een bedrag van 10.000 toegekend aan de Stichting Wijkgebouwen Beverwijk als bijdrage voor het nieuwe wijkgebouw aan de Bül- lerlaan. De cheque werd vrijdagavond door mevrouw A. P. Brech-Segeren van het plaatselijk Comité Kinderpostzegels overhandigd aan de voorzitter van de Stichting Wijkgebouwen, dokter J. Hom mes. Het verzoek tot een bijdrage was ge daan door de Nederlandse Bond voor Moederschapszorg en Kinderhygiëne. Het is de eerste keer dat in Beverwijk een (Van onze correspondent) BEVERWIJK. De Coöperatieve Boe renleenbank, die vrijdagavond in Terpsi- choré haar jaarvergadering hield, gaat haar dienstverleningspakket uitbreiden. Naast de verkoop van vakantiereizen neemt de belangstelling voor Hotelplan- reizen toe, maar men kan nu via de Boe renleenbank ook een vakantiebungalow of -appartement verkrijgen. Uit het jaaroverzicht van de directeur, de heer J. de Ruijter, bleek dat de bank zich ook in 1969 snel ontwikkelde. De om zet steeg met bijna 30 percent tot 320 mil joen gulden. De felle concurrentiestrijd om de credietgelden en de daarmee ge paard gaande stijging van het debet- en creditrentetarief hebben een belangrijk stempel gedrukt op de ontwikkeling van de bank in 1969. Verheugend mag hierbij genoemd worden dat de toename van de credietgelden niet bij vorige jaren is achter gebleven. Het totaal van de spaargelden, bankdeposito's en tegoeden in rekening courant steeg van 14,5 mil joen in 1968 tot 16,9 miljoen in 1969. Wel 75 percent van deze toename kon in de vorm van hypotheken worden uitgezet, waardoor het totaal van de uitleningen steeg van 8,9 miljoen tot 10,7 miljoen gul den. Het is gebleken dat de ontwikkelings fase waarin de bank zich bevindt, nog (Van onze verslaggevers) WIJK AAN ZEE/IJMUIDEN. Bijkans alle logeerbedden in de IJmond zijn dit weekeinde bezet geweest. Alleen in Bever wijk waren nog wat bedden vrij, die voor een deel via de VVV Haarlem zijn bezet. In Wijk aan Zee kwamen zaterdag en kele toerbussen van de Deutsche Bundes- bahn, die er met 400 overnachtingen voor zorgden dat het grootste deel van de hotel ruimte in één keer weg was. De particulie re logeeradressen moesten dus al gauw in geschakeld worden. Deze werden voor 99 percent volgeboekt. De kantoren van de VW in Beverwijk en Velsen zijn vrijdag- en zaterdagavond tot elf uur bezet gebleven om de toeristen service te verlenen. De hotels in Velsen za ten allemaal vol en ook hier werden bijna alle particuliere adressen ingeschakeld. De VVV beschikt dit jaar over minder parti culiere adressen dan anders en men zou de lijst graag weer willen aanvullen. Het overgrote deel van de bezoekers be stond uit Duitsers, maar er waren ook veel Fransen. IJmuiden staat vanwege de slui zen nog altijd met twee sterren in de Gui de Michelin. lang niet is voltooid. Steeds weer doen zich mogelijkheden voor om nieuwe ac tiviteiten te ontplooien. Het is duidelijk dat deze activiteiten pas later tot uitdruk king zullen komen. Hierdoor is de winst tijdelijk onder druk komen te staan, om dat het bedrijfsapparaat steeds meer aan nieuwe ontwikkelingen moet worden aan gepast. De kostenstijging welke hierme de gepaard gaat neemt echter reeds af. Zodat verwacht mag worden dat de winstcapaciteit van de bank zich in de komende jaren zal herstellen. Men hoopt in september een bijkantoor aan de Plan tage te kunnen openen. Hieraan blijkt een grote behoefte te bestaan. Men hoopt dit kantoor zo volledig en modern moge lijk in te richten. In het bestuur werd de heer J. J. Ves- sies herkozen, terwijl ook het lid van de Raad van toezicht, de heer G. J. de Wit, herkozen werd. Tot slot van de goed be zochte vergadering werd een verloting gehouden. SAN JUAN. Schepen en helikopters hebben zondag nog lang gezocht naar overlevenden van de DC-9 van de Antil liaanse Luchtvaart Maatschappij (ALM), die zaterdagavond bij de Maagdeneilan den in het Caribische gebied is gedaald wegens brandstofgebrek. Veertig mensen zijn gered, vierentwintig mensen zijn om gekomen. De overlevenden moesten in de Caribische Zee voor hun leven vechten, aangezien het er wemelt van de haaien. Volgens één van hen zijn de meeste slachtoffers verdronken of opgegeten door de haaien. gedeelte terecht komt van de opbrengst van kinderpostzegels. De overhandiging van de chêque geschiedde tijdens een be- stuursbijeenkomst in het Wit-Gele Kruis- gebouw aan de Baanstraat, waar de da mes Brech en Dekker het Comité Kinder postzegels vertegenwoordigden. Dokter J. Hommes vertelde, dat het wel even geduurd heeft voordat alles in kan nen en kruiken was, maar nu men een maal met de bouw begonnen is en men zo goed als financieel rond is, hoopt men per 1 augustus het nieuwe gebouw in gebruik te kunnen nemen. De samenwer king tussen het Wit-Gele en het Groene Kruis staat borg voor een economische en rationele gang van zaken, die kosten besparingen oplevert. Hij deelde nog mee dat er een telegram was' binnenge komen van het Provinciaal bestuur van het Wit-Gele Kruis, waarin veel succes voor de toekomst werd toegewenst. Het is begrijpelijk dat de gift in grote dank werd ontvangen. Het is de bedoe ling dat het geld wordt besteed voor de inrichting van de afdeling kinderhygiëne in het wijkgebouw. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. In een boot die in de Lijnbaansgracht in Amsterdam ligt, is vannacht de 24-jarige Duitser Karl Heinz Rosemann door een andere buitenlander doodgeschoten. De dader, vermoedelijk een Tsjech, is ge vlucht. Rosemann had onderdak gevonden in de boot waarover de Amsterdamse kun stenaar Martin Sterman het beheer voert. Hij laat vaak jonge buitenlanders in de boot overnachten. Vannacht omstreeks half twee ontstond een ruzie tussen Sterman en één van zijn gasten. Plotseling trok de vreemdeling een pistool en schoot. Niet Sterman maar de Duitser Rosemann werd dodelijk ge troffen. De dader is gevlucht. De moordbrigade van de Amsterdamse politie is ingezet om hem op te sporen. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Op vrijdag 22 mei zal burgemeester J. G. S. Bruinsma de eer ste paal slaan voor de bouw van de sport hal aan de Hoflanderweg. De plechtigheid begint om vier uur 's middags. Leden van de club zijn druk aan het schilderen om de opening van de nieuwe accommodatie te kunnen laten samenvallen met het internationaal toernooi tijdens de pinksterdagen. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. De hockeyvereniging Straw berries is bezig de bestaande eenvou- dige clubaccommodatie zodanig uit te breiden dat er een clubgebouw ontstaat dat veel meer biedt dan alleen de noodza kelijke voorzieningen. Naast de bestaande kleedlokalen is een kantine opgetrokken welke plaats biedt aan 200 a 250 personen. Het achterste gedeelte is gelijkvloers, I maar het voorste gedeelte is iets verlaagd en daarboven is een open verdieping ont staan, via een trap toegankelijk. Vanuit dat verhoogde gedeelte heeft men een I schitterend uitzicht over de vier velden, terwijl men bovendien in het achterste ge deelte van de gezelligheidsruimte kijkt. Het grote werk is door vakmensen ver richt, maar met de afwerking heeft een groep clublieden zich belast. Dat drukt aanzienlijk de kosten en het is niet onge zellig om op die wijze met elkaar iets tot stand te brengen dat voor de vereniging van groot belang is. Er wordt op het ogen blik druk geschilderd. Vóór de pinksterdagen moet alles klaar I zijn, want dan wordt het jaarlijks inter nationaal toernooi gehouden. De hockeyvereniging telt op het ogenblik ongeveer vijfhonderd leden en donateurs. Actief zijn zeven herenteams, vijf dames teams, een dames-vet,eranenteam, een he- ren-veteranenteam en een tiental jeugd- j teams. Vanuit het nieuwe clubgebouw heeft men een schitterend uitzicht op d« hockeyvelden. vraagt voor de volgende afdelingen A. Boekhouding ca. 20 jaar en een JONGEN of MEISJE ca. 17 jaar. Enige jaren ULO en type-ervaring tenminste vereist. De werkzaamheden omvatten diverse ad ministratieve bezigheden. B. Facturen afdeling ca. 20 jaar. Enige jaren ULO en type-ervaring tenminste vereist. De werkzaamheden omvatten o.a. registre ren en typen van fakturen en bijbehorende administratie. C. Centraal Magazijn ca. 17 jaar. De werkzaamheden omvatten o.a. magazijn administratie, het typen van verzend-brieven en het verzorgen van postadressen. Het is plezierig werken in ons nieuwe gebouw en ons bedrijf kent een jaarlijkse winstdeling, vakan tietoeslag. reis- en studiekostenvergoeding. Voldoe je aan de voorwaarden van een van de drie jobs en heb je interesse Schrijf dan even een briefje onder nr. 411N aan de afdeling Personeelszaken, Kabelweg 25, Amsterdam-Sloterdijk (ons gebouw ligt 5 min. lo pen van station Sloterdijk). Je kunt ook bellen tel. (0201-64474, toestel 2510 ol 2528 en vragen naar de heer Sax of de heer van Ravensberg.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 7