HA LSSIS (ALE I0ER en MS PANDA EN HET VUUR VER VOER ARMAN EN ILVA POULE, PELLI EN PINGO Agenda voor Haarlem en de IJmond Nu is het tijdvoor Beschuit met aardbeien. «gestipt n Wr Ook morgen zacht Ja MAANDAG 4 MEI 1970 8 Een rechter Tie-roman door R. van Gulik meioenen! lc f Haarlem en Omstreken V elsen-IJmuiden Bollenstreek Beverwijk Heemskerk l- iê s-8 Ss 5e Is |I^^*W^W*>*WWWWWWWMWWWWWWMMMWVWWMWWWWM\W>MWIIWWM>HIMWWWWHIWHHAWMWIW<VVWMWWWIWMVWWWW 42) Hij had een gitaar ©nder zijn arm. in een brokaten hoes. Rechter Tie ver onderstelde dat dit het paar was dat in de kamer beneden hem logeerde. Hij keerde zich om naar kapitein Sioe, die te voet met zijn luitenant naar de herberg was gedraafd. „Ontruim de hal, Sioe!" beval de rechter. En tegen de luitenant: „Lioe, laat je mannen drie armstoe len halen. Die zet je tegen de achter muur hier". De rechter nam zelf plaats in de middelste stoel en wenkte de Opper kamerheer en kolonel Kang om naast hem plaats te nemen. Vervol gens zei hij tot de kapitein: „Breng de herbergier Wei Tsjeng voor mij!" Twee soldaten van de Garde brach ten de herbergier binnen. In sprake loze ontzetting staarde hij de drie hoge functionarissen aan. De solda ten drukten hem neer op zijn knieën. „Twee weken geleden", deelde de rechter de kolonel en de Onperka- merheer mee, „meldde deze man dat zijn vrouw gevlucht was met een onbekende minnaar". De Opperkamerheer plukte geër gerd aan zijn grijze kinbaard. „Bent u er volkomen zeker van. Excellen tie, dat deze onsmakelijke affaire van een laaggeboren herbergier ons aangaat, de hoogste. „Volstrekt zeker", onderbrak Rchter Tie. Op scherpe toon richtte hij zich tot de herbergier: „Je bent gierig, Wei. Op zichzelf is dat geen misdaad, maar gierigheid kan leiden tot een misdaad. In jouw eeval tot een afschuwelijke moord. Je kunt het niet verkroppen om af stand te doen van een paar centen, Wei, en je kon het ook niet verkrop pen om afstand te doen van je vrouw. Je hield niet van haar. maar ze be hoorde tot je bezit en wat jou toebe hoorde liet je je door niemand af troggelen. Je dacht dat de kassier Tai Min haar het hof maakte". Hij wees naar het scherm van latwerk. ..Als je daar aan je bureau zat, Wei, hield je je vrouw en je kassier scherp in het oog en hun gesprekken hier bij de balie luisterde je af. Toen je ontdekte dat je kassier een route had aangestreept od de kaart die in de la werd bewaard, concludeerde je dat hij van plan was om weg te lopen met je vrouw. Ik denk dat je con clusie fout was, maar ik kan dat niet bewijzen, want de kassier is dood. En ook je vrouw is dood. Want twee weken geleden heb je haar ver moord". De herbergier hief zijn ingevallen gezicht op. Zijn dunne, kromme neus stak nog meer uit dan anders. „Het is niet waar!" schreeeuwde hij. „Het lage schepsel heeft me ver laten, ik zweer het! Ze. „Maak niet nog meer fouten, Wei!" riep de rechter dreigend. „Je hebt er al twee gemaakt en die zijn vol doende om je op het schavot te bren gen. Je zult worden onthoofd omdat je je vrouw hebt gedood, zonder een spoor van bewijs dat ze overspel had gepleegd. Je eerste fout was dat je je vrouw zó hardnekkig aan haar hoofd zeurde geen geld voor zichzelf uit te geven, dat ze geregeld zoetig heid aannam van je collega van de Negen Wolken hier tegenover. Op de avond dat ze werd vermoord had hij haar nog een paar zoete bonenpas teitjes gegeven. Je tweede fout was dat je niet al haar kleren vernietig de. Ook die fout was het gevolg van* je hebzuchtige geest. In plaats van haar kleren te verbranden, bewaarde je ze om ze te verkopen aan een pandhuishouder. Maar geen vrouw zal er ooit vandoor gaan zonder een paar van haar beste kleren mee te nemen. En jouw vrouw zou zeker haar geliefde rode jak niet vergeten hebben. Ze wist hoe goed het haar stond". De rechter stond op. „Ik zal u nu meenemen naar de voorraadschuur achter deze herberg, heren. Kapitein, laat uw mannen de beklaagde grijpen en volg mij met de luitenant". De rechter liep het kantoor van de herbergier door en stak het achter erf over. De hennen in de kippenren begonnen opgewonden te kakelen, verschrikt door het gezicht van zo veel fraai uitgedoste mensen tussen de spichtige bomen en opgeschoten struiken. De rechter ging de muffe schuur in. Hij schoof een paar gebroken stoelen opzij en baande zich een weg naar de hoop zakken die hem de vo rige avond tot bed hadden gediend. De mieren waarvan hij last had ge had waren er nog steeds. Met horden tegelijk kropen ze uit een gebroken tegel van de vloer naar boven en marcheerden keurig in het gelid over de zakken, om weer te verdwijnen door een klein gaatje in de bakste nen muur, waar een brokje cement was losgeraakt. Hij kwam overeind en draaide zich om. De Opperkamerheer had zijn ar men gevouwen in de wijde mouwen van zijn schitterend gewaad. De ar rogante uitdrukking op zijn gezicht bewees wel dat hij de gang van za ken sterk afkeurde, maar dat hij zich berustend onderwierp aan het hoge re gezag van de Grootinquisiteur. Ko lonel Kang wierp een vragende blik op kapitein Sioe, die zijn wenkbrau wen optrok en zijn luitenant aankeek. Maar Lioe wendde zijn blik geen se conde af van de rechter. Wei stond tussen twee gardisten bij de deur en keek naar de grond. De rechter wees naar de muur boven de zakken van hennep en zei: „Iemand heeft aan dit stuk muur zitten prutsen, op een amateuristi sche manier. Haal een hamer en een koevoet uit de keuken, Lioe!" Na denkend streek hij zijn baard glad. Door het slechte licht was het nieu we, witte cement tussen de stenen hem de vorige avond niet opgevallen. Hij staarde naar de lege balen waar over hij gestruikeld was, en zag nu dat er kennelijk kalk in had gezeten. Dit alles was nu wel duidelijk, al leen, die afschuwelijke nachtmerrie toen hij hier had geslapen.Twij felend schudde hij zijn hoofd. Zodra Lioe een paar stenen had losgewrikt, vulde een misselijk ma kende stank het vertrek. De Opper kamerheer deed haastig een paar stappen naar achteren en bedekte zijn neus en mond met zijn mouw. Lioe leunde nu met heel zijn gewicht op de koevoet en een massa stenen stortte op de vloer. De herbergier draaide zich onverhoeds om naar de deur, maar de soldaten grepen zijn armen. In het gat dat ontstaan was in de muur stond een vrouwelijke gestalte, gekleed in een blauw gewaad. Ze was besmeurd met kalk en cementresten, haar hoofd was onnatuurlijk ver draaid op haar borst gezonken en haar lange haar hing in verwarde slierten neer. De herbergier gilde toen het lijk begon door te knikken en langzaam op de grond smakte. Rechter Tie bukte zich en wees zwijgend naar de twee half verrotte pasteitjes die uit haar linkermouw waren gevallen. Ze waren geheel overdekt met wriemelende mieren. „Ik geef toe dat je weinig tijd had, Wei", zei hij op koude toon, „maar het was een domme fout om haar in te metselen zonder eerst haar kleren te doorzoeken. Spreek op, hoe heb je je vrouw vermoord?" (Wordt vervolgd). (c) TodNdf^ V fOONOER STUDIO 9 SaT-S* V 38-10 7. De machinist duwde met veel moeite de vrachtauto van de overweg af en klom daarna weer op zijn locomotief. „Als ik ooit de figuur tegenkom, die dat ding daar geparkeerd had mompelde hij grimmig. „Dan zal ik hem! De misselijkerd! Om brokken te willen maken! Hoe haalde hij het in z'n hoofd!" Daar had Panda hem antwooord op kunnen geven. Want die herkende de vrachtauto, toen de trein er langs reed. „Daarmee zijn die twee schurken weggereden!", riep hij verrast uit. „Weet U wel? Met die lading brandend zand! Die is natuurlijk opgebrand en nu wilden ze hun laatste sporen vernietigen. Het is maar goed dat ze niet weten, dat we in deze trein reizen en Uw vlam gered hebben." Maar dat wisten Ahmed en Mustafed wél. En daar om sprongen ze behendig op de wagen, toen die langs hen reed. „Nu gaan we korte metten maken!", gromde de kleinste van de twee. „Héél korte metten ATTENTIE .DE LUCHTSLUIS l-3 15 GEOPEND. WACHT OP GROEN LICHT VOOR VERTREK. STEL AUTOMATISCHE PILOOT AP OP RADIOBAKEN WW PAAR GAAN WE DAN! &AT 15 ME WAT J IS t>& ME1.0EN6N-TEEW MMIB ENIGE BEZ16HEID? DAT DOET EEN MENS 60ED, WEER EENS VASTE GROND ONDER DE VOETEN TE HEBBEN MAAR WE Wl HEN GRAAG UW MEIOENEN El I/AND EENSZIEN, PIRATEN MEIER» CWi f— KIJK UIT1. CCIPIB toMinum 3} '»s r» w oitt-jU? t 1742. Ook een zwempak met een be schaafd streepje had de professor nog voor Bram ter beschikking. „Nu moeten we heel voorzichtig wor den", zei de geleerde man, zodra zij bei den een eend hadden opgezet. „Het komt er op aan, dat de eenden niet schuw wor den". ^AWWWVWWWftWWWWWWWWHAWWIWWWAWWVWWAWWIWHWWWWWWMWlWVVWWWWWHMWWWWWW* „Dat begrijp ik", zei Bram. „Ik kan ze alleen maar goed bestude ren, als ze niets van onze aanwezigheid merken", zei de professor. „Dat spreekt vanzelf", zei Bram. „Volg dus mijn aanwijzingen strikt op", zei de geleerde. „Het is in het be lang van de wetenschap. We moeten ge heel onopvalend blijven. „Natuurlijk", zei Bram. Een paar eenden kwaakten. Had Bram de taal kunnen verstaan, dan zou hij gehoord hebben dat ze tot elkaar zeiden: „Pas op, jongens, daar heb je die pro fessor weer". MUZIEK Concertgebouw (Lange Begijnestraat). Dinsdag 20 uur: Concert N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends m.m.v. Theo Olof, viool en Daniël Wayenberg, piano. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstraat 111) 14 uur: „Jerry Lewis in zeven sloten tegelijk", a.l., 19 en 21.15 uur: „The big gundown", 18 jaar. Vandaag vervalt 19 uur. Frans Hals (Frans Halsplem) 14 uur: „Bambi", 19 en 21.15 uur: „The stuntman", 14 jaar. Van daag vervalt 19 uur. Lido (Houtplein) 14 en 20 uur:, vandaag 20.30 uur: „De langste dag", 14 jaar. Luxor (Gr. Houtstraat 139) 14. 19 en 21.15 uur: vandaag vervalt 19 uur: „Topaz", 14 jaar. Rembrandt (Gr. Markt) i4, 19 en 21.15 u., dins dag tevens 16.15 uur: „Het circus", a.l. Vandaag vervalt 19 uur. Roxy (KI. Houtstraat) 14.30, 19 en 21.15 uur: „De wellustelingen", 18 jaar. Vandaag vervalt 19 uur. Studio (Gr. Markt) 14.15, 10 en 21.15 uur: „Asterix en Cleopatra", a.l. Vandaag vervalt 19 uur. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62). Per manente tentoonstelling van werken uit de 17de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dage lijks van 10 tot 17 uur. Zondags van 13 tot 17 uur. Bovendien in het Prentenkabinet „Een keuze uit de collectie Kees Verwey, tot en met 17 mei". Tot en met 10 mei: avondopenstelling van het met kaarsen verlichte museum van 20.30 tot 22.30 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Per manente tentoonstelling van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeldhouw werken. handschriften en kunstnijverheid. Da gelijks behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 uur en van 14 tot 17 uur. Zondags van 14 iot 17 uur. Teylermuseum (Spaarne 16). Permanente ten- -.or:stalling van schilderijen, fossielen, mine- ■n en historische natuurkundige instrumen- Geopend op werkdagen (behalve maandags) van 10 tot 17 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Kondenhornkazerne (Koudenhom). Permanen te tentoonstelling van de stichting Meervoudig Amateur-centrum. Ruimtewaarneming en onder zoek (MACRO). Geopend maandag en vrijdag van 19.30 tot 22 uur. Dinsdag en vrijdag van 14 tot 17 uur. Zaterdag van 13 tot 17 uur. Museum Kunstcentrum De Ark (Nieuw Hei ligland 1 rd). Permanente expositie van voor namelijk Haarlemse kunstenaars. Bezichtiging van de gebrandschilderde ramen uit 1602. Dage lijks, behalve dinsdag, van 10 tot 20 uur. Van 20 tot 24 uur: klassiek grammofoonplatenpro- gramma. Vis- en Vleeshal (Grote Markt). Een keuze uit eigen bezit. Expositie van Amsterdamse impres sionisten tot nieuw figuratieven. Geopend van maandag tot en met zaterdag van 10 tot 17 uur. Zondags van 13 tot 17 uur. Tot en met 3 mei Galerie Eijlders (Haltestraat 11, Zandvoort). van handgeweven wandkleden van Bodil Blok- ker-Veggerby en handgeknoopte rya-modellen uit Scandinavië. Geopend maandag van 13 tot 17.45 uur, dinsdag van 9 tot 12.45 uur, woens dag tot en met zaterdag van 9 tot 17.45 uur. Gemeentehuis Bloemendaal (Bloemendaalse- weg). Tentoonstelling van werken van Bloemen- daalse beeldende kunstenaars. Dagelijks geopend van 14-17 uur. Tot en met 5 meL Galerie Zijlstraat (Zijlstraat 31). Expositie van werken van Ton Sondaar-Dobbelman en Hans Royaards. Geopend dagelijks van 12—17 uur, maandag, woensdag en vrijdag van 20—21.30 uur en zondags van 14.30—17 uur. Tot en met 17 mei. Galerie Eijlders (Haltestraat 77, Zandavoort). Tentoonstelling van werken van Huub van Lith, beeldhouwer en Fred Hakkaart, schilder. Ge opend van dinsdag tot en met zondag 13-17 u. Het Oude Slot (Lelylaan, Heemstede). Herden kingstentoonstelling over de periode 1940-1945. Tot en met 15 mei. Kunsthandel Heerkens ThUssen (Houtplein 13). Expositie in de prentenkamer van tien aquarel len van J. v. d. Veer. Dagelijks van 10-13 en 14-17 uur. Zondags gesloten. Tot en met 9 mei. De Waag (hoek Damstraat/Spaarne). Expositie werken van Lucie Leene, Harry Balm en Henk Ames. Dagelijks geopend van 14-17 uur. Tot en men 18 mei. De Waag, (hoek Damstraat-Spaame) Expo sitie werken van Lucia Leene, Harry Balm en Henk Ames. Dagelijks geopend vam 14-17 uur. Tot en met 18 mei. DIVERSEN W'aagtaveerne (hoek Damstraat/Spaarne). Da gelijks open podium: geopend van 10-24 uur. Vrijdags en zaterdags tot 01 uur. Dagelijks pen- tekenen, schilderen en sieraden maken. Vrijdags kunsttonenauditieprogramma. Electric Centre (Bakenessergracht 10). Dagelijks behalve maandags geopend van 12 tot 17 en van 19 tot 24 uur. Dolfirama (Zandvoort naast Bouwes Palace). Dolfijnenshow: dagelijks 12, 14, 16 en (behalve maandag) 21 uur. Mobilarium, museum met old timers miniatuur trein- en racebanen, dagelijks tot 18 uur. Bowling dagelijks van 14 tot 01 uur. Hotel Bouwes (Zandvoort). Dagelijks: Toni Dispari. Caramella, (Zandvoort). Zaterdag: dansen; The Sellers. Hotel De Schelp (Zandvoort). Dinsdag: Op treden beat- en soulgroepen. Bowling (hoek Orionweg/Delflaan). Dagelijks 10 tot 01 uur: bowling. Kathedraal St. Bavo (ing. Westergrachtzijde) Dagelijks geopend voor bezichtiging van 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Poppentheater Merlijn (Hasselaersplein). Woens dag 14.30 u.„Prins Dadeltje". menshow. Dagelijks geopend van 9 tot 18 uur. Keukenhof (Lisse). Bloemenshow. Dagelijks ge opend van 08 uur tot een hall uur na zonsonder gang. Tulipgarden (Vogelenzangseweg t.o. kerk. Vo gelenzang). Bloembollentuin met miniatuurland schap. Dagelijks van 8 tot 20 uur. Tulipshow (Vogelenzangseweg, Vogelenzang). Bloemenshow. Dagelijks van 8 tot 18.30 uur. BIOSCOPEN City Theater, maandag 21.15 en dinsdag en woensdag 20 uur: „In dienst van Hare Majes teit" (James Bond). TENTOONSTELLINGEN Expositiezaal, Heidestraat, dagelijks van 14 tot 17 uur Tentoonstelling Marinus Fuit. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum Dagelijks (behalve zondags )9.30 tot 12 uur en 14 to 16 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemertraat, Velsen-Noord, is dinsdag open van 12 tot 13.30 uur en donderdag van 12 tot 13.30 en van 20 tot 22 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden, is alle werk dagen van 10 tot 12 uur te bezichtigen. Galerie het Klokgeveltje (Hoofdstraat, Hille- gom) Expositie van werken van Jan Bazuin. DIVERSEN Treslong (Hillegom). Dagelijks, behalve maan dag: diner-dansant. Linnaeushof (BennebroekK Recreatie en bloe« BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). Maandag ge sloten: dinsdag 19 en 21.15 u.: „Meesters in de misdaad". Lu-xor (Breestraat). Maandag 21.15 u.: „Help ik ben nog maagd"; dinsdag 14 u.: „In het sprookjesland van Hans Christian Andersen", 19 en 21.15 u.: „Helpik ben nog maagd". TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie van Annemarie Fischer (schilderijen, gouaches en collages); geopend tot en met 23 mei van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg). Geopend op dinsdag en donderdag van 14 tot 16.30 en van 19.30 tot 21JI0 uur, op vrijdag van M tot 16.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Bever wijk, tel. 02510—25120. BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat). Maandag 20.30 u.: „In dienst van Hare Majesteit"; dins dag 16 u.: „Bambi", 20 u.: „In dienst van Hare Majesteit". TENTOONSTELLINGEN De Vrijburcht (Vrijburglaan). Expositie ,,De bezetting"; geopend tot en met 5 mei dagelijks van 9.30-12.30, 14-17 en 19-22 u. ADVERTENTIE Een van de verworvenheden van 25 jaar vrijheid is dat de familie het goed maakt. Welke familie? Die van ons allemaal. Olie is voor mij Konink lijke Olie, en familie koninklijke fa milie. De olie staat zwak, maar de fa milie sterk. En dan te bedenken dat koningin Juliana jarenlang de dunne draad is geweest waar het hele Oranjehuis aan hing. Ik zou de fysieke eigenschappen van de familie niet zo voor het voet licht gooien als de familie het zelf niet deed. Elk jaar op Koninginnedag verschijnen ze op de televisie, voor de welgestelden zelfs in kleur. Het volk denkt nog te zwart-wit om dat nodig te hebben. Het is een uitgebreide re portage, en ook de familie blijkt elk jaar te zijn uitgebieid. De televisie mag haar bezwaren heb ben, maar twee uur lang het Konink lijk Huis in je eigen huis kan op de meeste mensen niet anders dan ver heffend werken. Het schept een band die je zelfs in je eigen familie niet vaak zult aantreffen. „Kijk die Pieter eens galant zijn", roepen we, alsof we op onze Oudhol landse stoelen hebben plaatsgenomen om een lid van de familie Stastok te beschijnen. Of: „Claus is de enige die het niet koud heeft. Hij is het gewend, hij heeft geen jas". En daarmee leggen we de vinger op een koude zere plek. Het lot heeft beschikt dat Juliana geboren werd op een dag die later allerongeschikst zou blijken om als Koninginnedagdatum te dienen. Haar moeder had nog een mooi voorbeeld gegeven door een hal ve eeuw lang de laatste augustus te handhaven, die volgens de traditie al tijd de laatste warme dag van de zo mer bleek te zijn, wel al met iets van herfstgeuren in de grond en een pool- blauwe lucht waarin de klanken van de fanfares weemoedig verwaaiden, maar toch een dag vol herauten en zonnegoud. Maar haar dochter tqerd geboren op de dag waarop de natuur vaak een heksenketel van onderkoelde regen, sneeuw, ijsbrokken en bevroren sui kermuizen op de Nederlandse mens doet neerdalen bij een kalenderstand die lente suggereert. Als een groep gedetineerden of mar motten moedwillig enkele uren aan dit klimaat werd blootgesteld, zouden de reclassering of de dierenbescher ming in werking treden. Maar wij zien weerloos bij onze warme kachel toe hoe een heel vorstenhuis staat te blauwbekken, zonder kans op een kop hete anijsmelk of een stiekeme slok uit een plat flesje. Onze koninklijke familieleden doorstaan dit zonder een bevroren spier te verstrekken. Wij zijn van goede familie. KEES STIP Het K.N.M.I. deelt mee In de afgelopen dagen verplaatste een hoge- drukgebied zich van de Golf van Biscaye naar het continent en nam daarbij in betekenis af. Hierdoor kwam aan de aanvoer van lucht van zee een einde en werd het belangrijk zachter weer. Zondagmiddag werden waarden bereikt van 16 tot 18 graden. Tijdens weinig vrind en opklaringen vormde zich in de afgelopen nacht op uitgebreide schaal mist. Een actieve storing op de oceaan strekt zich uit tot het zeegebied ten westen van de Golf van Biscaye. Deze storing zal over Noord- Spanje naar de Middellandse Zee trekken. Als gevolg van deze ontwikkeling blijft ons land in een zuidoostelijke luchtstroming en duurt het zachte weer ook morgen voort. Later op de dag nemen de regenkansen echter toe. VOORUITZICHTEN: Waarschijnlijk nog vrij warm en zonnig, woensdag kans op een bui en iets lagere middagtemperaturem. VOOR WOENSDAG: Aantal uren zon 2 tot 9; minimum temperatuur 1 tot 6 graden boven normaal; maximum temperatuur van ongeveer normaal tot 4 graden boven normaal;- kans op een droge periode van minstens 12 uur 80 percent; kans op een geheel droog etmaal 60 percent. temperaturen binnen- en buitenland Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Zd.-Limburg mist mist mist mist mist mist mist mist onbewolkt onbew. Aberdeen mist Athene regen Barcelona mist Belgrado onbewolkt Berlijn licht bewolkt Bordeaux geheel bew. Brussel onbewolkt Frankfort mist Grenoble onbewolkt Benève zwaar bewolkt Helsinki half bewolkt Innsbruck geheel bew. Lissabon zwaar bew. Locamo geheel bew. Londen licht bew. Luxemburg mist Madrid licht bew. Malaga onbewolkt Mallorca zwaar bew. München geheel bew. Nice geheel bewolkt Oslo Parijs Rome onbewolkt onbewolkt onbewolkt imKTKN 3 if <9 a SB BS O 17 6 0 ver. 18 4 0 O 16 8 0 o 16 7 0 w.st. 18 5 0 ozo 14 8 0 w.st. 17 3 0 ono 14 7 0 O 17 9 0 zzo 16 7 0 n 16 3 0 n 12 8 21 n 18 9 0 nw 14 ozo 15 5 0 wzw 23 10 0 o 19 9 0 O 18 5 0 w 17 4 0 w.st. 13 9 1 no 11 -2 0 w 4 0 w 23 11 0 ono 17 10 0 zo 21 9 0 ono 15 7 0 w.st. 25 7 0 nw 22 15 0 ono 20 7 0 zzw 8 7 1 nnw 17 10 0 nno 12 2 0 o 18 7 0 ono 19 4 0 ono 12 4 0.1 w.st. 15 1 0 o 10 6 4 Stockholm geheel bew. Wenen onbewolkt Zurich mist DINSDAG 5 MEI Zon op 5.04 uur; onder 20.11 uur Maan op 4.28 uur; onder 20.42 uur WOENSDAG 6 MEI Zon op 5.02 uur; onder 20.12 uur Maan op *4.49 uur; onder 22.05 uur MAANSTANDEN Nieuwe maan 5 mei 15.51 uur Eerste kwartier 13 mei 11.26 uur Volle maan 21 mei 4.38 uur Laatste kwartier 27 mei 23.32 uur HOOG EN LAAG WATER TE IJMUIDEN DINSDAG 5 MEI Hoog water 3.16 uur en 15.39 uur Laag water 11.22 uur en 23.44 uur WOENSDAG 6 MEI .Hoog water 3.56 uur en 16.18 uur Laag water 12.04 uur en uur Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. i

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 8