L.W.A. Koekenbier bevorderde sfeer en groen in Velsen-Noord NIEUWE REGELING VOOR DOORSTROMING Nuestra Casa Nostra was open huis Geslaagde braderie Schoolsportdag asp. analisten Automaat geforceerd Ophalen grof vuil leidt nog steeds tot misverstanden Uitgevaren visserijvaartuigen JUBILEUM BIJ PLANTSOENDIENST IN DE VISHAL In het kader van Europadag Evangeliesatie- landdag in V eiser beek am* ZATERDAG 9 MEI 1970 c (Van een onzer verslaggevers) VELSEN De heer L. W. A. Koe kenbier uit IJmuiden heeft al direct één dag na de bevrijding de handen uit de mouwen kunnen steken, door als plantsoenarbeider bij de gemeente Velsen zijn aandeel te komen leveren in het herstel van de vele, hier toen aangetroffen vernielingen. Dit was dus woensdag een kwart eeuw gele den, welk feit deze jubilaris, die in gezelschap was van zijn echtgenote en een hunner dochters, vrijdagmid dag in de kantine van de plantsoen dienst een sympathieke huldiging heeft opgeleverd. Centraal Autos puit voor brandweer Bromfietser aangereden Soms enkele dagen voor de deur :"x x Zoals gebruikelijk was wethouder J. G. Kolkman op deze bijeenkomst voor het personeel de eerste spreker, waarbij de wethouder niet verzuimde even te herin neren aan de enorme puinhoop, die de heer Koekenbier aan het begin van zijn car rière in Velsen heeft moeten aantreffen. De heer Kolkman meende overigens dat hier stellig van een mooie carrière kan worden gesproken, omdat de jubilaris zijn huidige functie als ambtenaar VII na di verse verdiende promoties heeft bereikt. Op goed gezag meende de wethouder de heer Koekenbier te mogen typeren als een rustig en betrouwbaar man, met een pret tig karakter, die zijn werk al die tijd uit stekend heeft gedaan. „En dit is boven dien mooi werk geweest", meende de heer Kolkman, „want wat zou deze wereld zon der groen immers dor en grauw zijn ge weest". Namens het gemeentebestuur van Velsen betuigde spreker de jubilaris dan ook zijn hartelijke dank voor de wij ze, waarop hij aan de verfraaiing van de ge meente heeft meegewerkt en met het over handigen van het traditionele geschenk in enveloppe, wenste de wethouder hem en zijn gezin nog vele gelukkige en actieve jaren toe. Vervolgens sprak de heer J. H. van der Burg, directeur van de gemeeiltelijke rei- nigings- en plantsoenendienst, die erop wees dat in Velsen-Noord, waar de jubi laris meestal zijn werkzaamheden ver richt, in de loop der jaren een bijzonder prettige onderlinge sfeer is ontstaan, waar de heer Koekenbier ongetwijfeld een cen trale positie bij heeft ingenomen. Het is zelfs zo dat bijna niemand die hier een maal is aangesteld, later nog tot overplaat sing kan worden bewogen. Door dit alles loopt het in Velsen-Noord steeds gesmeerd en heeft dit deel van de gemeente voor de directeur slechts weinig problemen. Verder meende de heer Van der Burg te hebben geconstateerd dat de voorbeeldige groenverzorging in Velsen-Noord ook op de bewoners een gunstige invloed heeft. Wethouder J. G. Kolkman overhan digde de jubilaris het geschenk van de gemeente. zodat hier minder wordt vernield dan el ders in de gemeente. Spreker was de ju bilaris dan ook bijzonder erkentelijk voor zijn belangrijk aandeel in deze gunstige ontwikkeling, zodat h(j met voldoening vaststelde dat de heer. Koekenbier b(j de gemeente nog een aantal jaren voor de boeg heeft, waarin hij zijn gewaardeerde krachten ook kan wijden aan het nieuwe recreatieproject, dat men hier thans on der handen heeft. De heer Van der Burg besloot zijn toespraak met gelukwensen en het overhandigen van een kist sigaren. Nadat de heren J. de Feber en G. Wessel hier namens het jubileumfonds nog een bloemstuk je en een enveloppe met inhoud aan hadden toegevoegd, was het de beurt aan de jubilaris voor een kort dankwoord. Hij toonde zich hierbij bijzonder erkente lijk voor de vele vriendelijke woorden die hij had mogen beluisteren, hoewel de heer Koekenbier toch een groot deel van deze lof wilde toekennen aan de gehele ploeg in Velsen-Noord, waar men hem dit ple zierig werken mogelijk heeft gemaakt. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. In de raadsvergade ring van donderdagavond biedt het college van B. en W. een andere regeling aan, die de krotontruiming en doorstroming moet bevorderen. Het is een nieuwe regeling van de regering, die in de plaats komt van de doorstromingsmaatregelen, welke geen succes zijn gebleken. De regeling is van toepassing indien iemand een huis verlaat, waarvan de huur niet meer dan 140 per maand bedraagt, en een huis betrekt waarvan de huurprijs minstens vijftig procent hoger ligt ter wijl deze huur minstens tien percent van het jaarinkomen moet zijn, doch niet meer meer dan 250 per maand. De regeling is ook van toepassing indien men van een wo ning, die niet meer dan 140 per maand doet, verhuist naar een huis dat twee ka mers minder heeft. De vergoeding be staat dan uit een vast bedrag van 550 en 100 voor elk procent dat de jaarhuur ho ger ligt dan tien procent van het jaarinko men met een maximum van 700. Indien iemand verhuist van een krot naar een an dere woning, dan krijgt hij een vast be drag van 1000 plus de helft van het ver schil in huurprijs per jaar van het krot en de nieuwe woning met een maximum van 500. Onder krot wordt verstaan een nood woning, een woonwagen, een woonschip, een keet, en dergelijke. De vergoeding voor verhuizing uit een krot is zo hoog, omdat men er van uit gaat dat een zeer slechte woning wordt verlaten en er dus hoge kosten moeten worden gemaakt om de nieuwe woning in te richten. Het college vraagt verder om de veror dening voor het ophalen van huisvuil in laadkisten te wijzigen. Me nwil hiermee onder meer bereiken dat het gebruik van laadkisten tijdens het seizoen (1 april30 september) toeneemt. De tarieven worden verhoogd, ook voor het ophalen van huis vuil op verzoek. Wie huisvuil kwijt wil en dat niet kan aanbieden in een vuilniszak of als pakket, kan de reinigingsdienst bestellen, waarvoor dan vijftien in plaats van de huidige tien gulden per vrachtauto dient te worden betaald. De brandweer heeft een nieuwe auto spuit nodig, omdat de oude (met lage- drukpomp) mechanisch verouderd is en niet meer voldoet aan de eisen. De aan koop van een nieuwe vergt een bedrag van 75.000. De besommingen van vrijdag 8 mei 1970: GO 20 15.000, 22 18.000, KW 51 7.380, 101 10.800, 109 1.400, 130 3.350, 160 3.680, 178 4.080, 211 1.650, 215 10.790, 226 6.030, YX 14 12.790, 25 4.070, 32 15.240, 36 16.700. 38 4.070, 42 f 7.970, 48 12.360, 56 10.000, VD 28 1.130, 53 2.650, VL 7 8.180, 110 8.140, 121 8.350, 131 11.900, IJM 18 8.380, 23 3.350, 37 15.600, 44 6.060, 17 380. Zaterdagmorgen zijn in Scheveningen aangevoerd: 160 kisten schelvis, 410 pre- miekisten schelvis, 50 wijting, 100 pre mielasten wijting, 180 kisten gul, 60 kool- vis, 20 verse haring, 830 premiekisten ha ring, 960 kisiten makreel, 200 premiekis ten makreel, 350 kisten schol, 50 diversen 650 stuks kabeljauw en 23.000 kilogram tong. Urk. Vrijdag zijn in Urk door 48 vaar tuigen aangevoerd: 50.130 kilogram tong, 3227 tarbot, 1040 griet, 60.000 schol, 6000 kabeljauw, 2800 wijting, 3600 schar. Prijzen in centen per kg: tong 483-657, tarbot 292-775, griet 116-272, schol 30-80, kabeljauw 40-95. wijting 24-105, schar 20-49. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Nuestra Casa Nostra was vrijdag een open huis voor de in woners van Beverwijk. Men had dit cen trum voor de buitenlandse werknemers opengesteld in het kader van de viering van Europa-dag, waarvoor het Comité Europadag het initiatief had genomen. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De braderie in de Breestraat en de Begijnenstraat welke is gehouden in navolging van de verleden jaar gehouden braderie en bijna ge heel in het teken heeft gestaan van de kunst, is volkomen geslaagd. Zowel in de middaguren, als 's avonds was het ge zellig druk in beide winkelstraten waar ook de winkels zich in een goed bezoek hebben mogen verheugen. Ook aan de kramen is over het algemeen aardig za ken gedaan, al overtrof hier wel het aan tal kijkers de kopers. Men kon er terecht voor schilderijen, pentekeningen, aqua rellen, doch ook voor tal van siervoor werpen, hand gesmeed, geëmailleerd en in welke vorm dan ook. Daarnaast waren er de onontbeerlijke kramen met vis, pa tates, ijs, bloemen en de overige veel heid aan artikelen welke nu eenmaal bij een braderie behoren. Verleden jaar deelde ook de Zeestraat mee in de voor delen van een kunst-braderie, doch om verkeerstechnische redenen was het niet mogelijk dit jaar wederom kramen in het eerste gedeelte van de Zeestraat te plaatsen. Volgende week zullen op de Luilak- markt de bloemenkramen ongetwijfeld overheersen; de drukte zal er echter, zo als gebruikelijk, niet minder om zijn. Vanaf 's middags twee uur kon men inaan de manifestatie op vijf mei op het „de casa" terecht, waartoe op speciale Hilbersplein. Ook de partnerstad-gedach- borden op de kunstmarkt naar de Dr. Schuitstraat werd verwezen. De heer S. Smit, directeur van de VW, kwam in zijn functie van voorzitter van het Co mité Europadag zijn erkentelijkheid be tuigen voor de gastvrijheid bij dit initia tief. Hij overhandigde de directeur van de Peregrinusstichting, de heer A. A. J. van der Velden, een tekening van Jan van der Schoor, welke een goede plaats zal krijgen in het centrum. De heer Van der Velden vond het een buitengewone geste, die zeer belangrijk kan worden om dat het er bij de buitenlandse werkne mers niet alleen om gaat dat ze onder ons werken, maar ook dat ze als broeders onder ons ontvangen worden. In het kader van Europadag paste niet alleen „open huis", maar ook de deelname te wordt hierbij betrokken, maar dat ge beurt pas in september als een groep mensen uit Neuwied de gast zal zijn van het Comité Europadag. Het „open huis" van Nuestra Casa Nos tra was niet tevoren aangekondigd, doch kreeg toch nog wat bezoek door de bor den op enkele kraampjes van de kunst markt op de Breestraat, al dient gezegd te worden, dat de belangstelling van de Nederlanders uitermate gering is ge weest, Niettemin is het voor de buiten landers een gezellig gebeuren geweest. De zaalhandbalwedstrijd tussen twee herenteams, waarvan deze foto een spelmoment weergeeft, vormde een onderdeel van de sportdag van de school voor assisterend laboratorium- personeel, welke vrijdag in de Dr. Prinsenhal in Heemskerk gehouden werd. In totaal vijftig leerlingen van deze analistenschool zowel jongens als meisjes in leeftijd variërend van 17 tot 22 jaar ruilden op deze dag de collegebanken voor de sporthal om eikaars krachten te meten in volley en zaalhandbal. Drie dames- en vijf herenteams speelden 's morgens een onderlinge volleybalcompetitie. Tij dens de middaguren betwisten twee dames- en drie herenteams elkaar de eer in een aantal zaalhandbalwed strijden. Twee docenten hadden de organisatie en de leiding in handen. Medeleerlingen traden als scheids rechter op. (Van een medewerker) VELSEN. In Velsen wordt op 18 mei opnieuw een evangelisatielanddag gehou den. De tent zal op deze tweede Pinster dag weer in het park Velserbeek staan. Samenkomsten zijn er om half elf, twee uur en kwart voor vijf. Als sprekers tre den op rev. G. A. Brucks, Th. Dikkes, Jb. Klein Haneveld, ds. J. A. Malgo en ds. G. van 't Wout, Algemeen zangleider is John Buurman. De middagbijeenkomst zal geheel staan in het teken van de jeugd. Rev. Brucks zal spreken over: „Hoe groot is je we reld, christen?" en medewerking wordt daarbij verleend door Ken en Kathy B- jamin en de „Sound of Freedom," een zanggroep uit Woerden. Verdere muzika le bijdragen zijn te verwachten van John Buurman en Aad Heemskerk, het trio Niemeyer uit Alphen aan de Rijn en de organist Eef Korf. In een aparte tent worden kinderssa- menkomsten gehouden onder leiding van Herman en Netty Verwoerd, met onder meer als medewerker de verteller Jan Oosterwelder. De allerkleinsten worden in een andere tent onder goede leiding be zig gehouden met verhalen en spelletjes. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK Op de hoek van de Gladiolenlaan en de Wijk aan Duinerweg is zaterdagmorgen vroeg een bromfiet ser, die volgens de politie de bocht te ruim nam, door een auto aangereden. De man, een 74-jarige inwoner van Uit geest, is met hoofdwonden naar het St. Jozef ziekenhuis in Heemskerk gebracht Serenade. De jeugdafdeling van de IJmuider Harmonie heeft vrijdagavond een serenade gebracht aan het echtpaar Strating aan de Lindenstraat, dat het veertigjarige huwelijksfeest vierde. De jeugdafdeling begaf zich ook naar de Beu kenstraat, om een hulde te brengen aan mevrouw Evers, die de pantalons van het jeugdkorps heeft vervaardigd. Europadagvoorzitter S. Smit over handigt de tekening aan Casa-Nostra- directeur A. A. J. van der Velden. (Van een onzer verslaggeefsters) BAKKUM. In de nacht van donder dag op vrijdag zijn op het kampeerterrein aan de Zeeweg uit een douche-automaat honderdelf kwartjes gestolen. De geldlade is met geweld uit de automaat getrokken. Van een andere automaat probeerde men tevergeefs de geldlade open te breken. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De overgang van vuil nisemmers naar plastic zakken voor het ophalen van huisvuil is een succes ge worden. Het enige probleem blijkt in de praktijk te zijn het ophalen van grof vuil, waarvoor een systeem is ontworpen dat zeer eenvoudig is, maar toch misverstan den blijkt op te roepen. Niet alle inwoners waren blij met de invoering van de plastic zakken en deze vereisen natuurlijk enige aanpassing, die echter al snel geen moeilijkheden meer IJMUIDEN MAANDAG 27 APRIL. MK Dageraad IJM 4. DINSDAG 28 APRIL Hektrawler Zeehaan IJM 57, Holland KW 123, MT Delft IJM 37, Ora et Labora KW 51, ML Nestor KW 101. WOENSDAG 29 APRIL Hektrawler Rijn mond II KW 43. VRIJDAG 1 MEI Hektrawler Tetman Hette KW 74, MT Brittenburg KW 121, MK Cornelia KW 174, Valk KW 185. MAANDAG 4 MEI Hektrawler Cornells den Duik KW 144, MT Haarlem IJM 9, Protinus IJM 154, Koraalbank KW 3, Wilhelmina Johanna KW 39, Antje KW 49, Jacob KW 55, Dirk Maria KW 80, Albatros KW 87, Marry Marian KW 149, Soli Deo Gloria KW 152, Francina KW 153, Jan Maria KW 171, Onderneming III SCH 117, Cornelia Ma ria SCH 135, Onderneming' I SCH 261, Elly VL 73, Voorbode VL 103, ML Sola Gratia KW 52, Marjan KW 130 (6 mei binnen), Jacoba Catha- rina' KW 132, MK Neeltje IJM 2 (6 mei binnen), Noordzee IJM 3 (6 mei binnen), Gelria IJM 18, Eben Haezer IJM 23 (6 mei binnen), Maarten Cornelia IJM 44 (6 mei binnen), Swift IJM 54, Rudi Robert KW 66, Arie KW 67, Alnilam KW 90, Arandje KW 98, Alie KW 109 (6 mei bin nen), Rianne KW 110, Wilma KW 113, Klazina Maryke KW 127, Urania KW 136, Maartje Jacoba KW 137, Anna Lydia KW 145, Cornells van Bee- len KW 146, De Vrouw Alida (6 mei binnen), Helena KW 164, Alida Jacoba KW 165, Aquarius KW 173, Dirkje KW 178 (6 mei binnen), Aleida KW 183 Elly KW 187, Hans KW 189, Deo Volen- te KW 191, Vrouw Prijna KW 193, Eben Haezer KW 194, Willem Senior KW 197, Antje KW 200, Waterman II KW 202, Yvonne Yolande KW 206, En Avant KW 210, Geertruida KW 211 (5 mei bin nen), Marlena KW 212, Jana KW 213, Klaas Dub- belaar KW 214, Anna Hedrika KW 215, Carry Anita KW 218, Janny Jacoba KW 220, Arte Ja cob KW 21, Maarten Cornells KW 222, Tiny WR 33, Dieuwina WR 45, Bastiaan WR 61. DINSDAG 5 MEI MK Geertruida KW 211 (6 mei binnen). WOENSDAG 6 MEI MT Sakina Martine KW 32, Marian Ellen KW 159, Caroline VL 90, Voorwaarts VL 142, ML. Sursum Corda KW 124, Marjan KW 130, MK Neeltje IJM 2, Noordzee IJM 3, Eben Haezer IJM 23, Maarten Cornells UM 44. De Vrouw Alida KW, 160, Dirkje KW Solea KW 180. Zo rijden de vuilniswagens volgen de week door de stad. Misschien zal het misverstand over het ophalen van grof vuil nu uit de weg worden ge ruimd. opleverde. Een groot voordeel voor de Reinigingsdienst is, dat men met twee wagens kan werken in plaats van met vier, wat ook in het personeel scheelt. Voor het personeel zelf is het voordeel dat de zakken veel gemakkelijker hanteerbaar zijn dan de emmers. Na de overgangsperiode gaat het uit stekend. Alleen de behandeling van het grof vuil is nog niet iedereen duidelijk. Grof vuil wordt alleen op woensdagen opgehaald volgens een eenvoudig schema: op de eerste woensdag van de maand bij de mensen, van wie het gewone huisvuil op maandag wordt opgehaald, op de twee de woensdag voor de mensen bij wie dinsdags het gewone vuil wordt opge haald, op de derde woensdag voor de donderdag-route en op de vierde woens dag voor de vrijdag-route. Nog veel mensen zetten grof vuil voor de deur op dagen waarop de reinigings dienst niet langs komt. Het lijkt alsof de gewone dienst best wat meer dan de plastic zakken kan meenemen, maar het is te begrijpen dat men hieraan niet kan beginnen, omdat dan juist het systeem in gevaar komt. Neemt men bij de een wél een oude stoel of ander grof vuil mee, dan moet men het hij de ander ook doen, wat tot gevolg heeft dat men veel te lang over de route doet, zodat men zich niet aan het (krappe) tijdschema kan houden. Het komt voor dat mensen grof vuil te vroeg buiten zetten, soms een week of enkele dagen, en het daar laten staan. Indien deze mensen op de derde of vierde etage van een flat wonen, dan heeft de reinigingsdienst daar alle begrip voor, doch wijst er op dat dit niet zo leuk is voor mensen op de eerste verdieping, die er een week lang tegenaan moeten kijken, terwijl de hygiëne in het algemeen niet wordt bevorderd, nog afgezien van de smerige aanblik. Een poging om de mensen op de juiste dag te wijzen is het aanbrengen van de aankondiging „Woensdag wordt grof vuil opgehaald" op de wagens van de gewone route. Het effect hiervan is niet zo groot als men graag zou willen. Misschien zal het wel lukken met nieuwe borden.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5