Bloemen voor Moederdag zullen niet goedkoop zijn Successen voor drumbands uit V eisen Nieuwe brug bij Noorder sluis Strandreiniging in Velsen nog altijd een moeilijke taak Publiek werkt weinig mee Stormvogels strijdt fel voor behoud van positie Burgerlijke stand Heemskerk Ook planten zijn duur Wegens bouw gemaal Betaald wandelen voor Indiaas dorp Protest tegen .dodenweg" BURGERLIJKE STAND BEVERWIJK TAXI 3000 TEL. 23000 stuk. Ook de potplanten waren duur. Voor al woensdag toen er een groot aanbod was, zag men meerdere malen planten boven tien gulden per stuk verkopen. Van ko perszijde was er een ongekend grote be langstelling, meerdere malen zaten er 250 kopers uit binnen- en buitenland op de tribune. De prijzen van vrijdag waren allium 30, anjer 28-52, trosanjer 230, anemoon 120- 95, anthurrium 120-250, calla 30, chrysan ten 280-430, duizendschoon 160-185. fresia 130-240, gerbera 18-40, gladiool 50-100, per stuk, iris 95-180, ixia 55-120, lely per tak 50-120, per kelk 9-18, margriet 120, nar cis 15-46, orchidee 110, ranonkel 90. roos 40-100, baby roos 18-28, tulpen 80-210. Planten: anthurium 540-700, begonia 40- 75, cineraria 110-150 en potchrysant 65- 100. BEVERWIJK. Aan de bloemenveiling ,,'t Centrum" heeft men, ondanks de warm te, een heel goede week meegemaakt. Men veilde iedere dag, er waren constante aan voeren waarby alle bloemen voor vrij hoge prijzen verkocht werden. Vooral op bevrijdingsdag en Hemelvaartsdag was er veel belangstelling van de zijde van het publiek. Het bloemetje voor Moederdag zal niet goedkoop zijn. Vooral de rozen, anjers en freesia's liepen hoog in prijs op. Om met de rozen te beginnen: in het begin van de week liepen de prijzen van de Bassara op tot 115 cent per stuk, dat is 23,— per bos maar ook de kleine Carol en Carnet er waren partijen van vijfduizend stuks gingen tot 42 cent per stuk. In het midden van de week kwamen er partijen freesia van ongeveer zeshonderd bosjes, met als hoogste notering 3,75 per bosje. Er waren ook nog dure Lathyrus, Violieren, Orchidee, Gerbera en Lelies. Bij de bolbloemen leek het er in het be gin van de week op, dat de tulpenprijzen belangrijk zouden teruglopen, maar dit was maar van korte duur. De prijzen liepen onder druk van de andere dure bloemen weer op. Zo betaalde men vrijdag voor een bos gesneden tulpen met een blaadje, tot een gulden en gingen de lange tulpen bo ven twee gulden. Narcissen raken op. maar de rood-cuppen kwamen nog tot 48 cent per bos. Er was een grote aanvoer van irissen, deze kwamen vooral uit Friesland. Partijen van tegen de duizend bossen wa ren geen zeldzaamheid. In het midden van de week kwamen de Wedgewood tot 260 en de Ideaal tot 320 cent per bos, later kocht men weer even goedkoper. Gladio len gingen tot een gulden per stuk de jaar- rond chrysanten brachten het tot 440 cent per bos, anjers kwamen boven 50 cent per (Van een onzer verslaggevers) VELSEN De jeugddrumband „Schul pen en De Meerweide" uit Velsen-Noord en het tamboer- en majorettenkorps „Soli" uit Santpoort, beide korpsen onder leiding van instructeur P. Koning, behoor den op Hemelvaartsdag tot de achten vijftig drumkorpsen en showbands, die in Medemblik hebben deelgenomen aan het internationaal drumbandconcours om de „Gulden Drumcup". Des morgens kwam „Schulpen en De Meerweide" uit in de middenklasse voor de marswedstrijd, welk optreden met 238 punten en een tweede prijs werd beloond. Mejuffrouw Mary Koopmans verwierf hier als tamboer-maitre zelfs de eerste prijs. Des middags was het daarop de beurt aan „Soli", welk korps eveneens in de middenklasse een show moest verzorgen van ongeveer tien minuten. Ook dit korps werd met 236Vi punten een tweede prijs toegekend, terwijl de tamboer-maitre, me juffrouw Henny Böhm eveneens goed bleek voor een eerste prijs in de afdeling show. Ongetwijfeld fraaie successen voor deze Velsense korpsen, vooral omdat er ver enigingen zijn geweest met meer dan honderd musicerende leden, welke met minder genoegen moesten nemen. Tevens was dit een goede start voor „Schulpen en De Meerweide", welk korps 8 augustus in Kerkrade zal uitkomen op het „Wereld Muziekfestival". (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. Ter verbetering van de waterhuishouding in Noord-Holland wordt in de komende jaren ten noorden van de bestaande spuisluis in IJmuiden het grootste gemaal van Nederland gebouwd. Het Spuikanaal wordt verbreed. Om de nodige werkruimte te verkrij gen wordt de bestaande weg over de slui zen een flink stuk ingekort. Door middel van een tijdelijke brug over het Spuika naal laat Rijkswaterstaat een grote lus in de weg vervallen. De nieuwe brug krijgt twee rijstroken voor het autoverkeer en één voor de fietsers en voetgangers in beide richtin- gen. De Sluisweg wordt voorbij de spuislui- zen naar/ het noorden verlegd, waardoor men tevens ruimte krijgt om het Binnen- spuikanaal te verbreden. Om het hoogteverschil ter plaatse te overbruggen wordt er naar het Hoogoven terrein toe een nieuwe lus in de Sluisweg gelegd en in verband hiermee is de in gang-Zuid van Hoogovens al een paar honderd meter naar het oosten verplaatst De nieuwe brug is, zoals uit de hier bij geplaatste foto blijkt, al nagenoeg gereed. Voor het doorgaande verkeer is de Sluisweg niiet van zo'n grote betekenis. Men prefereert de snellere oeververbin dingen via Velsertunnel en pont. Maar voor het plaatselijk en toeristisch ver keer is de weg over de sluizen, die dank zij de nieuwe brug kan worden gehand haafd., nog van groot belang. Voor het dienstverkeer in het sluizengebied is de weg onmisbaar. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Vrijdagmiddag is een deel van het personeel van de ge meentelijke reinigingsdienst in Vel sen onmiddellijk begonnen met het inlopen van de achterstand, die ten gevolge van de recente feestdagen bij de vuilopruiming op het strand moest ontstaan. Deze werkzaamheden, eerst bestaande uit het verwijderen van het kleine vuil, zijn vrijdagavond nog voortgezet, waarna volgende week het grove vuil grondig zal worden aange pakt. Het heeft de reinigingsdienst de laatste tijd in dit opzicht niet bepaald meegeze ten. Eerst de storm, waardoor het strand van het (on)nodige wrakhout en andere aangespoelde ongerechtigheden werd voor zien en direct daarop de feestdagen, die ook een groter aanbod van huisvuil dan an ders ten gevolge hebben gehad. Voor het ophalen hiervan moest alle mankracht van de reinigingsdienst worden ingezet, zodat korte tijd voor het strand geen personeel beschikbaar is geweest. Nu hebben de strandbezoekers zich dinsdag en donderdag ook weer niet onbe tuigd gelaten, door hun aanwezigheid ken baar te maken met een waarlijk ontstel lende voorraad papier, plastic en lege blik jes, waarbij men opnieuw onverantwoor delijk genoeg is gebleken om ook enkele glasscherven niet te verwijderen. En dat met al die spelende kinderen op blote voe ten! In dit opzicht blijkt het publiek nog altijd moeilijk op te voeden. Door dit alles is het strand de laatste dagen allerminst een toonbeeld van reinheid geweest, waar de reinigingsdienst nu weer in probeert te voorzien. Overiegens blijft het strand voor het ge- I meentebestuur een zorgenkind, waarbij men de verantwoordelijke instanties aller minst nalatigheid kan verwijten. Velsen be hoorde immers tot de eerste gemeenten, waar men speciaal en duur materiaal heeft willen aanschaffen, dat voor het re gelmatig schoonmaakproces kan worden ingezet. Een en ander heeft echter niet het gewenste resultaat, wanneer het publiek blijft weigeren zijn medewerking te ver lenen. Daarbij bevorderen ook de pieren het aanspoelen van allerei rommel, zodat wethouder Kolkman niet ten onrechte wel eens verzucht: „Wat hebben we hier toch een duur strand!". .-I*»-» (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De Sociale Aktie Groep IJmond gaat een nieuwe actie ont ketenen als bijdrage ir. de ontwikkelings hulp. Voor een project in een klein In diaas dorpje wil de groep de leerlingen van scholen voor voortgezet onderwijs kilometers laten lopen, die „betaald" worden door anderen. Het is de bedoeling dat op tweede pinksterdag wandeltochten worden ge houden van tien, twintig of dertig kilo meter. Wie deelneemt, eventueel in klas- severband, moet ervoor zorgen „spon sors" te hebben, die een klein bedrag per kilometer geven. Zo kan iedere leerling die enkele sponsors heeft ongemerkt een flink bedrag binnenbrengen. De groep, waarvan pater Schweigman van het Pius X-college coördinator is, rekent voor dat, indien er duizend leerlingen deelnemen, de opbrengst wel tienduizend gulden kan worden. Wie op tweede pinksterdag, 18 mei, beslist niet mee kan doen, krijgt op zaterdag 16 mei de gelegenheid. Vanaf dinsdag 12 mei kunnen deelnemers,, die sponsors gevonden hebben, deelnamefor mulieren ophalen in het Pius X-college. De opbrengst gaat naar het dorp Chey- yur in Madras, India, waar gebrek aan water voor de bevloeiing is. Het pro bleem kan worden opgelost door twee putten te slaan en een eenvoudig irriga tiesysteem aan te leggen. Zo lag het IJmuider strand er vrijdag weer bij. „Laat niet als dank voor het aangenaam verpozen GEBOREN: Martine A. d. v. M. J. Kole en A. G. Pen; Roberto z. v. G. Scales en A. Spieker; Monique P. H. d. v. J. W. Hoogmoed en A. H. J. Prins; Suzanne M. d. v. A. J. M. Vendel en M. M. Nimis; Gerardus M. z. v. G. Vergonet en M. J. Minneboo; Jacqueline d. v. W. J. F. Hemm en R. van den Braber; Cynthia C. d. v. J. Peperkamp en C. C. Bacht. ONDERTROUWD: T. C. A. Hoogland en J. D. Seriier; J. M. Bijwaard en C. Tabak; G. Smit en H. M. Beusdorp Asmus; P. J. de Kuijer en M. van Oorsouw; A. Bleeker en W. A. Vrijer; W. N. L. Kanaap en E. H. R. Alders; S. J. Jelsma en J. W. Weima; A. den Hartog en M. J. Nooij; IJ. Fabian en H. W. M. Welboren; J. M. Beemsterboer en J. Mörtl. GETROUWD: W. A. Muller en E. Cox; R. H. Roos en C. D. Bouwman; A. N. van den Booren en G. Ravenhorst; P. P. M. Spruijt en E. Roelfs; J. W. van Vuuren en M. M. Zoete; G. W. van Houwelingen en J A. Ubels; A. Oudega en A. H. van den Berg; E. F. Kaller en A. M. E. Jaapies; C. A. M. Ruurda en E. Groenland; P. L. Lammers en C. M. Krottje. OVERLEDEN: M. C. Rijke, 72 jaar, ge huwd met H. J. van der Wijst. In de derde klasse A wordt de competi tie zondag afgesloten. Mogelijk volgen nog enkele beslissingswedstrijden tussen Helder, RKAFC, Alcmaria Victrix en West Frisia in verband met de degrada tiestrijd. Kampioen De Kennemers speelt thuis tegen HSV, tot donderdag nog een concurrent. Beverwijk gaat naar Eg- mondia en ADO'20 treft een degradatie kandidaat: de Heemskerkers gaan op be zoek bij RKAFC. In de vierde klasse C zullen zondag de beslissingen wel vallen. Halfweg kan door een zege in de thuiswedstrijd tegen Schoten het kampioenschap behalen. Wint Half weg niet, dan hangt het kampioensfeest af van de verrichtingen van de enig over gebleven concurrent, KIC. KIC speelt de derby tegen VSV dat de laatste weken goed draait. Mocht KIC winnen en Halfweg verliezen, dan wordt de laatste wedstrijd KICHalfweg op 18 mei nog interessant. NAS krijgt in deze afdeling de laatste kans op behoud van het vierdeklasserschap: de ploeg uit Halfweg moet dan de uitwedstrijd tegen Renova winnen, anders degraderen zij. Waarschijnlijk zondag a.s. vreugde en verdriet in voetbalminnend HalfwegZwa nenburg. ADVERTENTIE IJMUIDEN Tel. 14864 - Garage: Scheldestraat 87 Voor BEVERWIJK: Garage: Breestraat 55 De strandreinigingsdienst in actie. nes W. z. v. G. M. van Tunen en M. R. C. de Rijck; Claudia d. v. J. Niesten en M. J. F. Vessies; Marcus A. z. v. G. J. H. J. Nijman en M. C. M. Deen; Michael J M. z. v. T. A. M. de Winter en E. J. C. van der Veen; Albertus J. P. M. z. v. J. A. J. M. de Groot en P. M. van Bentem. ONDERTROUWD: Willem C. H. Dekker en Jeane E. E. Dauphin; Gerardus T. Dudink en Helena A. Rijs; Franciscus C. R. te Welscher en Hendrika C. Sinnige; Pieter Bergsma en Cecilia T. B. M. Hee- rens; Johannes J. Butter en Johanna G. Bakker; Willem C. Marinus en Saapke Weerman; Willem Wijnia p" FVosina H. van Galen. GEBOREN: Jurgen P. M. z. v. P. T. G. Acquoij en M. C. J. van Gelderen; Paul G. T. z. v. H. J. Moerkamp en B. H. M. Bakker; Marco C. z. v. G. van Twuijver en H. A. Kuilman; Paul z. v. U. Wijngaar den en I. J. H. de la Rie; Duan F. S. z. v. M. Vogelzang en J. T. Veldhuis; Marije I. d. v. W. F. van der Heijdt en C. Bosman; Peggy d. v. J. den Dikken en H. Smit; Michael z. v. J. H. Deiman en G. J. Aal- bersberg; Guido F. z. v. F. H. A. Winkel man en F. van der Wissel; Sjoerd D. z. v. B. Wiersma en H. C. A. Westra; Pauline A. H. d. v. B. J. van der Meij en H. H. M. Pels; Yvonne P. M. d. v. A. C. B. G. Ga briels en P. M. G. de Pauw; Erika N. M. d. v. A. J. Biesbroek en C. I. M. Warnink; Peter H. z. v J. P. D. van Kan en M. W. G. Hillebrink; Daniëlle d. v. J. Haagen en A. M. G. Geels; Ellen C. d. v. A. Marcus en J. P. de Ligt; Ronald G. N. z. v. G. W. F. Rijkers en L. J. E. Bloemzaad; Johan- GETROUWD AH nsen en Alida J. C. Borg. OVERLEDEN: Hubertus P. Heester beek, 63 jaar; Ronaldus J. C. Vrenegoor, 3 jaar.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 7