HA I LSS N (ALE I0ER en BAS PANDA EN HET VUURVERVOER ARMAN EN ILVA POLLE, PELLI EN PINGO r voor Haarlem en de IJmond ngestlpt Vrij zvarm Weer bomaanslag in Grenoble ^^1 it 4 9f *1 ZATERDAG 9 MEI 1970 8 ZAl Een rechter Tie-roman door R. van Gulik 3 IKHE8 EERST OPETENil EEN IDEE-'^" IK WAS EIGENLIJK OP JACHT NAAR HET ZEEMONSTER»»» ZEEMONSTERV HIJ LEEFTOP EEN El- JA. WI4 OOKJyl lANt>, NIET VER HIER VANDAAN Haarlem en Omstreken Bollenstreek V elsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk Gesprek met minister over sergeant Meijer ■Sis Sa ^WWWMVWWVWWWWWWWWWIAIIWIWWWMWIIIIWMVWIIWWWWIIWIAIWWWIIWWMWWWWWWWIIWIIWWWVWWIWIIIIWiy 45) Kijk, deze zeldzame bloem heeft zich plotseling geopend! Ziet ge die tere. fraaigevormde bloemblaadjes, die fluwelige kleur! Ik had deze plant per speciale koerier uit het zuiden laten overbrengen. Drie maan den heb ik er persoonlijk alle zorg aan besteed, maar ik had nooit dur ven hopen dat ik haar zou doen ont luiken!" Rechter Tie boog zich over de or chidee die zo groot was als een man nenhand. Ze wortelde in het holle van een palmboom en had zich aan gevlijd tegen de rots. De gele bloem blaadjes met de paarszwarte vlek jes gaven de bloem een bijna kat achtige gratie. De orchidee ver spreidde een zwakke maar heel ei gen geur. „Ik moet toegeven dat ik nog nooit zoiets gezien heb", zei de rech ter, terwijl hij zich oprichtte. „En nooit zult ge zoiets meer zien", zei de oude man kalm. Hij knipte de steel door met zijn lange nagels en bracht de bloem naar zijn neus. Langzaam bewoog hij de or chidee heen en weer en vervolgde: „Toen ge hier eergisteren uw op wachting maakte, Tie, wist ik met een dat u niet zomaar een dokter kon zijn. Bij het zien van mijn fa voriete beul achter mijn stoel had u moeten sidderen van angst, moeten kruipen in het stof. In plaats daar van wisselde u rustig diepzinnige op merkingen met mij uit, alsof ik uw gelijke was. De volgende keer dat u een rol speelt, moet u erop letten ook uw persoonlijkheid te maskeren, Tie!" „U hebt doelbewust geprobeerd mij te laten vermoorden," zei de rechter „Maar het geluk was aan mijn zijde en aanstonds zal ik het parelsnoer teruggeven aan Hare Kei zerlijke Hoogheid. Daarom vraag ik nu uw toestemming de Gouden Brug te mogen overschrijden. De oude man draaide de bloem om en om in zijn magere hand. „Begrijp me niet verkeerd, Tie. Ja, ik wilde macht. De vrijwel on beperkte macht van iemand die het schuldig geheim van een Keizer kent. Maar ik had ook een heel ander, veel sterker motief. Ik wilde de Der de Prinses altijd bij mij houden, Tie. Ik wilde haar teder verzorgen, even teder als ik het deze zeldza me bloem heb gedaan. Ik wilde haar iedere dag blijven zien, haar lieflijke stem horen, alles weten wat zij deed voor altijd. En nu zal een brute soldaat zich aan haar vergrij pen Plotseling kneep hij de orchidee fijn in zijn klauwachtige hand en wierp de resten op de grond. „Laten we naar binnen gaan", zei hij stug. „Ik lijd aan een menigte chronische kwalen en het is tijd dat ik mijn druppels neem". Rechter Tie volgde hem de biblio theek in De oude man nam plaats in de enorme gebeeldhouwde armstoel en opende een la. Hij haalde er een miniatuur kalebas uit van bergkris tal, waarvan de stop vastzat aan een roodzijden lint. Hij wilde de stop er net uittrekken toen de rechter een stap naar voren deed en zijn broze pols met zijn grote hand omklemde. Kortaf zei hij: „Het laaghartig com plot moet met wortel en al verdelgd worden." De Oppereunuch liet het kristallen kruikje los. Hij drukte op een knop in het kunstzinnig uitgesneden bloem motief op de rand van zijn bureau. Uit het kleine laatje dat opensprong haalde hij een verzegelde envelop. Hij gaf deze aan de rechter en zei, terwijl een smalende grijns zijn dun ne, blauwe lippen vertrok: „Laat ze maar doodmartelen, van de eerste tot de laatste! Hun ellendige zielen zullen mij als slaven dienen in het Hiernamaals!" De rechter verbrak het zegel en keek de stroken dun papier vluch tig door. Ze bevatten elk een naam en een rang, met daaronder aante keningen van data en sommen geld, alles in hetzelfde spinachtige kleine handschrift. Hij knikte en stak de envelop in zijn mouw. De oude man trok de stop uit de kleine, kristallen kalebas en schonk de kleurloze inhoud in een theekop je. Hij dronk het kopje in één teug leeg en leunde dan achterover in zijn stoel. Hij had zijn diep wegge zonken ogen gesloten, zijn handen met de dikke aderen klemden zich om de leuningen en zijn adem kwam hortend. Dan liet hij de leuningen los en greep naar zijn borst. Een hevige siddering voer door zijn bro ze lichaam. Plotseling bewogen de blauwe lippen. „U hebt mijn toestemming om de Gouden Brug te overschrijden". Zijn hoofd zonk op zijn borst en zijn handen vielen krachteloos in zijn schoot. De opperkamerheer en kolonel Kang stonden onbehaaglijk zwijgend in de gang te wachten, de zwaarlij vige eunuch lag nog steeds op zijn knieën. Rechter Tie sloot de goud- gelakte deur achter zich, overhan digde de envelop aan de Opperka merheer en zei: „Hierin vindt u alle bijzonderheden betreffende de per sonen die betrokken waren bij het verdorven complot. U zult nu terug gaan naar uw kantoor en de voor naamste misdadigers terstond laten arresteren. Daarna stelt u een uiterst grondig onderzoek in, U kunt mij volgen, kolonel. Ik heb toestemming van de Oppereunuch om de brug te overschrijden". Hij vervolgde tot de eunuch: „Breng ons erheeen!". Toen de drie mannen bij de voet van de brug waren aangekomen, sloeg de dikke eunuch op een kleine gouden gong, die aan een marme ren pilaar hing. Weldra kwamen er vier hofdames uit het gebouw aan de andere kant, en de rechter stak met kolonel Kang de brug over. Rechter Tie zei tot de hofdames dat de Grootinquisiteur de eer verzocht in audiëntie te w orden toegelaten. Ze werden naar een zijkamer ge bracht, waar ze lange tijd wachtten. Blijkbaar was de Prinses nog niet gereed met haar toilet. Ten slotte verschenen er twee hof dames die de rechter en kolonel Kang langs een buitengalerij naar een overdekt balkon brachten, dat omzoomd werd door zware, roodge lakte pilaren, aan de oostkant van het Paleis. Vandaar had men e en fraai uitzicht op het bosrijke land dat naar de bergen leidde. De Der de Prinses stond bij de verste pi laar, met een grote waaier in haar hand. Achter haar stond een oudere dame, wier grijzend haar recht naar achteren gekamd was van af haar hoog voorhoofd. De rechter en de kolonel knielden. „Sta op en breng rapport uit, Tie!" beval de Prinses met haar heldere stem. Rechter Tie kwam overeind, met de gele rol in beide handen. De ko lonel bleef knielen. „Uw nederige dienaar heeft de eer Uwe Hoogheid de Verheven Woorden terug te ge ven". De Prinses gaf een wenk met haar waaier en de oudere dame kwam naar voren. Toen ze de gele rol van de rechter overnam, zag hij de wit jaden armband om haar pols, ge sneden in de vorm van een kronke lende draak. (Wordt vervolgd). 41-107. Zodra Mustafed van zijn chef bevel kreeg om Panda en Kalker onschadelijk te maken, wierp hij het brandblusapparaat terzijdeDat was natuurlijk heel onvoorzichtig van hem, want die voorwerpen kunnen heel vervelend zijn. Dat merkte Ahmed wel, toen hij getroffen werd door een straal schuim. Maar daar had zijn helper geen erg in. „Kom jij maar eens hiergromde hij, terwijl hij met uitgestrekte handen op Panda afliep. „De baas zegt dat ik jou een kopje kleiner moet maken, en dat zal ik nu eventjes doen. Als je nu stil blijft zitten Maar dat deed Panda natuurlijk niet. Hij dook vlug onder de greep van de schurk uit en zette het op een lopen door de gang van het rijtuig. „Holala!" riep het vrolijke heertje dat kort geleden zijn sigaar aan de vlam van de geleerde had aange stoken. „Wat zijn jullie nu weer voor lol aan het ma ken? Tikkertje met verlos? Ik doe mee! We maken er een vrolijke boel van!" De toestand was echter helemaal niet zo vrolijk. Want Mustafed kon sneller lopen dan Panda EN DE VOORRADEN ZJJN ONAANGETAST. DAT ZOU OP EEN OVERHAASTE VLUCHT KUNNEN WVJZEN. WAARBU ZE GEEN TOD HADDEN OM IE73 MEE TE NEMEN MAAR WAARVOOR VLUCHTTEN ZVJ1? NET CENTRALE MAGAZON OTAATNOO OVEREIND mm* 3289-G 1745. Schijnbaar doelloos zweefden de netten aan de rand van de vijver rond. Het maakte een zacht zoevend geluid, waardoor de eenden op het malle ver schijnsel opmerkzaam werden gemaakt. Lang duurde het niet of er kwam er al eentje naderbij, en daar eenden zeer nieuwsgierig zijn en graag alles weten, lagen er al spoedig veel meer kwakend en snaterend nabij de wallekant. Ook de professor kwam naderbijHij had nog niets van de zweefmolen ge merkt, want al zijn aandacht was gericht op het gedrag van de eenden. Waarom zij eensklaps allemaal bij elkaar kwamen wist hij niet, maar hij dreef zachtjes naar het groepje toe om niets te missen van wat zich hier afspeelde. Er kwam een moment, dat hij vlakbij de draaiende netten was.en toen klap ten eensklaps de stangen omlaag als van een paraplu, die wordt dichtgedaan. Ach ter elkaar werden de eenden opgeschept en zij niet alleen! SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein). Vandaag 20.15 uur: Toneelgroep Centrum met: „Smalle weg naar het verre noorden". Maandag 20.15 u. Fons Jansen met: „Driemaal Andermaal". Kleinkunst theater Haarloheim (Smedestraat 23) Vandaag 20.30 uur: Gastoptreden van het Muze- valcabaret uit Utrecht. MUZIEK Frans Halsmuseum, „De Kapel" (Gr. Heilig land). Vandaag 20.30 uur: Concert door het ba- rokensemble „Fiori Musicali". Kathedraal St. Bavo (Leidsevaart). Zondag 9.30 uur: Missa Griolla door het Beverwijks Ka tholiek Gemengd koor o.l.v. Jaap Spigt, Waalse Kerk (Begijnhof). Zondag 10 uur: Uit voering Bach-cantate door het Haarlems Baeh- ensemble. 14.30 uur: Concert door Elly Jens, alt en Ewalt Kooiman, orgel. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstraat 111) 14, 19 en 21.15 uur tevens zondag 16.15 uur: „Een spook- piraat als maat", a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 20 uur tevens zondag 14 uur: „Cleopatra", 14 jaar. Zaterdag 23.30 uur: „Okinawa", 18 jaar. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21J5 uur tevens zon dag 16.15 uur: „Kogels voor Gringo", 14 jaar. Zondag 11 uur: Canada, het land der zwarte be ren", a.l. Luxor (Gr. Houtstraat 139) 14, 19 en 21.15 uur tevens zondag 16.15 uur: „De cactusbloem", a.l. Rembrandt (Gr. Markt) 14, 19 en 21.15 uur te vens zondag 16.15 uur: „De dolle dwaze waag halzen van de scherpe bochten", a.l. Roxy (KI. Houtstraat 79) 14.30, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Erotiek parade" 18 j. Studio, (Gr. Markt) 14.15, 19 en 21.15 u„ zon dag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Asterix en Cleo patra", a.l. Zondag 11 uur: „Aan de 4 einden der wereld", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62). Per manente tentoonstelling van werken uit de 17de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dage lijks van 10 tot 17 uur. Zondags van 13 tot 17 uur. Bovendien In het Prentenkabinet „Een keuze uit de collectie Kees Verwey, tot en met 17 mei". Tot en met 10 mei; avondopenstelling van het met kaarsen verlichte museum van 20.30 tot 22.30 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Per manente tentoonstelling van oude religieuze kunst schilderijen, middeleeuwse beeldhouw werken. handschriften en kunstnijverheid. Da gelijks behalve maandag, geopend van 10 tot 12 jo uur en van 14 tot 17 uur. Zondags van 14 tot 17 uur. Teylermuseum (Spaame 16). Permanente ten toonstelling van schilderijen, fossielen, mine ralen en historische natuurkundige instrumen ten. Geopend op werkdagen (behalve maandags) van 10 tot 17 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Koudenhornkazerne (Koudenhom). Permanen te tentoonstelling van de stichting Meervoudig Amateur-centrum. Ruimtewaameming en onder zoek (MACRO). Geopend maandag en vrijdag van 19.30 tot 22 uur. Dinsdag en vrijdag van 14 tot 17 uur. Zaterdag van 13 tot 17 uur. Museum Kunstcentrum De Ark (Nieuw Hei ligland 1 rd). Permanente expositie van voor namelijk Haarlemse kunstenaars. Bezichtiging van de gebrandschilderde ramen uit 1602. Dage lijks. behalve dinsdag, van 10 tot 20 uur. Van 20 tot 24 uur: klassiek grammofoonplatenpro- gramma. Galerie Blokker (Bronsteeweg 4a. Heemstede): Permanente expositie van handgeweven wand kleden van Bodil Blokker-Veggerby en handge knoopte rya-modellen uit Scandinavië. Geopend maandag van 13 tot 17.46 uur. dinsdag van 9 tot 12.45 uur, woensdag tot en met zaterdag van 9 tot 17.45 uur. Galerie Zijlstraat (Zijlstraat 31). Expositie van werken van Ton Sondaar-Dobbelman en Hans Royaards. Geopend dagelijks van 12—17 uur, maandag, woensdag en vrijdag van 2021-30 uur en zondags van 14.30—17 uur. Tot en met 17 mei. Galerie Eijlders (Haltestraat 77, Zandavoort). Tentoonstelling van werken van Huub van Lith, beeldhouwer en Fred Hakkaart, schilder. Ge opend van dinsdag tot en met zondag 13-17 u. Het Oude Slot (Lelylaan, Heemstede). Herden kingstentoonstelling over de periode 1940-1945. Tot en met 15 mei. De Waag (hoek Damstraat/Spaame). Expositie werken van Lucie Leene, Harry Balm en Henk Ames. Dagelijks geopend van 14-17 uw. Tot mi met 18 mei. Gemeentehuls Bloemendaal (Bloemendaalse- weg). Expositie van politieke prenten van Albert Hahn. Dagel. geopend van 14-17 uur, tot en met 31 mei. DIVERSEN Waagtaveeme (hoek Damstraat/Spaame). Da gelijks open podium: geopend van 10-24 uur. Vrijdags en zaterdags tot 01 uur. Dagelijks pen- tekenen, schilderen en sieraden maken. Vrijdags kunsttonen: auditieprogramma. Electric Centre Bakenessergracht 10). Dagelijks behalve maandags geopend van 12 tot 18 en van 20 tot 24 uur, vrijdags van 20-02 uur, zaterdags van 20-03 uur. Dolflrama (Zandvoort naast Bouwes Palace). Dolfijnenshow: dagelijks 12, 14, 10 en (behalve maandag) 21 uur. Mobilarium, museum met old timers miniatuur trein- en racebanen, dagelijks tot 18 uur. Bowling dagelijks van 14 tot 01 uur. Hotel Bouwes Dispari. Caramella, (Zandvoort), The Sellers. (Zandvoort). Dagelijks; Toni Zaterdag: dansen; Bowling (hoek Orlonweg/Delflaan). Dagelijks 10 tot 01 uur: bowling. Katbedraal St. Bavo (ing. Westergraehtzijde) Dagelijks geopend voor bezichtiging van 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur Krelagehnis, (Leidsevaart). Antiek- en curiosa- beurs. Geopend zaterdag van 11-22 uur en zondag van 11-18 uur. TENTOONSTELLINGEN Galerie het Klokgeveltje (Hoofdstraat, Hille- gom) Expositie van werken van Jan Bazuin. DIVERSEN Treslong (Hillegom). Dagelijks, behalve maan dag: diner-dansant. Linnaeushof (Bennebroek). Recreatie en bloe- menshow. Dagelijks geopend van 9 tot 18 uur. Keukenhof (Lisse). Bloemenshow. Dagelijks ge opend van 08 uur tot een half uur na zonsonder gang. Tulipgarden (Vogelenzangseweg t.o. kerk, Vo gelenzang). Bloembollentuin met miniatuurland schap. Dagelijks van 8 tot 20 uur. Tnllpshow (Vogelenzangseweg. Vogelenzang). Bloemenshow. Dagelijks van 8 tot 18.38 uur. BIOSCOPEN City theater, zaterdag, zondag en maandag 20 uur: „De vai van Rome"; zondag 14.30 uur: „Ont snapping uit de jungle". Stadsschouwburg, zaterdag en zondag 20 uur: „Villa voor vrije liefde"; zondag 14.30 u.: „Lau rel en Hardy op z'n best". TENTOONSTELLINGEN Expositiezaal, Heidestraat, dagelijks 14-17 uur: Tentoonstellingen Marinus Fuit. Pieter Vermenlenmuseum, Cultureel Centrum. Dagelijks (behalve zondags) 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden, is alle werk dagen van 10 tot 12 te bezichtigen. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat) 19 en 21.15 uur: „Het intieme dagboek van een halve maagd": 23.30 uur: „Niet rijp voor liefde"; zondag 14.30 uur: „Het teken van Zorro"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Het intieme dagboek van een nalve maagd". Luxor Theater (Breestraat) 19 en 21.15 uur: „Frankenstein"; zondag 14.15 uur: „De held van Marathon"; 16.30, 19 en 21.15 u:: „Frankenstein". TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie van Annemarie Fischer (schilderijen, gouaches en collages): geopend tot en met 23 mei van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Kenenmer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg). Geopend op dinsdag en donderdag van 14 tot 16.30 en van 19.30 tot 21.30 uur, op vrij dag van 14 tot 16.30 uur. Voor groepen op aan vraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, telefoon 0251025120. DIVERSEN Plus X-college (Büllerlaan) 19.30 uur: Finale vijftiende jeugdmuziekconcours BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat) 20 uur: „De tien geboden"; zondag 14.15 uur: „Sjors van de rebelleneclub"; 16 uur: „Je bent nooit te jong"; 20 uur: „De tien geboden". (Van onze redacteur in Parijs) PARIJS. Binnen één week werd de stad Grenoble, in midden Frankrijk, gis termorgen voor de achtste maal opge schrikt door de explosie van een bom waardoor verwoestingen in de prefectuur werden aangericht. De burgemeester van de stad heeft de burgerij verzocht sa men met de politie een dam op te werpen tegen deze golf van gewelddadigheden. Onmiddellijk na de ontploffing zette de politie gisterochtend de hele stad af. Op enkele verdachte adressen werden in vallen gedaan. Geen van deze acties le verde enig resultaat op. Niettemin heb ben de daders van de bomaanvallen een visitekaartje achtergelaten in de vorm van de initialen G.R.2 (Groupe Revolu- tionnaire no. 2) die op de muren en de trottoirs van en voor de prefectuur waren gekalkt. DEN HAAG. De heer G. Voortman uit Deventer zal op woensdag 13 mei als voor zitter en initiatiefnemer van de Grebbe- actie inzake sergeant Chris Meijer in Den Haag een onderhoud hebben met minister Den Toom van Defensie. Tijdens dit gesprek zal hij de heer Voort man een uiteenzetting geven van de wen sen en eisen van zijn actiecomité ten aan zien van recente uitlatingen van generaal majoor Harberts. Tevens zal de heer Voort man enkele suggesties doen over eventuele te volgen gedragslijnen voor de nabestaan den van sergeant Meijer en alle oud strijders uit de Tweede Wereldoorlog. Nu veel mensen menen dat er in de toekomst niet meer herdacht zal wor den omdat 1970 het jaar is geweest van de herdenking die een einde maakte aan alle herdenkingen, ben ik zo vrij met hem van mening te ver schillen. In 1915' hebben ze nog een aardig feest weten te maken van de omstandigheid dat we in 1813 van Na poleon loerden bevrijd. De huizen wa ren geïllumineerd met gekleurde vet potjes, wat toen nog kon, want vóór 1914 was het volgens een hardnekkige legende overal vetpot. Bij onze Belgische broeders is de herdenkingsdravg nog sterker. Een van onze vrienden, die vorige zomer een dorp in België bezocht, vond alle cafés gevuld met een pulserende me nigte feestvierders. ..Wat is hier te doen?" vroeg hij. „Jullie zijn toch in de winter bevrijd?" „Dat was van de Duitsers", sprak de man. Wij vieren de bevrijding van de Nederlanders." Het blijkt dus wel dat honderd of meer jaren afstand helemaal geen be letsel vormen om bevrijding te her enken en te vieren. Integendeel: naar mate de gebeurtenissen zich verder in het verleden hebben afgespeeld zullen de herdenkingen een feestelijker ka rakter aannemen. Het jaar 1995 belooft een bijzonder interessant herdenkings jaar te worden. Voor de grote meer derheid is de oorlog dan alleen nog maar een historisch feit. Maar er le ven dan altijd nog mensen die alles be wust hebben meegemaakt, en die er op een of andere manier aan hebben meegedaan. De meesten zijn hoogbejaard, en ze danken dat aan de omstandigheid dat hun lichaam en geest niet door de be zetting zijn ondermijnd. Een krasse negentiger wordt dan voor de stereo kleurentelevisie geïnterviewd: „V was er dus bij in het verzet?" „Nou en hoe. In het geheime ver zet zelfs." „Was het andere verzet dan niet ge heim?" „Nee, iedereen wist dat het er was. Bij mij hadden ze er geen erg in." „Hoezo?" „Het mes dat ik de vijand op de keel zette sneed van twee kanten. Ik wist een groot deel van het geroode kapitaal terug te veroveren door het leveren van infenieur materiaal waar mee ik de oorlogsindustrie saboteer de." Wat was uw beroep?" „Bunkerbouwer". Zedenverwildering In een brief aan alle Nederlandse ministers, Tweede-Ka merleden, de bisschoppen en tal van ker kelijke autoriteiten heeft een groep Lim burgers, die zich de „Anti Decadente Actie" noemt, geprotesteerd tegen wat zij ziet ah zedenverwildering. De actiegroep schrijft, dat niemand het recht heeft om door tole rantie van zedenverwildering de maat schappij voor het nageslacht onleefbaar te maken. De leden van de groep willen ano niem blijven. Zij zijn alleen bereikbaar via een postbusnummer in Valkenburg. Het K.N.M.I. deelt mee: Een hogedrukzone ligt nog steeds boven Groenland via Scandinavië naar de Balkan, ter wijl in Zuid-Europa de luchtdrukken laag blijven. De oceaandepressies volgen momenteel een baan die over Spanje naar de Alpen en verder via Nederland naar Engeland leidt, waar bij ze onderweg sterk in betekenis afnemen en alleen nu en dan wat buien veroorzaken. De heersende luchtdrukverdeling geeft nogal grote tegenstellingen in het temperatuurbeeldterwijl in Finland, Zweden en Noorwegen vrijdag maxi mumtemperaturen van 18 graden werden ge meten, bleef het in Madrid slechts 15 graden. In de heersende weerssituatie komt weinig ver andering, zodat het vrij warm blijft met een aanhoudende kans op enkele buien. VOORUITZICHTEN: Veranderlijk weer met enkele regen- of onweersbuien. Temperaturen boven normaal tot normaal. VOOR MAANDAG: Aantal uren zon 2 tot 9; minimum temperatuur 0 tot 6 graden boven normaal; maximum temperatuur 0 tot 5 graden boven normaal: kans op een droge periode van tenminste 12 uur 60 percent; kans op een ge heel droog etmaal 30 percent. temperaturen binnen- an buitenland Amsterdam licht bew. De Bilt licht bew. Deelen zwaar bew. Eelde licht bewolkt Eindhoven licht bew. Den Helder regen Rotterdam licht bew. Twente onbewolkt Vlissingen onbewolkt Zd.-Limburg zw. bew. Aberdeen half bew. Athene geheel bew. Barcelona regen Belgrado zwaar bew. Berlijn licht bewolkt Bordeauxzwaar bew. Brussel onbewolkt Frankfort zwaar bew. Genève licht bewolkt Grenoble zwaar bew. Helsinki onbewolkt Innsbruck onbewolkt Kopenhagen regenbui Lissabon half bew. Locamo geheel bew. Londen geheel bew. Luxemburg ombew. Madrid zwaar bew. Malaga half bew. Mallorca geheel bew. München onbewolkt Nice zwaar bewolkt Oslo onbewolkt Parijs licht bewolkt Rome mist Stockholm onbewolkt Wenen zwaar bew. Zürich onbewolkt ZONDAG 10 MEI Zon op 4.55 uur; onder 20.19 uur Maan op 7.57 uur; onder 1.05 uur MAANDAG 11 MEI Zon op 4.53 uur; onder 20.20 uur Maan op 9.09 uur; onder 1.37 uur MAANSTANDEN Eerste kwartier 13 mei 11.26 uur Volle maan 21 mei 4.38 uur Laatste kwartier 27 mei 23.32 uur HOOG EN LAAG WATER TE IJMUIDEN ZONDAG 10 MEI 1PPORTEN ll if *9 SS z 20 12 0 zzo 22 11 zzw 23 12 0.4 O 23 11 0 z 22 12 6 w.st. 15 13 0.1 z 22 13 0 zzw 23 13 0 zzo 22 11 1 zzw 22 11 1 nno 9 6 0.4 w.st. 21 14 0 O 16 12 2 z 23 12 0 O 26 15 0 ozo 17 8 0 w.st. 24 11 6 zzw 25 10 5 w.st. 12 2 2 O 14 4 0.1 ono 18 4 0 O 20 4 0 ono 17 9 0.1 w 14 7 20 O 13 8 18 nno 23 9 7 z 24 8 0.2 z 15 6 0 nw 19 8 0 ono 18 11 19 zw 22 5 0 nnw 16 9 2 n 18 7 0 z 19 10 0.1 o 19 10 0 ono 13 3 0 zw 23 9 1 nnw 19 4 0 Hoog water Laag water 6.35 uur en 19.00 uur 2.14 uur en 14.37 uur MAANDAG 11 MEI Hoog water 7.18 uur en 19.45 uur Laag water 2.54 uur en 15.15 uur Het hoog en laag water te Zandvoort u 10 tot 15 minuten vroeger dan te Umuldea.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 8