La en Mama speelt verbluffend vindingrijk soort toneel Rats Mass aangrijpend hoogtepunt in repertoire Middeleeuwse Zweedse kunst in Utrecht GROEP UIT NEW YORK IN NEDERLAND Geef jeugd aan Uw uiterlijk Predikanten lid van Septuagint Vera Lynn in quiz van Mies Bernard Haitink dirigeert Acteursprotest in Brussel Sport RTY TV vanavond TV zondag Radio zondag TV zaterdag Radio maandag TV zondag TV maandag ZATERDAG 9 MEI HAARLEM Een van de weinige zegeningen waarmee de Verenigde Staten Europa hebben verrijkt is het nieuwe toneel. In de afgelopen paar jaar zijn in New York ontstaan: Living Theatre, Open Theatre, Bread and Puppet Theatre en La Mama Repertory Company. Ze zijn allemaal in ons land geweest en wie hen heeft zien spelen, begrijpt dat er hoognodig wat moet en kan veranderen in ons eigen toneel. La Mama A merikanen Fatale driehoek UITWISSELING «AMVWWIMVWVVWWIIIMtMIMUV Het publiek bij dit soort theater is niet langer meer een collectief, dat op een afstand zit toe te kijken, en de acteurs zijn niet langer meer komediespelers, die nauwelijks enige binding met het stuk hoeven te hebben. Bij het nieuwe Ameri kaanse toneel gaat het om de toeschou wer als individu; je bent erbij betrokken, het zweet breekt je uit, je hart klopt snel ler, vaak ga je er kapot vandaan als het afgelopen is. Hetzelfde geldt voor de spe lers. „Inleven in de rol", „op het lijf ge schreven" zijn begrippen, die hier niet meer gelden. De inzet komt van veel dieper. Op het ogenblik is La Mama in ons land. Het speelt voornamelijk in Mickery- theater in Loenersloot (een groot deel van de spelers slaapt er zelfs, onder vrij primitieve omstandigheden). De werkwijze van La Mama is onge veer als volgt: gedurende een maand bespreken regisseur, schrijver of bewer ker en een groep spelers het stuk. Ka rakters worden spelenderwijs uitgepro beerd evenals de tekst. Liggen tekst en rolverdeling vast, dan begint het eigen lijke instuderen, waarbij de regisseur tra- ditiegetrouw het meeste te zeggen heeft, breekt. Niet dat dit zo erg is; oprechtheid 1 1. .i. 1 I U. nnnl in mmwf 11 i rfnn d (Tannocf 1 gezicht. Die vrouw is Michèle Collison groot, zwaar, niet mooi, een naakt ge zicht, een onontkoombare persoonlijkheid. I (Boevendien heeft zij een voortreffelijke dictie, iets wat vele andere spelers ont-1 in hun spel is overtuigend genoeg). Zij speelt ook moeder Ubu in een be werking van het op het ogenblik zeer ge liefde stuk van de Fransman Jarry. Ubu is een anarchist die dictator wordt, zich niet schaamt voor zijn machtswellust, maar met hetzelfde gemak zich de boeien van een slaaf aanlegt. Zijn vrouw is een monster van hebzucht. Bij La Mama spe len vader en moeder Ubu op een berg wc-papier en andere rommel; een closetpot als troon en etensbak. William Grif fin Duffy, qua verschijning al even indrukwekkend als La Collison, speelt Ubu als een prachtige clochard-achtige slimmerd. Heel anders zijn de twee Amerikaanse korte stukken: Cinque en Rats Mass. In Cinque laat de schrijver Leonard Melfi enige Amerikanen zien: doodsbang voor sex, vluchtend in televisiekijken, sigaret ten, quasi intellectueel geklets, vader landslievende zaken als cowboy spelen, geterroriseerd door een sheriff. Het stuk is een door de regisseur Will Leach knap uitgewerkte cabaretsketch, die wat de inhoud betreft bij Amerikanen wellicht harder aankomt dan hier in Europa. Dachten wij immers altijd al niet, dat Amerikanen zo waren? De uitvoering - - stelt teleur. La Mama speelt een soort simpele als indrukwekkende middelen tot typetiesmakerij; die niet bij haar lijkt te beelden die als zweepslagen op je af ko- ^sen men. Bijvoorbeeld: in een soort ritueel wordt de echtgenoot gedood; met een le- vensgrote zaag ontmant de vrouw het Jyljen Schoenaerts lijk; twee eieren knijpt zij op hem stuk, alvorens hij in een doorschijnend plastic weer Hl Vrijheid wade wordt gewikkeld; het toneel wordt Na ongeveer twee maanden is het spel klaar voor opvoering. Geluidsdecor, lied jes en belichting ontstaan tijdens de voor bereiding. Bij de opvoeringen nu in Ne derland is Lamar Alford behalve ac teur de muziekman; Laura Rambaldi doet het licht. In het Mickerytheater be reidt men onder de Weense regisseur Götz Fritsch een spel voor over de mid deleeuwse voorloper van De Sade, Gilles de Ray. Het wordt binnenkort in Wenen gespeeld. La Mama brengt hier verschillende stukken, waarvan ik er vier heb gezien: Ubu, Arden of Faversham, Cinque en Rats Mass. Ze worden twee aan twee ge speeld. De eerste twee zijn van Europe se afkomst, de andere zijn voor La Mama geschreven. De vier uitvoeringen hebben een ver bluffend vindingrijke regie gemeen. Voor al in Arden of Faversham zit men met verbazing te kijken naar de vorm, waarin dit drama uit de tijd van Shakespeare is gegoten. Het gaat over een fatale drie hoeksverhouding. De vrouw, bezeten van liefde voor haar minnaar, laat haar man ombrengen. Hartstocht, wraak, schuld, duistere boosheid zijn verwerkt met even Een scène uit Rats Mass (Rattenmis) Rechts Barbara Montgomery; links Patricia Gaul en Lamar Alford. Rats Mass van Adrienne Kennedy gaat veel dieper. Het verhaal is vrij simpel: een blank meisje van r.k. Itali aanse afkomst, Rosemary, drijft haar zwarte buurjongen, die verliefd op haar is, tot incest met zijn zusje. Het zusje verwacht een baby en wordt krankzinnig. De broer trouwens ook. Zjj noemen zich broer en zus Rat. Het stuk lijkt op een gedicht vol herinneringen en associaties. Het behandelt de totale vernietiging, door de blanke en door zichzelf, van de zwarte mens, die door de samenleving, de kerk en god alleen gelaten is. donker; een stem roept: „mevrouw uw man is gedood"; dan schijnt een zaklan taarn op het gezicht van de vrouw; „zoek de schuldige", zegt ze met bloed op haar j UTRECHT. De ambassadeur van Zweden in Nederland, K. G. Baron La- gerfelt, heeft vrijdagmiddag in het Aarts bisschoppelijk Museum in Utrecht de ten toonstelling „Middeleeuwse kunst uit Zwe den" geopend. De opening werd onder an deren bijgewoond door prinses Beatrix, de commissaris der koningin in de pro vincie Utrecht, mr. P. J. Verdam, de aartsbisschop van Utrecht van de Oud- Katholieke Kerk, mgr. Dr. A. Rinkel. Bijna alle kunstwerken die op de expo sitie worden getoond hebben Zweden nooit eerder verlaten. De tentoonstelling is tot stand gekomen dank zij een uitwisseling tussen het Staats Historisch Museum in Stockholm en het Aartsbisschoppelijk Mu seum in Utrecht en dankzij garanties en subsidies van onder meer het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappe^ lijk werk en het Prins Bernhardfonds. De collectie omvat onder meer een hou ten doopvont met een motief uit de voor christelijke heldensagen, beelden van de heilige Birgitte en het oudste in Zwe den bekende Christusbeeld. In het kader van de uitwisseling tussen het Zweedse en het Nederlandse museum heeft de Nederlandse ambassadeur in Stockholm, de heer A. H. Hasselman, op 24 april in aanwezigheid van de Zweedse koning in het Historisch Museum de ten toonstelling van kunstwerken uit het Aartsbisschoppelijk Museum geopend. (Van onze correspondent) BRUSSEL. Door de procureur des konings in Leuven is de invrijheidstel ling bevolen van de acteur Julien Schoen- aerts. Schoenaerts werd anderhalve maand geleden tegen zijn zin, op verzoek van zijn vrouw, opgenomen in een psy chiatrische inrichting nadat hij een aan tal moeilijkheden had gehad hij het ge zelschap van de Antwerpse Schouwburg en nadat hij met enige geestverwanten de stakende mijnwerkers in Belgisch Limburg was gaan steunen. De acteur ging onmiddellijk in verzet tegen deze opnemingsmaatregel. Daarna heeft de procureur een psychiater aan gesteld, die Schoenaerts nader moest on derzoeken. Zijn oordeel was dat de to neelspeler volkomen normaal is en daar op heeft de rechtbank hem onmiddellijk in vrijheid gesteld. ADVERTENTIE Een werkelijk goede huidverzor ging bereikt men door het ge bruik van een tropische olie, die de unieke eigenschap bezit het uiterlijk een zacht en jeugdig aan zien te geven. Rimpels worden verzacht en een droge huid leeft weldadig op. Deze „Oil of Olaz" is verkrijgbaar bij apotheken, drogisten en parfumerieën. Ge bruik het dagelijks als basis voor make-up, als ook voor de nacht. Olie van Olaz beschermt Uw huid op onnavolgbare wijze en laat geen spoortje vettigheid achter. Margaret Merril Duidelijk legt Adrienne Kennedy ver band met de rassenhaat van de Nazi's, die hier representatief zijn voor de blan ken. Dit alles is gruwelijk om aan te ho ren. Het wordt nog erger als je het ziet spelen. Hier ziet men twee zwarte ac teurs, Lamar Alford en Barbara Mont gomery zichzelf zo diep vernederen, dat het een hartverscheurende ervaring is. Voor henzelf en voor het publiek. Patri- Gaul speelt een schitterende Rose mary, het beeldschone, gemene, blanke loeder, dat namens het christendom en god zelf het doodvonnis uitspreekt over de zwarten. Hoe deze drie spelers dit stuk avond aan avond overleven is mij een I*cLcldS 0^ La Mama brengt in ons land een twee de versie van dit stuk. De eerste,die alleen in New York ging, was nog agres siever gericht op het publiek dan nu het geval is.Goddank mag ik zeggen, want ik vond dit al aangrijpend genoeg. De regisseur van de tweede versie, Ching Yeh, heeft het stuk, dat het belangrijkste is dat La Mama hier brengt, een slot ge geven dat er niet door de schrijfster is ingelegd. Een positief einde: broeder en zuster Rat worden neergeknald. Zij staan echter op. Andermaal laat Rosemary hen neerschieten. Ze blijven echter staan en kijken met geheven hoofd het publiek aan; stampvoetend staat Rosemary dat aan te zien. Iemand van het gezelschap heeft mij uitgelegd, dat deze strijd baarheid van de vernederde mens juist hetgeen is, dat La Mama als groep be oogt. Het is jammer dat La Mama niet in Haarlem kan optreden. De stadsschouw burg is niet geschikt en het Bavogebouw is nog steeds niet ingericht als ons (voor lopig) vestzaktheater. Maar het Shaffy- theater aan de Keizersgracht 324 is dicht bij genoeg. Men speelt er Ubu en Arden of Faversham van 12 tot en met 16 mei aanvang 20.30 uur, op 15 en 16 mei tevens een nachtvoorstelling aanvang 23.30 uur. Het is jammer dat La Mama daar Rats Mass niet brengt, maar misschien kan dat nog komen. JAC HEIJER DRIEBERGEN. Een groep van zestig I hervormde predikanten heeft tijdens een bijeenkomst woensdag in Driebergen be- sloten zich als lid aan te melden bij de rooms - katholieke Septuagint-groep. De I groep wordt gevormd door progressieve geestelijken. De vertegenwoordigers van Septuagint verklaarden dat zij deze stap I een verrijking voor hun organisatie vinden en dat zij oecumenisering van de groep zullen bevorderen. Tijdens het beraad werd critiek geuit op de wijze van besluitvorming in de Neder landse Hervormde Kerk. Hot blijkt niet duidelijk te zijn op welke plaatsen de be sluiten worden genomen. Dikwijls lijkt dat door de moderamina achter gesloten deuren te zijn gedaan. Voorts werd onder meer opgemerkt dat de vertegenwoordiging in (kerkelijke organen eigenlijk geen echte ver- 1 tegenwoordiging is. Nederland 1. De VARA brengt in het middagprogramma televisie voor jong en oud in de meest letterlijke zin van het woord en wel door de bekende ru brieken Dagje Ouder en Banana Split. Het avondprogramma begint met de' fabeltjeskrant, het journaal en de VARA-topper Rawhide, ditmaal met als ondertitel Prairiebrand. Na het journaal van acht uur Mies Bouwman met haar grote quiz-vol-spelletjes Een van de Acht. Speciale gaste is Vera Lynn, die inmiddels al 53 jaar is. Verder heeft Mies uitgenodigd: Marco Bakker, Wilma Driessen en het Westlands Mannenkoor. Dingen die niet voorbij gaan" is de titel van het volgende programma. Het is een persoonlijk geschiedverhaal van wijlen prof. dr. J. Presser, de man die het standaardwerk schreef over de Jodenvervolging, maar die ook vele niet van humor ontblote impressies schreef over 'Amerika bijvoorbeeld. Hij verhaalt over de geschiedenis van deze eeuw, die hij niet alleen zelf meemaakte, maar waar hij zeer per soonlijk zelf bij betrokken was. Tot slot van de avond nog een andere serie en wel Hawaii Five O. Nederland 2. De Evangelische Omroep volgt meneer de Uil en de nieuwslezer op. Het volle uur tot achten is gevuld met een discussie over de Billy Graham- actie. Na het journaal volgt de NCRV met tweede herhaling van Please Sir. In een kort muzikaal intermezzo speelt het New York Rock and Roll ensemble, dat onlangs een bezoek aan ons land bracht. Vervolgens de serie „Met speciale op dracht", ondertitel Uit betrouwbare bron. In Popparlement komen vragen aan de orde als „Waarom krijgen we niet meer Country and Western te zien in ons land" en „Weten televisiecritici overal voldoende van om erover te kun nen oordelen". Een hele reeks medewer kenden, zoals de actrices Agaath Meu- lenbroek en Sjanneke Stam, de TV-cri- tici Bert de Rijk, Philip van Tijn, Jan Carmiggelt en Tom Smeets, alsmede de televisiemaker Dick van Bommel en Warry van Kampen. Het parlement be staat zoals altijd uit Leo Riemens, Guus Oster, Marie Cecile Moerdijk en Hans van Eijck. Nadat in de rubriek Evangelie Ds. R. Budiman heeft gesproken en het laatste nieuws is verteld, volgt nog een repor tage van de vandaag gereden etappe van Olympia's Tour door Nederland. Nederland 1. In het middagprogramma iets anders dan anders. Wel het nieuws, het weekjournaal, de verkeersinforma tie en Skippy, maar dan komt een re portage van de in Loosdrecht gehouden finale van de wedstrijd voor jonge mode-ontwerpers, die als Eurofashion- festival bekendheid heeft gekregen. Het avondprogramma: de fabel en Woord voor Woord. Dan van de geza menlijke kerken Cyril Lixenberg. Pie- ter Verhoeff maakte een portret van de Amsterdamse schilder. Dan de eerste aflevering van „Bernard Haitink diri geert". In Amsterdam geeft het Concert gebouworkest een concert voor jonge mensen. Uitgevoerd wordt Daphne en Cloe van Maurice Ravel. Bernard Hai tink zal bovendien vragen beantwoor den van jonge bezoekers. Na het jour naal tien minuten met Jan Brusse uit Parijs en dan een programma over Rot terdam, dat dertig jaar geleden de eer ste bombardementen kreeg te verduren. Een uur en tien minuten is uitgetrok ken voor Een avondje uit met Corry. Ton van Duinhoven (van Jamin), Piet Römer (van het Schep), Johnny Teupen (met de harp) en de Bulgaarse bas Boris Rubaschin verlenen medewerking. Seth Gaaikema en Tonny van Verre verzor gen de teksten. Corry Brokken zingt na tuurlijk zelf ook. Ze wordt begeleid door het AVRO-televisieorkest o.l.v. Bert Paige en door het kwartet the Secrets. Tot besluit van deze zondagavond een programma van de Bond zonder Naam, getiteld over „Land en Bosch", het Haarlemse hotel voor bejaarden. het journaal komt het voorlaatste deel van de Vrijbuiters, getiteld de Kooi van Koblenz. Studio Sport komt uiteraard op het gebruikelijke tijdstip met tussen de beide afleveringen in Panoramiek en Wetstrijd. Daarin komen de winnaars van het vorige seizoen, nl. het team van de Haarlemse gemeentepolitie uit tegen die van dit seizoen, de Nijmeegse meis jesstudenten in de rechten. Na het twee de deel van Studio Sport volgt Ziens wijze, de laatste aflevering van dit sei zoen. Marion Boogaardt en Jack van Belle belichten allerlei aspecten van de astrologie. Tot slot van de dag de samenvatting van Olympia's Tour door Nederland, etappe Rosmalen-Esloo. Commentatoren weer Jean Nelissen en Henk Terlingen. (Van onze correspondent) BRUSSEL. Ongeveer 150 Frans talige Brusselse toneelspelers hebben gisteren geprobeerd het kabinet van de Belgische minister van Franse cul tuur te bezetten. De bewindsman heeft ze door de politie buiten laten zetten en die aftocht is rustig verlopen. De acteurs en actrices zijn ontevre den over heel veel zaken. Zo hebben zij meegedeeld dat vele schouwburgen niet het minimum aantal artiesten engageerden, terwijl dat toch moet als voorwaarde voor de ontvangen subsi dies. De wijze van verdeling van die subsidies achten zij ook onjuist, even als het plotseling sluiten van verschei dene schouwburgen, het inkrimpen van de theatrale produkties van de Franstalige Belgische radio en tv. Zij eisen collectieve arbeidscontracten, toezicht op het beheer van de schouw burgen en verhoging van de subsidies. De minister heeft geantwoord dat het enige dat hij kan doen is: trachten op de begroting van 1971 een verho ging van 20 percent op de subsidies te verkrijgen. De acteurs ongeveer 150 in getal zijn in een schilderachtige optocht door de stad naar het ministerie ge trokken. Zij droegen spandoeken en borden bij zich, waarop onder meer stond te lezen: „Niets is veranderd se dert Molière. Hem heeft men 's nachts begraven, ons begraaft men iedere dag" en „De toekomst van het theater behoort ook aan hen, die het niet be zoeken." Nederland 2. Na de fabeltjeskrant en (Van onze sportredactie) HILVERSUM. In Studio Sport dat morgen van 19.30 tot 20.15 uur en van 21.10 tot 21.35 uur via Nederland 2 wordt uitgezonden komen de volgen de onderwerpen aan de orde. De Grand Prix van Monaco (Formule I races), zeil wedstrijden op het IJsselmeer b(j Me- demblik, de rugbyinteriand Nederland België in Geldorp en de hockeywed strijd om het landskampioenschap tus sen Tilburg en HTTC. De rest van het programma wordt opgevuld met voet bal. aammvwvwviamvvmwimmm 7.16 Stereo: Badinerie. 7.30 Nws. 7.32 Actualiteiten. 7.50 Overweging. 8.00 Nws. 8.30 Nws. 8.32 Voor de huis vrouw. 9.00 Gymn. 10.00 Stereo: Mod. muz. 10.15 Ned. muz. 16.00 Nws. 17.20 Overheidsvporl. 17.30 Voor de kleu ters. 17.45 Voor de jeugd. 18.00 Stereo: Meisjeskoor. 18.19 Uitz. P.v.d.A. 18.30 Nws. 18.41 Hier en Nu. 19.00 Geeste lijke muz. 19.20 Gesprek. 19.35 Muz. intermezzo. 19.45 Opbouw. 20.00 Stereo Mod. orkestmuz. 20 50 Stereo: Lichte gramm. muz. 21.30 Muz. 22.00 Stereo: Licht ensemble. 22.20 Avondoverden king. 22.30 Nws. 22.40 Literama. 22.55 Kerkorgelconcert. 23.30 Text and Sound 1970. 23.55 Nws. HILVERSUM III 9.00 Nws. 9.02 Fit. 10.00 Nws. 10.03 Popstation. 11.00 Nws. 12.00 Nws. 12.03 Lichtpl. progr. 13.00 Nws. 13.03 Waar om niet. 14.00 Nws. 14.03 Holster. 15.00 Nws. 15.00 Nws. 16.03 Pop-magazine. 17.00 Nws. 17.02 Verz. pl. progr. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nws. 12.03 Gevar. muz. 12.08 Landbouwkroniek. 12.40 SOS-berichten voor schippers. 12.55 Buitenl. pers overzicht. 13.00 Nws. 13.20 Tafelmuz. 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio. 15.00 Nws. 16.00 Nws. 16.03 Beursberichten. 16 09 Progr. voor de zieken. 17.00 Nws. 17.15 Blues. 18.00 Nws. 18.03 Voor de soldaten. 18.30 Filmmuz. 18.45 Sport. 18.52 Taalwenken. 18.55 Gramm. muz. 19 00 Nws. 19.40 Gramm. muz. 19.45 Missie-klankbeeld. 20.00 Operakro niek. 22.00- Nws. 22.30 Gevar. muz. 23.00 Nws. 23.10 Liederen. 23.40 Nws. Met ingang van zondag 10 mei wordt het eerste gedeelte van het sportpro gramma Langs de Lijn" van de NOS- radio uitgezonden via Hilversum III in plaats van Hilversum I. Het eerste ge deelte begfnt met ingang van die datum ook een half uur eerder, zodat het nu te horen is van 14.00 tot 17 00 uur. Het tweede gedeelte van Langs de Lijn blijft gehandhaafd op de zender Hilversum I. Het programma van morgen voorziet in: Olympia's Ronde van Nederland, paardenkoersen, overzicht hockeycom- petitie om het kampioenschap van Ne derland, overzicht korfbal-, handbal en honkbalcompetitie. uinnjinjiniinnnfwiinfinfTinfir"""""""— HILVERSUM I. 8.00 Nws. 8.13 Wat een weer! (9.00 Sportmededelingen). 9.15 Oude muz. 9.45 Uitz. Humanistisch Verbond. 10.00 Kinderdienst. 10.30 Herv. kerkdienst. 11.30 Vraag en antwoord. 11.40 De Open Deur. 12.00 Muzikaal Onthaal. 13.00 Radar. 14.05 De Johan Willem Friso Kapel. 14.30 Programma gastar beiders. 17.00 Stereo: Lichte orkestmuz .17.50 Nws. 18.05 Mededelingen. 18.10 Langs de lijn II. 18.30 Het oproer kraait. 19.00 Zin en tegenzin. 19.30 Nws. 19.35 Klass. muz. 20.00 Oorlog en vrede. 20.30 Stereo: Gevarieerd verz. pl. progr. 22.30 Nws. 22.40 Mededelin gen. 22.43 Radiojournaal. 22.55 Stereo: Licht gevarieerd pl. progr. 23.55 Nws. HILVERSUM n. 8.00 Nws. 8.10 Stereo. 9.00 Nws en waterstanden. 9.15 Stereo: Laudate. 10.00 Eucharistieviering. 11.00 Stereo: Metropole orkest. 11.54 SUS-Aktie. 11.55 Mededelingen. 12.00 Klass. en mod. muz. 12.40 Tussenbeide. 13.00 Nws. 13.10 Voor de jeugd. 13.25 Stereo: klass. kamermuz. 14.10 Lied in twee voud. 14.30 Stereo: Klass. en mod. muzr ln de pauze: 15.30 Werktheater II. 16.30 Let the peoples sing: 17.00 Vrije Evangelische kerkdienst. 18.00 Convent. 18.30 Zingt het voorbedachte lied. 18.50 Kerk veraf en dichtbij. 19.00 Nws. 19.07 Musica Sacra. 19.45 Lezing. 20.00 Stereo: Oude muz. 20.30 Klass. gew. muz. 21.00 Stereo: Muzikale quiz. 22.00 Kruispunt. 22.25 Overweging. 22.30 Nws. 22.40 Stereo: Verz. pl. progr. 23.55 Nws. HILVERSUM III. 9.00 Nws. 9.02 Licht platenprogr. 10.00 Nws. 10.02 Juist op zondag. 11.00 Nws. 11.02 Muz. Mozaiek. 12.00 Nws. 12.02 Verz. pl. progr. 13.00 Nws. 13.02 NAR. 14.00 Nws. 14.02 Langs de lijn. (15.00 en 16.00 Nws.) 17.00 Nws. 17.02 Radiojournaal. 17.05 Licht platenprogr. BRUSSEL 324 M. 12.00 Licht muz. progr. 13.00 Nws. 13.20 Opera en Belcanto. (14.00 Nws). 15.30 Sport en muz. (17.00 en 18.00 Nes). 18.30 Katholiek-godsdienstige uitz. 19.00 Nws. 19.30 Gev. muz. progr. 20.00 Klass. muz. (20.50 Pauze met lichte muziek). 22.00 Nws. 22.20 Dans- muz. (23.00 Nws). 23.40 Nws. HILVERSUM I 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.23 Lichte gramm. muz. 3? Van de voor pagina. 7.54 Deze dag. 8 00 Nws. 8.11 Actualiteiten. 3.22 Lichte gramm. muz 9.10 Stereo: Mod. muz. 9.35 Water standen. 9.40 Stereo: Oude muz. 9.50 Koning Klant. 10.00 Voor de huis vrouw. 11.00 Nws. 11.03 Stereo: Semi- klass. en klass. muz. 12.00 Gevar. progr. 13.00 Nws. 14.45 Radio-wed strijd. 15.15 Licht instr. ensemble. 16.00 Nws. 16.03 Lichte muz. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Brabant journaal. 17.55 Meded. 18.00 Nws. 18.11 Radiojourn. 18.25 Praatje. 18.30 Stereo: Les cloches de Corneville, (Operette). 19.30 Nws. 19.35 RVU. 20.05 Verslag Olympia's Ronde van Nederland. 20.15 Stereo: Jazz in Aktie. 21.00 Taalbeheersing. 21.20 Stereo: Lichte gramm. muz 21.40 Progr. over recente vorderingen in de wetenschap. 22.10 Sextant. 22.30 Nws. 22.40 Meded. 22.43 Radiojourn. 22.55 Stereo: Licht muz. progr. 23.55 Nws. HILVERSUM II 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. Nederland 1 16.00 NOS: Journaal. 16.02 VARA: Dagje ouder. 17.00 Voor de kinderen. 18.45 NOS: De Fabeltjeskrant. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 VARA: Rawhide (western). 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 VARA: Een van de Acht. 22.00 Dingen die niet voorbijgaan. 22.50 Hawaii Five O. 23.40 NOS: Journaal. Nederland II 18.45 NOS: De Fabeltjeskrant. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 E.O. Billy Graham 1970. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 NCRV: Please Sir! (serie). 21.00 Muzikaal intermezzo. 21.10 Met speciale opdracht. 22.00 Popparlement. 22.50 Evangelie. 22.55 NOS: Journaal. 23.00 Samenvatting Olympia's Tour Nederland. Nederland I 15.00 NOS: Journaal. Weekjournaal. Verkeersinformatie. Skippy. Passepartout. Toto-uitslagen. De Fabeltjeskrant. IKOR-CVK-RKK: Bijbel vertelling voor kinderen. IKOR-CVK: Filmportret van de Amsterdamse schilder Cyril (Sjalom) Lixenberg. AVRO: Concertgebouworkest o.l.v. Bernard Haitink. NOS: Journaal. AVRO: Hier Parijs - hier Jan Brusse. Rotterdam sinds mensen heugenis, documentaire. Een avondje met Corry. BZN: Welkom in „Land en Bosch". NOS: Journaal. Nederland II 18.55 NOS: De Fabeltjeskrant. Journaal. De Vrijbuiters. Studio Sport I. Panoramiek. Wet-strijd. Studio Sport II. Zienswijze. Samenvatting Olympia's Ronde van Nederland. Journaal. 15.02 15.22 15.25 15.50 16.55 18.55 19.00 19.05 19.30 20.30 20.35 20.45 21.25 22.35 22.45 19.00 19.05 19.30 20.15 20.40 21.10 21.35 22.25 22.35 Nederland 1 10.45 NOS-NOT: Schooltelevisie. NOS: De Fabeltjeskrant. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. NCRV: Scheepsjongens van Bontekoe. De waaier van Sevilla. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. NCRV: Hier en Nu. Handelingen der Apostelen. KijkKiik. AKV '70. NOS: Journaal. Samenvatting Olympia's Ronde van Nederland. TELE AC: Nascholing huis artsen - les 4. Nederland II 18.45 NOS: De Fabeltjeskrant. STER: Reclame. NOS: Joufnaal. STER: Reclame. NOS: Scala. VARA: Coronation Street. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. VARA: Hier is Lucy (serie). Uit berekening. Simon Carmiggelt. Achter het Nieuws. NOS: Journaal. TELE AC: Methodiek van de burgerschapsvorming - les 10. 18.45 18.51 18.55 19.00 19.04 19.13 19.55 20.00 20.15 20.20 20.45 21.45 22.35 22.45 22.50 22.55 18.51 18.55 19.00 19.04 19.30 19.55 20.00 20.15 20.20 20.45 22.10 22.15 22.55 23.00

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 9