Els Betjes was negen jaar gastvrouwe van schakers h Boerenleenbank wordt ingrijpend uitgebreid Sir - open,ne Zangfestival „Velserbeek" belooft succes te worden hoogovenschaaktoernooi ij kent al hun luimen en wensen WBm. ,'wf, VNU-winst 20 miljoen IIERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND Uitgaansdag bejaarden op 26 mei VERLIEST MEDEWERKSTER Rare capriolen Imet auto Omzet steeg met 50 miljoen VOOR BEJAARDENKOREN Beethovencyclus start woensdag illls otE? li» IMNSDAG 12 MEI 1970 WEEKABONNEMENTEN S W>wmê. V Wimm 1 wiWmmm I 4 i - Speciaal programma in De Zandkraai bedroegen en uit de eveneens weer sterk jaar. Velsen-Noord (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK „Ik ben er eigenlijk zo tnaar in gerold. Ze hadden iemand nodig, die de bonnen voor de maaltijder moest regelen en de be taling ervan in ontvangst moest nemen. Toen bleek, dat er nog veel meer gedaan kon worden, allerlei kleine zaakjes, die ik er bij ging doen. Van het een kwam het ander en voor ik het goed en wel wist, zat ik midden in het Hoogovensehaaktoernooi". Aan het woord is mevrouw E. M. J. Betjes- v. d. Burg, die negen jaar is opgetreden als gastvrouwe van het wereld bekend geworden Hoogovensehaaktoernooi, doch nu in verband met haar huwelijk deze functie heeft moeten neerleggen, ömdat het veel te veel tijd vergt. „Wil je dat werk goed blijven doen, dan kun je er zo'n vijf volle maanden voor uittrekken' want al duurt het schaaktoernooi dan ook drie weken, de voorbereidingen duren oneindig veel langer. En vijl maanden je huishouden veronachtzamen, dat kan niet" aldus de nu scheidende gast vrouwe, die als „Els v. d. Burg" in schaakkringen, maar ook daarbuiten zich een faam heeft verworven. De organisatie veranderde in de loop der 1-1 ft I Maren. Medewerkers kwamen, gingen en «VtC-1 H' v*»- kwamen weer en uiteindelijk vertrok- 1 ken wij drie jaar geleden naar Wijk aan Zee om in „Kennemerduin" het toernooi te houden en daar was alles heel an ders. Er is een oproepsysteem, de tele- I foon hoeft niet meer door ons bediend te worden, de organisatie was op een an dere leest geschoeid, kortom het werken werd wat geroutineerder en gemakkelij- Het is voor schakers, die de gehele we-1 [_er. maar toch die jaren in het Kenne- reld afreizen naar allerlei toernooien, meT. heater zjjn onvergetelijk." een ongekende gewaarwording vast te Verleden jaar trad Els in het huwelijk stellen, dat er by het Hoogovenschaak- me(. kunstenaar Nico Betjes. Zij ver- toernooi een gastvrouwe is. Een dame, liet afdeling public relations-vorm- die hen bij al hun redelijke wensen be- gevjng om ?ich aan het huishouden te hulpzaam is, die tal van zaken voor hen 1 wjjden (jat huishouden is er de oor- regelt, die doorlopend in haar kantoortje zaak van> dat zij ook een streep gaat bereikbaar is, die al vóór het toernooi nnHor V&i aaufvrniiwshhan voftr het. dienen uiterlijk op woensdag Ve worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE OUOOUOOBOUU De scheidende gastvrouwe van het Hoogovenschaaktoernooi, mevrouw E. M. J. Betjes in haar woning aan de Hoflanderweg. waar haar zoon, haar man, de honden, katten, kippenbok en konijnen haar volledige aandacht vragen en waarvoor het schaak toernooi uiteraard moet wijken. 'C''ï 4,/® 1, vóór het toernooi I zeven onder het gastvrouwschap voor het contacten opneemt, die hen afhaalt bij schaaktoernooi, waaraan zij heel wat her hun aankomst in Nederland, of ervoor jnneringen heeft. Maar ook omgekeerd de zorgt, dat zij worden afgehaald kortom deelnemers aan het toernooi en daar- die alles doet, wat maar mogelijk is, in dien er problemen of vragen zijn. Me vrouw Betjes, tot verleden jaar „Els v.d Burg", heeft dal geheel opgebouwd in ne gen jaar uiteraard ook dankzij de me dewerking van de overige comitéleden en het doet haar leed, dit nu alles te bij zijn heel wat oude bekenden haar. Al ver voor het evenement begint wor den de voorbereidingen getroffen. De toernooicommissie vergadert, beraad slaagt, gaat groepen samenstellen, stuurt invitaties in het ene geval direkt naar en nei uuei naar ïccu, uu „u «..to invitaties in net ene gevai curern naar moeten beëindigen. Doch wat het zwaarst ,je betrokkenen, in het andere geval naar u mn«i hel zwaarst weeen. I de schaakbonden van de landen waar zij ls, moet het zwaarst wegen. Het begon in 1962. Els v.d. Burg was toen nog werkzaam op de toenmalige „propaganda-afdeling van Hoogovens" tegenwoordig afdeling public relation s- vormgeving geheten. Daar kwam op ze wonen. Zo ontstaat er in korte tijd al een vrij levendige correspondentie, wel ke steeds levendiger wordt, naarmate het toernooi nadert. Er moet getelefoneerd worden naar tal van landen, regelingen moeten getroffen worden de mensen vormgeving generen, uaar nwam «i. i moeten getroiren woraen ae mensen kere dag de toenmalige toernooisecreta- moeten onderdak gebracht worden. De ris de heer P. Zwart binnenlopen en een wjj jn hotel, de ander persé niet had een gesprek met de chef van de af- jn hotel, maar bij burgers en zo gaat deling de heer L. C. A. van Kuijk. Het I het maar door. Als het schaaktoernooi probleem was, dat de schaaktoernooi- afgelopen is, staan er negen dikke en ge- commissie een dame nodig had, die de heel gevulde ordners in de kast: het zo- fconnen voor de maaltijden in het Kenne- veelste toernooi compact samengevat! mer Theater waar toen nog volop ge- I De zorg voor het onderdak brengen is schaakt werd zou beheren en afreke- er altijd een met bijzonder veel hoofd- nen. Of Els er iets voor voelde. Dat brekens. Wij vroegen de vertrekkende V ■hé 5 'ML \i/"l/'*' HEEMSKERK. De coöperatieve boerenleenbank heeft bij het gemeente bestuur een aanvraag ingediend voor ver bouwing en uitbreiding van het kantoor gebouw aan de Van Coevenhovenstraat, Deze verbouwing en uitbreiding zullen Beverwijk zeer ingrijpend zijn. De balie wordt uit- DINSDAG 12 MEI gebreid tot 14 loketten en er zullen drie verenigingsgebouw, Parmentierstraat 2. spreekkamers komen. 20 u. clubavond schaakclub Weenink. Harmoniegebouw, Groenelaan. 20 u. re- Dil zei directeur B. C. Beentjes onder pehtte drumband Beverwijkse Harmonie- meer in zijn toelichting op het jaarver- I kapel. slag, dat maandagavond tijdens de alge- u Hartsehool. Galgenweg. 20 u. repetitie mene ledenvergadering in zaal Flora aan maj0rettes Beverwijkse Harmoniekapel, de orde werd gesteld. De bank heeft een Kleine Akademie. Hoflanderweg 104. 20 I oreKens. wij vroegen ue verucsnouuc bleek geen probleem te zijn en zo zat gastvrouwe hoe haar ervaringen zijn op zij al heel snel vlak voordat de maaltij- hit punt en wat zij denkt van de toe den begonnen in een hoekje van de bar komst. van het Kennemer Theater, met bonnen „Over het algemeen zijn de ervaringen en geldkist. Spoedig bleek, dat de toen-1 wederzijds zeer goed. Er moet wel eens malige toernooivoorzitter P. A. Veldheer iemand weer overgeplaatst worden, doch ook nog' tal van andere kleine werkzaam-1 nooit door nare of al te moeilijke om- heden had. Zijn echtgenote regelde in die standigheden" vertelde zij. Waar moge jaren de huisvesting van de schakers en i;jk heeft men steeds hulp geboden. Do'h al heel snel werd Els ook hierbij betrok- I ;n feite is dat een vaste kern. Er zijn er r.iet ken. .1 zoveel, die de mogelijkheden hebben, en in „Het was een enorme tijd, die jaren in 1 he toekomst zal er stellig iets aan gedaan het Kennemer Theater" vertelt zij. dienen te worden. Zo worden door de or- „Wij hadden daar geen oproepsysteem, ganisatie bedden en matrassen beschik» er stond nog maar één telefoon op de hoek baar gesteld voor degenen, die wel ie- van de har in de foyer, waar omheen mand in huis willen nemen, maar geen de buitenlandse schakers zich na de par- I bed over hebben. In feite hebben deze tijen verdrongen om de resultaten naar mensen dus al niet de mogelijkheid om bladen in hun land door te bellen. Ra- I schaakgasten te ontvangen. Men noemt dio Moskou, Radio Serajewo, Praag noem bet wel eens opmerkelijk, dal er zo wei maar op. En was de verbinding er-, dan 1 njg gastadressen zijn in Wijk aan Zee was de schakende verslaggever weer zoek mef zijn veie pensions en kamerver en rende je van het ene eind naar het I huurbedrijven. Doch voor diegenen is een andere om hem op te zoeken. Wij zaten pension een bedrijf en men zal er be toen in de kleedruimten onder het toneel. grjp voor moeten hebben, dat zij ook de catacomben. Later kregen we een in- al is het buiten het seizoen er niet gewikkelde kleine centrale, maar we heb- aan denken om gasten gratis te ontvan- ben het er steeds zonder omroepsysteem gen. Gelukkig is zij er altijd in geslaagd gedaan. Je moest er knots-hard werken, he huisvesting te regelen en ze hoopt want wij maakten er ook zelf het toer- I vurig, dat ook haar opvolgster die me- nooibulletin. Dat gebeurde 's avonds en bewerking van de burgerij zal krijgen, 's nachts. Een rare tijd, maar enorm Welke zij steeds heeft ondervonden, leuk! Geleidelijk aan heb ik het onder- 1 dak brengen van de gasten overgenomen, f icfd€S b }'ieV6H Maar Els Betjes spreekt dan niet over de vele persoonlijke contacten die zij i heeft en waardoor bepaalde zaken ge makkelijker geregeld kunnen worden. Dat is iets, waarin zij langzamerhand „gegroeid" is. Zoals zij ook „gegroeid" is naar al die dienstverleningen aan de schakers, die een veelvuldig gebruik ma ken van de mogelijkheden hun door de j toernooiorganisatie geboden Nieuwko- 1 mers. die met bepaalde perikelen zitten worden dan ingelicht en leren ook de weg te vinden naar bet kantoortje, waar de gastvrouwe bijna dag en nacht huist. Zij komen bijna om alles: een brief pos ten; postzegels kopen; een schoen, die i naar een schoenmaker moet; hun vrouw op te bellen of financiën le bespreken. Daarnaast beeft zij ontelbare boodschap pen voor hen gedaan: een das kopen, een overhemd aanschaffen, een pak la ten stomen, een broek laten oppersen, naar de dokter gelopen, ja zelfs liefdes brieven voor sommigen vertaald. Dan doemen er namen op. Namen van trouw terugkerende schakers, van grootmees ters en meesters af tot de kleine tien en vierkampers toe. Zij kent ze bijna allen, weet hun luimen, hun wensen en hun gedragingen weet daarom ook hoe zij aangepakt dienen te worden. En dat is van onnoemelijk groot belang, vooral bij de topschakers, die toch al in zo'n eigen wereldje leven. Gastvrouwe Els heeft hun vertrouwen gewonnen zoals ook de commissieleden dat gekregen heb ben doch dat is niet zomaar tot stand gekomen. En daaraan komt nu een eind. Volgend jaar zal zij haar opvolgster me- Jk ben er eigenlijk zo maar in gerold". (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Een 21-jarige Heemsker ker, die een week zijn rijbewijs bezit, heefl maandagmiddag omstreeks kwart voor vijf I door zijn onervarenheid op de Constantijn Huijgensstraat met zijn auto de nodige I schade veroorzaakt aldus de politie. Hij draaide vanuit de Van Lennepstraat :1e Constantijn Huijgensstraat in. Uit de bocht komende stuurde hij te veel en te scherp naar rechts en ramde daarbij eerst hen lichtmast, die afknapte. Vervolgens I dook hij de tuin van het perceel Constan tijn Huijgensstraat 90 in en vernielde de heg over een lengte van vier meier. Daarop schoot hij door naar perceel 92 maar reed (eerst nog een voor deze woning gepar- keerde auto aan. juffrouw Elly Nol nog inwerken, maar dan is het afgelopen met het gastvrouw- schap. Doch als Vriendin Van Het Hoog ovenschaaktoernooi zal zij de toernooien toch trouw blijven bezoeken. Het bloed kruipt nu eenmaal waar het niet gaan kan. AERDENHOUT. Blijkens de geconso lideerde cijfers is in 1969 de omzet aan derden van Verenigde Nederlandse Uit geversbedrijven n.v. gestegen van 389,6 min tot 445,9 min. Het totaal van de ex ploitatiekosten nam toe van 338,2 min tot 1 391,0 min. Het bedrijfsresultaat komt uit op 35,9 min (v.j. ƒ31,4 min). Na aftrek fiscale voorzieningen resteert een beschik bare winst van 20.0 min (v.j. 18.1 min). Voorgesteld wordt, zoals gemeld, het divi dend te verhogen van 22 tot 24 pet, waar van 4 pet in aandelen uit de agioreserve. In 1970 wordt een gematigde groei van de advertentie-inkomsten verwacht. De in 1970 te verwachten lastenverzwaringen zijn aanzienlijk. Derhalve zal het bestuur van de bedrijven der n.v. een extra inzet vra gen om de kostenstijgingen ten minste te compenseren. Daarnaast zullen de activi teiten verder worden uitgebreid naar de veel bredere sector van de informatie-in dustrie. Besprekingen zijn gaande om le komen tot belangrijke uitbreiding der uit geverij-belangen in het buitenland. Het be stuur spreekt zijn vertrouwen uit in de verdere groei en gunstige ontwikkeling van de resultaten der n.v., ook en vooral op langere termijn. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK Het buurthuis De Zandkraai heeft voor de komende dagen een speciaal programma voor kinderen en kleuters. Vanavond maken de jongelui van 13 tot 16 jaar een duin- en strandwandeling. Als de weersomstandigheden deze wandeling niet toelaten, is er volksdansen in het buurthuis. Woensdagmorgen van 10 tot t2 uur is er een kleuterochtend. Na enige voorbereidingen worden de kleuters uit genodigd in Pinksterland. Daar woont dan een prinses, die allerlei verrassingen aan biedf. Onder het motto „Reis om de we celd" wordt er vrijdagmorgen van 10 tot 12 uur een programma geboden voor kin deren van 7 tot 12 jaar. Voor alle activi teiten wordt een geringe entreeprijs ge vraagd. (Van een onzer verslaggevers) geslaagd boekjaar achter de rug. Het lotaal van de aan de bank toevertrouw de middelen steeg met ruim twee mil joen gulden tot bijna 17 miljoen. De spaargelden gingen omhoog met bijna u. pottenbakken. De Slof, Raamveld. 19 u. majorettes drumband De Zwervers en sociëteit, 20 u. klaverjassen Schoppen Negen. Brederodeschool, Laan van Blois. 19.30 u. spaargelden gmgen omnoog mei mj"» Kretlerouescnooi. baan van diu». anderhalf miljoen, de bankdeposito's met I huisvrouwengymnastiek. 20.30 u. bad- ruim een half miljoen en de tegoeden in I minton. rekening-courant en op privé-rekeningen uet Groene Huis, Raamveld. 19 u. meis mei nog eens ruim twee ton. Door deze jesclubs (12-13 jaar), electroclub (12-14 forse stijging kon de bank blijven vol- I jaar), volksdansgroep Pozivkolo (vanaf 14 doen aan de vraag naai- hypotheken, ere- jaar). dieten en bedrijfsfinancieringen. in hel Zwanenest, Dommelsingel 4a. 20 u. verslagjaar 1969 werd voor een bedrag open huiskamer voor de jeugd vanaf ld van ruim 3.7 miljoen gulden aan nieuwe jaar. leningen verstrekt. Afgelost werd een be- Sportfondsenhad, Kuikensweg 84. Ge drag van 2,2 miljoen. Hel bedrag aan I opend 20.15-21.30 u. uitstaande leningen steeg derhalve met 1,5 miljoen gulden tot ƒ9.541.581.43. Door WOENSDAG 13 MEI een credietverlening van ruim 1,5 mil- Bejaardenpaviljoen Westerhout, Wester- ioen werd van de 11 miljoen traver- I houtplein 5a. 10 u. tekenen en schilderen, trouwde middelen ruim 11 miljoen guide Raamveld. 13 u. bejaardensoos, belegd. Hierdoor was aan liquide miclr e- u drumband De Zwervers en indoor len nog bijna 6 miljoen aanwezig. I lrainjng volleybalvereniging. Na toevoeging van de winst 1968 aar Statenhuis, Velserweg 12. 14 u. ballet de reserve bedroeg deze nu 247.643.21.1 (jeugd). De verlies- en winstrekening vermeldde Barakkenkamp Rooswijk, Westerhout aan rentebaten 917.428,04. Ten opzichte weg. 13.30 u. jeugdjudo, van 1968 belekende dil een stijging van Kleine Akademie. Hoflanderweg 104. ruim 172.000.-. Enerzijds was dit een ge- u. jeugdatelier, 20 u. pottenbakken, volg van de hogere uitzettingen. Ander- "<"1 Groene Huis, Raamveld. 13.30 u. zijds werd dil ook veroorzaakt door de meisjes- en jongensclubs (8-9 .jaar), kin- op 1 april 1969 noodzakelijk geachte ren- dennstuil (2-5 jaar), 1j.30 u. meisjes- en teverhogingen voor uitzettingen. Hoe jongensclubs (9- 0 jaar, 19.30 cursus noodzakelijk deze renteverhoging voor fotografie en pottenbakken (gevorderden) de rentabiliteit van de bank was bleek mMeher Milo 67. „n vooral uit de rentelasten die ruim Zwanenest, Dommelsingel 4d. _0 i 143.000.- hoger worden en 675.443.22 open huiskamer voor de jeugd vanaf IR cestesen bedrijfskosten Deze beliepen Sportfondsenbad Kuikensweg 84. Gc ƒ275.559.79 legen ruim ƒ205.000.- in 1968. opend van 7-10, 12.30-13.45, 14.15-15.30 en Deze hogere bedrijfskosten waren niet 20.45-22 u. alleen een gevolg van de hogere perso- Verenigde openbare bibliotheek. Hendrik van twee j 17.30 u.; Amstelstraat 44: volwassenen De verlies- en winstrekening sloot met 14.30-17 en 19-21 u.; Stumphiusstraat 46 en een bedrag van totaal f 974.731.13. Na Parmentierstraat 2: jeugd 14-17.30 u toevoeging van een bedrag van 6.500,- aan de belastingreserve resulteerdehet \lf eemskerk boekjaar in een nettowinst van j 14.lb„. 10. De omzet van de bank in 1969 bedroeg I DINSDAG 12 MEI ruim 275 miljoen gulden. Dit kwam neer dc Zandkraai, Handelstraat 93. 18.30 u. op een stijging ten opzichte van 1968 volksdansen en strandwandeling (13-16 met 50 miljoen. Deze hogere omzel werd jaar), 19.30 tl. tienersoos, voor het grootste gedeelte verwerkt via De Lichtboei, Maasstraat 5. 18.45 u. meis- de rekening-couranlhouders. De omzet op jesclubs (13-15 jaar), 20 u. Engelse con de zogenoemde privé-rekeningen ging versatie. fors omhoog. Het tegoed op deze reke ningen per 30 april 1970 bedroeg ruim 1,3 miljoen gulden. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Het reeds door ons gesig naleerde zangfestival voor bejaardenkoren uit Noord- en Zuid-Holland, dat voor dinsdag 19 mei („Pinkster-drie") door het Velsens Bejaardenkoor in het park „Vel serbeek" in Velsen-Zuid wordt georgani seerd, belooft een bijzonder groot succes te worden. Tot dusver hebben zich bij het bestuur namelijk al zesendertig koren defi nitief voor dit festival aangemeld. Het ligt in de bedoeling deze ongeveer tweeduizend bejaarde zangers en zange ressen hier een gezellige uitgaansdag te be zorgen, zodat zij ruimschoots in de gele genheid zullen worden gesteld zich in deze mooie omgeving te verpozen. Om dezelfde reden is het wedstrijdelement voor deze dag zorgvulig vermeden, zodat de zang prestaties niet door een jury worden be oordeeld. Voor hun verblijf in „Velserbeek" kun nen de organisatoren beschikken over de grote tent, die wordt opgezet voor de op (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Voor de jaarlijkse uit gaansdag van de Beverwijkse bejaarden op 26 mei kunnen deelnemerskaarten wor den afgehaald op dinsdagavond 12 mei om zeven uur bij de firma Davidson aan de Breestraat 44 en bij huize Zeevanc in Wijk aan Zee. Eventuele dieetlijstjes dienen tegelijk bij het afhalen van de kaarten te worden ingeleverd. Het vertrek voor de tocht is bepaald op 's morgens acht uur vanaf het Meerplein. 's Avonds om ongeveer half negen worden de bejaarden weer op het Meerplein terug verwacht. De ongeveer 650 bejaarden zullen in twee groepen reizen, omdat men nergens een gelegenheid heeft kunnen vinden, waar aan 650 personen tegelijk een warme maal tijd verstrekt kan worden. De ene ploeg gaat 's morgens naar Lunteren en 's mid dags naar de Posbank bij Arnhem, de andere ploeg reist in omgekeerde richting. De Magneet, Ten Katestraat. 20 u. dan sen (volwassenen). De Vluchtheuvel, M. van Heemskerck- straat. 20 u. instuif (12-17 jaar). WOENSDAG 13 MEI De Schuilhoek. W. van Velsenstraat 21d. j 10-14 u. handenarbeidinstuif (4-12 jaar). De Zandkraai. Handelstraat 93. 10 u. kleuterochtend, 13.30 u. bejaardensoos. De Lichtboei, Maasstraat. 10 u. koffie- uurtje, 13.30 u. handenarbeid (6-9 jaai-), 14 u. kleuterritmiek, 15.15 u. kleuterclub, 18.45 u. handenarbeid (9-12 jaar). 19.30 tl. volksdansen. De Vluchtheuvel. M. van Heemskerck- straat. 14 u. handwerken (meisjes 9-12 tweede pinksleidag te houden Lvangeii- Maar)j knutseien (jongens 8-12 jaar)t8.30 u. satieianddag, zodat voldoende zitplaatsen, I drumband (8-j8 jaar). garderobes en toiletten aanwezig zijn. Ook verenigde openbare bibliotheek. Kerk zuilen er bij kleinere tenten koffie en klei- I weg 4-,volwassenen 15-17.30 en 19-21 u.; ne eetwaren, zoals gebakken vis en paia- 1 -- tes frites verkrijgbaar worden gesteld. Het zangfestival begint des morgens om Wijk (HM Zee negen uur, waarna vervolgens elk koor wnFNtOAr 13 MPT twee liederen ten gehore zal brengen. WOENSDAG 13 MEI Voorts is er nog een samenzang voor alle Verenigde openbare bibliotheek, De koren, met als programma „Ik heb m'n Zwaanstraat 4a. Geopend 14.30-17.30 en wagen volgeladen", „Waar de blanke top 19-21 u. der duinen" en „Holland, ze zeggen Dit laatste vooral met de bedoeling, het fes- y eisen-! J IltUIU e H titval ook voor belangstellende bezoekers DINSDAG 12 MEI aantrekkelijk te maken I „„,14. Cultureel Centrum. Moerbergplantsoen, Tenslotte kan nog worden vermeld dat 20 u.: Ledenvergadering Oranjevereniging het Velsens Bejaardenkoor ook tot de deel- „urnuiden-West". Santpoort. Zomerlust, 20 u.: Toneelver eniging „Cetosa" speelt „Een geboren leu genaar". Gymzaal Moerbergschool, 19.30 u.: Oefen avond boksvereniging „Manly Sport". PTT-gebouw. Lange Nieuwstraat, in gang, Spaarnestraat, 19-20 u., spreekuur Medisch Maatschappelijk Consultatiebu reau voor Alcoholisme. Openbare leeszaal en bibliotheek, Fili- HAARLEM. Het Noordholiands Phii- aal Wijkerstraatweg 77. Velsen-Noord, 19 harmonisch Orkest geeft op woensdag 13 tot 21.30 u. mei het eerste concert van de Beethoven- I Sporthal Zeewijk, IJmuiden, 19-23 u. cyclus in het Concertgebouw. Het concert badminton BC IJmond wordt geleid door Henri Arends. Solist WOENSDAG 13 MEI is de Zwitserse pianist Adrian Aesehen- Technische school> Briniostraat, 20.30 u.: Gespeeld worden de ouverture „Die I Ledenvergadering vereniging „Nijverheids- leeszaal en bibiiotheek^ein nemers behoort van de door de VARA en de AVRO georganiseerde zangwedstrijden (Van onze kunstredactie) Pastorale". 1945, 14.30 tot 17.30 u. en 19 tot 21.30 u. filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Santpoord-Noord Spaarnberg Wüstelaan 79, 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Willemsbeekweg 96, IJmuiden 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Ban- jaertstraat 13, Velsen-Noord 14 tot 17 uur. Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, 6.30- 8.00 uur gemengd zwemmen; 8.00-9.30 uur DINSDAG 12 MEI Handenarbeidcentrum, Schulpweg 560. Geopend 19-22 u. 1 8.00 uur gemengd zwemmen; ö.uu-».au uur De Meerpaal, Banjaertstraat 13. 18.45- schoolzwemmen; 9.30-10.45 uur dames- 20 u. jeugdkaffee (vanaf 13 jaar), 18.45- ?wemmen; 10.45-11.15 uur zwemlessen da- „o -«•»"»» /„«„«f ik inn I mes. 11 20-13.00 uur schoolzwemmen; 13.00- 14.00 uur gereserveerd; 14.00-15.15 uur ge mengd zwemmen; 16.15-16.45 uur zwemles sen; 16.45-17.15 uur zwemlessen: 17.15- 17.45 uur zwemlessen: 18.00-19.30 uur zwemver. R.K. Velsen: 19 30-2130 uur zwemver. V.Z.V.; 21.30-22.30 urn Gemengd zwemmen. De Brulboei. Kanaalstraat 228. IJmui den bejaardensoos kinderclubs, ontspan- 22 u. jeugdkaffee (vanaf 15 jaar). WOENSDAG 13 MEI Katholieke openbare bibliotheek. Ban jaertstraat 13. Geopend van 14-17 u. Handenarbeidcentrum, Schulpweg 560 Geopend van 9-12, 14-17 en 19-22 u De Meerpaal, Banjaertstraat 13 9.30 u. ziekendag, 13.30 u. cursus koken (10-14 jaar), 14 en 16 u. kinderfilms (vanaf 3 del I /y IT CU IV tl» n ril vi c. 1 I jaar), 15.30 u. cursus fijne keuken (14-17 ningsgymnastiek voor dames, jaar), 19 u. „Van alles" (9-12 jaar), 21 u. Sporthal Zeewijk, 19-23 u. badimnton- ^.Van alles" (13-15 jaar). I BC Velsen.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5