Puzzel van de week Fataal schot in 1963 maakte agent tot een gebroken man Roken voor verslaafden fysiologische noodzaak OPEEN MOOIE PINKSTERDAG. nco ook morgen GËSmt korting romiqste koffiemelk Voorspellingen die wel of niet uitkomen UITGAAN IN HAARLEM Stangls vrouw komt als getuige Daders kregen tien jaar; slachtoffer levenslang Experiment in V.S. wijst uit: Lichaam raakt afhankelijk van nicotine i Weer Braziliaans vliegtuig gekaapt Twee doden tijdens botsingen tussen Hindoes en Moslims 17 REVALIDATIE HALVE DAGEN VERZETJE TIEN JAAR nutroma WEER EEN LANGE HETE ZOMER? VRIJDAG 15 MEI 1970 nietvergetetu.) Mcoeten i, 1 Puzzelprijswinnaars 3 bekertjes of driekantjes voor T reblinkd'proces (Van onze correspondent) ROTTERDAM. „Nee, ik zal het hem nooit kunnen vergeven. Dat is te veel. Ik denk er weinig over na. Ais ik me ga realiseren, dat ik heel mijn leven ver lamd zal blijven, dat ik nooit langer dan een uur kan staan, dat ik van een half uur wandelen doodmoe word, dat ik nooit brigadier zal kunnen worden, dat mijn twee kinderen een vader hebben, die voor tachtig procent invalide is, dan kan ik niet meer normaal nadenken. Het spijt me. Het gaat niet meer. Dan word ik gek" Dat is de koele constatering van hoofd agent Nijenhuis, die in 1963 door twee gangsters invalide werd geschoten. „Ik heb er veel over nagedacht maar op een goed ogenblik schei je daar mee uit. Toch denk ik wel aan die nacht van 31 oktober 1963. Ik reed met collega Kraaijveld op weg naar het hoofdbureau. Het was te gen vieren. We zouden nog even de „hof jes meenemen" het had net zo goed iets anders kunnen zijn", zo vertelt hij. „Ik weet niet meer precies hoe het ge gaan is, maar op een bepaald moment draaide Kraaijveld de Eerste Blekers- hof in. Er stonden twee mannen aan de deur van een van de panden te rammelen. Ik deed onmiddellijk de deur van de auto open. Direct daarop kwam die lichtflits. Even later een stekende nijn in mijn hals. Ik bleef bij bewustzijn. Weer was er een lichtflits en een knal. De pijn werd erger. Ik zag hoe Kraaijveld zijn portier open de. Toen klonk er weer een schot. „Er achter aan", riep mijn collega toen de twee mannen ieder een kant heenvlucht- ten. Ik wees op mijn keel. Kraaijveld schrok enorm dat weet ik nog. Onmiddel lijk alarmeerde hij het hoofdbureau en al het beschikbare materieel rukte uit. Ik weet nog dat ik met sirene naar het Dijk- zigtziekenhuis ben - gebracht. Daar heb ik het bewustzijn verloren. Ik was toen 25 jaar en ruim drie jaar bij de politie." „In totaal heb ik drie maanden in twee ziekenhuizen gelegen. Vanuit het Dijkzigt- ziekenhuis ben ik naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden vervoerd. Profes sor Vink heeft me direct geholpen. In Lei den heb ik twee weken gelegen. Ik wist dat ik aan een kant geheel verlamd zou blijven. Die gedachte was verschrikke lijk. Nadat ik weer naar het Dijkzigtzie- kenhuis was gebracht voelde ik weer na een paar dagen opnieuw pijn in mijn keel. De dokter zei: „Dat gaat wel over." Een dag later lag ik weer in Leiden. Opnieuw werd ik door professor Vink behandeld. Tenslotte ben ik weer naar Dijkzigt ge- Ruim zes jaar geleden werd agent Nijenhuis, toen nog 25 jaar oud en drie jaar in politiedienst, (bjj de uitoefening van zijn plicht, zo als dat heet), neergeschoten door een tweetal misdadigers, die hij met een collega op heterdaad betrapte bij een inbraak. Daar het levensgevaar snel geweken was gleed hij even snel weg uit de pu blieke belangstelling die zoals altijd nieuwe objecten vraagt. Zijn collega's en superieuren ver gaten hem niet, maar ook dat is een zaak die niet eeuwig is. Hij kan trouwens, zij het half ver lamd weer dienst doen. Een bureaufunctie. Kans op verdere promotie is er niet meer. Dat al les dus zes jaar geleden veroor zaakt door twee mannen die binnen kort (wegens goed gedrag) ver vroegd en voorwaardelijk in vrij heid worden gesteld. Zoals agent Nijenhuis bitter vaststelt: „Zij kre gen elk tien jaar; maar ik kreeg „levenslang." bracht. Na een tijdje is men met revali datie begonnen. Ik heb vrij goed links le ren schrijven en kan nu aardig meekomen op de afdeling statistiek van de verkeers dienst." Direct na het gebeurde heeft de waar nemend hoofdcommissaris mijn vrouw op de hoogte gesteld. In het begin heeft ze het erg moeilijk mee gehad. We wa ren nog niet zo lang getrouwd. We had den een dochtertje van anderhalf jaar. De belangstelling van het korps was enorm, zeker de eerste tijd. Burgemeester Van Walsum heeft me opgezocht en met Oud en Nieuw was er een telegram van minister Toxopeus van Binnenlandse Zaken. Ik wil niet zuur zijn, maar je verandert daarmee aan de zaken niks. Het is nu ruim zes jaar geleden maar ik moet er nog elke dag aan wennen." Hij vervolgt het relaas over zijn lij densweg: „In juli ben ik het voor halve dagen gaan proberen. Om djenst te doen op het Marconiplein. Ik werd elke dag gehaald en gebracht. Het was soms heel moeilijk. In het Dijkzigtziekenhuis heb ik veel geleerd door de revalidatie en ook mijn stem, die ik lange tijd niet heb kunnen gebruiken, had ik terug, tenmin ste zo dat ik me verstaanbaar kon ma ken. In mijn vrije tijd deed ik weinig meer. Mijn hobby was voetballen. Dat was natuurlijk helemaal over. Kijken naar een wedstrijd kan ook bijna niet. Tweemaal drie kwartier kijken op een staanplaats houd ik niet uit en elke zon dag een zitplaats is te duur ook. „Gelukkig heb ik een Dafje waarin ik heb leren rijden. Als het mooi weer is ga ik met mijn twee dochtertjes, we hebben er inmiddels nog eentje bijgekregen, in de buurt wat rijden. Het is bijna het enige verzetje. Voor de rest is het thuiszitten. Je kunt zo weinig verder. Soms een beet je puzzelen of televisiekijken. Stel je voor dat ik helemaal afgekeurd word, wat moet ik doen? Thuis stil gaan zitten? Er zal niet veel anders opzitten, denk ik". „Ik ben geen Rotterdammer. Ik ben ge boren in Nieuwehorne (nu gemeente Hee- renveen) in Friesland. Later zijn we naar Rijsoord verhuisd. Eerst heb ik de am bachtsschool doorlopen, omdat ik tim merman wilde worden. Ik ben ook bezig geweest aan PBNA, maar doordat ik in dienst moest, is dat een beetje in de mist geraakt. Toen zag ik de advertentie om politieman te worden. Ik heb me gemeld en de politieschool heb ik met goed ge volg doorlopen. In actieve dienst ben ik straatdienst gaan doen. Tot 31 oktober 's nachts 3 minuten voor vier. Toen was alles fini." (Van onze medische medewerker) HAARLEM. De verslaving aan siga rettenroken werd tot nu toe voornamelijk ais psychologisch beschouwd omdat er geen werkelijke fysische basis voor dit ver schijnsel was gevonden. In de jaarlijkse bijeenkomst van de federatie van Ameri kaanse verenigingen voor experimentele biologie heeft dr. Budh D. Bhagat, die ver bonden is aan de universiteit van St. Louis, meegedeeld dat hij een fysische oorzaak meent te hebben gevonden voor die zo moeilijk te bestrijden verslaving. Deze fysische oorzaak staat volgens hem in verband met de invloed van nicotine op norepinephrine, een hormoon dat een be langrijke rol speelt bij de werking van de hersenen en van ander zenuwweefsel. Vol gens dr. Bhagat worden zowel de vorming als het gebruik van dit hormoon door nico tine verhoogd. Het gevolg hiervan is dat de hersenen van de sterke sigarettenroker in een toestand van verhoogde prikkeling worden gehouden. Wanneer het lichaam daaraan gewend raakt, wordt door elk te kort aan nicotine een terugslag veroorzaakt Op deze wijze raakt het lichaam afhanke lijk van nicotine en moet de verslaafde roker blijven roken, teneinde de nicotine- AlJVEht I HN'llti FRICO, KAAS MET EEN GROTE K dosis zodanig op peil te houden dat ook de produktie van 't hormoon verhoogd blijft. Dr. Bhagat en z'n medewerkers in St. Louis kwamen na drie jaren tot deze gevolgtrek king op grond van experimenten bij ratten, De ratten werden gedurende zes weken met een even grote hoeveelheid nicotine in gespoten als zij zouden hebben opgenomen wanneer zij elke dag drie pakjes sigaretten hadden gerookt. Afgezien van hun grotere activiteit en versterkte agressiviteit ge droegen zij zich precies zo als de ratten die niet werden ingespoten. Maar hun hersenen bleken een veel hogere produktie en ge bruik van norepinephrine te vertonen dan bij ratten normaal het geval is. Reeds in 1942 bleek het mogelijk om het verlangen van rokers te bevredigen door nicotine in te spuiten. Experimenteel werd aangetoond dat roken ertoe bijdraagt dat deze mensen geestelijk meer presteren en ook aktiever zijn. Door het onderzoek van dr. Bhagat is voor de eerste keer aange toond dat de rokers niet alleen psycholo gisch van sigaretten afhankelijk zijn maar dat zich bij hen ook een werkelijke fysiolo gische nood voor de werking van nicotine heeft ontwikkeld. Bij iemand die nooit si garetten rookt zal deze fysiologische nood zaak om nicotine te gebruiken niet ont staan. „De artikelen in de kranten heb ik niet allemaal gelezen. Soms een stukje, zo af en toe. De rechtzaak heb ik ook niet bijge woond. Ik weet dat ze beiden tien jaar hebben gekregen. Een hele tijd." Ik ben inmiddels bevorderd tot hoofd agent. Hoger zal ik niet kunnen komen Was ik gezond gebleven dan had ik mijn brigadiersexamen kunnen halen en had ik misschien nog adjudant kunnen worden, wie weet. Maar ik hoef het nu niet meer te proberen, het examen te halen. Dat gaat niet. Ik moet me daarbij neerleg gen. Maar dat blijft moeilijk. Het is het stomme toeval geweest dat we nu net die Blekershof zijn ingereden. Het had net zo goed de Schiedamse Vest kunnen zijn of de Coolsingel, of de Blaak. Hij zwijgt even, maar vervolgt dan Ik zou als u er geen bezwaar tegen hebt graag weer aan het werk gaan. Mijn tem po is niet zo hoog en ik wil niet achterra- ken. In de lange gang, die het gebouw van de verkeersdienst in tweeën snijdt, loopt hij terug naar het vertrek waar hij de sta tistiek bijhoudt van de ongevallen in Rot terdam. Een gebroken man, die het dage lijks leed dat het verkeer met zich mee brengt, bijhoudt in een kaartsysteem. ADVERTENTIE KOFFIEMELK Horizontaal 1 straatsteen, 6 groent, 11 reeds, 12 militaire rang, 14 stofmaat, 15 titel, 17 plaats in Afrika, 20 meisjes naam, 22 troep jachthonden, 23 bedien de, 27 och kom 29. uitspreken, 31 gesloten, 32 hoogbouwwerk, 33 persoonlijk voornaamwoord, 34 teken van verkoud heid, 36 leep, 38 gouden tientje (afk.), 39 regerings-reglement (afk.), 40 evenredige l AJIAIMUMWMtAAIMMUMMmAIMMMMmHAAIilUMiimAAIWMUIIIHIHIIMliUMtmUUWUIAAIUUMUUMUMMMMMMMUWWVWMIlWMMMWMMMMI (Van onze weerkundige medewerker) DE BILT „Mogen wij weer zo'n mooie zomer verwachten als die van verleden jaar?" Dat is een vraag die veel vakantiegangers zich ongetwijfeld hebben gesteld. Wij zien niet in waar om deze zomer minder mooi zou zijn dan die van 1969. Uit statistische cijfers over de zomers van de laatste honderd jaar blijkt dat het in die periode zes keer voorkwam dat twee tot vijf warme zomers elkaar opvolgden. Tussen 1932 en 1940 registreerde De Bilt zelfs acht opeenvolgende zomers met een tempe ratuur welke boven het normale et maalgemiddelde van 16,4 graden Cel sius bleef. MAAR LATEN WIJ ons niet te veel verkijken op de mooie zomer van 1969, want volgens de cijfers was die eigen lijk niet zo geweldig. De gunstige in druk die de zomer van vorig jaar heeft nagelaten moet namelijk worden toegeschreven aan de omstandigheid dat het juist in de drukste vakantie periode van half juli tot half augustus prachtig weer was. Daar staat tegenover dat zij, die in de eerste week van juni, de tweede week van juli en in de tweede helft van augustus met vakantie gingen, koud en slecht weer hebben gehad. Het kan misschien geen kwaad die zwakke plekken nog even met officiële cijfers aan te stippen. De gemiddelde maximumtemperatuur van juni 1969 was in De Bilt 0,5 graden Celsius beneden normaal en er waren in deze maand vier inplaats van vijl zomerse dagen. Op de Veluwe viel 104 mm. regen, 50 mm. boven het normale landelijke gemiddelde. Augustus was tot de vijftiende zomers, maar daarna uitzonderlijk nat. In Giethoorn viel zelfs 290 mm. regen. DE DRIE ZOMERMAANDEN hadden 12 uren zon te weinig. Weliswaar wa ren er 23 zomerse dagen met een tem peratuur boven 25 graden tegen 18 normaal, maar de gemiddelde regenval was 256 mm. tegen 213 mm. normaal. WAT DE KOMENDE zomer betreft, zelfs met een computer is niet aan te geven wat wij van het weer mogen verwachten. Op een vergelijking met zomers die op een even kille als natte lente als die van dit jaar volgden is ons vermoeder gebaseerd, dat de tem- peratuurtop niet in de school- en bouw- vakanties zal vallen zoals in 1969, maar dat de warmste periode wat eer der komt, namelijk in juni, mogelijk al eind mei. Na een terugslag zou dan in augustus nog een mooiweerperiode mo gelijk zijn. Maar nogmaals: het kan ook heel wat anders worden. Want het weer houdt zich niet aan de statistieken! <^vvvwwm/wwwvwv%#ww%«#wwi#i#i#wwwwvwi#w»nAn#wv%A»iivww»#w»#wwvwwvwww%nA#wwwwi/v% ADVERTENTIE vertegenwoordiging (afk.), 41 stad der oud heid, 42 selenium (afk), 43 Eng. voorzetsel, 44 schrede, 46 goedkeuring, 48 eerwaarde heer (afk. lat.), 50 vervoermiddel, 52 bloei- wijze, 54 dichterbij, 56 bezitt. voornaam woord, 57 naaigerei, 59 vaartuig, 60 uit bouw, 62 temerig praten, 64 deel van het oog, 66 vertaler, 67 vogelproduct, 69 op merkzame, 72 de lezer heil flat. afk.), 73 muziekinstrument, 74 afbeelding. Verticaal: 1 Oostindische tamme buffel, laatst leden (afk.), 3 niet lang, 4 jongens naam, 5 zangnoot, 6 spil, 7 trottoir, 8 land in Amerika, 9 jongensnaam, 10 grondstof, 13 godsdienst (afk.), 15 spat, 16 Europeaan (meerv.), 18 kleinst deelbare deeltje, 19 naar beneden, 21 geneesheer, 22 vogel. 24 biervat. 26 onder-officier (afk.), 28 metalen door smelting met elkaar vermengen, 30 nihil, 32 dwingeland, 35 schortje, 37 vadsig, 43 ranonkelachtige plant, 44 inhoudsmaat, 45 stel, 46 roofdiertje, 47 hijswerktuig, 49 beroep, 51 hoefdier, 53 slede, 55 dankbetui ging, 57 gebaar, 58 juiste gewicht, 61 ge leerd, 63 moederkonijn. 65 lidwoord. 68 titel (afk.), 70 bekende motorraces (afk.), 71 normaalpeil (afk.), 72 Frans lidwoord. Oplossingen, uitsluitend per briefkaart, dienen uiterlijk woensdag a.s. in ons bezit te zijn Oplossing puzzel no 18 Horizontaal: 1 Marinus, 6 Woerden, 11 ode, 12 ale, 13 nok, 14 ala, 16 aks, 18 sir, 19 drop, 20 sneb, 22 toer, 24 oase, 26 manie, 28 paard, 29 raaf, 30 knoop, 32 dans. 33 oog, 34 Thea, 37 armee, 39 naad, 42 gnoom, 43 neder, 44 adat, 45 raam 46 iets, 49 Oslo, 51 elf, 54 tal, 55 nto, 56 pen, 58 zee, 59 Ane, 60 elegant, 61 entente. Verticaal: 1 Monster, 2 Ado, 3 rek, 4 naar, 5 stap, 6 waas, 7 esse, 8 das, 9 Eli, 10 ner veus, 15 Lopik, 17 knaap, 19 draf, 21 bord, 23 e.m.a., 25 Ada, 27 enorm, 28 pogen, 31 oom, 34 trapeze, 35 e.g.a., 36 anti, 37 aorta, 38 eerst, 39 Nero, 40 ara, 41 dominee, 47 Etna, 48 slot, 49 onze, 50 lont, 52 lel, 53 fee, 56 pan, 57 ent. f 10,P. de Blois, Lange Nieuwstraat 444, IJmuiden: 7,50: J. Dol Voorplaats 34, Santpoort; 5,C. laspers, Herculesstraat 13, IJmuiden. f 10,J. van Eek, Deckerstraat 19, Haarlem; 7,50: L. Schumachei. V. Konijnenstraat 165, Haarlem: f 5,Mej. E. H. Slotboom. Veldzigtlaan 64. Haarlem. SiSi Sinas 99 SCHOUWBURG. Stadsschouwburg, (Wilsonsplein) Vrij dag, 15 mei 20.15 u.: Fons Jansen met „Driemaal Andermaal." Zaterdag 16 mei 20.15 u.: „Spring uit het raam schat we gaan trouwen." Zondag 17 mei 20.15 u.: Toneelgroep Centrum met: „Jongens on der elkaar." Dinsdag 19 mei 20.15 u.: Toneelgroep Theater met: „De Kauka- sische krijtkring." Kleinkunsttheater Haarloheim, (Smede- traat) Zaterdag 16 mei 20.30 u.: Gast optreden van het Muzevalcabaret uit Utrecht. MUZIEK Concertgebouw, (L. Begijnestraat) Dinsdag 19 mei 20.15 u.: Concert in de kamermuziekserie. Woensdag 20 mei 20.15 u.: Concert N. Ph. O. o.l.v. Henri Arends. Grote of St. Bavokerk, (Gr. Markt) Dinsdag 19 mei 20 u. en donderdag 21 mei 15 u.: Orgelconcert door Albert de Klerk. Treslong (Hillegom) Dagelijks, behal ve maandag: diner-dans: nt. Cabaret-dancing Caramella, (Zand- voort), zaterdag „The Sellers." Hotel Bouwes, (Zand/oort). Dagelijks Toni Dispari. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62). Permanente tentoonstelling van wer- ke prenten van Albert Hahn. Dagelijks ken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Zondags 13 tot 17 uur. Boven dien in het Prentenkabinet „Een keuze uit de collectie Kees Verwey". Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 39) Permanente tentoonstelling van oude re ligieuze kunst, schilderijen, middeleeuw se beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid van 10 tot 12.30 en van 14-17 u. Zondags 14-17 uur. Teylermuseum (Spaarne 16). Perma nente tentoonstelling van schilderijen fossielen, mineralen en historische na tuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen behalve op maandag van 10 tot 12.30 en vaan 14-17 u. De eerste zon dag van de maand van 13-16 uur. Koudenhornkazerne (Koudenhorn). Per manente tentoonstelling van de Stichting Meervoudig Amateur Centrum Ruimte- waarneming en Onderzoek (MACRO) ge opend maandag en vrijdag van 19.30-22 u. dinsdag en vrijdag 14-17 u. en zater dag 13-17 uur. Galerie Blokker (Bronsteeweg 4a). Ex. positie handgeweven wandkleden van Bo- dil Blokker-Veggerby en handgeknoopte rya-modellen uit Scandinavië Geopend maandag 13-17.45 u. dinsdag 9-12.45 u woensdag tot en met zaterdag 9-17.45 u. Gemeentehuis Bloemendaal (Bloemen- daalseweg). Tentoonstelling van politie geopend van 14-17 uur tot en met 31 mei. Galerie Zijlstraat (Zijlstraat 31). Ex positie van werken van Ton Sondaar- Dobbelman en Hans Royaards. Dagelijks 12-17 uur, maandag, woensdag en vrijdag ook van 20-21.30 u., zondags van 14.30-17 uur. Tot en met 17 mei Galerie Eylders (Haltestraat 77). Ex positie van werken van Huub van Lith, beeldhouwer en Fred Hakkart. schilder. Geopend van dinsdag tot en met zondag 13-17 uur. De Waag (hoek Damstraat-Spaarne) Expositie van werken van Lucie Leene, Harry Balm en Henk Ames Dagelijks van 14-17 uur. Tot en met 18 mei. Galerie-t. (Bakenessergracht 67). Expo sitie van schilderijen, gouaches en gra fiek van Rolf de Sprit. Dagelijks van 12- 17 en zondags van 14-18 uur. Tot en met 13 juni. DIVERSEN Waagtaveeme (hoek Spaame-Damstr) Dagelijks open podium; geopend van 10- 24 uur. Vrijdags en zaterdags tot 01 uur Dagelijks pentekenen, schilderen en sie raden maken. Vrijdags kunsttonen: audi tieprogramma. Expositie van tekeningen van Gerard Haaff. Dagelijks van 10-18 en 20-24 uur. U>t en met eind mei. Poppentheater Merli.in Hasselaers plein) Woensdag 14.30 u.: DDe Sprookjes molen". WILLEMSTAD (ANP). De piloot van een Braziliaans passagiersvliegtuig is tijdens een binnenlandse vlucht in Brazi lië gedwongen koers te zetten naar Cuba, Het toestel is hetzelfde dat twee weken geleden op dezelfde route werd gekaapt Ook ditmaal mochten de veertig passa giers en een stewardess in Georgetown uitstappen, waarna het toestel naar Cu- ragao is gevlogen om bij te tanken. Het toestel werd gekaapt door een man van ongeveer 28 jaar. Intussen staat de dinsdag naar Cuba gedwongen Friendship van de ALM nog steeds op Santiago de Cuba. De re-den waarom het toestel zolang op Cuba blijft, is nog niet bekend op Curaqao. BOMBAY (Reuter). Bij onlusten in het dorp Kairna, in de Indische staat Ma harasjtra, zijn twee mensen doodgescho ten. Volgens de politie vielen 800 mensen uit omliggende plaatsen de bewoners van Kairna aan. Naar de politie zegt, heeft men hier te maken met een nieuwe uit barsting van haatgevoelens tussen mo hammedanen en Hindoes. DüSSELDORF (ANP) Het Treblin- ka-proces in het Westduitse Diisseldorf beleeft volgende week een eerste drama tisch hoogtepunt als de vrouw van ver dachte Franz Stangl in de getuieenbank zal plaatsnemen. Therèse Stangl treedt dan op als getuige a décharge en komt daarvoor op kosten van de Westduitse regering, uit Brazilië naar Diisseldorf. Het is de eerste keer in de geschiede nis van de na-oorlogse nazi-processen dat de vrouw van een terechtstaande kamp commandant als getuige optreedt. Het is overigens voor ieder die bij het Treblin- ka-proces betrokken is een raadsel welke verzachtende omstandigheden zij zal we ten aan te voeren zodat de aan haar echtgenoot ten laste gelegde misdrijven moord op 400.000 Treblinka-gevange- nen in een wat milder licht zouden komen te staan. De belangstelling is in West-Duitsland niet bijster groot. Alle kranten hebben er gisteren wel aandacht aan besteed, maar de beperkte omvang van de verslagen doet vermoeden dat de Westduitse jour nalistieke belangstelling voor Stangl en zijn misdaden spoedig verdwenen zal zijn. In verhouding sterk vertegenwoordigd zijn de Nederlandse en de Poolse nieuws media. Cameralieden van de Poolse tele visie moesten tijdens de eerste procesdag overigens een teleurstelling incasseren toen de president, kort nadat hii het pro ces had geopend, opdracht gaf een in de zaal opgestelde camera van de Poolse tv te verwijderen. De Polen hadden er duidelijk on gere kend, dat ze in de rechtszaal zouden mo gen filmen. In West-Duitsland is aan ca meramensen en fotografen alleen toege staan enkele minuten voor het begin van de zitting in de rechtzaal te werken.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 17