Gereformeerde Kerk (vrijgemaakt) in september in eigen huis Gemeenteleden „verdienen'' voor een groot gedeelte hun kerkgebouw MEDISCHE VERZORGING raak Demonstratie Rode Jeugd LICHTGEWICHT KOSTUUMS S-' 'iSSw Saamhorigheid groot door werk voor de kerk IN DE IJMOND IJmuiden Beverwijk Heemskerk L I - e t o If H kom kijken en vragen bij t VRIJDAG 15 MEI 1970 WÊÊm City Stadsschouwburg war M BURGERLIJKE STAND BEVERWIJK Luxor Q film foto Kennemer theater Cinema Marquette BURGERLIJKE STAND VELSEN Discobar „DE POORT VAN VELSEN" 129,-, 119,-, 98, MARKTPLEIN IJMUIDEN (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Waarschijnlijk in sep tember zal de Gereformeerde Kerk (vrij gemaakt) het nieuwe kerkgebouw aan de Olieslagerslaan kunnen betrekken, waar aan enkele weken geleden begonnen is. Het gebouw zal niet alleen een bijzon dere plaats innemen door zijn fraaie vormgeving, maar ook door de manier waarop het tot stand is gekomen. Een belangrijk gedeelte van de geldmiddelen wordt namelijk bijeengebracht door de gemeenteleden, die in hun vrije tijd alle werk waarmee enig geld te verdienen is voor hun kerk aanpakken. De Gereformeerde Kerk (vrijgemaakt) geniet tot nog toe gastvrijheid in het Nederlands Hervormd Verenigingsge bouw aan de Schans voor de kerkdien sten, maar andere activiteiten moeten ge houden worden in andere gehuurde loka len, bij de mensen thuis of waar maar ruimte te vinden was. Al geruime tijd tracht men een eigen gebouw te verkrij gen en in november 1968 namen de plan nen vastere vormen aan toen een bouw commissie in het leven werd geroepen onder voorzitterschap van de heer E Vossebelt. De architect werd de heer N van der Stelt uit Amersfoort en als aan nemer werd aangetrokken de firma Boots uit Beverwijk. De kerk wordt gebouwd op het plein aan de Olieslagerslaan en bestaat uit een vierkante kerkruimte met aan twee zij den respectievelijk de consistoriekamer en een vergaderzaaltje. Beide zaaltjes zijn door vouwwanden van de kerkruim te gescheiden, zodat deze bij druk be zoek bij de kerk getrokken kunnen wor den. De capaciteit kan dan toenemen van 175 zitplaatsen tot 225. Het gebouw moet flexibel zijn omdat er in het vakantiesei zoen veel badgasten komen. De kerk telt 210 leden, die wonen in Beverwijk, Heemskerk, Bakkum en Castricum. Men vond het niet nodig de grootte van het gebouw te baseren op een groei van het aantal gemeenteleden; mocht dat aantal groter worden, dan wil men liever bij Een foto van de kerk in aanbouw met op de voorgrond het gedeelte van het plein, dat niet bebouwd wordt en dus voor de omwonenden behouden blijft. voorbeeld in Castricum een zelfstandige gemeente in het leven roepen. Er zijn bezwaren geweest onder de be woners van de Olieslagerslaan en de Zuiderkruisstraat tegen de bouw, hoewel deze niet in strijd was met het bestem mingsplan. Dit gedeelte was bestemd voor openbare gebouwen. Nu het echter geen hoog massaal gebouw wordt, kun nen de omwonenden er wel vrede mee hebben. Overigens zal de rest van het terrein niet meer bebouwd worden. De kosten bedragen twee ton, waarvoor men subsidie ontvangt van het rijk. Het grootste deel, ongeveer driekwart, moet evenwel door de kerkelijke gemeente worden opgebracht in de vorm van recht streekse bijdragen en rente en aflossing van een lening. De eigen bijdragen wor den voor een belangrijk gedeelte ver diend door de gemeenteleden, die al tien duizenden guldens hebben binnenge bracht door te werken in en voor diver se bedrijven. Daarnaast doet men ook een beroep op zusterkerken in het hele land. Daar wordt gecollecteerd, maar de Beverwijkse gemeenteleden zijn ook be reid er zelf op uit te trekken indien zij daarvoor toestemming krijgen van de be treffende gemeente. Zo hebben zij onder meer al huis-aan-huis collectes gehouden tot in Zwijndrecht, Groningen, Leeuwar den en Enschede toe. Men heeft alles aangepakt tot het schoonmaken van scho len toe, doch dit bleek na een jaar toch een te zware opgave. Een en ander is niet alleen materieel van grote beteke nis, maar heeft ook een gunstig effect op de gemeente zelf, waarin een groot saam horigheidsgevoel is ontstaan. Een bijko mend voordeel is, dat nieuwkomers in deze sfeer veel gemakkelijker opgeno men kunnen worden. Zo zal de nieuwe kerk van de Ge reformeerde Kerk (Vrijgemaakt) er uit komen te zien met rechts de in gang, die aan de Olieslagerslaan ligt. Het witte gedeelte is de vergaderzaal. Aan de andere zijde, op de foto niet zichtbaar, ligt de consistoriekamer. Duidelijk is hier verder het talud onder de ramen te onderscheiden. Een bijzonderheid van het gebouw is nog, dat de dakgoot weggewerkt is in het dak, zodat hij niet storend werkt. films EEN PINKSTERPROGRAMMA zonder een film van Walt Disney is niet goed meer denkbaar, vandaar wellicht dat de directie van het City Theater voor de komende week tot en met woensdagavond beslag heeft gelegd op „The love bug". Deze kluch tige film over een pratend en den kend autootje is nog onder toezicht van Walt Disney tot stand gekomen, hetgeen betekent dat het een amu sante historie is geworden, met een snel van plaats van handeling wisse lend gegeven Met als centrale figuur een uitvoerig komische rol van Buddy Hackett als Tennessee Steinmetz, de toegewijde verzorger van Herbie, zo als „de eindeloze kever" wordt ge noemd, het wagentje dat kan praten en moet meedoen aan een echte auto race. Dit vrolijke produkt wordt ook nog vertoond op de matinee van twee de pinksterdag, waarbij voor zondag middag de sensationele zeeschuimers film „Piraten van Tripoli" wordt in gezet. IN DE LAATSTE film van de Ameri kaanse regisseur John Sturges „Bestem ming poolbasis Zebra" wordt somber ge fantaseerd over een bijna uitgebroken oorlog tussen Amerika en Rusland, door een bij de Noordpool gelande satelliet met ingebouwde camera. Deze bevat filmop namen van Amerikaanse, maar ook van Russische raketbases en om dergelijke ont hullende foto's in handen te krijgen heb ben beide grootmachten detachementen gestuurd naar het Britse meteorologische station „Zebra" op de Noordpool. DE AMERIKAANSE mariniers in een atoomduikboot arriveren iets eerder dan de door de lucht aangevoerde Russen en tot het laatst toe blijft het de spannende vraag of het tot een gewapend conflict zal komen, met de ruimtecapsule als in zet. Tel daarbij de gevaren van de reis van de onderzeeër onder de ijskap van de Een vrolijk tafereeltje uit de koste lijke film „The love bug" uit de stu dio's van Walt Disney, die tijdens de pinksterweek in City (IJmuiden) en de Cinema Marquette (Heemskerk) wordt vertoond. Noordpool en men heeft direct enig idee van het opwindend en avontuurlijk karak ter van deze groots opgezette produktie, waarin Rock Hudson, Ernest Borgnine en Jim Brown (die het zwarte element in het Amerikaanse leger moet vertegen woordigen) de voornaamste rollen spelen. VOOR DE matinees van de beide pink- sterdagen wordt het dan met de klucht „Met de drie Stooges de lucht in" een dolle boel, gelet op de komische avontu ren van dit dwaze trio in een sinistere elektrische stad op de planeet Venus. Beverwijk ADVERTENTIE De kerk wordt vierkant met een vier kant puntdak, dat 7,50 meter hoog wordt. Aan twee zijden krijgt het gebouw een schuin aflopend talud van natuursteen onder de ramen. Er komt geen hekwerk omheen, zodat het gebouw zoveel moge lijk een eenheid vormt met het omrin gende groen, dat wordt gehandhaafd. Slechts één van de twee zijden krijgt over de volle lengte ramen. De andere zijde is de achterwand, waartegen de kansel staat. Om estetische redenen zal het ech ter aan de buitenkant lijken of de ra- menrij hier doorloopt. In de kerk komen geen banken, maar stoelen, die aan elkaar vast gemaakt kunnen worden. Dit biedt het voordeel dat de ruimte ook voor andere doeleinden gebruikt kan worden. Het daglicht kan behalve door de zijramen ook toetre den via een ventilatieraam in de nok. Voorts zullen diverse lampen in het pla fond worden aangebracht. In het gebouw komen ook toiletten en een keukentje, be nevens een grote entreehal, die als ont moetingsruimte kan dienen. IJMUIDEN Artsen: Van zaterdagmorgen tien uur tot zondag 24 uur J. Noorda, M. K. Hofstedestraat 48, telefoon 15652 en J. de Vries, Wilhelminakade 78, telefoon 14954; van maandagmorgen 00 uur tot dinsdagmorgen 8 uur: J. P. A. Pieter- se, Orionweg 126, telefoon 11365 en W. A. Oepts, Zeeweg 295, telefoon 14023. Apotheek: Apotheek Pleyler, Planeten- weg 52, telefoon 15348. Verloskundige: Voor verloskundige hulp wende men zich tot de eigen verlos kundige. Bij geen gehoor belle men 008 (boodschappendienst) om te vernemen wie de dienst waarneemt. Tandarts voor Velsen, Beverwijk en HEEMSKERK: W. van Willigen, Graaf Willem Illaan 21, Heemskerk, telefoon 32797. Wijkverpleging Het Groene Kruis: Zus ter C. Nap, Hofdijklaan 10, Driehuis telefoon 16195; zuster M. van der Meu- len, Kanaaldijk 229, IJmuiden, telefoon 14378 en zuster J. Markerink, Berken laan 18, Beverwijk, telefoon 23936. Wijkverpleging Het Wit-Gele Kruis informaties bij Wijkgebouw, tel. 02550- 15645. Dierenarts: De dienst voor zieke huis dieren wordt waargenomen door de die renarts J. P. Westerman, Hartenlust- laan 7, Bloemendaal, telefoon 023- 251555. SANTPOORT Artsen: eerste pinksterdag, H. J. Ph. Hattink, Vinkenbaan 23, telefoon 8320; tweede pinksterdag, Ph. J. Haselager, Hoofdstraat 135, telefoon 8570. Apotheek: Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalseweg 85, telefoon 257903. Voor tandarts, verloskundige, wijkver pleging en dierenarts: Zie onder IJmui den. BEVERWIJK Artsen. Voor de groep artsen Fierstra, Lange, Plantinga, Reddingius, De Rui ter, Rolink, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling wordt de dienst waar l aMhianaiiiiiil genomen van zaterdagmorgen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur door J. H. M. Ro link, Duinvlietstraat 2 Velsen-Noord, tel. 23745. Voor dezelfde groep artsen wordt dienst gedaan van zondagmorgen 9 uur tot maandagmorgen 9 uur door K. K. Visser, Zeestraat 96, Beverwijk, tel. 23450. Op tweede Pinksterdag van 's mor gens 9 tot 's avonds 24 uur wordt even eens voor deze groep artsen waargeno men door C. Versélewel de Witt Hamer, Vondellaan 60, Beverwijk, tel. 23969. Voor de groep artsen Ten Harmsen van de Beek, Hommes, Guldemond Swaab, Kester, Vos en Zeijlmans wordt de prak tijk waargenomen van zaterdag 12 uur tot zondag 24 uur door L. J. J. Kester, Dommelsingel 2, Beverwijk, tel. 33300. Voor deze groep wordt dienst gedaan door M. ten Harmsen van de Beek. Les- sestraat 1, Heemskerk, tel. 33365, van zondag 24 uur tot maandag 24 uur. In spoedgevallen tot de aanvang van de weekenddienst de eigen huisarts waar schuwen. Apotheek. Voor zaterdag-, zondag- en nachtdienst in de periode van vrijdag 15 mei 18 uur tot vrijdag 22 mei 18 uur: apotheek Duinwijk, Populierenlaan 44, Beverwijk, tel. 23388. Dierenarts. Zie IJmuiden. Tandarts. Zie IJmuiden. Medisch Maatschappelijk Consultatie bureau voor Alcoholisme. Spreekuur ie dere vierde vrijdag van de maand van 19 tot 20 uur in het gebouw van de Gees telijke Volksgezondheid, Moensplein 10, Beverwijk. HEEMSKERK Artsen. Van zaterdag 10 uur tot zondag 9 uur: J. C. A. Bakker, Bachstraat 7, Heemskerk, tel. 32484; van zondag 9 uur tot maandag 9 uur: A J. M. Schumacher, Jonkheer Geverslaan 21, Heemskerk tel. 31402; van maandag 9 uur tot maandag 24 uur: J. M. Hazenberg, G. van Assen- delftstraat 25b„ Heemskerk, tel. 32476. Apotheek. Zie Beverwijk. Dierenarts. Zie IJmuiden. Tandarts. Zie IJmuiden. Wit Gele- en Groene Kruis. De dienst wordt waargenomen door zuster Poeze, Kleine Houtweg 26a. Heemskerk, tel. 32745. GEBOREN: Luis A. z.v. A. Gonzalez y Lopez en J. Marti y Herrera; Alexandra H. d.v. H. Rietkamp en G. A. Veldmeijer; Nicolette d.v. R. Sauer en L. M. J. Hoeker; Alexander D z.v. B. Visser en N. Raap horst; Robert F. z.v. N. J. Mijnen en A. A. Numan; Bianca R. d.v. B. Schaap en S. Portengen; Paul L. z.v. P. P. Numan en M. W. van der Gaag. ONDERTROUWD: P. W. A. de Ruijter en J. C. de Wit; T. J. A. Bodewes en B. J. F. M. Huneaer; J. W. J Meijer en A. M. de Jong; B. A. J. Geldermans en L. G. M. L. Poncin; W. S. Admiraal en F. van Dijk; C. Kaal en E. Brethouwer; H. J. Sandkuijl en J. J. Broekkamp; R. de Vries en G. A. Smit; D. Dekker en P. E. Groenland; R. T. Koning en M. Leurs. GETROUWD. B. Klein Meulekamp en IJ. Duin; P. van Oostveen en E. M. Sin- field; W. Schermerhorn en D. Padding; H. J. Butter en C. Bosman; E. G. Boots en K. G. H. M. Blokker; B. Oldenburg en J. M. van den Oe 'er; A. J. M. Ruurda en C. D. M. Valentijn; C. A. M. Ruurda en E. Groenland; J. H. M. Koopman en M. J. Rijs; P. van Garderen en M Haverland; L. van Lieshout en P J M. Brakenhoff. OVERLEDEN: C. Zeelenberg, 7b jaar; M. Schelvis, 90 jaar, gehuwd geweest met A. v. d. Berg; A F Bus, 80 jaar; M. de Geus, 80 jaar, gehuwd met C. Heitink; C. Numan, 63 jaar; M. Metselaar, 74 jaar. DE NIEUWE Amerikaanse film „Mid night cowboy" staat inmiddels bij het Nederlandse bioscooppubliek hoog geno teerd, hetgeen overigens geen wonder is, want hierin wordt een boeiende visie ge geven op enkele asnecten van een we reldstad als Nw York. HET IS DE historie van een eenvoudi ge jongen uit Texas die hier snel denkt rijk te worden, om dan in deze keiharde en egoïstische samenleving ten onder te gaan. Zijn enige winst is een korte vriendschap met een andere uitgestotene, die hij aan de zelfkant van de stad aan treft: de emotioneel nauwelijks volwassen geworden Joe Buck. De zelfverzekerde wijze waarop de jongen uit Texas zijn en tree maakt in New York. langzaam in verval raakt en tenslotte in de grootste armoede met zijn ziekelijke vriend in een onbewoonbaar verklaarde woning terecht moet komen, is door regisseur Sehlesin- I ger sober en zonder sentimentaliteit ge observeerd. tegen een achtergrond van een authentiek New York, dat nimmer zo functioneel in een film werd gebruikt. Kortom een geweldige film, die in Luxor tot en met woensdagavond zal worden vertoond. Een rood badpak, blond haar. blauwe lucht. Een kleurige va kantieherinnering. Dat kunt U ook! Met een camera die U (des noods automatisch) bij de be lichting helpt. Maak zo. probleemloos. Uw kleurendia's of foto's. Spranke lend mooi en scherp. miiteeeeeeee^ Probleemloos is de Agfa isomat Rapid. Altijd goede opnamen door dat de belichting automatisch m wordt geregeld. Duidelijke zoe- ker Rood/groen signaal vertelt wanneer afgedrukt kan worden. Haarscherpe Color-Agnar lens. Beveiliging teqen dubbele foto's. Een camera die mmÊf\ er» U helpt mode Vol dia's en foto s f - x te maken Kamemeriaan 5 (bij de brug) Telefoon 15705 ZOALS GEWOONLIJK biedt dit theater de bioscoopbezoekers in de IJmond met zijn vijf filmtitels weer de grootste keu ze. Het programma van deze week wordt tot en met zaterdagavond ingezet met „Vernietig tijgertank 71", zoals uit de titel gemakkelijk kan worden afgeleid weer een oorlogsfilm, ditmaal met als on- derwep een van de vele tankslagen, die na de geallieerde invasie op Normandië hebben plaatsgehad. VERVOLGENS van zondagmiddag tot en met woensdagavond „gedwongen tot het rosse leven", een door John en Lem Amero gemaakt melodrama over een boerendochter met vaderbinding, die na verkachting door een knecht op de boer derij wordt gedwongen zich te gaan bege ven in het rose leven van de grote stad. Via de bekende weg van fotomodel, privé-secretaresse en andere gevaarlijke I beroepen, belandt Jeannie tenslotte bij de sympathieke psychiater, die haar verder wel weer zal opknappen. DE OVERIGE drie films heten dan „Bandelero", een geweldige western met James Stewart, Dean Martin en Raquel Welch voor de nachtvoorstelling van za terdag, vrijdagnacht al voorafgegaan door een andere sensatiefilm „De man die zich verkocht". Tenslotte voor de beide matinees van eerste en tweede pinkster dag „Follow me, boys!", een hartverwar mende en ontroerende film uit de gere nommeerde studio's van Walt Disney. OOK DE DIRECTIE van dit theater is gezwicht voor de vele charmes van „The love bug", welke film in verband met de vertoningen in IJmuiden hierboven al na der is omschreven. Deze amusante histo rie wordt hier tot en met dinsdagavond vertoond, met inbegrip van de beide ma tinees op zondag en maandag. GEBOREN: A. M. A Tesselaar-Veeken, z„ Santpoort; M J Boogaard-Bruisschaart, z„ IJmuiden; M Koster-de Groot, z., IJ muiden; J. E M Polhuis-Sinnige. z„ Sant poort; B. van Veen-Benjamins. z„ IJmui den; C. W. M. Schipper-Helsloot, d.. Drie huis; M. E. rames-Laan, d„ Santpoort: L. Figge-Stoter, d. IJmuiden: W Kool de Graaf, d.„ (Jmuiden; E. N. van de Klas- horst-Hodde, d., IJmuiden: J. J. Groenhart -Dammers, z IJmuiden OVERLEDEN C. Levit, 79 jr.. weduw naar van G M. Kiaassen, Driehuis: J. Meesters, 84 jr., echtgenoot van G S. Ou- dejans, IJm.nden; M. van Amersfoort, 78 jr., weduwe van P. Verduijn IJmuiden; J. M. Obbes, 61 jr., echtgenote van C. van Puffelen, Driehuis: H. Korvet 73 jr.. echt genoot van P. C. van Zonneveldt. IJmui den; K. J Bruin. 56 ir. echtgenoot van E. M. Klinge, Santpoort: J. J. Wiesner, 87 jr., echtgenote van J Steeman Santpoort. ADVERTENTIE <VMMWWgMWIfMWWWIAiMVWWUU"WWWWMWMWMWWI PLEIN 1945-4 IJMUIDEN ^yyyVVVVVWWIIWWWWWWUVWWWVWWWVyllWWW VELSEN. De Rode Jeugd uit Vel- sen-IJmuiden is voornemens zaterdag middag een vredelievende demonstratie ve optocht te houden door een aantal straten van de gemeente. Deze tocht is gericht tegen het Amerikaanse optreden in zuid-oost Azië De stoet zal met vlag gen en spandoeken om drie uur 's mid dags vertrekken vanaf Plein 1945. daar na door een aantal straten trekken ver volgens weer op dit Plein terug keren en te worden ontbonden. Vandaag worden bii scholen voor voort gezet onderwijs pamfletten uitgedeeld om on deze tocht to attenderen. ADVERTENTIE VOOR VADER EN ZOON

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 7