KEIZER: Feest voor mij steeds anti-climax Feijenoord-helden Trainer Jan Rab: Volgend jaar kan dat natuurlijk niet meer..." TELSTAR MISTE VEEL KANSEN BIJ MATIG AZ '67: 0-0 Haarlem in gesprek met Joop Brand Ajax zonder hoerastemming I 1 Rinus Michels: dat doet me weinig j II' ;vv r| naar landskampioenschap ERE-DI VISIE IN CIJFERS Waarschuwing Geen glans Rus van veld gestuurd Realist Sluitstuk T heunissen Genadeslag (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Zelden zal een Nederlands voetbalkampioenschap zo gelaten ontvangen zfön als gisteren door Ajax. Bloemen» uitgelaten sup porters, applaus, kortom alle in grediënten voor een kampioensfeest ontbraken gisteren in De Meer, waar de kersverse titelhouders SW met 8—0 inmaakten. Daarvoor in de plaats kwamen de serieuze gesprekken van spelers en officials over het hoe en waarom van dit kampioenschap. Ge sprekken waarover opvallend veel „Feijenoord" gesprenkeld werd. Het was duidelijk dat de Rotterdamse geest de Ajacieden nog steeds achter volgde toen zij gisteren de eerste feli citaties in ontvangst mochten nemen Een nationaal kampioenschap hleek, ondanks de ontnuchterende mede deling dat Feijenoord met 30 van PSV verloren had, niet voldoende om Ajax tien dagen na de Rotterdamse cuptriomf van het Feijenoord-com- plex te bevrijden. scorebord door zijn toedoen vijfmaal ver anderd, terwijl Johan Cruijff de resteren de drie doelpunten voor zijn rekening nam. Cruyff: „Bij de rust was het nog maar 2-0. Dat is toch geen stand om kampioen op te worden. In de tweede helft waren wij aan het publiek wel ver plicht om er nog wat bij te maken." De toeschouwers hadden in de tweede 45 minuten niets te klagen. De Ajax- voorhoede gebruikte het vleugellamme SVV om de fraaiste combinaties uit te proberen. Dat de tandem Cruyff-Van D'jck er tenslotte niet in slaagde om het totaal aantal Ajax-doelpunten op honderd te txpi»n Mo/vr do achit. treffers van siste- ren kwamen de Amsterdammers op 99) was te danken aan S W-doelman Van der Roer. Een teleurgestelde Rinus Goossens: „Verliezen met 8-0 blijft voor mij een ver nedering, of de club nu al gedegradeerd is of niet, dat maakt niets uit." Topschutter Dick van Dijk hield aan het treffen met SVV niet alleen prettige herinneringen over. Halverwege de wee- de helft noteerde de arbiter hem name lijk, op advies van zijn grensrechter, in het „boekje". „En daar zal hij zeker meer van horen, want het wordt officieel ge rapporteerd. Ik vind het erg dat ik dit in mijn laatste wedstrijd als scheidsrechter moet doen, maar er was geen andere mo gelijkheid. Van Dijk trapte een tegenstan der (Van Maurits) na tegen het achter werk, en dat terwijl ik hem van tevoren al enige keren gewaarschuwd had. Hij speelde nu eenmaal als oud-Schiedammer tegen zijn eigen plaatsgenoten, ik weet dan van tevoren al, hoe dat gaat", aldus Bom. Dick van Dijk loopt weg na zijn vierde doelpunt. Doelman Van der Roer is voor de vijfde maal verslagen. MWIMMAIWIIVMMMIWiMMMtlIJWIM mnnnnnnnfyuwwi w****MIU|*|t|t*>wt Hoewel er opvallend veel moeite werd gedaan om Ajax' kracht aan de hand van het grote punten verschil tussen Feijen oord en Ajax te bewijzen, legden de Ajacieden het „geruisloze" van hun kam pioenschap niet uit als een gevolg van de Rotterdamse daden. Piet Keizer: „Ik ge loof dat Ajax al vaak kampioen is ge weest. De mensen kunnen zich er niet meer over opwinden. Persoonlijk vind ik het niet erg dat er geen kampioensfeest is. Voor mij is dat tot nu toe altijd een anti-climax geweest. Alleen de keer dat wij in Twente de titel pakten, was er sprake van een echte feeststemming." Ook het idee dat de kampioenswed strijd voor een eigen station met flinke lege plekken (er waren 18.000 toeschou wers) gespeeld moest worden, zal niet inspirerend gewerkt hebben. Trainer Ri nus Michels wenste zich er na afloop niet druk over te maken, „Het doet me wei nig dat er geen hoerastemming is. Voor mij is de tijd van moraliseren voorbij', aldus de oefenmeester. Van onze sportredactie) EINDHOVEN. De Feijenoord-helden zijn vermoeid. Erg moe. Van het lange seizoen. Van de eindeloze reeks huldigin gen. Het hoeft allemaal niet meer zo voor Feijenoord. Sterker, de meeste spe lers snakken slechts naar het allerlaatste fluitsignaal van de vaderlandse competi tie, waarin voor hen toch geen eer meer te behalen valt. PSV daarentegen benut juist de laatste we ken energiek om het voor de Eindhovense ploeg vrij geruisloos verlopen jaar toch nog glans te geven. Het stapte weer triomfantelijk de Europa cup II binnen, wil de KNVB-beker ook winnen en pro beert tevens in de competitie te onder strepen, dat het beslist tot de „grote drie" behoort. Kortom, PSV zit meer dan ooit dit seizoen volop in de strijd. Dat heit naar roem strevende PSV er in slaagde dit uitgebluste Feijenoord de eerste nederlaag toe te brengen, was dus niet zo verwonderlijk. Wel was de manier waarop de ploeg van trainer Kurt Linder dit voor elkaar kreeg, opmerkelijk. Hot kordate PSV klopte Feijenoord op het middenveld, juist het grondgebied dat anders het onbetwiste eigendom van de Rotterdammers is. De vlot draaiende Strik, Veemstra en Bjerre legden daar precies volgens plan van Kurt Linder de basis voor de ruimschoots verdien de 3-0 zege. Zij konden dit overigens tamelijk ge makkelijk doen, omdat Van Hanegem en vooral Hasil al in vakantiestemming wa ren en slechts Wim Jansen van Feijenoord- zijde er zijn taak naar behoren vol bracht. Door het ijverige werk van het Eindhovense middenveld kwam de P9V- aanval veel aan de bal. In die kwieke voorhoede werd de zwervende linksbuiten Peter Ressel de held van de dag. Het Het zag er gisteren overigens lange tijd naar uit dat ook de wedstrijd tegen de Schiedammers geen enkele glans aan de titel zou geven. „Hou het verlies zo klem mogelijk", had trainer Rinus Goossens zijn mannen gecommandeerd. Ondanks de verloren positie op de ranglijst was hij niet van plan de punten zomaar prijs te geven. Het resultaat: een verbeten vech tend SVV, dat alle middelen aangreep, om Ajax van het doel weg te houden. Het onverwacht felle optreden van de SVV- ers, gekoppeld aan een weinig overtui gende houding van scheidsrechter Bom, irriteerde de Amsterdammers. „Ik begrijp niet", vertelde Dick van Dijk na afloop, „waarom SW zo speelde. De ploeg was toch ver in de minderheid, waarom dan niet wat knapper gevoet bald. De manier waarop ze nu speelden, vroeg om een afstraffing." Dick van Dijk had zelf verreweg het grootste aandeel m de 8-0 overwinning. In totaal werd het QUITO (Ecuador). Tijdens een oe fenwedstrijd van het Russische voetbal elftal tegen het universiteitselftal van Quito is zondag de Russische verdediger Revaz Dzodsoeasvili van het veld ge stuurd. In deze ruwe wedstrijd, waarin niet werd gescoord, ontstond een hand gemeen tussen de Rus en een van de spelers van het universiteits-elftal. leek wel of de razendsnelle Ressel, wiene contract afloopt, solliciteerde naar een van de vacatures bij Feijenoord (Happel wil immers een équipe van minstens vijf tien volwaardige spelers gaan formeren). Constant vestigde hij de aandacht van de Rotterdammers op zich. Zelf scoorde de actieve Ressel niet. Maar in de drie doel punten, die het uitgelaten Eindhovense publiek uitbundig verwelkomde, had hij een groot aandeel. Was het publiek dus opgetogen over PSV, trainer Kurt Linder bleef na afloop de nuchtere realist. „Natuurlijk, wij speelden goed. Vooral ons middenveld. Maar ja, dit was het echte Feijenoord niet". Theo Laseroms er op inhakend: „Ach je hebt toch praktisch geen inspi ratie meer. (Overigens was Laseroms juist een van de Feijenoorders die er nog wel pittig tegenaan gingen). Pim Does burg: „Maar wij wilden er nu eenmaal géén slap spelletje van maken. Wij speel den fel op winst. Mogen we?" Overigens ging de strijd aanvankelijk gelijk op. Piet Vrauwdeunt (op de plaats van Mexico-ganger Ove Kindvall) kreeg een fraaie mogelijkheid en aan de andere kant was Willy van der Kuylen dichtbij een treffer. Maar in beide gevallen red den de keepers vakkundig. Toen drukte PSV door. In de 23ste minuut met suc ces. Peter Ressel flitste door de Rotter damse defensie, waarna Willy van der Kuylen van dichtbij kon scoren: 1-0. De verdediging van Feijenoord (waarin Haak Romeijn verving., Romeijn liep tegen de zwaaiende arm van Ressel op en verliet groggy het veld) bleef het daarna moei lijk houden. In de 35ste minuut moest men weer capituleren. Peter Ressel brak door en sprintte voluit op Pieters Graaf land af. Aan een schot kwam Ressel ech ter niet toe. Theo Laseroms verhinderde dit door de uitblinkende PSV'er van ach ter onderuit te halen. Geen twijfel mo gelijk: strafschop. Vanaf elf meter pro moveerde Willy van der Kuylen zich daarna tot topscorer van Nederland: 2-0. (Van onze sportredactie) ALKMAAR „Ik kan nu nog be grijpen", zo zei trainer Jan Rab nadat Telstar zich door een gelijkspel tegen Alkmaar definitief in veiligheid had gesteld, „dat de spelers veel kansen laten liggen. Ze spelen tenslotte al en kele maanden onder een enorme men tale druk. Ze moeten winnen om hun huid te redden. Het volgend jaar zal ik echter niet meer kunnen accep teren dat er zoals vanmiddag een handvol prachtige kansen wordt verknoeid". Telstar was met een angstig hart naar Alkmaar getrokken. Op het sportpark Schoonenberg had AZ'67 Telstar eerder in het seizoen weg getikt. Het werd daar 3-0. Gistermiddag had trainer Rab zijn maatregelen getroffen zodat een herha- ling van het drama in Velsen zou worden voorkomen. Hij plaatste de lange Fred André in het centrum en gaf hem de op dracht mee op de in Velsen zeer gevaar lijke Twisk te letten. Het procédé van Rab werkte. De aan val van AZ'67 werd ook al om-dat aan voerder Paul van Egmond de Pool Jan Liberda het spelen belette niet gevaar lijk. Dat werd Telstar, dat veel beter coun terde dan de Alkmaarders, wél. Theunis- sen, Paul van Egmond, Beek en De Wit blunderden echter allen. Zij schoten of over of naast of helemaal niet. Jan Rab was vergevingsgezind. Hij nam zijn spelers het falen op beslissende momenten niet kwalijk. Hoewel hij er terecht van overtuigd was dat Telstar in Alkmaar twee punten had kunnen verdie nen. „Volgend jaar", zo beloof dé hij, „wordt het beter. We gaan ons na anderhalve maand vacantie goed voorbereiden met als sluitstuk als ik mijn zin krijg een trainingskamp van één week in West Duitsland." (Van onze sportredactie) HAARLEM. Haarlem heeft als opvolger voor de vertrekkende oefenmeester Barry Hughes (naar Go Ahead) Joop Brand op het oog. Brand is op het ogenblik als trainer verbonden aan DWS. Hij stapte in december van Go Ahead, waar hij als tweede oefenmeester naast de nieuwe bondscoach van de KNVB Fahdronc ja renlang werkzaam was, over naar de Amsterdamse ploeg, Brand heeft bij DWS een contract tot het einde van het seizoen. De onderhandelingen met Brand en DWS zouden de komende week kunnen worden afgesloten. Iets wat voorzitter Hut van Haarlem vurig hoopt. „Er zijn bij ons duidelijk spelers, die voor zij tekenen willen weten waar ze aan toe zijn". Brand zelf wilde zich nog niet uitlaten over zijn plannen. „Ik ben bij DWS gekomen om de ploeg in de eredivisie te houden. Dat komt op de eerste plaats. Wat er daarna met spelers en trainers gebeuren gaat, zien we dan wel weer." Brand is de enige kandidaat waarmee Haarlem op dit mo ment in onderhandeling is. Bij Haarlem heeft het afgelopen week einde ook De Haan een tweejarig con tract getekend. Wentink, Burgers en Boszhardt deden dat al eerder. Koopman en Patemotte tekenden voor één seizoen bij. Couperus heeft het bestuur laten we ten niet met de voorwaarden van zijn contract akkoord te gaan. Hij wil zich op eigen verzoek op de transferlijst zien geplaatst. Uitslagen: GVAV—Go Ahead 1—1 Sparta—MVV 4—3; NEC—ADO 0—3 Ajax—SVV 8—0: AZ '67—Telstar 0—0 Haarlem—DWS 0—1; Holland Sport— NAC 11; PSVFeijenoord 30; FC Twente—DOS 7—2. Stand Ajax Feijenoord PSV FC Twente ADO Sparta Go Ahead MVV Holl. Sport NAC NEC AZ '67 Haarlem Telstar GVAV DWS DOS SVV Programma: Go AheadSparta; MVV NEC; ADO—Ajax; SVV—AZ '67; Tel- star—Haarlem; DWS—Holland Sport; NAC—PSV: Feijenoord—FC Twente; GVAV—DOS. De trainer van Telstar zoekt de oor zaak van het zoveelste slechte seizoen van Telstar bij de spelers. „Zij maakten zich in het begin van het seizoen vaak niet zo druk. Ze geloofden er wel weer te zullen komen. Dat mag het volgend jaar niet meer gebeuren." „Ze zeggen wel eens", vervolgt Rab. „voor een winnend elftal hoef je maar drie voetballers op te stellen en acht zwoe gers. Ik geloof dat het opgaat. Telstar bijvoorbeeld had te veel voetballers. Door kleine wijzigingen door het opstellen van Zwaan en Monne de Wit, is daarin ver betering gekomen." Volgend jaar hoopt Rab weer te kun nen beschikken over Bert Theunissen, die ook gisteren ondanks een misser zeer goed uit de verf kwam. In tegenstelling tot Van Egmond, Van Essen, André en de Vries, die meerjarige contracten te kenden bij Telstar heeft Theunissen ech ter nog geen overeenstemming bereikt. Er zijn onderhandelingen gaande. Theunissen, die wel bij Telstar wil blij ven heeft een goede baan als voorwaarde gesteld. „Een functie als vertegenwoor diger bijvoorbeeld," zei hij gisteren. „Ik ben dertig jaar. Het wordt tijd dat ik aan mijn toekomst ga denken. Ik kan mis schien nog drie, vier jaar mee. Daarna zal ik niet meer kunnen voetballen. Voor die tijd moet ik nu zorgen. Krijg ik die baan niet (Telstar is bezig) dan ga ik weg. Er zijn enkele clubs, die belang stelling voor me hebben." Ook trainer Heinz van AZ'67 dacht gisteren al aan het volgende seizoen .„Mijn spelers gaan volgende week met vacantie. Degenen, waarmee we de overeenkomst willen ver lengen, zullen dan weten hoeveel ze bij ons kunnen verdienen." Ook na de rust bleef PSV domineren. Kwamen Ressel en Van der Kuylen nog dichtbij treffers, pas vijf minuten voor tijd kreeg Feijenoord de genadeslag. Res sel weer hij lanceerde Van der Kuv- len, die echter op de paal schoot. De te rugspringende bal werd een prooi voor Schmidt Hansen, die gemakkelijk kon doelpunten: 3-0. In de tweede 45 minuten viel bij Feij- noord de talentvolle Henk van Leeuwen (met meer dan dertig doelpunten de on betwiste topscorer uit het B-elftal) in voor Henk Wery. Ondanks zijn enthou siasme kon ook hij geen vaart brengen in de futloze voorhoede. De 19-jarige Van Leeuwen: „Het ging wel lekker". Dat zei na afloop ook Peter Ressel, die overigens nogal wat „tikken" van enkele robuuste Feijenoorders had ontvangen. Inderdaad speelden sommige Feijenoorders on danks de feeststemming érg pittig. Laseroms laconiek: „Ja, we waren nog al hard". Kurt Linder grinnikend: „je weet van tevoren dat Laseroms en Israel niet bepaald van het fijnste soort zijn". En scheidsrechter Van der Kroft, die de voordeelregel enkele malen feilloos toe paste: „Hard, maar niet té hard. Ik kan me alleen goed indenken, dat sommige Feijenoorders geprikkeld raakten, toen ze achter kwamen. Dat is Feijenoord im mers niet gewend". Ressel ontwijkt een tackle van Wim Jansen onder het toeziend oog van Moulijn. 33 27 5 1 59 99—22 32 20 11 1 51 74—21 33 18 8 7 44 66—32 33 17 8 8 42 61—38 33 14 11 8 39 55—32 33 15 9 9 39 53—39 33 11 13 9 35 38—39 32 10 13 9 33 43—41 33 13 7 13 33 48—61 32 10 10 12 30 3549 33 8 14 11 30 30—38 32 8 12 12 28 29—43 33 5 15 13 25 20—34 33 5 14 14 24 3145 33 7 8 18 22 2044 33 8 6 19 22 24—50 33 6 9 18 21 26—64 33 4 5 24 13 28—88 i

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 13