Prof. dr. L. Burema, voorzitter van de gloednieuwe Stichting Geluidshinder: Lawaai van het is het stiefkind milieubederf r, sr»"asunrsrss Raadselachtige brand in kast Debatten over wegenstructuur Zuid-Kennemerland begonnen Grote kans op weg benoorden Aerdenhout Koopvaardij werkt aan verbetering van positie „Wij mensen zijn krankzinnig tolerant" IN DE IJMOND IJmuiden HAARLEMSE RECHTBANK Verzachtende omstandigheden voor brandstichter van „Het Seepaerdt" in Velsen Heemskerker weigert betaling nota riolering Beverwijk Heemskerk Volksdansfeest van EERSTE SPREKERS KEERDEN ZICH AF Zee-Mayim VAN OMSTREDEN WEG DE RANITZ Voorzitter BRC jubileert DONDERDAG 21 MEI 1970 tt (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM „We zijn krank- Diskwalificatie van ,iane Engeman opgeheven Moeilijk aantoonbaar Hulde Italiaans elftal Amerikaanse mannen van 30-39 jaar, die City ANDREA is een van die, in de hui dige industrie van sexfilms als „on verzadigbaar" te boek staande vrouwenfiguren, zodat het verslag van haar vele erotische ervaringen de ondertitel „Vrouw zonder schaamte" heeft meegekregen. Wat overigens niet helemaal klopt met de werkelijk heid, omdat Andrea al die wilde avonturen slechts in een wensdroom beleeft, wanneer zij in een antieke spiegel staart. Na afloop daarvan werpt zij deze spiegel vol walging op de grond, waarmee haar naam dan weer enigszins van alle smetten wordt gezuiverd. Al dat moois werd bij elkaar gefilmd door Hans Schott- Schöbinger, met in de titelrol de schone Zweedse Dagmar Lassander en de resultaten kunnen hedenavond in City tijdens de wekelijkse speciale voorstelling worden bekeken. Stadsschouwburg (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, heeft donderdag bij de Haarlemse rechtbank een gevange nisstraf van zes maanden met aftrek en het ter beschikking stellen van de regering geëist tegen een 22-jarige sloper uit Velsen, die bekende in de nacht van 1 op 2 maart van dit jaar brand te hebben gesticht in de sociale werkplaats „Het Seepaerdt" aan de Kalverstraat in zijn woonplaats, met als gevolg een schade van ruim een miljoen gulden. Deze bekentenis maakte de behandeling van de zaak voor de rechtbank betrekkelijk een voudig, ook al omdat verdachte in het reclasseringsrapport werd omschre ven als iemand met beperkte geest vermogens, die voor de maatschappij levensgevaarlijk zou kunnen zijn. Kort IJmondnieuws Luxor Kennemer theater Cinema Marquette (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM Twee dagen lang en benoorden Aerdenhout de oost west-verbinding tot stand komen. U itwijkm o gelijkheid Snelle groei BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK En wat doet de stichting dan? brengt een mens in staat van nerveuze spanning die niet meer terugvalt en voor kinderen die in hun gezondheid zijn aan getast door lawaai is er maar een oplos- I sing: verhuizen. „Alle maatregelen die je neemt, moe- I ten betaald worden, dat weet de Neder landse Stichting Geluidshinder ook wel. Maar dat is een kwestie van wat voor rang geniet. Op het ogenblik vindt men luchtverontreiniging het belangrijkste. Ik meen dat in de komende jaren lawaai zinnig tolerant wat geluidshinder be- steeds belangrijker wordt om te bestrij treft". En* „Het menselijk lichaam den." went nooit aan lawaai. Het is net als vergif, teveel is zeer schadelijk" Uit-1 /VtttlOhKllC StlCrltlHg spraken van Bert Burema, directeur van de Rotterdamse GG en GD en zodanig beter bekend als prof. dr. I Burema: „We hebben besloten om niet L. Burema Hij heeft sinds kort naast ^Ue actiegroepen te behandelen. We zijn r j ttI gewoon een nationale stichting, die alle het voorzitterschap van de Verem- jjroeperïngen bij de bestrijding van la ging voor Sociale Geneeskunde ook waai graag steunt. Laat de mensen plaat' omdat van de juist opgerichte selijk hun gang maar gaan. Wij willen Nederlandse Stichting Geluidshinder, proberen het hele probleem in zijn alge- XIT ,„„jo meenheid aan te pakken. We gaan met Waarom juis hij oorzitter werddg demonstratie voorop lopen." Burema nonchalant afwijzend: „Ach Even later, nogmaals: „We zijn geen ja, hoe gaat dat hè?" I agitatiecomité. We willen alleen de men I sen bewust maken." Prof. Burema werd 57 jaar geleden in Loppersum (Groningen) geboren. Tijdens Wie zitten er in de stichting/ papier ervan blijft blanco. Geluiden tij- BijvoorbeeldTOO. akoestischgenoot- dens het gesprek: eenmaal de telefoon, schap..de ANWB, de RAI en Verenig g eenmaal het zoemertje waarmee bezoe- van Nederlandse Gemeenten, kers zich bij Burema aankondigen, een- Burema. sprekend van wat hij een maal de heimachine vlakbij het GG. en „nog geheim interimrapport" noemt: GD-gebouw en nog een keer het uitladen „Zelf hebben we ïog geen actieprogram- van flessen. ma. We hebben wel een soort indeling gemaakt: verkeerslawaai, industriela- Terwijl iedereen de mond vol heeft van lawaai en huishoudelijk lawaai milieuvervuiling, wordt het onderdeel la- Geheel volgens het draaiboek begint op waai vergeten. Een reden, volgens Bure- dat ogenblik het uitladen van zuurstofcy- ma. waarom dit stiefkind van het mi- linders voor zieken. Het geweld dringt de lieubederf wat meer aandacht verdient, kamer van de directeur binnen. „Het „De bestrijding van lawaaihinder is een lijkt soms hier net een melkfabriek," buitengewoon onderontwikkeld gebied. I zegt hij luid. waar veel meer aan gedaan kan worden Over het huishoudelijk lawaai zegt dan nu gebeurt," zegt Burema die iuisl hij: eigenschappen van woningen is teruggekeerd van het internationale zjjn buitengewoon belangrijk. Het kost congres over geluidshinder in Groningen, natuurlijk wel iets meer om beter te bou- Er zijn in het noorden een hand vol I wen maar het kan. Dan moet je de voor- krasse uitspraken gedaan die het belang schriften aanpassen. En voordat je zover van maatregelen tegen lawaai onder- bent, moet er een algemeen verlangen schrijven, wanneer onze techniek op deze 1 van de bevolking zijn. Als iedereen het manier vooruit gaat bestaat er in het wjj en ^at duidelijk maakt, gebeurt het jaar 2000 geen lawaaiprobleem meer, gjj WOningen kun je lawaai verminderen want dan is iedereen toch doof. Lawaai I door bouwvoorschriften aan te passen. Er vergroot de kans op hart- er vaatziek- buiten door de politieverordening te her ten. Lawaai tijdens de slaap is nadelig zjen" voor de gezondheid ook al wordt men I niet wakker. Een langsdenderende ver- Zoals men bij vliegtuigen naar oplos keersstroom van 240 auto's per uur singen zoekt? Burema: „Bij vliegtuigen zullen de aanpassingen het eerst worden doorge voerd. Zeker. Er zijn zoveel stemmen in de buurt van een vliegveld die dat eisen, dat men het doet. Het is technisch gezien mogelijk het lawaai terug te brengen.' matig terugkerend overvliegend vliegtuig kan minder erg zijn dan een plotseling kwakende eend. „Mensen die in hoge flats komen te wonen denken dat zij minder last heb ben van het lawaai, maar dan blijkt dat geluid gemakkelijker onder een scherpe hoek door glas heenkomt. Des te groter de teleurstelling voor die mensen, wat we moeten doen is het lawaai bij de bron aanpakken". En overtreding straffen? Burema: „Grijpen op teveel lawaai is zeer moeilijk. Juridisch krijg je dan te maken met onder die windkracht, juist die hoek, toevallig die omstandigheid enz. Volgens mij is het wel op te lossen maar dat is een beslissing die eerst op poli tiek niveau genomen moet worden. Nog maals: het is wat de bevolking wenst. Daarom willen we iedereen van het be lang doordringen". HAARLEM De diskwalificatie in de zevende wedstrijd (Toerwagens Groep II tot 1300 cc) van de maandagmiddag op het circuit van Zandvoort gehouden pink' sterraces, van Liane Engeman is opgehe ven. Het protest wegens een te geringe bodemspeling van haar Alfa is geannu' leerd, waardoor zij nu officieel op de der de plaats is geëindigd. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De brandweer staat Hij keert terug naar de medische as voor het raadsêl'hoe woensdagmiddag om I pecten van lawaai. Medische schade voor het uitbreken door geluidshinder is altijd erg moeilijk ;lr,e UUrlQSL^u "f van een flat aan I aantoonbaar. Er is een Duits onderzoek In een slaapkame bewoners van waaruit blijkt dat lawaai kramptoestan de Ingen Houszstraat De .bewoners van deJbloedvaten in de hand werkt deze flat zijn namelijk al vier weken met K slechter slaapt Het is bekend vakantie in Italië. da^ Qp be^ platte land het gehoor van ,„„,1 de mensen langer goed blijft dan in de De buren werden geattendeerd op gteden- Het Ls bekend dat hetgehoorvan brand door dikke rookwolken die uit e steden Het is bekend dat het gehoor van ramen kringelden. De brandweer, die de vrouwen beter dan dat van mannen woning met adembeschermers binnen- die iawaajerige omgeving moeten drong, bestreed het vuur met een hoge- werken Er een onderzoek van een druk nevelstraal. Met name door het roet primitieve stam in de Soedan, die niets werd in de slaapkamer nog al wat schade kende; geen motoren, zelfs geen trom- aangericht. mels. Het gehoor van de mannen van 70-79 jaar kwam overeen met dat van nooit aan overdreven lawaai waren bloot (Van een onzer verslaggevers) I gesteld". De hoogleraar legt uit dat we zonder BEVERWIJK. In verband met het geluid ook niet kunnen leven omdat we behalen van het kampioenschap van het dan middei om ons te oriënteren ver- zevende elftal van DEM, dat wordt ge- bezen. Hij verklaart dat psychologische vormd door de „Club Sportivo Italiano verscbillende omstandigheden van be IJmond", wordt een kleine huldigings- lang zijn Een familielid dat snurkt i avond georganiseerd in het centrum minder erg" dan een snurkende vent „Nuestra Casa Nostra". De bijeenkomst in de belendende hotelkamer. Een regel wordt gehouden op zaterdagavond 23 mei om acht uur. films Regisseur Henry Manckïewicz heeft voor zijn film „Slag der giganten" vijf in het krijgsbedrijf geharde officieren bij de kop genomen, die tegen het einde van de oorlog boven Duitsland worden ge dropt voor het vervullen van een even in gewikkelde als bijzonder gevaarlijke op dracht. Wat deze commando's, met mder meer Jack Palance allemaal voor helden stukken in het vijandelijk gebied verrich ten, grenst aan het ongelooflijke. Maar ze deinzen dan ook voor geen enkel bloe dig geval terug en dergelijke, door de oorlog gesanctioneerde wreedheden beho ren nu eenmaal tot de attracties van de- ze commando-films. Maar in ieder geval hebben de acties van deze vijf onver schrokken mannen in het Duitsland van Hitier weer een spannend oorlogsverhaal opgeleverd, dat van vrijdag- tot en met zondagavond in City zal worden vertoond. Voor de matinee van zondag is voorts de legendarische filmheld Zorro weer eens in het programma opgenomen, die in „Zorro, de wreker" op de van hem bekende kloeke wijze strijdt tegen on recht en verraad. Tenslotte wordt dit weekprogramma dan van maandag- tot en met woensdagavond weer beëindigd met Carroll Baker in de Italiaanse film „Het zoete lichaam van Deborah", een de nieuwsgierigheid prikkelende titel voor het verhaal over een wrede en vreemde liefde. Lee van Cleef, een van de topacteurs voor de moderne westerns, komt in „De grote afrekening" weer bewijzen zijn gro te reputatie als knokker en revolverheld terecht te hebben verworven. In deze nieuwe film speelt hij de rol van de „ver schrikkelijke" sheriff Corbett, die een verbeten privé-oorlog voert tegen en grillige en gevaarlijke zwerver. En wan neer deze Corbett rekenschap komt vra gen, vliegen de stukken in het rond en moet een aantal gewetenloze kerels ten slotte zijn meerdere in de sheriff erken nen. De liefhebbers kunnen dus van mij- dag- tot en met zondagavond weer net volle teugen genieten. En hier is dan zondagmiddag eindelijk de film, waar de bewonderaars van ons aller Heintje zo lang op hebben gewacht, want al heeft deze jeugdige zanger in „De belhamel van de klas" dan ook slechts een bijrol, toch wordt hem de kans gege ven tot het zingen van „Mama" en ook nog „Ich bau Dir ein Schloss", zodat zijn vele fans nu de mogelijkheid hebben hem deze hits te horen zingen. Bij dit alles is het verhaal natuurlijk bijzaak. Er is een kleine intrige over een teievisieverslaggever die zich uitgeeft voor leraar, teneinde een reportage te kunnen maken over het huidige school wezen. Dit is echter slechts aanleiding om wel Heintje Simons als Peter Alexander de gelegenheid tot zingen te geven, met als extra-attractie de come-back van de eenmaal zo populaire filmkomiek Theo Lingen, die fhans heel vermakelijk de verzuurde rector van het gymnasium speelt. Op een vraag van de voorzitter, mr, N. Reeling Brouwer antwoordde verdach te niet te weten, hoe hij tot zijn daad gekomen was. „Het ging allemaal auto matisch" herinnerde hij zich. De verdediger, mr. B. E. van Tijn rest te aldus weinig anders dan bij de recht bank op enige clementie aan te dringen. Hij herinnerde eraan dat verdachte zelf ook bij deze werkplaats in dienst is ge weest, waarna de beloofde overplaatsing was uitgebleven. Vandaar dat in z(in geest wellicht enige wrok is ontstaan, die in de bewuste nacht onder de invloed van alcohol tot een uitbarsting is gekomen. Door de beperkte geestvermogens van verdachte mag worden aangenomen dat hij de gevolgen van zijn daden niet heeft beseft, zodat de verdediger de rechtbank verzocht bij de uitspraak met al deze omstandigheden rekening te willen hou den. De voorzitter bepaalde deze uitspraak daarop op donderdag 4 juni, des morgens om half tien. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De heer M. Timmer heeft een civiele procedure ingesteld te gen de gemeente Heemskerk, omdat hij niet de rioleringswerkzaamheden wil be talen, die door Gemeentewerken op zijn erf zijn verricht. De aanleg van de riolering heeft enkele maanden geleden op kosten van de heer Timmer en enkele andere bewoners van de Kleine Houtweg plaatsgehad onder po litietoezicht. Thans wil de heer Timmer de nota van de gemeente niet voldoen. De gemeente heeft hem een dwangbevel gestuurd, maar hij heeft buiteneffectstei- ling van dit dwangbevel geëist voor de arrondissementsrechtbank in Haarlem. In de gemeenteraadsvergadering van donder dagavond wordt voorgesteld tegen de rechtsvordering verweer aan te tekenen, Geen spreekuur. De wethouder voor openbare werken In Velsen, de heer C. Ockeloen, houdt op woensdag 27 mei geen spreekuur. als mannelijke steun op haar eenzame kruistocht vergezelt. EEN SPANNENDE, amusante en goed in elkaar gezette western dus, die naar een oorspronkelijk verhaal van de pas ont dekte Budd Boetticher mooi in beeld is gebracht door de meester-cameraman van vroegere Mexicaanse films: Gabriel Figueroa. Een bezoek, waarvoor van zon dagmiddag tot en met woensdagavond de gelegenheid bestaat, kan aldus bijzonder worden aanbevolen. VOOR DE REST van de week wordlA in dit theater van donderdag tot en mot zaterdagavond de boeiende speelfilm „Schandaal in Tellier", met in de voor naamste rollen Bernadette Lafont. Geor ges Geret en Michel Constantin, terwijl voor de eerste matinee van zondag de oorlogsfilm „Ontsnapping op de Filippij nen" in dit weekprogramma is opgeno men. DE LAATSTE tijd gaat men onverstoor baar verder met het verfilmen an de handel in onschuldige meisjes, als wer den er al niet voldoende van dergelijke verhalen gemaakt, die onervaren bezoek sters van Parijs erop moeten wijzen hoe gevaarlijk het is zich met louche fotogra fen en sadistische nachtclubeigenaars in te laten. Sylvia de centrale figuur uit „Meisjeshandel" van donderdag- tot en met zaterdagavond in dit theater heeft kennelijk nog geen enkele voorlichtings film gezien, want ze loopt met open ogen haar ondergang tegemoet en het is dan ook alleen aan haar vriendin, de stewar dess Helga te danken, dat er geen onher stelbaar onheil door de Siciliaanse onder wereldfiguur Jo kan worden aangericht. Waar dan weer uit blijkt hoe nuttig het is zijn opgroeiende dochter tijdig naar de juiste bioscoop te zenden. DIRECT DAAROP wordt tot en met woensdagavond overgeschakeld op „Het geheim van de witte non" voor welk sensationeel verhaal zich een geraffineer de gangsterbende in een nonnenklooster heeft genesteld. Een krachtmeting met Scotland Yard, waarvan de uitslag ge makkelijk kan worden geraden, is van deze sluwe onderneming het bloedige re sultaat. Dit weekproeramma bestaat dan verder uit de zedenfilm „La Patota" en de western „Hombre", respectievelijk voor de nachtvoorstellingen van vrijdag en zaterdag, waarop in de matinee van zondag de klucht „Gezworen kameraden" nog zal worden vertoond, met in de hoofd rollen de onvolprezen Stan Laurel en Oli ver Hardy. De titel „Kogels voor Gringo" heeft niets te maken met de gelijknamige Ita liaanse western-held, maar alles met twee muilezels en zuster Sara (Shirley Mac Laine), die in haar eentje de Franse be zetting in Mexico gaat bestrijden. De film speelt dus omstreeks 1865, als de Mexi caanse vrijheidsstrijder Juarez het door Frankrijk gesteunde bewind van Maxi miliaan van Oostenrijk ten val wil bren gen. Daarbij vol ambitie gesteund door zuster Sara, die natuurlijk geen echte non is, doch haar habijt slechts als ca mouflage gebruikt. Zij brengt er zelfs Clint Eastwood mee op een dwaalspoor, ofschoon ze hem wel voor de goede zaak enthousiast weet te maken, zodat hij Sara DE BIOSCOOPBEZOEKERS in Heems kerk kunnen deze week kiezen uit twee beroemde films, waarvan de eerste: „Twintigduizend mijlen onder zee" zoals bekend de knappe en suggestieve be werking van Jule Verne's avonturenro man van donderdagavond tot en met zon dagmiddag zal worden vertoond. Weinig minder bekend is de gerommeerde grie zelfilm „De man met de wassen beel den", waarmee het programma tot n met dinsdagavond zal worden voortgezet. BEVERWIJK. De volksdansvereni ging „Zee-Mayim" organiseert op zater- I dag 23 mei in hotel Kennemerduin in Wijk aan Zee een folkloristisch dansfeest. Medewerking aan deze avond wordt verleend door „Orchestra Macedonija". een Joegoslavisch ensemble dat bestaat uit Rob van Altena, klarinet en frula, Hein Zonneveld, accordeon, Floor Koen, viool en Jan Prent, gitaar en bas. De al gehele leiding is in handen van Richard Cozijnsen. Een groep buitenlanders uit 21 verschillende landen zal op deze bijeenkomst de gast van de organiserende vereniging zijn. De avond begint om acht uur. (Van onze wielermedewerker) BEVERWIJK. Op het parcours in I het sportpark Adrichem wordt donder- dagavond door de Beverwijkse renners- zullen de wegen in zuidelijk Noord club „Kennemerland" de tweede rit van Holland centraal staan in de debatten het „Ab Geldermans"-nederlaagtoernooi die jn het Haarlemse provinciehuis gehouden met het Zaanse DTS ais tegen- wor(jen gevoerd over de herziening X -' Un tó streekplan Zmd-Kennemer- ne van het sportpark een huldiging onder- I land. Wanneer het enkel aan de eer gaan, omdat hij reeds 1214 jaar bij ste sprekers van vanmorgen zou heb- Kennemerland" de voorzittershamer ben gelegen zou de Weg De Ranitz hanteert. Daarbij zal hem een cadean aanseleffd de Zand- van de leden, supporters en andere wie-1 met worden aangeiega, oe «na lervrienden worden overhandigd. I voortselaan met rust gelaten w orden list H a r m s e n, die zich tegen de Weg De Ranitz kantte uit overwegingen van natuur- en landsch apsschoon. Als een tweede bezwaar noemde hij het in gevaar brengen van de waterwinning. De heer Harmsen benadrukte hierbij dat de groot ste verkeersstroom naar Zandvoort uit Haarlem en Amsterdam komt, en daar door ook door de automobilisten uit Am sterdam logischerwijs gekozen zal wor den voor de weg die door Haarlem leidt. Hij maakte zijn keus voor de weg benoor den Aerdenhout mede aanvaardbaar door erop te wijzen dat deze als nieuwe weg gemakkelijker kruisingsvrij gemaakt kan worden. De fraaie Zandvoortselaan kan dan intact blijven, besloot hij. Mevrouw Groensmit-Van der Kallen (K.V.P.) die, in tegenstelling tot haar voorgangers, namens haar helt fractie sprak, zag als de noord-zuid-oplossing de weg langs de spoorbaan HaarlemLei den. Een reconstructie van de Zandvoort selaan zag mevrouw Van der Kallen als niets meer dan een tijdelijke oplossing en verwierp deze gedachte dan ook. Ook zij was van mening dat de Weg De Ranitz voor de weggebruikers enkel een laatste uitwijkmogelijkheid zou zijn, en vcmd daarom de doorsnijding van het duin landschap onnodig. Minder zwaar tilde ze aan de bezwaren van de „waterwinners", en meende dat deze opgevangen zou kun nen worden. Wat de wegen rond Zand voort betreft, sprak zij zich uit voor zowel een kleine als grote -ingweg. Ook niet namens de gehele fractie sprak de heer Wensink (Prot.-Chr.) die in te genstelling tot zijn voorgangers wilde be ginnen met een verbetering van de Zand voortselaan. Als belangrijkste punt zag hij de toe- en afvoer van Amsterdammers en Haarlemmers. Overweging voor hem hierbij: Zandvoort is op het ogenblik een plaats voor massatoerisme, voor bermtoe risme langs het strand. (Van onze correspondent) ROTTERDAM Er wordt op diverse terreinen gewerkt aan de verbetering van de positie van de Nederlandse koop vaardij. Het jaarverslag over 1969 van de Koninklijke Nederlandsche Reedersver- eeniging stelt, dat enkele initiatieven van rederskant ai tot concrete resultaten heb ben geleid. De belangrijkste daarvan is de fusie tussen vier grote rederijen in de Neder landsche Scheepvaart Unie, die ligt in de lijn van de aanbevelingen die het eind 68 uitgebrachte rapport-Oyevaar aan geeft. Verder kwam de KNRV samen met de scheepsbouwindustrie tot op richting van de stichting maritieme re search, waarvan het doei is het verrich ten van economische studies en het sti muleren, coördineren en eventueel ge deeltelijk financieren van technische re search. Tevens heeft de regering een door de KNRV, raad van bestuur voor de zee vaart en de werknemersorganisatie op gesteld rapport ontvangen waarin richt lijnen worden gegeven voor financiële steun van de overheid aan de koopvaar dij. Bepaalde regeringssteun werd na melijk in het rapport-Oyevaar noodzake lijk geacht. De KNRV meent dat het grote aantal nieuwe maatregelen van vlagdiscrimina- tie, met name in Zuid-Amerika, een zor gelijke zaak is. De noodzaak van een spoedige totstandkoming van de retor siewetgeving (waarbij Nederland tegen maatregelen kan treffen) is dan ook dringend gewenst. Over de lijnvaart zegt het jaarverslag, dat bij een redelijk ladingaanbod ook in 1969 de kostenstijgingen in het algemeen niet voldoende gecompenseerd konden worden door vrachtaanpassingen. Dank zij een vermeerdering van het lading aanbod in diverse vaargebieden was er in deze sector toch een bevredigende ont wikkeling. Er werden in '69 geen nieuwe lijndien sten geopend. Wèl werden er enkele structureel gewijzigd. De dienst op Chi na werd geheel opgeschort als gevolg van de uitzonderlijk lange ligtijden in de Chinese havens. In de trampvaart konden de vrachten aardig in evenwicht worden gehouden, zij het op een betrekkelijk laag niveau. De tankvrachtenmarkt was nogal aan wat schommelingen onderhevig. Het KNRV-verslag signaleert de snelle groei van de handelsvloten van de oost- bloklanden. De Russische vloot bijvoor beeld is afgelopen tien jaar verdrievou digd, terwijl de wereldhandelsvloot maar met 65 percent toenam. Verwacht mag worden dat de Oostbloklanden hun vracht aandeel in het wereldvervoer (naar schat ting momenteel al 12 percent) verder zullen opvoeren, hetzij door middel van bilaterale verdragen en/of mogelijke vrachtonderbieding. Vorig jaar werd een Nederlands-Russi sche scheepvaartovereenkomst onderte kend, waarin o.m. gesteld wordt dat de twee landen zich zullen onthouden van alle handelingen die schade zouden kun nen toebrengen aan een normale ontwik keling van de internationale scheepvaart. De koopvaardijvloot onder Nederland se vlag liep vorig jaar terug met 167.195 brt. of ongeveer 4 percent van de vloot. De kustvaartvloot kromp in met 127 schepen (kleiner dan 500 brt), een terug gang van bijna 17 pet. GEBOREN: Saskia H„ d.v. A. N. J. Brantjes en L. J. Groeneveld; Frank z.v. H. J. Regts en C. M. Bouhof; Christina d.v. E. Meesters en L. Steenkamp; Maria C. A. d.v. G. C. de Goede en C. D. M. Hulscher; Franciscus J. N. J. z.v. C. H. Meijer en A. J. M. Glorie; Marcus H. z.v. F. H. C. de Jong en J. C. Neve; Henry S. z.v. S. Dol en J. F. de Jong; Marie L. d.v. F. J. Schip per ën M. J. Cornet; Linda d.v. E. Oomen en G. Moleman; Lucien A. z.v. T. A. W. Stelder en N. H. C. Kropf; Claudia F. E. d.v. G. Koopman en F. W. Hart; Johannes F. z.v. G. A. van Eekhout en P. C. M. Hel- sen; Robertus W. E. z.v. W. J. de Ruijter en G. C. Peekei; Klaas z.v. F. de Koe en T. A. Sopjes; Gianni z.v. T. Farina en B. Fois; Tom z.v. H. P. B. Louwman en B. G. P. Hageman; Jeroen P. z.v. P. P. van der Zouwen en J. Legemaate. ONDERTROUWD: Pieter Hamersma en Liskje Sjoerdsma; Frederik J. F. Toebes en Maria A. P. Bruins; Jacobus J. Rijs en Adriana Hoek; Eduardus W. M. Vink en Catharina M. Verhijde: Carl P. M. hof huis en Irene Brok. GETROUWD: Johan de Rooij en Wil- helmina E. Beentjes; Pieter Bergsma en Cecilia T. E. M. Heerens; Franciscus C. R. te Welscher en Hendrica C. Sinnige; Dirk M. Brethouwer en Johanna C M. van Duivenvoorde; Willem Olivier en Catha rina A. M. Droge; Willem Wijnia en Fro- sina H. van Galen; Hermanus Kuijpers en Elisabeth M. T. van Baar.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 9