GOEDKOPE CHARTERVLUCHTEN NAAR INDONESIË VERZEKERD OOK VOOR EEN PERSOONLIJKE LENING OESO legt zich neer bij inflatie DAAROM is er geen doktersrecept voor nodig! Transavia mag op Djakarta en Bali vliegen Garuda wil KLM niet als concurrent ga met uw tijd mee-ga naardenmb! Durex is zo veilig ft Durex the best there is Omzet Centra steeg 9 pet SCHEEPVAART Wall Street Liever dan recessie Goodrich dagvaardt nu Goodyear „Na De Pous, nog meer Kroonleden onder de loep" Nog geen besluit over kandidaat EEG-commissie Kredietaanvraag BBB was op tijd ZATERDAG 23 MEI 1970 Spanningen Veel heimwee leder mens staat wel eens voor onverwachte uitgaven. Oplossing? Een persoonlijke lening bij de NMB. Dat gaat zonder veel pape rassen of plichtplegingen. U leent bijvoorbeeld 3000,-. U lost af 18 x 185,94. Rente en kos ten zijn daar ai bij in begrepen. Stap even naar de NMB. Binnen enkele dagen is alles voor elkaar. nederlandsche middenstandsbank de bank waar óók u zich thuis voelt! Voorbehoedmiddelen zijn heel gewoon voor moderne mensen. En zo'n heei gewoon voorbehoedmiddel is het Durex condoom. Heel eenvoudig en heel simpel te gebruiken. Wanneer u maar wilt. Zonder enig gevaar voor uw gezondheid. Vandaar ook, dat Durex overal vrij te krijgen is. In de winkel of uit de automaat even gemakkelijk als een pakje sigaretten of een stukje zeep. Waarom ook niet? Durex is een wereld-bekend merk van de London Rubber Company. In de meest moderne laboratoria wordt de kwaliteit van Durex voortdurend gecontroleerd. Kort economisch nieuws A. Kloos NVV Mr. Van Boven: Britse arbeiders bij Wilton Feijenoord (Van een speciale verslaggever) DJAKARTA De Indonesische regering is ontevreden over het aantal toeristen dat wordt aangevoerd met de lijndiensten van de veertien internationale luchtvaart maatschappijen, die landingsrechten op de Indonesische archipel hebben gekregen. Daarom is aan het begin van dit jaar besloten, voor hef eerst sedert het bestaan van de republiek, op grotere schaal chartervliegtuigen toe te lr ten. De eerste vergunning daarvoor is verleend aan het Nederlandse Transavia, dat voor het einde van dit jaar verwacht te starten met een grote serie vluchten, speciaal voor Nederlanders die in Indonesië hebben gewoond en tegen een gereduceerde prijs de „gordel van smaragd" van hun herinnering terug willen zien. In hun zomerprogramma's hebben enkele reis bureaus goedkope reizen naar Indonesië aangekondigd, dir zouden worden uitgevoerd met chartervliegtuigen van de Russische Aeroflot, via Moskou. Aanvankelijk tekenden enkele honderden „Indië-gangers" daarop in. Deze reizen moesten worden gecanceld, omdat de» Indonesische regering landingsrechten weigerde aan de Russische charters. In een brief, ondertekend door de assistent voor burgerluchtvaart van de minister van Verbindingen, dr. F. Seda, is aan Transavia thans in beginsel vergunning verleend dergelijke vluchten wel uit te voeren. Deze vergunningen zullen alleen worden ver leend aan onafhankelijke chartermaatschappijen. Onderminister voor de burgerlucht vaart, Boerhanoedin, windt er in een persoonlijk gesprek geen doekjes om. „Aan Martins Air Charter kunnen derge lijke vluchten niet worden toegestaan, om dat dit zou betekenen dat de KLM via deze dochtermaatschappij bevoordeeld zou worden, hetgeen in strijd is met het vijfjarig contract dat door de KLM is gesloten met de Indonesische luchtvaart maatschappij Garuda. In dit kader zijn ook de verzoeken van de KLM om lan dingsrechten op Bali afgewezen. Dit zou immers betekenen, dat aan de Garuda passagiers worden onttrokken". Met een openhartige glimlach voegt hij eraan toe: „Wat kan de KLM in ruil voor landings rechten op Bali aanbieden aan de Garu da? Rechten op Zutphen, of Groningen?" Volgens onderminister Boerhanoedin heeft de KLM geen reden om verbolgen te zijn over het verlenen van de vergun ning aan Transavia. „Zij moeten niet pro beren ons de wet te stellen. Wij leven im mers niet meer voor de oorlog". Volgens het contract met de KLM dat thans twee jaar in werking is heeft Indonesië de promotion van het luchtnet van Garuda in het buitenland aan de KLM gedelegeerd. Onderminister Boerha noedin heeft geen behoefte zijn teleurstel ling te verbergen over de resultaten van de samenwerking tot nu toe. Hij verheelt niet dat daaruit zekere spanningen voortko men, hoewel hij met enige nadruk wijst op zijn goede verstandhouding met de KLM- directie. „Wanneer de status quo tussen Garuda en KLM van dit moment blijft bestaan, is er geen aanleiding om het con tract zijn tijd niet te laten uitduren", voegt hij er met oriëntale diplomatie aan toe. Transavia mag groepscharters en inclu sive tours op Indonesië vliegen vanuit alle landen van West-Europa. Voorwaarde is dat onderweg geen passagiers mogen worden uit- of ingeladen. De passagiers dienen ten minste twee weken in Indonesië te blijven. Onderminister Boerhanoedin wil openhartig erkennen dat het Indone sië om de deviezen te doen is. Hij speelt met de gedachte dat elke Europeaan mi nimaal ongeveer vijftien dollar per dag uitgeeft. Dollars waar meer behoefte aan bestaat dan aan rijst. Een van de redenen om charters toe te laten en de passagiers daarvan te ver plichten twee weken te verblijven is het feit, dat het merendeel van de toeristen die thans per lijndienst in Indonesië arri veren er maar enkele dagen blijven omdat zij op een reis rond de wereld zijn en een reeks van landen willen aandoen. Transavia heeft in het hart van Djakar ta de beschikking gekregen over een kan toor, waar een delegatie is gevestigd on der leiding van brigade-generaal G. Soe- broto, die bovendien nog secretaris-gene raal voor het toerisme is onder minister dr. Fr. Seda. Hij heeft een speciale ver gunning van zijn chef gekregen om Trans avia te vertegenwoordigen. Hij wijst er op, dat dit tekenend is voor het belang dat zijn hoogste chef voor het toerisme aan chartervluchten hecht. „De groei van het toeristenverkeer op Indonesië is afhankelijk van de ontwikke ling van de hotelaccommodatie, die op dit moment nog veel te klein is", zegt Soe- broto, die eraan toevoegt, evenals zijn collega Boerhanoedin een commande rende rol in de gevechten tegen de Neder landers te hebben vervuld, maar verder geen enkele rancune meer te hebben. „Wij dachten immers beiden dat wij voor ons land vochten". Het ontbreken van rancune tegenover de Nederlanders valt tijdens een kort be zoek met een Transavia-Boeing inderdaad op. „Het moment lijkt optimaal om nu grote groepen Nederlanders, die dit land van vroeger kennen te ontvangen", aldus Soebroto die voor de begeleiding van zijn gasten het generaalsuniform heeft thuisgelaten. Op de veronderstelling dat dat zijn drievoudige functie tenminste een kwadraat daarvan aan problemen moet opleveren, geeft hij ten antwoord dat hij, als hij voor de keuze wordt ge plaatst, de vertegenwoordiging van Transavia zal kiezen. Gelet op de uit an dere bron vernomen hoogte van de hono raria van ambtenaren, lijkt dit een duide lijke zaak. In West-Europa verblijven thans nog tenminste vierhonderdduizend Nederlan ders, die kortere of langere tijd in Indo nesië hebben gewoond en van wie kan worden verwacht dat zij met een zekere nostalgie terugdenken aan het tropische deel van de wereld waar zij ooit heer en meester zijn geweest. Aan boord van de Boeing „Prinses Irene" waren vertegen woordigers van organisaties als „Wij van overzee", „Oost-West", Wereldcontac ten", die het contact tussen deze vier honderdduizend proberen te bewaren. Volgens hen zouden tenminste veertigdui- zend mensen onmiddellijk intekenen wan neer zij voor een lage prijs enkele weken terug kunnen. Voor affiniteitsgroepen dat zijn leden van verenigingen als bo vengenoemde zou de prijs voor een vliegretour in ieder geval onder de vijf tienhonderd gulden kunnen liggen, hoe wel dit een voorlopige calculatie is. In Indonesië is al contact opgenomen met gezinnen waar nog Nederlands wordt ge sproken, voor de huur van kamers met eenvoudig familiepension. Inclusieve tours, waarbij de gasten in hotels worden ondergebracht zouden volgens de goed koopste tarieven in de buurt van 2750 komen te liggen. Of er in de nabije toekomst al grote groepen kunnen wonden ondergebracht Alcor pass. 22 Salomons Eilanden n. Santos. Ameland 22 rede Larnaca. Ampenan 22 v. Hongkong n. Nagoya. Amsteldiep 22 te Paradip. Amstelhof 21 v. Dairen n. Yokohama. Amstelland pass. 22 Kaap Verdische Eilanden n. Amsterdam. Atlantic Star 22 v. Le Havre n. New York. Capiluna 22 v. Bombay n. Mena al Ahmadi. Chevron Naples pass. 22 Gibraltar n. Savona. Chevron Rotterdam 22 v. New York n. Mara- caibo. Deltadrecht 23 te Monrovia verw. Diadema 22 te Hamburg. Gaasterkerk 22 dw. Dakar n. Las Palmas. Kaap Hoorn 22 te Omskoldsvik. Kara 22 te Curagao. Karakorum 23 te Singapore verw. Keizerswaard 22 te Singapore. Kloosterkerk 22 te Beyrouth. Limburg 23 te Cochin verw. Loirelloyd 25 te Noumea verw. Madisonlloyd 23 te Hongkong verw. Mainlloyd 22 v. Bremen n. Antwerpen. Marion 22 te Duinkerken. Maron 22 te St. Croix Overijsel 22 te Tanga. Papendrecht 19 v. Honolulu n. Cristobal. Radja 22 v. Dammam n. Colombo. Saf Ocean Amsterdam 21 v. Mauritius n. Durban. Saf Ocean Auckland 22 v. Durban n. Lourenco Marques. Schouwen 23 te Casablanca verw. Sliedrecht 22 v. Rotterdam n. Hamburg. Straat Fiji 22 v. Fukuyama n. Yokohama. Straat Franklin 23 te Keelung verw. Straat Mozambique 22 te Takoradi. Straat Singapore 22 v. Mount Maunganui n. Djakarta. Tjimanuk 23 te Singapore verw. Tjitarum 23 te Hsinkang verw. Vitrea 22 op Hudson Rivier. Waalekerk 22 v. Fremantle n. Duinkerken. Zuiderkerk pass. 22 Gibraltar n. Durban. SLEEPVAART Assistent en Simson, 24 mei werkzaam te Marsa el Brega. Comelis Willem en Junior, 24 mei werkzaam ter hoogte van Porto Torres. Friesland, 23 mei vertrek Waterweg naar Trini dad met ponton H. 101. Gelderland, 24 mei ter hoogte van Seychelles, van Abudhabi naar Vlaardingen met twee bakken. Groningen, pass. 24 mei Straat Florida, van Orange naar Port Htrcourt met „Swamp Queen". Jacob van Heemskerck, pass. 23 mei Bahamas van Tampa naar Bilbao met s.s. „Thelils". Krab en Stentor, 24 mei werkzaam te Zueitina. Noord-Holland, 21 mei vertrokken van Freeport (Bahamas) naar Amsterdam met bak ME 1. Sepiola, 24 mei werkzaam ter hoogte van Porto Torres. Willem Barendsz, 24 mei werkzaam bij New Plymouth (N.Z.) bij booreiland. De omzet in Wall Street was 12.170.000 aandelen. Dow Jones- c ij Iers: Industrie 662.17 3.08), •poren 139.25 (—1.42), nutsbe drijven 100.52 (+0.16). Avond- verkeer: AKZO 82.00 (82.40), Hoogovens (96.90), Kon. Olie 116.50 gb—118.00 (118.20), Phi lips 55.00 gb—56.00 (56.50), Uni lever 82.50 gb—83.00 (83.20), KLM 110.00 (111.30). Santa Fi Ind. Can. Pacific Illinois Cent. Penns. Centr. South. Pac. Union Pac. Allied Chem. Am. Can. A.C.F. Ind. Am. Smelting Am. T. a. T. Am. Brand Anaconda Beth Steel Boeing Chrysler City Bank Cons. Edison Dougl. Alrcr. Oup.de Nem Kastm. Kodak Gen. Electr. Gen. Motors Goodyear T, gisteren 21% 52 20% 13'/a 26% 29% 17% 38% 38% 26% 44% 31% 24% 24% 18 21 60% 25 14% 105% 60% 63% 62 22% nedeD 21% 51% 19% 11% 26% 30 17% 37% 38% 26% 435% 31% 24% 23% 17% 20% 59% 23% 14% 104% 63 63% 62% 22'i Am. Motors Int. Harv. Int. Nickel Int. T. a T. Kennecott Radio Corp. Republic St Royal Dutch Sears Roeb. Shell Oil Soc. Vacum Stand Br. Stand. Oil NJ Studebaker Texaco Un. Aircraft Un. Corp. Un. Fruit Us. Rubber Us. Steel Westingh. Woolworth Ford K.1..M, gisteren 6% 24% 34% 38% 42% 20% 29% 31% 54% 35% 42 41% 52% 35% 24 28% 9% 32% 13% 32% 57% 28% 39 30 neden 6% 24% 36 39% 42% 21 30% 32% 54% 36% 41% 42% 52% 37% 24% 28% 9% 32% 13% 32% 56 27% 39% 29 hangt af van de beschikbare hotelruim te. Indonesië werkt koortsachtig aan de uitbreiding ervan. Naast de mastodonten als het Indonesia-hotel in Djakarta en het Bali Beach hotel op Bali, die beide staats eigendom zijn en door een Amerikaanse hotelmaatschappij worden gedreven, ver rijzen grote nieuwe complexen. Een Fran se maatschappij bouwt een hotel met 850 kamers in Djakarta. Ook de wolkenkrab ber die op last van Soekarno werd ge bouwd, maar niet verder kwam dan de dertig verdiepingen hoge stalen stellage die al jarenlang het silhouet van Djakar ta bepaalt en door onderminister Boer hanoedin als het „skelet van Soekarno" wordt betiteld, zal als hotel worden afge bouwd. Naast Djakarta genieten Ban doeng en Soerabaja prioriteit. Voorrang wordt ook verleend aan Bali dat op dit moment slechts 350 hotelka mers met airconditioning kent en 500 zonder. Dit vruchtbare en met drie mil joen bijzonder vriendelijke mensen over bevolkte eiland is geroepen om een van de meest attractieve toeristenoorden in het verre oosten te worden. „Wij willen beslist niet dat het een nieuw Hawaii wordt", aldus onderminister Boerhanoe din. „Wij willen niet dat de dansen hun Hindoe-karakter verliezen en een toeris tische aangelegenheid worden. Wij willen ook niet dat de schilderachtige crematies ten behoeve van de buitenlanders gefin geerd gaan worden en op die manier het volk zijn religieuze achtergrond ver liest." Het lijkt vooralsnog een vruchteloze hoop. Want zelfs het Bali Beach hotel, is als staatseigendom een kopie gewor den van de toeristische behuizingen van Honoloeloe, Californië of, om dichter bij huis te blijven, Torremolinos, de Franse of Adriatische Rivièra. Als het toeristi sche ideaal het doen wegvallen van grenzen en scheidslijnen werkelijkheid wordt, is het een ijdele zaak nog lang over volkseigen te spreken. Hoewel, voor Bali zal het zijn tijd nog wel even duren. Het staat pas aan het begin. Voor onderminister Boerhanoedin is het verlenen van de vergunning aan Transa via een experiment, waarvan zal afhan gen of ook andere onafhankelijke maat schappijen dezelfde voorrechten zullen krijgen. „De toestemming aan Transavia is niet exclusief. Wij spreken daarbij ook niet van landingsrechten. Rechten zijn immers gebaseerd op bilaterale overeen komsten en die zijn er in dit geval niet bij. Zolang Transavia zich houdt aan on ze voorwaarden en de zaak interessant blijft voor Indonesië, zijn zij welkom." Transavia-president John Block is dui delijk optimist en verzekerd van zijn succes. „Met de uitbreiding van onze activiteit naar dit deel van de wereld, heeft onze maatschappij behoefte aan een tweede viermotorig straalvliegtuig, zoals de Boeing". Dat betekent dat deze in december 1966 opgerichte en tegen de druk van KLM en rijksluchtvaartdienst oproeiende dikwijls als wild betitelde maatschappij, in nauwelijks vier jaar tijds vanaf een start met twee oude DC-6 toestellen, zal zijn gegroeid tot een on afhankelijke groep die opereert met zes Caravelles en twee Boeings 707. 0 Nederland en Joegoslavië hebben vrijdag in Den Haag de dinsdag begonnen ambtelijke besprekingen over economische, industriële en technische samenwerking afgesloten. De dele gaties hebben onder meer gesproken over de mogelijkheden van investeringen in Joegoslavië en hebben voorts nagegaan welke samenwer kingscontracten reeds zijn gesloten. Ook kwa men de mogelijkheden en vooruitzichten voor nieuwe activiteit op samenwerkingsgebied ook buiten de industriële sector, zoals bijvoorbeeld in de landbouw, handel en dienstensector aan de orde. ADVERTENTIE PARIJS. De ministeriële legioenen der 22 OESO-landen hebben gisteravond in Parijs weer afscheid van elkaar geno men zonder dat het slotcommuniqué van hun driedaagse conferentie nu direct uit blonk door uitbundigheid. De ministeriële bijeenkomst werd, zoals tevoren wel te vrezen viel, sterk gedomineerd door de weinig rooskleurige economische situatie in het rijkste en machtigste OESO-land, Amerika. De Amerikaanse onderstaats secretaris voor Economische Zaken, Sa muels heeft zijn collega's ook nauwelijks heel veel hoop op een spoedig herstel en een overwinnnig op de heersende inflatie kunnen geven. Gegeven die twijfel of die zekerheid hebben de OESO-landen zich nu eigenlijk maar bij de prijzen inplaats van twee a drie percent, zoals nog niet zo lang geleden, in de naaste toekomst wel tus sen de 4 en 6 jaarlijkse percenten zullen blijven stijgen. ADVERTENTIE Die prijsstijgingen te coördineren zo niet te uniformeren, was een voorstel van de Belgische regering waarmee de con ferentie in beginsel wel akkoord kon gaan. Een ander initiatief dat de minis ters met veel waardering overnamen was afkomstig van de nieuwe secretaris-gene raai van de organisatie, de Nederlander jhr. Van Lennep. die wees op de nood zaak ook de negatieve aspecten van de economische expansie in de vorm van luchtvervuiling en andere uitwassen van de industrialisatie voor de burgerbevol king vooral niet te waarlozen. Na president Nixon en diverse andere regeringen zal secretaris-generaal Van Lennep nu een becijferde studie van deze problemen ontwerpen om ze daarna zo mogelijk in gesloten gelederen tegemoet te treden en op te lossen. Intussen is als werkhypothese aan vaard dat tijdens het decennium 1970/ 1980 de toename der produktie in de 22 OESO-landen gemiddeld op 65 percent zal mogen worden geschat. Ten aanzien van de onderontwikkelde gebieden hebben de Verenigde Staten en de Westeuropese landen een paar be scheiden stapjes in elkanders richting ge daan. Niettemin blijft Amerika nog heel wat slagen om de arm houden met be trekking tot de wens van West-Europa voor de industriële produkten der ontwik kelingslanden alle tolmuren te slechten De Amerikanen achten dat principe wel iswaar schoon, maar wensen toch even min te riskeren dat hun markt door goed kope produkten uit die genoemde landen zal worden overstroomd. Wanneer de OESO-landen nu dus vrede schijnen te hebben' gesloten met de ge dachte dat Amerika, om het woord van generaal De Gaulle te gebruiken, zijn in flatie naar de rest der wereld exporteert, dan heeft men intussen nog niet de ze kerheid verworven op die weg automa tisch ook voor recessie bespaard te zul len blijven. Tussen twee kwaden hebben de OESO- ministers, zo kan men ter conclusie zeg gen, de inflatie verre boven de recessie ofwel een algemene economische crisis verkozen. DEN HAAG. „Wij zijn zeer verheugd over de uitspraak van de rechtbank", al dus verklaarde mr. John Ong van B. F. Goodrich International vrijdag. Hij deelde mee, dat Goodrich, overeenkomstig de uit spraak, een dezer dagen Goodyear zal dag vaarden ter verkrijging van een voorlopige voorziening 'en aanzien van de uitoefening van het stemrecht van de door Goodyear op 1 mei verkregen nieuwe aandelen Vre- destein. Goodrich denkt erover, ook de uitgifte van deze aandelen zelf aan te vechten. Verdere stappen van Goodrich zijn mo menteel in studie. Van de zijde van Vredestein kon geen commentaar op de beslissing van de rechtbank worden verstrekt. Het bestuur van Vredestein heeft, mede namens de N.V Conoreum, gisteren be richt, dat de termijn van aanmelding van aandelen en certificaten Vredestein niet zal worden verlengd en derhalve expireert op 27 mei aanstaande, zoals aanvankelijk reeds aangekondigd. ft Wm. H. Muller en Co. heeft over 1969 een winst behaald van 14 miljoen tegenover 13.3 miljoen in 1968. Aan aandeelhouders zal wor den voorgesteld over 1969 een ongewijzigd divi dend uit te keren van 22 percent op de gewone aandelen en van 6 percent op de nog uit staande preferente winstdelende aandelen. ft Het bestuur van de Amerikaanse bond van personeel in de auto-industrie heeft vrijdag Leonard Woodcock aangewezen als opvolger van WalteT Reuther, die op 9 mei bij een vliegtuig ongeluk om het leven kwam. De 59-jarige Wood cock was een van de plaatsvervangers van Reuther. Er was geen tegenkandidaat. De zeer goede bedrijfsresultaten die Gel- derland-Tielens papierfabrieken n.v. hebben be reikt, hebben zich in 1970 voortgezet. De winst is in de eerste maanden van 1970 gestegen met zes percent, aldus is op de jaarvergadering mee gedeeld. ft De mimster-presidem tieeft net Land bouwschap, naar aanleiding van de bnef die het op 29 april tot het kabinet richtte, mee gedeeld dat hij bereid is op 1 juni een delegatie van het schap te ontvangen. BODEGRAVEN. De omzet van de bij het vrijwillig filiaalbedrijf Centra aangesloten leden steeg in 1969 met 35 min tot 425 min. Deze stijging van 9 percent is hoger dan de landelijke gemid delde stijging van 7 percent. De in het ka der van de nieuwe distributievormen ont wikkelde massamarkten behalen momen teel een jaaromzet van 25 min, zo blijkt uit het vrijdag verschenen jaarverslag van Centra. Centra verwacht voor de komende ja ren een nog fellere prijsconcurrentie. Hoewel men erin geslaagd is de produkti- viteit aanzienlijk op te voeren, vereisen de stijgende kosten een snelle groei van de gemiddelde bedrijfsomvang. De be drijfsomvang steeg bij centra tussen 1950 en 1969 met 614 percent het landelijke percentage bedraagt 493. Eind 1969 deden circa 300.000 huisvrou wen hun nikopen bij Centra-winkels. In 1970 verwachten de centra-winkeliers een omzetstijging tot f 475 min, aldus het ver slag. UTRECHT. „De brief van drs. De Pous, waarin hij zegt het aantal commissa riaten dat hij bekleedt, terug te brengen, blijft recht overeind staan. Dat heeft hij mij telefonisch verzekerd. Ik meen dat hij al bezig is de in de brief aan de voorzit ters van de drie vakcentrales toegezegde vermindering uit te voeren". Dit zei vrrjdagmorgen op een NVV-ver- gadering in Utrechi verbonds-voorzitter André Kloos. Het leek de heer Kloos niet onaannemelijk dat ook de positie van de andere Kroonleden in de SER onder de loep zal worden genomen. Ook daarbij zijn volgens hem mensen die commissaria ten bekleden. In zijn eigen woorden: „Die boter op het oofd hebben". DEN HAAG. Het kabinet heeft vrij dag nog geen beslissing genomen over de Nederlandse kandidaat voor de samen stelling van de Europese Commissie „nieu we stijl". Minister-president De Jong heeft dit vrijdagavond meegedeeld na afloop van het wekelijks kabinetsberaad. Een beslissing kan in de loop van de volgende week tegemoet gezien worden. De zaak werd aangehouden, omdat de ministers Luns en Lardinois respectieve lijk in Parijs en in Moskou verbleven. DEN HAAG. Mr. P. M. H. van Boven, voorzitter van het Nederlands Christelijk Werkgeversverbond, meent dat minister Melissen bij de behandeling van de slui ting van de haardenfabriek Beckers, Becking en Bongers in de Tweede Kamer in strijd met de feiten heeft meegedeeld dat hij tot op het laatste moment op een aanvrage om krediet heeft moeten wach ten. „De kredietaanvraag was tijdig op het ministerie" aldus verklaarde vrijdag de heer Van Boven (Van onze correspondent) SCHIEDAM. Om in een steeds drin gender wordende vraag naar geschoolde krachten in de scheepsbouw te voorzien '.al de scheepswerf Wilton-Feijenoord N.V. in Schiedam 50 Engelse werkkrachten aan trekken. Zij zijn allen geschoolde krach ten, die ook in hun land in de scheeps bouw werkz tam zijn. De 50 Engelsen zij- in dienst van Wall Trade Ltd.. an bedrijf dal arbeidskrach ten aan andere bedrijven over de hele wereld „uitleent". Zij blijven zeker drie maanden.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 12