Rood HCC en Wit behaalde tegen II een merkwaardige zege Ismael el Shafei verraste zowel Okker als Nici Pilic Nederlaag tegen bezegelde het lot Ripper da van VVB Scheybeeck-dames in eerste duel met HYS niet tot winst Oost-Europeanen stopten Verstappen en v.d. Broek NK schaatsen in Amsterdam HPC VERPLETTERDE IN EENZIJDIG DUEL VZC m HOOFDPRIJS 12.000 NAAR EGYPTENAAR Ramsey stuurde zes spelers weg Van der Kuylen topscorer 1970 |Ton van Kordelaar judokampioen 19 MAANDAG 25 MEI 1970 Programma basketbal mnnnr (Van onze cricketmedewerker) HAARLEM. Het Haarlemse Rood &j Wit heeft het cricketseizoen ingezet met een wel zeer merkwaardige overwinning op HCC II. De Haarlemmers lieten zich aan bat beslist niet van hun sterkste zij de zien, alleen openingsbatsman Mar Flohil kwam met een uiterst soliede 46 goed voor de dag. Het was voor menig een een uitgemaakte zaak, dat het ster ke battingteam van HCC II snel de runs zou gaan maken, toen Rood &Wit voor 142 aan de kant zat. Rood Wit-bowler Onstein dacht er echter anders over, want van meet af aan opende hij een waar offensief, waar zelfs de Haagse batslieden niet tegen opgewassen waren. Feitelijk was deze wedstrijd reeds vlak voor de thee beslist, toen Onstein op 23 drie belangrijke wickets veroverde. Na de thee brachten Abendanon en Van Meurs nog enig leven in de brouwerij, docli op 98 was het met HCC II bekeken. Rood Wit had de grootste moeite met de HCC-aanval, waarin Breuning t3 voor 34) en Auke Smits, die ruim 36 overs losliet en hierin 5 voor 44 nam, met succes opereerden. Bovendien stond het veldwerk van HCC II op zeer hoog peil, waardoor runs kostbaar waren. Ope ningsbatsman Flohil wist echter de juis te wijze te vinden om de Haagse bowlers het hoofd te kunnen bieden, doch uit eindelijk moest hij in de laatste over voor de lunch na een prima 46 het veld ruimen, nadat Abendanon hem met een schitterende ingooi had uitgerund. Wijk huizen (29) en van Baasbank (16) voer den de score in een te laag tempo op Verder dan 142 kwam Rood Wit ech ter niet. De HCC-batslieden hadden het niet begrepen op het felle bowlen van Rudi Onstein, die op 8 zijn eerste slacht offer boekte door de Lanoij Meijer op ei gen bowlen uit te vangen. Vlak voor de thee vielen op 23 de wickets van Beek man P. Trijzelaar en V. Blaisse, waar door HCC II feitelijk reeds ten onder gang gedoemd was. Abendanon (25) en van Meurs (19) legden er nog even het hout op, doch daar naast Onstein (6 voor 21) ook Wijkhuizen (4 voor 16) in de aan val goed op dreef was, zat HCC II op 98 aan de kant. Het Amsterdamse ACC leed ondanks een goede ipeningsstand van Rikse (28) en de Boer (60) zijn tweede nederlaag te gen het Haagse Quick. De Amsterdam mers hadden het niet begrepen op het goede bowlen van Dick Kramer, die in 13 overs 6 voor 42 nam, en zaten voor voor 134 aan de kant. Quick passeerde dit totaal voor het verlies van zes wickets door goede scores van Schoonheim (34), van Eek (22) en Lieshout, die met 32 not out bleef. Verrassend was de nederlaag van een volkomen teleurstellend VRA tegen HBS De Amsterdammers hadden bijna vier uur speeltijd nodig om een totaal van 139 op het bord te brengen. Van ier Stad (34), van der Starre (25) en Frans Spits (26) bereikten scores van enig for maat, doch de rest kwam er nauwelijks aan te pas. HBS deed het op zijn beurt in vlotter tempo, want in ruim twee uur werd de zege behaald na aanvallend spel van van Wel, topscorer met 60, van der Vegt (26) en R. Deogée (27 not out). D. Klijn nam van de vijf wickets er drie voor zijn rekening: 3 voor 35. HCC I kwam te gen VOC via een stand van 105 voor 8 toch nog aan een totaal van 191 voor 9, dankzij het zeer doortastende optreden van van den Bosch, die met 54 not out bleef. Tevoren kwamen N. Bakker (26) en Kooistra (45) met goede bijdragen af. VOC liet zich niet onbetuigd, doch moest het ondanks 49 van Lindeboom, 21 van Dolf van Weelde en 20 van Bakker toch met een totaal van 157 laten afweten. In de eerste klasse B zorgde Bloemen daal voor een prima herstel door in Was senaar de Krekels met vijf wickets te verslaan. Op het uitstekende bowlen van van Wijk (5 voor 33) en Thoden van Vel- zen (2 voor 8) zat de Krekels voor 85 aan de kant. Bloemendaal kwam voor het verlies van vijf wickets tot winst na bijdragen van Wasscher 14, M. Kruijt (15), D. Brongersma (16) en Braakman, die met 18 not out bleef. Brand (3 voor 34) en Kingston (2 voor 19) deelden de wickets. Hermes DVS behaalde in Nijmegen een schitterende inningszege op het Nijmeeg se Quick. De Schiedammers sloten op 234 voor 9, waarbij Willems, die met 68 not out bleef, topscorer werd. Quick werd op het bowlen van Geeratz (4 voor 11) en M. van Wijk (6 voor 24) voor 50 van de mat geveegd. In de tweede in nings van Quick bracht men het tot een totaal van 82. Weer was M. van Wijk (7 voor 27) de grote man in de Schiedam se aanval. HCC III herstelde zich uitste kend van zijn nederlaag tegen Hermes DVS door Sparta met vijf wickets te verslaan. Sparta 87, HCC III 91 voor 5. Excelsior klopte SSCC met ruim verschil Excelsior sloot op 189 voor 8 (R. Sche- we 37, Elshof 41, Putter 32, J. Gouka 32, Rensman 27). SSCC zat voor 118 aan de kant. Topscorer werd Rambocous, die met 58 not out bleef. AAAA/VMtAA/MtAA/WIIUIAIIAIIIUWMIAIUWW»AAA I (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Niet Tom Okker heeft het prof-tennistoernooi in de hoofdstad, ter gelegenheid van de opening van het nieuwe over dekte Otten-tenniscentrum, gewon nen, maar de nog vrij onbekende Egyptenaar Ismael el Shafei, die der halve de hoofdprijs van 12.000 gulden kon toucheren. Het was deze zelfde donkere 22-jarige speler, ietwat ge drongen van bouw en niet bepaald een atletenfiguur, die onze tennis- ambassadeur reeds zaterdag voor de finale uitschakelde door Okker met G—2, 2—6, 64 te verslaan. Een late revanche van de Egyptenaar voor de vorig jaar op Wimbledon tegen onze landgenoot geleden nederlaag in de eerste ronde in straight sets. Okker had wel enig excuus voor de ietwat teleurstellende prestatie. Teleur stellend vooral omdat hij de laatste we ken eindelijk weer eens ouderwets op dreef was. Hij was vrijdagnacht uit Los Angeles komen vliegen, had bijna niet ge slapen en bovendien was zijn maag van streek. Dit alles leidde ertoe, dat hij voor eigen publiek dat echter beide dagen vele plaatsen van de tribunes op de openluchtbaan achter het Olympisch Sta dion onbezet liet niet tot een glan zende vorm kon komen. Weliswaar ein digde Okker op de derde plaats door zon dag zijn vriend en dubbelpartner, de Amerikaan Marty Riessen vrij overtui gend met 6-3 6-2 te verslaan, maar het spel reikte niet veelvuldig tot de toppen van het proftennis. Ismael el Shafei zorgde zondagmiddag voor een verrassende ontknoping door de Tsjechische reus Nici Pilic, na een bijna ontmoedigende achterstand van 2-6 0-2, toch nog met 6-4 7-5 de hoofdprijs te ont nemen. De 30-jarige Tsjech verwerkte deze teleurstelling nogal ten koste van veel misbaar en „theater," zoals hij zich trouwens meestal op de baan gedraagt. Het is bekend, dat hij in de prof rij en slechts een vrij bescheiden plaats in neemt, hetgeen overigens niet geheel on begrijpelijk is. Pilic heeft weinig aanval lende slagen. Vooral de backhand speelt hij overvloedig met slice, hetgeen in 'vele gevallen lastig kan zijn, maar in het bik kelharde milieu van de profs niet voldoen de is om een vooraanstaande rol te spe- De eindstrijd leek aanvankelijk een „koude," zakelijke partij tennis te zullen worden, waaraan men het topniveau niet af ziet, maar in de tweede en derde set ontspon zich toch nog een verbeten strijd waardoor het virtuoze tennis ook specta culair werd. En dat kan men zelfs bij dit supertennis niet ontberen. Daarvoor spelen deze profs het tennisspel te ge raffineerd, te moeiteloos. Hoe moeilijk tennis wel is kon men op de banen naast het centrecourt zien waar clubspelers druk doende waren de bal steeds op het juiste moment te raken, om van plaatsen maar niet eens te spreken. De Egyptenaar El Shafei lijkt een nogal kwetsbare backhand te hebben, •maar Pilic kwam meermalen van een koude kermis thuis. Ook aan de „ver keerde" zijde retourneerde hij de meest verrassende drives en volleys, soms tweehandig geslagen en uitstekend geca- (Vein een medewerker) IJMOND. Door een 1-0 nederlaag in de uitwedstrijd tegen Ripperda is VVB gedegradeerd naar de derde klasse. Wel iswaar waren de Breespaers in de eerste helft aanzienlijk sterker dan Ripperda dat zeer nerveus voetbalde, maar VVB be schikte weer niet over schutters. De eni ge treffer werd kort na rust gescoord. Purmersteijn besloot het seizoen met een 5-2 zege op DWV. VVB dat moest winnen om niet te de graderen, heeft in de eerste helft volle dig het initiatief gehad. Ripperda speel de zeer nerveus en heeft het lange tijd moeilijk gehad, maar VVB leed weer aan de kwaal die uiteindelijk tot degra datie leidde: produktiviteit. De 1800 toeschouwers zagen een echt degradatie duel met spanning, sensatie en niet best voetbal. Het VVB-overwicht leidde niet tot treffers, omdat doelman Cupee van Ripperda goed op dreef was en soms de benodigde assistentie kreeg van op de lijn staande verdedigers. Bij VVB wer den Meyer en Zand in de eerste helft vervangen wegens blessures door John Visser en Arie Luitjes. De enige treffer werd na zes minuten gescoord door Strenger die na een com binatie met Hansen vrij kwam op de linkervleugel en toen iedereen een voorzet verwachtte VVB-doelman Van de Boogaard verraste met een strak schot (1-0). Ripperda speelde daarna met wat meer overleg en kwam niet meer in gro te moeilijkheden, al moest doelman Cu pee nog enkele malen zijn capaciteiten tonen, onder andere bij een schot van Hans Visser. De eindstand luidt: Zandvoortm. Vitesse '22 Velsen Zilverm. DEM Foresters P'steijn 24 24 24 24 24 24 24 in de tweede klasse A 33 DWV 24 23 32 Zaandijk 24 23 31 Ripperda 24 23 26 HFC 24 22 25 VVB 24 20 24 Hillegom 24 6 24 ZWOLLE. Het publiek dat het derde internationale Holland toernooi van de Nederlandse boks bond in Amsterdam en Utrecht leek te boycotten heeft zaterdag avond in Zwolle niet verstek laten gaan. In de fraaie Stilosporthal was er dan eindelijk sfeer maar ook dit keer zagen de toeschouwers de twee Nederlandse deelnemers die in de ring kwamen ver liezen. Middengewichtkampioen Jo van de Broek, in technisch opzicht de beste Nederlandse amateur, leek het aanvan kelijk niet te moeilijk te krijgen met de Roemeen Alex Nastac. In de openings ronde kon de Bosschenaar met zijn linkse directe de Oosteuropeaan goed afstopnen en bovendien draaide hij steeds goed weg van de gevaarlijke rechtse hoek van Nas- tac. In de tweede ronde wijzigde 't beeld ziel, volkomen. Nastac verhoogde het tempo en Van de Broek had de grootste moeite om dat bij te benen. De rechtse hoeken van de Roemeen kwamen nu wel door en Van de Broek werd langzaam ge sloopt. Eerst moest hij na een links- rechtse combinatie staande acht tellen rust nemen en toen hij kort daarna op een rechtse hoek liep moest de Duitse scheidsrechter Nüssgen opnieuw tellen voor de Nederlander die groggy in de touwen hing. Van de Broek haalde nog wel het einde van de ronde maar het was toen al duidelijk dat het niet lang meer kon duren. Nastac stotend als een prof toonde -rok in de laatste ronde geen enkel mededo gen. Gevarieerd boksend dreef hij de Brabander door de ring en naast Van de Broek op een linkse hoek weer acht tel len had mogen bijkomen, gooide zijn hel per de handdoek. De nationale kampioen zal in het toer nooi niet meer in de ring komen hoewel in zijn klasse een halve competitie wordt gebokst. Dokter Van Win, de bondsarts, acht het niet verantwoord dat de Bossche naar na de afstraffing van zaterdag bin nen enkele dagen opnieuw bokst. De negentienjarige Limburger Jimmy Verstappen, die donderdagavond in Am sterdam zijn eerste partij in dit toernooi tegen de Engelsman Keith Drewitt won, bleek tegen de technisch voortreffelijke Pool Jan Fabich toch nog veel te missen. Verstappen heeft een punch in beide han den maar zoals de afgelopen dagen is gebleken trekken de veel hardere Oost- Europeanen zich daarvan weinig aan. Zij nemen de zwaarste stoten en blijven des ondanks v'oortreffelijk boksen. Fabich kwam alleen tegen het einde van de twee de ronde in gevaar. De Pool, die Verstap pen steeds uitlokte om zijn linkse lever- stoot te brengen om zo de Nederlandse dekking open te breken, had het even moeilijk toen Verstappen met de linkse op de lever toch doorkwam. Fabich druk te zich tegen de touwen, ging in dubbele dekking staan en liet de Nederlander slaan, zonder verder resultaat. Toch boks te Fabich in de laatste drie minuten voor- zichtiger. Daardoor kon Verstappen, die overigens toch te veel tijd nodig had voor zijn stoten, het initiatief nemen en de ronde op zijn naam brengen. De ne derlaag op punten kon hij echter niet ont lopen. Verstappen zelf tilde er niet al te zwaar aan. „Ik heb weer wat geleerd en in elk geval ben ik drie ronden over eind gebleven. Die jongens incasseren al lemaal zeer gemakkelijk". Behalve Nastac behoefde ook zijn land genoot Victor Zilberman vorig jaar in Boekarest bij de Europese kampioen schappen winnaar van het zilver bij de weltergewichten de partij niet uit te boksen. Met zijn rechte stoten, die ra zendsnel uit de schouder kwamen, sloop te hij de Welshman Mccluskey zo volledig dat deze in de derde ronde ondanks zijn moed na een links-rechtse combinatie op het hoofd, zwaar knock out ging. IJMUIDEN. Terwijl overal in het land de hockeyers al aan hun zomerva kantie zijn begonnen, is Scheybeeck nog steeds druk in de weer om te promoveren naar de derde klasse. De Beverwijkse da mes werden kampioen in de vierde klasse I D, maar moesten het in de promotie- strijd afleggen tegen de kampioen van 4c Ever Swift. De kans op promotie was hiermee nog steeds niet verkeken, want er was nog een promot ie kandidaat^ over gebleven: het Haagse HDS, de winnaar van 4A. Gisteren troffen HDS en Schey beeck elkaar voor het eerste treffen in deze eindeloze promotiecompetitie. Het werd in Den Haag 2-0 voor HDS. Zoals gebruikelijk ging Scheybeeck vlot van start om in het begin meteel al een voorsprong te forceren en die dan te gaan verdedigen. De fout, die hierbij steevast wordt gemaakt, is dat ook de Scheybeeck- achterhoede ver mee naar voren gaat, te ver zelfs. Hierdoor is één uitval van de tegenpartij vaak voldoende om een doel punt te maken. Ook in de wedstrijd tegen HDS was dit bekende Scheybeeck-patroon weer zichtbaar. Een te ver opgedrongen Scheybeeck werd verrast door een uit val van HDS en tegen de verhouding in nam HDS de leiding. Scheybeeck zag toen blijkbaar toch het gevaar in van het te verre opdringen en bleef nu iets meer terug. Na rust veroverde HDS' het midden- veld en bouwde langzaam een veldover- wicht op. Na een kwartier volgde er een scrimmage voor het Scheybeeck-doel. De bal werd na talrijke caramboles tussen diverse sticks eindelijk ingeslagen. De keepster lag verslagen op de grond maar op de doellijn stond Ineke Vrugt die de bal met de backhand stopte. „Doelpunt", besliste de scheidsrechter, die meende dat de bal de doellijn was gepasseerd voor hij werd weggeslagen. Scheybeeck was hierdoor aangeslagen en geloofde het ver der wel. Volgende week zondag vindt in Bever wijk het tweede treffen plaats tussen de clubs. De Roemenen deden het zaterdag op nieuw voortreffelijk. Vooral de Europese vlieggewichtkampioen Constantin Ciua. Zijn rechtsvoorstaande tegenstander Jo zef Witek (Polen), toch een voortreffelijk bokser had niets in te brengen. Ciua maakte er tenslotte een demonstratie van waarin hij liet zien dat hij alles beheerst. Steunend op subliem voetenwerk trof hij de Pool voortdurend met combinaties, di- recten, hoeken en opstoten zonder zelf ge raakt te worden. Terecht kreeg hij een ovatie. Gratiën Tónna, de Franse middengewicht kampioen, die van zijn 28 partijen er 24 door knock out had gewonnen, moest te gen de slimme Duitser Joachim Thier- bach ervaren dat een eindstoot in beide handen niet altijd voldoende is. De 21- iarige Duitse militair bleek door het feit ■dat hij „verkeerd" stond wel bijzonder moeilijk te bestrijden voor de Fransman, die in de openingsronde als een wildeman door de ring ging. Steeds slipte Thier- bach weg maar vergat desondanks niet zelf te stoten. Tónna, die vaak met de binnenkant van de handschoen sloeg en daarvoor in de laatste ronde een open bare waarschuwing kreeg, werd voortdu rend afgestopt door de rechtse directe van de Duitser. In de laatste drie minuten bleef Thierbach goed op afstand en won ruim op punten. QUITO. Sir Alf Ramsey heeft na de oefenwedstrijd tegen Equador zes spe Iers uit zijn selectie verwijderd. Het zijn doelman Peter Shilton, de achterspeler McNab, de halfspeler David Sadler, en de aanvallers Brian Kidd, Peter Thomp son en Ralph Coats. Vooral het feit dat Ramsey McNab te licht bevond was ver rassend na de goede oefenwedstrijd van De Arsenal-verdediger. ASSEN. Tijdens de jaarvergadering van de KNSB, die zaterdag te Assen werd gehouden, is besloten de nationale kam pioenschappen 1971 op de Jaap Edenbaan te Amsterdam te houden. Het kampioen schap voor dames en de titelstrijd d er heren zal op 9 en 10 januari, samen met de sprintwedstrijden, plaatsvinden De titelstrijd der junioren wordt een week later op de kunstijsbaan van Eindhoven gehouden. moufleerd. Aanvankelijk overheersten de fouten nogal in deze finale, maar toen El Shafei eenmaal goed was warm ge draaid moest Pilic zijn fraaie voorsprong (en de zege) toch nog prijsgeven. Pilic wilde bovendien de strijd te veel force ren toen de Egyptenaar meer naar het net ging komen. Onder de druk ging hij vooral op de drive fouten maken waar door hij zich uiteindelijk tevreden moest stellen met de tweede prijs. Okker maakte er tegen Marty Riessen toch nog wel een aantrekkelijke strijd van door zijn grote snelheid en zijn rijke variatie van slagen, waarin hij weer veel topspin verwerkte. Prachtig waren soms ook weer zijn dropshots. In de eerste set ging hij na 4-3 door de service van zijn tegenstander heen, hetgeen de set besliste en in de tweede set nam hij meteen een voorsprong, die hij zonder veel opwinding snel uitbouwde tot een zege van 6-2. DEN HAAG. De Eindhovenaar Willy van der Kuylen (PSV) is met een totaal van 26 doelpunten topscorer in de eredivi sie van dit seizoen geworden. Hij wordt op een doelpunt gevolgd door Feijenoorder Ove Kindvall. De Zweed speelde de laatste drie wedstrijden van de Europese Cup hou der echter niet mee omdat hij met het Zweedse elftal voor het wereldkampioen schap voetbal in Mexico verblijft. De topscorerslijst ziet er als volgt uit: 1. v. d. Kuylen (PSV) 26; 2. Kindvall (Feijen- oord) 25; 3/4. Cruijff en Van Dijk (beiden Ajax) 23; 5/6. Keizer (Ajax) en Nagy (FC Twente 18; 7/8/9. Berg (ADO), Roggeveen (Holl. Sport) en Brokamp (MVV) 1710. Ko- walik (Sparta) 16; 11. Jendrossek (NEC) 15; 12. Mraz (MVV) 14; 13/14. Swart (Ajax) en Jeuring (FC Twente) 13; 15. Klijnjan (Sparta) 12; 16/17. Schmidt Hansen en Veenstra (beiden PSV) 11. HAARLEM. Ton van Kordelaar heeft dit weekeinde het jaarlijks school- kampioenschap behaald in de open klas se alle categorieën. Het schoolkampioen- schap werd georganiseerd door sportaca- demie Nauwelaerts. Van Kordelaar versloeg in de finale C. van de Geest. Het was een spannende eindstrijd, die door Van de Geest slechts met zeer gering verschil verloren werd. Er was zelfs een verlenging nodig om Van Kordelaar de overwinning te bezor gen. In de strijd tussen de junioren-judoka's werden de eerste plaatsen bezet door J. Nijendorff (tot 60 kg.), T. Bezem (tot 70 kg.) en R. Moransard (boven de 70 kg.). Bij de senioren waren de winnaars B. Veenendaal (tot 65 kg.) en J. Verburg (tot 75 kg.). HAARLEM Dinsdag zullen in de Kennemer Sporthal de laatste basketbal- wedstrijden van dit seizoen gespeeld wor den. Flamingo's zal op deze avond zijn laatste competitiewedstrijd spelen. Om half tien komt Bona Stars voor de tweede keer binnen een week bij Flamingo's op bezoek. De overige wedstrijden, die op het pro gramma staan, zijn: 19.00 uur: The White Stars 2—Antilopen 2, Flamingo's 4—DSS Epibratos 2, Antilopen 4—Akrides 2 en Schoten 2— Lions 4 (heren). 20.15 uur: Haarlem Cardinals 3Anti lopen 3, Lions 2—Hoofddorp 2 (heren), Lions—Hoofddorp en DSS Epibratos—Fla mingo's 2 (dames). (Van onze waterpolomedewerker) HAARLEM. HPC heeft in de lan delijke waterpolocompetitie een dooi in vallers verzwakt VZC uit Vlaardingen met een 9-0 nederlaag huiswaarts gezon den. De Heemsteedse formatie was veel sterker dan de spelers uit Vlaardingen, die er vrijwel gedurende de gehele wed strijd niet in slaagden over de helft van het speelveld te komen. DWR stelde te leur door met 5-5 gelijk te spelen tegen het Utrechtse Wilskracht dat ook al geen sterke indruk achterliet. Jan Sint was af wezig en dat had aan Haarlemse zijde een duidelijk gebrek aan stootkracht tot gevolg. Zonder Johan Bontekoe, die reeds ze: ven wedstrijden van zijn team voorbij moest laten gaan door een hardnekkige oorontsteking, vond HPC toch de weg naar een overwinning. De gevarieerde en snel uitgevoerde combinaties tussen Ale van der Veen, de gebroeders van Elsas en Matty Prenen, zorgden ervoor dat Roel Loeb vrij snel twee maal via een omhaal kon doelpunten. Daarna liep het van een leien dakje bij de Heemstedena ren. Mantje (2x), Geurtsen, Van der Veen (strafworp) en Prenen (3x) bepaal den de eindstand in dit eenzijdige duel op 9-0. Bij DWR—Wilskracht ging het aan merkelijk spannender toe. De Haarlemse equipe nam via Schouten en Cluistra een 2-0 voorsprong. Wilskracht schakelde toen echter over op een hogere versnelling en dat had tot gevolg dat de stand in de volgende periode door de gebroeders Smit naar 2-4 voor De Utrechters werd getild. Rob Borgerding miste daarop een strafworp voor do Ratten, maar even la- ter kwam DWR via doelpunten van Sto- cker en Borgerding toch langszij: 4 In het laatste speldeel leek Wilskracht de strijd in Utrechts voordeel te beslis sen, maar in de allerlaatste fase van de strijd kon Erik Schouten door middel van een goed genomen strafworp altans een punt binnen Haarlems bereik houden. Een met veel elan en enthousiasme opererend jeugdteam van VZV heeft de formatie van Njord'59 voor de derde klas se van de bondscompetitie geen enkele kans gegeven. Het werd in het zwembad aan de Klever laan een volkomen verdien de 10-3 overwinning voor de ploeg van VZV, dat Njord zo nu en dan volledig overklaste. Rob Gruppelaar en Koen Sohl zochten bij Njord wanhopig naar een vleugje vorm, terwijl de oudgedien den Wildschut en Vierhout het tempo nauwelijks konden volgen. Wim Hamers Jr., Michel Wimar. René Ouwerkerk en Kees Visman waren voortdurend sneller en attenter dan hun bewakers. In het laatste spelkwart was dan ook een 10-3 eindstand bereikt, wat vooi Njord een verpletterende nederlaag inhield. In de afgelopen wintercompetitie had Njord de thuiswedstrijd tegen VZV immers nog met 8-2 gewonnen. De DWT-heren verkeerden tegen Vlie gende Vissen nog in een roes die de over winning in de eerste wedstrijd tegen Bruinvissen (19-0) klaarblijkelijk had op geroepen. De Alkmaarse Vissen werden door DWT duidelijk onderschat en dat bracht met zich mee dat na een aanvan kelijk Haarlemse voorsprong van 2-1 het eindresultaat 4-3 voor de Vliegende Vis sen werd, waarmee men DWT op een duidelijke wijze kopje onder liet gaan. In de kringjeugdcompetitie waren er successen voor de teams van HHC en DWR. terwijl de malaise bii Njord com pleet werd door een 9-0 en 9-1 nederlaag van de aspirantenploegen, beide malen I tegen de Haarlem—HVGB-combinatie.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 19