Kennemer gemeenten verliezen strijd tegen Amsterdam en natuurbeschermers WEG DOOR HAARLEM EN AERDENHOUT STOET VAN 150 AUTO'S ONTWRICHTTE VERKEER BIJ LUCHTHAVEN SCHIPHOL Zwanenburg uitgeroepen tot rampgebied Rijkspolitie fotografeerde demonstratie randstad LUIDSPREKERS MEDEWERKSTER i Pielage (PvdA) in beroep bij de Kroon Driejarig kind in Ringvaart verdronken T oneelproduktie van amateurs uitgesteld Café-restaurant van Brinkmann 's avonds dicht Water stijgt nog in Roemenië Nieuwe actie tegen kruidendokter Gevonden-Verioren- Vermist Diversen >Di Pierlot Ferdinands belevenissen uitzendbureau Goede zorg kost tijd!! Bekwame Dameskapper(ster) 2e Dameskapper(ster) Gevord. leerl. dameskapper(sfer) Leerling dameskapper(ster) MAANDAG 25 MEI 1970 4 MA (Vervolg van pagina 1 HAARLEM De belangen van het Amsterdamse waterbedrijf en de motieven van de natuurbeschermers gesteund door twee ministeries hebben uiteindelijk de doorslag gegeven. Daarover kan na de stemming in Provinciale Staten vanmorgen geen enkele tw'jlel meer bestaan. De Ken- nemer gemeenten, daarbij gesteund door de meerderheid van Gedeputeerde Staten, hebben de strijd om de wegen verloren. Slechts 15 van de 09 aan wezige Statenleden waren voor een De Ranitz-oplossing, waarbij volgens de ISK opvatting het milieu binnen de stedelijke bebouwing het minst zou worden aangetast. Onzekerheid Beslissing Geen grote ring Onder het Melkwoud Kort nieuws (Van een onzer verslaggevers) ZWANENBURG SCHIPHOL Gisteren is Schiphol opnieuw een chaotische middag beschoren ge weest. Voor de tweede maal de eerste keer was pinksterzaterdag trokken verontruste Zwanenburgers op naar de luchthaven om hun onge noegen over het vliegtuiglawaai te manifesteren Ook ditmaal was de eis: geen vijfde, en draaien van de vierde baan. In de tunnel onder de bulder- baan kwam het tot een opstopping. Eerder op de middag werd in Zwa nenburg het dorp uitgeroepen tot rampgebied. Een lange stoet Zwanen burgers zette zich om een uur bij De Olm in beweging en wandelde zwij gend met tromgeroffel naar de brug over de Ringvaart, de grens tussen de gemeente Haarlemmermeer en Haarlemmerliede en Spaarnwoude. Onder de aanduiding Zwanenburg, werd een tweede bord gehangen, waarop met gele letters „Rampge bied" stond geschreven. Wilt u dat wij uw Huishoudelijk personeel gevraagd Bedrijfspersoneei Onroerende goederen aangeboden Bedrijfspersoneei aangeboden Te koop aangeboden Auto s-Motor en-Scooters (Brom)fietseo Radio T.V. Kunst-Antiek Watersport-Camping Bijverdiensten X/\/ Zelfs het amendement van mevrouw Groensmit-Van der Kallen (K.V.P.) om deze weg bezuiden de agglomeratie Haar lem indicatief op de streekplankaart te zetten wend met 51-18 stemmen van de hand gewezen. Voor de teleurgestelde so cialist Pielage uit Haarlem was dit reden om nu reeds aan te kondigen tegen dit besluit in beroeo bij de Kroon te gaan. Volgens het Statenlid houdt de stem mingsuitslag namelijk in. dat de plannen in feite dezelfde zijn gebleven als in het (Van een onzer verslaggevers) LIJNDEN. De 3-jarige Herbert Gan- zinotti uit Lijnden is zaterdag verdron ken, toen de door zijn moeder bestuurde wagen het water van de Ringvaart in reed. De 27-jarige mevrouw Ganzinotti werd door het achter haar zittende jongetje afgeleid, raakte de macht over het stuur kwijt en kantelde met de auto de Ring dijk af. Zij zelf werd uit de wagen ge slingerd, en is met een bekkenfractuur overgebracht naar het Wilhelmina Gast huis in Amsterdam. aoooooocxxmooooooonooooooo WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE streekplan-1957. „Van een herizening is dus geen sprake", aldus de heer Pielage, „en gezien eerder uitspraken van de Kroon hierover acht ik het juist dit col- lege opnieuw in de discussie te betrek ken". Zijn fractiegenoot Harmsen, die met de overgrote meerderheid van de P.v.d.A., K.V.P., P.S.P., A.R.-C.H.U., P.P.R., C.P.N. en Boerennartij (alleen de meerderheid van de V.V.D. was voor) tegen de wee- De Ranitz stemde en voor een tracering benoorden Aerdenhout mét aan de zuid kant een doorsnijding van de Konines- hof, motiveerde duidelijk waarom hij niets voor een indicatief aangeven van deze verbinding naar Zandvoort voelde. „Waar we behoefte aan hebben", zei hij, „is een duidelijke uitspraak. We moe ten kiezen en ik geloof, dat het indicatief handhaven van de weg-De Ranitz de al jarenlang bestaande onzekerheid in deze streek zou vergroten. Bovendien is deze weg als onlossing voor Zandvoort bepaald niet nodig." Dat de Staten nu een beslissing over de wegen wilden forceren en niet nog eens op een studie wilden wachten, bleek ove rigens reeds bij de stemming over de eer ste van de in totaal 22 amendementen en moties. Het voorstel van de P.S.P.'er De Nie om „voorshands" alleen de bestaande wegen te verbeteren door onder meer on gelijkvloerse kruisingen in te bouwen, werd met 57-11 stemmen verworpen. Al leen de hele P.S.P.-fractie, de socialisten Mostert, Van der Knoop en Koopman als mede de liberaal Voute waren hiervan voorstander. De noord-zuidverbinding langs de spoorlijn Heemstede-Leiden leverde geen problemen op. Alleen de Gedeputeerden De Jong, Vorstman, Laan en Bosman als mede de heer Huibers (Prot.-Chr.) wilden vasthouden aan het duinvoettracé. Geen weg-De Ranitz dus. maar in de toekomst wellicht nog wel een stukje daarvan bezuiden Heemstede tot aan de aansluiting met de weg langs de spoor lijn. Dit kruisount komt in de buurt van het Huis te Manpad, maar waar precies, dat moeten deskundigen nog uitmaken. Het amendement om dit tracé indicatief op de kaart te plaatsen, kreeg een meer derheid van 55-14 stemmen. De vrees in de Staten voor een verdere verstedelijking van Zandvoort was de voornaamste reden voor het feit, dat de „grote ring" rond Zandvoort met 40-29 stemmen werd verworpen. De uitslag van de stemming over ande re amendementen en moties ten aanzien van de wegen was bij het ter perse gaan van deze editie nog niet bekend. Overi gens was het aantal wijzigingsvoor stellen zo groot en zo verwarrend dat tal van Statenleden „door de bomen het bos niet meer zagen". (Van onze kunstredactie) HAARLEM. De opvoering door Haarlemse toneelamateurs van „Onder het Melkwoud" van Dylan Thomas is uitgesteld. Men ziet geen kans het stuk op 1 oktober in première te laten gaan. Dat komt omdat er vooralsnog weinig animo of gelegenheid bestaat onder de amateurs; en verder omdat de tijd van voorbereiding na de vakanties te kort is. Op initiatief van de schouwburgdirec teur P. Lohr werd enige maanden gele den begonnen met de organisatie van de omvangrijke toneelproduktie, die een grote bezetting nodig heeft. De moeilijk heid doet zich voor, dat vele goede spe lers hard nodig zijn in de eigen opvoe ringen van de amateurtoneelverenigin- gen. Vooral onder de mannelijke spelers stelden maar weinigen zich beschikbaar. Het probleem zal over enkele weken met de besturen en werkende leden van de verenigingen andermaal doorgepraat wor den. Intussen heeft de schouwburgdirectie moeten afzien van de première in ok tober. De voorstellingen voor de dona teurs van de verenigingen worden ge annuleerd. Waarschijnlijk gaan de op voeringen door aan het eind van het ko mende seizoen, juni 1971. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM Tot aan 13 juni, de slui tingsdatum van restaurant Brinkmann aan de Grote Markt zullen het café-restaurant en de biljartzalen 's avonds na acht uur gesloten zijn. Dit in verband met gebrek aan personeel, waar het bedrijf in deze overgangsfase mee kampt. Naar de directeur, de heer J. Dam ons meedeelde blijft de accommodatie verder tot aan 13 juni normaal geopend. WENEN, (Reuter en AP). In een officieel communiqué wordt de toestand in Roemenië dat door grote overstromin gen is getroffen, zeer ernstig genoemd. Het water in de Roemeense rivieren blijft nog steeds stijgen en bedreigt grote delen van de Balkan-staat. Zaterdag is men begonnen de bevolking in te enten tegen paratyphus. Door de verwoestingen, die het water heeft aange richt aan sanitaire installaties, is het ge vaar voor epidemieën toegenomen. Groe pen artsen en verpleegsters trekken door het land en enten alle mensen tussen de twee en 55 jaar in tegen besmettelijke ziekten. Volgens het Roemeense persbureau „Agerpress" zijn 143 personen omgeko men, 34 mensen worden vermist. BRUSSEL Een vijftigtal Belgen die menen dat ze door de Nederlandse krui denhandelaar Van den Moosdijk uit Cas teren (Noord-Brabant) benadeeld zijn heb ben zondag in Antwerpen een vergadering gehouden. Onder hen zijn er die tot een bedrag van 4200 gulden betaald hebben voor, naar hun zeggen, enkele grammen kruiden waarbij ze totaal geen baat ge vonden hebben. Van den Moosdijk liet onlangs weten dat hij bereid is sommige van zijn klanten een kwart van de door hen betaalde sommen terug te geven. De meeste benadeelde Belgen vinden dat ech ter bij lange na niet genoeg. Een van de belangrijkste acties die in middels zijn ingezet is die van vier Belgen die een procedure hebben ingeleid om beslaglegging op de woning en de bank rekening van de Nederlandse kruiden- handelaar te verkrijgen. De Nederlandse raadsman van de Belgen deelde mee dat de officier van Justitie te Eindhoven over weegt om op grond van vier gevallen van kruidenverkoop aan Belgen een vervolging in te stellen wegens oplichting. Akkoord. Bij de „New York Times" is een tijdelijke sluiting op last van de directie, voorkomen door het bereiken van een voorlopig akkoord tussen direc tie en de vakbond van typografen. Boek. In Moskou is een boek verschenen over de Russische jeugd, van de hand van de Russische partijleider Brezn- jev. De titel is: „de rol van de jeugd in de communistische opvoeding." Eerder die dag werden gelijke borden opgehangen op de andere uitvalswegen. Ook rampgebieden voor „De Lastige Zwa nenburger" z(jn Halfweg en Boesinghelie- de. Het aantal demonstranten tegen het irriterende vliegtuiglawaai, groeide gis termiddag steeds verder aan. Na het uit roepen tot rampgebied van Zwanenburg, werd teruggewandeld naar De Olm, waar vandaan kort daarna de rit naar de lucnt- haven Schiphol begon. De karavaan groeide tot ongeveer 150 auto's uit, toen vooraf nog een rit door het dorp werd gemaakt. Naast de jonge ren reden dit keer in de stoet al even veel ouderen mee. sommige wagens met hele families. Luid claxonnerend en met lage snel heid ging de stoet het luchthaventerrein op. De politie had de zijwegen afgezet, zodat de rij auto's vanzelf weer op de uitrijlaan naar Rijksweg 4 terecht kwam. Voor de Zwanenburgers was dit echter nief het einde van de reis. Bij het klaver blad Badhoevedorp keerden zij en reden met zeer lage snelheid terug, waardoor een grote opstopping in de tunnel onder de Bulderbaan ontstond. Via afslaande wegen werd de stoet tenslotte van Schip hol weggeleid. De gemeentepolitie van Haarlemmer meer en de luchthavenpolitie, die klaar stond met een aantal kraanwagens werden gistermiddag geassisteeri door de politie van Amstelveen en de Rijkspolitie, groep Driebergen. De laatste trad op met on opvallende, met speciale apparatuur uit geruste, wagens, voor het maken van re peterende foto's. Daaruit kan later wor den afgelezen hoe langzaam de op de fo to's afgebeelde auto's hebben gereden. De rijkspolitie wil de foto's als bewijsmateriaal voegen bij ver balen die ter vervolging van de bestuur ders aan de officier van Justitie zullen worden opgezonden. De politie is ver schillende keren verbaliserend opgetre den, (wegens opzettelijk niet aanpassen aan snelheid overige verkeer). Onder de geverbaliseerden waren de Zwanenburger huisarts Hoekstra en de in Zwanenburg praktiserende tandarts Koppert. Beiden maakte van de demonstranten deel uit. randstad is iemand om tegen te praten. Maar vooral ook een uit zendbureau dat goed luis teren kan. Zodat er reke ning wordt gehouden met de werkwensen van iedereen die passend werk zoekt. Randstad heeft: Hoge uurtarieven Alle sociale voorzieningen. Per week netto uitbetaling. Gezellige kantoren. Randstad vraagt: TYPISTES STENO-TYPISTES ADM. KRACHTEN ONGESCHOOLDE KRACHTEN voor fabriekswerk (hele dagen) Bel: 3126 40 of kom even langs: ZIJLSTRAAT 89, HAARLEM. (kantooruren: 9-5 uur dagelijks behalve zaterdags). ir advertentie zo goed mogelijk verzorgen Zorgt u er dan voor dat uw advertentie zo vroeg mogelijk in ons bezit is verschijnen DAGELIJKS in méér dan 12.000 gezinnen f 0.60 per regel met een minimum aantal te bereke nen regels van 4 (2 koloms annonces 1.20 per regel met een minimum aantal te berekenen regels van 4). Bij afgifte aan loket en contante betaling 0.50 korting per advertentie. Welk lief, zelfst. meisje met ervaring met kinderen wil in A'dam aan het Vondelpark in jong gezin met 2 kinderen van 4 en 2 jr komen heipen. Intern v.a. 1 juli. Eigen zonn. kamer. Werkster aanwezig. Tel. 020-722033 of Br. Van Eeghenstr. 73, A'dam. Gebr. Beekman Automobiel bedrijven N.V., vr. een le of 2e automonteur. Schriftelijke of mondei, sollic. Bloemen- daalseweg 52-54, Bloemen- daal. Tel.. 023-263350. De Snackbar, Stationsplein 6, Haarlem vr. voor direct serveersters tev. lcerl.-ser veersters, hoog loon. Fotograaf zoekt colporteur of colportrice. tev. ter assi stentie bij het fotograferen. Br. GL 643. Zoekt u tijdelijk werk? Bent u 4 weken tot 6 maanden be schikbaar kom dan bij Hoog ovens IJmuiden werken. U kunt direct beginnen en per dag opzeggen. Het gaat om fabriekswerk voor mannen v. 18-50 jr. Goede salaris- en arbeidsvoorw., Melden Hoog ovens, IJmuiden, Pers. voor ziening, Hoofdkantoor 2, Vel- sen-N. Tel. (02510-94000). Gevr. in verpleegtehuis ver pleegster liefst B en tevens verpleeghulp tot 60 jr. Telef. afspraak van 9-11 uur v.m. 02560-8876. Chemisch Wasserij, vr. win kelmeisje. Generaal Spoor- laan 2, H'lem. Tel. 023-265437 b.g.g. 260236. Chemisch Wasserij vr. col porteur - besteller. Goede toekomstmogelijkheden. Tel. 023-265437, b.g.g. 260236. Super-Co-op, Planetenweg 74 IJm. Tel. 02550-10249. Wij hebben pl. voor een caissiè re en een verkoopster. Ook opleid, voor deze functies is mogelijk. Prettig werk in 'n prett. werksfeer. Goed loon en overige arbeidsvoorwaar den. Aanm. bij de bedrijfs leider of de afd. pers. Don kere Spaarne 42 te H'lem. Tel. 023-319375. Gevr. beschaafde le kapster. Vakantie kan worden gere geld. Kapsalon Tiny Bou- wens, Kleverparkweg 70 zw. 023-251491. Gevr. voor ons bedr. te IJm. voor hele of halve dagen 'n onderhoudsmonteur - pomp bediende, 65 plus geen bezw. Telefoon 023-263350. Wij vr. voor onze levensmid delen discountzaak een vlot te caissière. Geboden wordt hoog loon. Aanm. Lange Nieuwstr. 507. Tel. 14910. Heb je genoeg van de gehe le dag op school zitten? Voor onze afd. afwerking zoeken wij een accurate jongeman die bij gebleken geschikth. een vakopl. krijgt in de grafische industrie. Het is wel noodzakel. dat hij na de lagere school een jaar ba sisonderwijs heeft gevolgd op b.v. techn. school of Mavo. Kom een praten bij: Drukke rij Vermande Zonen N.V. IJmuiden. Ir. Justus Dirks straat 12, IJm. tel. 02550- 19013 en vraag naar de heer van Tol. Gevr. voor dir. ijzervlech- ters en bankwerkers. Be kend met pijpwerk. Fa.Ja- ger en Co., Schotlandstraat 55, Haarlem. Tel. 023-281011. Gevr. 2 jongemannen voor mach. houtbewerking en 1 voor magazijnwerkzaamhe den. Zaanlandse Hout Im port NV, Kalverstr. 1-3, IJm Meisje gevr.. ca. 15-17 jr., voor het ijsbuffet etc. 5- daagse werkw. Dagdienst. Met vak.afspr. wordt rek. gehouden. Dekkers Kajuit, Marktplein 60, IJmuiden. Tel 13500 of 12089. Bromfietshandel Jan Berg vr. eerste bromfietsmonteur, Rijksstraatw. 283-285, Vel- sen-Nrd. (Beverwijk). Telef. 02510-23766 en 02510-25235. Op een van onze verzendafd. hebben wij plaats voor ex- peditiepersoneel. Soil. Ver mande Zonen N.V. Drukke rij, Ir. Justus Dirksstraat 12 IJmuiden. Tel. 02550-19013. t.a.v. Heer van Tol. Te koop in Heerhugowaard moderne woning, bev: 3 slp- kamers. Vraagprijs f 40.000. Wilgenlaan 5. Te koop gevr. autozitje met veiligheidsriemen. Laan der Nederlanden 52, Beverwijk. Tel. 02510-33241. De Houthal doe-'t-zelf-super- markt. Nu ook voor verf en behang. Kennemerlaan 167- 169, IJmuiden. En toch zijn Dekkers kro ketten beter, 40 en 50 ct per stuk. Rijk gevuld met kalfs vlees. Aardgas. De moderne voor delige verwarming vakkun dige aanleg en keus uit de merken Bocal, Etna, DRU, E. M. Jaarsma en Beckers gasconvectors. Fa. v.d. Oute- naar en Raave, Tuindersstr. 93, IJm.-Oost. Tel. 10851. Minilons en minipanty's uit de automaat. Alleen nikke len guldens. De Ruyters Tex tielhandel, Planetenweg 28, IJmuiden. Polyeter matras, 80 cm br, v.a. f 49. Slaapkamertapijt 3,66 cm br. 49,75 p. meter, gratis gelegd. Keukengor dijnstof v.a. 3,15 p.m. De Boer, Kennemerlaan 60, IJm. Plastic golfplaten, le soort, ook in fraaie kleuren, vanaf 5,50 p.m2. Zaanlandse Hout Import N.V., Kalverstr. 1-3, IJmuiden. Tel. 10543. Let op uw autowrakken wor den door ons kosteloos weg gehaald. U belt wij komen. Telef. 023-324073. Zeldz. goede en mooie VW Kever 1300 '67. Lak, chroom en bekl. als nieuw. Dit zeer populaire wagentje voor slechts f2150. Inr. en financ. mog. Tel. 023-314357. Luxe verhuur z. chauffeur. VW-busje, VW de L„ Opel Kadett, Arie Beekhuis, Tor- ricellistr. 32, IJm, Tel. 10179. Te koop Taunus 12 M. Prijs zeer billijk. Sluiseiland 14. IJmuiden. Te koop Opel 1700 de Luxe, 4-deurs, type '65 f 1750. Cor tina, b.jr '64, 2-deurs, met pook. 750. Frans Halsstr. bij spuiterij IJmond, IJm. Te koop Opel Coupé, met radio, i.pr.st. 625. Marnix- laan 8, Driehuis. Te koop weg. omstandigh. goed onderh. Taunus 17M Super b.jr. '65-'66 met radio kokosmatten enz. Schiplaan 218, IJmuiden. Te k. Union brommer Sachs- motor, 5 jr oud en Erres wasmach., met verw. en wringer. Prijs billijk. Telef. 10553, na 18 uur. Fiets op een nieuwe fiets! Rechtstreeks v. fabriek (dus met uitschakeling van gros sier en winkelier) Sportfiets model '70 in div. kleuren; winkelprijs 199.- IMRF fabriekspr. si. ƒ119. com pleet met lamp, slot en baga gedrager. Nergens anders koopt u een kwaliteitsrijwiel voor zo'n lage prijs als recht streeks bij de N.V. Inter nationale Motoren- en Rij- wielenfabriek, Maerten van Heemskerkstraat 69 (ingang poort), H'lem. Geopend ma. t.m. zat. van 10-5 u. Voor uw TV-rep. (ook 's av.) en aanschaf nieuw. Radio- tv-stereo. D. de Vries, Steenbokstr. 9. Tel. 16244. Uw TV defect? Bel 10849 (ook 's av. en wij komen dir.). W. F. Harrems, Steen bokstr. 17. IJmuiden. Te koop gevraagd klokken en schilderijen. Koningsplein 13. Telef. 02550-10425. Te kp. aangeb. 6 cil. Volvo diesel motor 500. Mercedes Diesel 180 D. 400. Tel. 023- 262815. T.k. bungalowtent 4-pers„ in pr. st. met grondzeil, kook- tafel en gasstel. Oosterduin- weg 47, IJm. Tel. 10465. Te koop bungalowtent met toebeh. L. Nieuwstr. 45, IJm Weggevlogen: gele kanarie. Gaarne inl. De Ruyterstr. 78, IJmuiden. Wil degene, die per abuis 13 mei een verkeerd man telpakjasje (grijs) heeft meegenomen zich in verbin ding stellen met kapper Nooy te IJmuiden. Telefoon 02550-15020. Jongeman. 20 jr., in bezit v. rijbew. BE zoekt werk voor de zaterd. Br. L 5123. Trouwreportages vanaf f 60 Ellen Donalds, Trompstr. 19, IJmuiden. Tel. 14803. Inkoophuis van alle soorten ijzer, metalen, lompen en papier. Fa. J. Veldman, Ja mes Wattstr. 8, Industrieter rein, IJm. Tel. 10504 en 15609 N.V. Handel- en Industrie Mij. J. VAN BEELEN Middenhavenstraat 58—62, IJmuiden. Voor onze afdeling SPORTNETTEN vragen wij een 15—17 jaar. Enige ervaring met electrische naaimachines strekt tot aanbeveling, maar is niet nood zakelijk. Hoog loon en goede arbeidsvoorwaarden. Belt u ons even 02550 -12344" of komt u even aan ons kantoor tussen 8.3012.00 en 13.3017.30 uur. In onze hypermoderne luxueuze dameskapsalon is plaats voor een 4 dagen werkzaam in de salon 1 dag vakschool leerling stelsel (cursus 2 jaar zonder kosten). In verband met de in schrijving voor de vakschool, adviseren wij u zich vóór 1 juli a.s. bij ons te melden. Voor nadere inlichtingen en financiële mogelijkheden zou een mondelinge bespreking het meest in aanmerking komen. Hiertoe kan men een telefo nische afspraak maken onder nr. (0 23) - 31 0817 of 31 09 45 event, na 18.30 uur 25 08 62. Met vakantie—afspraken wordt rekening gehouden. INTERCOIFFURE salon classé Haute Coiffure Frangaise ZIJLSTRAAT 88 HAARLEM fUlftWVWWVWWWWWWMWA(WW»MWIWW( K w - v i

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 4