Ontslagen leraar Sprengen „Het leven kan een hemel zijn maar ze maken er een hel van Kammerchor „Walter von der Vogelweide" Pierenrit werd Tulpen uit veilingbeeld succes Hera-IJmuiden voert produktie zware dieselheimachines op VEREPüfiINGSNIEUWS Havenberichten Onbedreigd aan top, met wellicht Japan als tweede Uit het politierapport MAANDAG 25 MEI 1970 IJMUIDER COURANT 5 (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK „Verbitterd? Dat lijkt me een onvruchtbare reactie Het is volslagen weltfremd als je denkt dat zoiets anders afloopt. Ik bei tegen dat ontslag in beroep gegaan. De commissie was zeer welwillend Volgens het bestuur van de academie zou ik op bepaalde dagen mijn plich hebben verzuimd. Verder werd mij mijn optreden in dat VAR A-televisie programma verweten. Op één punt achtte ook de commissie voldoendi grond aanwezig om mij te ontslaan. Op 8 januari heb ik namelijk de ze: begeleidingsuren op de basisschool verzuimd. Er waren twee of drie men sen aanwezig, maar strikt genomen had ik die leeropdracht toch moeter vervullen. Althans volgens de mening van die commissie. Maar in feite had het geen zin. Het was de eerste dag na de vakantie en dan wordt er nooit les gegeven. Het is meer een kennismakingsbijeenkomst. Een formele zaak dus. En dan te bedenken, dat ik zeven jaar lang duizenden uren aan die school heb gegeven met vergaderingen, lespreparaties, begeleiding van de leerlingen, ook privé. Daar wordt dan zomaar een streep doorgehaald. Om zes uur plichtsverzuim word je op staande voet ontslagen". Recreatiebaan wordt officieel geopend Wat doen we fout? Condooms MAANDAG 25 MEI in de GROTE of ST. BAVOKERK Aanvang 20.15 uur Haarlems Dagblad IJmuider Courant Beverwijkse Courant Gevangen A narchist Kort nieuws A ngsf Stumper V eisend J muiden Velsen-Noord r' - •- mm, (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Op dinsdag 2 juni, 's middags om drie uur. zal burgemees ter H. Nielen officieel het eerste gedeelte van de recreatiebaan in gebruik nemen het gaat om het gedeelte aan de Cornells Geelvinckstraat. Er is een ontvangst in de school aan de Laan van Assumburg. ADVERTENTIE „Ik heb dus nu geen Daan meer En inmiddels is me gebleken dat het niet de minste zin heeft te solliciteren. Geen academie wil me meer hebben. Ze zijn bang dat ze met mij het paard van Troje binnenhalen. Ze moeten alleen niet ver geten dat in de Beverwijkse toestand ac ties niet konden uitblijven. Maar laten we er niet hypocriet over doen: ik kan niet garanderen dat ik mijn mond houd als ik weer zie dat er iets fout gaat. „Er zijn jammer genoeg zo weinig men sen die het begrijpen. Van de 25 groepen van andere academies zijn er misschien vijf die weten wat je bedoelt. De een vindt dat het best gaat en de ander noemt het huidige kweekschoolonderwijs onbevredigend. Maar ze zien er geen heil in het te verbeteren. Of ze zeggen: we hebben een academieraad. Oké, dat is leuk zeg ik dan, maar hebben jullie dan wat te vertellen. Nee, te vertellen hebben ze niets. Uiteindelijk beslist het bestuur." „ik heb zelf nooit up een Kweekschool gezeten. Ik kom uit het klooster en heb zes jaar bij het lager onderwijs in Am sterdam gewerkt. Daarna kwam ik in Beverwijk terecht. Ik gaf les in pedago giek, psychologie en didactiek. Natuurlijk heb ik in het begin ook traditioneel ge blunderd. Maar van lieverlee begon ik me af te vragen: wat doen we fout? Ik ontdekte dat we op een inadequate ma nier les geven. Het werd tijd dat we gin gen uitkijken naar een betere didactiek en betere stofkeuze." „Maar ga daar nou eens over praten met collega's. Een vent die middelbaar aardrijkskunde heeft gedaan, geeft les in dat vak, maar van didactiek weet hij niets. Ze hebben ook nimmer ervaring opgedaan op een basisschool. Daarom praat je voortdurend op verschillende golflengtes, ze verstaan je niet eens. Op het examen geschiedenis wordt altijd over de geschiedeniskennis gevraagd, maar nooit over de didactiek. Tegen hét eind moet dan de gecommitteerde zeggen: „Pas op meneer, dé tijd is bijna om. Moet u ook niet eens wat vragen over de didactiek?" En dat op een didactische school. De meeste leerkrachten weten het zelf niet. Het is ontzettend moeilijk om ze van hun stokpaardjes af te helpen." niemand weet of die jongen het goed ge daan heeft. Ook de pater niet. Zulk' dingen gebeuren aan de lopende band En als de pater eens een onderwerp bi de kop neemt raadpleegt-ie een boek. Die leerlingen zijn niet gek en zeggen: ..Pa ter, had u ons niet beter dat boek kunnen geven"? Wat krijgt lie jongen ten ant woord? „Ik krijg je wel op het examen' Er is een rekenleraar. Hij vertelt hoe je sommetjes moet oplossen, maar hoe ie dat later kinderen moet vertellen, daar kan-ie geen zinnig woord over zeggen. „Ik ben niet meer mans dan mijn leer lingen. Als ik dat wel wil zijn, dan moet ik dat waarmaken. Als ik niet kan argu menteren, ga ik af door de zijdeur. En als je met góede argumenten komt, dan zijn die jongelui zo redelijk. Dan kunnen ze ontspannen luisteren en corrigeren ze elkaar. Jongeren geven geen problemen als ze eerst maar eens ondervonden heb ben dat je ook kunt capituleren. Gewoon zeggen, jongens, jullie hebben gelijk. „En wat die condooms betreft, waar die jongens mee gespeeld hadden, dat had zich al tien dagen daarvoor afgespeeld. De directeur vormde toen een soort bloed raad en begon toen paniek te zaaien door aan de leerlingen van die klas ontoelaat bare vragen te stellen. Bijvoorbeeld: „Heb je wel eens een condoom gezien? Gebruik je wel eens een condoom? Kom je wel eens in verdachte huizen. Weet je wat homofilie is? Onderhoud je z.elf ho mofiele relaties? Toen tijdens een vergadering met de leerlingen het schoolbestuur weigerde antwoord te geven op de vraag of het be stuur bereid was een onderzoek in te stel len naar het verhoor van de kinderen, verliet iedereen de zaal. Van daaruit is de hele toestand geëscaleerd. Toen ik bei de partijen gehoord had, wist ik dat de leerlingen gelijk hadden en dat heb ik ook gezegd." ma HET VERMAARDE uit Innsbruck geeft een uitvoering in Haarlem op Tegen inlevering van deze advertentie kunnen de abonnees van kaarten kopen tegen de sterk gereduceerde prijs van f 2.50 Normale prijs f 4. De kaarten zijn verkrijgbaar in de Grote of St. Bavokerk van 19.30 uur af. „En laten we ons met vergissen in de leerlingen. Zo goed als ik mijn fouten heb ontdekt, zo ontdekken die jongens dat ook. Het komt allemaal doordat we in het systeem van een bepaalde maat schappijvisie gevangen zitten. Er is altijd geroepen: houd de politiek buiten de school, maar dan zou ik willen zeggen, doe dat dan zelf ook. Is hun systeem dan geen politiek?" „Ik heb destijds met de fractie van de K.V.P. zitten praten. Wat zeggen die jongens? Vindt u het dan zo slecht in Nederland? Het buitenland is veel erger. Oké, tant pis voor het buitenland, maar dat is toch geen argumenteren?" „Er wordt wel gesproken over bijvoor beeld betere methoden in het onderwijs maar niet over de stofkeuze. Wat weten de jongens die van de mulo komen van economie en wat weten ze van sociologie? Voor het vak kunst, cultuur een maat schappelijk leven wordt de eerste de bes te eerwaarde aangesteld omdat hij filoso fie heeft gestudeerd. De jongens vragen: pater, kunnen we niet eens praten over Vietnam, bijvoorbeeld. Maar de pater praat over vrije expressie en toneel. Ja maar mensen, er is toch nog wel wat belangrijkers te bespreken dan toneel." „Een jongen, die vraagt: pater kunt u ons wat vertellen over de devaluatie van de Duitse mark? Wat antwoordt de pa- te? „Dat is een goeie vraag jongen. Hou daar volgende week maar eens een refe raat over. Dat doet die jongen. Zijn er dan nog vrager? Nee. niemand. Maar „Van die zeven jaar heb ik vijf jaar ellende gehad. Dat is nu verergerd door dat ik op de kandidatenlijst van de C.P.N. in Beverwijk sta. Ik zal nimmer lid wor den van de C.P.N., maar met de commu nisten in Beverwijk kan ik het goed vin den, omdat ze humanistisch denken en zijn. Ik ben niet van plan me aan de partijdiscipline te onderwerpen. Ik ben meer anarchist dan communist. Ik vind dat de Russen steeds meer op de Ameri kanen gaan lijken en dat zint me niet. Ik geloof dat onze echte vijand zo langza merhand Amerika wordt. Voor de poli tiek die zij voeren, zouden echte christe nen zich moeten schamen. En dan slaan we te snotteren bij het vrijheidsbeeld, terwijl we niet schijnen te beseffen dat het fascisme nog lang niet is uitgeroeid. Van de Hitler-kliek willen we een mu seumstuk maken, daarmee aantonende dat het fascisme dood is. Maar dat is je reinste geschiedvervalsing. Het fascisme is nog lang niet dood. Ik ben ervan over tuigd dat Nederland voor driekwart fas cistisch is. De Nederlandse arbeider heeft zich uitgeroepen tot de nouvelle bourgeoi sie. Wil je met hem over maatschappij kritiek praten, dan wordt 'ie spastisch". slaan in onze dienst. Zij moeten niet de allure hebben van een middeleeuwse landheer. Het gaat om het wederzijds menselijk respect. Maar wie is er nog be wogen met het lot van de medemens?" „De kerk? Zij heeft chronisch eeuwen lang aan de verkeerde kant gestaan. De kerk doet altijd een beroep op de godde lijke opdracht. Hoe durft ze. Dat zeggen ook alle politieke misdadigers. De chris tenen dienen de wereld een boodschap te brengen. Ja. ja. wat voor een boodschap. Zie Vietnam. Moeten daarvoor eerst nrtil- joenen mensen uit elkaar worden gere ten? De enige vorm van geweld is daar tegen te vechten, voor mijn part fysiek als het niet anders kan. De democratie appelleert niet aan de edelste maar aan de minderwaardigste gevoelens van de mens. En dat zijn rust en orde, want daar is iedereen op gesteld, je mag niet zeg gen: Johnson moordenaar, omdat hij een bevriend staatshoofd is. Maar niet van mij. Wie onze nationale vrienden zijn, dat maakt het Nederlandse volk zelf wel uit! „En wat zeggen de diplomaten? Zij glimlachen en zggen: diplomatie en poli tiek zijn iets anders dan moraal. Ik kan in de establishment van die school niet meer leven. Ik lig liever wakker van de honger dan van gewetenswroeging. Het leven hier op aarde kan een hemel zijn, i maar ze maken er een hel van." - Spreekuren. Burgemeester J. G. S. Bruinsma van Beverwijk is verhinderd op dinsdag 26 mei zijn spreekuur te houden. Het spreekuur vah wethouder W. J. Ves- sies is verschoven van dinsdag 26 mei naar woensdag 27 mei om half elf. Zaterdag vertrokken van IJmuiden: Stephan J Mtlford- Gel-da K., UddevaUa; Lady Sa- brine, Kircaldy; Aegir, Londen; Trinitas, Cork; Hille Rask. Esbjerg, IJmuiden; Apollo 1, New castle; Kat.e Bartels. Manchester; Essex Shore, Continentaal Plat, IJmuiden: M. H. Thamrin. Genua: Stella Maris, Noordzee; Tor Anglia, Gothenburg; Socrates, Bremen; Constance, Ran- ders, IJmuiden; St. Sophia, Bordeaux; Beng- kalis. Kaapstad; Egorjevsk. Tuapse: Eglantine, Cleveland, IJmuiden; Emmy S., Bordeaux; Al- meirin, Bremen; Temar, Newcastle; Peter Wil- fried. Mill'ord; Bogumila, Holding, IJmuiden. Zondag aangekomen in IJmuiden: Stella Ma ris, Noordzee; Sasha Borodulin, Souris, Velsen; Roerborg, Delfzijl; Amberley, Swansea; Deben, Swansea; Twadika, Djakarta; Tubo, Par, Vel sen; Zeus 2, Leer. IJmuiden; Labqvia, Ant werpen; Borgesch, Kemi; Adina, Kemi; Stolten- horen, Rotterdam, IJmuiden; Kororiga, Le Havre; Lizard, Frankrijk: Reestborg, Skoghal; Christa Koncke, Kingslyn; Adrastus, Liverpool; Hilver sum, Gull"; Kormoran Isle, Odense; Crinan, Port Talbot: Jan Lauwrentz, Goole: Essex Shore. Continentaal Plat. IJmuiden; Noordkaap, Hamina, Velsen. Zondag vertrokken van IJmuiden: Tor Hoi landia, Immingham; Baden, Oslo: Anna Gerdes, Malmö: Volente, Londen; Thea K., Aarhus; Jans, Dieppe; Steinberg. Palerma. IJmuiden; Mount Eden, Monrovia; Jean E., Londen; Claus, Londen; IJmuiden; Nanna, Dagenham; Silvia R., IJstad; Wolanda, Ravensand; Zeus 2. Lon den, IJmuiden. Maandag aangekomen In IJmuiden: Dania, Kopenhagen: Estetor, Soemaes, Beverwijk; Hunzeborg, Aarhus, Zaandam. Maandag vertrokken van IJmuiden; Marinella d'Amico, Bergen; Rijnstroom, Shoreham; Brin- da, Duinkerken. IJmuiden; Clio, Rouaan, IJ muiden. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het betreffende schip van of naar Amsterdam ge gaan.) BEVERWIJK Aan de bloemen vei ling wordt het nu was rustiger, nu de bol- bloemen praktisch gesproken geruimd zijn. Nadat de tulpen en narcissen vanaf Kerstmis aan de veiling waren, ziet men nu toeh wel de allerlaatsten aan de markt. Het eigenaardige is, dat juist deze week de vraag naar goede kwaliteit tulpen weer toenam. Zo zag men goede Kleurenpraeh- ten en Vlammenspel tot even boven een gulden per bos gaan. Gesneden tulpen varieerden van 40 tot 75 cent per bos, een waardig afscheid van een goed seizoen. Men is nu weer op andere bloemen aan gewezen. Door het koele weer waren de prijzen behoorlijk oplopend. Freesia ging weer boven twee gulden per bosje, anjers kwamen tot 32 cent per stuk terwijl Ger- bera het tot 39 cent per stuk bracht. Ro zen zijn er vol op, maar toch nog be hoorlijk aan de prijs. Deze lag tussen 12 en 55 cent per stuk, de babyrooyes kwa men tot 26 cent per stuk. De aanvoer van irissen wordt nu rui mer, voor de Prof. Blauw werd tot 150 cent' per bos betaald, de andere soorten lagen ruimschoots rond een gulden per bos. Gladiolen kwamen tot 23 cent per stuk. De aanvoer van lelies werd weer iets ruimer al naar gelang van soort en kwaliteit werd er van 45 tot 150 cent per tak betaald. Violieren zijn nog steeds duur en kwamen tot 190 cent per bos, voor de jaar-rond chrysanten werd tot 400 cent per bos betaald. Duizendschonen varieer den van 65 tot 160 cent per bos, dit komt nog uit de kassen; ixia's brachten van 60 tot 90 cent per bosje op. Er is een ruim sortiment van potplanten waarvoor veel belangstelling bestond. Ook de aanvoer van perkplanten is nog vrij omvangrijk, hiervoor heeft de handel veel belangstelling. «De prijzen waren vrijdag: Allium 35-120 per bos. amarylles 5-18, anjers 12-32, tros- anjers 165-180, anemoon 48-60, anthurium 85-160, chrysanten 180-370, duizendschoon 75-145, eremures 55-135. fresia 65-220. ger- bera 18-36, gladiool 175, irissen 65-150, ixia 40-80. lelie per tak 45-110, per kelk 7-12, margriet 85-110, orchidee 55-145, py- rethrum 160-185, pioenen 300, ranonkel 78, roos 18-60, babyroos 10-24 en tulpèn 4-100. „Hoe komt het dat de mensen hun ver antwoordelijkheid niet in eigen hand dur ven nemen? Omdat de mensen bang zijn Het benauwt hun. Zij willen die verant woordelijkheid helemaal niet. Wat moet er dus gebeuren? Andere opvoeding, an der onderwijs. Maar de progressieven zijn in de minderheid. De meerderheid van die minderheid laat het afweten, zodra ze in de maatschappij stapt, gaat trouwen. Het huwelijk is een formidabel inkapse lingsinstituut. Want in het gezin ben je zo kwetsbaar, je kunt geen kant meer heen. Daarom is de overheid tegen commune- vorming. De commune is veel ongrijp baarder dan het gezin." VELSEN. Voor de vierde maal in successie is door de Automobielvereni ging „De Rijmonders" de Pierenrit ge organiseerd. Een rit welke meetelt voor het kampioenschap van de Federatie van Autosportclubs in de randstad Holland. Het is een 380 kilometer lange rit gewor den, waarbij de deelnemers zich de weg moesten zoeken door middel van route beschrijving en verschillende systemen kaartlezen. Om half acht 's avonds is gestart vanaf de Kalkzandsteenfabriek en na vele nachtelijke omzwervingen door de provincie Utrecht kwam men om tien uul de volgende morgen weer in IJmuiden aan, blij de rit achter de rug te hebben, maar niettemin opgetogen over de goede organisatie. De uitslagen waren: A-klasse: 1. Storchart - Van Schenk Brill 473 strpt.; 2. Schotman - Buwalda 533 strpr.; 3. Brandsma - Geuzenbroek 784 strpt. B-klasse: 1. Jansen - Corts 581 strpt.; 2. Fenger - Wissenburg 902 strpt.; en 3. Vlaanderen - Vlaanderen 917 strpr. C-klasse: 1. Weemer - Arends 616 strpt.; 2. Langelaar - Raats 665 strpt. en 3. Van Opbergen - Bohlken 720 strpt. „De doorsneeman is een stumper. Hij valt van de ene afhankelijkheidspositie in de andere. Eerst zijn moeder, dan zijn vrouw. Daarom moeten we de grenzen I verleggen, op een heel andere manier gaan opvoeden. De mensen moeten leren het leven aan te kunnen. Want wat doen we nu? We maken de mensen tot ziele' poten en dat is inhumaan. Daaruit ont staat ook de gezagsverheerlijking, die nog steeds ontstellend is. Waarom buigen wij voor een minister? De katholieke kerk zegt; alle gezag komt van boven. Gezag is iets sacraals. Maar dat is niet waar. Het gezag komt niet van boven. Dat ia misbruik van het religieus historisch be sef van de mens. Gezag heeft niets sa craals, gezag komt van onderen. Mensen dei iets verhelderend» iets bemoedigends te zeggen hebben, die mensen hebben ge zag. Het institutioneel gezag wordt, je op gelegd, het lag al klaar voor je geboren I werd. Men heeft het ook vaak over een I man, die hooggeplaatst is. Die term ken ik niet. De zogenoemde hooggeplaat- sen hebben een primaire verolichting te- I genover ons allemaal. Onze regeerders (Van een verslaggever) IJMUIDEN. De producente van 's we relds zwaarste dieselheimachines, N.V. Ile- ra in IJmuiden, gaat het oog meer richten op de buitenlandse markt, die thans tien percent afneemt. De produktie zal binnen afzienbare tijd worden opgevoerd tot hon derd machines per jaar. In Europa staat deze IJmuidense fabrikant onbedreigd bo venaan; daarbuiten probeert ook Japan „tientonners" (het zwaarste type) te ma ken, doch ongetwijfeld zal de fabriek aan de IJmuidense Tweede Havenstraat eer der overgaan tot een nog zwaardere ma chine. Hera viert 11 juni van dit jaar haar ze ventigste verjaardag. Oprichter was ir. W. Polderman, een oom van de huidige direc teur ir. W. Polderman, die zes jaar gele den het monopolie van een Duitse firma voor de levering van dieselheimachines aan Nederlandse bedrijven doorbrak. Thans maakt Hera vier typen van deze machines met een eigen gewicht van drie tot en met tien ton. Vrijdagmiddag werd in de IJmuidense fabriek het honderdste exemplaar, geheel Nederlands en IJmuidens fabrikaat, vol tooid. Spontaan is door het personeel deze zeventonner in de bloemetjes gezet. Behalve in Nederland hebben de hei machines van Hera-IJmuiden hun weg reeds gevonden in België, Duitsland, Nöor- wegen Suriname, Curasao, de Perzische Golf en Turkije. Heden ten dage voert Hera-IJmuiden reparatie-orders uit ten behoeve van erts en houtschepen, reparaties aan bevoorra dingsschepen voor de booreilanden in de Noordzee: algemene machinebouw voor derden en nieuwbouw en reparaties van heimachines behoren voorts tot de dage lijkse werkzaamheden van de vijftig vak kundige en specialistische medewerkers in het complex aan de Tweede Haven straat. De produktievergroting die op het pro gramma staat zal uiteraard enige uitbrei- heden waarschijnlijk moeten uitbesteden ding van Hera met zich meebrengen en op den duur zal men sommige werkzaam- wegens gebrek aan zeer moeilijk aan te trekken gespecialiseerde werkkrachten. De dynamische jonge directeur van Hera ziet de toekomst echter zeer groot ver trouwen tegemoet. De honderdste dieselheimachine van Hera-IJmuiden in de bloemen. De machine gaat naar Hamburg. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De politie heeft een week einde achter de rug. dat vol is geweest van allerlei rijk gevarieerde activiteiten. Zo werd zij zondag geconfronteerd met een in brand geraakte brievenbus op het Cano- puspiein. Een van de omwonenden had de opening met handdoeken dichtgestopl ten einde te redden wat er te redden viel. De direct gewaarschuwde PTT heeft de brie venbus geopend en stelde vast, dat vijf brieven door vuur waren aangetast. Ver moedelijk hebben kinderen vuur in de bus gestopt. Aanrijdingen hebben plaats gehad op de hoek van de Lange Nieuwstraat en de Mer- wedestraat, alsmede op de Strandweg. In beide gevallen dolf een bromfietser het onderspit, respectievelijk met een gebro ken been en een hoofdwond. De rijkspolitie te water werd ter assi stentie geroepen bij een inbraak aan boord van de VI. 105 aan de Trawlerkade, Twee IJmuider visserlieden werden in verband daarmee ingesloten. Op de Schiplaan en langs de kolenhaven van Hoogovens raakt ruigte in brand en moest de brandweer ingrijpen. Langs het Stormvogelsterrein is door onbekende oor zaak een afzetting met rietmatten in brand i geraakt. Leden van Stormvogels hebben I het vuur weten te blussen. Tien meter mat ging verloren. Het er achter staande ge plastificeerde hekwerk werd beschadigd. In Velsen-Noord vroeg een drogist assi stentie van de politie, nadat hij een paar meisjes had betrapt op het. stelen van een lippenstift Nader onderzoek wees uit, dat vijf meisjes van 9 jaar al enige tijd doende zijn om lippenstift, ogenschaduw en meer van dergelijke attributen te .stelen, waar van vriendinnetjes dan mochten meepro fiteren. Een rondrit door dit gemeentedeel stelde de politie in staat bijna alles te achterhalen. De ouders van de meisjes werden gewaarschuwd. Tijdens een voetbalwedstrijd van Haar lems gemeentepersoneel op de sportvelden van het Lavigeriecollege aan de Wüstelaan in Santpoort ontdekten drie ambtenaren, dat hun portemonnaies met een totale in houd van 87,— uit de kleedkamer waren gestolen. MAANDAG 25 MEI Café Kraak, Marktplein, IJmuiden, G. Schöll spreekt voor PSP over milieuhy giëne. Cultureel Centrum. Moerbergplantsoen, 19.15 tot 20.45 u.; bibliotheek en inlich- I Ungen-centrum van de Nederlandse Ver eniging voor Sexuele Hervorming. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein Wüstelaan (gebouw Spaarnberg), Sant poort-Noord, 19 tot 21.30 u.; filiaal Wil- lemsbeekweg 96. IJmuiden 19 tot 21 u.; uitleenpost IJmuiden-West, parochiezaal onder Petruskerk, Venusstraat 1, 19 tot 21 u.; filiaal Velsen-Noord, Banjaert- j straat 13, 19 1ot 21 uur. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen. I IJmuiden, 19.45 uur: Bridgecentrum De lump. DINSDAG 26 MEI Patronaatsgebouw. Zeeweg. IJmuiden- Oost, 20 u. ontspanningsavond voor inva liden, Stichting OIG. Hotel Royal. Kennemerlaan, IJmuiden, 20.15 u. VVV-jaarvergadering. Openbare leeszaal en bbiliotheek. Plein 1945, IJmuiden, 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Vel- sen-Noord, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.. filiaal Willemsbeekweg 96, IJmuiden, 10 [tot 12 en 14.30 tot 17.30 u. Gebouw PTT, Lange Nieuwstraat— Spaarnestraat, IJmuiden, 19 tol 20 u.. Spreekuur Medisch Maatschappelijk Con sultatiebureau voor Alcoholisme. Stichting huish. en gezinsvoorlichting, spreekuur leidster: van 9.30 tot 12 u. in de Willebrordstraat 102, IJmuiden, telefoon I02550-10715. De Brulboei, Kanaalstraat 228. IJmui den bejaardensoos, kinderclubs, potten bakken en klaverjassen, jeugdsoos. Federatie Bejaardenzorg Veisen. Soci aal advies voor bejaarden. Spreekuren IJmuiden e.o.: 9 tot 10 u. in het gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22, I IJmuiden, tel. 02550-15010; Velsen-Noord: 11 tot 12 uur in het buurthuis „De Loods" Geelvinckstraat 28 te Velsen-Noord, tel. 02510-24025; 15 tot 16 u. in het gebouw CUSA, Hoofdstraat 133, Santpoort-Noord, tel. 02560-8014. Verder volgens afspraak: Hoofdstraat 133, Santpoort-Noord, telefoon I02560-8014. Moerbergschool, IJmuiden, van 19.30 uur af oefenavond boksver. Manly Sport. Velser bad. Briniostraat, IJmuiden: 6.30- 8 uur gemengd zwemmen; 8-12.15 uur schoolzwemmen; 12.15-13.14 uur gemengd zwemmen; 13.20-16.20 uur schoolzwem men; 16.15-16.45 uur zwemlessen; 16.40-18 uur gemengd zwemmen; 18-18.30 uur zwemlessen; 18.30-20 uur zwemver. C.S.B.; 20-21.30 uur gem. zwemmen; 21.30-22.30 |uur zwemver. C.S.B. DINSDAG 26 MEI Handenarbeidscentrum. Schulpweg 560. Geopend van 9-12, 14-17 en 19-22 u. De Meerpaal. Banjaertstraat 13. 15-17 en 18.45-20 u. jeugdkaffee (vanaf 13 jaar), 118.45-22 u. jeugdkaffee (vanaf 15 jaar).

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5