Mejuffrouw J. G. Thijssen kreeg koninklijke onderscheiding Wel en wee van O.I.G. Onzekerheid over situatie van toerisme in Velsen -IJrn u iden Fancy fair op het Marktplein Nog geen beslissing over opheffen spoorlijn De sportweek in Velsen UEBENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND Velser Sportweek Huldiging in Burgerzaal van Yelsens stadhuis Vrolijke uren snel voorbij Cassatie van hoofdredacteur verworpen Haven berichten Minder winkels in Velsen-Noord Damclub verhuist naar De Schouw WOENSDAG 27 MET 1970 IJMUIDER COURANT 5 £25"'.SrrtSi: W» de pl„.S,l,)ke ei.uati. betreft ben vrrr 9 nvR A Haarlem 3 Phoenix P. - men zich moeilijk aan voorspellingen wa- verwijk en 4. GVCA, Amstelveen. Poule gen, vooral omdat er in Velsen nog een II heren: 1. VCK. Beverwijk; 2. Set Up, aantal onzekere punten bestaat, zoals de 3 SBIJ en 4 VCIJ. Voorts 'bij de dames, uitvoering van het plan Zeebad en het poule I: 1. De Kennemers, 2. phoenix, al of met doorgaan van de samenvoeging 3 VCIJ en 4 VK Poule II: 1. De Ken- van Velsen. Beverwijk en Heemskerk Tot nemers 2. Set Up, 3. SBIJ en 4. VK. deze onzekere factoren bestaat ook het wel Op de velden van Schoonenberg werd of niet creëren van een buitenhaven m softbal gespeeld tussen de Terrasvogels- IJmuiden zodat de V.VV. over dit alles dames en de rest van Nederland. Het re- nog geen standpunt kan bepalen eenachtige weer had nogal wat invloed De directeur van de V.V.V.de heer A op het spel, maar de Santpoortse da- Toonen gaf in zijn jaarverslag vervolgens mes wisten dit niettemin uit le buiten en een overzicht van de vele activiteiten van wonnen met 9-3. Na de wedstrijd werd in deze organisatie, waarbij door hem ondei onderling overleg besloten om te pogen meer moest worden vastgesteld dat debe- volgend jaar hel Amerikaanse dames- richten over het invoeren van de B.T.W. team uit Wiesbaden te laten overkomen, in Nederland minder Duitse vakanüegan- Vanavond wandelen de deelnemertjes gers ten gevolge heeft gehad. Het. mooie aan de wandeltochten hun laatste route, zomerseizoen van 1969 heeft hierbij echter Zij worden omstreeks acht uur bij Plein weer het een en ander goed gemaakt, zo- 1945 verwacht, waar dan ongetwijfeld tal dat door het bureau in totaal toch nog van ouders met bloemen hun kroost zul len staan op te wachten. Met vier mu ziekkorpsen wordt dan nog een korte wan deling gemaakt. Velsen-lJ muiden Velsen-N oord Foto van ex-prostituée BURGERLIJKE STAND VELSEN (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Tijdgns de dinsdagavond in hotel ..Royal" aan de Kennemer- laan in IJmuiden gehouden jaarvergadering van de V.V.V. Velsen-IJmui- den, werd door de heer M. Roos als voorzitter vastgesteld dat het toeristisch beleid erop moet worden gericht, de Nederlandeis te stimuleren hun vakan ties of lange weekeinden in eigen land door te brengen. Daarnaast dient het buitenlands toerisme zoveel mogelijk te worden bevorderd. Hiervoor be staan stellig mogelijkheden, vooral wanneer men weet dat nog altijd 35 per cent van de Nederlanders niet met vakantie gaat, dat deze vakanties steeds langer worden en er bovendien een stijgende behoefte kan worden geconsta teerd er tijdens de weekeinden op uit te trekken. (Van een onzer verslaggevers) Ook werd er door de heer Hoos de aan- I dacht op gevestigd dat het Nederlands we gennet ti.idens de afgelopen pinksterdagen I weeh eens onvoldoende is gebleken. Men meent zelfs te mogen veronderstellen dat I dergelijke situaties in 1980 op gewone I werkdagen normaal zullen zijn. Volgens, de heer Roos zal er aldus een bewuste keuze I moeten worden gedaan tussen uitbreiding van het wegennet en goedkoop en snel 12.316 mondelinge, schriftelijke en telefo nische inlichtingen werden verstrekt. Ook werd door de heer Toonen met voldoening gewezen op de openstelling van het ge restaureerde landgoed „Beeckesteindat zich in een grote belangstelling mag ver heugen. Bij de bestuursverkiezing werden de he ren J. C. de Graaf, K. W. Roeda en J. .T. A. Stillebroer benoemd in plaats van de heren W. Boerlage en W. G. Meijboom. die zich niet meer herkiesbaar hadden gesteld. De heren T. Struikmans en ir. J. F. Clausen bleven hun functies behouden. Tijdens de rondvraag werden nog diverse punten ter sprake gebracht, zoals een voor gestelde winkelsluiting op maandag, waar in middenstandskringen echter nog altijd verschil van mening over blijkt te bestaan. Ook over de eventuele opheffing van de spoorlijn Santpoort-NoordIJmuiden is nog geen definitieve beslissing genomen. Verzoeken over het plaatsen van een open bare telefooncel op het strand en een klacht over het openen van slechts twee loketten in het nieuwe postkantoor zullen met de P.T.T. worden opgenomen, evenals men met het gemeentebestuur verzoeken zal op nemen over een ruiterpad langs de Heeren duinweg naar het strand en de aanleg van een camping langs de Duin en Kruidber- gerweg. Loco-burgemeester H. de Boer speld de mejuffrouu J. G. Thijssen het ko ninklijk goud op. I VÈUI 11Ct WCgClllK VELSEN. In het kader van de Vel- I openbaar vervoer, ser Sportweek is er dinsdag volop ge volleybald in de Sporthal, waar VCIJ, Set-Up en De Sportbond een voortreffe- f kci Het programma voor donderdag luidt: Gijzenveltplantsoen, 19 uur Klassements- proeven autosport door de „Rijnmon- ders"" Sporthal Zeewijk: 19 uur badmm- tonwedstrijd Velsen-Duinwijk (Haarlem). Speeltuin Cepheusstraat 19 uur basketbal- wedstrijd voor de jeugd. Daar spelen Bis- se C—Excercitia C jongens en Uisse— Exercitia B meisjes. In het Cultureel Cen trum beginnen om half acht de kwartet- wedstrijden dammen voor clubdammers en thuisdammers, georganiseerd door DCIJ. IJMUIDEN. Donderdag 28 mei org_a- niseert de automobielvereniging „Do Rijmonders" haar jaarlijkse traditionele klassementsproeven in het kader van Velser Sportweek. De proeven worden gehouden op de Rolschaatsbaan aan he G ij zen vel dtpl antsoen en vangen aan 19 uur Deelname staat open voor ïedei I een Als prijzen zijn fraaie bekers be- schikbaar gesteld. Er wordt geredenj vol gens afvalsystéem en over verschillende routes. WOENSDAG 27 MEI Marktplein, IJmuiden, 19 u. Fancy-fair IJmuider-Harmonie. Stadsschouwburg, 20 u. Balletuitvoering door Balletschool Corry Rijnders. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 19 tot 21.30 u. DONDERDAG 28 MEI oefenavond boksvereniging „Manly Sport/'. IN DE VISHAL Openbare bibliotheek Velsen, Plein 194o IJmuiden, 10-12.30 en 14.30-17.30 u.; IJ muiden-West, uitleenpost De Brulboei Kanaalstraat, 16-17.30 u.; filiaal Santpoort- muiden de voigende besommingen Z„ Willem de Zwijgerlaan 72, 14.3U-u.JU lakt; KW 49 17.400; 52 ƒ5.310: u. en 19-21.15 uur. f 12.150; 113 11.400; 134 850; 149 19.500; De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJ mui- I 17? f 57Q. 221 13 000; SCH 11 den* bejaardensoos, spreekuur sociale Tnr ah o non- i ah f n i9.n* 159, raadsman, balletgroepen, tienersoos, peu teroppas. Ijq 2 780' 25 2.410; 28 2.750; 46 3.200; Stichting huishoudelijke en gezinsvoor- 2480V '15 3.390; IJM 17 270; 23 lichting. Spreekuur leidster van 9 30 tot 12 uur, in de Willebrodstraat 10_, IJmui- Zestien vaartuigen hebben woensdag den, tel. 02550-10715. o morgen in IJmuiden aangevoerd: 560 kis- Velserbad, Brimostraat, ™\den_6^0'® ten en 226 kleine kisten vis, 4000 kg tong uur gemengd zwemmen, o-i^.io sunuui (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Mejuffrouw J. C. Th(js- sen. hoofdcommies op de afdeling voor so ciale en personeelszaken ter secretarie van de gemeente Velsen, is onderschelden met de gouden ere-medaille behorende tot de Orde van Oranje Nassa. De koninklijke onderscheiding werd haar dinsdagmiddag, tijdens een drukbezochte S" S« "-X-. receptie in de Burgerzaal van Velsens stad huis. uitgereikt door loco-burgemeester H. de Boer. De receptie was door het gemeen tebestuur georganiseerd ter gelegenheid van het feit, dat zij gisteren veertig jaar in diensl was van de gemeente Velsen. Toen mejuffrouw Thijssen, aan de arm van de heer H. Veldman, de Burgerzaal binnenkwam, klonk een hartelijk applaus op. Nadat mejuffrouw Thijssen temidden van haar moeder en twee zusters van wie een onlangs dezelfde koninklijke on derscheiding in ontvangst mocht nemen wegens haar verdiensten als onderwijzeres plaats had genomen, werd zij toegespro ken door loco-burgemeester De Boer, die zei verheugd te zijn nu eens de grote ver diensten van een vrouwelijke ambtenaar in deze gemeente naar voren te mogen brengen. Mejuffrouw Thijssen, die in Rotterdam werd geboren, trad veertig jaar geleden als klerk-schrijfster in dienst' van de ge meente Velsen. Dat zij het in al die jaren uitstekend heeft gedaan, moge wel duide lijk olijken uit wat zi.i uiteindelijk heeft bereikt'. Naast haar zeer drukke werk zaamheden bracht zij het op. zich voor te bereiden om de nodige examens met goed gevolg af te leggen. Van haar werkzaamheid als ambtenares weet men buiten het stadhuis weinig of niets; maar zij wordt algemeen zeer ge waardeerd in het ambtenarenkorps van deze gemeente. Loco-burgemeester De Boer liet hierover geen twijfel en sprak namens het gemeentebestuur grote dank uit voor hetgeen door mejuffrouw Thijssen hij kon *tch geen betere medewerkster voorstellen was gepresteerd. Maar ook buiten het stadhuis bestaat grote waardering voor mejuffrouw Thijs sen, die zich in haar weinige vrije tijd bij zonder verdienstelijk heeft gemaakt door haar werk onder de r.k. jeugd, onder meer door haar begeleiding aan de piano van vele kinderoperettes. Loco-burgemeester De Boer overhandig de haar de gebruikelijke enveloppe met in houd, een belangrijk blijk van waardering, zoals hij zei. Maar nog veel belangrijker zei hij het te vinden, dat Hare Majesteit de Koningin had besloten mejuffrouw Thijs sen wegens haar grote verdiensten de gou den ere-medaille behorende bij de Orde van Oranje Nassau toe te kennen. Waarna hij mejuffrouw Thijssen. onder hartelijk applaus, de onderscheiding opspeldde. Nadat mejuffrouw Thijssen huldigend (Van een medewerker) IJMUIDEN. Dinsdag werden in IJ- ge- 109 uui gcniciifevt zwemmen, 12.15-13.15 gemengd zwemmen 13.30-16.15 schoolzwemmen. 16.15-16.45 zwemlessen, 16.45-18 gemengd zwemmen, 18.00-18.30 zwemlessen, 18.30-22.30 zwem- ver. C.S.B., 21.50-22.50 duikersver. WOENSDAG 27 MEI Handenarbeidcentrum, Schulpweg 560. Geopend 19-22 u. De Meerpaal, Banjaertstraat 13. 20 u „Van alles" (9-12 jaar), 21 u. „Van al les" (13-15 jaar). DONDERDAG 28 MEI De Schouw, Bleijenhoevelaan. 9 u. stu dieconferentie voor kaderleden Hoogoven- beambteorganisaties. Handenarbeidcentrum, Schulpweg 560 Geopend van 9-12, 14-17 en 19-22 u. De Meerpaal, Banjaertstraat 13. 9.30 u. kindercrèche (2-7 jaar), handenarbeid Schevenmgen bCll Lil «uv en 350 stijve kabeljauwen. Bij de aanvoer waren; 10 kisten schelvis, 156 kleine kisten wijting, 90 kisten gul en kabeljauw, 70 kleine kisten makreel, 340 kisten schol en 40 kisten varia. Prijzen, per kilogram, in guldens: tarbot 6.505.50, grote tong 5.345.18, grootmiddel tong 5.675.27, kleinmiddel tong 5.995.72, tong' I 6.23—5.91, tong II 6.26—5.91. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 280 278. Per tien stuks: grote kabeljauw 210190, middel kabeljauw 100—96. Per 50 kilogram: schelvis II 108, kabel jauw I 9684, kabeljauw II 92—88, kabel jauw III 7560, grote schol 6555, schol I 65—50, schol II 65—52, schol III 60—54, schar 40—18, bot 16—10, gestripte wijting 92—56, makreel 88—42, tarbot 250—200, rode poon 11460, inktvis 114, horsmakreel 35. (dames), 16.15 u. kinderclubs (5-10 jaar), 18.15 u. biljartles en tafeltennis, 19 u. handenarbeid (9-12 jaar), toneel (10-14 jaar), kindergymnastiek (9-12 jaar'- u. handenarbeid (13-16 jaar), 20 en 21 u. volleybal (vanaf 13 jaar). 15-17 en 18.4a- 20 u. jeugdkaffee (vanaf 13 jaar), 18.45- 12 u. jeugdkaffee (vanaf 15 jaar), De aanvoer in Scheveningen bestond woensdagmorgen uit: 10 kisten wijting. 10 kisten gul en kabeljauw, 300 kisten schol, 30 kisten varia en 5000 kg tong. Urk Van 18 tot en met 23 mei werd in Urk 221.251 kg Noordzeevis ter waarde van 787.409,09 aangevoerd. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN De Stichting OIG Ont spanning voor Invaliden en Gehandicap ten heeft dinsdagavond in het Batre- naatsgebouw een groot aantal personen wederom een van de bekende vrolijke en onvergetelijke avonden bezorgd, waarop men reeds zo vaak is onthaald. Tot over de landsgrenzen bekende artiesten tra den hier gedurende enkele uren op in een rijk gevarieerd programma, dat met sneltreinvaart werd gepresenteerd. Alvorens het luchtige gedeelte begon moest voorzitter de heer J. Dienaar toch iets van het hart. Hij was van oordeel, dat men alle vrolijke uren samen deelde en. daarom ook recht had om de minder prettige dingen te vernemen. Het betrof de bekende oud-papieractie van OIG, welke reeds zovele resultaten heeft afge worpen en waardoor men onder meer de groene bestelauto met de witte letters OIG op de achterkant en zijkanten heeft kunnen aanschaffen en tevens een kleurentelevisietoestel kon kopen voor degenen, die nooit thuis kunnen zijn maar in ziekenhuizen verblijven en jaarlijks telkens veertien dagen doorbrengen in de „Seinpost". Deze oud-papieractie wordt nu doorkruist door mensen, die kranten en ander oud-papier ophalen op naam van OIG zonder dat de baten bij de stichting komen. Dringend verzocht de heer Dienaar ervan uitgaande, dat men bet papier mag geven aan wie men wil dat indien men dit voor OIG wil afstaan, men moet let ten of de groene bestelauto met de witte letters voor de deur staat, dan wel dient te vragen naar een legitimatiebewijs. De ze bewijzen zijn met ingang van heden uitgereikt aan de medewerkers van OIO die voor deze stichting werkzaam zijn. Na dit ernstig woord vroeg de heer Dienaar aandacht voor prettiger zaken, samengevat in het vrolijke programma dat werd aangeboden onder de algehele leiding van de in deze streek vooral be kende regisseur Ko v.d. Wel. Een welbespraakte conferencier in de persoon van Hans Borghard! beet het spits af en ontpopte zich later als de zanger van het luchtige lied. Jan Strijker hanteerde hierna de accordeon op vaar dige wijze en slaagde er na vijf minuten reeds in de zaal te laten meezingen, zodat de stemming er spoedig goed in zat. Vol bewondering luisterde en keek men naar het zangduo Anita en Roberto, die zichzelf op de gitaar begeleidden en liedjes uit allerlei landen zongen. Waar dering oogstten ook de meisjes „van eigen bodem" de Dixie Kids die hun op treden nu eindelijk waar konden maken. Uiteraard sloeg het optreden van Geral- dini de muzikale kok geweldig in bij de aanwezigen, voor wie deze avond veel te snel voorbij ging. De traditionele verloting bracht een keur van prijzen op en na het tweede gedeelte van het programma was het al weer tijd om naar huis te gaan. De tal rijk aanwezige ehbo-ers en OIG-mede- werkers zorgden ervoor, dat ook dit zon der moeilijkheden en snel verliep. was toegesproken door de gemeente-secre taris, mr. A. P. van Uffelen, die haar een prachtige broche aanbood en de heer Mun tje, namens de afdeling waartoe zij be hoort, dankte zij voor de koninklijke on- derscheiding en de vele blijken van waar dering. Zeer velen hebben daarna van de ge legenheid gebruik gemaakt mejuffrouw Thijssen de hand te drukken. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Overeenkomstig de con clusie van de dvocaat-generaal heeft de Hoge Raad der Nederlanden het be roep in cassatie verworpen, dat de hoofdredacteur van het weekblad Pano- rama had ingesteld tegen het arrest van het Amsterdamse gerechtshof. Daarbij was deze in beroep veroordeeld tot een boete van 300 of 15 dagen hechtenis. In eerste instantie was hem dezelfde straf opgelegd door de rechtbank in Haarlem. Onder het opschrift Prostitutie in Ne derland" was in het weekblad van 9 de cember 1967 een foto verspreid van een vrouw, leunend regen de gevel van een bar. Ook kwam haar adres in het week blad voor. De vrouw had haar vroegere beroep op 9 december 1967 reeds gerui me tijd opgegeven en was inmiddels ge huwd. Zij maakte bezwaren tegen de pu blikatie. GEBOREN: A. Schneider-Heesbeen, d., Woonwagenkamp, Velsen-zuid; W. F. de Boer-van der Meer, z., Elzenlaan 14, Be verwijk; E. W. Wigman-van Oeveren, z., Curagaostraat 42, Santpoort; M. .longejan- Oostland, z„ Dennekoplaan 199, IJmuiden; N. P. A. van Kampen-Boomhouwer, d., Schiplaan 544, TJmüiden; A. M. Ruiter- Speet, z., Piet Heinstraat 70, IJmuiden; M C. Beek-Bakker, z., Middenduinerweg 2, Santpoort; A. Spijker-Nieuwenhuizen, z., Bloemendaalsestraatweg 30 rd, Santpoort; J. J. H. Hazewinkel-van der Plas, d., Kruisberglaan 109. IJmuiden; M. A. I. van der Wal-Fremdling, d., Bellatrixstraat. 91, IJmuiden; A. 't Hart-Sloot, z„ Frogerstraat 6 rd, IJmuiden. OVERLEDEN: C. J. Zoetelief. 85 jr., we duwe van L. D. den Duik, Stationsweg 71, Velsen-zuid; A. Rem, 72 jr., Gjertsenstraat 18, IJmuiden; C. J. M. Roozen. 18 jr., Duin en Kruidbergerweg 16, Santpoort. Dinsdag aangekomen in IJmuiden: Gesuri, Antwerpen; Edelgard, Stocka: Bengalen. Barce lona: Margaretha, Karlstad; Hummel Swmoujsie IJmuiden: Marion, Ras Lanuf; Spiekeroog, Oxe losund: Gert Staerke, Oxelosund; Tor Hollandia. Gotenburg: Faience, Gent: CaP Delgado. Itea, IJmuiden: Wega, Rotterdam; Frairscraig, Rotter dam; Emstroom. Rotterdam. IJmuiden: Unter- elbe, f.Tstad; Yakumokawa Maru. Tubarao; Tanja, Rotterdam. Dinsdag vertrokken uil IJmuiden: Argo. Rot terdam' Eeklo. Baio Comeau; Saina Dan, Piom- bino. IJmuiden: Philemon, R'damPennyworth, Cardiff; Essexshore. Cont Plat, IJmuiden; Ber- kelborg. Delfzijl; Neerlandia, Gothenburg; Fem. Swensborg: Nordenhav, Zweden; Continuity, Manchester; Frostfonn, Mexico: Noordkaap, Delfzijl: Tubo, Par: Roti, Middlesborough; Adina Alblasserdam: Bodenstejn. Antwerpen: Heike Bos. Stettin; Calchas. R'dam: Stevnsland. Zwe den: Kaethe Hintz. Leith: lllstein. Antwerpen; Zaanstroom, Felixtowe; Tweed, Leith; Conbeach, Dublin; Jan Lauwrens, Antwerpen, B'wijk; Stol- tenhorn, Cartagena, IJmuiden; Rolf Behrmann, i.onden: Aida, Antwerpen; Esparanto. Hamburg- Laden, R'dam. Woensdag aangekomen in IJmuiden: Berkel- stroom Antwerpen; Amstelstroom, Huil; Rand- fontein, Antwerpen; Chr. vinnen, Antwerpen; Rijnstroom. Shoreham; Boreas. Rotterdam. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Litania, Karlstad; Subin River. R'dam: Margaretha, Gru- von; Edelgard, Gent, Z'dam; Nieolaoz Baratashili, Tuapse: siisak, Monrovia. IJmuiden: Fairwind. Rotterdam, IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de plaah van hei-komst of bestemming geen nadere aanduiding volgt betekent dit dat het betreffende schip naar of van Amsterdam is gegaan). Op liet Marktplein was men dinsdag volop bezig met het plaatsen en in richten van de grote tent, waarin de IJ muider Harmonie tot en met zater dag een fancy fair houdtwelke van avond om zeven uur aanvangt met een show van het Jeugdorkest op het plein voor de tent. Zoals wij reeds schreven heeft deze actie plaats in verband met het zilveren jubileum van de IJ.H. over enkele maanden. Het doel is gelden bijeen te krijgen voor een mooi jubileumgeschenk. In voorgaande jaren werd bij lustrum vieringen steeds een huis-aan-huis- collecte gehouden, doch in de loop van de tijd is het aantal collecten toe genomen en kwam het bestuur tot de slotsom dat deze collecten veelal voor arotere noden werden gehouden dan die van de Harmonie. Bovendien was men van oordeel, dat het „voor wat, hoort wat" gehanteerd diende te worden, reden waarom nu de fancy fair is ingevoerd. Voor zijn geld krijgt het publiek in de tent allerlei attrac ties aangeboden en kan jong en oud zich naar hartelust vermaken, De fancy fair is iedere avond van 19 tot 24 uur geopend, terwijl men er zater dag reeds in de middaguren terecht kan. (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD Het gaat allerminst naar wens met de winkelstand in Velsen- Noord, waar niet alleen ih de zogenoemde „Rode Buurt" behalve een kruideniers- annex melkzaak geen enkele winkel meer ten dienste staat van de betrokken inwo ners, maar inmiddels begin dezer maand ook een kapperszaak-annex tabakshande! op de boek van de CorverslaanGiote Hout- of Koningsweg naar elders is ver trokken. zodat het aantal herenkappers zaken in het oude deel van Velsen-Noord is gereduceerd tot drie. In De Gilden be vindt zich namelijk helemaal geen heren of dameskapsalon. Het treft daarom te meer dat aan de Wijkerstraatweg en meer speciaal aan de winkelgalerij een derde groot winkelpand zal worden gesloten wegens opheffing. De schoenhandel van de heer J. J. Bosman, die als een van de eersten in deze galerij zijn zaken begon, blijkt geen kans te zien zich onder de druk van de omstandighe den staande te kunnen houden; ook de gezondheid van deze bekende winkelier heeft enig aandeel daarin. Schoenhandel Bosman was reeds in hel oude „Wijkeroog" een gerenommeerde zaak, die van vader op zoon is overgegaan, maar waaraan nu een einde zal komen. Maandag is de goedkeuring tot opheffing afgekomen en donderdagmorgen begint <"ie opheffingsuitverkoop. Behalve het ver dwijnen van deze schoenhandel, zijn in het begin van dit jaar al twee andere za ken gestaakt. De eerste was in het grote bedrijfspand van De Gruyter, dat nog steeds leeg staat, en kort daarna volgde de EVS-winkel van De Kijkgrijp, waarin nu binnen afzienbare tijd de openbare en katholieke bibliotheken in nauwe samen werking zullen worden ondergebracht. Dit betekent, waar andere zaken enige uitbreiding ondergaan of deze ook op an dere plaatsen zijn gevestigd, geen voor- uitgang in Velsen-Noord. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Op donderdag 11 juni komen de leden van de Beverwijkse Damclub voor de laatste maal bijeen in liet huidige clublokaal in liet Statenhuis aan de Velserweg, dat per 1 augustus voor goed wordt gesloten. Deze laatste bijeenkomst in het Sta tenhuis wordt gewijd aan de algemene ledenvergadering, waarop een belangrij ke agenda aan de orde wordt gesteld. Onder meer zal uitvoerig van gedachten worden gewisseld over de bondscompe- titie, de onderlinge competitie, de te voe ren propaganda en de verder te ontplooi en activiteiten. Voorts zullen de leden zich moeten uitspreken over het aanhou den van de huidige clubavond op don derdag in het nieuwe clubhuis De Schouw in Velsen-Noord, dan wel het teruggaan naar de dinsdagavond of het ingaan op een suggestie van enkele leden deze clubavond op maandag te houden. Be halve de verschillende jaarverslagen en een bestuursverkiezing staat er tenslot te de prijsuitreiking van de onderlinge competitie over het seizoen 1969/1970 op de agenda.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5