Haarlemse was 25.000ste bezoekster van „Beeckestijn" in Velsen i Balletschool Corrie Rijnders gaf fleurige uitvoering i j alles bij COR OLY Duitse gemeentebestuurders rond toga IN DE IJMOND J IJmuiden Beverwijk Heemskerk Dit kan ook üw pruik zijn! de elitepruik voor modieus Nederland! \vafaï^.' ICity DONDERDAG 28 MEI 1970 (Van een onzer verslaggevers) VELSElSi. „Daar zijn ze!", riep wethouder J G. Kolkman van Vel sen woensdagmiddag omstreeks half vier plotseling uit, toen in de hal van het landgoed „Beeckestijn" de komst van de 25.000ste bezoeker werd afge wacht. Het toeval had hiervoor de heer en mevrouw C. M. Eckman- Sorhus uit Haarlem bestemd, die met hun zoontje even bij het door hen ge- exploiteerde restaurant „Het Bol werk" waren uitgebroken, om zich in Velsen een uurtje te komen verpozen. De heer Eekman was zo sportief de eer aan zijn echtgenote over te dra gen, zodat zij het middelpunt werd van een kleine feestelijke gebeurte nis. T oekomstplannen PRUIK SPECIAAL 69.95 PS (Pruik Speciaal) is de kwaliteitspruik van 100% écht haar. Keus uit vele modellen, ook gemêleerd, in maar liefst 24 kleuren I Audrey 49,95 Gina 89,95 Tara 59,95 Sophia 99,95 Lolita 119,95 Uw altijd-klare tweede kapsel Om 'pst' tegen te zeggen Uitsluitend verkrijgbaar bij on derstaande, deskundige PS- agentes. Bel voor 'n afspraak; óók 's avonds en in 't weekend. Stadsschouwburg Aixor COR OLY Grootste collectie rijwielen 139.75 139.50 lilil '1 J Kennemer theater Cinema Marquette BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK Deze bestond eerst uit het aanbieden van een bloemstukje door de wethouder, die daarbij moest bekennen dat het gemeente bestuur van Velsen nimmer had verwacht reeds zo kort na oktober de 25.000ste be zoeker te mogen begroeten. „Maar fijn dat u er bent", voegde de heer Kolkman hier nog aan toe, die zich er voorts over ver heugde dat „Beeckestijn" in zulk een korte tijd reeds een geliefde wijkplaats is geble ken voor allen, die het jachtig leven van vandaag even achter zich willen laten. Kennelijk hebben zij het voornemen hier te komen dromen over de gepruikte jon- kers en joffers, die eenmaal de welgestelde minderheid van de achttiende eeuw heb ben gevormd. Wethouder Kolkman maakte van deze gelegenheid tevens gebruik erop te wijzen, dat het gemeentebestuur van dit „Beecke stijn" een levende, aantrekkelijke zaak wil maken. Vandaar de plannen voor wissel exposities en het inrichten van de zolder van het koetshuis voor tentoonstellingen van moderne kunst. Ook hoopte spreker het te beleven dat in het fraaie park nog eens een beeldenexpositie kan worden in gericht. Bij dit alles wordt ook voortdurend ge- ADVERTENTIE V 1 MARINA Wethouder J. G. Kolkman overhan digt mevrouw Eckman het boek over de historie van Velsen. zocht naar passende vernieuwingen, zoals een aankleding voor de keuken met tin nen voorwerpen op de schouw en een servies voor de keukenkast, met een for nuis en een pomp. Voorts hoopt men te slagen in het aanschaffen van grafische prenten, waarmee de historie van huis en streek wordt uitgebeeld. De wethouder besloot zijn korte toe spraak met mevrouw Eckman het boek werk „Velsen" van de heer H. J. Calkoen te overhandigen, met de belofte haar Ma rie van Zeggelens roman „Een liefde in Kennemerland" te zullen nazenden. Na mens de exploitante van de taveerne werd hier nog de invitatie voor een diner in het koetshuis aan toegevoegd. Daarop werden door wethouder Kolk man ook de heer en mevrouw M. E. Doo renbosch als beheerders van „Beeckestijn nog even in dit feestelijk gebeuren betrok ken. De heer Kolkman was ervan over tuigd dat het gemeentebestuur met hen destijds een goede keuze heeft gedaan, omdat hun ijver ongetwijfeld tot de geste gen belangstelling voor dit recreatieoord heeft bijgedragen. „Fijn gedaan zo", be sloot de wethouder, waarop hij ook me vrouw Doorenbosch een boeket anjers overhandigde. ADVERTENTIE ter kennismaking Wajang blijft ook gewoon verkrijgbaar in het bekende gouden pakje. EEN OPVALLENDE en in de al gemene belangstelling hoog genoteer de film heet „Midnight cowboy", de visie van een Engelsman, regisseur John Schlesinger op enkele aspecten van een wereldstad als New York. .Toe Buck (Jon Voight), een eenvou dige jongeman uit Texas die hier snel denkt rijk te worden, gaat in deze egoïstische en keiharde samenleving volkomen ter onder. Zijn enige winst is een korte vriendschap met een an dere uitgestotene, die hii aan de zelf kant van de stad aantreft: de emotio neel nauwelijks volwassen geworden Ratso Rizzo (Dustin Hoffman). De zelfverzekerde wijze waarop deze jongen uit Texas in New York zijn entree maakt, langzaam in verval ee- raakt en tenslotte met ziin ziekelijke vriend in een onbewoonbaar ver klaarde woning komt te wonen, is door Schlesinger sober en zonder sentimentaliteit geobserveerd tegen de alles verklarende achtergrond van een authentiek New York. dat nog nimmer zo functioneel werd gebruikt als voor deze film. Deze voortreffe lijke visie op het Amerikaanse leven wordt van vrijdag- tot en met woens dagavond in City vertoond. HEDENAVOND draait „Vrouwen in het donker", eed Duitse film die oorspronke lijk „Madchenjagd in Sankt Pauli" heet en waarvan het verhaal natuurlijk berust op een waar gebeuren. Het gaat om een misdadige bende handelaars in verdovende middelen, waarvan een van de afneem- sters, de bar-zangeres Margitta tot zelf- I moord wordt gebracht. De politie vindt haar en tracht de laatste levensdagen van het meisje te reconstrueren, om op deze I wijze de handelaren van de dood te pak- I ken te krijgen. Het resultaat van dit alles kan nu als «en „schokkend feitenrelaas" worden aangeprezen. Tenslotte voor de matinee van zondag weer eens een wes tern, ditmaal „De schenpschutter" met Rudie Murphy, die als noodhulp-sheriff een einde maakt aan een onverdraaglijke terreur van op bloed en goud beluste bandieten. aller Heintje in „De belhamel van de klas" verleden week zoveel bezoekers getrokken, dat deze amusante film nogmaals voor de j matinee van zondag is gereserveerd. Altijd smeerbaar, ook zo uit de koelkast. SANTPOORT: Mevr. Zwaan, Kerkweg 54, telefoon 0 2560-52 72 \/ELSEN-NRD.: Mej. de Greef, Lad- derbeekstr. 72, tel. 02510-2 64 30 HEEMSKERK: Mevr. Roosendaal, Scheldestraat 8, tel. 0 2510-3 47 09 HEEMSKERK Mevr. M. Winder, Van Gayenlaan 2, tel. 0 2510-2 86 01 (Van een medewerker) VELSEN. Met een programma, bont als een kleurige steeds wisselende kalei- doscoop lieten de leerlingen van de ballet school Corry Rijnders uit IJmuiden woens dagavond in de Stadsschouwburg zien wat z(j zoal opsteken tijdens de wekelijkse bal letlessen. De uitvoerenden genoten daarbij de eer te dansen voor een uitverkocht huis, iets dat zelfs voor beroepsdansers een zo goed als ongekende luxe is. Balletpedagoge Corrie Rijnders had een uitgebreid programma samengesteld waar in haar leerlingen zij heeft er ruim drie honderd op velerlei wijze uiting konden geven van hun animo voor de schone kunst van het ballet. Op een verantwoorde wijze, waarbij ze haar pupillen behoedde voor onmogelijke toeren die bij amateurs toch meestal tot mislukken zijn gedoemd. Ge durende het verstrijken van de avond bleek dat er bij haar verscheidene meisjes dansen met aanleg en met het inzicht om die aanleg te ontwikkelen. Zo viel mij bij de a-klas-klassiek in het nummer „Lila" een lang tenger meisje op dat haar bewe gingen op bijzonder gracieuze wijze af l maakte. Er waren ook verscheidene individuele prestaties die in ruime mate de aandacht trokken, Het hoogtepunt van de avond wat het laatste oetreft was voor mij mejuf frouw E. Huizing in „Violacé" op muziek van Igor Strawinsky; een zeer gaaf uitge voerd kort ballet in strakke bijna staccato bewegingen beheerst tot in details. Andere persoonlijke lovenswaardige uitvoeringen kwamen van mej. H. Schippers in „Gique I en Badinerie" en van mej. N. de Koek in „Berceuse" het eerste op muziek van Jo han Sebastiaan Bach, het tweede nummer I op muziek van Grieg Wat het meest boeide van de groepsuit- voeringen was ongetwijfeld het nummer „Ritual Fire Dance" (muziek De Falla-Ek- seption) dat wervelend gedanst werd in een bijzonder sfeervolle belichting en decora tieve ondersteunende projectie. Hier is trouwens een woord van bewon- ring op z'n olaats voor toneelmeester Peter van Warmerdam, voor wie niets teveel was om tot een originele omlijsting op het to neel te komen. Hij hulde de schouwburg beurtelings in rookwolken en in veelkleu- I rige lichteffecten, hetgeen het ballet op functionele wijze ten goede kwam. Andere interessante groepspresentaties waren „Dobbelen" 'gedanst door de a-klas, Jazz, muziek R. Lewis; „Vlinders" en „Kat jes" twee beginnummers die werden ge danst door de allerkleinsten. Het waren trouwens de kleinsten die het spits van de avond afbeten met hun oefeningen aan de barre. Corrie Rijnders zelf gaf ze les op het toneel en het was een hartverwarmend schouwspel. Wat later op de avond opviel, was vaak de slordigheid bij de oudere balletdanse ressen. Zo ging bijvoorbeeld de. choreo grafie bij „Les Sylphides" (laatste onder deel van „Chopin Palet") door nonchalant dansen volkomen de mist in. Maar tekortkomingen zijn er vanzelf sprekend altijd bij een dergelijk uitgebrei de leerlingenuitvoering. Bij Corrie Rijnders overheersten gelukkig de pluspunten; het was duidelijk dat er met enthousiasme is gewerkt. Voor elk onderdeel van het pro gramma waren aparte kostuums, vaak heel origineel uitgevoerd Uit deze uitvoering bleek echter even eens hoe moeilijk het klassiek dansen is vergeleken bij het dansen op moderne mu ziek als beat en jazz. Bij de laatste twee catagorieën zullen de bewegingen zelden door alle danseressen gelijktijdig behoeven te worden uitgevoerd, waardoor lichte te worden uitgevoerd, waaruuui ntutc giaiuc schoonheidsfoutjes gemakkelijker kunnen op de sexualiteit en de geboorteregeling. iij riironUa van rlït thpatpip verwacht voor TUSSEN DE stroom van zogenoemde voorlichtingsfilms bevindt zich ook „Het volkomen huwelijk", waarvoor het gelijk namige boek van de Nederlander dr. Th H. van de Velde als leerstof heeft gediend De techniek van het onderwerp, het „standwerk" heeft dit geschrift destijds de bijnaam bezorgd van het „sekskookboek", hoewel dit alles pas tegen het einde van de film ter sprake komt. EERST ZIET men een kennelijk wel gesteld echtpaar zijn wekelijks luxe etentje nuttigen, onder het uiten van een nog steeds verliefde huwelijksconversatie. Dan komen ze thuis en kan het gekroel be ginnen. Eerder in de film heeft het publiek hier al uitgebreid en vrij bloot mee mogen kennismaken, al beschikt dan ook alleen een paard b(j deze uiteenzettingen over een zichtbaar geslachtsorgaan. Uiteindelijk komt men in deze film dan tot de con clusie dat het in stand houden van een volkomen huwelijk berust op de volgende factoren: juiste partnerkeuze, psycholo gische gedragsvormen en een juist inzicht HET WEEKPROGRAMMA van Luxor begint van donderdag- tot en met zater dagavond met de vertoningen van „Heden ik, morgen jij", een van die keiharde westerns, waar meedogenloos in wordt geschoten en geknokt. Nu gaat het om vijf onverschrokken kerels, die zonder aar zelen de strijd aanbinden tegen een over macht van gevreesde killers. Met in de hoofdrol Bud Spencer als de wrekende zonderling, die bovendien voor een hoogst verrassende ontknoping zorgt. VERVOLGENS van zondagmiddag tot en met woensdagavond een serie wederverto- ningen van Samuel Bronstons beroemd geworden filmepos „De val van Rome waarin op spectaculaire wijze en met me dewerking van duizenden figuranten de ondergang van het Romeinse keizerrijk wordt behandeld. Men is hiervoor even min benauwd geweest een aantal top acteurs in de rolverdeling op te nemen, getuige de medewerking van onder meer worden verdoezeld. Het in grote getale opgekomen publiek toonde zich bijzonder enthousiast met het gebodene en het liet dat blijken door voortdurende bijval. K. VAN LEEUWEN "F O" De directie van dit theater verwacht voor deze film waarschijnlijk een grote belang stelling, zodat zij hier van zaterdag- tot en met woensdagavond zal worden vertoond, EN OVER belangstelling gesproken, zo- I als mocht worden verondersteld heeft ons ADVERTENTIE MERKRIJWIELEN compleet Vele modellen SPORTRIJWIELEN pracht uitvoeringen!!! JONGENS RACEFIETSEN iets aparts Kom dat eens zien! GROEIFIETSEN - VOUWFIETSEN KINDERFIETSEN de beste merken Raleigh - Magneet - Pon - Rivel enz. BREESTRAAT 108, BEVERWIJK Gemeentebesturen uit Niedersachsen hebben gisteren een bezoek gebracht aan Hoogovens, het Sportfondsenbad in Beverwijk en de sporthal in Heemskerk, waarna zij werden ont vangen op het Beverwijkse Stadskan toor. Het spreekt vanzelf dat zij grote belangstelling hadden voor alles in het Stadskantoor, zoals voor de toga van de ambtenaar van de Burgerlijke Stand, die hun hier wordt getoond door burgemeester J. G. S. Bruinsma. De 35 gemeentebestuurderen bezoe ken enkele gemeenten in ons land op uitnodiging van de sectie Nederland van de Raaa der Europese Gemeen ten. John Voigh 1 en Dustin Hoffman in de voortreffelijke speelfilm „Midnight cowboy", die deze week in City zal worden vertoond. Sophia Loren, Stephen Boud, Alec Guin ness, James Mason, Omar Sharif en Mei Ferrer. En voor de eerste matinee van zondag tenslotte ook in dit theatei ctm western en wel „Rauwe nacht in Jericho een nieuw verhaal over een goeie vent, een slechte vent en een mooie juffrouw. EINDELIJK HEEFT men dan een film gevonden, waarvan de titel kan gelden als omschrijving voor hen, die bij voorkeur naar dit genre gaan kijken. Deze.film heet namelijk „De sexzoekers", waarin dus weer het een en ander te bekijken valt. Het verhaal is slechts bijzaak en dient alleen maar om de gewenste situaties op te roe pen, zodat de film uiteindelijk kan worden aangeprezen met termen als „gewaagd, erotisch en sensueel". Dit alles van zon dagmiddag tot en met woensdagavond. VOORTS WENSTE men het in dit theater evenmin te doen zonder de tradi tionele keiharde vuisten, rokende revolvers en gevaarlijke sluipmoordenaars, allemaal verschijnselen in de van donderdag- tot en met zaterdagavond te vertonen western 1 „Django bidt geen Onze Vader". Een nogal' vrije vertaling van de oorspronkelijke titel „Gatling gun", ofschoon hiermee het karakter van de hoofdpersoon verrassend zuiver wordt aangegeven. En zoals in het Kennemer theater gebruikelijk zijn de keuzemogelijkheden ook verder weer ui terst gevarieerd. Immers in de beide nacht voorstellingen van vrijdag en zaterdag worden achtereenvolgens „Gevaren dor liefde" en „Westend jungle" vertoond, in de eerste matinee van zondag nog gevolgd door „De clown van circus Krone", welk genre eveneens nog altijd door het publiek wordt bekeken. IN DIT THEATER bestaat weer eens de I mogelijkheid eventuele verzuimen in te I halen, wanneer men bepaalde films mocht hebben gemist. Een en ander door weder- vertoningen der gerenommeerde oorlogs film met Anthony Quinn „De kanonnen I van Navarone" van donderdag- tot en met zaterdagavond en de weinig min der bekende bewerking van John Knittels vermaarde roman „Via Mala" van zondag tot en met dinsdagavond. Ook de liefheb bers van sensatie kunnen hier deze week terecht en wel zondag, wanneer in de beide matinees respectievelijk „Tarzans verborgen schat" en „Ringo de gevreesde" wordt vertoond. GEBOREN: Johannes W. J. z. v. H. N. van Tunen en A. C. M. Scheirlinck; Maria C. d. v. J. Gonzalez Lopez en E. Gonzalez Rodriguez; Ronald J. M. z. v. G. J. Boon en A. C. M. Kramer; Robert A. z. v. P. C. C. Majoor en A. Moerel; Hendrikus A. z. v. J. H. Groeneveld en L. M. Daelman; Marcus J. z. v. J. T. Bakker en C. C. de Ruijter; Guurtruida M. d. v. J. Lubbers en M. Vrouwe; Felicia J. d. v. G. P. H. Vossen en J. J. T. Cuijpers; Arno C. z. v. C. Heis terkamp en C. M. Boot; Arnaud M. z. v. W. Seinstra en C. F. van Delden; Berdien A. d. v. F. Suers en M. H. van Ommeren; Sanne G. d. v. W. F. Welter en G. A. van der Vliet; Olga d. v. C. J. Schulte Fische- dick en A. C. Stut; Daniëlle J. d. v. J. A. Tiets en C. M. Scholten; Carla P. d. v. L. M. Di Niro en G. Niehot; Rosa M. d. v. J. A. Gonzalez Aranda en D. Amador Marin; Isabel d. v. J. Ruiz Carrasco en D. Morote Morote; Wilhelmus J. z. v. C. J. Niesten en E. C. Kaptein; Nicole d. v. B. Hoogendijk en C. B. M. de Ridder; Nicole d. v. A. M. J. Meester en S. M. A. T. Bijl; Timo z. v. C. S. Bruin en M. E. A de .Ruij ter; Ellen H. d. v. L. G. Doodeman en A. W. M. Groeneveld; Gert-Jan z. v. J. P. Bleeker en J. Bonkenburg; Bianca d. v. B. J. de Kruif en C. Boon; Martin J. H. z. v. H. J. Haveman en G. Knol; Ronald H. z. v. H. Leering en B. M. Staring; Alexandra W. M. d. v. B. J. M. Niesten en G. E. M. de Wit; Ingrid d. v. A. Zwart en C. M. M. Koning; Marijke D. d. v. D. S. Dijkstra en S. M. de Jong. ONDERTROUWD: Johannes Lith en Elisabeth E. Gieseke; Siebrand Wanders en Maria A. Brondijk; Pie ter E. Natte en Magdalena van Rheeden; Franklin D. Ei- chenberger en Maudy E. P. Jellema; Hans L. W. van der Mij 11 Dekker en Arendina H. de Boo; Franciscus W. M. Serné en Mettje C. Machiel; Harm Nijmeijer en Rendertje Pa thuis. GETROUWD: Gerardus T. Dudink en Helena A. Rijs, Willem C. H. Dekker en Jeanne E. E. Dauphin; Johannes J. Butter en Johanna G. Bakker; Willem C. Marinus en Saapke Weerman. OVERLEDEN Adriana van der Beek, 90 jaar, weduwe van J. de Jager; Aafje Adrichem, 61 jaar, weduwe van C. Beers; I Aafje de Ruijter, 69 jaar, echtgenote van I J. Mooij.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 9