NK V-congres medezeggenschap Den Bosch: VERZET NEEMT TOE ALS NIET SPOEDIG WORDT INGEGREPEN Durex is zo veilig DAAROM mag Durex vrij verkocht worden! Schadeloosstelling bij verlaten van landbouw Flink verlies bij De Gruyter King wil IOS niet overnemen Fusies over de grenzen heen fiscaal moeilijk Melk duurder SCHEEPVAART T axi-ondernemers Eindhoven dreigen met kort geding D Durex the best there is SPOEDBERAAD WERKGEVERS GEVRAAGD „Wij willen ander bouwbeleid Wall Street Oud-president van Argentinië Pedro Aramburu ontvoerd Benzine maandag 0,6 cent duurder KLM-WINST WAS LAGER de beste hekken komen uit BesF ZATERDAG 30 MEI 1970 11 MENTALITEIT Kort economisch nieuws I „BEVOOGDING" Voorbehoedmiddelen zijn heel gewoon voor moderne mensen. En zo'n heel gewoon voorbehoedmiddel is het Durex condoom. Simpel en eenvoudig in 't gebruik. U hebt er geen doktersrecept voor nodig. Altijd en overal te krijgen, wanneer u maar wilt. In de winkel of uit de automaat. Even gemakkelijk als een pakje sigaretten of een stukje zeep. Maar u kunt er méér goede redenen voor hebben om 't te kopen. Durex is een wereld-bekend merk van de London Rubber Company. In de meest moderne laboratoria wordt de kwaliteit van Durex voortdurend gecontroleerd. Onrust over loonoverleg KVP-wethouders eron-aanhangers zouden verantwoordelijk zijn B G levert gegarandeerd roestvrije hekwerken door geheel Nederland tegen de scherpste prijzen. (Van onze redactie economie) DEN BOSCH We moeten niet blijven schaven aan bestaande toestanden. Ik ben bang dat de Nederlandse vakbeweging een te geleidelijke evolutie gekozen heeft om de medezeggenschap te realiseren. We moeten meer open staan voor de mogelijk heid van conflictsituaties dan we in voorgaande jaren gedaan hebben. Dit verklaarde vrijdag mr. P. Hugenholtz, secretaris van het NVV op het NKV-congres, over het onderwerp medezeggenschap in de stadsschouwburg Casino te Den Bosch. Hij ver weet de drie pre-adviseurs van het congres: prof. Belinfante, prof. J. van Hoof en prof. J. Vollebergh dat zij in hun pre-advies geen einddoel aangaven en binnen de bestaande orde bleven. Volgens mr. Hugenholtz heeft Joegoslavië bewezen, dat er andere mogelijkheden zijn om medezeggenschap te realiseren. Zoals bekend maakte mr. Hugenholtz deel uit van de delegatie van het overlegorgaan der vakcentrales, die naar Joegoslavië is geweest om daar het arbeiderszelfbestuur te bestuderen. De drie pre-advieurs waren eenstem mig van oordeel dat de medezeggen schap het best te realiseren is binnen de bestaande orde maar dan moet deze orde wel discutabel gesteld worden. Mr. Hu genholtz bleef echter bij zijn standpunt, dat de Nederlandse werknemer in staat moet worden gesteld te kiezen uit geheel andere modellen van de onderneming. Nu is er nog tijd om de zaken grondig aan te pakken, want anders zou er wel eens iets als revolutie kunnen komen", meent de NVV-secretaris. Als discussiepartners buiten de drie pre- adviseurs en mr. Hugenholtz namen ook de heren J. Lanser voorzitter CNV, W. Bruynzeel voorzitter VNO en mr. P. van Boven, voorzitter NCWV deel. Zij waren het er over eens dat voor medezeggenschap gerealiseerd kan worden er een mentali teitsverandering van de werknemers nodig is. Prof. Van Hoof, hoogleraar in de socio logie van arbeid en bedrijf in Nijmegen, had in de toelichting op zijn pre-advies al als zijn mening uitgesproken dat de werknemers meer voelen voor betere di recte materiële vooruitgang dan voor een abstract begrip als medezeggenschap. Hoe groter de welvaart wordt, hoe groter het streven naar democratisering. „Zo komen praktijk en ideaal dichter bij elkaar als dikwijls verondersteld wordt", aldus prof. Van Hoof. Prof. Van Hoof betoogde verder dat het belangrijker is dat er behoefte aan mede zeggenschap bestaat, dan het feit dat deze wens nog niet gerealiseerd is. „De be hoefte heeft nu nog niet de vorm aan genomen van het revolutionaire elan, zo nu nog de gelegenheid bestaat voor diep gaande veranderingen langs lijnen van geleidelijkheid, maar wordt er niet tijdig ingegrepen dan neemt het verzet toe", al dus de hoogleraar. In verband met de discussie over de vraag in hoeverre de vakbeweging zich in de bestaande orde laat inkapselen vroeg mr. Hugenholtz tot slot van de discussie wat de vakbeweging zou moeten wor den geadviseerd als die moest kiezen uit de volgende punten: uit de SER stappen in de SER blijven maar streven naar unanimiteit, in de SER blijven en een verdeeld advies mee uitbrengen als dit sneller gaat dan een unaniem advies? Beide aanwezige professoren waren beslist van mening dat de vakbeweging deel moet blijven uitmaken van de SER. Maar zodra het gevaar van veel leden van de ondernemingsraad zich I afvragen waar zij hun informatie vandaan moeten halen om de ondernemer, die voor zitter is van de ondernemingsraad, goed tegenspel te kunnen geven. Aan het slot van het congres stond nog een congresganger op om te bedanken ,voor het twijfelachtig genoegen hier aan wezig te mogen zijn". „Ik snap niet dat mr. Van Boven hier heeft durven komen terwijl hij toch mede-verantwoordelijk is voor het ontslag van 500 mensen van de N.V. Beckers Bekking en Bongers in Ber gen op Zoom", aldus dit NKV-lid. Zoals Federatie van Belastingconsulenten, bekend is, was mr. Van Boven commis saris van dit bedrijf. DEN HAAG Er zjjn onvoldoende be lastingfaciliteiten die het totstandkomen van fusies over de grenzen vergemakke ijjken. Die klacht was te horen op de van daag te Scheveningen gehouden belasting consulentendag 1970 van de Nederlandse Mr. P. vav Boven (hier in gesprek met NKV-voorzitter P. Mertens) kreeg critiek vanuit de zaal op zijn komst naar het congres. aanwezig is, moeten daar maatregelen te gen genomen worden. DEN HAAG De ministers van Econo mische Zaken, van Landbouw en Visserij en van Sociale Zaken en Volksgezondheid zijn, zoals eerder gemeld, ermee akkoord gegaan dat dc prijzen voor melk- en melk- produkten per 1 juni met 1 cent per ver pakkingseenheid mogen worden verhoogd. Dit betekent voor de betrokken consump- tie-melksector een opbrengstverhoging van ca l1/* cent per liter. Bovendien is aan betrokkenen toegestaan boven de algemene verhoging met 1 cent per verpakkingseenheid de prijzen voor melkyoghurt en de vla's voorzover in literverpakkingen met 1 cent extra te verhogen. Arendskerk pass. 29 Dungeness n. Kaapstad. Adulis 29 dw. Wight n. Genua. Bawean 29 te Bremen. Balong 39 te Genua verw. Chevron Arnhem 29 te Porto Torres. Chevron Nederland 30 te Batangas verw. Chevron Rotterdam 29 op meer van Maraeaibo. Daphne pass. "9 Singapore n. Los Angeles. Gaasterkerk 29 te Artwerpen. Hollandsdreef pass. 29 Ouessant n. Antwerpen. Houtman 29 rede Dubai. Hercules 29 te Antwerpen. Katelysia 29 v. Falmouth n. Teesport Kenia 29 v. Singapore n. Port Moresby. Maaslloyd 29 dw. Zambesirivier n. Tanger. Rondo 28 v. Hamburg n. Antwerpen Senegalkust pass. 29 kp. Finisterre n. Amsterdam. Straat Fremantle 29 te Abidjan verw. Straat Lombok 29 v. Abadan n. Beira. Straat Singapore pass 29 str. Torres n. Djakarta. Straat Hongkong 29 te Kaapstad. Tara 29 dw. Fernando Noronha n. Recife. Waterland 29 te Durban. oIJ* 4 I ocllcgaiRUSl pdbb. tv p. XHiibtciic IX. rxii Het opmerkelijkste van de discussie me stad Den Haag 39 vnciiohevsk n. pioce 's middags plaatsvond tussen de kaderle- I den van het NKV en een panel dat be-1 stond uit de drie pre-adviseurs, drs. A. Arnolds algemeen beleidsadviseur van het NKV en de congresvoorzitter W. Spit, was dat er bijna geen aandacht besteed werd aan de vorige week gepubliceerde „proe ve op een beleidsvisie". Alleen de KWJ liet door een pamflet weten de „proeve" ten zeerste af te keu ren. De KWJ is van oordeel dat dit stuk „een sfeer uitademt van bevoogding, be- vadering en verzorging van de werkne mer". Zij is het er ook niet mee eens dat de „proeve" stelling neemt tegen re bellerende stromingen die kritiek hebben op de bestaande samenleving „door dit te stellen vertoont het NKV een „maat schappij-ontwijkend gedrag", aldus het pamflet. discussie bleek verder dat er Bij de overneming van aandelen van buitenlandse vennootschappen zijn er voor namelijk drie punten waarvan het bedrijfs leven in de praktijk hinder ondervindt De bronheffing op dividenden. Het goeddeels ontbreken van mogelijk heden om gevallen van dubbele belas ting internationaal tot een oplossing te brengen. De kwestie van de financieringskosten van een buitenlandse deelneming. Verbetering van deze drie punten zou een belangrijke stap voorwaarts betekenen op het gebied van de internationale par ticipaties. De inleider, prof. mr. M. van Leeuwe uit Nijmegen, kwam zelfs tot de conclusie, dat de bronheffingen (inhouding van belasting bij de bron op winstuitkeringen zoals divi denden) een ernstige hinderpaal vormen voor de totstandkoming van fusies over de nationale grenzen heen. Tegen de achter grond van de totstandkoming van een ge meenschappelijke markt zijn deze bron heffingen onaanvaardbaar, zei hij. DEN HAAG. De voorzitter van het taxiwerkgeversoverleg, mr. dr. J. J. de Jongh uit Den Haag, heeft meegedeeld, dat vrijdag namens de Eindhovense taxi ondernemingen aan de niet-erkende vak bond OVB een ultimatum is gesteld. Dit houdt in, dat als de staking in Eind hoven niet vóór of uiterlijk op maandag. 1 juni 1970, des namiddags om 21.00 uur is beëindigd de bond in kort geding zal worden gedagvaard. Het proces zal dan direkt daarna beginnen, aldus zijn me dedeling. ADVERTENTIE w Commissarissen en directie van Oving N.V. zullen aan de aandeelhoudersvergadering welke op 2 juli te Rotterdam zal worden gehouden j voorstellen een dividend uit te keren over 1969 I van 15 pet. (v.j. 14 pet). Het NVV heeft het eerste kwartaal van dit jaar als fors omschreven ledenwinst geboekt. Aangenomen wordt dat het aantal 562.548 per 1 januari gestegen is tot over de 570.000. Een deel van de groei, die door het NVV opvallend wordt genoemd, moet overigens wor den toegeschreven aan de nu in één organisatie bereikte grotere eenheid onder de zeevarenden. Eveneens van invloed op het stijgende leden aantal is de verdere bundeling onder de kun- stenaars. w In de vrijdagmiddag gehouden jaarverga dering van de Bijenkorf Beheer N.V. is mede- UTRECHT De Stichting Ontwikke ling-s- en saneringsfonds voor de land bouw is betrokken bij een regeling voor een schadeloosstelling aan agrarische werknemers, die door straktuurverande- ringen in de landbouw moeten afvloeien. De regeling geldt voor werknemers van 55 jaar en ouder die de laatste tien ka lenderjaren minstens veertig weken in de uc cm, i Uit de non steeds een groot wantrouwen bestaat gedeeld, dat de omzetontwikkeling ui de eerste mkapseien nog wprknpmer I maanden van het lopende boekjaar redelijk is tussen de ondernemei en de werknem I geweest. Voor het op 1 februari begonnen eer- Men vertrouwt termen als medezeggen-I ste Wartaal werd van de zijde van het be- iB schap niet meer zolang van de ene dag stuur een jrtij,gmgvan 14 percent vergeleken met IandtK;uw hebben gewerkt. Zij krijgen op de andere mensen op straat gezet wor- I ^wefnigs^te^uïaire groei van de winst If 3000. Dit bedrag wordt geblokkeerd tot den. per aandeel in de afgelopen jaren werd naast ze g5 ;aar z;;n 0f overlijden. De betrok - Veel kaderleden weten ook niet goed I de investeringen in het kader van de expansie - j „nnminff pn soholine die zij toegeschreven aan de loonontwikkeling, die in raad met de vorming en scnuimg uiejij I dieperiode ten nadele van de detailhandel had gewerkt, DEN BOSCH. Het Nederlandse be drijf van P. de Gruyter en zoon nv. heeft I in 1969 een onbevredigend resultaat ge boekt. Het gunstige resultaat van het Duitse bedrijf heeft niet kunnen verhin deren, dat de geconsolideerde cijfers over 1969 een verlies laten zien van 4,7 min. tegenover een geconsolideerde jaar- winst van 420.000 over 1968. Het bedrijfsresultaat opgevat als het exploitatiesaldo min-us rente en afschrij vingen en dus de belasting buiten be schouwing latend, is nog aanmerkelijk ongunstiger. Er is dan een verlies gele den van bijna 8,7 min tegen het jaar daarvoor een verlies van ruim f 1,4 min. Dank zij een aanzienlijk bedrag aan bui tengewone baten namelijk 8,2 min, kon het verlies, vóór aftrek van belas tingen, worden gereduceerd tot 487.000. Deze buitengewone baten bestaan voor het grootste deel uit winst op verkoop in 1969 van panden, die door de sluiting van kleine winkels vrij kwamen, alsmede door de opheffing van een nog bestaan de vervangingsreserve, ontstaan uit de winst van winkelpanden in 1965 en 1966, zegt het jaarverslag. de vakbondsleden moeten geven, terwijl RIJSWIJK De voorzitters van het katholiek en het christelijk ondernemers verbond, samenwerkend in de onderne mersfederatie, de heren W. Perquin en H. de Mooij hebben de voorzitters van de werkgeversbonden, de landbouworganisa ties en het koninklijk verbond van onder nemers, verzocht deel te nemen aan een spoedberaad over de blij kens publikaties van deze week ontstane situatie rond het loonpolitieke overleg. Zij zijn ernstig verontrust, dat een her stel van het loonpolitieke overleg de eerste twee maanden twijfelachtig is, ge zien de voorgenomen studiereis naar West- Duitsland in de tweede helft van juni van voorzitters van industrieverbonden en - TJ J T, I VUUi AXLICi VCXX1 I grUGldl Vit Het totale geconsolideerde resultaat is I werimemersvakcentrales, ter bestudering 150 percent' ft De Franse douane heeft vrijdag haar stipt- I heidsaetie, die nu een week duurt, onderbroken om ongeveer 500 zware vrachtwagens via de Mont-Blanc-turmel tussen Frankrijk en Italië door te laten. De douanefunctionarissen, die een loongeschil hebben met de regering, hadden besloten dit te doen omdat volgens hen de chauffeurs voldoende van hun solidariteit had den blijk gegeven door sinds donderdagavond in I lange rijen te blijven wachten. De heer A. Bruinema, directeur van Raak's frisdrankenindustrie in Utrecht, voorspelt dat in Nederland in 1975 per hoofd van de bevol king 70 liter frisdrank zal worden gedronken. Dit jaar komen we met z'n allen al tot omstreeks 52 liter. Een belangrijke oorzaak van deze stijging is naast de toenemende welvaart het „droge kelen effect", zoals de heer Bruinema het noemt. Binnenshuis wordt steeds meer gedron ken onder invloed van de t.v. en de droge warmte van de centrale verwarming. 0 Het kabinet heeft goedkeuring verleend aan het ondertekenen van een wegvervoerovereen- komst met Hongarije. Deze overeenkomst zal in afwachting van de formele inwerkingtreding vanaf 1 juli worden toegepast. De overeenkomst houdt in een vereenvoudigde procedure van vergunningverlening, waardoor het vervoer wordt vergemakkelijkt. Minister-president De Jong deelde dit vrijdagavond mee, na afloop van de ministerraad. w De Italiaanse Fiatfabrieken hebben van daag de Franse regering verzocht htm aandeel in de Franse Citroën-fabrieken te mogen ver- grdoten van het huidige 30 tot „ergens tegen de ken werknemers kunnen bovendien aan spraak maken op een bedrag van ƒ800 als ze in verband met een nieuwe werk kring moeten verhuizen. Het besluit van werkgevers-, werknemers- en overheids- veregenwoordigers in de stichting moet nog door minister Lardinois worden goed gekeurd. De Nederlandse katholieke bond van personeel in agrarische, voedings- en ge- notmiddelenbedrijven (AVG), is blij dat nu ook de werknemers in de agrarische sector kunnen profiteren van het ontwik- kelings- en saneringsfonds. De bond heeft echter bezwaren tegen het blokkeren van het uitkeringsbedrag en tegen de voor waarde, dat de gegadigden tien jaar ach' tereen veertig weken in de landbouw moe - ten hebben gewerkt. Dit laatste omdat veel landarbeiders de afgelopen periode juist door de structuur- dermate ongunstig, dat geen dividend op de gewone aandelen kan worden uitge keerd. Met de uitkering van het dividend op de beide categorieën preferente aan delen is 480.000 gemoeid. Daartoe zal worden aangewend het onverdeeld winst saldo vorig jaar ad. 190.163. Het meer dere ad. 289.837 zal ten laste worden gebracht van de reserve, (alleen deze van een mogelijkheid van gewijzigd loon overleg. Intussen treedt verdere vertraging op bij de behandeling van belangrijke onder werpen in de Sociaal-Economische Raad en rond het uitbrengen van het half-jaar lijkse rapport, terwijl de ekonomische situatie nationaal en internationaal langer uitstel van bezinning over een gemeen- Als dit mag doorgaan dan is Fiat vrijwel heer en meester over Citroen, 19 maanden nadat de toenmalige president De Gaulle de fusie met een veto had verboden. Als deze fusie was doorgegaan zou de nieuwe autocombinatie de grootste in Europa zijn ge worden. en de op twee na grootste in de hele wereld. ft Na Fiat heeft nu ook de directie van het staatsautomobielbedrijf Alfa Romeo gewaar schuwd dat de arbeidsonrust en de wilde sta- DELFT. Zeven K.V.P.-wethouders, die zijn belast met huisvestingszaken heb ben een brief gericht aan het bestuur van de K.V.P., waarin zij nadrukkelijk de on aanvaardbaarheid van de woningnood on der de aandacht brengen. Het zijn de wet- uders uit Delft, Gouda, Venlo, Den Haag Alkmaar, Leiden en Wateringen. - -, „ira: I UILSlel Vclll UVZillIliUK UVC1 ccn 3,uu«u „„O - ------- - - curn. pref. aandelen Zijn ter beurze om- „„Uannpijilr te volden koers niet gedoogt, tongen zeer ernstige gevolgen voor de toekomst „iool Lnntopvfil ScnappeilJK te volgen Koeis mei geuuufji, van de Italiaanse auto-mdustne kunnen hebben, cieei genoteerd;. aldus een communique. J De omzet in Wall Street was 14.63 miljoen aandelen. Dow Jonescijfers: industrie 700.4 16.29), vervoer 144.46 0.96), nutsbedrijven 102.25 1.09). In het telefonische effecten verkeer kwamen gisteravond de volgende koersen tot stand. Tussen haakjes staat de offi ciële slotkoers van gistermid dag. AKZO 83.50—84.50 84.70); Hoogovens (100.00); Kon. Olie 122—126 gl (124.20); Philips 58.50 gb-60.70 gl (60.20); Uni lever 83.50—84 50 83.70); KLM (120.50). Santa Fê Ind. Can. Pacific Illinois Cent. Penns. Centr. South. Pac. Union Pac. Allied Chem. Am. Can. A.C.F. Ind. Am. Smelting Am. T. a. T. Am. Brand Anaconda Beth Steel Boeing Chrysler City Bank Cons Edison Dougl. Alrcr. Oup.de Nem iastm Kodak Oen Electr Oen. Motors Goodyear T. gisteren oeneD 23 23% 52 52 19% 20% 13% 12% 29 29% 34% 33% 19% 19% 35% 36% 38 38% 27% 27 5% 44% 45% 34% 34% 25% 26% 25% 25% 17% 18% 21% 22 60% 64% 23 Va 23% 15 Va 17% 108% 116 rpt 62% 63% 637'a 66% 64 64% 23 23% Am. Motora Int. Harv. Int. Nickel Int. T. a. T. Kennecott Radio Corp. Republic St. Royal Dutch Sears Roeb. Shell Oil Soc. Vacum. Stand Br. Stand. Oil NJ Studebaket Texaco (Jn. Aircraft Un. Corp. Un. Fruit Us. Rubber Us. Steel Westlngh. Wooiwortb Ford K.L.M, gisteren 8 24% 38 Va 37% 39% 22% 31% 33% 54% 36 41% 40 55% 39% 25% 29% 8% 34 14% 33 60 29% 41% 32% oedeo 8% 25% 38% 39 40% 233% 32% 34% 57% 36% 44 rpt 42i% 56% 393 i 25% 297 9 35 14-% 33% 60% 29% 42% 32% Volgens directeur Raffaello dl Nola is dit jaar reeds achterstand op de produktie en op de af levering van nieuwe auto's ontstaan, zowel op de binnen- als de buitenlandse markt. De si tuatie is daardoor zo gevaarlijk omdat achter stand in de aflevering in veel gevallen verlies van de klant betekent, aldus Di Nola. Op aanbeveling van de minister van eco nomische zaken heeft de „nationale investerings bank" (Herstelbank) nv het voorstel gedaan om prof. mr. P. Sanders te Schiedam te benoemen tot commissaris van „Verolme Beheer Maat schappij" nv. Deze benoeming is door de alge mene vergadering van aandeelhouders van -12 mei 1970 statutair goedgekeurd. In het kader van het streven naar schaal vergroting gaan de gedachten van het bestuur van verenigde bedrijven Nutricia uit naar sa menwerking in de vorm van fusie. Besprekingen daarover worden momenteel evenwel niet ge voerd. De in het jaarverslag uitgesproken ver wachting dat ie esultaten in het lopende jaar die over 1969 enminste zullen evenaren wordt gehandhaafd. De omzet is tot dusver met 6 a 7 percent toegenomen. Enige tijd geleden hebben dezelfde wet houders een opiniepeiling onder zestig K.V.P.-fracties van middelgrote gemeen ten gehouden. Ruim 50 percent heeft op deze enquête gereageerd; 90 percent daar van heeft zich achter de opvattingen van de verontruste wethouders gesteld, met name wat het bouwen van huizen met betaalbare huren betreft. Gezegd wordt dat de woningnood een explosief karakter dreigt aan te nemen, De teleurstellende resultaten van de wo ningbouw en de verdere constante stij ging van de bouwprijzen, met de hieruit voortvloeiende onbetaalbare huren, hou den uiteraard hiermee verband, aldus de wethouders. Zij zeggen voorts dat de par tij zich verder zal moeten uitspreken over een duidelijk ander bouwbeleid, waarin de hoogste prioriteit zal worden toegekend aan de oplossing van de woningnood voor de laagst betaalden, de jongeren en de krotbewoners. tijdelijk zou de veranderingen in de landbouw werkloos zijn geweest. Verder AVG het billijk vinden, als ook de werk gevers in de landbouw in navolging van hun collega's in de industrie een afvloei ingsregeling zouden creëren. BUENOS AIRES, (Reuter). Aanhan gers van de verbannen vroegere Argen tijnse president Juan Peron zeggen ver antwoordelijk te zijn voor de ontvoering gisteren van oud-president Pedro Aram buru. Onder de kop „Peron komt terug" is in Buenos Aires een communiqué uitge geven waarin wordt gezegd dat Aram buru zal worden overgedragen aan revo lutionaire rechters die hem zullen behan delen als een verrader die betrokken was bij de moord op 27 peronistische leiders in juni 1956. Het communiqué was onder tekend door het opperbevel van Juan José Valle-Montoneros, de naam van een ge neraal die op 9 juni 1956 werd doodge schoten na een mislukte staatsgreep door aanhangers van Peron op het bewind van Aramburu. De 65-jarige Aramburu werd vanuit zijn woning in Buenos Aires door twee mannen in leger-uniformen ontvoerd. De mannen waren zijn huis binnengekomen onder het voorwendsel dat zij gestuurd waren om hem te beschermen. (Van onze correspondent) DEN HAAG. De benzineprijs gaat maandag met 0,6 cent per liter omhoog. De prijsverhoging geldt zowel /oor gewo ne als voor superbenzine. Een woord voerder van de Shell deelde ons mee dat hierover kontakt is geweest met het ni nisterie van Economische zaken. De prijzen van zware stookolie-soorten wor den 3,20 per 1000 liter duurder. De landelijke benzinecommissie van de bond van automobiel-, garage- en aanverwante bedrijven (Bovag) is nog niet tevreden met de margeverbetering van 0,2 cent, hoewel deze op jaarbasis voor alle bovagleden ongeveer 4 miljoen gulden betekent. Een steekproef van de rijksaccountantsdienst gaf onlangs een noodzakelijke minimum margeverrui ming aan van 0,4 cent per liter. De ben zinemaatschappijen beraden zich op het ogenblik over deze kwestie en zij zullen binnenkort hun standpunt bekend maken, DENVER. De Denverse financier John M. King heeft zijn plannen laten varen om de Investors Overseas Services OS), het te Genève gevestigde belggings- fonds, over te nemen. De acht miljoen dollar die hij al had uitgetrokken als gedeeltelijke prijs van (IOS), het te Genève gevestigde beleg gingsfonds, over te nemen. Oorspronkelijk was de bedoeling dat de heer King nog eens 12 miljoen dollar zou neertellen. King zou daarmee de helft hebben gefourneerd van het totale bedrag (40 miljoen) dat hij in de IOS had willen steken. Een van de voorwaarden voor het ver strekken van de 8 miljoen dollars, die dus nu een lening zijn geworden, is dat King drie directeuren van de IOS mag benoemen. Als hij de hele organisatie had overgenomen, dan zouden dit er 16 zijn geweest. King meent dat er voldoende Europese gegadigden voor overname zijn. De Bank de Rothschild hoort daarbij. DEN HAAG Ondanks een stijging van 16 percent van de bedrijfsinkomsten, heeft KLM in het boekjaar 1969/1970 15,4 min minder winst geboekt dan over 1968/1969. De bedrijfsinkomsten stegen van 955,8 min tot 1.107 min. De kosten gin gen met 17 percent omhoog van 885,6 min tot f 1.036,2 min. Het bedrijfsresultaat be droeg hierdoor f 70,8 min tegen 70,3 min. ADVERTENTIE HEKWERK ^Industrieweg 7]-75j kTel 04998-271 Oj BEST

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 11