VROUW Strijdster tegen woningnood ZUSTER GAAT IN DE POLITIEK licht in gewicht ook, zodat we lekker veel hebben om aan te trekken en dit alles in een zo klein mogelijke koffer kunnen inpakken tot meerdere vreugde van onze mannen. MET DE VAKANTIES in zicht blijft het voor u, dames, immer een moeilijke zaak een keuze te doen uit wat wél en wat niet uit de garderobe mee moet. De op reis mee te nemen kleding mag niet kreuken, moet makkelijk wasbaar zijn en liefst nog .1 se en witte jersey met een bijpassend koordceintuurtje. Voor het strand of gezellig thuis is voorts de jumpsuit van gesatineerde jersey zeer geschikt. Dit model is voorzien van een ritsslui ting en twee borstzakjes en wordt ge completeerd met een gevlochten cein tuur, die uitloopt in een gordijnkwast. Zeer jeugdig aandoend is de tuniek jurk, uitgevoerd in mauve en witte jersey. De lange pofmouwen zijn aan de polsen afgezet met smock. Dit mo del is ook verkrijgbaar in een midi- versie. De grote mode voor deze zomer is een pantalon-brassière ensemble be drukt met oranje, kastanje en gele motieven. Zowel de pantalon als de brassière heeft een randdessin. Nieuw van lijn is een ensemble be staande uit een jumpsuit met midi- vest geïnterpreteerd in kastanje en zandkleurige jersey. Een exotisch tintje werd verkregen door een midrif-broekpak te combine- BEHALVE DE lichte kwaliteiten, zoals satijncrêpe, die hoofdzakelijk be stemd zijn voor de confectie van ja ponnen, blouses en tunieken, zien we eveneens zwaaidere kwaliteiten zoals double-face crêpes en crêpes met sa tijnen keerzijde, die vooral voor man tels, pantalons en dergelijke worden gebruikt. WAT DE KLEUREN betreft, ko men twee tendensen bij de Arnel-col- lectie 1970 duidelijk tot uiting. Naast de pasteltinten en tere, bleke kleuren die het seizoen 1969 kenmerken, is en duidelijke voorkeur ten gunste van fellere en levendigere kleuren waarneembaar. De soepelheid en het comfort van de stof aan dit alles toegevoegd, kan het niet anders of u zult er zich behaag lijk en goed gekleed in voelen. WAT HEEFT de Arnel-garderobe ons onder andere te bieden? Aller eerst een maxi-chemisier met een zeer soepele lijn, uitgevoerd in paar- EEN AANTAL confectionairs uit de Benelux-landen hebben hun zomercol lecties daarbij aangepast en de ont werpen doen uitvoeren in Arnel, een stof die alle, de hier boven gewenste eigenschappen heeft. Om u wat op weg te helpen en het uitzoeken enigs zins te vergemakkelijken, plaatsen wij hierbij een aantal foto's van modellen die van Arnel zijn gemaakt. Jeugdige tuniekjurk Jumpsuit voor strand en thuis ren met een wikkelrokje, dat opzij wordt geknoopt of gestrikt. Het trois- pièces is gerealiseerd in jersey be drukt met roest-, kastanje en zand kleurige motieven. Een kleine greep uit een veelkleuri ge en veelzijdige collectie waarmee u deze zomer in de ware zin des woords alle kanten op kunt. BE TER MAAT Jumpsuit met midi-vest Exotisch midrif-broekpak Maxi-chemisierjurk Pantalon-brassière-ensemble sie. Ik kan me die agressie begrijpen. Dat is gewoon een gevolg van de situa tie waarin ze leven. Als ik in een huis woonde, waar je met de neuzen tegen elkaar zit, ging ik ook stompen en slaan. Welke keurige meneer uit Was senaar zou dat volhouden? Ik vraag me wel eens af, die metro en dat station, zouden ze dat niet kunnen laten schie ten? Tel Re posten bij elkaar op en je kunt huizen bouwen. Eigenlijk moes ten de nensen zich stuk voor stuk schamen. Wilt u geloven, als ik des avonds op miin kamertje van drie bij twee meter kom, dan schaam ik me op dat moment. En dan praat iedereen maar over aeïnspireerd worden door het evangelie. Maar wat God heeft ge daan voor de minsten der minsten uiteindelijk was hij een van de grootste provo's. Weet u wat geïnspireerd is vanuit het wangelie? De houding van die Spaanse priesters, die gratie hebben geweigerd". genodigd om eens te komen praten over de noden in de Schilderswijk". Zuster Marie-Josèph schroomt niet haar progressieve ideeën te ventileren. „Als de CPN in staat is op korte ter mijn 300 huizen te bouwen, ben ik in staat op de CPN te stemmen. Zij noemt zich 'n partijloze partij en dat kan niet. Met z'n tweeën vorm je al een partij. Als de PvdA mij had gevraagd in plaats van de KVP, had ik het ook gedaan". jonge mensen, de baardjongens en ae Dolle Mina's. ZUSTER Marie-Josèph leerde een groot aantal mensen kennen. „Ik kwam ook in contact met communisten waar ik het best mee vinden kan. Eerst ston den ze natuurlijk een beetje vreemd te genover me. U kent die rel om dat ge zin, dat door de KRO werd verfilmd. Ik heb toen ook nog wat gezegd op de televisie" Ze zegt nu met een schaterlach: „Het commentaar van de mannen in de Schilderswijk was niet mals. Ze zeiden eerst: „Wat moeten we met zo'n kwijl" of „wat moeten we met dat heilige wijf". Later vonden ze: „Je bent geen kwijl maar een geheim wapen". En Meiburg, voorzitter van de pressie groep, riep op de eerste vergadering: „Nou hebben we het voor elkaar. Jij bent de rode non". (Van onze correspondent) DEN HAAG. Wachtkamer in het St.-Willibrordus- huis, Oude Molstraat 35, Den Haag. Aankleding wat stijfjes. Traditioneel tafelkleed, rechte stoelen, donker bruine kasten, aan de wand geschilderd portret van een priester. Deze wat burgerlijk te noemen sfeer heeft sèph niet bewogen was geweest met het lot van de bewoners in de Schilders wijk. Een wijk die om zijn erbarmelijke toestanden nogal eens in het nieuws is. „Het was stom toeval. Van beroep ben ik lerares in de expressieve vakken zo als handenarbeid en tekenen aan de Mirjam-Mavo-school en nog een school. Ik had bet erg druk, werd ziek, maar bleef sociaal aanvoelen. Ik zat in de actie „Fleur '68" in de Schilderswijk. Toen de craag naar voren kwam wat er 's avonds moest gebeuren, zei iedereen: een beatfeest. Op een gegeven moment had ik een ander idee. Toen zat ik in de boot. Ik werd betrokken in de organisa tie van het feest, 's Avonds lag ik te ril len in mijn bed. Ik dacht, mijn hemel wat heb ik uitgevoerd. Via „Fleur '68' kwam ik terecht in „automatisering sanering" 'n pressiegroep uit de Schil derswijk oestaande uit zeven mensen. Die groep voert concrete acties om de mensen aan betere bewoning te helpen. Daarnaast heb ik veel contacten met Het is toch KVP geworden? DAT mijn voorkeur naar de KVP uit gaat, is te danken aan het feit dat ik het kernprogramma van prof. Steen kamp heb gelezen. Hij zegt uitdrukke lijk: „Willen we de woningnood opge lost krijgen, dan zullen er grote finan ciële offers moeten worden gebracht, vooral door de meest draagkrachtigen. Dat heeft me zo aangetrokken, daar sta ik volkomen achter". Met dit alles was de afstand naar een politieke carrière nog niet overbrugd. Zij vertelt: „Politiek interesseert me eigenlijk geen klap. Maar toen ik in die pressiegroep terecht kwam, kregen ver schillende politieke partijen daar de lucht van. Ze hebben me toen ook uit- Waar gaat u over praten in de ge meenteraad? „Niet over parkeermeters". Tikkend met haar vinger op tafel: „Maar wel hierover, over de woningnood, over het vandalisme van de jeugd, haar agres- Hoe staan uw medezusters nu te genover uw politieke aspiraties? „Geweldig Nu ik de beslissing heb genomen, steunen ze me aan alle kan ten. Zo zijn ze". Zuster Marie-Josèph, de zuster die een goede kans maakt in de Haagse ge meenteraad te komen. HET ZOU waarschijnlijk nooit zo ver gekomen zijn als zuster Marie-Jo-

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 21