TIJD ONZEKERHEID OVER GROTE CONSTERNATIE IDENTITEIT VAN DE FIN IN PITS NA ONGELUK Hans Laine - teamgenoot Lennep - verongelukt op van Gijs van Nürburgring -r s Laatste etappe voor Krekels SUCCES CABALLERO IN DE TOUR DE L'OISE Jan de Vries raasde voorbij Aalt Toersen Fedor superklasse Felle strijd om nederlaag van topplaatsen De Pinguins na lü MAANDAG 1 JUNI 1970 16 Indianapolis *i Italië 'ijnen snelste in Rijen Engeland Oostenrijk NÜRBURGRING De Finse auto coureur Hans Laine is zaterdag tij dens de training voor de 1000 kilo meter van de Nürburgring veronge lukt De jonge Fin, die ook in Neder land bekendheid geniet, sloeg op de Antoniusbuche, een kilometer voor de plaats waar de start en finish is ge legen, met zijn Porsche over de kop De wagen draaide enkele malen dooi de lucht en vatte daarna onmiddellyl vlam. Hoewel reddingsploegen direct bij de plaats van het ongeluk arri veerden, was het onmogelijk Laine onder de brandende wrakstukken vandaan te halen. Hans Laine, die vaak met Gijs van Lennep reed. is 24 jaar oud geworden Hij was gehuwd en vader van een vijl maanden oude dochter. Na het ongeluk ontstond er grote consternatie in de pits omdat er geen van de 60 wagens terug keerde. De Porsche 908, een drie liter proto-type van het Helsinki Racing Team had namelijk de baan volledig geblok keerd. Omdat de wagen volledig uit brandde en het startnummer onherken baar was, heerste er lange tijd onzeker heid over de identiteit van de rijder. Pa* toen de andere wagens weer in de pits stonden, werd duidelijk wie het slacht offer was. Ook op de Nürburgring had Laine aanvankelijk met Gijs van Lennep getraind in een viereneenhalve liter Por sche 917. Later stapte hij over op de Porsche 908 van het Helsinki Racing Team van zijn landgenoten Pauli Toivo- nen en Sten Axelson. Porsche heeft de gistermiddag voor 250.000 toeschouwers verreden race vol ledig beheerst. Een dubbele zege heeft het Westduitse merk de wereldtitel con structeurs voor sportrenwagens en proto typen opgeleverd. De Duits-Engelse com binatie Kurt Ahrens-Vic Elford werd met een Porsche 908 winnaar in een tijd van 6 uur 5 minuten 21,2 sec. hetgeen neer komt op een gemiddelde van 165,5 km per uur. De eveneens Duits-Engelse equi pe Hans Hermann-Dick Atwood werd met een zelfde type wagen tweede. Het was de zesde overwinning in de zeven races die zijn gehouden voor de competitie om het wereldkampioenschap, die bestaat uit elf wedstrijden. De uitslag is: 1. Ahrens-Elford (W.Dld.-GB.) met Por sche 908 6,05.21,2 (gem 165,5 km per uur). 2. Herrmann-Attwood (W.Dld-GB met Porsche 908 op vijf minuten, 3. Surtees- Vacarella (GB.-It.) met Ferrari 512 S. Ongeveer 309.000 mensen waren zater dag naar het 2,5 mijl lange ovale race circuit van Indianapolis gekomen om ge tuige te zijn van het grootste en som tijds macaberste evenement van het Amerikaanse raceseizoen: de 500 mijl van Indianapolis. Deze 500 mijlsrace is iets geheel an ders dan een Europese Grand Prix. Hij wordt betwist tussen Monoposto's, die op zijn minst 615 kilogram moeten wegen en een cylinderinhoud moeten hebben van meer dan 4.275 cc. Van de 84 wagens, die deelnamen aan de klassificatieproe- ven waren er tenslotte 33 overgebleven, die mochten gaan proberen hun deel van de in totaal 900.000 dollars aan prijzen te veroveren. Al Unser, die een beschermeling is van de oud-winnaar Parnelli Jones, maakte ook reeds in de klassificatiewedstrijden de snelste tijd (267 km/uur gem) en ver trok aldus vanuit de gunstigste start positie, de eerste plaats voor de start lijn. Deze plaats heeft hij gedurende de gehele race nauwelijks af hoeven staan. Ook op deze door een aanhoudende re gen zeer gladde piste was zijn overmacht zefs zo groot, dat er nauwelijks gespro ken kan worden van een echt gepassio neerd „Indy" duel. Slechts de fameuze Foyt, tweevoudig Indianapoliswinnaar, heeft heel even de schijn gewekt dat Al Unser te kloppen was. maar toen hij na vanaf de tweede ronde gedurende een korte tijd aan kop te hebben gelegen, een pitstop moest maken, schoot het „veu len" van Unser naar voren en bleef daar. Op het einde van de race werd het zelfs nog penibel voor Foyt, die tot dan toe op de tweede plaats had gelegen. Zijn Coyote-Ford begon tekenen van ver moeidheid te geven en aangezien zo iets in een Indy fataal is, mocht hij eigen lijk nog blij zijn dat hij tenslotte op de tiende plaats eindigde. Deze 500 mijlsrace van Indianapolis, die al vaak slachtoffers heeft geëist, is dit keer betrekkelijk rustig verlopen Slechts vlak voor het einde van de race caramboleerde er drie wagens zeer spec taculair met elkaar en de omheining maar alles liep zo goed af dat Roger Mc Cluskey, Ronnie Bucknum en Sam Ses sions allen de finishlijn haalden. De eerste prijs van Al Unser bedroeg ongeveer 200.000 dollar. Uitslagen: 1. Al Unser, Colt-Ford, 2. Mark Donoo- hue, Lola-Ford, 3. Dan Gurney, Eagle Offenhauser, 4. Donnie Allison, Eagle Ford, 5. Jim Mc. Elreath, Coyote-Ford, 6. Mario Andretti, Mc. Namara-Ford MOTORSPORT. De Zweed Hammar gren heeft in Vaesteraas de Zweedse Grand Prix motorcross gewonnen, mee tellend voor het wereldkampioenschap in de 500 cc-klasse. Hammargren klom daardoor op tot de vierde plaats in de rangschikking van de kampioenscompeti- training MEIJEL. Op het circuit De Vossen- berg in Meijel heeft Jan de Vries in de internationale 50 cc klasse tijdens een wegrace, die meetelt voor het kampioen schap van de KNMV een benauwde ze ge behaald op Aalt Toersen. Gedurende de eerste vijf ronden reed Toersen nog op kop, maar daarna bleek de Kreidler van De Vries toch iets meer in zich te hebben dan de Yamatha van de Alme- loër. In de 125 cc klasse nam Toersen re vanche Vooral toen na vier ronden zijn grootste concurrent Wil Hartog door ma chinepech moest uitvallen was de over macht van Toersen zo groot dat het een vrij saaie rit werd. De Almeloër ging met een straatlengte voorsprong over de finish. Bij de strijd van de kwartliters was eveneens weinig spanning aangezien er slechts een gering aantal deelnemers van start ging. Van meet af aan gaf Theo Bult op zijn productieracer de Amster dammer Rob Bron (Kawasaki) geen schijn van kans. Ook hij won zeer ge makkelijk. Voor Wil Hartog werd ook de ze wedstrijd een mislukking. Door een mislukte start kreeg hij zo'n achterstand De wrakstukken van de uitgebrande bolide van de Fin Hans Laine, die zaterdagmiddag tijdens 1000 kilometer van de Nürburgring, verongelukte. voor CREIL. De Caballero-renner Jan Krekels heeft de derde en laatste etappe van de Tour de I'Oise van Beauvais naar Creil over een afstand van 140 kilometer gewonnen. Hij klopte in de eindsprint de Italiaan Beghetto. Harry Steevens legde beslag op de derde plaats. Vianen maak te deze etappe tot een Nederlands suc ces door beslag te leggen op de tiende plaats De tour werd gewonnen door de Belg Verbeeck, die met de steun van zijn landgenoot Opdebeeck zijn eerste plaats kon behouden. De uitslag van de etappe was: 1. Krekels (Ned) 3 25.35., 2. Beghetto (It.) 3.25.37., 3. Steevens (Ned. zt., 4. Fritz (Fr.)., 5. Berland (Fr)., 10., Via nen. De eerste etappe was gewonnen door Verbeeck,. Vianen eindigde als derde, Duyndam was achtste, Perurena had het eerste deel van de tweede etappe op zijn naam geschreven 18. ex aequo Zoontjens en Schepers, 31. Den Hartog., 50. Rentmeester., 68. Wouters, 69. Janssen, 70. Huub Ha rings., 72. Jan Harings. Algemeen klassement: 1. Verbeeck., 2. Duijndam., 3. ex-aequo (Vianen (Ned) en Boifava (It.)., 5 Frey (Den)., 9. Steevens (Ned) 10. Van Lancker (Belg). De Italiaan Michele Dancelli heeft zondag de dertiende etappe van de ron de van Italië gewonnen, een rit over 188 kilometer van Loreto naar Faenza. Zijn landgenoten Marino Basso en Franco Bi tossi eindigden als tweede en derde Bitossi, die aan de kop van het peloton de baan opreed, zag te laat de toe schouwers, die zich geheel onnodig op de baan bevonden en reed tegen hen aan. Bi tossi werd hierdoor gepasseerd door zijn landgenoten Dancelli en Basso en moest zich tevreden stellen met de derde plaats. Voordat Bitossi de kans kreeg een pro test in te dienen was de toeschouwer reeds ter plaatse en bood zijn veront schuldigingen aan voor zijn gedrag. Bij een medisch onderzoek bleek dat de Ita liaan een kneuzing had opgelopen aan het hoofd De Belg Eddy Merckx behoudt de roze leiderstrui. De Spanjaard Lasa had zaterdag de twaalfde etappe gewonnen. Merckx werd in die rit vierde achter Huysmans en Godefroot. Na de dertiende etappe ziet het alge meen klassement er als volgt uit: 1. Merckx (Belg) 54.41.15., 2. Ritter (Den) op 2.41, 3. Gimondi (It) op 2.52., 4. Van den Bossche (Belg op 4.49., 5. Zi- lioli (It) op 5.08. 6. Adomi (It) op 5.36., 7. Dancelli (It) op 5.44., 8. Gosta Petter son (Zwe) op 6.42., 9. Bitossi (It) op 6.49., 10. Lasa (Sp) op 7.36 JAN KREKELS RIJEN René Pijnen heeft zondag in Rijen de 120 km lange wegwedstrijd voor beroepsrenners, „De Leren Zool", gewon nen. Hij demarreerde in de laatste ronde en bouwde een voorsprong op. die aan de finish 12 seconden bedroeg. 1. Pijnen (Woensdrecht) 2.55,18; 2. Van Beers (Belg) op 12 sec.; 3. Brouwer (Rot terdam); 4. Bolke (W.dld.); 5. Benjamins (Hollandse Veld) op 36 seconden; 6. Van der Vleuten (Helmond); 7. Gerrits (Oploo) 8. Wagtmans St. Willebrord); 9. Deelen (Rotterdam); 10. Van Midden (Hilversum), BILJARTEN. De Zierikzeeër Hogerhei de is in Deventer kampioen van Neder lanf geworden in de spelsoort driebanden op klein biljart. De Nederlandse amateur Henk Nieuw- kamp heeft zaterdag de zevende etappe van de ronde van Engeland gewonnen. Hij reed de 157 Kilometer tussen Skeg ness en Nottingham in 4 uur 2 minuten en 34 seconden. De Koning werd tweede, Westrus zevende, Tabak elfde en Duyker zeventiende in dezelfde tijd. Delnoy had als drieëntwintigste een achterstand van 5% minuut. In de achtste etappe die door de Tsjech Zeman werd gewonnen, waren er geen ereplaatsen voor de Nederlanders. Del- roy was als tiende de beste Nederlander. Dat nam niet weg dat Matthijs de Ko ning op de tweede plaats in het algemeen klassement staat en Tabak vierde is. Na de achtste etappe luidt het alge meen klassement: 1. Mikolajczyk (Pol.) 28.34.0, 2. De Ko ning 28.34.12., 3. Konechy (Tsj) 28.35.0. 4 Tabak 28.36.08., 5. Zeman (Tsj) 28.36.21., 9. Westrus 28 39.03. 33. Duyker 28.50.31., 53. Nieuwkamp 29.15.44. Ploegenklassement na achtste etappe 1. Polen 85.31.12., 2. Tsjechoslowakije 85.35.53, 3. Nederland 85.37 03. Na twee etappes in de ronde van Oos tenrijk voor amateurs staat de Nederlan der Oosterhof vierde in het algemeen klassement. De eerste etappe leverde een zege op voor de Oostenrijker Mitter egger. Oosterhof, Pustjens, Aling en Schür eindigden ex aequo als tiende. In de tweede rit nam Kretz de leiderstrui van zijn landgenoot over. Oosterhof ein digde nu als derde. Algemeen klassement 1. Kretz (Oost) 7.28.41., 2. Schattelbau er (Oost) z.t. 3. Denk (Oost) z.t. 4 Oos terhof 7.28.47., 10. ex aequo o.a. Schür 7.28.55., 18. Pustjens 7.29.41., 19. Aling 7.29.48 dat hij slechts beslag kon leggen op de derde plaats. 50 cc: 1. De Vries Kreidler 23.33.6/ 98.88 km. uur, 2. Toersen, Yamathi, 3. Mij waart, Yamathi. Snelste ronde: De Vries 2.18.2/101,07 km/u. 125 cc: 1. Toersen, Yamathi 21.56.4/ 106 14 km/u., 2. Zoombelt Maica 3. Hu- bert M.Z. Snelste ronde: Toersen 2.08.7 (108.44 km/u). 250 cc: 1. Bult, Yamaha 20.24.6/114.06 km/u), 2. Bron, Kawasaki, 3. Hartog, Yamaha. Snelste ronde: Bult 1.59.9 (116.5). MOUSCRON. De Nederlander Cees van Dongen won zondag op het cicuit van Mouscron (B) zowel de wedstrijd in de 50 cc-klasse als die van de halve li ters. Met zijn 50 cc-Kreidler had hij voor de dertig kilometers 17 min. 10 sec nodig (gem. 103.910 km. per uur). Hij bracht tevens de snelste ronde op zijn naam met een gemiddelde van 104.776 km per uur. In de 250 cc-klasse legde hij de 40 km. met een Yamaha af in 19 min. 50,1 sec. (gem. 107.940 km. per uur). Ook bij de kwart liters was de snelste ronde voor de Nederlander (gemiddelde 118.983 km. per uur). (Van onze sportredactie) STEIN. De wielerkwaliteiten van Fe dor den Hertog zijn in het verleden al in allerlei toonaarden en met de meest lo vende superlatieven beschreven. Wat de ze atleet in de prachtige ronde van Lim burg demonstreerde was evenwel zonder meer indrukwekkend. Terwijl vele colle ga's in de slotfase bijna „stierven" op hun fiets en op het tandvlees Stein tracht ten te bereiken haalde de coureur uit Harderwijk uit voor een vernederende klap. Na een solo van tachtig kilometer had hij alle vaderlandse amateurs een verpletterende nederlaag toegebracht. De chronometer sprak duidelijke taal. Wim Bravenboer die als tweede de finishlijn passeerde had bijna zeven minuten aan de tempobeul moeten prijsgeven. Toen deze renner het tijdsverschil hoorde schudde hij meewarig het hoofd. „Zoiets is onbeschrijfelijk. Fedor is superklasse. Tegenover hem zijn wij nog nieuwelin gen, hij is de Merckx onder de amateurs" Even verder deelde Fedor rustig hand tekeningen uit. Op zijn gelaat geen spo ren van een vermoeide klassieker. Hij kwam over de finish alsof hij net een trainingsritje beëindigd had. „Het ging leuk. Ik was helemaal niet van plan ge weest om te demarreren. Ik vond het nog veel te ver voor het einde. Op een van die heuvels merkte ik eensklaps dat de rest van de kopploeg had gelost. Ik heb er daarna maar op gegokt", vertelde Den Hertog die er onmiddellijk aan toevoeg de, dat alle speculaties over een profcar rière bij BIC uit de lucht zijn gegrepen. „Ik blijf amateur", stelde hij met na druk. Voor de andere „liefhebbers" een donkere gedachte. De zestiende ronde van Limburg was een van de meest enerverende koersen die er geweest zijn. In Geulle, na nau welijks tien kilometer werd de basis ge legd voor de beslissende ontsnapping. Terwijl reeds tientallen renners moesten ervaren dat hun komst naar Limburg in feite nutteloos was, kozen Frans van der Ruit en Guiseppe Siega op de Slingerberg het hazenpad. Op de Moorveldberg volg den Swinkels, Dekker, Kneteman en Den Hertog het voorbeeld. De aanwezigheid van Fedor werkte als de rode lap op een stier. Jo van Pol be sefte, dat ondanks het vroege uur, het sein toch op rood stond. Samen met Jan Spetgens en Wim Bravenboer werd op De Adsteeg de aansluiting gerealiseerd. Siega moest afhaken. Op de Caüberg danste de groep onder aanvoering van de blonde Spetgens in hoog tempo naar bo ven. Dekkers en Swinkels snakten naar adem en moesten hun medevluchters la ten gaan. De zes koplopers werkten goed samen, hetgeen resulteerde in een voorsprong van twee minuten. Na 85 km. kwam ein delijk een reactie. De Limburgers Ben Koken, Wim Kei leners, Leo Franssen, Koot, Van der Laar, Aldershof, Van der Kruys en Botterhuis hadden zich uit de hoofdmacht losgewerkt. Ben Koken wen ste de zaken resoluter aan te pakken dan de andere achtervolgers. Eerst ontvlucht te hij met Koot dit groepje maar werd tot de orde geroepen. In de omgeving van Wittem ging de Grevenbichtse belof te er opnieuw tussenuit. In een prachtige stijl snelde hij naar de koplopers. Ploegleider Henk Steevens had einde lijk een pion voor de eindzege. Koken had echter niet op de onverzettelijkheid van Den Hertog gerekend. In Epen streek Ben Koken op de vluchters neer, maar Fedor Den Hertog kreeg hij niet meer te zien. 1. Den Hertog (Harderwijk) 1 72 km 4.13.31; 2. Bravenboer (Rotterdam) op 6 min. 58 sec.; 3. Brouns (Urmond) op 7.24; Ted Blom werd twaalfde. (Van onze soft balmedewerker) HAARLEM. Naarmate het eerste deel van de softbalcompetitie het einde nadert, neemt de spanning in beide afde lingen toe. Bleef in afdeling A koploper HHC opnieuw ongeslagen, de strijd om de belangrijke tweede en derde plaats is nog geheel open. Zo verloor het op de tweede plaats staande De Pinguins ver rassend van AMVJ. Uitgezonderd HCTIW, dat in deze afdelingk geen enkele rol van betekenis speelt en HIIC, dat zich reeds gekwalificeerd heeft, hebben alle andere ploegen nog een kans op een van de bovenste drie plaatsen. In de andere afdeling is de strijd niet minder spannend. Eerst klopte Onze Ge zellen UW met 3-2 en vervolgens be zorgde UW na tien innings DSS via 3-3 het eerste verliespunt. Veel spanning was er ook in Den Haag, waar IICK en Vodo SC het maximale aantal innings nodig hadden, alvorens Vodo SC met 4-3 aan het langste eind trok. Celeritas is in deze afdeling reeds uitgeschakeld. De meest merkwaardige ploeg in de hoofdklasse is het dit jaar debuterende AMVJ. De Amstelveense ploeg, die naar buiten een technisch wat onbeholpen in druk maakt, weet vele tekortkomingen te compenseren door een tactisch juiste spelopvatting. Opmerkelijk was in de strijd tegen HHC, dat AMVJ de sterk werpende Marian van Ginhoven een aan tal malen uitstekend raakte, waardoor HHC weer eens een run tegen zich ge scoord zag. Aanvallend wist HHC niet zo veel raad met de toch niet zo sterk wer pende AMVJ-werpster. Goed honklopen van Janke Nijdam en het door Marian van Ginhoven handig profiteren van een van de schaarse AMVJ-veldfouten zorg den toch voor een 3-1 winst. AMVJ herstelde zich thuis fraai tegen de Pinguins. De gerenomeerde slagploeg van de Pinguins liet het volledig afwe ten. Alleen Lies de Wilde kwam in de tweede inning in een kansrijke positie, doch kon niet doordringen tot de thuis plaat. AMVJ had met de worpen van Mary Boekhout minder moeite en kwam tot zeven hits. In de eerste verlengende inning viel tenslotte de beslissing. Carla Steegs gaf een honkslag en kon scoren toen met reeds twee nullen C. Kaat het zelfde deed. Een belangrijke 1-0 zege, die AMVJ alle kansen deed behouden. Terrasvogels had in Amsterdam geen moeite met TIW en won ozals het wilde, Slechts weinig TIW-speelsters bereikten de honken. Toen Carla Spierings in de derde inning scoorde na een honkslag leidde Terrasvogels reeds met 6-0 door slaggeweld van Ludy van Mourik, met onder andere een homerun. Goed achter- vangen van Ria Duyn ontnam TIW in het verdere verloop van de strijd iedere kans, terwijl Terrasvogels dankzij op nieuw subliem slaan van Ludy van Mou rik kon weglopen naar een duidelijke 21- triomf. Aan TIW-zijde bleek het niet meer medespelen "an achtervangster Bep Ossen drijver een pijnlijk verlies. Bloemendaal heeft het HHC verdedi gend tot aan de laatste inning moeilijk gemaakt. Aanvallend kwamen de Whites slechts tot wee honkslagen via Inge Ter- maat en Tinke Apon. Beide speelsters zorgden via een fraai dubbelspel, dat HHC niet al te ver weg kon lopen. HHC, dat door goed slaan van Conny Broere, Dinie Zwaneveld, Lies Geuts- kens, Saskia de Jong en Jange Nijdam na zes innings een 5-0 voorsprong had genomen, scoorde in de laatste slagbeurt nog eens drie runs, toen een serie stoot- slagen het Bloemendaalveld voor onop losbare problemen stelde. Stand: HCC 7-14, de Pinguins 6-8, Ter rasvogels 6-6, AMVJ 7-6, Bloemendaal 7-6 en TIW ''-0. DSS heeft aanvankelijk in Den Haag tegen Vodo SC tegen een achterstand van 1-0 aangekeken, toen in de tweede inning een honkslag van Marian Boon de inlei ding werd tot de eerste run. Via een twee-honkslag van Mary Beneker kwam DSS in de derde slagbeurt toen Erna van Ewijk met twee honken bezet een glanzende homerun noteerde. Een presta tie, die Jos Sibijn in de laatste inning herhaalde en waarvan Jeanet Lacourt kon profiteren. Via de 9—1-zege was de opgave van DSS tegen UW in Utrecht ongetwij feld een moeilijkere. Opnieuw bewees Rietje van Fulpen een moeilijk te bespelen Utrechtse werpster te zijn. Kon Petra van der Ban DSS via een vrije loop en een doorgeschoten bal in de tweede inning een 1-0 voorsprong ge ven, nog in dezelfde inning was de stand weer gelijk. Toen DSS via Jos Sibijn in de derde inning en Petra van der Ban in de vijfde inning via vrije lopen en op offeringsslagen een 3-1 voorsprong nam leek de balans ten gunste van de ploeg van Toon Verzeylberg door te gaan slaan. Via een honkslag van Ineke van Reenen en kundig honklopen van Marian Eerd mans kwam de stand op de valreep toch nog in evenwicht. In de verlenging van deze door de scheidsrechters Egner en Germes uiterst bekwaam geleide wed strijd kwam geen wijziging meer in de stand. UW leed eerder in de week een ver rassend verlies tegen Onze Gezellen, vier innings lang bleef de thuisplaat onaange roerd. Corine de Wit stelde in de vijfde slagbeurt de Haarlemse aanhang niet te leur en liet met het tweede en derde honk bezet een honkslag los, goed voor twee runs. Dankzij Ineke Sloot kwam ook Corine de Wit nog over de thuisplaat en leidde Onze Gezellen met 3-0. UW kwam i de oud Onze-Gezellen speelster Marian Eerdmans in de zesde inning nog goed terug. Haar machtige driehonkslag kon echter de achterstand slechts terug brengen tot 3-2. Verder liet Onze Gezel len het niet komen. Tegen Celeritas voeg de de ploeg van coach Oosterbaan op nieuw twee punten aan haar totaal toe. door de Haagse ploeg met 19-1 af te slachten. Voor Celeritas zullen de reste rende wedstrijden weinig hoopvol zijn. Nog vele zware nederlagen zullen volgen alvorens de Haagse formatie de hoofd klasse zal verlaten. HCK, dat woensdag enkele uren voor de wedstrijd vernam, dat de strijd te gen Celeritas niet doorging, toog zondag opnieuw naar de Residentie voor de be langrijke wedstrijd tegen Vodo SC. Onder ideaal weer speelden de beide partijen een zeer aantrekkelijke wedstrijd. Bijna gedurende de gehele wedstrijd leidde de kinheimploeg, die het moest stellen zon der Anneliet van 't Klooster en Nel Fer- dinandus. Zowel in de eerste als derde inning kwam Loes Wijnekus over de thuisplaat na een honkslag en een drie honkslag van Ingrid Geuzenbroek. Pas in de zesde inning kwam Vodo na honksla gen van Maureen Hoyer en Ilse Burger plus een Haarlemse veldfout langszij. In de verlening leek HCK in de laatste in ning de winst toch weer te grijpen via Hetty Verdam, die kon scoren op een slag van Loes Wijnekus. Ondanks drie bezette honken bleven verdere runs uit. Vodo greep tenslotte haar kans middels Maureen Hoyer, die met de winnende hit de ontbrekende Haagse mms binnensloeg. Stand: DSS 7-13, UW 7-9, HCK 6-6. Onze Gezellen 6-6. Vodo SC 6-4, Celeri tas 6-0. Voor de komende week staan op het programma: woensdag: HCTIW-HCC (Pim Muiier 20.00 uur), De Pinguins-Bloemendaal (19.00) Terrasvogels-AMVJ 120.00 uur), Celeritas-Vodo. donderdag: DSS-Onze Gezellen (20.00 uur Pim Muiier). vrijdag: HCK-UW (20.00 uur Pim Mu iier).

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 16