D'66 en PPR wijzen minister op burgemeestersvacature Dag van de kleine blijkt zeker voor herhaling vatbaar VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND Sportweekend Uit Velsens politierapport Velser problemen eisen krachtig gemeentebestuur mtm T afeltennis in Sportweek Veel brokken op de weg in weekeinde Jeugddrumband van Velsen-Noord oogst successen TYBB won in Heemskerk juniorentoernooi Leerlingen van de Claraschool spelen operette „De gelaarsde kat" Stepanka boekte schaaksucces MAANDAG 1 JUNI 1970 IJMUIDER COURANT Velsen-IJ muiden I elsen-Noord m WEEKABONNEMENTEN DE BLIJFT DE PARTIJ OM TEGEN TE ZEGGEN! VAN LEEUWEN Wij rijden u graag Bel: 02560- 8461 naar - 6301 uw stembureau - 8256 02550- 10360 -11514 (Van een onzer verslaggevers) VELSEN De nog steeds in Velsen aan wezige burgemeester-vacature is voor de plaatselijke besturen van D'66 en PPR aan leiding geweest om in het afgelopen week einde een adres te richten aan de minister van binnenlandse zaken, waarin aange drongen wordt op korte termijn in die va cature te voorzien. De inhoud van het adres is als volgt: Sedert de zomer van 1968 heeft de ge meente Velsen geen burgemeester. Ver moedelijk is in deze vacature nog niet voorzien, omdat bij het Parlement het wetsontwerp tot herindeling van het IJ- mondgebied is ingediend. De parlementaire behandeling van dit wetsontwerp ife een langdurige zaak aan het worden, voorts is het onzeker of het huidige wetsontwerp ongewijzigd de Ka mers zal passeren. Wanneer de vacature vervulling inderdaad afhankelijk is van MAANDAG 1 JUNI De Rank, IJmuiden, 20 u. „De Gelaarsde Kat", kinderoperette door leerlingen van de Claraschool. Cultureel Centrum. Moerbergplantsoen, 19.15 tot 20.45 u. bibliotheek en inlich tingencentrum van de Nederlandse Ver eniging voor Sexuele Hervorming. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein Wüstelaan (gebouw Spaarnberg), Sant poort-Noord, 19 tot 21.30 u.; filiaal Wil- lemsbeekweg 96, IJmuiden 19 tot 21 u.; uitleenpost IJmuiden-West, parochiezaal onder Petruskerk, Venusstraat 1, 19 tot 21 u.; filiaal Velsen-Noord, Banjaert straat 13, 19 tot 21 u. Cultureel Centrum. Moerbergplantsoen, IJmuiden, 19.45 u. Bridgecentrum De Jump. DINSDAG 2 JUNI De Rank, IJmuiden, 20 u. „De Gelaarsde Kat", kinderoperette door leerlingen van de Claraschool. Cultureel Centrum, 20 u. bijeenkomst De Vogelvrienden. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filaal Wijkerstraatweg 77, Vel- sen-Noord, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Willemsbeekweg 96, IJmuiden, 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 u. Gebouw PTT, Lange Nieuwstraat- Spaarnestraal, IJmuiden, 19 tot 20 u. Spreekuur Medisch Maatschappelijk Con sultatiebureau voor Alcoholisme. Stichting huish. en gezinsvoorlichting, spreekuur leidster van 9.30 tot 12 u. in de Willebrordstraat 102, IJmuiden, telefoon 02550-10715. De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmui den: bejaardensoos, kinderclubs, potten-, bakken en klaverjassen, jeugdsoos. Federatie Bejaardenzorg Velsen, Sociaal advies voor bejaarden. Spreekuren IJmui den e.o.: 9 tot 10 uur in het gebouw Cultu reel Centrum, Moerbergplantsoen 22, IJmuiden, tel. 02550-15010; Velsen-Noord: 11 tot 12 u. in het buurthuis „De Loods", Geelvinckstraat 28 te Velsen-Noord, tel. 02510-24025; 15 tot 16 u. in het gebouw CUSA, Hoofdstraat 133, Santpoort-Noord, tel. 02560-8014. Verder volgens afspraak; Hoofdstraat 133, Santpoort-Noord, telefoon 02560-8014. Moerbergschooi, IJmuiden, van 19.30 u. af oefenavonü boksver. Manly Sport. Velserbad, Briniostraat, IJmuiden: 6.30 tot 8 u. gemengd zwemmen; 8 tot 12.15 u. schoolzwemmen, 12.15 tot 13.15 u. gemengd zwemmen; 13.20 tot 16.20 u. schoolzwem men; 16.15 tot 16.45 u. zwemlessen; 16.40 tot 18 u. gemengd zwemmen; 18 tot 18.30 u. zwemlessen; 18.30 tot 20 u. zwemver. C.S.B.; 20 tot 21.30 u. gem. zwemmen; 21.30 tot 22.30 u. zwemver. C.S.B. MAANDAG 1 JUNI Katholieke openbare bibliotheek, Ban- jaertstraat 13. Geopend 19 tot 21 u. Handenarbeidcentrum, Schulpweg 560. Geopend 19 tot 22 u. De Meerpaal, Banjaertstraat 13, 18.45 tot 20 u. jeugdkaffee (vanaf 13 jaar), 18.45 tot 22 u. jeugdkaffee (vanaf 15 jaar). DINSDAG 2 JUNI Handenarbeidcentrum, Schulpweg 560. Geopend van 9 tot 12, 14 tot 17 en 19 tot 22 u. De Meerpaal. Banjaertstraat 13, 15 tot 17 en 18.45 tot 20 u. jeugdkaffee (vanaf 13 jaar), 18.45 tot 22 u. jeugdkaffee (vanaf 15 jaar). De leerlingen van de Claraschool aan de Kerkstraat in IJmuidendie vorige jaren met groot succes de operettes Sneeuwwitjeen-„Hans en Grietje" hebben opgevoerd, gaan thans de operette „De gelaarsde kat" spelen. De teksten zijn weer van kapelaan J. Smit van de Petrus-parochie uit IJmuiden-West, op muziek van be kende oude en nieuwe melodieën. De heer W. Handgraaf, leraar aan de Claraschool, vervaardigde hiervoor inmiddels reeds een fraai en fleurig decor, terwijl de dames Duin, Meijer en Schillings van het oudercomité reeds bijna een jaar bezig zijn met de benodigde kostuums. Deze operette, ingestudeerd onder leiding van de heer G. Wessel en kapelaan J. Smit, zal vanavond en dinsdag 2 juni, des avonds om acht uur worden opge voerd in het verenigingsgebouw ..De Rank" aan de Koningin Wilhelmina- kade in IJmuiden. Op de foto een aantal jeugdige acteurs en actrices in de kostuums van deze operette, ge fotografeerd bij de ruïne van Brede- rode. het bedoelde wetsontwerp kan met stellig heid verwacht worden, dat Velsen het nog geruime tijd zonder burgemeester moet stellen. De fungerende loco-burgemeester, de heer H. de Boer, is niet kandidaat gesteld voor de komende gemeenteraadsverkiezin gen. Dit betekent dat de heer De Boer niet terugkomt. De nieuwe raad zal wet houders kiezen, die door het vervullen van de taak van de burgemeester overbelast worden. Het is voorts niet onwaarschijnlijk dat er andere wethouders gekozen zullen worden. Velsen staat voor grote problemen op het gebied van havenontwikkeling, de ruimtelijke ordening (streekplannen Noord - zeekanaalgebied en Zuid-Kennemerland). Deze problematiek rond Velsen eist een krachtig gemeentebestuur. Vervulling van de burgemeesterstaak door een van de wethouders is in deze situatie ongewenst. De besturen van de plaatselijke afdelin gen D'66 en PPR verzoeken u op korte ter mijn in de burgemeesters vacature te voor zien. In principe zijn wij voor een direct kiezen van de burgemeester door de be volking. Aangezien wettelijk deze moge lijkheid niet bestaat verzoeken de partij besturen om de bevolking zoveel mogelijk in de aanwijzing van de burgemeester te betrekken. - «vt-- --ie- m "v 3SJ "V - 7* v IJMOND Het tafeltennisonderdeel in de Velser Sportweek bestond zaterdag middag uit een nederlaag-wedstrijd van uit Velsense verenigingen samengestelde ploegen, die aantraden tegen uitgenodigde sterke teams. Deze wedstrijd eindigde in een 20-30 nederlaag voor Velsen. De beker voor de beste prestatie by de gasten ging naar de vereniging Treffers uit Boven- karspel. Deze ploeg won van het dames- b-team met 2-8. Een bijzonder spannende wedstrijd speelde het Velser a-damesteam tegen de sterke kampioensploeg van Rapidity uit Beverwijk. Het gelukte de formatie, be staande uit Elly Douma, Gea van Beelen en Wil Alles met 7-3 van Rapidity te win nen. Alleen Corry Schuijt was voor de Velser dames te sterk, doch zij wisten te winnen van Geesje Zuiderwijk en van Marian Tolsma. In de b-ploeg wist alleen Henny Jonkman eenmaal te winnen en voorts werd het dubbel gewonnen. Een mooi succes bereikte het a-team bij de meisjes. Ria van Loon en Gonnie Mantie wonnen elk twee partijen tegen Spirit. Sjanet Boontjes won een partij en voorts was het dubbel voor Velsen, dat dus met 6-4 won. Minder goed ging het met de bei de andere ploegen. Velsen-b verloor met 2-8 van Van Nispen uit De Zilk en de c- ploeg dolf met 3-7 het onderspit in de strijd tegen Rapidity. (Van een verslaggever) VELSEN. - Doordat plotseling een hondje verscheen op de rijbaan van de Gildenlaan, kwam een 19-jarige brom fietser uit Velsen-Noord te vallen. De on- gevallendienst bracht hem met een lichte hersenschudding, een gekneusde rechter- onderarm en tanden door de lip naar het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk. Van een bloemkwekerij in Santpoort zijn 23 heesters gestolen. Zij vertegen woordigen een waarde van 175 gulden. Op de Zeeweg in IJmuiden-Oost wilde een 39-jarige bromfietser met te grote snelheid de bocht bij de spoorwegover gang nemen, waardoor hij kwam te val len. Nadat de ongevallendienst enkele op gelopen wonden aan hoofd en armen had verbonden is de man, die dronken bleek, afgeleverd aan het politiebureau, waar hij ter ontnuchtering werd ingesloten. Aan de westzijde van het Marktplein, op de Lange Nieuwstraat, heeft een aan rijding plaatsgehad tussen een personen auto, bestuurd door een 39-jarige inwo ner van IJmuiden-Oost, en een bromfiets, bestuurd door een zestienjarig meisje, met een even oud vriendinnetje achter op. De twee meisjes, ook uit IJmuiden afkomstig, kwamen te vallen. De be stuurster kreeg letsel aan het hoofd en schaafwonden aan beide benen, de duo- passagiere klaagde over pijn aan het rechterdijbeen. Beiden werden door de ongevallendienst naar het Antonius Zie kenhuis gebracht. De bromfietsster had voorrang moeten verlenen. Een zevenjarige fietser uit Santpoort kwam met een vrijwel stilstaande auto in botsing, toen hij plotseling de Broek- bergenlaan overstak, zonder te letten op de naderende personenauto, die bestuurd werd door een 31-jarige automobielver koper uit IJmuiden-Oost. De jongen heeft vermoedelijk een bovenbeen gebroken. Hij is opgenomen in een ziekenhuis. Een personenauto, bestuurd door een 49-jarige inwoner van Krommenie, en een bestelauto, bestuurd door een 23-jarige verkoper uit IJmuiden-Oost, kwamen op het kruispunt Orionweg—Raafstraat met elkaar in botsing. De eerste naderde van rechts en de tweede vergat bovendien te stoppen voor de zogenoemde stopkruising. Er waren drie gewonden: de 49-jarige echtgenote van de automobilist uit Krom menie, een 47-jarige fabrieksarbeider en zijn vrouw, eveneens uit Krommenie. De ongevallendienst heeft alle drie gewonden, met onder andere een hersenschudding, naar het Antonius Ziekenhuis gebracht. Op de Hagelingerweg, ter hoogte van de Overbildweg, werd een 15-jarige jon gen uit Santpoort, die de westelijke rij baan over wilde steken, door een per sonenauto, bestuurd door een 33-jarige inwoner van Heemskerk, geschept, Hij kreeg een hoofdwond en is door de onge vallendienst naar een ziekenhuis in Haar- lerrt overgebracht. Op de Broekbergenlaan is een perso nenauto, bestuurd door een 19-jarige auto monteur uit Haarlem, over de kop gesla gen, nadat hij bij zeer grote snelheid in de bocht slipte. Omstanders hebben de bestuurder uit de omgeslagen auto ge holpen. De man rook naar sterke drank en werd naar het hoofdbureau van poli tie gebracht. Zijn auto is later in beslag genomen voor een technisch onderzoek. Uit een schuur aan de Minister van Houtenlaan zijn een pony-zadel en enig gereedschap gestolen nadat onbekenden door verbreking van sloten op twee deu ren zich toegang hadden verschaft. Een veertigjarige betonwerker uit IJ muiden kwam te vallen van de vierde verdieping van een bouwwerk aan de Keetberglaan. Hij is zwaar gewond in het Antonius Ziekenhuis opgenomen. De be tonwerker stond op een ladder en maak te een misstap, waardoor hij via het open trapgat op de begane grond beland de. Hij kreeg een grote wond aan het linker bovenbeen, een bekkenfractuur en inwendige verwondingen. ïwumjuui dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorger* op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE BEVERWIJK. In het kader van de Beverwijkse Sportweekends werd giste ren op de velden van de hockeyclub „Scheybeeck" aan de Parallelweg een „Dag van de Kleine Sporten" georgani seerd. Voor de eerste maal werden op één dag zeer uiteenlopende sporten gepre senteerd en het moet gezegd worden, dat een bijzonder afwisselend programma sa mengesteld was. De publieke belangstel ling viel wellicht wat tegen, maar op de Scheybeeck-velden heerste toch een gezel lige drukte door de aanwezigheid van vele deelnemers en hun aanhang. Hoofdbestanddeel van het programma was een korfbal-vierkamp georganiseerd door de korfbalvereniging Watervliet. Ver der kwamen er demonstraties handbal, kaatsen en handboogschieten. De speel sters van het eerste dames-elftal van Scheybeeck speelden hun laatste promo tiewedstrijd tegen het Haagse HDS Bij het korfbal-toernooi, dat vlot werd afgewerkt dankzij een goede organisatie, kwam uiteindelijk het Haarlemse Aurora als overwinnaar uit de bus. Om de twee de en derde plaats moest door strafwor- pen worden beslist tussen „Hoger Op" uit Krommenie en Neptunus uit IJmuiden. De IJmuidenaren bleken hierbij de sterk - sten. Watervliet eindigde op de vierde plaats. De voorzitter van de Beverwijkse Sportraad Th. Reynders reikte de prijzen van dit zeer geslaagde toernooi uit. De Beverwijkse Kaatsclub demonstreer de het Friese spel in een wedstrijd tegen een partuur uit Den Helder. Dankzij ex- plikatie van de spelregels door de Alk- maarse scheidsrechter De Boer kon het publiek het kaatsspel goed volgen. De Be verwijkse kaatsers lieten zich in de eer ste fase van de strijd op een achterstand zetten. Ze kwamen daarna goed terug, maar uiteindelijk besliste Den Helder de strijd toch in zijn voordeel. De heren van de handbalvereniging IJ- mond hebben een bijzonder goede indruk achtergelaten na een demonstratie-wed strijd tegen UDI uit Arnhem. De IJmond- spelers zegevierden met 14-8, waarbij de doelverdediger van IJmond een glansrijke wedstrijd speelde. Een aantal schutters van de Kennemer Invaliden Sportclub en de schietvereni ging Brederode gaven een demonstratie boogschieten. Hiervoor bleek bij het pu bliek een goede belangstelling te bestaan. Het is dan ook een vrij spektakulaire sport, die een grote technische vaardig heid vraagt. De enige wedstrijd op deze dag van de Kleine Sporten, die niet om „de keizer zijn baard" ging was de hockeywedstrijd tussen de dames van Scheybeeck en HDS. Hierbij stond de promotie naar de derde klasse op het spel. Scheybeeck moest deze wedstrijd winnen om een beslissingswed strijd te forceren. Het eerste duel tussen beide ploegen in Den Haag was namelijk door HDS met 2-0 gewonnen. Helaas zijn de Beverwijkse dames er niet in geslaagd om de laat ste strohalm te grijpen. Het bleef 0-0, waardoor HDS promoveert. Ondanks de zeer langdurige promotiecompetitie speel den beide elftallen een uitstekende partij Vooral in de tweede speelhelft was Schey beeck duidelijk sterker maar de Haagse doelvrouwe was in een geweldige vorm en Scheybeeck had het geluk niet aan haar kant. Scheybeeck struikelde nu a voor de tweede maal op de drempel van de derde klasse. Volgend jaar zullen de Beverwijkse dames het weer opnieuw moeten proberen hogerop te komen. De geslaagde Dag van de Kleine Spor ten werd besloten met een instuif voor alle deelnemers in het Scheybeeck-club- huis. De sfeer van deze sportdag was reden genoeg om de organisatoren tot het voornemen te brengen het volgend jaar zeker weer te doen. (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD De jeugddrumband „Schulpen-Meerweiden" in Velsen-Noord, die de laatste tijd al weer verscheidene prijzen tijdens concoursen en festivals heeft behaald behoorde ook zaterdag weer tot de meest succesvolle bands, die tijdens de in Beverwijk gehouden in dustriestadmars lauweren oogstte. „Schul pen-Meerweiden" legde beslag op de eerste prijs voor drumbands met 69 punten, ter wijl aan de tamboer-maitre Mary Koop man ook een eerste prijs werd toegekend. Bovendien wist „Schulpen-Meerweiden" onder leiding van de heren P. Koning, in structeur en L. van Dijk voor de derde maal de wisselbeker te veroveren. ADVERTENTIE ■V.P. JA 2 Watervliet was een van de korfbal clubs, die op de „Dag van de kleine sporten" actief was. Men ziet hier een spelbeeld tijdens de wedstrijden op het Scheybeeckterrein. (Van onze correspondent) HEEMSKERK Begunstigd door ide aal weer is zaterdag en zondag op het sportpark De Vlotter het juniorentoernooi gespeeld bij gelegenheid van het vijftig jarig bestaan van ADO '20. Het werd ge wonnen door het Haarlemse TYBB met op de tweede plaats DCG uit Amster dam. De deelnemende verenigingen waren DCG en De Spartaan, Amsterdam, Vitesse. Castricum, TYBB, Haarlem, DEM, Bever wijk en Stormvogels, IJmuiden, terwijl uiteraard de eigen junioren van ADO niet ontbraken. Het toernooi kreeg een internationaal tintje door de deelname van Ochtendung, de vereniging uit de gelijknamige Duitse partnerstad van Heemskerk, waarmee ADO prettige uit wisselingsbanden onderhoudt. De finale om de eerste en tweede plaats ging tussen DCG en TYBB, dat door de laatste met 0-2 werd gewonnen. Voor de derde of vierde plaats moesten De Spar taan en ADO de strijd met elkaar aan binden, waarbij de Heemskerkse jongens met 4-1 royaal wonnen. De vijfde plaats was voor Vitesse, dat met 0-3 van Storm vogels won, welke club op de zesde plaats eindigde. DEM wist met 3-2 van Ochtendung te winnen en werd zevende, zodat de Duitse gasten op de laatste plaats eindigden. Een goede bekende van het Hoog ovenschaaktoernooi, het Tsjechoslo- waakse schaakstertje Stepanka Vo- kralova, heeft in het afgelopen week einde de schaakstrijd om het kam pioenschap van haar land beëindigd op een gedeelde eerste plaats, tezamen met de Tsjechische V. Britova, die ook al eens deelgenomen heeft aan het Hoogovenschaakfestijn. In de afge lopen twee jaar heeft Stepanka zich in Wijk aan Zee een plaats aan de top weten te bevechten. In 1969 ein digde zij met acht punten op de tweede plaats in de damesgroep. De eerste plaats was voor de Roemeense Alexandra Nicolau, die daardoor naar de reserve meestergroep promoveer de. Tijdens het in januari gehouden toernooi was de eerste plaats voor Nana Alexandria uit Rusland. De Tsjechische deelde de tweede tot en met de vijfde plaats met Venka Asse- nota (Bulgarije)Henry ka Konar- kovska (Joegoslavië) en Maria Theo- dorescu (Roemenië). Door het nu be haalde resultaat maakt Stepanka een goede kans ook bij het volgend Hoog ovenschaaktoernooi weer aanwezig te zijn. V

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5