Onderzoek statenverkiezingen in Beverwijk BIJNA HELFT VAN JONGEREN HEEFT NIET GESTEMD Concert van uit Duitsland j eugdorkesten Haarlem en Degelijk realisme in etsen van Peter Bes Lunapark in Velsen-N. voor Koningin Wilhelmina Fonds Enorme belangstelling voor turnen in Velser sportweek B3wekeniJMUiDER couranth Opbrengst collecte voor bestrijding epilepsie „JEUGD EN MUZIEK" IN BEVERWIJK IN DE VISHAL IN GALERIE BOUMANS Vier dagen op Breesaperhof voor jong en oud 500,- gestolen bij insluiping Autodief in arrest Kerkelijk nieuws =3 Weken Beverwijkse Courants 0 MAANDAG 1 JUNI 1970 HOE OUDER, HOE MEER KIEZERS (Van een onzer verslaggevers) Jozefkerk aan de Laan der Neder landen te Beverwijk een concert ge geven, elk orkest met een eigen pro gramma. bel jauw 105:\0070r40O00°wfjüng2,; fflS zijn etsen' Hi* is 25 *aar> tekenleraar en 1600 schar, 0.20-1.1; 200 poon, 0.60-1.05. \in Amsterdam academisch gevormd. Tot t nu toe exposeerde hij meestal in de om- Havenbenchten I geving van zijn woonplaats. Buiten zijn Kennemer première 63S WEEKABONNEMENTEN (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Een groot deel van de Velsense sportwereld is ook tijdens het afgelopen weekeinde weer be trokken geweest bij de voortzetting van de sportweek, waarbij vooral de gymnastiekdemonstraties in de sport hal, waar door alle plaatselijke ven enigingen aan werd deelgenomen, zaterdagavond een schier ongekende belangstelling trokken. Ruim zeven honderd toeschouwers hadden zich voor dit evenement gemeld, zodat in aller ijl stoelen moesten worden bij geplaatst. of Voor do prijs van 1 week 1.13) ontvangt u of Bon opsturen aan Haarlems Dagblad/IJmuider Courant/Baverwiiksa Courant Antwoordnummer 416, Haarlem. I waarbij men zich kan afvragen of de moei te die deze mensen moeten doen om te I gaan stemmen hen niet heeft weerhouden. Er zou gedacht kunnen worden aan bij zondere maatregelen om hen het stem men gemakkelijker te maken, bijvoorbeeld nirvrnuiiir rw o door in deze inrichtingen stembureaus te l.lv Vl IJK De Sociografische I plaatsen, hoewel uiteraard het stemmen Dienst van de gemeente heeft een bij volmacht nog altijd mogelijk is. In het onderzoek afgerond naar de niet op- a^erneen kan men zich bij de ouderen af gekomen kiezers bij de Statenverkie- het vervoer een ro1 zingen. Hef heeft cijfers opgeleverd,1 P die met de raadsverkiezingen in zicht De indeling van de cijfers naar milieu «e denken geven Een" I conclusie is, dat byna de helft van de jongeren tussen 20 en 30 jaar niet heeft gestemd. Hoe ouder de leeftijds-1 groep, des te meer is er gestemd tot ruim 75 percent toe bij de mannen I van 65 jaar en ouder. Verder kan overigens mei enkele slagen om de arm geconcludeerd worden, dat het verzuim het grootst geweest moet zijn in de lagere arbeidersgroepen. Over het geheel genomen heeft bijna 35,5 I percent of 8.557 kiezers varl het totale aan tal kiesgerechtigden niet de moeite gedaan om naar het stembureau te gaan. Van de 2030-jarigen, in welke groep velen zaten die voor de eerste keer mochten stemmen, BEVERWIJK Op uitnodiging hebben de mannen het er slechter afge- van het bestuur en het Centraal Bu- de vrouwen; de percentages reau van de landelijke vereniging met opgekomenen waren hier respectieve- u ll lijk 50,4 en 46,2. Opvallend was het aantal I Muziek hebben twee niet-stemmers in de wijken industrieter- jeugdorkesten, met name het Rhei rein De Pijp, Regulierstraat Oranjebuurt, nisches Jugend-Sinfonieorchester uit Aagtendorp, Grote Houtweg, Heemsker- Nordrhein-Westfalen en Haarlems kerweg en Creutzberglaan. De wijken waar de meeste kiezers zijn opgekomen liggen in kest zondagmiddag m de Meerestein, de Warande, Vondellaan, Wij. kerbaan, Hendrik Burgerstraat en Boo- gaardlaan. Opmerkelijk weinig is er ge. stemd in de Breestraat en omgeving en dat gold zowel voor mannen als vrouwen. Uit de groep van 65 jaar en ouder zijn raus niets te maken heeft met het milieu is het gevaarlijk om hieruit conclusies te trekken. Wel valt voorzichtig af te leiden dat in de wijken met de lagere arbeiders groepen het minst gestemd is. De verdeling naar leeftijdsgroepen levert de volgende cijfers op, respectievelijk voor mannen en voor vrouwen, van het percen tage niet-stemmers: 2029 jaar- 50,4 en 46,2; 30—39 jaar: 40,4 en 37,5: 40--49 jaar: 32,6 en 30,4; 50—64 jaar: 29,2 en 28,5; 65 jaar en ouder: 24,1 en 32,4 In totaal heb ben de mannen slechter gestemd (36,1 per cent kwam niet op) dan de vrouwen (34,7 percent). VELSEN De collecte, die in de week van 18 tot en met 23 mei in de gemeente Velsen werd gehouden door „De Macht van het Kleine" ten bate van de epilepsie- bestrijding, waarvan de klinieken „Meer en Bosch" en „Cruquiushoeve" te Heem stede zijn gevestigd, bracht een totaal op van 7.006. Naar onderstaande woonge bieden gespecificeerd (ter vergelijking tus sen haakjes de cijfers van 19691 werd op gehaald: op de pontveren Velsen en Bui tenhuizen ƒ647 699); in Santpoort 970 998); in Driehuis 444 292); in Velsen- Zuid 226 (ƒ225); in Velsen-Noord f 874 975); in IJmuiden 3.845 3.202). De toename bedraagt derhalve f 645, of tien percent. Het bestuur is allen, die bijgedragen hebben tot het behalen van dit resultaat, uiteraard bijzonder erkentelijk. - - Zaterdagavond daarvoor hadden beide eel meer nannen dan vrouwen gaan jeugdorkesten dezelfde programma's tot stemmen. Dit geldt met name voor Helio- mare en Sonnevanck in Wijk aan Zee, (Van een medewerker) IJMUIDEN. Maandagmorgen den door 46 vaartuigen in IJmuiden aan gevoerd: 6140 kisten en 3590 kleine kis- I uitvoering gebracht in de grote zaal van de Stadthalle van de stad Kleef in West- Duitsland, met dien verstande, dat hier niet de Petite Symphonie concertante van de al vele jaren in Nederland wo. nende Zwitserse componist Frank Mar tin werd gespeeld, welke wel te Bever wijk ten gehore is gebracht. In de Jozefkerk trad eerst het Rheini- I sches Jugendsinfonie-orchester op met ten vis, 30.000 kilogram tong en 600Ö stij- va" de sy™fonie D van vekabeljauwen. Bij de aanvoet warenHaydn; de ze£ende Ya.n de z<>ge. 380 kisten en 750 kleine kisten schelvis, I Synilbmeen. B 90 kisten en 1220 kleine kisten wijting, 800 symfonie, de laatste kisten gul en kabeljauw, 1900 kisten kool vis, 160 kisten haai, 200 kisten en 6901 kleine kisten haring, 140 kisten en 880 kleine kisten makreel, 1560 kisten schol, 50 kisten tarbot, 310 kisten en 50 kleine kisten varia. Haydn van zijn in totaal honderdenvier symfonieën, in 1795. Met de keuze van dit werk had de di rigent dr. Emil Platen zijn orkest voor een lang niet eenvoudige taak geplaatst. Haydns muziek is door haar transparan- Prijzen, per kg. in guldens: tarbot 5.20- Ite structuur en bijzonder kunstige door 5.60, grote tong 5.67-5.45, grootmiddel werkingen kwetsbaar. Het bereiken van tong 5.78-5.64, kleinmiddel tong 6.09-6.02. gaafheid van uitvoering is daarom een tong I 6 21-5.99, tong II 6.27-6.09. I der voornaamste eisen. Blijkens het exac- Per 125 kg.: grote kabeljauw 278-256,1 te spel, dat door het jeugdorkest zo ver middel kabeljauw 258-198, middel koolvis rassend werd gedemonstreerd, moet er 92-82, grote witte koolvis 154, grote leng onder Emil Platens kundige, muzikaal- 170. I instructieve leiding bij de voorbereiding Per tien stuks: grote kabeljauw 208-180, van de uitvoering nauwgezet aan het middel kabeljauw 110-76. verkrijgen van die gaafheid gewerkt Per hoop: vleet 210. zijn, ook voor waf de voorgeschreven Per 50 kg.: grote schelvis 81, middel dynamische schakeringen betrof. De schelvis 73, kleinmiddel schelvis 72-71, constructieve prestatie, waartoe de diri- schelvLs I 80-78, schelvis II 71-48, kabel- gent het orkest bracht, was inderdaad jauw I 75-68, kabeljauw II 75-70, kabel- bewonderenswaardig, maar zij zou niet jauw III 60-48, grote schol 65-55, scholl mogelijk geworden zijn zonder de be- 64-55, schol III 58-3A, schar 43-30, poon 30, haai 36-26, witte koolvis I 70, wijting 82-56, heek I 198, heek II 210, lom 52. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen bestond maandagmorgen uit: 30 kisten schelvis 60 kisten en 140 kleine kisten wijting, 270 kisten gul en kabeljauw, 320 kisten en 1080 kleine kisten haring, 50 kisten en 550 kleine kisten makreel, 400 kisten schol, 50 kisten varia en 26.000 kg. tong. Urk Vrijdag 29 mei werd in Urk door 43 vaartuigen aangevoerd (in kilogrammen) en geveild (in guldens): 79.124 tong, BEVERWIJK. In Galerie Boumans ,ri-31-6-26; 'a 2.98-5.58; 937 griet, exposeert Peter Bes uit Anna Paulowna provincie zal hij niet zo snel bekend wor- Zaterdag in IJmuiden aangekomen: Andalien, nmdat ri-in k-irncf niot Bremen; Tor Hollandia, Immingham; Zaan-1 ornaat Zijn Kunst met opvallend IS. stroom Felixtowe; Minora, Bransbuttel; Poly- de eerste voorwaarde voor bekendheid timi Andreadis, Monrovia, IJmuiden; Argo, I r, Teignemouth; John Hellenskov, Trapani, IJmui- Dat Wil niet Zeggen, dat Zijn etsen niet den; Dagfred, Rotterdam; Rijnstroom, Shore- aoed ziin Het is deneliilc mprh- nnnrt ham: Stefan J„ Hangö; Phidias, Bremen: Jan w J ls ae9elljK werK, VOOrt- Kahrs, Grüvon, Zaandam; Similarity, Delfzijl; I bouwend op een typisch Nederlandse zin Rolf Behrmann, Londen; Gooiland. Fortaleza: I Galata, Rotterdam; Davanger, Antwerpen, Vel- I het realistische. sen; Tillerman, Shoreham; Bemardus, Kongen; Tor Anglia, Gothenburg: Hondsbosch, Londen: I O Baron Cowdor, Peru; Kamerad, Neksö; Rose- I JSODCI B 6XBP6SS16 mary Everard, Antwerpen. 1 Zaterdag van IJmuiden vertrokken; Ceres, i t Antwerpen; Hollandia. Rochester; Zeus 2, Lon- "et realisme, iets anders dan natura- den, IJmuiden; Wakenitz, Liverpool; Ceres, Rot- lisme, laat uitslagen naar verschillende terdam, IJmuiden; Margaretha B„ Londen; ziiden toe Getemnerde hewetJinoen an Aegir. Great Yarmouth: Arrow, Newcastle; ~,J loe* Lretemperae Dewegingen, an- Triton. Londen; Dahomeykust, Hamburg; Thun-1 Y61"® zou men deze etsen expressionis- tank 6, Kristiansand; Tor Hollandia, Gothen- I tisch moeten noemen en dat zijn de mees burg; Casimir le Quelle, Patras; Fjordaas, Rot- te niet Soms tracht Peter Res in een terdam, IJmuiden; Neder Waal, Antwerpen; I Peter Bes m een Fiducia, Simonsvik, IJmuiden; Niedemehmen, I lijnen een flgUUT of landschap te Dublin; Bram, Dublin: Jean E„ Londen; Claus, I kenschetsen en dan blijkt hij een raak Londen, IJmuiden; Prins der Nederlanden, tekenaar te ziin of liovpr dan hontoort Southampton; Essex Shore, Continentaal Plat, I vGi „„tri "'kjum hanteert IJmuiden; Duivendrecht, Monrovia. I zijn naald sober en doeltreffend. On- Zondag in IJmuiden aangekomen: Erik Seyd I der meer doet hij dat in een serie „dro- Hamburg; Brinda, Duinkerken, IJmuiden; ee naalden" over het soldatenleden oolr Apricity, Arklow; Elbe Ore, Norfolk, IJmuiden; e nuet soiaatenleven, ook Allurity, Londen; Iisbeth Bue, Rauma, Bever- ln een Paar landschappen, die daardoor wijk; Gazelle, Boston, Zaandam; Karachi, Ant-I een zekere desolaatheid krijgen, die goed werpen; Nerlandia, Aarhus: Jans, Rouaan, Zaan- I is Bietrnffen dam; Kalioz, Stettin; Rubicon, Rotterdam; Kroonborg, Mantyluoto, Zaandam; Pandora, Lei- xoes, Zaandam; Birkenstein, Antwerpen; Dania, I In gemengde technieken laat hij zich Kopenhagen; Schwelburg, Norresundet, Bever- mppr paan en dan kan een hlad soms wijk; Wolthusen, Hamina; Gerda K.. Vargon; gaSri aan Kar? DJad soms Lea, Colchester; Bawean, Bremen; Barendsz, I z®If S Z.l] het Op een ingehouden Wijze Avonmouth; Venus, Bergen: Lady Sablna, Lon- I iets extatisch krijgen, bijvoorbeeld in den, Ambla, Gefle, Beverwijk, Tubo, Par; Re- I een aantal weerpaven van een pezin *OOT* gina, Le Havre; Kechra, Vestervik, Westzaan; aantal weergaven van een gezm voor Btadeiand, Vestervik. I een huis of in een straat. Dan is er dui- Zondag van IJmuiden vertrokken: Philetas, delijk iets aan de hand, dan krijgt zo'n Antwerpen; K^gSi fzigeestelijke achtergrond, die Bremen; Vikaren, Moss; Benny Skou, Le Havre; bet boven de som der portretten ver- Tillerman, Londen; Baden, Oslo; Alcetas, Ham- I heft, iets dreigends soms, iets drama burg; Steady, Dublin; Karavnos, Rio de Janeiro; I tisch een nndere keei- Allurity, Londen; Amstelstroom, Hull; Zaan-USCn anctere keer. stroom, Feiixtowe; Venus, Stavanger. Maandag in IJmuiden aangekomen: Gullfoss, Dat laatste bijvoorbeeld in groepen rond Hamburg; stavos. jacobstad; Kormoran isle, een maaltijd. Daarin blijkt een voor- ?am'; Bu^enia, i^nS1enLiVerPOOl: VoUne' Dagen" al* 'van Gogh's „Aardappeleters (Als treffei langrijke speeltechniek, waarover de or kestleden beschikten. Zonder deze gelukkige omstandigheid zou de vertolking van het tweede werk „Concertante Musik für Orchester", opus 10 van Boris Blacher, de in 1903 uit Bal tische ouders in China geboren Duitse componist, zeker niet zo voortreffelijk geslaagd zijn. Voor zover ik kon nagaan, was de uitvoering van Blachers avant gardirtisch geaarde, maar toch bij de be- staande muziektraditie aansluitend werk, de eerste in Kennemerland. De vertolking, waaraan ook enkele ko perblazers van Haarlems Jeugdorkest medewerkten, bracht een verrassende kennismaking met spannende muziek, waaraan het ostinate en het polymetri sche element een eigen karakter heeft gegeven. Zij bracht eveneens de kennis making met voortreffelijke capaciteiten van enkele houtblazers en met de sterke affiniteit van Dr. Platen tot Blachers zeer bewuste positieve klankentaai, waarop de akoestiek van de kerkruimte uitnemend afgestemd bleek. Na de pauze betrad Haarlems Jeugd orkest het podium. Onder leiding van zijn dirigent André Kaart zorgde het eerst voor de begeleiding van de aan voerster der violoncellen-groep Dieuwke Schreuder, die de vertolking van het Concert voor violoncel en orkest, opus 33 van Camille Saint-Saens op zich geno men had. Met fraaie, bezielde toon speelde zij de brede cantilènes, waaraan dit concert zo rijk is, en met grote virtuositeit, hel der en doorzichtig de wervelende tonen van de stuwing gevende gedeelten, de chromatische successie van „gebroken akkoorden en de fijn glanzende flageo letten. Haar succes was groot en daar mede ook dat van het begeleidende jeugdorkest. Voor de uitvoering van Frank Martins werk, een compositie, waarvoor dubbel strijkorkest wordt vereist, werd de mede werking nodig van drie solisten, te we ten de harpiste Rosetty Verwoerdt, de clavecinist Bob van Asperen en de pia nist Ed Spanjaard. is geen nadere aanduiding volgt, is het be- noÊ een rol mee te spelen. Eenzelfde ende schip van of naar Amsterdam gegaan.) zin voor het gedramatiseerd weergeven „Slager", een van de droge-naald- etsen van Peter Bes. van het „gewone leven" treft overi gens in meer bladen en dat is dan die typerend Nederlandse wijze van zien van af de middeleeuwen, tot nu toe. Het is inmiddels een kunst van het ge middelde geworden, waarbinnen Peter Bes niet bijzonder opvalt. HEIN STEEHOUWER dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Het orkest werd bij de begeleiding het vuur na aan de schenen gelegd, maar niettemin wend de indruk gegeven, dat het hier ging om de uitvoering van een belangwekkend werk, een indruk, die mede verkregen werd door het vaardige spel van de solisten. Deze „Petite Symphonie" moet ter verdere vervolmaking op het repertoire van Haarlems Jeugdorkest gehandhaafd worden, zoals dit ook gebeurd is met het Concert voor orkest van Hans Kox, waar mede nu aan het slot van het concert, een zeer prijzenswaardig uitvoeringsre sultaat werd bereikt. P. ZWAANSWIJK (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD Velsen-Noord kan van woensdagmiddag twee uur af zich weer opmaken om de jaarlijkse kermis van de afdeling Velsen-Noord van het Koningin Wilhelminafonds, in samenwer king met de kermisexploitant Koek, op de Breesaperhof te gaan bezoeken. Deze ker mis. die neer een lunapark is, zal tot en met zaterdagavond 6 juni, dus gedurende vier dagen, vermakelijkheid bieden aan jong en oud. Het KWF-bestuur heeft gemeend, on danks de teruglopende belangstelling voor het traditionele KWF-lunapark in Velsen- Noord, waarvoor overigens de baten geheel ten goede komen aan de kankerbestrijding, toch dit jaar opnieuw een dergelijk eve nement te organiseren. Echter is het aantal vermaaksdagen te ruggebracht van een volle week naar vier dagen. Toen het afdelingsbestuur vlak na de oorlog van het gemeentebestuur de toe stemming kreeg jaarlijks een lunapark te houden voor het Koningin Wilhelmina fonds, was de belangstelling zowel bij pu bliek als de kermisexploitanten zeer goed. De belangstelling werd echter jaarlijks minder, ook al wegens het feit dat de aan te wijzen standplaatsen vrijwel steeds buiten het centrum van Velsen-Noord moesten worden ingenomen. Daardoor ging ook het enthousiasme van de exploi tanten verloren. Na enkele jaren moest het afdelingsbestuur het besluit nemen de traditie te doorbreken en afzien van een voortzetting om op deze wijze de geldelijke steun aan het fonds, die al tijd zeer be hoorlijk was geweest, op peil te houden. De reactie van de inwoners van Velsen- Noord op dit besluit zorgde er echter voor dat het afdelingsbestuur hiervan terug kwam: „omdat er in dit gemeentedeel zo weinig werd gedaan voor vermaak en ont spanning". Dank zij de medewerking van een aan tal exploitanten kon enkele jaren geleden de traditie weer worden voortgezet. Maar na het eerste jaar, toen het bezoek groot was te noemen, liep het aldra weer achter uit, totdat vorig jaar, ondanks de slechte weersomstandigheden, een kleine opgang werd beleefd. Het is aan de sympathie van de standhouders te danken, dat zij met het doel voor ogen op hun wijze bij te dragen aan de geldelijke steun voor de landelijke kankerbestrijding, opnieuw bereid bleken naar Velsen-Noord te komen, maar dan voor korter tijd. Het is daarom, dat het afdelingsbestuur nu ook een dringend be roep wil doen om het lunapark van woens dagmiddag af tot zaterdagavond een be zoek te brengen. In totaal zullen dertien attracties het lunapark bezetten op de Breesaperhof, die zich hiervoor uitstekend leent en gelegen is midden in de buurtschap De Gilden. Voor de kleinste jeugd is er een kinder molen en voor ouderen de zweefmolen, auto-scooter, Deense hoogvaart en ver scheidene gokautomaten. Evenmin ontbre ken suiker- en nougatkraam. Elke dag is het lunapark open van twee uur tot 's avonds twaalf uur. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Het afgelopen weekend is er voor ongeveer vijfhonderd gulden aan bankbiljetten gestolen uit de schoon heidssalon Janmaat aan de Biillerlaan. Bij het onderzoek is gebleken, dat men het pand is binnengedrongen door inslui ping via een openstaande keukendeur. Uit de bureaus in drie salons werd het geld ontvreemd. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De politie van Haarlem heeft een 21-jarige inwoner van Beverwijk overgegeven aan de politie van Beverwijk, wegens het stelen van een auto. De poli tie in Haarlem heeft de man aangehouden op de Delftlaan, waarbij werd ontdekt dat hij in een gestolen auto reed. Hij had de wagen ontvreemd op de Beverwijkse Hof- landerweg, waar de auto niet afgesloten stond geparkeerd. De diverse wedstrijden hadden de vol gende resultaten: Dammen voor de jeugd Lagere school. 1. Leo Visser, 2. Peter Visser, 3. Bert de Haas; middelbaar on derwijs. 1. Wim Winter, 2. Huib Blomvliet, 3. Ton de Haas. Basketbal-heren Akrides (poule A)R.C. Amsterdam (poule B) 42-29; Jumpers-Zapad 38-27. HAARLEM. Eerste Christelijk Lyce um. Geslaagd voor het eindexamen gym nasium A: mej. M. Luijken en J. B* C. Groesbeek, Haarlem; mej. P. A. Heimig, Aerdenhout; mej J. B. G. van Lavieren, Overveen; mej M. D. de Leeuw, mej. M. A. Schuiten en R. J. Zuidema, Zandvoort; E Wiggers, Heemstede en G. B J. Mon- tagne, Lisse. Voor het emdexamen gymnasium B: mej. H. J. M. van Rij, J. C, Chr. Groesbeek en J. H. Marinus, Haarlem; H. W. Schneider, Aerdenhout en D. Hennink, Rijsenhout. Ned. Herv. Kerk: beroepen in Wilder- vank K. P. de Boer, kandidaat te Gronin gen. Beroepen m Zijpe-Noord mej. A. J. de Lagh, vicaris te Den Haag, die dit beroep heeft aangenomen. Beroepen in Sittard (toezegging) G. Verschragen te Den Haag. Beroepen in IJsselstein (toezegging) J. W. Zimmerman te Schiedam. Aangenomen naar Grijpskerke (toezegging) C Vermeu len, kandidaat te Amstelveen, die bedank te voor Oostwoud c.a. Aangenomen de be noeming tot bijstand in het pastoraat te 't Waal H. A. Jellema, a.s. emerituspredi kant te Giessen. Bedankt voor Wagenin- gen E. Bouman te Urk. Bedankt voor Vrouwenparochie—Oudebiltzijl (toezeg ging) H. Faas te Hemelum. Bedankt voor Boven-Hardinxveld en voor Dinteloord P. J. Bos te Ameide. Geref. Kerken: beroepen in Staphorst- Rouveen K. Kuiper, missionair predikant te Cascavel in Brazilië, thans woonachtig in Laren. Beroepen in Helpman-Oost J. J R. R. Baas te Beetsterzwaag. Beroepen in Kampen P. Postma te Zutphen Beroepen in Warffum B. Boelens te Amsterdam. Aan genomen naar Krimpen a.d. IJssel S. van der Veen te Rotterdam/Delfshaven en zijn echtgenote, kandidate M. J. van der Veen- Schenkeveld (bijzondere opdracht) Bedankt voor Winterswijk G. Gommer te Buiten post. Oud Ger. Gem. in Nederland: aangeno men naar Kampen (als lerend ouderling) de heer J. Schenkelshoek te Hendrik Ido Ambacht, die bedankte voor Loenen a.d. Vecht, Utrecht en Werkendam. Dames, Hoofddorp—R.C. Amsterdam 23-23; WindmillsJumpers 16-9. Kaatsen 1. S. Boonstra, Zaandam; P. Andringa, Amsterdam; J. Dijkstra, Zaandam; 2. A. Zuiderhof, Den Helder; A. Huisman, Den Helder; C. Halbersma, Zaandam; 3. S. Sietsma, Beverwijk; R. Bos, Den Helder; L. Keizer, Den Helder. Tennis Op de tennisbaan „Brederode" in Sant poort werd zaterdagmiddag ook de fina le gehouden voor de jeugdkampioen schappen voor Velsen, met als uitslagen: groep A.: Caroline Huisman-Marjos van Frayenhove 8-6, 6-2; Martin Brouwer- Frank de Jager 6-3, 6-4; groep B.: Paula Rens-Inge Rozemeyer 6-0, 6-2; Erik Holtz- Dirk Wiersma 6-3, 6-1. De prijzen, bestaande uit fraaie bekers werden uitgereikt door de heer H. Pot- harst. secretaris-penningmeester Van „Brederode", die van deze gelegenheid gaarne gebruik heeft gemaakt de Velser Sportstichting zijn erkentelijkheid te be tuigen voor het organiseren van een der gelijk evenement, waarbij hij hoopte dat het toernooi in de toekomst weer eens zal worden herhaald. Roeien De sportweek werd zondagmorgen voortgezet met onderlinge roeiwedstrij- strijden op het Noordzeekanaal van de roeiwereniging „De Stem." Hierbij was ook voor de jongsten. die in de speciaal voor hen bestemde skiffjes oefenen, een plaats in het programma ingeruimd. Hun opdracht luidde het maken van een sla lom tussen vier in een rij liggende boeien, zonder deze met de boot te raken, beslo ten met een korte spurt. Bij de jongens werden Jacques Wijker en Frank Simon de eerste en tweede, terwijl bij de meis jes Charlotte Sanders de eerste plaats veroverde. De uitslagen van de andere wedstrij den over 500 m. waren; junioren meis jes, C2-sculling, mejuffrouw W. Veen en mejuffrouw M. van Beusekom, met me vrouw W. Veen-van Noort als stuur- vrouw; junioren jongens, C2-sculling, H. G. Veen en J. F. Kraan, met C. Voort man als stuurman; heren senioren, C2- oars, J. M. van der Poel en H. R. Bol land met mejuffrouw J. Brakenhoff al* stuurvrouw; junioren, mixed, C2-sculling mejuffrouw W. Veen en H. G. Veen, met C. Voortman als stuurman; senioren,mixes, C2-sculling, mevrouw M. E. Bolland- Koudenburg en T. N. Bolland, met J. J. Dutry van Haeften als stuurman; senio ren, heren, skiff, T. L. Bolland. Basketbal Het basketbaltoernooi in de sporthal leverde de volgende winnende ploegen op: heren A: 1. White Stars, Haarlem, 2. Exercitia, IJmuiden; heren B; 1. Sea- devils, 2. R. C. Beverwijk; dames A; 1. White^ Stars, Haarlem, 2. Juventus, Schiedam. Softbal De op het hoofdveld van het sportpark „Schoonenberg" gespeelde softbalwed- strijd tussen De Pino's uit Velsen en Ac tief uit Bussum, leverde voor de Velse- naren een 13-8 overwinning op. Judo De sporthal werd zondagavond in be slag genomen door de judo vereniging Dschen Dui uit Velsen voor demonstra ties, waar zich nog drie andere sport scholen voor hadden gemeld. De uitslag hiervan was 1. Grean-Lin, uit Den Haag 2. Philips, uit Amsterdam; 3. Sport school Boersma, uit Amersfoort; 4. Dschen-Dui, uit Velsen. Finale Deze sportweek zal woensdag 3 juni op het Velsenterrein in Driehuis worden be sloten met de finale om het voetbal kampioenschap van Velsen. De wedstrij den beginnen om 19 uur, met als finalis ten voor de eerste en tweede plaats Vel sen en SVIJ en voor de derde en vierde plaats IJmuiden en Terrasvogels. Loco- burgemeester H. de Boer heeft toegezegd het stadhuis tijdens het tellen der stern- gen even te zullen verlaten, om de sport week omstreeks negen uur officieel te be sluiten. U hooft gooit postzegel te plekken. Dat doen eri| voor u. Ondergetekende wenst een proefabonnement van 3 weken voor t 1.13 op ABC. NAAM: ADRESi WOONPLAATS t Deze aanbieding geldt niet voor abonnooa van onzo bladen.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 7