Schrijvers beginnen volgend jaar hun eigen uitgeverij „Ruzie met de uitgevers is nergens voor nodig \}c^.dzam A rodier PARIS? TONEELPRIJS VOOR CHRISTINE EWERT I in-t-kuipie. „Acht lezingen" van dr. L. M. va over literatuur en taalgebruik n Dis DOEL: ZO HOOG MOGELIJKE ROYALTY'S Italiaanse cultus rond Mussolini Theo cTOr voor Theater-actrice vvajaïré Oistrakh mag niet medewerken aan Menuhin-festival MODENIEUWS TV vanavond Aandacht voor „Zebedeus" Credo Radio woensdag TV dinsdag TV woensdag DINSDAG 2 JUNI 1970 11 (Van onze correspondent) VELP „De uitgevers hebben tegen de schrijvers (zonder wie ze niet kunnen) gezegd: „Zoek het zelf maar uit. Dat doen we dan bij dezen". Dat zegt de 26-jarige Velpse schrijver Johan Fredrik naar aanleiding van het plan van de Vereniging Van Letterkundigen (VVL) om zelf een uitgeverij op te richten. Vorig jaar september kwam dit plan bij de dichter Maurits Mok uit Amstelveen en bij de schrijver Max Nord uit Amsterdam op. Zij vroegen Johan Fredrik zich bij hen te voegen voor de uitwerking van het plan. De Velpse schrijver heeft zelf namelijk bij een uitgeverij gewerkt, is in het bezit van een uitgeversdiploma en kan daarmee erkenning als uit gever krijgen. k Grote Houtstraat 26-30 Haarlem Theodorakis wil concerten in Roemenië geven Start volgend jaar Nog geen reactie Plannen 2s J '3 33 5 (Van onze correspondent) ARNHEM Christine Ewert, se dert 1967 als actrice verbonden aan toneelgroep Theater, kreeg vanmid dag uit handen van Elise Hoomans de „Theo d'Or", uitgeloofd door de Ver eniging van Schouwburgdirecteuren en Concertdirecties. Zij kreeg deze onderscheiding voor haar rol van Grusche in „De Kaukasische Krijt- kring" van Bertolt Brecht. Christine heeft bij de uitreiking verstek moeten laten gaan omdat zij gecommitteerde is bij de eindexamens van de Arn hemse toneelschool. ANTI-ISRAELISCHE SOVJET-CENSUUR 99 Het plan is drie maanden geleden bij het bestuur van de WL ingediend. Het is echter pas vorige week zaterdag in vergadering aan de leden voorgelegd om dat er in de tussentijd geen vergaderin gen zijn geweest. Vorige week zaterdag werd er wèl vergaderd, n.l. over het stopzetten van de onderhandelingen van de Koninklijke Nederlandse Uitgevers Bond met de WL. Deze onderhandelin gen gingen over het door alle uitgevers te gebruiken standaardcontract met een minimumroyality-regeling, een voor stel van de WL. De onderhandelingen werden door de uitgevers afgebroken omdat de KNUB niet alle leden kon dwingen het stan daardcontract te gebruiken. Vorige week zaterdag werd dit bekendgemaakt. De schrijvers gingen onmiddellijk vergade ren en het plan van Mok, Nord en Fre drik werd aan de leden voorgelegd. De zen waren zeer enthousiast en namen het met algemene stemmen aan. Het doel van de VVL-uitgeverij is een zo hoog mogelijke royality uit te keren, met handhaving van het standaardcontract, Het percentage voor gebonden boeken wordt 15 procent. Dit was eerst 10 pro cent. Voor pockets wordt het percenta ge 10 procent tegen 5 procent vroeger en voor vertalingen 12,5 procent, waar voor helemaal geen regeling bestond. Het is de bedoeling een stichting in het leven te roepen binnen de WL. 't Bestuur van de uitgeverij moet nauw verbonden zijn met de WL. Omdat de uitgeverij van en voor auteurs zal zijn moet de VVL er veel in te zeggen hebben. „Het plan is absoluut uitvoerbaar", aldus Jo han Fredrik, „en we kunnen ook tot die percentage-regeling komen. De uitgeve rij is ervoor bedoeld om tot een betere honorering van auteurs te komen. Het is niet onze bedoeling ruzie te maken met ADVERTENTIE Grote collectie tunique blouses voor de vakantie. Maten 38 t.m. 46. Prijs 46,49,75 en 54,50 ROME. De Griekse componist en politicus Mikis Theodorakis, die in Rome een behandeling tegen tuberculose heeft ondergaan, heeft maandag meegedeeld, dat hij van plan is de volgende maand een serie concerten in Roemenië te geven om -de slachtoffers van de overstromings ramp te helpen. Theodorakis heeft de Roe meense president en partijleider Ceauses- cu om toestemming voor deze concerten gevraagd .waarvan de opbrengst volledig ten goede zal komen van de slachtoffers van de ramp. ADVERTENTIE Verwen uw man eens Bij Vogelzang op de 1e etage „Rodier voor mannen". Haal voor zijn vakantie ook nog even een leuk dingetje. GR. HOUTSTRAAT HAARLEM de uitgevers. Dat is nergens voor nodig". De WL-uitgeverij zal met dezelfde maatstaven werken als alle andere uit geverijen. Als een manuscript niet goed genoeg gevonden wordt, zal het afge wezen worden. „Het wordt natuurlijk een literaire uitgeverij: proza, poëzie en es says. Debutanten krijgen betere kansen bij ons", aldus Johan Fredrik. Sommige schrijvers zullen zich niet meteen aan de VVL-uitgeverij kunnen binden omdat ze nog contractueel gebon den zijn aan andere uitgeverijen. Johan Fredrik noemt hierbij namen als Wolkers en Carmiggelt. „De VVL-uitgeverij gaat ook naar andere wegen zoeken dan al leen maar de boekhandels voor de ver spreiding van de boeken", vertelt de Velpse schijver verder. Ook zal markt onderzoek worden gepleegd. Bij de uit werking van het plan door de drie schrij vers is gebleken dat het financiëel haal baar is: „Het is b.v. mogelijk voor te stellen dat alle leden van de VVL, die aan de uitgeverij willen meedoen hon derd gulden betalen. En we hebben 609 leden De schrijvers zullen waarschijnlijk vol gend jaar met de uitgeverij beginnen. Er zullen dan tien a vijftien boeken worden gebracht. Voor die eerste reeks uitgaven wordt gedacht aan vertalingen van vrije auteurs, waarvoor geen rechten meer be taald hoeven te worden. Eerst zullen er echter commissies worden ingesteld, die de redactionele, de juridische en de fi nanciële kant van het oprichten ervan en uitgeverij gaan bekijken. Vooral waar het de juridische en financiële aspecten betreft zullen er waarschijnlijk moeilijk heden overwonnen moeten worden. Johan Fredrik: „Zodra we winst gaan maken is die in eerste instantie bestemd voor het verhogen van de percentages van de schrijvers. In tweede instantie gaat de winst in gedeelten naar de ver schillende fondsen van de VVL. En in derde instantie wordt er in eigen bedrijf geïnvesteerd. Dit is de juiste volgorde". Het is nu afwachten wat de uitgevers gaan doen. Johan Fredrik (sinds twee jaar lid van de WL): „Ze zullen zich nu in zekere zin wel bedreigd voelen, al is dat niet onze bedoeling. Juist door dit voorstel komen ze misschien bij elkaar en besluiten ze het standaardcontract door te voeren. We hebben tot nu toe geen enkele reactie van ze gehoord". Wat doet de VVL als het standaardcon tract doorgevoerd wordt? „Dan kunnen we weer gaan praten. Maar we stappen natuurlijk niet van ons plan af. Het is de vraag, of de uitgevers die 15 procent willen geven. Je komt dan n.l. aan hun portemonnee". De VVL-uitgeverij zal de elementaire kosten zo laag mogelijk houden. „We kun nen met goedkope drukprocedés' werken en desnoods zetten we de schrijvers zelf achter de machine om hun manuscrip ten over te tikken", aldus de heer Fre drik. „Als die elementaire kosten zo laag gehouden worden kan daaruit de auteur gefinancierd worden. Het kan een gigan tische uitgeverij worden. We denken er aan om een krant te gaan uitgeven an periodieken, b.v. in combinatie met het WL-orgaan. Verder nog litteraire tijd schriften. Nederland 1. Ook vanavond weer een verhaaltje voor het slapen gaan van Pipo. Daarna het nieuws en de lachserie Geen zeee te hoog. Half acht is het tijd voor Verslag op dinsdag. Dan het nieuws en aansluitend daar aan de Andy Williamsshow. Andy zingt en ontvangt een fiks aantal gas ten, onder wie zijn vrouw Claudine Longet met wie hij een paar duetjes zingt. De popgroep First Edition en de bekende cowboy zanger Johnny Cash zijn de bekendste gasten. John ny Cash zingt onder meer zijn beken de A boy named Sue, dat hij speciaal voor het optreden in de San Quentin- gevangenis schreef. Dat optreden komt later in de week voor de AVRO. Veertig minuten duikt de KRO ver volgens nog eens terug in het oorlogs verleden en wel met een Italiaanse documentaire getiteld Mussolini amo- re mio. Hierin wordt de cultus rond de duce in Italië aan den volke vertoond. Mussolini werd in april 1945 doodge schoten door Italiaanse partisanen. maar hij is nog niet uit de herinne ring van vele Italiaanse neo-fascisten verdwenen. Hoe men over hem dacht en nu nog over hem denkt dus. Een paar minuutjes voor de actie Harten Vijf alvorens we verhuizen naar Vlaanderen, waar de 4e afleve ring van Wij Heren van Zichem van daan komt. Aansluitend aan het laat ste nieuws d.w.z. om elf uur een over schakeling naar Mexico, waar het Engelse elftal uitkomt tegen Roeme nië. De wedstrijd duurt tot tien voor een Nederland Z De NOS is in actie tot half acht. Ze vult die tijd met een Pi- po-verhaaltje, het journaal, de ru briek Den Haag vandaag gelicht uit het vroegere Scala en een voor uitblik op het Holland Festival met voorbeschouwingen over de evene menten en de artiesten. De AVRO neemt de dienst over om half acht en brengt om te beginnen een natuurfilm. Uit Aubudon Wild Life Theatre de aflevering Avontuur in het hooge noorden. Ed Jones en zijn gezin brengen de zomermaanden door in het barre noorden van Cana da. Ze leggen daar het leven in de natuur vast op de film. Aansluitend aan het tweede journaal de wekelijk se dubbele aflevering van Peyton Place. Zoals iedere dinsdagavond is het schema ook nu weer aardig vast. Al vorens Wibo van der Linde met zijn Televizier de aandacht vraagt krijgen we 50 minuten Tom Jones te verwer ken. Natuurlijk zingt hij zelf met vuur de nodige verzen, maar bovendien ontvangt hij enkele gasten, die er mo gen zijn, zoals bijvoorbeeld Ester Ofa- rim, de popgroep Hermans Hermits, de clown Henry Gibson, de zangeres Cleo Laine en niet te vergeten het zangduo Sonny and Cher. Er staan vele bekende nummers op het pro gramma. Na net laatste nieuws wordt het dinsdagavondprogramma beslo ten met de 13e les uit de Teleaccur- sus Ruimtelijke Ordening. CHRISTINE EWERT iWpr Het is voor de derde maal, dat een lid van Theater de prijs krijgt toegekend. Twee jaar geleden was het Peter van der Linden voor zijn rol in „Vanavond improviseren wij" en vorig jaar Hans Tiemeyer voor zijn vertolking van „Fal- staff". Is Christine Ewert gelukkig, nu zij de prijs heeft gekregen? „Ja, het is natuurlijk fijn als blijkt dat je werk overkomt. Niemand speelt ecb ter met het idee in zijn achterhoofd dat er wel eens een prijs uit zou kunnen rol len. Voor mij ligt de waarde in het werk zelf besloten. Ieder mens moet trachten zichzelf zoveel mogelijk te vinden in wat hij doet. Wat je ook doet, het moet met aandacht en volledige inzet gebeuren. Daarin kan je jezelf zijn. Daarbij is het in feite niet zo erg belangrijk wat ande ren zeggen, hoogstens wie het zegt. We leven in een tijd die erg verwarrend is en daarom is het wel eens moeilijk voor je zelf uit te maken of je iets goed doet of niet". Welke van de twee grote rollen die u dit seizoen speelde heeft de voorkeur ge had, Cressida of Grusche? „Hoewel ik meer van Shakespeare houd dan van Brecht, had ik misschien met Grusche de meeste affiniteit. Zij is rechtlijnig en reageert heel direct op al le situaties. Ik geloof voor mijzelf ook erg in die directe manier van reageren al kan dat helaas niet altijd in het dage lijkse leven. Over Cressida heb ik echt na moeten denken voordat er een zekere vorm ontstond, bij Grusche was dat veel minder het geval en ben ik eigenlijk zo in de situatie gestapt waarin zij ver keert". Voor een jonge actrice bent u, nu u bij Theater het vierde seizoen ingaat erg standvastig. Hoe komt dat? „Primair is het bijzonder fijn werken bij Theater. Dat zit hem heus niet alleen in de toewijzing van goede rollen maar wel in het feit dat je door niet steeds van hier naar daar te wisselen naar een be paald niveau en een eigen stijl toe kan werken. Door lang met elkaar op te trek ken in het werk komt er beter onderling begrip en dat heeft toch ook zijn goede uitwerking op de voorstellingen die wij geven. Overigens heb ik nooit zulke con crete wensen wat betreft mijn rollen. Bepalend is of een stuk goed geschreven is. Als ik dan toch iets zou wensen is het dat er meer muziek en beweging in ge bracht worden. Daar houd ik erg van" ADVERTENTIE I »V-V DR. L. M. VAN DIS, die als rector van het Coomhertlyceum jarenlang een bekende en beminde figuur in Haarlem is geweest en nog altijd ster ke banden met de stad onderhoudt, heeft tijdens zijn nu beëindigde loop baan bij het onderwijs heel wat ver gaderingen, congressen en andere bij eenkomsten moeten toespreken. Uit die vele redevoeringen heeft hij er on langs enige gekozen die niet sterk aan de tijd of aan een bepaalde kring van toehoorders gebonden waren; onder de nuchtere titel „Acht lezingen" zijn ze verschenen bij de Educatieve Uitgeve rij van J. M. Meulenhoff te Amster dam. De inhoud is echter veel minder nuchter dan die titel doet vermoeden, want Van Dis is een hartstochtelijk neerlandicus die met warmte over de meest uiteenlopende aspecten van zijn studievak kan spreken en enorme be lezenheid aan rijke ervaring paart. Zijn veelzijdigheid, binnen de perken van dat studievak, blijkt al dadelijk daar uit dat hij met evenveel kennis van zaken het middelnederlandse dieren epos „Van den vos Reinaerde" behan delt als het nog bijna moderne boek van Jacobus van Looy. „De wonderlij ke avonturen van Zebedeus", en dat ook zijn lezingen over het moedertaal onderwijs op de Nederlandse scholen een veelheid van varianten laten zien. De oudste van de hier gebundelde lezingen is die over Van Looy, gehou den in 1952, en het is merkwaardig dat veel daarvan in de achttien jaar die sindsdien zijn verlopen, verre van te zijn verouderd eerder actueler is geworden. De „Zebedeus" is nog altijd een „moeilijk", voor velen onbegrijpe lijk boek, in menig opzicht zo sterk aan het laat-negentiende-eeuwse gees telijke (en vooral litteraire) klimaat gebonden dat het iets van een curiosi teit krijgt. Maar daarnaast bevat het boek toch ook waarden die de huidige generatie, die niet meer zo vreemd staat tegenover de schijnbaar-chaoti sche vormgeving, de woord-extase en de verbeeldingsroes in de litteratuur, gemakkelijker zal kunnen verwerken en aanvaarden dan de generatie voor haar. Daarom zou het commentaar van Van Dis er juist in deze tijd toe kunnen bijdragen, de aandacht van nieuwe lezers op Van Looy's „Zebe deus" te vestigen. Even lezenswaardig is het antwoord dat Van Dis geeft op de door hemzelf gestelde vraag: „Realisme in de Rei- naert, maar welk realisme?" Als ge boren Zeeuws-Vlaming had Van Dis wellicht een pleidooi kunnen houden voor de localisering van het dieren epos in bepaalde plaatsen van Zeeuws- Vlaanderen; maar hij doet juist het tegendeel: hij bestrijdt zulke localise- ringen, evenzeer als de „biologische" commentaren op de dierenkarakters,, omdat zij afleiden van de werkelijke, meer spirituele bedoelingen van de middeleeuwse dichter. De overige stukken in deze bundel zijn niet van litteraire maar van edu catieve aard; ze gaan, zoals gezegd, voornamelijk over taalonderwijs Maar ook daaruit spreekt de grote liefde van Van Dis voor de taal, niet als dor verplicht leervak maar als springlevend en bezielend cultuurele ment. „Ons allen gaat het zuiver ge bruik van het Nederlands ter harte. Omdat onze moedertaal ons lief is. Ook omdat wij beseffen dat de beheer sing van de moedertaal van belang is voor ons deelnemen aan de cultuur van onze tijd". Dat is het credo van Van Dis. S. K. kennismaking Wajang blijft ook gewoon verkrijgbaar in het bekende gouden pakje. Altijd smeerbaar, ook zo uit de koelkast. (Van onze correspondent) PARIJS. De Sovjet-regering heeft haar wereldberoemde onderdaan, de vio list David Oistrakh, verboden zijn me dewerking te verlenen aan het Zwitserse muziekfestival van Gstaad, waartoe zijn even vermaarde kunstbroeder Yehudi Menuhin hem voor dit seizoen had uitge nodigd. Het verbod van de Russische regering wordt gemotiveerd door de beschuldi ging aan het adres van Menuhin dat hij een vriend der „Israëlische agressoren" zou zijn. Pikant aan deze jammerlijke censuur op de vrijheid van een groot kunstenaar is dat Oistrakh net als Me nuhin tot het joodse ras behoort. De be schuldiging aan het adres van Menu- hin's partijdigheid is bovendien geheel uit de lucht gegrepen. De grote Ameri kaanse violist heeft alle baten van een concert-tournee door Israel in 1968 be steed aan de wederopbouw van Arabi sche scholen en woningen die in de zes daagse oorlog door de Israëliërs waren verwoest. Naast zijn internationale carrière als violist en dirigent vindt Menuhin inder daad ook nog tijd de artistieke leiding over het festival van Gstaad te voeren en bovendien de Internationale Raad der Muziek van de UNESCO te presideren. De Internationale Raad voor de Mu ziek zou in beginsel zijn volgend congres in 1971 in Moskou houden. In de hoop de Russische regering alsnog op de dwalin gen haars weegs terug te kunnen doen keren, heeft Menuhin, uit naam van de UNESCO-raad, Moskou nu bericht dat voor het congres een andere stad zal worden gekozen, tenzij het verbod voor Oistrakh nog wordt ingetrokken. Tot dus ver is Moskou Menuhin het antwoord echter schuldig gebleven. HILVERSUM I. 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymnastiek. 7.23 Stereo: Lichte gramm. muz. (7.33 Van de voorpagina). 7.54 Deze dag. 8.00 Nws. 8.11 Actualiteiten. 8.22 Ste reo: Lichte gramm. muz. (8.35 Praat je. 9.05 Uit eigen huis). 9.35 Water standen. 9.40 Schoolradio. 10.00 Lichte gramm. muz. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Nws. 11.03 Voor de vrouw. 12.00 Stereo: Licht muz. programm. 12.54 Voor het platteland. 13.00 Gesproken portret. 14.00 Stereo: Operettemuziek. 14.50 Stereo: Klassiek strijkkwartet. 15.15 Moderne muz. 16.00 Nws. 16.03 Stereo: Nederl. chansons. 16.20 Muzi kale lezing. 16.50 Moderne kamermuz. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nws. 18.11 Actualiteiten. 18.20 Uitz. D'66. 18.30 Stereo: Klink Klaar. 19.30 Nws. 19.35 Buitenl. weekoverzicht. 19.45 Stereo: Licht muz. programm. 20.10 Stereo: Tango-Rumba. 20.40 Muz. 20.50 Amu- sementsmuz. 21.25 Het groene eiland. 21.50 Muz. 22.00 Praten met Mies. 22.30 Nws. 22.38 Mededelingen. 22.43 Muz. 23.10 Jazz Magazine. 23.45 Muz. 23.55 Nws. HILVERSUM II. 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Klass. muz. (7.25 Horen en zien; 7.30 Nws; 7.32 Hier en nu. 8.00 Nws. 8.11 Luister uit(8.30 Nws; 9.00 Gymnastiek). 9.30 Voor de kleuters. 9.45 Stereo: Amusementsmuz. 10.45 Voor de huisvrouw. 11.00 Nws. 11.03 Actualiteiten. 11.55 Mededelingen. 12.00 Stereo: Gevarieerd programma. (12.22 Wij van het land; 12.26 Mede delingen land- en tuinbouw; 12.30 Nws; 12.41 Actualiteiten; 13.00 Raden maar.14.10 Stereo: Moderne muz. 15.00 In 't zilver. 16.00 Nws. 16.03 Voor de jeugd. 17.00 Stereo: Twien-Popradio. 17.50 Overheidsvoorl. 18.00 Westernrubriek. 18.30 Nws. 18.4l Hier en nu. 19.00 Gemeenteraadsver kiezingen. Hierin om 22.30 en om 23.55 Nws. HILVERSUM III. 9.00 Nws. 9.02 Lichte muz. 10.00 Nws. 10.03 Mengelmuze. 11.00 Nws. 11.03 Gospelsound. 12.00 Nws. 12.03 Platenprogramma. (13.00 Nws. 13.03 Radiojournaal). 14.00 Nws. 14.03 Gim mick. 15.00 Nws. 15.03 Arbeidsvitami nen. 16.00 Nws. 16.03 Licht platenpro gramma (17.00 Nws. 17.02 Radiojour naal). 18.00 Einde. BRUSSEL 324 M. 12.00 Nws. 12.03 Muziekprogramma. (12.40 SOS-berichten schippers). 12.55 Persoverzicht. 13.00 Nws, SOS-berich ten voor schippers. 13.20 Tafelmuziek. 14.00 Nws. 14.03 Balletmuziek. 14.30 Waarom wij niet? (Tussen 14.50 en 15.45 Reportages Ronde van Italië). 14.50 Wedstrijd radioschoolkoor. (15.00 Nws). 15.15 Voor de kinderen. 16.00 Nws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Folk loristische muziek. 16.30 Radioschool koor. 17.00 Nws. 17.15 Jazzmuz. 18.00 Nws. 18.03 Popmuz. 18.20 Lekenmo- raal en filosofie. 18.50 Sport. Nederland 1 18.45 NOS: Pipo de clown. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 KRO: Geen zee te hoog. 19.30 Verslag op dinsdag. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 KRO: The Andy Williams Show 21.10 Mussolini. 21.50 Aktie Harten-5. 21.53 Wij, Heren van Zichem. 22.55 NOS: Journaal. 23.00 Wereldkampioensch. Voetbal Mexico. Nederland II 18.45 NOS: Pipo de Clown. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: JoumaaL 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Den Haag vandaag. 19.09 Voorbeschouwing en achter grondinformatie Holland Festival '70. 19.30 AVRO: Het wonder der Natuur. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 AVRO: Peyton Place. 21.10 Dit is Tom Jones. 22.00 AVRO's Televizier. 22.50 NOS: Journaal. 22.55 TELEAC- Ruimtelijke Ordening Nederland I 10.45 NOS-NOT: Schooltelevisie. 17.00 KRO: Gedeeltelijk in kleur. 18.00 NOS: Wereldkampioensch. Voetbal Mexico. 18.45 Pipo de Clown. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Gemeenteraadsverkie zingen 1970. 19.30 IKOR-CVK-RKK: Kenmerk. 19.55 Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 NOS: Gemeenteraadsverkie zingen 1970. 22.30 Journaal. 22.35 Gemeenteraadsverkiezingen. Nederland II 18.45 NOS: Pipo de Clown. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 KRO: MIK. 19.52 Aktie Harten-5. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 KRO: De man die zijn gedach ten tot leven kon brengen. 21.50 Zelf Doen. 22.30 HIRO: Aktie. 22.40 HIRO-Magazine. 22.50 NOS: Journaal. 22.55 Wereldkampioensch. Voetbal Mexico. 23.45 Uitslagen gemeenteraads- kiezingen. "nmnrofynnnnnmuLwiHj u

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 11