Nieuw overleg tussen verenigingen en voetbalbond wierp snel resultaten af KNVB WIL CLUBS BETALEN VOOR MEDEWERKING AAN ORANJE-TEAM PONTIAC Nicols-pitcher Herman Beidschat: Wij maken show zonder daarbij de tegenstander te kwetsen J 1 TERRASVOGELS-HAARLEM NICOLS HAARLEM HICOLS-TERRASVOmS Weinig succes voor Vultink om Europese 47/2 titelstrijd Zandegu snel in de Giro B-elftallen Schelling in Zwanenburg winnaar Harings won ronde van m. Nederland «£5 m Wagtmans viel uit in Midi Libre Sporttoto 46 blije gezichten, fijne horloges van f59,50 tot f 900,- P0NTIAC TIJD JUISTE TIJD I 't wordt tijd, dat u er óók een draagt Voetbal op hóóg niveau c DONDERDAG 4 JUNI 1970 PIM MULIER HONKBALSTADION Huursom Interlands DOOR DICK BRUYNESTEYN C H R I S R A C K POÊPHÖ WELWEE-..T toDeeATso LOP&O MET OW2Ê CP- ADVERTENTIE Vrijdag a.s. aanvang 20.00 uur: LICHTWEDSTRIJD dag a.s aanvang 15.00 uur: Toegangsprijzen: Volwassenen 1,75; jeugd t e.m. 15 jaar 1, (Var. onze sportredactie) ZEIST Als het bestuur Betaald Voetbal van het hoofdbestuur van de KNVB zijn zin krijgt dan zal de voet balbond de clubs in het vervolg be talen als zij spelers afstaan aan het Nederlands elftal. Deze van de zijde van de bond verrassende stap werd gistermiddag gezet door de voorzitter van het bestuur Betaald Voetbal Jos Coler. Hij vertelde het de leiders en de trainers van de zeven clubs (ADO, Ajax, Feijenoord, Go Ahead, Sparta, PSV en FC Twente), die door de KNVB te Zeist waren uitgenodigd om te komen praten over de toekomst van het nationale elftal. LIDO Dl JESOLO De Italiaan Di- no Zandegu heeft gisteren de 16e etappe van de ronde van Italië, Mirandola-Lido di Jesolo (195 kilometer) gewonnen. Tweede was de Belg Reybroeck en derde de Italiaan Basso. Merckx behoudt de ro se leiderstrui. De Belg Dierickx was gisteren de snel ste in de eerste etappe van de „Midi Li bre". Hij legde de 184 km van Montpel- lier naar Nimes af in 4 uur 46 minuten en 22 seconden. De Belg versloeg in de eindsprint de Italiaan Boifava en de En gelsman Hoban. Tijdens deze etappe deed zich een ern stig ongeluk voor. Bij de afdaling kwa men Besnard en Cadiou ten val. Besnard liep daarbij een schedelbasisfractuur op. Volgens de doktoren bestaat er geen on middellijk levensgevaar. Cadiou kwam er van af met schaafwonden en een ge blesseerde heup. Rini Wagtmans staakte de strijd. Hij had last van een blessure. Duyker was de beste Nederlander (ze vende) in de etappe van gisteren in de ronde van Engeland. De overige Neder landers: De Koning z.t., 19. Westrus 5.09.46, 21. Nieuwkamp z.t., 26. Delnoy z.t. 41. Tabak 5.09.48. De klassering van de Nederlanders in de algemene rangschikking is: 3. De Ko ning 42 uur 20 minuten 46 seconden, 5. Tabak 42.22.48, 10. Westrus 42.25.40, 20. Delnoy 42.32.12, 33. Duyker 42.39.36, 52. Nieuwkamp 43.12.08. De Oostenrijker Humenberger bracht de vijfde etappe van de ronde van Oos tenrijk voor amateurs op zijn naam. Hij legde de afstand Villach naar Mittersill (194 kilometer) af in 6 uur 6 minuten en 35 seconden. De Oostenrijker Mittereg- ger werd tweede. Hij was, na als eerste over de Groszglockner te zijn gekomen, samen met Humenberger meer dan twee minuten uitgelopen op het peloton. Oos terhof was als beste Nederlander achtste op 23 seconden. Schürr was in dezelfde tijd elfde. In het algemeen klassement is Oosterhof elfde op vier minuten achter stand. De gele trui werd woensdag ver overd door de Oostenrijker Denk. De afgevaardigden van de verenigin gen, die in het verleden meerdere malen hadden gevraagd om een dergelijke geste van de KNVB waren zeer tevreden. Dat waren zij ook over de nieuwe wijze van overleg, die de KNVB gistermiddag in voerde. De huursom, die de KNVB de clubs wil betalen (de hoogte daarvan moet overigens nog worden vastgesteld), was niet het enige nieuws, dat gistermiddag loskwam in Zeist. Het nieuwe patroon van de centrale trainingen werd namelijk ook vrij gege ven evenals de data, waarop het Neder lands elftal in het komende seizoen waar schijnlijk zijn interlands zal snelen en het feit dat de clubs en de KNVB beslo ten hebben meer inhoud te geven aan het Nederlandse bekerprogramma door middel van vaste wedstrijddata. De plannen van Fahdronc werden door de verenigingen, die het komende sei zoen overbelast zijn onder andere door bekerprogramma's, met instemming be groet. De bondscoach had namelijk ook onderkend dat er in het seizoen 1970 1971 veel van de clubs en in het bijzonder van de spelers gevraagd zal worden. Hij stelde daarom voor enkele dagen terrein te gaan verkennen bij de clubs, om de spelers beter te leren kennen. Hij had daarover al overeenstemming bereikt met de diverse clubtrsiners. Ook met Michels, die in Mexico zit en met Linder die on vakantie is in Duitsland. Innlaats van de drie. vier centrale trai ningen, die Kessler nodig dacht te heb ben om het Nederlands elftal voor te be reiden op zijn taak, wil Fahdronc zich nu beperken tot één trainingskamp van ongeveer één week voor elke interland. Het bekerprogramma in Nederland zal beginnen op 16 augustus en moet be ëindigd worden op 5 mei. Bij voorkeur zal die finale worden gespeeld in één van de grote stadions (dus de Kuip van Feijenoord of het Olympisch Stadion). Deze beslissingen zullen, zo hopen de clubs en de KNVB, meer inhoud geven aan de bekercompetitie dan tot nu toe het geval was. Dit vooral, omdat die be kercompetitie steeds belangrijker wordt in verband met de deelname aan de Eu ropa Cup II. Het interlandprogramma van het Ne derlands elftal, dat dit najaar een begin DEN HAAG Het rijtje van sporttoto 46, waarvoor de laatste wedstrijden gis teravond werden gespeeld, luidt: 3 2 111 2 13 11113. DEN HAAG. De uitslagen van de gisteravond gespeelde wedstrijden voor de B-competitie betaald voetbal zijn: Eerste klasse: NAC-PSV 2-1, Volendam- Ajax 3-3. Tweede klasse A; Cambuur-Heracles 1-0; Veendam-Heerenveen 1-2; Go Ahead- DOS 2-1. Tweede klasse B: Haarlem-ZFC 2-1; Hermes DVS-Fortuna VI. 1-0. ADVERTENTIE zal maken met de voorwedstrijden van de competitie om het Europees kam pioenschap, ziet er als volg uit: 11 oktober Nederland—Joegoslavië; 11 november Oost-DuitslandNederland; eind februari of begin maart Nederland Luxemburg en 4 april JoegoslaviëNe derland. In het kader van de zelfde poule zal nog worden gespeeld: 14 oktober LuxemburgJoegoslavië; 15 november LuxemburgOost-Duitsland; 24 april Oost-DuitslandLuxemburg en 9 mei Oost-DuitslandJoegoslavië. De overige voorwedstrijden voor het Europees kam pioenschap zullen worden gespeeld in het seizoen 1971-1972. In het komende sei zoen zal het Nederlands elftal bovendien nog zogenaamde „verplichte interlands" moeten afwerken. Het gaat hierbij om landen die Nederland hebben bezocht of bezoek hebben gehad en die nu een te genprestatie verwachten. Het zijn Roe menië (de KNVB wil dit land uitnodigen op woensdag 2 december) Rusland (de bond wil op bezoek aan het eind van het komende voetbalseizoen) en België (het Nederlands elftal zal daar waarschijnlijk voetballen op 14 februari). (Van onze sportredactie) SAN SEBASTIAN. Hei toernooi om het Europese kampioenschap ankerkader 47-2 in het zonovergoten San Sebastian verloopt voor de Nederlandse kampioen Hans Vultink weinig zonnig Gisteravond kon Vultink zich praktisch al uitgeschakeld achten voor de titel toen hij ook een nederlaag kreeg te slikken van de Westduitser Siegfried Spielmann Deze gaf de Nederlander zelfs 16 beurten de kans om de 400 te overbruggem, maar Vultink kwam ondanks deze vrijgevigheid niet verder dan 260. Galvez werd in zijn tweede partij fors (Van onze sportredactie) HAARLEM Haarlem Nicols' pit cher Herman Beidschat (30 jaar) heeft in dit r>og prille honkbalseizoen één centrale training van het Neder lands honkbalteam moeten missen De reden hiervan lag in een achteraf voor Beidschat nogal onnozel ruzietje tussen hem en bondscoach Han Ur- banus, die tijdens de wedstrijd Haar lem Nicols tegen Storks aanmer kingen maakte op het werpen van één van de Nicols-pitchers. Beidschat attendeerde de bondscoach op het feit dat het niet zijn zaken waren. Het kostte hem subiet zijn plaats in de honkbalselectie. Dat de controverse echter geen diepe wond achter liet en eigenlijk best ver meden had kunnen worden wordt door Beidschat onmiddellijk bevestigd. „Ik reageerde te impulsief. Ik schreeuwde hem over het veld iets toe, wat ik hem na afloop onder vier ogen had kunnen vertellen. Ik was het niet eens met het feit dat Urbanus zich met het beleid van de Nicols bemoeide. Ik heb dit seizoen de leiding over het trainen van de wer pers en naast mij lopen er bij de Nicols voldoende capabele mensen rond. Een week later heb ik met Urbanus een tele foongesprek gevoerd. De hele kwestie was binnen één minuut van de baan. Ik heb hem niet opgebeld omdat ik ten kos te van alles weer in de selectie wilde komen. Anderzijds vind ik het nog steeds een eer dat ik daarbij behoor. Daarom ben ik erg tevreden dat het alle maal goed is afgelopen". Beidschat is dus weer van de partij hoewel hij zich terdege realiseert dat de één keer per week te houden centrale trainingen momenteel min of meer „ver plichte nummers" zijn die nauwelijks ergens toe dienen. Door het afgelasten van de honkbalweek en het uittreden van Nederland uit de FEB (naar aanleiding van de kwestie met de Antillianen) zijn de internationale contacten van Neder land op honkbalgebied tot een minimum beperkt. Beidschat: „Het uittreden uit de FEB vind ik een logische zaak, alhoe wel ik het niet juist vind dat er van An tilliaanse zijde pogingen werden onder nomen om een eigen team te formeren. Zij vergaten daarbij dat de maatregel ook was gericht tegen Indische jongens als Dom en Van de Dungen Gronovius. Minder logisch vind ik dat de honkbal- week niet doorgaat. Daarvoor had de bond toestemming moeten geven. En dan hadden echt niet opnieuw de Sullivans hoeven komen". Ook de van bondszijde ter sprake ge komen plannen voor contract met La tijns Amerika worden door hem irreeël genoemd. „Dit kost toch veel te veel geld. Bovendien zit er ook nog een an der aspect aan. Je kunt moeilijk voor een paar dagen naar het andere eind van de wereld. Dit zou minstens enkele weken moeten duren. Voor mij als ver tegenwoordiger zou dat inhouden dat ik mijn vakantie hiervoor zou moeten op offeren". Daarom bedenkt de man die met het Nederlandse team zes Europese titels en met de Nicols één Europa Cup behaalde: „We zitten vast". Dit laatste Is echter een tendens die zich ook op nationaal niveau steeds dreigender manifesteert. Dat de Nicols door hun glorieuze triomf van het afge lopen weekeinde tegen Sparta de com petitie op slag zouden hebben gedevalu eerd wordt door hem niet volledig onder schreven. „Je loopt de kans dat men de zaken bij ons nu te gemakkelijk gaat op nemen. Dit weekeinde moeten wij tegen Terrasvogels. Normaal gesproken moet dit een walk-over zijn. Toch moet je niet vreemd opkijken wanneer wij een wed strijd van dit dubbel verliezen. Ook al weet je voor jezelf dat je superieur bent dan moet je dit toch niet te veel laten merken vind ik. Dat is nergens goed voor". Toch komt Bei i schat ei voor zichzelf uiteraard ook niet onderuit dat de over winningen tegen Sparta knappe presta ties zijn. De wedstrijd in Rotterdam heeft associaties bij hem opgeroepen waarom naar zijn mening het interna tionaal honkbaltoemooi in het kader van de C-70 manifestaties een fiasco is ge worden. Beidschat: „Dat publiek daar is toch wel heel anders dan hier in Haar lem. Ze hebben er ook veel minder ver stand van. Toen Richardson van Jan- Dick Leurs uit tactische overwegin gen vier wijd kreeg om de doodeen voudige reden dat het te gevaarlijk is om hem slagballen voor te schotelen be gonnen de toeschouwers te jouwen. Zo iets is in Haarlem ondenkbaar. Daar zouden ze hebben begrepen dat het gro te slaggeweld dat Sparta nog heeft al leen op die manier kon worden inge toomd. Dat was het vorige seizoen on denkbaar. Toen kreeg je die drie zwarte jongens achter elkaar. Toen kon je een dergelijke tactiek uiteraard wel verge ten. Sparta imponeert na het vertrek van John en Arrindell opeens minder. Daarom zie ik in Storks voor dit seizoen de grootste concurrent". Toch heeft het soepel draaiende „honk balcircus" dat Haarlem-Nicols heet een meer dan overtuigende start achter de rug. Het opereert nauw verwant aan het devies van Beidschat „show maken zon der te krenken." Beidschat; „Dat is ner gens voor nodig. Ik weet uit ervaring hoe rot het is om af te moeten gaan. Wel proberen wij een zo groot mogelijk show element in ons spel aan te brengen. Voor al aantrekkelijk voor het publiek, dat op de eerste plaats komt". De bal moet bij de Nicols het werk doen, waardoor de spelers minder hoe ven lopen. Als er dan toch gelopen moet worden dan gebeurt dat op een manier waarop weinig valt aan te merken. Het ambitieuze „loopprogramma" onder lei ding van Westphal wordt week in week uit geprolongeerd. Beidschat: Donder dagavond begint hij tijdens de training onder het lopen met een mentaal praat je waarbij hij de hele wedstrijd van za terdag uit je hoofd praat. Bovendien is hij als het maar even mogelijk is ook al weet hij niet zo veel van honkbal tijdens de wedstrijden vaak aanwezig". Heeft de Nicols-suprematie naast het ambitieuze oefenprogramma ook iets te maken met het feit dat men bij de Haar lemse club vanwege de sponsor Skol International ook financieel iets rui mer adem halen kan? Beidschat: „Er is financieel inderdaad meer armslag. Toch wordt er en dat kan ik sommige men sen maar niet duidelijk genoeg maken bij ons geen speler betaald. Wij hebben wel erg dure honkbalpakken. Vervaar digd van een bijzondere kwaliteit stof. Die heeft men speciaal uit Amerika over laten komen. Ze kosten 150 gulden per stuk". Herman Beidschat heeft ook als hitter een behoorlijke reputatie opgebouwd. Hier wordt hij triomfantelijk begroet na een homerun in de wedstrijd tegen Storks. achteruit gezet door Dietei Muller, die al in de eerste beurt eer voor zijn tegen stander zeer ontmoedigende reeks van 295 op tafel bracht Deze slag kwam zelfs een Galvez in vorm niet meer te boven. Hij sneuvelde met 207 400 in negen beur ten. Het vroegere gebedshuis is overigens weinig geschikt voor een biljarttoernooi. Een hele serie elektrische straalkachels moet de immense ruime enigszins op temperatuur houden. Er, dit ondanks het feit dat de buitentemperatuur van San Se- bastiaan vandaag tot 3? graden opliep. Maar biljarten is dan ook een echte zo mersport, al zou men daaraan wel eens gaan twijfelen. (Van onze wielermedewerker) ZWANENBURG Op het Kinheim- parcours in Zwanenburg verzorgde de Halfwegse Sport Club „De Bataaf" gis teravond de zesde ronde in de nationale amateur-wielercompetitie van SKOL. De steeds beter fietsende Jaap Schelling uit 's-Gravendeel (een plaatsje op de Zuid- hollandse eilanden), zaterdags in eigen contreien ook al winnaar in de ronde van Puttershoek, bleek in Zwanenburg de sterkste. Samen met Bert van Dorth, die hij met een paar lengtes verschil naar de tweede plaats verwees, was Schelling uit een acht man sterke kopgroep ontsnapt. Daarin lieten Marcel Pennings en Piet Drost zich door oud-wegkampioen Gerrit de Wit, vriend en ploegmakker van Schelling, misleiden. Desondanks zorgden Pennings (derde) en Drost (vijfde) er met Leo v. d. Berg (tiende) voor dat het dagploegenklassement naar de Ren- en Toervereniging „De Bollenstreek" ging. Al in de eerste omloop gingen Piet Drost en Bert van Dorth in het offensief en daarmee forceerden zij al meteen de beslissende slag. De twee aanvoerders kregen gezelschap van Albert Scheffer, Ton Zuiker, Jan Zomer, Jaap Schelling, Gerrit de Wit. Henk Stander en Marcel Pennings. Vooral Pennings en De Wit schroefden steeds weer het tempo om hoog. Alleen Zuiker kon door een lekke band de opmars niet met succes voltooien. Toen de acht overgebleven koplopers op het peloton dreigden neer te strijken, ga ven favorieten als Klaas Balk, Fedor den Hertog en Bart Solaro er de brui aan. Er viel voor hen geen eer meer te behalen. Om van een sportieve eindstrijd verze kerd te zijn, moesten alle „gedubbelde" renners tien ronden voor het einde het strijdtoneel verlaten. Zij mochten eerst nog om de klasseringen vanaf de negende plaats spurten. Met nog vijf rondjes in het verschiet gingen Schelling en Von Dorth er vandoor en zij bleven ook, al omdat klasse mentsaanvoerder Gerrit de Wit zich over hun vlucht geen zorgen maakte volle dig buiten schot. UTRECHT. Voor de tweede maal in vier dagen kwam de Rotterdamse wiel renner Wim Bravenboer in een wieler klassieker niet verder dan de tweede plaats. Zaterdag werd hij door Fedor den Hertog in de ronde van Limburg op bij na zeven minuten gereden, gisteren in de slotfase van de ronde van midden-Ne derland voor amateurs met start en fi nish in het Utrechtse stadion „Galgen waard" bleef hij slechts een half wiel achter bij winnaar Ger Harings. De uitslag is: 1. Ger Harings (Scheulder), 180 kilome ter in 4 uur 19 minuten en 6 seconden, 2. Bravenboer, 3. Luppers, 4. Hassink, 5. Kuiper z.t. Op 2 minuten 9 seconden: 6. Van Lach- terop (Amsterdam), 7. Cardol (De Bilt), 8. Van Katwijk (Oploo), 9. Diepenveen (Bilthoven), 10. Rink Cornelisse (Amster dam), 14. Aldershof z.t. CB. PARADféO Höo&wHgr Hop&tAOD Mexico BARST vjam vb Ti1&SC4. /si -ÖUDBJ WE WIET TEVEEL «TRAP D£ EB2STE WEDSTWJp "MÉIAUÖOUÉ UElQUBOl/a TU6B& A G) SW l CT5 t

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 27