Velser voetbaltitel verrassend naar X m Alternatieve hoogbouw f Ook Noorwegen zit om haring verlegen en moet importeren i alles bij COR OLY IN DE IJMOND Hygiëne milieu in IJmond F aillissementen Marktberichten ÏJmuiden Beverwijk Heemskerk Onderzoek van New Jersey tot Florida Wedstrijd voor smalfilmers van NH '63 RIJWIELEN BROMFIETSEN v. BUGNUM DONDERDAG 4 JUNI 1970 «8 COR OLY Grootste collectie rijwielen 139.75 139.50 City Stadsschouwburg WEEKABONNEMENTEN P - - Kennemer theater Luxor Cinema Marquette Record Kort IJmondnieuws BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK (Van een medewerker) VELSEN. Het voetbalkampioen schap van Velsen, waarmee gisteravond In het sportpark Driehuis de Velser sportweek werd afgesloten, is verras senderwijs gewonnen door SVIJ. Na een spannende en enerverende strijd zege vierde het in de verlenging van de fina le de normale speeltijd was doelpunt loos verlopen met een score van 1-0 over het als favoriet getipte Velsen. De luid bejubelde De Beurs was de produ cent van deze beslissende treffer Aan het zwaar bevochten kampioenschap zit voor SVIJ een uitstapje verbonden naar Bergisch Gladbach, waar de IJmuidena- ren in het kader van een sportuitwisse- ling aan de slag moeten tegen een plaat selijke club. In de strijd om de derde prijs zegevierde ÏJmuiden met 3-1 over Terrasvogels. De zaterdag-voetballers •loegen in de tweede helft hun slag. Er was feitelijk niemand die SVIJ. dat de competitie met een kampioenschap en promotie naar de eerste klas van de Haarlemse afdeling had afgesloten, een kans gaf tegen het in de tweede klas van de grote bond spelende Velsen. De SVIJ- ers dachten daar blijkbaar anders over en met veel inzet en strijdvaardigheid gaven zij hun technisch beter voetballen de tegenstanders knap partij. Velsen had nochtans in de eerste helft een sterk veldoverwicht, kwam tot een aardige op bouw van de aanvallen, maar met de af werking wilde het niet vlotten. De schut ters Sieraad en Paul v.d Hulst hadden het vizier niet scherp genoeg afgesteld. Eenmaal trof Paul v.d. Hulst de paal en toen broer Gert de bal meteen retour neerde, wist een der backs op de lijn redding te brengen. Ook de soms opruk kende De Vries zag geen kans om tot scoren te komen. Een kogel van Koks werd bekwaam door keeper Piet Korbee ADVERTENTIE MERKRIJWIELEN compleet Vele modellen SPOETRIJWIELEN pracht uitvoeringen!!! JONGENS RACEFIETSEN iets aparts Kom dat eens zien! GROEIFIETSEN - VOUWFIETSEN KINDERFIETSEN de beste merken Raleigh - Magneet - Pon - Rivel enz. BREESTRAAT 108, BEVERWIJK (Van een verslaggever) VELSEN. Velsens College van bur gemeester en wethouders geeft de ge meenteraad in overweging Velsen te doen aansluiten bij de „Dienst voor de hygiëne van het milieu van het ontwikkelings- «chap Zaanstreek". Aan de gemeenteraden van Beverwijk en Heemskerk is een zelfde voorstel gedaan. Indien de raad van Velsen accoord gaat met het voorstel van B. en W., dan zal de wethouder van openbare werken en volks huisvesting deze gemeente vertegenwoor digen in de zogenoemde „Vaste commissie van advies en bijstand voor de hygiëne ran het milieu". gekeerd en ook bij een harde kopbal van Piet v.d. Hulst was hij paraat. Korbee verdedigde zijn heiligdom op grandioze wijze. In de tweede helft kreeg SVIJ door windvoordeel wat meer vat op het spel, doch kon slechts sporadisch ge vaarlijk worden. In de allengs forser wordende strijd bleven aan weerskanten doelpunten tot de vrome wensen beho ren. Er moest tot verlenging worden overgegaan en daarbij greep SVIJ in de tweede speelperiode door een doelpunt van De Beurs de zege en het fel begeer de kampioenschap: 1-0. Het was na deze treffer meteen bekeken. Spelers en sup porters van SVIJ konden hun vreugde nauwelijks op. In de eerste helft bleken Terrasvogels en ÏJmuiden aardig aan elkaar gewaagd De Santpoorters namen na twintig minu ten bij een uitval door Disselköter een 1-0 voorsprong en die winst werd vijf mi nuten voor rust door Grootenboer met een rake kopbal ongedaan gemaakt: 1-1. Na de hervatting gaf ÏJmuiden volledig (Van onze stadsredactie) HAARLEM. De rechtbank in Haar lem heeft op dinsdag 2 juni in staat van faillissement verklaard: Pieter Adrianus Spanjaard, handelend onder de naam: Interieur Bureau Kenne- merland, wonende te Heemskerk, Rijks straatweg 33 (eigen verzoek), Rechter commissaris: mr. J. Spreij, Curator: mr. A. J. T. Karskens, advocaat en procureur in Beverwijk. B. F. Leuverink, wonende in Haarlem, Kleine Houtweg 5, beroep: pension-houder, Rechter-commissaris: mr. J. Spreij, Cura tor- mr. G. Euser, advocaat en procureur in Haarlem. J. C. A. Stegerhoek, wonende in Haarlem, Engelandlaan 668, Rechter-Commissaris: mr. J. Spreij, Curator: mr. P. Heidinga, ad vocaat en procureur in Haarlem. Wegens gebrek aan actief is bij vonnis van de rechtbank op 2 juni 1970 uitgespro ken de opheffing van de faillissementen van Hendrik Jan Oelof, wonende te Halfweg, gemeente Haarlemmerliede en Spaarn- woude, Beatrixstraat 26, uitgesproken op 3 februari 1970, curatrice Mej. mr. L B. van Esch te Haarlem. Karei Johannes Ollefers, barkeeper, wo nende in Beverwijk, Luxemburglaan 97, uitgesproken op 10 februari 1970, curator mr. A. J. T. Karskens in Beverwijk. Pieter Frederik Tijdgaat, wonende in Haarlem, Brouwersvaart 114 zwart, uitge sproken op 14 april 1970, curatrice mej. mr. I. B. van Esch in Haarlem. Bij vonnis van de rechtbank in Haarlem op 2 juni 1970, is, na gedaan verzet, uit gesproken de vernietiging van het faillis sement van: Antonius Steenkist, wonende ln Haarlem, Spruitenbosstraat 8, uitgesproken op 12 mei 1970, curatrice mej. mr. C. M. Th. Vlek Ln Haarlem. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst zijn op 2 juni 1970 ge ëindigd de failissementen van: De naamloze vennootschap Tech nische Advies- en Installatie Maatschappij „Sanitherm", gevestigd in Beverwijk, In dustriestraat, hoek Ambachtstraat, kan toor houdende te Beverwijk aan de Zonne bloemlaan 8, uitgesproken d.d. 12 septem ber 1967, curator mr. J. W. Crefeld te IJjnuiden, gem. Velsen. Eduard van der Bijl, wonende te Wor- merveer, Elzenstraat 13, uitgesproken op 27 januari 1970, curator mr. J. H. Dantuma te Haarlem. BEVERWIJK De noteringen van woensdag 3 juni aan de groenteveiling Kennemerland waren: andijvie 42 64, aardbeien 65-102, asperge 320-495, bloem kool 45-148, bospeen 58-83, bosbiet 52-62, sla 6-23, spinazie 56-98, sperziebonen 410- 425, snijbonen 430-445, postelein 52-72, prei 32-58, rabarber 12-38, radijs 35-46, tomaten 112-150, waspeen 88-114. Doelman Fred Bergisch van Velsen onderschept een aanval van SVIJ. de toon aan en kwam Terrasvogels er vrijwel niet meer aan te pas. Het duurde niettemin tot een kwartier voor het eind signaal alvorens Spaans de zaterdag club naar de goede kant van de score kon schieten: 1-2. Prompt daarop had Spaans weer succes: 1-3. ÏJmuiden leg de daardoor beslag op de derde plaats. Het was vorig jaar door VSV in de fina le geklopt en mocht zich het jaar daar voor kampioen noemen. Meteen na afloop werden door loco burgemeester H. de Boer, die gewaagde van een sportief en fantastisch verlopen toernooi, de prijzen uitgereikt. De grote wisselbeker overhandigde de loco-burge meester aan de dolgelukkige captain van het winnende SVIJ. c=f ilms DE JONGE Leander uit Zwitser land mag voor de film „Als de naakte wind der zee" zijn vakantie doorbren gen in Zweden, welk land zich op het gebied var. de erotiek een bepaalde reputatie beeft verworven. Ook onze Leander komt hier in contact met enige blonde schonen, die hem leren dat er tussen sex en ware liefde nog altijd een zeker onderscheid bestaat. Dit aanschouwelijk onderwijs in fraaie kleuren wordt in City gegeven van vrijdag- tot en met woensdag avond, alleen zondagmiddag afgewis seld met „7000 gevarengrens", een spannende film over autoraces en coureurs, zich afspelend op de circuits van Californiè. DOOR MIDDEL van de speciale voor stelling van hedenavond wordt de ver maarde gangsterfilm „Bonnie en Cllde" weer eens naar ÏJmuiden teruggebracht, welke keiharde historie nauwelijks twee jaar geleden ook in Nederland een ware rage wist te ontketenen. EEN ECHT OPROER, dat in 1958 in de staatsgevangenis van Arizona heeft plaats gehad, stond model voor de film „Oproer" van Buzz Kulik. Ter plaatse en voor een groot deel met de aanwezige gevangenen wist de regisseur van dit bloedig gebeuren een vrij getrouwe reconstructie te geven. De opstand begon tijdens afwezigheid van de directeur met het gevangen nemen van zijn plaatsvervanger, de gevangenis-psy choloog en enige bewakers. Tegelijk werd door enkele leidende figuren van het op roer een poging ondernomen om, gebruik makend van de situatie, te ontsnappen. DE BLOEDIGE onderdrukking van het verzet, gepaard gaand met onderlinge ruzies en geweldplegingen tussen de ge vangenen, resulteren in een harde en span nende film, met een gruwelijke en mee dogenloze tendens. Als sympathieke neger gevangene, de enige van de opstande lingen die er uiteindelijk in slaagt te ontsnappen, kan hierin van vrijdag- tot en met zondagavond de op het ogenblik dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Z'I/ UW 'vm. v. WmWA'v-.- De jeugd van Heemskerk is kennelijk géinspireerd door de Stichting Nieuwe Woonvormen en heeft zo haar eigen ideeën ontwikkeld ten aanzien van woningbouw in het algemeen en de hoogbouw in het bijzonder. Tegen over de huidige bouwmethode van allerlei flatwoningen naast elkander in zes, acht of twaalf woonlagen stel den de jongeren van Heemskerk deze alternatieve hoogbouw, welke men aantreft langs de Hoflanderweg vlak naast de daar verrezen flatgebouwen. In de directe omgeving ervan zijn door de jongeren reeds de eerste palen geslagen voor meerdere van deze bouwsels, die straks misschien samen plan „jeugdwijk" zullen vormen. ADVERTENTIE Planetenweg 40 ÏJmuiden Tel. 15290 bijzonder populaire acteur Jim Brown worden bekeken. ONDERWIJL gaat het in de matinee van zondag minder gruwelijk toe, hetgeen te danken is aan „Martin en Lewis in het wilde westen", een klucht, waarin Dean Martin en Jerry Lewis als een paar half gare cowboys door de prairies dolen. HET KON niet uitblijven! Van „Fanny Hlll", het zo omstreden boek, waar juridi sche experts gewichtig het hoofd over hebben gebogen, met in het achterhoofd de vraag of hier wellicht van pornografie sprake was, is thans ook een film ge maakt. Het bekende verhaal dus over de onschuldige, soms wat onnozele Fanny, die „jong en mooi" alleen op de wereld staat en in Londen in handen valt van de uit gekookte mevrouw Brown, staat aan het slot van deze film toch een gelukkige toekomst te wachten. Maar voor het zover is heeft zij zich eerst door een ware rijstebrij van sex moeten worstelen. Lelitia Roman en Miriam Hopkins spelen de hoofdrollen in deze toch nog onderhouden de film, die van donderdag- tot en met woensdagavond in dit theater zal worden vertoond. BEHALVE „Fanny Hill" vermeldt het weekprogramma verder nog „Drie Spaanse nachten" en „De slachter van Baltimore", respectievelijk voor de nachtvoorstellingen van vrijdag en zaterdag, met „Chubasco, de vissersjongen" voor de eerste matinee van zondag. ELVIS PRESLEY blijkt voorlopig nog niet bereid zich van het witte doek te laten verdrijven, zodat inmiddels met hem een nieuwe film werd vervaardigd, die in opzet en uitvoering weinig verschilt van zijn vorige musicals. Ook in „The trouble with girls" wordt hij dus weer door een keur van mooie meisjes omgeven, die hij met diverse songs tot zwijmelen brengt. Aldus kan men Elvis in dit theater weer eens van donderdag- tot en met zaterdagavond be kijken en beluisteren. DIT PROGRAMMA wordt vervolgens tot en met woensdagavond voortgezet met „Het geheim van Skeleton Coast", met als centrale figuur de oneervol bij de marine ontslagen oorlogsveteraan, die met een borst vol medalj es tot het smokkelen van wapens besluit. Hij gaat ook nog op zoek naar een trommel vol diamanten, die ergens op de bodem van de zee terecht is gekomen, zodat er voldoende motieven voor een boeiende sensatiefilm werden aan gedragen. In de eerste matinee van zondag tenslotte „Duel der kampioenen", een Italiaans spektakelstuk met grandioze ge- vechts- en massascènes uit het oude Rome NAAR EEN roman van de bekends Zweedse schrijver Arthur Lundkvist heeft Torgny Anderberg met „Vreemde min- naars" een soort erotische inventaris op gemaakt van het dorp Hagerskog, door uit deze nijvere gemeenschap een aantal indi viduen te isoleren en ieder van hen met ds nodige sexuele problemen en erotische frustaties uit te rusten. ACHTEREENVOLGENS komen op deze wijze de maatschappelijke werkster Nar- cissa, de autodief en vrouwenjager Das Aspin, de impotente Verner Larsen, de directeur Lind en zijn kleurloze vrouw en de knappe, potente landarbeider Gunner- son aan de beurt. Iedereen blijkt wel iets te wensen te hebben en het ogenschijnlijk rustige Hagerskog lijkt tenslotte op één groot Peyton Place. Dat men zich dus van zondag- tot en met dinsdagavond aller minst behoeft te vervelen bij deze weel derig en Zweeds versierde uitstalling van wellust, ontrouw en jaloezie, spreekt ni het bovenstaande dan ook van zelf. VAN DONDERDAG- tot en met zondag middag werd dan reeds de gangsterfilm „Meesters der misdaad" vertoond, met nog in de eerste matinee van zondag „Ursus, wreker der slaven", waarvan de titel on getwijfeld voor zich zelf spreekt. (Van een verslaggever) ÏJMUIDEN Haring naar Noorwegen brengen zou normaliter zoiets betekenen als „uilen naar Athene dragen". Immers, haring uit Noorwegen is over de gehele we reld bekend. De Noren hebben sinds men senheugenis meer haring gevangen dan ze zelf op konden eten. Nu is het echter zo, dat Noorwegen zelf haring uit verre landen moet halen. Een belangrijke afnemer van Noorse ha ring is, onder anderen, de Westduitse Bondsrepubliek. Maar al enige maanden is de haring in de wateren waar de Noren plegen te vissen schaars en de handel in West-Duitsland voelt er de gevolgen van: aan de vraag door de consument kan nau welijks worden voldaan. In de loop der geschiedenis is het voor gekomen dat plotseling de haring uit de Oostzee verdwenen leek en steden die dank-zij de lukratieve haringhandel be stonden zijn daar de dupe van geworden. De Westduitse verre visserij heeft in de laatste jaren met succes geopereerd bij de Amerikaans-Canadese kusten. Daarbij (Van een verslaggever) VELSEN ln het culturele centrum De Schouw in Velsen-Noord is de jaar lijkse smalfilmwedstr(jd van het district NH '63 gehouden. Winnaar werd de heer Drutjven van de smalfilmclub De Vlinder uit Alkmaar met zjjn film Ontsnapping. De heer Horsman, voorzitter van de organiserende vereniging, smalfilmclub Velsen, verwelkomde tweehonderd belang stellenden, waarna dertien films werden gedraaid. De jury bestond uit de heren Dekker, Hoogland en Wildschut, respec tievelijk secretaris en bestuurslid van NOVA en amateurfilmer uit Haarlem. Slechts twee films waren op het nieuwe single 8, elf op dubbel 8 formaat gemaakt. Buiten mededinging werd ook nog ver toond een door vijf clubs vervaardigde Feuille film. De heer Druijven, winnaar van de wed strijd, had een bijzonder knap gemon teerde en van volkomen synchroon geluid voorziene kleurenfilm ingezonden. Hij kreeg uit handen van de heer Dekker een certificaat dat hem het recht geeft deel te nemen aan de nationale wedstrijd. De kampioen van vorig jaar reikte de nieuwe kampioen een wisselmedaille uit. Voor zitter Horsman bood de winnaar 1970 een prachtig bloemstuk aan. Ook Piet van Eerden, van Smalfilmclub Velsen, die tweede werd, met De Ballon, ontving een certificaat voor deelname aan de nationale wedstrijd. Eervolle vermeldingen kregen de films Operatie Adelaar en De Val, respectieve lijk van de heren Bruyn, Heijblom en De Jong, allen van de Smalfilmclub Zaan streek-Noord, en Piet van Eerden, Hans van Hoven en Jan Smit, van Smalfilmclub Velsen. De voorzitter van NH '63, de heer Hoog land, complimenteerde de makers van de Feuille film. Club 1 maakte een film van ongeveer vier minuten, waarin een grote witte plastic bal een rol speelde; club 2 begon waar 1 was geëindigd en dit ging zo door tot de laatste (De Vlinder) er een origineel slot aan maakte. werd gebruik gemaakt van grote trawlen die uitgerust zijn met diepvriesinstallatie! De handel en industrie in West-Duitslar: waren lange tijd verzekerd van de aanvoe van hoogwaardige haring door eigen sch pen. Inmiddels lijkt ook daar de spoeling dit te zijn geworden door de grote belangstel ling van de vloten van vele andere natio naliteiten. De hoop is thans gevestigd op het zuide lijker gelegen water, van New Jersey tot Florida, waar de laatste maanden intensief onderzoek naar de aanwezigheid van ha ring wordt verricht. Uit West-Duitsland komt nog een ander. voor de vishandel aldaar prettiger, bericht De hektrawler „Sonne" is dezer dagen na melijk met een record vangst in Bremer haven teruggekeerd, zij het niet met harin: De 2600 brt metende „Sonne" heeft een enkele reis vier miljoen kilogram v gevangen. Dat is zo ongeveer de normal jaarvangst van een zijtrawler. De vangst bestond uit baars, kabeljam en „seelachs", die aan boord tot filets wer den verwerkt. De afval werd verwerkt tol vismeel. In de thuishaven werden gelost: 780 ton diepgevroren fisfilets en 300 ton hoogwaar dig eiwitconcentraat. Voor de schipper en zijn 63 bemannings leden een prachtig resultaat. Deze reis duurde 83 dagen. Sportweekrit. Door de Kennemer Mo tor- en Autoclub uit Beverwijk werd voor zondag 7 juni een „Sportweekrit" geor ganiseerd, waarvoor een route van onge veer zestig kilometer is vastgesteld. Zo als gebruikelijk worden de deelnemers ingedeeld bij een A- en een B-klasse, met als startplaats café „Promenade" aan de Meerstraat in Beverwijk. Gegadigden kunnen zich hier van 12.30 uur af laten inschrijven, waarna de eerste deelnemer om 13 uur vertrekt. GEBOREN: Petrus C. J. z.v. H. T. W. M Oudshoorn en G. J. J. Kuijpers; Tjerk F, B. z.v. W. van der Meer en E. N. van Es, Natas ja d.v. R. Otten en J. J. van Essen; Monique M. A. d.v. H. N. de Ruijter en M. A. Vendel; Paul z.v. J. H. G. de Ko ning en R. Strootman; Elisabeth M. d.v. M. van Egmond en J. M. Rijs; Maddalena d.v. V. Veriglio en C. Ligato; Nicole R. d.v. J. Ausma en J. C. van der Stadt; Petro- nella W. M. d.v. IJ. J. Briefjes en W. C. M. Duyn; Arjen z.v. K. W. Koster en E. M J. Lameijer; Monique A. H. d.v. A J. Engelsma en M. A. H. Franssen; Paulus E. z.v. J. M. J. van den Berg en G. C. van Bakel; Irma G. d.v. J. Hoitsma en B. L Stallinga; Nicolaas J. J. z.v. N. G. A. Half en H. C. M. Kruijenaar; Michel J. z.v. N. W. Zomerdijk en H. C. M. Borst; Richard P. A. z.v. A. B. Res en M. C. C. Lute; Jo hanna M. A. d.v. J. E. J. Adrichem en J. M. L. A. Toman; Richard z.v. J. J. Moei en A. A. M. Reus. ONDERTROUWD: Heine H. Panman en Lydia F. Groenewout; René J. Honig en Alida M. de Ruijter; Salvador Diaz Sarrion en Carmen Segundo Otero; Theodorus G- van der Meer en Geertruida J. Dorst; Anthonius H. Massier en Aaltje Schipper. GETROUWD; Bart M. Stoker en Pau lina A. Schallig; Carl P. M. Loohuis en Irene Brok; Frederik J. Toebes en Maria A. P. Bruins. OVERLEDEN: Cornelis A. Poel, 67 jaar; Cornelia T. Piepers, 58 jaar, weduwe van J. Frantsen; Johannes T. Zuidervaart, 44 jaar; Johanna W. Keet, 54 jaar, echtge note van N. J. v. d. Kolk; Petronella C. van der Eng, 51 jaar, echtgenote van N. Mienis.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 6