Sint Jozef" fietste weer GAZELLE FIETSEN CEXAMENSD Swiebertje met barones en boeven or'^' CHIEL MONTAGNE MET ZIJN ROMANTIEK OP DE PLAAT Muziek uit Pakistan in Electric Centre Top de pop pop dertien Soosagenda Haarlemse popkorrels 75- Gevarieerde expositie bij Hoogovens H andtekeningen klopten niet otneivs uit oarlemIJ mond en una 6 DONDERDAG 4 JUNI 1970 7 99 Kort nieuws S. KORVER Spanning in het Openl uchttheater KAMERBREED BERGOSS TAPIJT IJMUIDEN: MARKTPLEIN BEVERWIJK: BREESTRAAT Een van de opdrachten welke tijdens de fietsenrally voor personeel van het St. Jozef ziekenhuis moesten worden uitgevoerd, was het voeren van een wortel aan de paarden van de manege De Schimmelcroft. Zowel de dieren als hun ruiters vonden het overigens een amusante onderbreking van de lessen. Aan de rally, die dit keer voor de vierde maal werd gehoudenna men 62 koppels deel. Onder hen be vond zich de blinde telefonist van het ziekenhuis de heer Roos, die de tocht op de tandem maakte tezamen met de heer De Wilde. Een door twee ver pleegsters gevormd team gebruikte voor de rit ook een tandem; dit ver voermiddel was in felle kleuren ge schilderd. Uiteraard was het pech- duiveltje eveneens present. Deze speelde een verpleegster parten. Zij had het sleuteltje van haar fiets ver loren zodat zij niet starten kon. Met een ijzerzaag en een schroevedraaier werd het slot met enige moeite ge sloopt door twee mannelijke collega's van de zuster. Dit karweitje kostte de heren wel zeven minuten van de toe gemeten twee uur. Het parcours voor de rally was uitgezet door zuster Groot en mevrouw Raballier, die vorig jaar de eerste prijs wonnen. Collecte voor „Nieuw Unicum." Van maandag 8 tot en met zaterdag 13 juni ■virórdt in Velsen de jaarlijkse huis aan huiscollecte gehouden, waarvan de op brengst is bestemd voor de stichting „Nieuw Unicum" in Heemstede. In ver band met het nieuw te bouwen centrum voor ongeveer honderdvijf tig gehandicap ten, dat in het najaar in Zandvoort zal worden geopend, is deze collecte voor het bestuur van het grootste belang. Vooral omdat men zich heeft voorgenomen dit nieuwe centrum zoveel mogelijk als zelf standige woonruimte voor de gehandicap ten in te richten. „Tropical night." De Indische vereni ging voor Kennemerland „DES" geeft zaterdag 6 juni een feestavond in de zaal aan de Parmentierstraat in Beverwijk. Aan deze „tropical night" wordt mede werking verleend door „The Rhythm Rascals" uit Amsterdam, terwijl de ver dere attracties bestaan uit een loterij en een bingo. Zoals gebruikelijk zijn er ook weer Indische hapjes verkrijgbaar. ADVERTENTIE Gazelle! dat is kilometers meer fietsplezier. Gazelle dat is ge nieten van de natuur, dat is dubbel genieten omdat-ie-er zo lekker vlot vandoor gaat een juweel van een fiets voor jong en niet meer zo jong' Wis op kwaliteit staat gaat op Gazelle zitten! LANGE NIEUWSTRAAT 773 IJMUIDEN - TELEFOON 14986 HAARLEM. Geslaagd voor het exa men Mulo-A, de dames M. Webster, Haar lem; M. Ludding, Zwanenburg; M. Ar- noldt* en H. van den Bogaard*, Zand voort; A. Aangeenbrug*, Lisse; J. v. Dijk*, Noordwijkerhout; J. den Hartoog*, W. Ha zelaar* en A. Hendriks*, Lisse; A. Gies- berts*, Zandvoort; C. de Valk, Heems kerk; E. Baartse, Haarlem; M. E. A. Huls bosch, Bennebroek; M. H. Lourenburg, M. Neele, W. Pouw. E. M. v. d. Sleen, A. G. P. van Vaneveld, J. A. Berends en G. G. Brands, Haarlem; H. Colijn, Santpoort. De heren H. van Aken, Haarlem; J v. Beetz, Lisse; S. Bos, Haarlem; G. Kluijt, Vijfhui zen; R. van der Kroon en J. Lagerwaard, Haarlem; H. Luijt, Halfweg; J. Molhoek, A. v. d. Most, A. Content, W. Costerus eu R. Dreijer, Haarlem; P. Antonides*, Zand voort; C. de Borst*, Lisse; R. Kornman, Heemskerk; R. Bleeker, C. G. Blom, G. Boer en A. C. de Boer, Haarlem; H. J. Bo- terman, Zwanenburg; H. A. Bouma, C. W. Amama, W. J. Baggerman, J. J. A. Cam- bier, J. J. Denekamp, F. K. van Es, D. A. J. Grimmon, M. de Groot, F J. de Heer en Ch. P. de Groot, Haarlem. Geslaagd voor het examen Mulo-B de dames L. Willems, Zwanenburg; J. J. Metz. Y. van Egmond, W. P. Timmerman, T. Meijlink, N. Zwemmer J. H. C. Postma en Ch. C. Lasschuit, Haarlem. De heren J. Hietbrink, Heemskerk; A. de Haan. J. v. d. Kamp en B. Twigt, Haarlem; A. Kemeling, Heemskerk; C. Postma en J. J W. de Snoo, Haarlem; J. L. Bienfait, Aerdenhout; B. R. Bouman, W. B. Bouman en P G. Deen, Haarlem. De personen met een sterretje hebben tevens net middenstandsdiploma behaald. HAARLE M. Pedagogische Acade mie. Geslaagd voor het HAVO-examen. de dames V. Groenendaal, Haarlem; H. Jonker, Santpoort. De heren M. Bakker, Velsen; H. van Es, Haarlem; P. van Ipen- burg, Haarlem; F. Kolkman, Zandvoort; E. B. W. D. v.d. Lof, Haarlem; W. F. (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM. Misschien was het ty pische zwerversweer van zon en wind gistermiddag er de oorzaak van dat vele kinderen verstek lieten gaan bij het tra ditionele „Swiebertje"-feest van Haar lems Dagblad, IJmuider Courant en Be- verwijkse Courant in het Openluchtthea ter in Bloemendaal. De paar honderd die er waren, maakten echter genoeg lawaai om de lege plaatsen te overstemmen. Het was dan ook een geweldig feest: Swie bertje, de heuse echte van de televisie zomaar in levenden lijve! Mét zijn trou we vriend en vijand Bromsnor Helaas in dit verhaal géén Saartje, geen burgemeester, geen Pietje. Wel: een even boeiende barones en een freule met véél juwelen. En een kasteel. En twee onontbeerlijke boeven: de butler Jacobus en de kok „Kokkie." Het verhaal valt te raden: de boeven willen de juwelen roven maar toeval lig is daar Swiebertje óók nog eens een keer. Achterna gezeten door Bromsnor, en beurtelings voor vriend en vijand aan gezien, verijdelt hij de diefstal en laat het recht zijn loop hebben. Dat gaat dan wel gepaard met de nodige Swieberiaan- se versprekingen, grapjens en verkleed- partijtjens. Het jeugdige publiek, maar ook de vele ouders, genoot zichtbaar en schreeuwde om de daders aan te wijzen en de loop van het verhaal te beïnvloeden. En toch was die spanning toch weer niet zo ondragelijk dat de jeugd niet zo nu en dan haar passieve houding liet va ren om wat creatiever op de banken en langs het water voor het pudium zelf creatief te zijn. En toch was die spanning toch weer niet zo ondragelijk dat de jeugd niet zo nu en dan haar passieve houding liet va ren om wat creatiever op de banken en langs hef water voor het podium zelf creatief te zijn. Op woensdag 15 juli komt Swiebertje weer naar Bloemendaal. De kaartverkoop hiervoor begint op woensdag 1 juli bij onze respectieve bladen. Neuteboom, Heemstede; H C M. v.d. Pas, Zandvoort; P. Piatt, W. N. Repe- lius en D. C.J. Stolwijk, Haarlem; F. G. Woortmeijer, Aerdenhout. HAARLEM. Christelijk College „Marnix van Sint Aidegonde". Geslaagd voor het examen Gymnasium-A, de da mes M. N. J. Arntzen, Santpoort; G. M. Koster, Santpoort; A. Mantel, Overveen; M. Tanja, Sant poort; J. van Zanden, Santpoort. De heren G. A. van Dee, Sant poort; G. G. J. Kerkhof, Heemskerk: A. W. Koen, Haarlem; J. Steetskamp en D. B. v.d. Werff, Overveen. Geslaagd voor het examen Gymna sium-B, de dames A. Robinson, Sant poort; G. M. de Vries, Haarlem. De he ren C. L. Blom, H. F. Grootjans en J. Haasnoot, Haarlem: G.d'Olivat, Bloemen daal; M. Oudenaarden, Haarlem; H. van Rongen, Santpoort; Ph. K. Schouw, J. Valkenier en E. J. Veenendaal, Haarlem; J.W. v.d. Werff, Overveen. ADVERTENTIE IJMOND. Zondag 7 juni 1970 van 14 tot 17 uur is voor iedereen die de ten toonstelling „Kunst uit Limburg" wil zien het Bedrijfsrestaurant van Hoogovens opengesteld. Deze collectie is samengesteld door de Nederlandse Kunststichting en laat een veelheid van technieken zien zoals: zeefdrukken, olieverven, gouaches, akril op papier en op doek, tempera's, lak op formica, houtreliëfs, litho's, etsen, akwa- tinten en plastieken in brons, zink, alu minium en polyester. Werken voor deze tentoonstelling werden afgestaan door de kunstenaars: Doris Charlotte Becke, Jos Caelen, Gerard Caris, Joep Coppens, Jan Gijsbers, Hubert, Fons Lemmens, Renaud Levigne, Ries Linnartz, Ad Maas Geert Mols, Hilde Mohring, Jos Muris, Frans Peters, Tobey Stevens en Joost van der Velden. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM „Dit is een interessant geval", vond de officier van justitie gis teren toen politierechter mr. Vink in de behandeling van een beledigingszaak in zijn papieren' twee handtekeningen van één persoon tegenkwam die niet op elkaar leken. De handtekening onder de officiële aanklacht bleek niet van de aanklaagster zelf te zijn. Hiermee werd de zaak een procedurekwestie waar even over beraad slaagd moest worden en waarvoor druk in de wetboeken werd gebladerd. Het resultaat was dat de zaak voor onbepaalde tijd werd aangehouden. i HMMMM H Beatnieuws en opgaven voor de soosagenda kunnen rechtstreeks worden gezonden aan: Redactie Haarlems Dagblad, rubriek Hop- pelepop. Grote Houtstraat 93 in Haarlem. De inzendingstermijn voor iedere aflevering sluit dins dagmiddag. Chiel Montagne heeft een elpee gemaakt bij Bovema. Een mede deling die toch nog heel wat pop kikkers in Nederland doet op kijken, want Chiel is nu eenmaal niet zo maar een beginnend en hoopvol jongmens, maar een door de popwol geverfde baas die na zeseneenhalf jaar radio Veronica zonder blikken of blozen durft te zeggen dat hij van ieder plaatje met negentig percent zekerheid kan zeggen of het een hit wordt of niet. Voorspelling nummer 1„Lu cy, Lucy'" van de popgroep Amster dam wordt een hit en niet zo'n kleintje ook. We zullen zien. Ter zake, Veronica's besnorde DJ heeft een LP opgenomen waarop hij eigen gemaakte teksten die het best te omschrijven zijn als prozagedich ten vaak nogal sonoor, maar soms heftig opzegt. Op de achtergrond im proviseert Jan Akkerman (ex-Brain- box en wel eens de beste solo-gitarist van Nederland genoemd, onder meer door Montagne) op de gitaar. Hij doet dat zeer melodieus en uitermate vak kundig. Een beetje een bijzondere plaat dus, deze elpee die simpelweg „Chiel Montagne" heet en waarvan er inmiddels al zo'n duizend zijn verkocht. Chiel Montagne over het waarom: ,Ik schrijf veel teksten. Deze heb ik de afgelopen vijf jaar gemaakt. Het zijn dingen waar je eigenlijk niets mee kan doen, die je niet aan anderen kunt geven, maar die ik voor mezelf toch wel belangrijk vond." En over het hoe: „Bovema zag er wel iets in. Brainbox was net uit elkaar maar Jan Akkerman wilde wel. We zijn volko men onvoorbereid de studio ingegaan. Binnen een middag was de zaak voor elkaar. De grootste kick voor mij was de strijd met Jan Akkerman. Het was een experiment maar het is gelukt." De teksten zijn, Chiel erkent het vol mondig, nogal romantisch en af en toe behoorlijk clichématig. Chiel: „Dat is niet bewust gedaan, maar het kan functioneel zijn." Een paar voor beelden: „Vanavond, in het nieuwe huis mijn zaken ordenend, komt alles weer boven dat diep weggestopt verge ten werd gewaand Een zachte pijn doortrok mij toen ik mijn jeugd aan snippers scheurde." En: ..En de roos V die ik eens voor je plukte, was voor jouw meteen aen plastic kunstprodukt. En de roos die jij mijn hart ontrukte, wordt voor eeuwig in een kunststof uitgedrukt." In de teksten overheerst een melan cholische toon. Het barst zogezeid van de verlaten minnaars en mislukte lief des, maar het wordt ..ooit echt bitter Briljant zijn de teksten nergens „Meisje in de stad," het langste pro zagedicht, vind ik zelfs vrij slecht maar het is wel aardig om te ontdek ken dat DJ's geen schreeuwerige, maar verder lege platenaankondigers hoeven te zijn, maar zich ook kunnen bezighouden met de „diepere dingen van het leven." Chiel Montagne is ook helemaal met van plan altijd bij Veronica te blijven. Maandagavond 8 juni in Electric Centre een origineel onderdeel van het Holland Festival, het optreden van het kwartet the Ali-Khan Brothers met klassieke muziek en zang uit Pa kistan. De groep is sinds eind mei in Nederland en geeft tot begin julo on geveer 20 concerten in twaalf Neder landse steden. Er zijn optredens i n Zwitserland en Duitsland gepland, in september is Engeland aan de beurt en het is waarschijnlijk dat ook Frankrijk en Suriname met het vier tal gaan kennismaken. In de Ali-Brothers spelen en zingen de gebroeders Ustad Nazakat Ali-Khan (37), bespeelt de tanpura, een snaar instrument en Ustad Salamat Ali-Khan (35), citer. Zij worden ondersteund door Ustad Shaukat Hussain Khan op de tabla (dubbeltrommen) en Ustad Ghulam Mohammed op de sarangi, een strijkinstrument. Een kennismakingsbijeenkomst in het hoofdstedelijke Tropenmuseum maakte duidelijk dat Nazakat Ali vo caal en Ghulam Mohammed op zijn strijkinstrument in belangrijke mate het geluid bepalen van de Ali-Brothers De gezongen melodie wordt in princi pe herhaald op het strijkinstrument, terwijl ook de ruimten tussen de vo cale delen instrumentaal worden op gevuld. Elk muziekstuk gaat uit van bepaalde regels: er is een grondpa troon voor de melodie zowel als voor het ritme maar dat kan met variaties en improvisaties versierd en opgeluis terd worden. Het resulteert "eelal in een vraag- en antwoordspel van de stem van één der twee zangers (of beide) en het strijkinstrument, waarin ze elkaar in muzikale inventiviteit sti muleren. Het instrument, de sarangi, wordt door Ghulam Mohammed op onge looflijk virtuoze wijze gehanteerd De snaren worden niet verkort, en daar door de toon veranderd, door vinger op de snaar te plaatsen, maar door de nagelriem tegen de zijkant "an de snaar te drukken. Wat Tanpurist Na zakat met zijn stem doet, is zonder meer uniek. De tekst van de stukken die de Ali- Khan Brothers brengen, kan uit ver schillende elementen bestaan: namen van noten, volledige zinnen, klanken op lettergrepen met een ritmische waarde. Aan de musici is onder meer de taak op zoveel mogelijk manieren duidelijk te maken wat met de gezon gen tekst wordt bedoeld. Aan het ba sis-idee leveren zij niet alleen muzi kale en melodische, maar ook belang rijke expressieve bijdragen. Volgens de musici is het geen elite- muziek die ze maken, maar de uit voering ervan beperkt zich in hun Ge boorteland desondanks tot de grote steden. Op het platteland is favoriet de volksmuziek en filmmuziek, waarin klassieke, westerse en volksmuziek verwerkt is. De composities die de vier musici in Nederland brengen, zijn doorgaans honderden jaren oud en bevatten vaak verzen in het Per zisch of Urdu. Verder staan er liefdes gedichten op hun programma, die wor den uitgevoerd in een semi-klassieke stijl met een grote vrijheid wat de grondpatronen betreft. De Pakistaanse musici staan in hun land hoog aangeschreven en ze zijn er op zijn minst even beroemd als hun landgenoot de gitarist Ravi Shankar tegenwoordig in het westen. Ze zijn talrijke malen geëerd, in 1955 met de eerste prijs op het Indiaas muziek festival, zes jaar geleden met de pride of performance-medaille van de Paki staanse regering en vier jaar geleden gaf de sjah van Afghanistan hen de medal of art. In maart luisterde het gezelschap het huwelijk op van de kroonprins van Nepal. Op 12 juni spe len de Pakistani in het Haarlems Con certgebouw. 1. Up around the bend - Creedence Clearwater Revival 2. Question - Moody Blues 3. Cecilia - Simon Garfunke! 4. El Condor Pasa - Simon Gar- funkel 5. Ruby is the one - Earth Fire 6. Never marry a railroad man - Shocking Blue 7. House of the Rising Sun - Frijd Pink 8. Mademoiselle Ninette - Soulful Dynamics 9. American Woman - Guess Who 10. Sympathy - Steve Rowland The Family Dogg 11. Finale Europacup 1970 - Wim Hoo- gendoorn Theo Koomen 12. Vehicle - Ides of March 13. I can't tell the bottom from the top - Hollies zo dat zou kunnen, „"'evonica boeit me nog wel. Je krijgt steeds met andere platen te maken en het is leuk om achter het hoe en waarom van het succes van een plaat te komen. Maar ik wil niet in vakje zitten Ik produ ceer soms al en ik wil ook gaan fil men, toneelsoelen, met geluid werken of van mijn part een hoorspel doen Waar het op uitloopt weet ik nog niet, maar mijn eindbestemming ligt in ie der geval in de creatieve sector De Appelaar. Damstraat 19, zater dag: Timeless, zondag: Berry Bush Set. Riverside, Spaarne 91. zondag: dan sen. Kamis, Nieuwe Groenmarkt 5. za terdag: sociëteit-dansen. Toy-Toy, Stoofsteeg 1. iedere avond' bar-dancing-discotheek. Scuff. Eemstraat 6. „ondagmiddag dansen. De Schelp. Zandvoort, zaterdag: bar-danclng -discotheek. Sfeer '69, Ged. Oude Gracht 244. vrij dag en zaterdag: sociëteit Atlantic, HSV-gebouw Engelandlaan zondag 2-5, 8-11: dansen. Jokaka, Eemstraat 6. zondag: Pur ple Vision. Het Anker, Parklaan 45. vrijdag' jeugdsoos. T'16, Koudenhorn 34. donderdag' jeugdsoos. Tum-Tum. Achterweg 22, Heemste de. zondag: 25ste dansavond. Electric Centre Bakenessergrachi 10, zaterdag: Buuk Be el's audio-vi- suele show. Daarna: films: maandag: Ali-Khan brothers, klassieke muziek en zang uit Pakistan Les Six, Peuzeiaarsteeg 4. zater dag: Reflex. Vrijdag 12 juni grote slot- avond van deze sociëteit voor validen en minder validen op Nieuwe Groen markt 5 met het 14 man sterke „Ken- nemer dansorkest" Gymnastiekgebouw. Kromme Spie ringweg, Viifhuizen, zaterdag: „Mo- zes 4 Blues Group" en „Qualified Section" ten bate van toneelgezelschap Vijfhuizen. Even ter herinnering. Zaterdag avond hoeft niemand in Haarlem en omgeving thuis te blijven omdal er niets te doen is. In het Concert gebouw wordt erp moordend pop- feest gehouden op muziek van Creepy. Modesty Blaise Full Hou se Blues. Machine en Earth Fire. Entreeprijs is vijf pieken. De managei van Soulful Blues Quality aat weten, dat de ge ruchten over het uiteenvallen van de groep niet waar zijn. De Soul ful blijft soulful, zo wordt ons ver zekerd, maar gaat wel iets meei werken aan een programma voor elk wat wils. Sea Side Section is wel uit elkaar. Van ruzie is geen sprake geweest, maar de bandleden hebben beslo ten iets anders te gaan doen. Dead Dog's Eve heef' w "'k'mdied de lege plaats Ue -|f side ach terlaat m<i< V "t'lpn vul len. De eerste <mgle van de herrez.j se ,1 Humor is vandaag in de Op de A kant hei eigen nummei „Secret thoughts", op de flipside: „Sunset Snow".

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 7