In Jalisco-stadion te Guadalajara zegt men: |Terrasvogels kansloos ENGELAND - BRAZILIË IS tegen Nicols FINALE WERELDBEKER Haarlems Dagblad Eddy Merckx won de slag in hooggebergte Ingevallen Die heeft grote kans op Voetbal op hóóg niveau VOOR f2.95 KAARTJE ERETRIBUNE ZO KWAM DE CUP IN DE KUIP IJmuider Courant Beverwijkse Courant Korfbal-interland Nederland-België Fortuna VI. jop transferlij st Scholte en Sundquest op kop Hockeyspelers uit west en zuid beginnen eerder 7.ATERDAG 6 JUNI 1970 13 (Van onze speciale verslaggever) OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT DOOR DICK BRUYNESTEYN HÖ6ER. :;/dit tbm^V Biljarten (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM. Nicols is ongeslagen ge- bleven door een moeiteloze 10O-zege op Terrasvogels. De wedstrijd nam de volle negen Innings in beslag. Terrasvogels werper Gerrie Krooder had in Dassy Ras- GUADALAJARA Morgen. 10 beweert men rond het Jalisco-stadion, morgen zal „eigenlijk" de finale van het myn zyn kwaadste tegenstander: met wereldkampioenschap voetbal worden gespeeld. Rond het middaguur, als de zon loodrecht staat boven het droge, vler hlts uit vjjf beurten, waaronder twee maar nochtans perfecte voetbalveld, fluit de Israëliër Klein de inleiding van een duel, dat niet alleen extreem be- homeruns sioeg de Antilliaan zes runs langrijk lijkt, maar dat bovendien wellicht nog eens herhaald dient te worden maar dan met een ander decor: het blnnen. Herman Beiedschat kreeg slechts Azteken-stadion in Mexico-stad. Ja, wie de stemmen hoort, in Guadalajara, van een helaas niet altijd even kritisch dric xerrasvogels-spelers op de honken. commentatoren-korp§, zou er geweldig aan kunnen gaan twijfelen, dat er ook elders in het weidse land van Mexico' nog wordt gevoetbald om de massief-gouden trofee, die Jules Rimet-beker heet. Natuurlijk: Brazilië en Engeland zijn eerste kandidaten voor de wereldbeker. Op grond van hun reputatie en sinds een dag ook op grond van de prestaties die het „vernieuwde" Brazilië leverde en op grond van wat hier aan voorspellingen zo langzamer hand wel wordt bewaarheid: Zuidamerikaanse ploegen kunnen de omstandigheden het best trotseren (en van hen is Brazilië de sterkste vertegenwoordiger) en de „Europese" landen kunnen slechts met een formidabele inzet dc moeilijkheden overwinnen. Die inzet bezit Engeland in de hoogste mate. Redenen waarom de ogen van de voetbalwereld zijn gericht op een stadion, dat massaal de Brazilianen zal steunen en even mas saal de Engelsen zal honen, omdat hier, op deze zondag de aan voerders botsen in de „voetbaloorlog" die sinds 1966 wel degelijk tussen twee continenten wordt gevoerd. Men spoedt zich dan ook in Guadala jara haastig heen en weer tussen de bei de trainingskampen van de giganten, en men put zich uit in voorbeschouwingen. Men weegt de feiten tegen elkaar af en men ontleedt de teams op grond van wat zij hebben getoond. Men komt onmoge lijk tot een slotsom, zeker niet zonder de medewerking van de coaches, die zich terecht en volgens gewoonte tot glim lachen en algemeenheden bepalen. Toch zijn er mogelijkheden om aan de vooravond van de „schijnfinale" de kan sen af te wegen. Luister daarvoor bij voorbeeld naar een losse opmerking van de Britse verdediger Tommy Newton: „wij zullen veel meer dan de Tsjechen proberen op de Braziliaanse aanvallers een consequente mandekking toe te pas sen." Resultaat, die opmerking, van een vrij nauwkeurig ontleden van de Tsjechische fouten, die de ploeg van Marko veel die per in de afgrond deden tuimelen dan no dig was geweest. „Ik zeg niet, dat de Tsjechen harder hadden moeten spelen", aldus Newton, „maar wel wat wij noe men scherper". Marko zélf voegt daar aan toe: „Het moreel van de Engelsen stelt hen in staat om dat ook werkelijk te doen. Zij geven niet op." De Engelsen zullen blijven zoeken, aan de andere kant, naar de mogelijkheden om de Braziliaanse defensie onder druk te zetten. Een druk die fouten kan ver oorzaken, nee fouten moét veroorzaken. Want met Carlos Alberto, Piazza en Bri- se defensie blijft een klasse ten achter bij de rest van de ploeg. In de luxueuze „Suite Caribe" waar het vrolijk volkje dat zich de beker de finitief kan toe-eigenen (tweemaal winst in het verleden) huist, kan coach Zagalo die kritiek niet helemaal ontlopen. „Mis schien", zegt hij, „waren onze verdedi gers wat al te achteloos in hun optre den. Ik heb ze op die fouten gewezen. Ze zullen ze niet meer maken." Dat laat ste mag op zijn minst grootspraak heten, ant met Carlos Alberto, Piazza en Bri- to slechts te kapittelen, kweekt men nog geen laatste linie, die bestand moet blij ken tegen de constant-vinnige attaques van Geoff Hurst en Francis Lee, de weg bereiders tegelijk voor de ijzersterke mannen in de tweede lijn, die Engeland bezit. Haarlem Nicols nam in de eerste inning al een 2O-voorsprong door een honk- slag van Heemskerk, waarop Maat en Rasmijn scoorden. In de vijfde inning werd het 50 door een homerun van Ras mijn met Peelers en Robert Maat op de honken. Een solo-homerun van Boudewijn Maat maakte er in de achtste inning 60 van. Nol Beenders zorgde in dezelfde slag beurt met een hit voor 70. In de negende Nicols-slagbeurt zorgde Rasmijn met zijn tweede homerun wederom voor drie runs (10-0). Herman Beidschat werd winnende wer per met slechts een honkslag tegen (Kroo der): 13-0-1. De Nicols maakten een fout. Krooder verloor met 7-4-11, zijn velders maakten vier fouten. Een kroniek van absolute hoogtijdagen in de Neder landse voetbalhistorie. Lees de enerverende verslagen van alle Feijenoord-wedstrijden uit het Europacupseizoen 1969-1970. Het boekje „Zo kwam de cup in de kuip" wordt uitgegeven door Het is verkrijgbaar voor de zeer lage prijs van 2,95 bij onderstaande adressen: HAARLEMS DAGBLAD: Grote Houtstraat 93, van 817 uur. Soendaplein, Haarlem-Noord, 8.3012.30 en 1317 uur. Italiëlaan 190, Schalkwijk, 912.30 en 1317.15 uur. IJMUIDER COURANT: L. Nieuwstraat 427, IJmuiden, 912.30 en 1417 uur. BEVERWIJKSE COURANT: Zeestraat 18, Beverwijk, 912.30 en 1417 uur. 's Zaterdags: alle kantoren van 911 uur. (Van onze sportredactie) SAN SEBASTIAN. De gemiddeleden die tot nu toe bij het Europese biljart kampioenschap 47/2 in de Noordspaan- se badplaats San Sebastian worden ge- MARMOLADE. Eddy Merckx heeft de slag van het hooggebergte, de acht tiende etappe van de ronde van Italië, vorstelijk doorstaan. In de rit door de Dolomieten over drie bergpassen van de eerste categorie en met een aankomst in het op bijna 1500 meter hoogte gele gen Marmolada, behield hij zijn eerste plaats in het algemeen klassement met een indrukwekkende superioriteit. Michele Dancelli behaalde na de etap pe Vanarta Terme naar Marmolada zijn vierde overwinning In deze ronde van Italië, maar dat maakt veel minder in druk dan de manier waarop Merckx ook vrijdag weer de karavaan naar zijn hand zette. Merckx voelt zich zeker van zijn over winning en wil nu alleen nog maar rus tig naar de finish rijden, die zondag in Bolzano is. Om voldoende reserves over te houden voor de Tour de France, die hij opnieuw wil winnen. Slechts twee renners voor Merckx zijn erin geslaagd de Giro en de Tour in een jaar te win nen. Jacques Anquetil leverde deze pres tatie in 1964 en de legendarische Fausto Coppi deed het zelfs twee keer, in 1949 en 1952. Zonder diskwalificatie in de Giro zou CARCASSONNE. De Spanjaard Diaz heeft vrijdagmorgen de derde etap- r- van de~wielerwegwedstrijd Midi Li- L- j gewonnen. Hij toonde zich in de eind sprint de snelste van een groepje van zeven renners. Diaz had voor de 108 km. van Valras naar Carcassonne 2 uur 23 min 40 sec. nodig. De Deen Mogens Frey won het twee de gedeelte van de derde etappe. Hij legde de 108 kilometer van Limoux naar Perpignan af in 2 uur 46 minuten en 47 seconden. De Brit Berry Hoban legde beslag op de tweede plaats en is t evens leider in het algemeen klassement ge worden. BRIGHTON Henk Nieuwkamp heeft in de ronde van Engeland voor de tweede keer in successie een etappe ge wonnen. Het was zijn derde ritzege in totaal. Nieuwkamp zat vrijdag na de 170 km. tussen Southsea en Brighton met de Westduitser Troche en Deen Gels man Clare in een kopgroep je, dat een kleine 400 meter voorsprong had geno men. Van het trio was Nieuwkamp de snelste sprinter. (Van onze korfbalmedewerker) ROTTERDAM Op het terrein van de voetbalvereniging RFC te Rotterdam vindt aanstaande zondag de interland- liorfbalwedstrijd NederlandBelgië plaats: het wordt de 75ste ontmoeting tussen beide landen, die door de Engel se arbiter Redge Crosman zal worden ge leid. Nederland komt als volgt in het veld. Aanval: dames Ans v.d. Velde (Roh- da); Hennie Borghols (Westerkwartier), Heren: Drikus Klouwen (Archipel); Jan Wals (Blauw Wit). Midden: Tannie Overmeyer (Ons Eiber nest); Noortje BorgeT (HKV). Heren John Tims (Ons Eibernest); Hans Pouw (Ons Eibernest). Verdediging: dames: Adrie Kamminga (Blauw Wit); Emmie Platei (Luto). He ren: Wil Reuter (Luto), Dick Stoeltie (Westerkwartier) Reserves Dames; Jirska Duivenvoor den (Ons Eibernest); Annie Raap (Ons Eibernest). Heren: Tom van Rhee (Blauw Wit); Jacques Schipper (de Regenboog) Het gaat er, zo valt te voorspellen, al leen maar om of Engeland de moed en de kracht kan opbrengen om tot de laat ste minuut te blijven strijden. Ook wan neer het fabelachtige individuele talent van de klasse-aanval van Brazilië in doel- cijfers mocht worden uitgedrukt. Maar heeft, tegen hard-tackelende En gelsen, diezelfde aanval nog zoveel mo gelijkheden als in de partij tegen de Tsjechen? Wellicht zal Ramsey zijn „er kende" 4-4-2 systeem enigszins verande ren en er uit noodzaak om een laatste i j wachtpost tegen doorgebroken Brazilia- Vni spelers van nen te hebben een 1-4-4- systeem van ma- ken. Met Moore als ausputzer. Of „Li bero", zoals Pele zulk een laatste man betitelt. Ook op vrijdagmiddag wordt de donkere „koning" weer omzwermd door autogrammenjagers van geringe leeftijd en door journalisten, die toch weer, en nog eens, alles willen weten, over vroe ger en nu. Wat altijd een interessant ge (Van onze sportredactie) VLAARDINGEN. Bij Fortuna hebben sprek oplevert, want Edson Arantes do vrijdag zich niet minder dan vijf spelers Nascimento is en blijft vriendelijk en ze ker niet praatschuw: „Ik herinner me, hoe ik vroeger ook om de voetballers heendraaide voor een handtekening'1 zegt hij, zwetend neergezegen in de klei ne kring, die zich om de tolk heeft ge vormd, wijzend op de horden Mexicaan- tjes, die toch allemaal een signatuur van „El Rey" hebben gekregen. Vervolgens wordt er over voetbal ge- op de transferlijst laten plaatsen. Het zijn behalve Jan Hordijk, de twee verdedigers Leen Boon en Gerrie Pijl, Koos de Gooijer in opdracht van Willem-II, omdat hij daar vorig jaar van was geleend en eerder Eddie Verweel die een vrije transfer heeft Maup Martens en Marcus Schippers heb ben geen contract meer gekregen, terwijl Piet Janse naar vierde klasser de Hollan- diaan terug wil keren. Enkele spelers, zoals Jan Baksteen, Peter praat zonder dat het Pele hindert, want: Eikelenboom en Ger Robbemond, hebben „Dat is nu eenmaal mijn leven en ik ge- I bun nieuw contract in overweging geno- niet er nog steeds van". Het gaat om I men, jan Bouman, Piet de Vries en Plet het overrompelen van een verdediging. Is Teuling hadden vorig jaar een tweejarig dat niet veel moeilijker, wanneer in te- I contract getekend, maakt, wijzen erop dat er iets bijzonders aan de hand moet zijn met dit toernooi. De prestaties blijven over het algemeen fors onder de maat en het is warempel Hans Vultink niet alleen, die ondanks het prachtig warme zonneweer ontevreden Alleen de Westduitser Dieter Miiller, die op het laatste nippertje inviel voor de Franse ex-prof Ronald Dufetelle, fla neert licht ais een veer over de drukke avendio's temidden van de donkere Spaanse schonen. Voor de 27-jarige Berlijner ligt het kanpioenschap pas maar gereed, dank zij het feit, dat hier in de oude eerbied waardige abdijkerk van het oudheidkun dig museum juist met het kunstmateri aal wordt gespeeld, dat als het ware voor hem is gemaakt. Maar ook het al gemeen gemiddelde van slechts rond 35 van Müller ging volkomen in het niet Dancelli won in de Ronde van Italië. het Merckx vorig jaar al zijn gelukt. Merckx doet het dus enigszins rustig aan, rijdt min of meer verdedigend, genstelling tot de Braziliaanse speelwij ze nog een „Libero" wacht? Pele zegt: „Ik heb het niet zo op een Libero. Ik vind het zonde als een ploeg aan die positie een voetballer opoffert. Zeker als dat een goede voetballer is. Want wat doet zo'n man nu helemaal? De Arnhemse eerstedivisieclub Vitesse heeft grote belangstelling voor Gert Bals, doelman van Ajax die door het bestuur van de Amsterdamse club op de transfer- lijst is geplaatst. Het is vrij zeker, dat de partijen begin volgende week tot overeen stemming zullen komen. Vitesse is in staat Hij komt maar zelden zodanig in actie, de 33-jarige doelman aan te trekken door dat hij zijn capaciteiten werkelijk kan to- I jat (je plaatselijke industrie een bedrag nen. Het is bovendien de makkelijkste van 100.OOO gulden bijeen heeft gebracht, weg om een goede wedstrijd te spelen." I Ernstige geruchten willen dat midden- j „Voor de team-eenheid betekent een I veldspeler Klaas Nunlnga D.W.S. gaat ver- 1 mcc J Libero te weinig. Bovendien moet het niet I laten. De ex-Ajaxied zou diverse aanbie- maar 'heeft 'er' vriidaê^toch^flh^ wat noodzakelijk zijn hem daarachter te pos- I dingen hebben gekregen van clubs uit de voor moeten doen. Vrij kort na de s tart I teren. Een werkelijk topteam is zo flexi-|ere_ en eerste divisie. Het bestuur van de bel, dat men desnoods met tien man kan I Amsterdamse club voelt er weinig voor verdedigen, maar vooral ook met tien om Nuninga te laten vertrekken, al zou er man kan aanvallen." over een flinke transfersom (hij kwam Een typisch Braziliaanse visie op voet- voor 160.000 gulden van Ajax naar D.W.S.) bal, dat in de ogen van déze zuiderlin- I wel te praten zijn. gen doelpunten moet opleveren. Men Bij EDO heeft doelverdediger Cupé (af speelt om ze te scoren, niet om ze te komstig van Ripperda) een contract ge- -- verhinderen. „Bij dat scoren", zegt Pele I kregen. sprong* van "de vier "koplopers bedroeg 3 I dan verder, „is het geluk een allereerste Bij Telstar heeft Monne de Wit zich op minuten 30 seconden op Merckx en twin- factor. Kijk naar dat schot, dat ik ineens eigen verzoek op de transferlijst laten tig seconden meer op Gimondi, Ritter, afvuurde vanuit het midden naar het I plaatsen. Adorni en Vandenbosche. Bij de volgen- Tsjechische doel. Alles wat een voetbal- I de pas, de Forcella Cibiana moesten Ro- Ier moet bezitten was eraan voorafge- I A KI ..nitphpf solen en Farisato afhaken. Zilioli en Pon- gaan. Overleg, techniek en de beste be- F ging Italo Zitilo, een van de ploeggeno ten van Merckx met de Spanjaard Pom ton en Farisato (Italië) op jacht naar Rosolon, vorig jaar in Nijverdal ritwin naar in Olympia's tour, die meteen na het startschot was weggevlucht. Bij de beklimming van de Passo Mau- rio werd Rosolen achterhaald. De voor- ton zetten door e n bouwden de marge I doelingen. Maar het geluk ontbrak en het I uit tot_meer dan vijf en een halve mi- werd geen doelpunt. De voorbereidingen VOOT tGSt V3.I1 voor een goal komen in de tweede plaats. Het kleine beetje geluk is de eerste fac- nuut. Zilioli had daarmee meer voor sprong op Merckx genomen dan zijn achterstand in het klassement bedroeg. Op dat moment regeerde Merckx niet meer. Hij reageerde op slag. Hij ver hoogde het tempo en kreeg aanvanke lijk medewerking van Ritter, Gimondi, Vandenbossche. Het verschil slonk, me de door een lekke band van Zilioli, d ie echter Ponton weer achterhaalde. In de beklimming van de laatste pas, de Forcella Staulanza kon Ponton de strijd niet meer volhouden. De lange ontsnapping was het te veel geweest en hij liet Zilioli alleen doorgaan. De Ita liaan had op het hoogste punt (1773 me ter) nog een minuut en vijftig seconden overgehouden ten opzichte van Gimondi en Merckx. Die winst raakte hij in de afdaling en bij de stijging naar Marmo lada ook nog kwijt. Op 4000 meter voor de verlossende finishlijn werd hij gegre pen. De jachtgroep rustte even uit, al leen Michele Dancelli niet. De slimme Italiaan spoot weg en sleepte zijn vierde ritoverwinning binnen. BRAUNAU. Mathieu Pust j ens heeft vrijdag het eerste gedeelte van de ze vende etappe van de ronde van Oosten rijk gewonnen. De Limburger was de snelste sprinter uit een kopgroep van achttien renners, die in de rit van Salz burg naar Braunau over 102 kilometer een winst van 4 minuten en 21 seconden op het peloton had genomen. Met Pust- jens zaten ook de Nederlanders Frits Schür (derde) en Jan Aling (zesde) in de kopgroep. De tijdrit van Braunau over Burgkir- chen naar Braunau (16 kilometer) werd gewonnen door de Oostenrijker Siegfried Denk. De Oostenrijker was zes seconden sneller dan Popke Oosterhof e n vijftien vlugger dan Frits Schür. tor." Merkwaardige bespiegeling toch, I seizoen geschorst van een man, die als bijna geen ander I het spel kan leiden, waarheen hij dat wil. I HAARLEM. ABC-werper Adriaans Maar die nog altijd, na een glanzende die enkele weken geleden uit het veld ge- carrière, bezig is te „leren". Zoals hij stuurd werd wegens het slaan met een ook doceert: „Men moet ook waken voor knuppel naar scheidsrechter Wedemeyer, de overschatting van de eigen krachten, is daarvoor voor de rest van het seizoen dat was in Engeland vier jaar geleden geschorst: tot 1 januari 1971 mag hij niet onze grote fout." I in honkbalwedstrijden uitkomen. elkaar, maar speelde ook het beste par tijgemiddelde, tot nu toe gemaakt met slechts vijf beurten. Vultink probeerde opnieuw vergeefs onder de verlamming van het onhandelbare super-aramith uit te komen. Het hoogste wat hij bereikte was een serie van 146. Verder dan in totaal 210 kon hij het niet brengen. Dieter Müller bouwde gedegen verder aan zijn tweede Europese triomf in écn seizoen nu hij de Spaanse „leerling" Alejandro Munoz tegenover zich vond. De Berlijner schroefde zijn algemeen moyenne van 33.33 weer enkele punten omhoog door in zes beurten met zijn te genstander af te rekenen (hoogste serie 208). Munoz 54 caramboles in totaal. Hans Vultink ging ten onder aan de scoringsdrift van de Belg Tonny Sclirau- wen, ondanks een aanvankelijke voor sprong van 167-52. In de volgende, de vierde beurt, ging de Belg echter ineens bij die van de laatste jaren. Hans Vul- I naar het einde met een serie van 348. 1 iTv7nn lonrlrtonnnf FïiÉilic ViiplH tVTllllfir tink werd drie jaar geleden in Den Bosch Europees kampioen met een mo yenne van 82.47 en de Fransman Jean Marty tweede met zelfs 105.57 (uitr.). Er behoeft derhalve niet meer over ge discussieerd te worden, dat de door de Europese biljartfederatie voor San Se bastian voorgeschreven ballen een zui vere krachtmeting en fraaie prestaties in de weg staan. Jawel, Dieter Müller wrijft zich in de handen. Als een remplaqant naar Spanje gekomen, toch even kampioen worden. Bereikt de tweede Europese titel die hem dit seizoen in de schoot wordt ge worpen. In maart van dit jaar gebeurde in Duisburg bij het kader 47/1 precies hetzelfde. Ook op het laatste ogenblik vreemde ballen op de tafels, maar juist het materiaal, waarmee Müller het beste overweg kan. Niemand misgunt de spor tieve en bescheiden Westduitser overi gens deze successen, al speelt hij bijna nooit het kader volgens het boekje. Mül ler is zich daarvan terdege bewust. „De ballen zijn moeilijk", geeft hij toe. „Je moet steeds bijsturen en improviseren, maar dat ligt me wel". Ook het jonge Belgische talent Ludo Dilis, algemeen aangewezen als de op volger van zijn grote landgenoot Ray mond Ceulemans, had voor dit toernooi geen goed woord over toen we hem vrij dagochtend op zijn hotelkamer aan zee aan het ontbijt troffen. „Ik zou het liefst zo m'n koffers pakken", aldus de blonde Antwerpenaar triest, terwijl hij naar het vrolijke vermaak op het strand staarde. „Zo wordt de biljartsport goed kapotge maakt", vond hij. Ook Dilis had immers donderdag zijn kansen zien verdwijnen toen hij tegen Müller onmachtig was dit onwillige plastic zijn wil op te leggen, terwijl de Westduitser gretig, maar wei nig subtiel ritsen caramboles verzamel de Vrijdagmiddag vocht de lange slanke Belg, die ondanks zijn 25 jaren al wereld kampioen vijf kamp is, echter grimmig terug 'nu de titel voor hem was verke ken en hij de gedesillusioneerde Hans Vultink tegenover zich kreeg. Hij ransel de niet alleen een topserie van 355 bij SPONGEN i/J. k2>M op// st. PlTRiET kSAM 00K AU pi* Mier hec KOM£tJ VAtJOAA® ■I KudMQo WÜ ,KÖMT WÊEP MIET "B'J- ,1J sSLoFFËM.. Zijn landgenoot Dielis hield Müller nog even van de titel af door Galvez in zes beurten af te troeven met 400-203. VELDHOVEN. Het heeft weinig ge scheeld of Henk Scholte zou al na de derde ronde van het nationaal kampioenschap in Veldhoven op rozen hebben gezeten. Want nadat de Eindhovenaar zelf vrijdagmiddag vrij moeizaam in zes beurten kadrist Bes- sems had geklopt, dreigde Piet Vet de Schiedammer Sundquest de eerste neder laag toe te gaan brengen. De 21-jarige boekhouder uit Berkhout, die in het begin van de partij kramp achtig en nerveus als een opgejaagd dier spelend, de positie aan de band na 48 had verknoeid, was namelijk in zijn vierde beurt aan een grote serie begonnen, waar mee hij de positie van Sundquest in ge- vaa bacht. De debutant, die op de eerste dag zijn fraaie moyenne van 88 uit de voorwedstrijden niet had kunnen waarma ken, biljartte eindelijk in zijn veelbeloven de stijl. Diep geconcentreerd dreef hij de ballen langs de banden, waarbij zijn hoe kige kop de vechtersuitdrukking van Rudi Altig aannam. In diepe bewondering volgde men de wandeling van de talentvolle blonde jon geling, die na 259 de ballen wat te gehaast stootte en ze „vast" speelde. Hij moest op nieuw van acquit, kreeg de kunstknikkers weer snel bijeen en ging door. Eerder ech ter dan verwacht werd kwam het einde van deze explosie. Door een slordigheidje waren de ballen na 340 uit elkaar gerold en toen Vet na 344 met een piqueetje de positie wilde herstellen bleef zijn speelbal op een millimeter voor de derde bal ste ken. Sundquest, die zo lang op zijn stoel vast genageld was geweest, greep de kans met gretigheid. De Schiedammer stootte be hoedzaam de 310 punten bijeen, die hem van de winst scheidden. Ongeslagen leiders bleven dus Henk Scholte, die tegen Bessems drie poedels en series van 163, 165 en 172 liet noteren met een algemeen gemiddelde van 150 en Sund quest, met 150.38. (Van onze sportredactie) DEN HAAG. De competitie begint voor de Nederlandse hockeyspelers en speelsters op zondag 13 september. De eerste klasse west en zuid beginnen bij de heren wegens het eind september te hou den Europees hockeykampioenschap in Brussel echter een week eerder. Voor deze twee klassen staat de competitie op 20 en 27 september stil. De bekerstrijd start op 6 september, maar hier ontbreken dan dus de heren (uit de eerste klasse) van het westen en zuiden.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 13