Breek troef in herfst- en wintermode Kant-en-klaar kookwerk op het kampeerterrein Cape-combinatie Carnavaleske bontmode Voor de „vrouwelijke" vrouw Jongensachtige tailleur Complet van wollen jersey GAAT U DIT JAAR met man en kroost, met vriend of ver loofde, kamperen of een appartementje huren? Dan moet er veelal zelf gekookt worden en dan zijn kant-en-klare maaltijden, uit patria meegebracht of ter plaat se gekocht, bepaald een uitkomst. En dat niet alleen in loodzwaar blik, maar ook in lichtgewicht dozen die weinig ruimte innemen. Gebreide avondjapon '-'-'V■/•'/Wï •'.■s-S'."'""""/ LIETEN WE U VORIGE WEEK iets van de zomer- mode zien, vandaag lichten wij een tipje van de sluier op van wat de ontwerpers ons in de komen de herfst en winter willen laten aantrekken. Op de expo sitie van lederen kleding, die een paar weken geleden in het Londense Hiltonhotel werd gehouden, werd een midi-mantel van Alpina patentleer met krokodilprint getoond. De mantel was afgezet met Canadese roodvos. Voorts was op deze tentoonstelling een zalmkleurig leren broekpak te bewonderen met franjepijpen en een „door kijkje" in het jasje. Zalmkleurig leren broekpak HET MODEWERELDJE UIT TOKIO lanceerde een mouw loze, gebreide avondjapon, waarschijnlijk bedoeld als mode grapje. De draagster wordt er helemaal in opgeborgen; behalve het hoofd dan, dat ze op die manier dan nog enigszins koel kan houden. Dat mag dan ook wel, vooral als u bedenkt, dat ze niets te eten of te drinken kan aannemen. Tenzij het een zeer wild feest wordt dan kan ze „onopgemerkt" eerst een striptease uit voeren. v k' - DE CAPE zullen we in de komende herfst en winter weer in het modebeeld zien verschijnen. De koukleumen onder ons zullen dat ongetwijfeld toejuichen. Op de foto ziet u een sportieve combinatie van een cape met pantalon tot kuithoogte naar een ontwerp van Daniel Hechter te Parijs. Het materiaal dat hiervoor werd gebruikt is een marron-beige gemêleerde wollen tweed. PANTALONS zijn de komende herfst en winter favoriet in allerlei lengten en modellen, gecombineerd met jacks en korte en lange mantels. WE BLIJVEN nog even in Parijs voor de drie volgende mo dellen. Allereerst een jongensachtige tailleur van wollen zwart witte tweed chiné ontworpen door André Ledoux. Het jasje is een spencermodel, de broek naar een voorbeeld van de Rus sische boer (model-moujik). Voorts een complet van een wollen jacquard jersey in marine, wijnrood en beige. De slankgesneden midi-mantel heeft een op staand kraagje en grote revers. Dt broek is van hetzelfde ma teriaal als de mantel. /v t/ M BONT SPEELDE ook een rol in de collectie van de Deen Birger Christensen. In Kopenhagen toonde hij kortelings twee „grappige" bontmutsen van Canadese wolf. Ons lijkt het meer een hoofdtooi voor carnaval onder het motto; Ik zie, ik zie, wat jij niet ziet of Acht ogen zo blauw. BÉ TER MAAT deze rubriek zou ik daarom willen aan raden: zorg ervoor dat u zo'n doosje met blikjes saus verbergt in de vakan tiebagage en verras ze ermee. U hebt keuze uit: roomsaus (en wie verwacht dat nou op de camping?), sugosaus, bolognaise-saus, Hongaarse saus, ker riesaus en madeirasaus. sonen (aanduiding op de doos) is wat optimistisch gerekend, vind ik. Tenzij u iets vooraf of toe hebt. Maar het smaakt voortreffelijk. In feite is het mogelijk om in één pan (van wat forser afmetingen) voor acht mensen tegelijk vier verschillen de maaltijden te maken. En dat is mij met alle routine en improvisatievermo gen nog nimmer gelukt! Voor de wat meer verwende eters, thuis of met vakantie heeft een andere vaderlandse maatschappij, alweer in Breda een serie van zes sauzen in blik uitgebracht. Ook dat vond ik iets voor de vakan- tietijd. Vlees is in het buitenland vaak duur. Wie kampeert zal niet het hele kruidenassortiment van thuis meene- nemen. Maar vaak wel die serie van zes sauzen die wanneer er zelf wordt gekookt een kleine verfijnde toets kan geven aan het maal voor de tent of in de caravan. De trouwe lezeres van ken en verkopen in België, Nederland en Duitsland. Al leven wij dan in het ruimtevaart tijdperk en al weten wij hoe de astro nauten in hun maanvaartuigen eten, toch is het wel moeilijk om te wennen aan de idee, dat anderen voor ons al het voorbereidende werk deden, zon der dat dit iets aan de smaak afdoet. U mag het best weten: het kostte mij enige zelfoverwinning om zo'n pak te openen en de twee plastic zakjes in een pannetje kokend water te depo neren. Het zakje rijst is van tientallen klei ne gaatjes voorzien, het zakje met de groenten en het vlees is hermetisch ge sloten. Je doet wat op het pak staat en wacht een kwartier. Dan is het klaar. Het moeilijkste is nog om zonder de vingers te branden de zakjes open te knippen en de gloeiende inhoud op een bord uit te storten! Voor twee per- Een Brits bedrijf voor verpakte le vensmiddelen is Ranks Hovis McDougall Limited. Het brengt vier kant-en-klaar maaltijden uit, verpakt in plastic zak jes die slechts 15 minuten in kokend water worden gelegd voor ze worden opgediend. Kwatta Breda N.V. verwierf de li centie en mag dus nu dit produkt ma- NATUURLIJK valt er nog wel wat aan op te peppen. Dat doet u met wat u voorhanden hebt, een scheutje wijn of sherry of echte madeira. Zoiets vluchtigs is vaak eerder bij de hand dan een kostelijk kruid. Dat zit er al in. Laat het een verrassing zijn voor de tentgenoten. Zij zullen u dubbel prij zen om uw kookkunst en van die lof slaat dan iets terug op de Bredase conservenindustrie, die een Hero-ieke prestatie heeft geleverd. Ik was zeer tevreden over de sugo-saus. GASTON GOURMET

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 23