PANDA EN HET VUUR VERVOER ARMAN EN ILVA POULE, PELLI EN PINGO \\I'! voor Haarlem en de IJmond igestipt Aantal studenten met 10% gestegen Vrij warm weer 4 ZATERDAG 6 JUNI 1970 Een detectiveverhaal van Agatha Christie Haarlem en Omstreken Bollenstreek V elsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk 3s e| Is sS wtrmri^nLrmrtnonfvvvv-ynn--*"""* DE SPIEGEL BARSTTE 20) „Toen heeft Jason hun allemaal een glas gepresenteerd.' „Van wat?'' „Daiquiri's, geloof ik. Hij zei nog dat zijn vrouw daarop bijzonder gesteld was. Hij reikte er haar een en ook aan mevrouw Badcock." „Het is hoogst interessant," vond juffrouw Marple. „Werkelijk van zeer veel belang. En wat is er toen nog meer gebeurd?" „Dat zou ik je niet kunnen zeggen, omdat ik toen een koppel dames de badkamers heb laten zien. Het eerste wat ik daarna gehoord heb was, dat die secretaresse op een draf kwam zeggen dat er iemand onwel geworden was." HOOFDSTUK VII Het gerechtelijk onderzoek bleek kort en teleurstellend te zijn. De echtgenoot trad op als getuige ter identificatie. Overigens werd uitsluitend genees kundig hewijs geleverd. Heather Bad cock bleek te zijn overleden als gevolg van vier grein van iets dat de naam droeg van hyethyl-dexyl-barboquin- delorytate. Eerlijk gezegd, kan het ook wel anders hebben geheten! Er kon geen enkel bewijs worden geleverd van de wijze waarop dit ver gif was toegediend. Het onderzoek werd daarom ver daagd tot over twee weken. Na afloop trad de inspecteur van de recherche Frank Cornish op Arthur Badcock toe, met de vraag: „Kan ik u even spreken, meneer Badcock?" „Natuurlijk, zonder enige bezwaar." Arthur Badcock zag er meer dan ooit uit als een uitgewrongen vaat doek. „Ik kan het me nog altijd niet voorstellen," mompelde hij. „Ik kan het het me onmogelijk nog voorstel len." „Mijn wagen staat hier voor," no digde Cornish. „Laat ik u even thuis brengen, vindt u ook niet? Dat is pret tiger en intiemer „Ja graag, inspecteur. Ja, ik vind 't ook, dat lijkt me veel beter." Zij hielden stil voor het netjes blauw geschilderde hekje van Airling- tonhof 3. Arthur Badcock ging voor en de inspecteur kwam achter hem aan. Voordat Arthur Badcock echter nog de huissleutel te voorschijn kon halen, ging de voordeur al open. De vrouw die de deur opendeed was dadelijk een stap achteruit gegaan en keek nu een beetje verlegen. Arthur Badcock keek bepaald verschrikt. „Mary!" riep hij uit. „Ik was mist bezig wat thee voor je te zetten, Arthur Ik dacht dat je daaraan wel behoefte zou hebben, als je van het onderzoek thuiskwam." „Dat is erg vriendelijk van je, da's zeker!" gaf Arthur Badcock haar dankbaar ten antwoord. „Enne hij aarzelde even. „Dit is inspecteur Cor nish Mevrouw Bain. Zij is een buurvrouw." „Ik haal nog een tweede kopje," stelde mevrouw Bain voor. Zij verdween. Enigszins weifelend liet Arthur Badcock de inspecteur in de zitkamer met de vrolijk cretonne- stoelen, rechts van de gang. „Zij is een zeer vriendelijk mens," sprak Arthur Badcock. „Altijd bijzon der hartelijk." „Kent u haar reeds lang?" „O, nee. Pas sinds we hier zijn ko men wonen." „U woont hier reeds twee jaren, ge loof ik, of zijn het er drie?" „Het wordt nu gauw drie jaar," ant woordde Arthur, „maar mevrouw Bain is hier pas een half jaar geleden komen wonen," verklaarde hij. „Haar zoon werkte hier in de buurt. Daarom is zij, na de dood van haar man, hier heen gekomen. Nu kan hij bij haar in wonen." Op dit moment verscheen mevrouw Bain met een blad uit de keuken. Zij was een donker type, van een jaar of veertig, met doordringende ogen. Haar gelaatskleur had iets zigeunerachtigs, hétgeen best bij haar zwarte haar paste. Zij had iets opvallends bij haar ogen. Zij stonden uiterst waakzaam. Toen zij het blaadje op tafel plaatste, zei inspecteur Cornish iets vriende lijks, maar niets bijzonders. Iets in hem, de ambtelijke intuïtie van een rechercheur, maakte dat hij op zijn qui-vive was. De waakzame uitdrukking in de ogen van de vrouw, de lichte schrik toen Arthur de inspecteur had voorge steld, waren hem geenszins ontgaan. Wel was hij vertrouwd geraakt met het feit dat ieder mens in tegenwoor digheid van de politie zich minder op zijn gemak voelde. Maar daarin had je toch altijd nog twee soorten. De ene was een natuurlijke onrust en wan trouwendheid van mensen die zich niet bewust waren van enigerlei wets overtreding. Maar er bestond ook een tweede soort. En hij was er zeker van dat deze laatste hier aanwezig was. Mevrouw Bain, dacht hij, moest te eniger tijd in aanraking zijn gekomen met de justitie. Iets dat haar op haar hoede deed zijn en zich niet op haar gemak deed voelen. De inspecteur maakte een notitie in zijn geest om wat meer van die Mary Bain te weten te komen. Toen zij het blad had neer gezet, maakte ze geen gebruik van de uitnodiging om ook een kopje thee te blijven drinken. Ze zei dat ze naar huis moest, en vertrok daarop. „Lijkt mij een aardige vrouw," be gon inspecteur Cornish. „O, dat is ze. Erg aardig. Een beste buurvrouw, vol medegevoel," beves tigde Arthur Badcock. „Was zij een goede vriendin van uw vrouw?" „Nee. Nee, dat kan ik niet zeggen. Zij waren goede buren en onderhiel den de beste verstandhouding. Maar niet meer dan dat." „Juist, ik begrijp het. Komaan, me- Badcock, nu hebben we zo uitvoerig mogelijke inlichtingen van u nodig, voorzover u die verstrekken kunt. De conclusie, waartoe het gerechtelijke onderzoek heeft geleid, zal ongetwij feld ontstellend voor u zijn geweest?" „O, ja, dat was het zeker, inspecteur. Natuurlijk begreep ik wel dat u den ken moest dat er iets mis was. Ik dacht het zelf trouwens ook, omdat Heather altijd zo door en door gezond is geweest. Vrijwel nooit een dag ziek. Ik zei tegen mezelf: „Daar moet iets achter zitten. Maar het komt mij zo ongelofelijk voor, als u begrijpt wat ik bedoel, inspecteur. Werkelijk vol komen onwaarschijnlijk. Wat is dat voor goedje die Bi-ethyl-hex Hij kwam niet verder. „Er bestaat gelukkig ook een een voudiger naam voor," legde de inspec teur uit. „Het wordt onder de handels naam Calmo verkocht. Hebt u die ooit eerder gehoord?" Arthur Badcock schudde, verslagen het hoofd. „In Amerika wordt het veelvuldiger gebruikt dan hier," vertelde de inspec teur. „Het wordt daar vrij veel voor geschreven, heb ik mij laten vertellen." „Waar dient het voor?" „Het bevordert, althans zo is mij medegedeeld, een tevreden en rustige gemoedsgesteldheid." zei Comish. „Het wordt voorgeschreven aan mensen die onder grote spanning levenof on der angstgevoelens lijden, aan neer slachtigheid, melancholie, slapeloos heid en dergelijke verschijnselen. Een nauwkeurig voorgeschreven dosering is volstrekt niet gevaarlijk, maar het is niet geraden overdosering in te ne men. Het schijnt dat uw vrouw onge veer zesmaal de normale dosis heeft ingenomen." Badcock zat hem met grote ogen aan te kijken. „Heather nam nooit iets in! (Wordt vervolgd) (cT) fWXtl TqdHder Ky TOONTJE* STUDIO S 64. De watertank met Mustafed had een groot gat geslagen in de bodem var. 't schip spoedig stroomde het zeewater daardoor mei grote kracht naar binnen. „We zinken!" riep de kapitein. „Strijk de sloepen! Alle hens". „Ze zinken," stelde Ahmed tevreden vast. „Het is niet helemaal volgens plan gegaan maar we zijn in ieder geval geslaagd. Mustafed heeft een mooi offer ge bracht onze grote sheik Kasr el Bellal kan heel te vreden zijn. De professor Kal-ker en zijn helpertje zijn verloren want hun vlam gaat met het schip ten on der." Tot die ondekking kwam Panda ook op datzelfde moment. „De vlam!" riep hij geschrokken. „Die hebben we helemaal vergeten. En dat was natuurlijk de be doeling. Die schurken zitten hier achter! Kijk daar zwemt een van hen. Ze hebben het schip lek gemaakt om die vlam de laten doven. Wat moeten we nu doen?" VOOR WE MET DEDRIE-MANEN" EXTASE BEGINNEN .WIL. ONZE CAMILLA EEN BEKENTENIS DOEN! DAAR! OP DIE OPEN HET GELUID VAN DE TROMMELS KOMT UIT HET CACTUSSEN- BOS EEN PRIMA IMmtir zou hijookbuite UN6EN KUNNEN MAKEN? Die HEBBEN WE VERGETEN.MAAR WE KOMEN VAN 2EIP WEER OP ONZE Pt A ATS EN T6RU6 MAAK DE RIEMEN VAST! 1768. „Voordat ik meekom", zei Bram bedrieglijk vriendelijk, „zou ik graag wil len weten, wie u bent. U bent niet van de politie, dat zie ik wel aan uw rare uniform. Maar wie bent u dan?" Hoog richtte de ander zich op. „Mijn naam doet niet terzake. Ik ben de bediende van de Commandant" „Zo zo", zei Bram. „En de Commandant beveelt u te ko men". „Ga dan maar terug naar je baas en vertel hem, dat er niemand is, die Bram Fok bevelen geeft", zei Bram die zijn woede niet langer meer beheersen kon. „Maar hij is de Commandant". „Mij commandeert hij met zei Bram. De bediende keek grimmig. „Het spijt me wel, maar in geen ge val kan ik zonder u terugkomen. Dus zal ik geweld moeten gebruiken. Hij pakte Bram beet om hem van boord te trekken. Maar dat had hij be ter kunnen nalaten. .-s.' SCHOUWBURG Stadsschouwburg, (Wilsonsplein). Vandaag 20.15 u.: Mamix Kappers met zijn solo-cabaret: „Tismaamiks". MUZIEK Nieuwe Kerk, 'Nieuwe Kerksplein), Zaterdag 20.15 u.: Concert door „Die Haerlemsche Musyck- camer" o.l.v. André Kaart Teylermuseum, (Spaame 16) Zondag 15 u.: Concert door ,-lalte "an der Schaaf BIOSCOPEN Cinema Patere, (Gr. Houtstraat 111) 14, 19 en 21.15 u. «-evens zondag 16.15 u.: „De vrouwen moordenaar" 18 j. Frans Hals, .Frans Halsplein) 19 en 21.15 u. tevens zondag 14 u.„Het mooiste speelgoed", 18 j. Zaterdag 23.30 u.: „De va] naar de top", 18 j. Lldo, (Houtolein) 14 en 20 u.: „Patton", 14 J. Zondag 11 u.: Die geschiedene Frau", a.l. Luxor, (Gr. Houtstraat 139) 14 en 19.30 u.: „De tien geboden", a.l. Rembrandt, Gr. Markt) 14, 19 en 21.15 u. te vens zondag 16.15 u.: „De laatste trein uit Ka- anga" 18 j Zondag U uur: „Elsa, dochter der natuur", a.l. Roxy, (KI. Houtstraat 79) 14.30, 19 en 21.15 u. zondag 14, 16.15 9 en 21 15 u.: „Ik, een manne quin", 18 j. Studio, (Gr. Markt) 14.io. 18.45 en 21.15 u. zon dag 13.45, 16.10, 18.45 en 21.15 u.: „Airport", 14 j. Zondag 11 u.: Uit Hollywood's lachfabriek. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmiseum G'oot Heiligland 62). Per manente tentoonstelling van werken uit de 17de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 uui. Zondags van 13 tot 17 uur. Bovendien expositie van werken van Jacobus van Loov Tot <m met 15 juli. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Perma nente tentoonstelling van oude religieuze kunst, schilderijen, niddeleeuwse beeldhouwwerken, handschriften an kunstnijverheid Dagelijks be halve maandag jeopend van 10 tol 12.30 uur en van 14 tot 17 mt, Zondags van 14 tot 17 uur. Teylermuseum (.spaame 16). Permanente ten toonstelling van schilderijen, fossielen, minera len en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op weikdagen (behalve maandags) van 10 tot 17 uur. De »erst.e zondag van de maand van 13 tot 17 uur Koudenhornkazeme (Koudenhom) Permanen te tentoonstelling van de stichting Meervoudig Amateur Centrum Ruimtewaarneming en Onder zoek (MACRO) Geopend maandag en vrijdag van 19.30 tol uur Dinsdag en vrijdag van 14 tot 17 uur. Zaterdag van 13 tot 17 uur. Museum Kunstcentrum De Ark (Nieuwe Hei ligland i rd). Permanente expositie van voor namelijk Haarlemse kunstenaars Bezichtiging van de gebrandschilderde ramen uit 1602 Dage lijks behalve iinsdag van 10 tot 20 uur Boven dien expositie van werker, van Tamas Karoly Pély. Van 20 'Ot 24 uur: klasstek grammofoon- platenprvgramma. Galerie Blokker (Bronsteeweg 4a, Heemstede): Permanente xpositie van handgeweven wand kleden van Bodil Blokker-Veggerby en handge knoopte rya-m >dellen uit Scandinavië. Geopend maandag van 13 tot 17.45 uur, dinsdag van 9 tot 12.45 uut. Woensdag tot en met zaterdag van 9 tot 17.45 uur. Galerie Eij'ders (Haltestraat 77, Zandvoort). Expositie van keuze uit eigen bezit van diverse schilders en bronsplastieken van Wim Jonker en keramiek van Sabs van Elsdingen Geopend van dinsdag tot en met zondag van 13-17 uur. Galerie-t. (Bakenessergracht 67) Expositie van schilderijen, gn-jaches er grafiek van Rolf de Splrt. Dagelijks 12-17 uur en zondags 14-18 uur. Tot en met 13 'unl. De Hallen (C r. Aia"kt) Expositie schilderijen, tekeningen, gouaches en grafiek van Etienne Elias en bronzen beelden van Arthui Sproncken Dagelijks geopend van 10-17 en zondags van 13 tot 17 uur. Tot an met 29 juni, Potterie „Het Schootje' (Scnoutensteegi Ex. positie van jotterie en handweei Van dinsdag tot en met zaterdag geopend van 10 tot 17 uur. Gemeentehuis Bloemendaal (Bloemendaalse- weg). Expositie van weaken van J Poortenaar. Dagelijks geopend van 14-17 uur. Tot en met 27 juni. De Waag. (hoek Damstraat/SpaameExpositie van werken van Piet Kloes 75 jaar Dagelijks van 14-17 uur (ot en met 21 juni. DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Damstraat-Spaame). Da gelijks behalve maandag open podium; geopend van 10-18 en 20-24 uur. Vrijdag en zaterdag tot 01 uur. Maandag 20 u.: Teach-ln. Electric Centre (Bakenessergracht 10) Dagel. behalve maandags geopend van 12—18 en van 2024 uur- vrijdags van 2002 uur; zaterdags van 2003 uur. Dolfirama .Zandvoort naast Bouwes Palace). Dolfijnenshow: dagelijks 12, 14, 16 en (behalve maand.) 21 uur. Mobilarlum, museum met old timers miniatuur trim- en racebanen dagelijks tot 18 uur, Bowling dagelijks van 1401 uur. Hotel Bouwes (Zand oort) Dagelijks: „Ar- mandino Rosa tl". Caramella (Zandvoort). Dagelijks dansen; „Les Etolles" Bowling (hoek Orionweg/ DelftlaanDagelijks 10—01 uur: bowling. Kathedraal St. tavo (ing Westergrachtzlide). Dagelijks geopend voor bezichtiging van 9.30— 12 en 1416.30 uur. Poppentheater Merlijn (Hasselaersplein). Za terdag 14.30 uu": „Prins Dadeltje". Stadsschouwburg, (Wilsonsplein). Vandaag 14 an morgen 20 u.: Kinderoperette: „Het geheim van de hofmaarschalk". TENTOONSTELLINGEN Galerie het Klok ve velt je (Hoofdstraat, Hille- gom).Expositie van schilderstukken van de ac trice Riek Schagen Elke middag behalve dins dag geopend. DIVERSEN Treslong (Hl' egom). Dagelijks behalve maan dag: diner-dansant Linnaeushof (Benreb-oek). Recreatie en bloe- menshow. Dagelijks geopend van 918 uur. Tullpgarden Vogelenzangseweg t.o. kerk Vo gelenzang). Bloembollentuin met miniatuurland schap Dage ijks van 820 uur. Tullpshow Vogelenzangseweg, Vogelenzang) Bioemenshow Dagelijks van 818.30 uur. BIOSCOPEN City Theater, zaterdag 19 en 21.15 u., zondag 16 en 21.15 u. en maandag 20 u. „Als de naakte wind der zee zondag 14.30 u. „7000 Gevaren- grens". Stadsschouwburg, zaterdag en zondag 20 u. „Riot" (oproer); zondag 14.30 u. „Martin Lewis in het Wilde Westen". TENTOONSTELLINGEN Pieter Vermeulenmuseum Cultureel Centrum. Dagelijks (behaWe zondags) 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16 uur Stadhuis, Plein 1945, IJ muiden, is alle werk dagen van 10 tot 12 uur te bezichtigen. Oude Raadhuis, kerkplein, Velsen-Zuid. Expo sitie „Pre-historisch verleden". De expositie is open voor bezoek ^p zondag 7 Juni van 10 tot 12 uur en van 13 tot 17 uur Ruïne van Brederode Santpoort, 20.30 uur: Expositie schilderijen en collages van Gerrit van Dijk. De expositie ?s overdag en 's avonds tijdens de verlichting pen voor bezoek, tot 5 juli. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat) 19 en 21.15 u.: „Fanny Hill"; 23.30 uur: „De slachter van Balti more; zondag 14.30 uur* „Chubasco, de vissers jongen"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Fanny Hill" Luxor Theater 'Breestraat) 19 en 21.15 uur: „The trouble w uh girls" zondag 14.15 u.: „Duel der kampioenen"; fi.30, 19 en 21.15 uur: „Het geheim van Skeleton Coast TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122) Expositie van grafiek van Peter Bes; geopend tot en met 27 juni van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg). Geopend op dinsdag en donderdag van 14 tot 16.30 °n 19.30 tot 21.30 uur, op vrijdag van 14 tot 16.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lij^terbeslaan 23. Beverwijk, tele foon 0251025120 BIOSCOOP Cinema Marqu»-tte Ruijsdaelstraat) 19 en 21.30 uur: „Meesters ir df misdaad"; zondag 14.15 u. „Ursus, wreker der slaven"; 16 uur: „Meesters in de misdaad"; 19 en 21.15 uur: „Vreemde min naars". O Het nieuwe spoorboekje ligt voor me. Een symfonie in blauw en geel. Van binnen ook nog groen en rood En mosgroen, en bruin, en oranje Het kakelt van de kleuren Anders dan anders roepen de spoor wegen mij toe. Voor mijn gemak. En ze sommen meteen een paar din gen op die zij hebben en een ander niet. De kleurenband. Het westen en midden rood. Het noorden en oosten groen. Het zuiden blauw. Waar halen ze het vandaan. Punt 2 is het intercitynet. De 40 steden tempo-trein. Hij raast door het hele boekje en is herkenbaar aan een klein figuurtje dat het midden houdt tussen een tegen een boom ge reden bromfiets en twee vrijende slakken. Dat laatste gaat zo vlug niet. denk ik. De blauwe routestrip heeft roodge- drukte zijtakken. Speel er eens mee zeggen de spoorwegen. U heeft het zo onder de knie. Ik ben erg speels, ook boven de knie, en ik begin met de volgende at tractie te spelen: de tabellen, die be loven dat er om 17.11 een blauwe trein van Dvter over Apdm naar Amfrt gaat. Loopt de trein niet ver der en is er een andere, direkt aan sluitende trein, zo luidt de toelich ting, dan wisselt de kleur. En waar achtig, in Amfrt aangekomen heeft de trein slechts 6 minuten nodig om rood te worden en over Ut CS naar Rdam C te rijden. Dat laatste doet een kameleon niet. Maar in de tabel waaraan dit voor beeld is ontleend blijkt de trein ook niet verder te gaan en hardnekkig blauw te blijven. Daar heb ik ze be trapt. Ik voel me in het boekje al be ter thuis dan de spoorwegen zelf, en ben gereed aan iedere amateur de gewenste inlichtingen te verschaffen De proefpersoon die zich daartoe aanmeldt is Jan uit Oldenzaal. „Zeg" zegt hij door de telefoon, „heb jij het nieuwe spoorboekje? Ik probeer in lichtingen te bellen, maar ze zijn voortdurend in gesprek, ik wou naar Bergen op Zoom met de trein die vol gens het oude boekje om 12.56 gaat Kun jij nakijken of dat nog zo is"? Of ik dat kan. Een moment", zeg ik op NS-toon. „Ik bel je dadelijk te rug". Voordat ik het nieuwe boekje raad pleeg, kijk ik nog even het oude na Sommige mensen beginnen al direkt de verkeerde trein te pakken. Maar Jan heeft gelijk. De trein vertrekt om 12.56. In de cursieve cijfers daar onder zie ik dat hij om 15.28 in Rot terdam is. Een tweede tabel leert dat hij, om 15.34 uit Rotterdam vertrek kend, om 16.34 Bergen op Zoom be reikt. Kan het eenvoudiger? Nu het nieuwe boekje Om te be ginnen gaat Jans trein al om 12.44 Maar wat mij in paniek brengt is het ontbreken van de cursieve cijfertjes onder de tabellen. Elke tabel is een mootje van de route die ik langs ver schillende kronkels aan elkaar tracht te passen. Ik goochel twee kladblok ken vol cijfers en geef Jan de keuze tussen aankomst op 23.25 op dezelfde dag of 6.37 op de volgende. Totdat ik zie dat de routestrips boven de tabel len alle gevallen steken met een for se beweging aan elkaar breien. Je moet het even onder de knie hebben. Het nieuwe spoorboekje heeft het bij mij gewonnen. Gauw aan Jan vertel len dat hij om 16.15 in Bergen op Zoom is. Maar hij belt mij. en zegt „Ik ben er al". KEES STIP. DEN HAAG Het totaal aantal studen- I ten aan Nederlandse universiteiten en hogescholen is in een jaar toegenomen met tien percent, van 85.100 in april vorig jaar I tot 93.300 in april dit jaar. Daarnaast steeg het aantal studenten voor universitaire I m.o.-akten-examens met twintig percent. van 3.000 tot 3.600. Deze voorlopige cijfers zijn door het Centraal Bureau voor de Statistiek ge publiceerd. Over dezelfde periode bleek het aantal eerstejaarsstudenten met zes percent te zijn toegenomen tot 18.700. Bij de m.o.- aktenopleidingen steeg dit aantal met bijna 43 percent tot 3.000. De belangstelling van de eerstejaars nam toe in de exacte wetenschappen met dertien percent, waarvan wiskunde en na tuurwetenschappen met 13 pet en techni sche wetenschappen met 15 pet, in de landbouwkunde bleef het aantal eerste jaars vrijwel gelijk. In de maatschappijwetenschappen nam het aantal eerstejaars toe met 11 pet. Hieraan droegen o.m. bij: de opvoedkunde met 38 pet, de psychologie met 16 pet, de sociaal-culturele wetenschappen met 15 pet, de rechtsgeleerdheid met 6 en de eco nomische wetenschappen eveneens met zes percent. Voor de medische wetenschappen werden twintig percent eerstejaars minder inge schreven. Een daling van 22 pet werd ge noteerd zowel voor geneeskunde als voor tandheelkunde en een vermindering van 27 percent voor diergeneeskunde. Hier stond een stijging van 25 pet van het aan tal eerstejaars in de farmacie tegenover. De belangstelling van eerstejaars voor de godgeleerdheid bleef nagenoeg gelijk. Die voor de letteren nam iets af. Het KNMI deelt mee Het weer in ons land wordt nog steeds be heerst door een hogedrukgebied bij Scandinavië Samen met een depressie bij Portugal en een in betekenis afnemend lagedrukgebied boven Mid deneuropa veroorzaakt het een oostelijke lucht stroming, die in het algemeen droge lucht naar ons land voert. In vrijwel geheel Europa worden middagtem- peraturen tussen 20 en 25 graden bereikt. Alleen in Tsjechoslowakije, Middenduitsland Zwitser land en Noorditalië was het vrijdag wat kou der. In de lgemene luchtdrukverdeling komt maar weinig ^randerlng, zodat ook voor zon dag in het algemeen zonnig weei wordt ver wacht. De temperaturen kunnen daarbij in het binnenland hier en daar zomerse waarden be reiken. Vooruitzichten .00 zondag en maandag, op gesteld door het KNMI: perioden met zon. plaatselijk een bui en vrij warm. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland: Voor maandag: aantal uren zon 4-11. Min. temp.: 1-5 graden boven normaal; max. temp.: 1-6 graden boven normaal Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 percent; kans op een geheel droc* etmaal: 50 percent. WEERRAPPORTEN 7. Maximum- «n minimum temperaturen C-C Z 0 M a binnen- en buitenland 52 e*» Amsterdam onbew ono 22 14 0 De Bilt onbew. ono 23 12 0 Deelen onbew 0 24 13 0 Eelde onbew ono 22 12 0 Eindhoven mist ono 22 11 0 Den Helder onbew 0 17 15 0 Rotterdam onbew no 23 10 0 Twente onbew. 0 21 12 0 Vlissingen onbew. no 22 13 0 Z.-Limburg mist 0 22 10 0 Aberdeen mist 0 18 5 0 Athene onbew nw 24 71 0 Barcelona geh. bew. n 24 18 0 Belgrado licht bew. zw 22 10 1 Berlijn onbew. no 24 14 0 Bordeaux geh. bew. zzo 25 14 0 Brussel onbew ono 23 13 0 Frankfort onbew no 21 10 0 Geneve geh. bew. ono 15 8 0.5 Grenoble zw. bew. 0 18 13 0.3 Helsinki onbew. ono 24 10 0 Innsbruck onbew. w.st. 24 10 1 Kopenhagen licht bew. n 21 13 0 Lissabon regen zw 19 13 30 Locarno zw. bew. w.st. 17 9 0.2 Londen geh. bew. nno 23 11 0 Luxemburg geh. bew. ono 22 11 0 Madrid licht bew. w.st. 24 8 3 Malaga regen z 23 15 0.4 Mallorca half bew wnw 29 17 0 Munchen zw. bew. wzw 20 10 0 Nice licht bew. 0 22 16 0 Oslo onbew. w.st. 27 12 0 Parijs onbew 0 24 11 0 Rome zw bew ono 23 15 0.1 Stockholm half bew. nnw 24 8 0 Wenen geh. bew. z 17 12 0 Zurich mist no 17 7 0.2 ZONDAG 7 JUNI Hoog watei 5.37 uur en 18.03 uur Laag water 1.23 uur en 13 40 uur MAANDAG 8 JUNI Hoog watej 6.17 uui en 18.40 uur Laag water 1.59 uui en 14.16 uur MAANSTANDEN Eerste kwartier 12 juni 5.07 uur Volle maan 19 Juni 13.28 uur Laatste kwartier26 juni 5.01 uur

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 7