Punch - na enerverende finale - verslagen het Flamingo's prolongeerde beker succes van vorig jaar r^auartn isrsss I k she -jassn.? jfirs Gemakkelijke zege van DWR op zwak en incompleet OZPC Atletiekploeg verloor Zwitserland en België van Korfbalteam had weinig moeite met België (8-2) Jan Wienese liet het in wedstrijden op de afweten Bosbaan Wilma van den Berg benaderde record Toersen snelste op Udens circuit Duitsers sterk in Zaanregatta V eldhandbalteam Hessen: 12-22 NATIONAAL HERENTEAM WON éN 4 x 100 éN 4 x 400 ESTAFETTE Acht van Spaarne in jeugdploeg Opvallend verlies Jolly Maverick S MAANDAG 8 JUNI 19 70 16 lemse voorsprong achter elkaar De Haan UJlinese tateltenniSSerS Van onze basketbalmedewerker) I met 75—72, doch leed reeds in dei rige seizoen te prolongeren Een aanvan ?,oof tiid met n sec°.nden kelijk niet zo boeiende wedstrijd groeide JX. IneWHe JfZaJDe, verd?,dlS'-"b naarmate de «triid vorderde L groots spelende Kees Akerboom bewees hearten* kans"ra^fen d'e\weede "verlenging Kl¥g Jimmy Myers de Haarlemmers tenslotte Haarlemmers aan dez^tweede verienging6 dagavond veel te warme sporthal Catha- rijne in Utrecht Voor het echter zover was, was Fla mingo's reeds door alle poorten van de hel gegaan. Flamingo's, dat het in dit treffen moest stellen zonder Kees Ren- zenbrink, ging weliswaar overdonderend van start, doch kon niet verhinderen dat de lanee Delftse ploeg temp kwam. Ver rassend was de basisploeg, die coach Jan broers in het veld bracht. Vertrouwde BRASSCHAAT. Wilma van den Berg heeft gisteren tijdens internationa le wedstrijden in het Belgische Bras- schaat haar nationale record op de 100 m. met 11.5 seconden tot op 0.1 sec. be naderd. Zus Riet eindigde, zoals de laat ste weken gebruikelijk, op de tweede plaats. Haar 11.7 seconden zouden een verbetering van het nationale junior-re cord (11.9) hebben betekend wanneer de prestatie niet in een dameswedstrijd was geleverd. In de series bleef Trudy Ruth (GAC) met 11,9 sec. ook onder de twaalf seconden. het jeugdig enthousiasme van Akerboom, Heimig en Wentholt zorgden er voor, dat nu Flamingo's steeds leidde, 82-78 en 84-80. Nu echter kwam Punch dankzij Dekker weer op gelijke hoogte. Be- kwaam speelde Flamingo's tot de aller laatste seconde op balbezit om toen via I Jimmy Myers de zege te grijpen. De Haarlemmers, die uit handen van bonds voorzitter Storm de beker in ontvangst I mocht nemen hebben het recht verwor- - I ven het komende seizoen deel te nemen SretS b,ev«" aan aa" be strijd om de Europese Bekerbo de kant, terwijl K. Akerboom en Adriaan kaal. Heimig met Myers, Kales en SchaDoert het vertrouwen van hun coach hadden gekregen. Met name de jeugdige Aker boom en Heimig hebben dit vertrouwen niet beschaamd. Vooral verdedigend groeiden deze spelers naar een hoogte, die zij dit seizoen nog niet vertoond had den. Trefzekere spelers waren in dit treffen: Kees Akerboom 2-6-6, Jimmy Myers 4-9- 8 en Jan Schappert 14-5-1 aan Haarlemse zijde. Bij Punch waren het van Woerkom 1U-7-2, Valstar 11-6-0 en Dof Pouw 6-8 4 The Blue Stars reeds twee keer winna- I res van de damesbekerfinale slaagde er niet in deze prestatie voor de derde keer Tot nauwelijks twee minuten voor de I l.e behalen- Ondanks de aanwezigheid van rust ging de strijd volledig gelijk op. Jea,nne Pastor-Knoop, die overschrijving Vooral Schappert had met zijn rushes vei*kreeg _yan bet Belgische Destelberghe veel succes Toch was het Punch, dat naar Blauwe Sterren, kon de ploeg via Pouw en Valstar met een voordelige Yan. coacb Jan Driehuis AMVJ niet be- j marge van vier punten 37-33 kon breigen. Via 31-27 haalden de landskam- gaan rusten. Liepen de studenten vlak na Ploenen de dubbel binnen door met 64-57 J de rust zelfs nog verder uit. Flamingo's 'e zegevieren. Wil van Drooge werd on- wist waarvoor het vocht en kwam voor- banks een in de tweede helft opgelopen l treffelijk terug. Steeds feller werd de blessure voor AMVJ met 8-8 topscoorster. strijd en toen reeds was het duidelijk. dat vele spelers voortijdig met een ma ximum aan persoonlijke fouten het veld zouden moeten verlaten. Tussen de acht ste en twaalfde minuut leek Flamingo's zijn slag te slaan. In hoog tempo werd Punch overspeelt en steeds verder liepen Ook de beide laatste beslissingen vielen in de competitie. BC Paulus klopte in Til burg Vlubbers met 64-48 en promoveer! met Lions naar de landelijke eerste klas se. Akrides klopte nu ook in Den Helder KVH en gaat met Azimma naar de rayonklasse. Reeds bij de rust leidde HAARLEM. DWR kreeg in de na tionale waterpolocompetitie het al tot de gradatie gedoemde OZPC uit Oldenzaal op bezoek. Tot overmaat van ramp ver schenen de gasten ook nog incompleet, waarmee de 10-1 zege van de Haarlem mers wel is verklaard In de eerste pe riode brachten twee doelpunten van Sint een van Schouten en een van Stocker een 4-0 voorsprong voor DWR op het bord Schouten nam ook de vijfde treffer op zijn naam, waarna OZPC wat terug kon doen via een strafworp veroorzaakt door DWR-doelman Van der Booren. Daarna schoten Stocker en Borgerding ieder nog tweemaal en Jan Sint nog eenmaal raak Ook HPC kreeg in de Haarlem/HVGB combinatie een ploeg tegenover zich, die zich al zeker weet van degradatie. De Heemstedenaren behaalden een regelma tige 4-0 zege. Njord '59 speelde in Den Haag tegen WIK en verloor met 4-2. Ook de reserveteams van beide verenigingen kwamen tegen elkaar uit. De Haagse re de Haarlemmers uit. Met nog acht mi- nuten te spelen leidden de bekerhouders t om tenslotte met 31-47 met 62-52. Eric van Woerkom. die reeds J!™1 mCe hulS te nemen- De aangewezen scheid staan, kwam terug binnen de lijnen en ufÜf*61* ff3"' Tops^or®rs Frits dit gaf Punch zoveel inspiratie, dat de ®'eetveld 10"6 en Hans van de Bruggen Delftse ploeg langzaam maar zeker terug- kwam. Toen echter bij een 70-67 Haar- - en Bruin het veld moesten verlaten, ge- loofde behalve Punch zelf niemand meer WCCU FlQcir DUltCnlfinU in een Delftse triomf. Valstar en van Woerkom presteerden echter het onmo- TOKIO Voor het eerst sinds de cul- I gelijke en gaven Punch luttele seconden turele revolutie, die van 1966 tot 1968 voor tijd een 71-70 voorsprong. Dezelfde duurde, zal een tafeltennisteam uit de Valstar moest enkele ogenblikken later Volksrepubliek China weer in het buiten met handen en voeten Jan Setup- land spelen. Naar in Tokio bekend werd, I De winnaar op de 10 km, de Belg Lismont, die als tweede finishte in Gaston Roelants met zijn landgenoot Genève. UDEN. Aalt Toersen uit Almelo heeft zondag met een Suzuki de 125 cc klasse van de internationale motorwed strijden in Uden gewonnen. Hij reed de 29 kilometer in 18 minuten en 8 secon den, wat neerkomt op een gemiddelde van 95.810 km. per uur. De uitslagen zijn: 125 cc: (29 km.) 1. Toersen (Almelo) Suzuki 18 min. en 8 sec. (gem. 95,810 KM/u.) 2. Harto (Ab- bekerk), 3. Nijland (Westendorp), Snel ste ronde: Toersen 1.29.. gem. 97.645 km/u. 350 cc (29 km) 1. Bult (Lonneker) Yamaha 16.42.4 (104.130 km/u), 2. Bestebreurtje Baren- drecht), 3. Louwes Schildwolde), Snel ste ronde Bult 1.21.9, gem. 106.110 km/u 500 cc (29 km) 1. Brom (Amsterdam) Suzuki 17.16.2 (100.640 km/u), 2. Louwes (Schildwolde) Norton, 3. Smeets (Geleen) Honda. Snel ste ronde: Brom 1.24.7 (102.602 KM/u. Zijspannen (29 km): 1. Vermeulen/v Polen (Hilversum) speciaal 20.29.1 (84.660 km/u), 2. Kloeren/De Jong (Jutphaas) BMW, 3. V. Sonsbeek/Douma (Utrecht! BMW. Snelste ronde Oosterloo/Hermans (Deventer) BMW 1.37.8 (88.859 km/u). pert van scoren afhouden. Zelfverzekerd schoot Jan Schappert de eerste strafworp raak, om bij de tweede te falen. De ver lenging kon beginnen. Punch heroverde direct het initiatief, ZAANDAM. De jaarlijkse Zaanre VGrlOOf VÜI1 gatta op de Voorzaan bij Zaandam heeft zondag een opmerkelijk aantal Duitse overwinningen te zien gegeven. Vooral j de zeer sterke Duitse bondsploeg boekte succes op succes, met name in de K-l en K-2 nummers bij de heren. Karei Muys, die nu een half jaar de Duitse selectie onder zijn hoede heeft, toonde zich ui terst tevreden. zullen de Chinezen, die destijds het inter nationale tafeltennis volledig beheersten, uitkomen tijdens een sportfeest In Kat mandu ter gelegenheid van de 50ste ver jaardag van Koning Mahendra van Nepal. Voor deze wedstrijden, die van 14 t/m 16 juni zullen duren, hebben ook Noord- koreanen en Japanners ingeschreven. tegen Zwitserland en België duidelijk ver loren. Zwitserland werd eerste in het eindklassement met 156 punten België werd tweede met 147 punten en Neder land laatste met 116 punten. De Nederlandse heren wonnen zowel de 4 x 100 als de 4 x 400 meter estafette Op de achttien individuele nummers, per land kwamen steeds twee deelnemers ESCHBORN Het Nederlandse heren- veldhandbalteam heeft zondag in Eschborn van de regionale vertegenwoordiging van Hessen verloren met 12-22. De Duitse ploeg I aan de start, behaalde Nederland een had bij rust een voorsprong van 11-8. keer een eerste plaats (Van den Heuvel), Het Duitse team. dat lang niet in zijn 5 tweede plaatsen 6 derd plaatsen. De Tsjechische ploeg overheerste in sterkste opstelling verscheen (Karrer vierde plaatsen, 9 vijfde plaatsen en 7 de C-klasse. Mede daardoor veroverde Möser, Bock en Wohner, die zaterdag in de zesde plaatsen. Op de 10.000 meter staak- Slavia de verenigingsprijs, een zilveren competitiewedstrijden 36 doelpunten ge- te Vonck de strijd en werd niet geklas legpenning van de gemeente Zaandam, zamenlijk hadden gemaakt, ontbraken) was seerd. Paul Hoekstra, die voor het Gentse duidelijk sterker. Wehnert (acht doelpun- CCG uitkwam, slaagde er in de Duitse ten) en Götze (zeven) waren de produk- I Nationale records vielen er in Genève hegemonie enige malen te doorbreken, itefste Duitsers, Bob Sondaar maakte vier niet, hoewel vooral Ben Lesterhuis (hoog) Bij de dames boden de Nederlandse doelpunten voor Nederland. en Bert Krijnen (polshoog) er dichtbij vaarsters goede tegenstand aan de Duit- zijn geweest. Lesterhuis, die zich ontwik- se deelneemsters. Mieke Jaapies won op keld heeft tot een constante twee-meter de 3000 meter nogal fortuinlijk. Maria ATLETIEK. Aad Steylen, de Neder- sPringer, wipte moeiteloos over 1,90, 1,95 Blijlevens, die in dezelfde positie op de landse marathonkampioen, heeft zondag en 2'00 meter, had voor de 2,04 meter een finish afstevende, sloeg om met nog en- in Oss een nationale loop over 15 kilo- tweede sprong nodig en bleef daarna al- kele meters te varen. meter gewonnen. Hij legde de afstand af 'een met de Zwitser Michel Portmann Het was opvallend, dat er vrij veel in 49 minuten en 52.4 seconden. Door de over. De lat ging naar 2,07 meter, een deelnemers wegens hinderen en derge- hoge temperatuur b ereikten slechts 591 centimeter boven Lesterhuis' nationale lijke gediskwalificeerd moesten worden. van de 101 gestarte lopers de eindstreep, record. Evenals Portmann miste de Eindhovense politieman die hoogte bij zijn eerste poging. Bij de tweede aan loop leek hij succes t.e hebben. Hij rolde goed over de lat maar wierp hem bij het neerkomen toch nog af. Ook de derde aanslag op zijn record mislukte. De twee de Nederlander, Peter Geelen, had pech dat een van de hakpunten van zijn spike het na een geslaagde sprong over twee meter begaf. De 2,04 meter bleef daardoor voor hem nog onbereikbaar. Bert Krijnen, die vrijdag tijdens de training met de polsstok over 4,60 m had gesprongen, kon die prestatie in de wed- ste worp (69,40 m) van de tweede plaats. Een teleurstelling voor de Zwitsers was de nederlaag die Phillippe Clerc, de Eu ropese kampioen op de 200 meter, op zijn specialiteit tegen de Belg Paul Poels leed. Clerc miste duidelijk de conditie voor de lange sprint en moest met 21.6 sec, een tijd ver beneden zijn normale niveau, genoegen nemen met de derde plaats. Op de beide sprintnummers speel de Nederland geen rol. Op de 100 me ter viel Coen Jansen volledig uit de toon met 10.9 terwijl De Boer en Van Her pen op de dubbele afstand ook duidelijk te zwak waren. Ad de Jong, vierde op de 100 meter, liep onmiddellijk nadat hij bij het verspringen met 7,30 m derde was geworden voortreffelijk in de 4 x 100 meter. De Brabantse onderwijzer maak te de achterstand, die starter Jansen had opgelopen goed, waarna van Boekei en De Boer, ondanks een slechte laatste wis sel de winst in 40.7 sec veilig stelden Wanneer Jansen zijn normale vorm weei bereikt en de laatste wissel zonder hape ren verloopt, moet het viertal in de buurt van de internationaal aanvaarde 40 secon den kunnen komen. Van zeer goed gehalte was de presta tie van de 4 x 400 meter ploeg. Het kwartet Franssen, Moser, Van Herpen en Van den Heuvel bleef met 3 min en 10 seconden, slechts anderhalve seconde bo ven het Nederlandse record, dat de laat ste twee lopers net Sjnuke Tel en Rudo Lievense twee jaar geleden in Brescia vestigden. Van den Heuvel, die het in dividuele nummer met overmacht had gewonnen, bouwde in het laatste kwari de voorsprong verder uit. Op de tien kilometer voorkwam ploeg leider Hes Grewer een tweede drama met Peter Vonck. De kleine Zeeuw, die een jaar geleden tijdens de zeslandenwed strijd in Madrid in een hittegolf kort voor de finish tegen de baan sloeg, zakte na een begin, ineens helemaal weg. Ron- denlang draafde hij daarna nog aan de staart van het veld, geplaagd door maag krampen, mee. „Ik wilde er geen marte ling van maken en daarom haalde ik Vonck er na ruim vier kilometer maar uit," verklaarde Grewer zijn ingreep la ter. serves boekten een 4-1 zege Het Hille- gomse HZV versloeg het bezoekende Woerden met 8-0. De DWR-dames Kwamen in Haarlem uit tegen AZU uit Heemskerk. Anneke Kroes en Petra Nicolai zorgden voor een 3-0 voorsprong voor de Haarlemse da mes. Pas toen kon AZU tegenscoren. Els de Veer bepaalde Je eindstand op 4-1. De dames van DWT versloegen De Ham uit Krommenie met 8-5. van de Amsterdamsche roeibond is zon dagavond de Nederlandse ploeg samen gesteld, die zaterdag 20 juni in Gronin gen zal deelnemen aan de vierlanden- jeugdwedstrijd Denemarken-West Duits- ladn-Nederland-Noorwegen. Van de Nederlandse ploeg maakt on der andere deel uit een acht van Het Spaarne: Meisjes 17/ 18 jaar: skif: mej. Van Dam (De Hoop); dubbel twee: De Hoop (Wegener Sleeswijk-Key); dubbel vier: Willem 3 (Hoekstra. Schotman, Toren- burg, De Groot, M. de Groot stuur- vrouw Jongens 17/ 18 jaar: vier met stuur man: De Laak (Perizonius, Wesdorp, Marringa, Van de Wildt, Klein stuur man); twee zonder stuurman: Nautilus (Kleef, Van Gorkum); skif: Thijs (Nau tilus); twee met stuurman: Die Leythe (Van Dorp, De Reede, Reetsold stuur man); vier zonder stuurman: Willem 3 (Bethe, De Weerd, Zaalberg, Van Has selt); dubbel twee: De Laak (Punt, Voe telink); acht: Het Spaarne (Van de Aard weg, Van Vliet, Sant, Heijstee, Van Oort, Vegter, Van de Pas, Huizing, M. Povel stuurman KORFBAL. Tijdens de korfbaldagen vond de beslissingswedstrijd plaaats tus sen de Danaïden (Leiden) en PKC (Fa- pendrecht). De Leidenaren wonnen de wedstrijd met 5-3 en promoveren daar door tezamen met ZKC Zutphen naar de hoofdklasse van KNB. WASSENAAR De Grote Prijs van Den Haag, waarvoor gisteren op Duin- digt een veld van acht paarden aan de start verscheen, heeft een grote verras sing opgeleverd. Niet de gedoodverfde winnaar Jolly Maverick S trok in deze ren over 2500 meter aan het langste eind, maar de volkomen outsider Lucky Boy. Volgens de kenners was de race reeds van te voren een uitgemaakte zaak. De zeven andere paarden zouden de allure blijken te missen om Jolly Maverick S te verslaan Toch pakte het verrassender- wijze anders uit. In een spannende finish greep Lucky Boy met jockey J. Beu- viere de overwinning. Wat de draverijen betreft, die gisteren op Duindigt werden gehouden, Jan Wage naar Jr. drukte duidelijk zijn stempel op het verloop. Hij boekte drie overwinnin gen. De eerste in de André-prijs, de tweede in de race om de Edelroos-prijs en tenslotte om de Alfred-prijs. De uitslagen van de zondag op Duindigt ge houden draverijen zijn: AVenir-prijs (2140 m): 1. Henny (M. L. v. d. Togt), 2. Irma van Double, 3. Happy Hollan- dia. Win. 3.40, pl. 1.60. 2.20. 3.80. koppel 15.40, cov. 5.10, trio 371.10. Elisabeth-prijs (2140 m)1. Geatonka (J. Hul- berts), 2. Gamecock, 3. Gaston v. d. Lente. Win. 3.60, pl. 1.70, 1.50. 2.50, koppel 11.60, cov. 3.10, trio 104.70. Rumanus-prijs (2140 m): 1. El Hadie (J. de Leeuw). 2. Gallant Way, 3. Diogen. Win. 2.80, pl. 1.50, 1.40, koppel 3.80, cov. 3. Prijs der 3-jarigen (2000 m): 1. Ironie (M. Vergay), 2. Ilse Hanover, 3. Indien. Win. 3.90, pl. 1.60, 2.1.30. koppel 7.50. cov. 11.80. trio 134.30. André-prijs (2140 m): 1. Ingrld Hanover (J. Wagenaar Jr.), 2. Hercules V. 3. Hoss Westlan- dia. Win. 1.90. Dl. 1.40. 2.10, koppel 2.90, cov. Edelroos-prijs (1600 m)1. Helene Hanover (J. Wagenaar Jr.), 2. Dynamiet, 3. Grand Geste. Win. 2.—. pl. 1.20, 1.30. 1.10. koppel 5.30, cov. ,40. Alfred-prijs ,2520 m>: 1. Icare Quick (J. Wa- jïenaar Jr.), 2. Homblower, 3. Herananda Leron. Win. 1.50, pl. 1.40 3.10, koppel 7.80, cov. 5.80. RENNEN Jolly Maverlck-prljs (ca. 2000 m. Ie afd.): 1. Precieuse (P. Perkins). 2. Meerbloem, 3. Touch Toes. Win. 4.—, pl. 1.50, 1.50 2.40, koppel 8.60, cov. 5.50. Grote Prijs van Den Haag (ca. 2500 m): 1. Lucky Boy (J. L. Beuvlere), 2. Jolly Maverick S, 3. Head High Win. 4.90. pl. 1.70, 1.40 1.80, koppel 7.80, cov 5.20. Jolly Maverick-prijs (ca. 2000 m, 2e afd.): 1. Marissa (D. A. Lacy), 2. Torpille Star, 3. Gold- flnger. Win. 9.—. pl. 2.10, 2.30, 1.60, koppel 9.70. cov. 5.80, trio 216.40. Totalisator-omzet 316.448. (Van onze korfbalmedewerker) ROTTERDAM Op het RFC-veld te Rotterdam heeft Nederland in zijn 75ste wedstrijd tegen België met 8-2 gezege vierd nadat Oranje bij de rust met 5-1 de leiding had. Nederland, goed voorbe reid voor deze wedstrijd, heeft met de zeer teleurstellend spelende Belgen weinig moeite gehad. Vooral aanvallend was het spel van de Belgen zwak. Slechts Luc van Hemel en Mariëtte van Ilove haal den een voldoende. Nederland had een goede start want binnen vijf minuten nam het via een fraaie doorloopbal van Driekus Klouwen de leiding en vijf mi nuten later werd het 2-0, toen Jan Wals van grote afstand inschoot. Even kwa men de Belgen terug, toen invaller Wil- kens van middenafstand tegenscoorde. Nederland nam hierna wederom het spel in handen en in de 30ste minuut bracht Hans Pouw de score op 3-1. Vier minuten later was het Adri Kamminga, die de stand op 4-1 bracht. Ko/t voor de rust was zij het die Henk Stoeltie in staat stelde de score op 5-1 te brengen. Na de rust Nederland speelde met de wind in de rug kon Hennie Borg- hols de score op 6-1 brengen. België kreeg hierna de kans om de achterstand wat in te lopen, doch een toegewezen, .- - strafworp werd overgeschoten. Dit stelde s -1. a'e herhalen. Zijn aanvangshoogte de ploeg zo teleur, dat Nederland zon- j3nm leverde geen problemen op, der al te veel moeite en nog niet eens JP w, ^as bll de derde voluit spelend de score regelmatig kon R0®1*?® bleef de lat liggen, wat tien een opvoeren. Het was Driekus Kluwen, die "meter hoger niet meei gebeurde. Witt in de 26ste minuut na prachtig combi- wer' die na viereneenhalve meter alleen natiespel de stand op 7-1 bracht. Mariëtte was overgebleven, moest zijn pogingen Hove scoorde weliswaar nog tegen, doch ?m s eer®',e Zwitser over vijf meter te een enorme blunder in de Belgische de- een. hersenschudding beko- fensie kon Noortje Borger kort voor tijd I Renl zl^n P°ëin§ UP deze hoogte, kwam met een doelpunt afstraffen. Bij Oranje Zwitser zo ongelukkig ten val dat hij was Adrie Kamminga de beste speelster. I naar een ziekenhuis vervoerd moest wor- In deze wedstrijd nam Ans van der Vel de, die twintig maal het Oranjeshirt had gedragen afscheid en kreeg zij tijdens het diner het bondsereteken van de KNKB. den. Op de technische nummers vielen alleen discuswerper Harry Zitsen en de twee speerwerpers Piet Ölofsen en Ab Slaman niet uit de toon. Zitsen had zes worpen ruim boven de vijftig meter maar moest uiteindelijk slechts met 22 centi meter verschil de eer laten aan de Zwit serse reus Eddy Hubacher (53.52) Hu- bacher won ook het kogelstoten met 18,26 m. Internationaal gezien de beste presta tie van de middag kwam op naam van de 33-jarige Urs van Wartburg, die de speer 81,15 meter wierp. De Nederlandse recordhouder Piet Olofsen verdrong in zijn 29e interland ploeggenoot Ab Slaman, AMSTERDAM. Jan Wienese was de grote afwezige. Als zo vaak zorgde het talentvolle probleemkind van de Konink lijke Nederlandse Roei Bond voor een ontwikkeling waarop zijn coach en de of ficials allerminst gerekend hadden. Coach Koen Visscher had de Olympische «kiff- kampioen van Xochimilco aangemeld voor de nationale wedstrijden, waarmee het afgelopen weekeinde de Amsterdam sche roeibond op de Bosbaan het nieuwe seizoen eigenlijk officieel opende. De Amstel-sculler, die aanvoert buiten zijn medeweten te zijn ingeschreven, nam zijn aanmelding terug en kwam niet uit op de selectiewedstrijden voor de drielandenwedstrijden van komende zaterdag in Aarhus. Het gevolg was uiteraard, dat de man die als eerste Ne derlandse roeier Olympisch goud verover de in het Deense plaatsje de KNRB niet zal vertegenwoordigen in het skiff nummer. Voor die eer voelde de Amsterdammei overigens toch al weinig omdat hij een langzame opbouw van zijn vorm prefe reert. Dat standpunt huldigde hij vorig jaar ook, het gevolg was toen, dat Wie nese in de eindstrijd van de Europese kampioenschappen als zesde en kansloze laatste eindigde. Het ziet er niet naar uit dat de roeibond zijn paradepaardje van 1968 op korte termijn voor andere belangrijke evenementen zal inschrijven, getuige de woorden van de heer Mev- jes, penningmeester van de KNRB, „het is zeer de vraag op we Wienese nu nog zullen laten teren op zijn Olympische roem". Volgens de traditie ging ook dit jaar de verenigingsprijs van de wedstrijden van de ARB, indrukwekkend wat het aantal inschrijvingen aangaat doch met te weinig interessante races, naar het Am sterdamse Nereus. Voortreffelijk roeien liet de Soeters-acht zien. De Amsterdam se studenten waren vrijgesteld van deze selectiewedstrijd voor de ontmoeting in Aarhus, doch maakten van dat recht geen gebruik. Toen de straffe tegenwind die bijma twee dagen het maken van ook maar enigszins aanvaardbare tijden tot een onmogelijkheid had gemaakt einde lijk afzwakte joe gslag Maarten Kloos terman de sterke Nereus-acht over het water. Na op een eerste kilometer strijd te hebben geleverd met het Groningse Aegir liep de Amsterdamse forma tie steeds verder weg om met een klei ne twee lengten te winnen. Het hoofdnummer bij de heren, de se nior B acht, moest Nereus aan rivaal Njord laten. Na een enerverend duel ver sloegen de Leidenaren het Delftse Laga. Het. verschil bedroeg nog geen taflengte. Een dieptepunt was zondag de race van de elite skiffs, een nummer waarop Nederland in het verleden zo veel triom fen heeft gevoerd. De beslist niet indruk wekkende Britten Drea en Sturg van de London Rowing Club waren oppermachtig. Heren (2000 meter): Elite twee met stuurman: 1. Aegir 8.50.61; 2. Triton 9.00.55. Elite twee zon der stuurman: Willem III 8.34.65; 2. Proteus/ Eretes 8.38.35; 3. Het Spaarne 8.42.41. Elite acht (Brussels Treaty Cup): 1. Nereus 7.02.95; 2 Uni versity of London 7.06.74. Elite vier met stuur man; 1. Nereus 7.45 90; 2. LRC 7.51.00. Lichte elite vier zondei stuurman. 1. Argo 7.57.32; 2. Nereus 8.02.56. Elite vier zonder stuurman1. Laga 7.14.65; 2. Nereus 7.25.81. Elite lichte skif: 1. Holtkamp (ZZV) 9.24.40; 2. Schwerzel (RIC) 9.58.74. Elite skif: 1 Munneke (GYAS) 8.59.0; 2. Bruyn (Skadi) 9.04.7. Lichte elite twee zonder stuurman: 1. Nereus II 8.57.13; 2. Argo 9.03.41. Elite twee zonder stuurman: Ï.Willem III 7.35.59; 2. Argo 8.07.6. Elite vier met stuurman: 1. Laga 7.211.20, 2. Nereus 7.34.38. Lichte elite vier met stuurman: 1. Nereus 7.50.29; 2. Phocas 8.00 40. Elite skif: 1. Drea (London RC) 8.24.88 2. Sturge (London RC) 8.29.25 3 Munneke (GYAS) 8.38.77. Elite vier zonder stuurman: 1 Aegir 6.57.3. 2. Proteus/Eretes 7.11.1. Elite dubbel twee: 1 Wil lem III/GYAS 7.12.2; 2. Die Leythe 7.23.8, 3. Het Spaarne 7.31.7. Elite acht; 1. Nereus 6.12.16, 2. Aegir 6.17.0. Senior B-acht (hoofdnummer)1. Njord 6.21.84; 2. Laga 6.22.08; 3. Aegir 6.25.63.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 16