Actie tegen buitenhaven aan IJmuider strand Rond duizend wandelaars in NWB-avondvierdaagse Opnieuw hoogste eer voor Velsens bejaardenkoor Pakhuizen ingestort Met borden en pamfletten Vragen over water in Zeewijk Twee inbraken Kabouter Fiat-bezitters opgepast! Brandje door waxinelichtje Eerste prijs n Hilversum mNIGINGSNIEUWS Ongevallen in het weekeinde Dames en heren van HSVV uit hengelen Brandweer had de handen vol IJmondvissers Luchtmetingen in Maassluis VOOR 10.000,- SCHADE BIJ INBRAAK Weinig deelname autorally Meer prijzen voor jeugddrumband Boven en beneden Noordzeekanaal Spuitbusexplosie Top-tafeltennis in Dr. Prinsenhal Kerkelijk nieuws MAANDAG 8 JUNI 1970 IJMUIDER COURANT 5 18 lÉipilSWp -*• a jt&i Bij gemeenteontvanger Velsen-IJ muiden V elsen-N oord (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Het Actiecomité Buiten haven heeft zich in het weekeinde duide lijk laten gelden, door zich te richten tot die categorie, welke bij hel eventueel rea liseren van de buitenhaven direct getrof fen wordt in haar recreatiemogelijkhe den de strandbezoekers. Het bui tengewone mooie strandweer had enige duizenden naar de zee gelokt, zodat men over een goed klankbord beschikte. Allerwegen waren borden geplaatst, die de aandacht vestigden op de plannen voer de aanleg van een buitenhaven, welke het druk bezochte strand in één slag zal weg maaien. Daarbij werden pamfletten uitge deeld met de volgende inhoud: „Kijk maar goed. Nu ziet u nog een strand, het strand van IJmuiden. Maar het gevaar is groot, dat dit straks niet meer het geval is. Nu kunt u hier nog genieten van zon en zee en u ontspannen. Maar machtige lieden in Amsterdam wil len van dit strand een havengebied ma ken. „Dat hebben wij nodig" zegt Amsterdam „en dat kost jullie maar een kilometer strand". Daarbij wordt niet gedacht aan een jachthaventje of een haven voor aardige passagiersboten, maar aan reusachtige mammoetschepen, die erts, graan, mas sagoederen en olie komen overslaan. Dat zal tot gevolg hebben, dat hetgeen u nu ziet, verandert in een menigte hijs kranen, loodsen, gebouwen en vies wa ter. Dan hoeft u hier niet meer te komen om te baden. En dat is dan nog het begin, want de slagzin voor handel en industrie luidt: „Stilstand is achteruitgang", dus blijft het niet bij hijskranen en vies water. Kijk maar naar Rotterdam! Er moeten (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Het P.v.d.A.-raadslid drs. M. Roessingh heeft naar aanleiding van de berichten over de watervoorziening in onze gemeente enkele vragen gericht aan het college van burgemeester en wet houders. Deze vragen zijn: Zijn de berichten, verschenen in de pers op 6 juni over het uitvallen van de wa tervoorziening in een deel van de ge meente met name in Zeewijk juist? Zo ja, welke maatregelen denkt het col lege te nemen om herhaling hiervan te voorkomen? Wanneer aan de bevolking gevraagd wordt het watergebruik te beperken, wondt dan ook bekend gemaakt wanneer tot normaal gebruik teruggekeerd kan worden? (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. In het afgelopen week einde zijn op de hoek van de Rijnstraat en de Eemstraat twee auto's tegen el kander gereden. Een over de Rijnstraat rijdende bestelauto, bestuurd door een 21-jarige servicemonteur uit Haarlem wilde op de hoek voorrang geven aan een naderende personenauto, bestuurd door een 57-jarige directeur, eveneens in Haarlem woonachtig. De chauffeur van de bestelwagen kon echter niet tijdig remmen, gaf gas en werd door de personenauto aangereden. Zijn auto draaide af en kantelde tegen een gepar keerd staande personen autn De bestel wagen werd geheel vernield, de beide andere auto's liepen flinke schade op. Op de hoek van de Schulpweg en de Grote Hout- of Koningsweg wilde een 19 jarige jeugdleidster in Velsen-Noord woonachtig, met haar bromfiets linksaf de Grote Hout- of Koningsweg inrijden, toen bleek, dat de achterrem weigerde Zij vergat de voorrem te gebruiken, reed het trottoir op tegen een hek aan. Zij liep een snijwond en schaafwonden aan de benen op. Haar duo-passagiere, een 15-jarig meisje woonachtig in Beverwijk had een hoofdwond en een lichte hersen schudding. De Ongevallendienst bracht haar naar het Rode Kruisziekenhuis Een onderzoek wees uit, dat de remka bel een oude breuk had en dat op het kritieke moment de drie laatste draden waren gebroken. Op de Veisertraverse slipte een scoo terrijder uit Castricum Hij liep schaaf wonden op aan benen en rug, zijn duo passagiere aan armen en benen. (Van een verslaggever) VELSEN. Dames en heren van de Hengelsportvereniging Velsen hebben zon dag hengelwedstrijden gehouden Vijftien dames begonnen om drie uur in de middag bij bijzonder mooi weer de hengels uit te werpen in kennelijk visrijk water: zij vingen in totaal 252 exemplaren Mevrouw Bosma-Stam plaatste zich met veertig vissen eerste, gevolgd door de da mes Bosma-Tuttel en Kouwenhoven. De meeste deelneemsters deden het voor 't eerst; allen kregen een leuke prijs en een boeket anjers toe De heren hadden hun eerste wedstrijd in de Markerwaard. De opkomst was goed, De heer Olivier mocht de wisselbeker van de Velser Sportstichting in ontvangst ne men. Verder olaatsten zich de heren Jong bloed, Vos sr. er Schaper. De grootste voorn werd gevangen door de heer Koele- wijn, de grootsle brasem kwam aan de hengelhaak van de Abee uit het water. aan- en afvoerwegen komen, kortom waar u nu is, wordt verboden gebied en de duinen zullen opgeofferd worden aan deze plannen. En wanneer men een heel stuk zuide lijker toch aan het strand mag komen, dan kijkt men legen het havengebied aan en waant men zich weer tussen de indu strie. Tenzij u van zich laat horen!" Wij willen openbaarmaking van de plannen. Alles wordt nu achter gesloten deuren uitgewerkt. Wij willen studie van de gevolgen voor de leefbaarheid, na tuurbehoud, milieuhygiëne en recreatie. Nu studeert men slechts op technische en economische mogelijkheden. Wij willen medebeslissingsrecht voor de bevolking, want Amsterdam zijn boterham wordt onze ondergang" zo besluit het pam flet, dat in ruime mate werd uitgedeeld onder de strandbezoekers in de hoop op grote schaal steun te verkrijgen voor de actie legen een buitenhaven in IJmuiden. (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. De intense droogte heeft in het afgelopen weekeinde diverse brandjes lot gevolg gehad. De hevigste duinbrand woedde zaterdag in de Hee renduinen, waar 1200 vierkante meter duinterrein door het vuur verwoest werd Het alarm voor de brand werd gegeven door verschillende omwonenden van de Heerenduinen, die dikke rookwolken za gen opstijgen. Brandweer en politie wer den bijgestaan door kampeerders, die met behulp van de schoppen van de brandweer, die in ruime mate voorra dig waren, het vuur indamden en daar na met scheppen zand doofden. Dankzij deze hulp bleef het vuur beperkt tot de 1200 vierkante meter. Iets minder groot was de duinbrand langs de Zeestraat tussen Beverwijk en Wijk aan Zee, waar ter hoogte van l.et tweede viaduct 500 vierkante meterr helm verbrandde. Elders in de Heerenduinen ging door vuur zaterdagavond 200 vier kante meter verloren. Verder was de brandweer zaterdagmiddag in actie aan de Schiplaan, waar door weggeworpen sigarettepeuken, turfmolm en com post, dat over het zand gestrooid was om stuiven tegen te gaan, in brand was geraakt. (Van onze correspondent) BEVERWIJK. De lJmoiid-vissers hebben zondag het seizoen geopend met de eerste onderlinge wedstrijd, die is ge houden in het Noordhollands kanaal tus sen Akersloot en Alkmaar. Aan deze wedstrijd is door dertig leden meege daan. De uitslagen waren: A-ploeg: Th. Al ders. B-ploeg H. Castricum, C-ploeg M, Hilleger. Voor zaterdag 13 juni hebben de IJmond-vissers met twee ploegen en vier individuelen ingeschreven voor de kampioenschappen van Noord-Holland, die Anna Paulowna worden gehouden Van het gemeentebestuur is verdei' toe stemming verkregen om op zondag 14 ju ni 's morgens van zes tot negen uur in de stationsvijver te vissen. De tweede onderlinge wedstrijd heeft piaats op zon dag 21 juni. MAASSLUIS De Rotterdamse Keu ringsdienst \'an Waren zal in Maassluis gedurende onbepaalde tijd constant me tingen gaan verrichten naar d> lucht verontreiniging. Op drie punten in de stad, het centrum Maassluis-ost en Maassiuis-west, zullen meetinstrumenten worden opgesteld met behulp waarvan het mogelijk zal zijn de verontreinigde bestanddelen van regen water en lucht te analyseren en te meten Het gemeentebestuur van Maassluis heeft dit vandaag bekend gemaakt. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De jeugd heeft van het weekeinde gebruik gemaakt om een be zoek te brengen aan een clubgebouw van het complex Koningsveld, dat in gebruik is bij Kennemerstaten. Uit een houten ge bouwtje, dat benut wordt door de terrein knecht stal zij de sleutels van het clubge bouw, waarna in de kantine een druk ge bruik is gemaakt van koek, frisdranken en andere lekkernijen. Tevergeefs is ge poogd de geldlade van de jukebox te ver breken. In het rayonkantoor van de N.V. Groen- pol aan de Industriestraat is ingebroken, door langs de regenpijp naar het dak te klimmen, daar een plastic golfplaat en een draadglasruit te verbreken en ver volgens naar binnen te klauteren. Kas ten, laden en een bureau werden doorzocht en geldkistjes geforceerd. Met 200, 15 pakjes sigaretten en wat batterijen ver dwenen de inbrekers. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. In de nacht van vrij dag op zaterdag is getracht de brandkast in liet kantoor van de gemeente-ontvan ger aan de Kerklaan met een snijbran der te forceren. Deze poging is mislukt en er wordt ook niets vermist. De aan het kantoor, de inventaris en brandkast toe- gebrachte schade bedraagt ongeveer tien duizend gulden. (Van onze correspondent) BEVERWIJK. In het kader van de sportweekends heeft de KMAC zondag middag een autorally gehouden. Het war me weer is vermoedelijk de grootste con current van deze rally geweest; er zijn maar 27 deelnemers aan de start ver schenen. Er was een mooi en rustig parcours van ongeveer 58 kilometer uitgezet tus sen Beverwijk en Assendelft met de Wij- k ermee rpolder als „operatieterrein", waar de vele op te zoeken rustieke land weggetjes nogal eens problemen oplever den. Na afloop bleek dat in de A-klasse J. Fenger van de KMAC eerste was ge worden met 65 strafpunten. J. Langen- dijk kwam met 66 strafpunten als twee de uit de bus. In de B-klasse eindigde C Slagmolen uit Haarlem met 119 strafpun ten op de eerste plaats. Tweede werd W. van Leeuwen uit Amsterdam met 132 strafpunten. Met 139 strafpunten werd F. Schram uit Hilversum als derde ge klasseerd. (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD. Nadat de jeugd drumband „Schulpen-Meerweiden" uit Velsen-Noord vorige week een fraai suc ces boekte bij de industriestadmars van Beverwijk en daarbij een eerste prijs, de wisselbeker en de eerste maitreprijs be haalde, is de groen-wit geiiniformde band ook in Uitgeest zaterdag met lauweren be laden teruggekeerd. De muziekwedstrijden, georganiseerd door de VW in samenwerking met de Uitgeester Harmonie, brachten „Schulpen- Meerweiden" uit vijf deelnemende korpsen weer twee eerste prijzen en de eerste Mai- tre-prijs, die Mary Koopman een prachtig zilveren vierkleurenpotlood opleverde. Voor het deelnemen aan het concours werden door de band uit Velsen-Noord 167 punten behaald, terwijl de maitre-prijs met 3 negens totaal 39 punten opleverde, Het défilé zorgde voorts voor de andere eerste prijs. Een mooi succes van „Schul pen-Meerweiden". VELSEN-NOORD De jaarlijkse avond vierdaagse van de Nederlandse Wandel sportbond, georganiseerd door de Noord- hollandse Wandelsportbond, die deze week voor de zevenentwintigste maal in de IJmond wordt gehouden met als start plaats buurthuis „De Loods" aan de Geel- vinckstraat in Velsen-Noord, belooft op nieuw een succes te worden. Dit is af te meten aan het aantal zater dagavond ingeschreven deelnemers, dat toen al de negenhonderd was gepasseerd op de verschillende aanmeldingsadressen. Het gaat er dus naar uitzien, dal het totaal aantal deelnemers de duizend zal naderen of passeren. Het is veel de gewoonte, dat deelnemers zich pas op de allerlaatste dag en zelfs nog even voor het uur van de officiële start laten inschrijven, wal ook nu nog mogelijk is tot dinsdagavond. Voor junioren tot vijf uur en voor senioren tot omstreeks zes uur aan heb startlokaal in De Loods. Onder de deelnemers zijn er die al meer dan twintigmaal deze avondvierdaagse hebben uitgelopen en nog meer, die de vijftien vol maakten. De eerste avondwandeling van dinsdag zal van Velsen-Noord uit en over de pon ten leiden naar IJmuiden, voor de junioren over tien kilometer en voor de senioren over vijftien kilometer over IJmuiden en deels over Driehuis. Woensdag blijven de deelnemers aan de noordkant van het Noordzeekanaal, met. wandelingen naar Beverwijk en Heems' kerk, en donderdag trekt men weer over de ponten voor de richting Driehuis en Santpoort waar mooie stukken natuur worden aangetroffen, onder andere het buiten Beeckestijn en Waterland. De slotwandeling op vrijdag leidt voor allen naar Wijk aan Zee, waarbij de senioren nog een gedeelte van het Heems kerkerduin passeren. De slotavond zal opnieuw een luister rijke intocht worden. Het is traditie, dat bij de verzamelplaats aan de Laan van Blois te Beverwijk, de geslaagde deel nemers en vooral de groepen met bloemen worden ontvangen om dan verder langs de weg naar Velsen-Noord een fleurige optocht te formeren. Tijdens deze tocht staan op verschillende straathoeken tal rijke ouders, die hun kroost van bloemen voorzien. Zoals zaterdagavond bekend was, zullen ook deelnemen groepen van een aantal scholen uit IJmuiden, Velsen-Noord en waarschijnlijk als voorheen ook uit Beverwijk, waar gelijktijdig de avond vierdaagse van de Nederlandse Bond voor Lichamelijke Opvoeding (NBvLO) wordt gelopen, als onderdeel van de Nijmeegse vierdaagse. De wandelaars van de NWB, die deze vierdaagse trouw blijven, worden muzikaal ingehaald door de drumband Schulpen Meerweiden, Soli Deo Gloria uit Driehuis en de IJmondtrekkers, welke gezelschap pen vermoedelijk nog aanvulling zullen krijgen. Tot dinsdagavond is nog opgave tot deelname mogelijk bij: H. C. Smit, Lange Nieuwstraat 408, IJmuiden, tel. 02550- 13024; A. J. Marcus, Pelsstraat 13, Velsen- Noord, tel. 02510-24280; W. Huijer, Spar renstraat 29, IJmuiden, tel. 02550-11180 mevrouw Wenning, Lekstraat 33. Bever wijk; mevrouw Assendelft, ir. Krijger- straat 17, Velsen-Noord, tel. 02510-27834 en tot het moment van de start op dinsdag avond, 9 juni. Grootstedelijke uitbreidingen in van oorsprong agrarische gebieden geven steeds kans op schrille tegenstellin gen indien althans niet tot volledi ge afbraak is overgegaan in dat ge- vieentedeel, dat als uitbreidingsplan is aangewezen. Vaak dienen wonin gen, boerderijtjes en gebouwen afge broken te worden omdat juist Op die plek flats moeten verrijzen of wegen behoren te worden aangelegd. Soms ook ontsnappen huisjes net aan af braak, als zij precies buiten de „ge varenzone" liggen. In Heemskerk is dat het geval met een leuke puntdak- woning aan de Hoflanderweg welke heel kleintjes afsteekt tegen de forse flats, die er achter zijn gebouwd. Ge lijk een kabouter naast reuzen zo staat deze woning hier als een herinnering aan de tijd, dat men in Heemskerk nog niet dacht aan hoogbouw. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN, Bezitters van Fiats, met name van het type „850" doen er goed aan hun auto's zoveel mogelijk vei lig te stellen tegen diefstal. In een paar dagen zijn namelijk ettelijke Fiats 850 van de parkeerterreinen gestolen. In het algemeen geschiedde dit in Zeewijk en directe omgeving, doch dat betekent niet, dat men elders in de gemeente gevrij waard is van diefstal. Vanaf het parkeer terrein achter de 12-hoogflat aan de Kruisberglaan is in het afgelopen week einde weer zo'n personenauto wegge haald. Het betreft een rode Fiat 850, kenteken 67-34 GF, met twee veiligheids riemen en twee bruin-lederen hoofdsteu in. Verder zijn in het afgelopen weekeinde van twee aan de Seinpostweg geparkeer de auto's de mistlampen gestolen. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Een binnenbrandje in een woning' aan de Kennemerland- straat heeft de Heemskerkse brandweer zondagmiddag om ongeveer kwart over vijf niet veel moeilijkheden opgeleverd. De buurtbewoners hadden met tuinslan gen het grootste gevaar reeds bezworen zodat de brandweer zich tot het nablus sen kon beperken. De oorzaak van de brand moet ver moedelijk gezocht worden in het wegzet ten van een schotelverwarmer met twee waxinelichtjes in een doorgeefkast, waar door een kastplank door verhitting vlam heeft gevat. Enkele spuitbussen met in secticide en onkruidverdelgin gsm ld delen zijn door de hitte-ontwikkeling geëxplo deerd. Door het vuur en het bluswater is on der meer schade toebracht aan de vloer bedekking, een huisorgel, de stoffering en enkele meubelen. De bewoners waren niet thuis. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM Vanmorgen om half twaalf zijn twee pakhuizen in de Groen ilaalsteeg. een zijstraat van de Kleine Houtstraat, plotseling, zonder aanwijsbare oorzaak, ingestort. Het grootste gedeelte van de daken en de buitenmuren viel naar buiten toe op straat. Niemand werd ge wond, er sneuvelden alleen een paar rui ten van een tegenoverstaand huis. De beide pakhuizen staan in het sa' neringsgebied de Kamp en stonden dan ook al op de nominatie om afgebroken te worden. De politie heeft de straat afgezet De brandweer haalde vanmiddag de ge vaarlijkste brokken muur weg. Dezer da gen zal een sloper beginnen met de vol ledige afbraak van de pakhuizen, waarin een fietsenzaak en een groentenboër hun goederen hadden opgeslagen. Over de schade d door hen is geleden, was vanmiddag nog niets bekend. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. Evenals vorig jaar is Velsens Bejaardenkoor er opnieuw in ge slaagd een eerste prijs te behalen tijdens het concours dat de Koninklijke Bond van Zang- en Oratoriumverenigingen telken- jare in samenwerking met de AVRO or ganiseert. In de afdeling bejaardenkoreu namen zes koren deel en het Velser koor verwierf met 249 punten de eerste prijs. Op de gedeelde tweede en derde eindig den Renkum en UW uit Rotterdam met 313 punten; een aanzienlijk verschil dus. Dit fraaie resultaat van de Velsena- ren werd opnieuw bereikt onder lei ding van mevrouw Jeanne van As- selt. Uit Velsen vertrokken zaterdag morgen honderdzestig zangers en zangeressen en een veertigtal suppor ters naar Hilversum. Uit het juryrapport noteerden wij de volgende uitspraken: „Goed op toon gebleven. Erg leuk gedaan. Met zo'n groot aantal stemmen hebt u een be wonderenswaardige eenheid bereikt. Opvatting en klankgehalte goed. Al leen oppassen om bij forti de zaken (Van onze tafeltennismedewerker) BEVERWIJK. De Beverwijkse ta feltennisvereniging Rapidity kan met de Kennemer Invaliden Sportclub (KIS) te rugzien op een alleszins geslaagd onder deel van de Beverwijkse sportweek. In voorbeeldige samenwerking organiseer den deze verenigingen in de Dr. Prinsen hal te Heemskerk de nationale tafelten niskampioenschappen voor invaliden. Voor dit evenement hadden zich 100 deelnemers aangemeld, die ondanks de vrijwel ondraaglijke temperatuur binnen de sporthalmuren met veel elan hun wed strijden hebben gespeeld. Direct na het openingswoord van de heer D. v.d. Kroef, voorzitter van KIS, ontbrandde de strijd op zestien wed strijdtafels. De groepen waren naar han dicap ingedeeld en bij de rolstoelers wa ren jeugdleden van Rapidity en andere toeschouwers behulpzaam met ballen ra pen. Het tijdschema kon daardoor vrij wel op de klok worden aangehouden. Als bijzondere attractie was een de monstratiewedstrijd tussen twee tafel- tenniskampioenen op het programma ge plaatst. De gehandicapte sportlieden ge noten met de vele toeschouwers zicht baar van het hoogstaande spel. dat zij van Bert Schoofs (Delta-sport) als kam pioen 1970 en Bert van der Helm (Scyl- la) als kampioen 1969 kregen voorgescho teld. Afwisselend ging een speler in de aanval met flitsende forehand- en back handslagen en het was onbegrijpelijk dat d,e verdediger deze keiharde smashes wist te pareren. Voortdurend bracht dit spel der kampioenen de handen op ei kaar. Dat Bert van der Helm zich in drie games de beste toonde, was niet zo tie langrijk. Hierna ging de strijd tussen de gehandicapten verder tot kort voor half vijf alle prijswinnaars bekend waren. De heer Th. W. Reijnders, voorzitter van de Beverwijkse Sportraad, bracht dank aan de organisatoren, waarna de heer P. Theunissen, hoofdbestuurslid van de Nederlandse Invaliden Sportbond de prij zen uitreikte. Uitslagen: Heren, groep 1: P. Suijker- buijck, RIS, Rotterdam. Groep 2: E. F. Broos, Antilope, Leersum. Groep 3: van Buul, 's Hertogenbosch. Groep 4: S. Jap, ISA. Amsterdam, Groep 5: Th. Vossen, Eindhoven. Groep 6: R. Bok, KIS, Be verwijk. Groep 7: W. de Lange. KIS Beverwijk. Heren-dubbel: Gx-oep 1-4: E .Barendse en L. van Eijck, Antilope. Groep 6-7: H, Hertog en J. v.d. Moosdijk, EGS. Dames, groep 1: A. de Vries-Noordam, Antilope. Groep 2. E. Veltman, ISA Groep 3: I. Smit, Antilope. Groep 4: C Kosterman, Antilope. Dames-dubbel: E Veltman en P. Kooien, ISA. te fors aan te pakken. Tenoren soms iets dominerend. Het is duidelijk dat er op uw koor met erg veel plezier wordt gezongen. Uitgevoerd werden zaterdag „Ich fahr dahin" en „Mein Madel hat einen Rosenmund." Toen het koor na een prettige uit gaansdag in het gebouw aan de Abeelenstraat arriveerde werden de leden toegesproken door wethouder J. van Leeuwen, die het succes in Vel- serbeek in herinnering bracht. Een aantal dames en heren had voor kof fie en voor feestelijke corsages ge zorgd. Nederlands Hervormde Kerk' Beroepen in Deventer J van Amstel te Middelburg, Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt: Be roepen in Axel J. v. d Wielen te Zoute- spui, die dit beroep heeft aangenomen. Vrij Evangelische Gemeenten: Bedankt voor Utrecht A. Jonkman te Veenendaal, vlootpredikanl. MAANDAG 8 JUNI Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.15 tot 20.45 u. bibliotheek en inlich tingencentrum van de Nederlandse Ver eniging voor Sexuele Hervorming. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, geopend van 19 tot 21 uur; filiaal Wüstelaan, gebouw Spaarnberg, Sar.t- poort-Noord, 19-21.30 u.; filiaal Willems- beekweg 96, IJmuiden 19 tot 21 u; uit- leenpost IJmuiden-West, parochiezaal on der Petruskerk, Venusstraat 1. 19 tot 21 u.; filiaal Velsen-Noord, Banjaertstraat 13, 19 tot 21 u. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen IJmuiden, 19.45 u. Bridgecentrum De Jump. DINSDAG 9 JUNI Cultureel Centrum, 20 u. bijeenkomst De Vogelvrienden. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77. Vel sen-Noord, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 filiaal Willemsbeekweg 96, IJmuiden, 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 u. Gebouw PTT. Lange Nieuwstraat- Spaarnestraat, IJmuiden, 19 tot 20 u. Spreekuur Medisch Maatschappelijk Con sultatiebureau voor Alcoholisme. Stichting Iluish. en Gezinsvoorlichting, spreekuur leidster van 9.30 tot 12 u. in de Willebrordstraat 102, IJmuiden, tele foon 02550-10715. De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmui den: bejaardensoos, kinderclubs, potten bakken en klaverjassen, jeugdsoos. Federatie Bejaardenzorg Velsen. So ciaal advies voor bejaarden. Spreekuren IJmuiden e.o.: 9 tot 10 uur in het ge bouw Cultureel Centrum, Moerbergplant soen 22, IJmuiden. tel. 02550-15010: Vel sen-Noord: 11 tot 12 u. in het buurthuis De Loods", Geelvinckstraat 28 te Vel sen-Noord, tel. 02510-24025; 15 tot 16 u. in het gebouw CUSA, Hoofdstraat 133, Sant poort-Noord, tel. 02560-8014. Verder vol gens afspraak: Hoofdstraat 133, Sant poort-Noord, telefoon 02560-8014. Moerbergschool. IJmuiden, van 19.30 u. af oefenavond boksver. Manly Sport. Velserbad, Briniostraat, IJmuiden: 6.30 tot 8 u. gemengd zwemmen; 8 tot 12.15 u. schoolzwemmen, 12.15 tot 13.15 u. ge mengd zwemmen; 13.20 tot 16.20 school zwemmen; 16.15 tot 16.45 u. zwemlessen; 16.40 tot 18 u. gemengd zwemmen: 18 tot 18.30 u. zwemlessen, 18.30 tot 20 u. zwemver. C.S.B.; 20 tot 21.30 u. gem. zwemmen; 21.30 tot 22.30 u. zwemver. C.S.B. MAANDAG 8 JUNI Katholieke openbare bibliotheek, Ban jaertstraat. Geopend van 19-21 u. Ilandenarbeidcentrum, Schulpweg 560. Geopend 19-22 u. De Meerpaal, Banjaertstraat. 18.45-20 u. jeugdkaffee (vanaf 13 jaar), 18.45-22 u. ieugdkaffee (vanaf 15 jaar). DINSDAG 9 JUNI Ilandenarbeidcentrum. Schulpweg 560. Geopend van 9-12, 14-17 en 19-22 u. De Meerpaal, Banjaertstraat. 15-17 en 18.45-20 u. jeugdkaffee (vanaf 13 jaar), 18.45-22 u. jeugdkaffee (vanaf 15 jaar).

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5