PANDA EN HET VUURVERVOER AR MAN EN ILVA POLLE, PELLI EN PINGO Agenda voor Haarlem en de IJmond n igestipt rM. Jazz-jamboree in Den Haag Het blijft zomer MAANDAG 8 JUNI 1970 9 Een detectiveverhaal van Agatha Christie '1 E Haarlem en Omstreken Bollenstreek Velsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk js 5-8 5 6 es es is WVWwvsAIUMWMIAAWIIIWMMIAIMWIIWWIIWMWWWWWWWWIIWIIMIIWWI/WIIIWIIIIWWWMWWIIIIWWWIWIIWWWWWWWWWWWM^ DE SPIEGEL BARSTTE 21) Nooit van haar leven. Daar ben ik ze ker van," verklaarde hij. „Zij had iets ttegen het innemen van medicijnen, welke dan ook Zij leed ook nimmer aan neerslachtigheid of tobde nooit. Zij was de meest opgewekte vrouw die u zich kunt voorstellen." De inspecteur knikte. „Juist. Ik begrijp het. Dus er is ook geen dok ter geweest, die haar iets dergelijks heeft voorgeschreven?" „Neen. Geen sprake van. Daar ben ik zeker van." „Wie was haar dokter?" „Zij hoort tot de wijk van dokter Sims, maar zij is nog geen enkele keer bij hem geweest, zolang wij hier wonen." Bedachtzaam zei inspecteur Cor nish: „Dus behoorde zij niet tot de soort waarvan men verwachten kan dat zij zulke middelen nodig had of ingenomen heeft." „Nee, inspecteur, dat staat voor mij als een paal boven water. Zij kan het ten hoogste bij vergissing hebben in genomen." „Zo'n vergissing kan men zich moei lijk voorstellen," was inspecteur Cor nish van mening. „Weet u ook wat zij die middag gegeten en gedronken heeft?" „Ja, laat eens kijken. Aan de lunch „Nee, zover hoeft u niet terug te gaan." viel de inspecteur hem in de rede. „Bij gebruik van een zo groot kwantum zou het middel onmiddel lijke en onverwachte uitwerking ver tonen. U hoeft niet verder terug te gaan dan tot het thee-uur." „Nou ja, dat is dus in de tent op het grasveld geweest. Het was daar een reuze gedrang, maar we zijn er per slot in geslaagd elk een broodje te bemachtigen en een kop thee. Dat hebben we zo vlug mogelijk naar bin nen geslagen, omdat het er stikkend benauwd was en toen zijn we weer naar buiten gegaan." „Maar is dat alles geweest wat zij daar heeft gebruikt? Een broodje met een kop thee?" „Zo is het, inspecteur." „Maar daarna bent u samen het huis binnengegaan. Is dat juist?" „Inderdaad. Een jonge dame is ons komen halen met de mededeling, dat Marina Gregg er prijs op stelde dat wij ook op de receptie binnenshuis verschenen, mijn vrouw en ik. Mijn vrouw was er, zoals vanzelf spreekt, verrukt van. Zij had al dagenlang over Marina Gregg gesproken. Ieder een deed er opgewonden over. Maar dat weet u evengoed als ieder ander, nietwaar inspecteur?" „Zeker, dat is zo," gaf Cornish ten antwoord. „Het was voor mijn vrouw ook een hele sensatie. Tja! Van wijd en zijd zijn de mensen toegestroomd om hun shilling te offeren teneinde Gossington Hall te mogen bezichtigep en de veranderingen, die op het land goed waren aangebracht. Men hoopte natuurlijk ook iets van Marina Gregg zelf te zien te krijgen." „De jonge dame heeft ons dus naar binnen gebracht," vervolgde Arthur Badcock zijn verslag „en de trap op naar boven. Naar de receptieruimte op het bovenportaal. Maar, naar ik hoorde, zag het er nu totaal anders uit, vergeleken bij vroeger. Er was meer een ontvangkamer van gemaakt, met tafeltjes en stoelen. Er stonden gevulde glazen klaar. Ik denk dat er zo'n tien of twaalf mensen bij elkaar stonden." Inspecteur Cornish knikte. „En daar bent u toen ontvangen Door wie?" „Door Marina Gregg persoonlijk. Haar man stond naast haar. Ik kan nu niet meer op zijn naam komen." „Jason Rudd," vulde de inspecteur aan. „O, ja, da's waar. Niet dat ik de man eerst gezien had. Hoe het zij. Marina Gregg heeft mijn vrouw aller vriendelijkst welkom geheten en scheen het bijzonder prettig te vinden haar te ontmoeten. En toen heeft Heather uitvoerig verteld hoe zij haar jaren geleden al eens ontmoet had in West-Indië. Alles ging even vlot en plezierig in zijn werk." „Alles ging even vlot en plezierig," herhaalde de inspecteur. „En toen?" „Toen vroeg Marina Gregg wat wij wilden gebruiken. Haar man, de heer Rudd, heeft toen voor Heather een cocktail gehaald. Die heette geloof ik een dickery of zo iets." „Een daiquiri." „Juist, zo was het, inspecteur. Hij kwam er met twee aandragen. Een voor Heather en een voor Marina Gregg." „En wat hebt u gedronken?" „Ik heb een sherry gehad." „Juist. En hebt u toen daar met z'n drieën uw glas leeggedronken?" „Nou, nee zo is het niet gegaan. Weet u, er waren nog meer mensen de trap op gekomen. Daar was de burgemeester, bijvoorbeeld, en nog een paar anderen een Amerikaan met zijn vrouw, geloof ik wij zijn daar om maar wat verderop gaan staan." „En heeft uw vrouw toen die dai quiri opgedronken?" „Neen. Dat was nog niet dadelijk, geloof ik." „Nu, wanneer ze het toen niet heeft gedaan, wanneer dan wèl?" Arthur Badcock trok een diepe rim pel in zijn voorhoofd. „Ik geloofja, dat ze haar glas eerst op een van de tafeltjes heeft neergezet. Daar ont moette zij namelijk enkele kennissen. Ja, iemand van de St. Jans Ambu lance, die uit Much Benham of daar omtrent was overgekomen. In elk geval is zij daarmede toen in gesprek geraakt." „Maar wanneer heeft zij dan haar glas leeggedronken?" Andermaal verscheen e> een rimpel op Arthurs voorhoofd. „Een tijdje daarna was dat,' wist hij zich te her inneren. „Het was een nog groter ge drang geworden. Iemand heeft toen tegen haar arm aangestoten, zodat zij alles uit haar glas heeft gemorst." „Wat zegt u?" Inspecteur Cornish keek opeens fel geïnteresseerd. „Alles uit naar glas gemorst?" „Ja, daardoor herinner ik het mij nu ookZij had haar glas gepakt en een teugje genomen en daarbij een scheef gezicht getrokken Zij hield niet echt van cocktails, weet u, maar hoe dan ook daardoor liet zij zich niet weerhouden. Hoe het zij, toen ze daar zo stond, itootte iemand tegen haar elleboog en is de hele inhoud eruit ge vlogen. Over haar japon en zelfs over die van Marina Gregg ook, als ik mij niet vergis. Maar die had het niet aar diger kunnen opnemen dan zij gedaan heeft. Zij zei dat 't helemaal niet erg was en veen vlekken veroorzaakte. Zij gaf zelfs haar zakdoek aan Heather, om haar <aDon af te vegen. Daarna reikte ïij haar het glas, dat zij zelf in de hand hield, met de woorden: „Neemt u dit, ik heb het nog niet aan geroerd' „Heeft zij haar eigen glas toen aan uw vrouw gegeven? Werkelijk?" vroeg de inspecteur. Arthur Badcock wachtte en dacht nog eerst rven na „Ja, dat heb ik met mijn eigen ogen gezien!" verklaarde hij. „En uw vrouw heeft dat toen aange nomen?" „Eerst wilde zij natuurlijk van niets weten, 'nspecteui. Zij protesteerde: ,Neen, geen kwestie van, dat is uw glas!' Maar daarop zei Marina Gregg lachend: ,Ik heb er al veel te veel op!" „Toen heeft uw vrouw het glas dus aangenomen. En wat heeft zij er daar na mee gedaan?" (Wordt vervolgd) 65. Mustafed vond het plotseling helemaal niet leuk meer om van de Geheime Politie te zijn. De reis in het vliegtuig had hem al luchlziek gemaakt, maar toen h\i daarna op een waterton door het luchtruim zeilde, en dwars door een schip heen in het water terecht kwam, was de pret er voor hem af. „Ik neem m'n ontslag mompelde hij lusteloos, terwijl hij in een reddingsboot getrokken werd. „Ik wil niet meer." „Je hebt al ge noeg narigheid gemaakt!" zei Panda boos. „En als ik niet vlug ben, gaat de kostbare vlam van professor Kalker in het water uit door jouw schuld!" Met die woorden sprong hij aan boord van het zinkende schip en draafde naar zijn hut toe Als ik maar niet te laat benhijgde hij, moeizaam door het water soppend dat overal kabbelde en langzaam maar zeker hoger kwam. „Nee gelukkig! Daar is het potje waarin ik dat vuur heb gedaan. Maar voor hij het voorwerp kon bereiken, begon het vaartuig plotseling zwaar te hellen. Panda verloor het evenwicht, en vlak voor zijn ogen gleed het potje van de tafel af, het water in WAT IS DAT VOOR N, IETS RAARS'? WAAR HEEFT CAT MENS HET OVERWAT JA - IK HEB VERKEERD GEDAAN. IK HEB VREEMDEN TOEGELATEN IN MJN LEVENDE WONING ONZE CAMILLA IS FOUT GEWEEST. MAAR ZJ HEEFT ERSRJT VAN! NIETWAAR, CAMILLA ZO METEEN /i/Ji x. ÉÉN 6ÉLUK DAT DE MACHINE NIET ZO HEED ER6 60EDSE- UIMDWAS! NÉT ZOALS IKAlN^ DACHT.' 6EEN LANDIN6SBAAN.1 SCHATTEN EILAND INZICHT \j£ 1769. Stokstijf bleef Bram staan, terwijl de bediende aan hem sjorde en trok om hem mee te nemen naar de Commandant. „Ik waarschuw je éénmaal" zei Bram tussen zijn tanden door. „Laat me ogen blikkelijk los of. „Nee, ik heb een opdracht en die zal ik uitvoeren", riep de bediende en hij verdubbelde zijn pogingen om Bram van zijn plaats te krijgen. Hij kon zich een voudig niet indenken, dat een eenvoudig zeeman het zou wagen om tegen de wen sen van de Commandant in te gaan en diens bediende enig letsel te bezorgen. „Kun je zwemmen?" vroeg Bram. „Jawel", hijgde de bediende. „Doe het dan", zei Bram en hij kie perde met één handbeweging de bediende overboord. Zodra hij proestend en blazend bovenkwam zei iram nijdig: Zeg maar tegen dt Commandant, dat ik in geen geval zal komen en dat ik iedereen hoogstpersoonlijk te water zal smijten die mij van mijn eigen schip wit dwingen. Hier ben ik de Commandant, en niemand anders". De bediende droop af, in alle beteke- nissen van het woord. MUZIEK Grote of St. Bavokerk (Gr. Markt) Dinsdag 20 uur: Orgelconcert door Piet Kee BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr Houtstraat 111) 14. 19 en 21.15 uur: „De vrouwenmoordenaar", 18 jaar. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 uur: „Het mooiste -pcelgoed' 18 jaar. Lido (Houtplein) 14 er 20 uur: „Patton", 14 J. Luxor (Gr. Houtstraat 139) 14 er 19.30 u.: „De tien geboden" a Rembrandt (Gr Markt) 14, 19 en 21.15 uur: „De laatste trein uit Katanga", 18 jaar. Roxy (KI houtstraat 79 14.30 19 en 21.15 u.J „Ik, een manneorm", 18 jaar. Studio (Gr. Markt) 14.15, 18.45 en 21.15 uur: „Airport' 14 -aar. TENTOONSTEi .LINGEN Frans Haism iseum (U**oot Heiligland 62). Per manente tentoonstelling van werken uit de 17de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 7 uur 'Sondags van 13 tot 17 uur. Bovendien expositie van werken van Jacobus van Loov Tot m mei 15 juli Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Perma nente tentoonstelling van oude religieuze kunst, schilderijen, niddeleeuwse beeldhouwwerken, handschriften m kunstnijverheid Dagelijks be halve maandag geopend van 10 tot 12.30 uur en van 14 tot 17 jiir. Zondags van 14 tot 17 uur. Teylermus*»um (opaarne 16) Permanente ten toonstelling van ichil^eriien, fossielen minera len en historische natuurkundige instrumenten Geopend op weirdagen behalve maandags) van 10 tot 17 uur. De «erste zondag van de maand van 13 tot 17 iur Koudenhornkazerne Koudenhom) Permanen te tentoonstelling vm 1e stichting Meervoudig Amateur Centrum Ruimtewaarneming en Onder zoek (MACRO) ieooend maandag en vrijdag van 19.30 tot ju: Dinsdag er vrijdag van 14 tot 17 uur ^at^riag van 13 tot 17 uur Museum Kunstcentrum De Ark (Nieuwe Hei ligland i rd) Permanente expositie van voor namelijk Haar'^mse kunstenaars Bezichtiging van de gebran ischiln^rde ramen ur 1602 Dage- lilks behalve tinsdag var 10 tot 20 uur Boven dien expositie \an werken van Tamas Karoly Pély. Van 20 tot 24 uur: klassiek grammofoon- platenpr^gram ma. Galerie Blokker (Bronsteeweg 4a, Heemstede): Permanente expositie van handgeweven wand kleden van Bodil Blokker-Veggerby en handge knoopte rya-mv*eJlen uit Scandinavië. Geopend maandag van 13 tot 17.4* uur. dinsdag van 9 tot 12.45 uui. Woensdag tot en met zaterdag van 9 tot 17.45 uur Galerie Eij'uers (Haltestraat 77, Zandvoort). Expositie van een ze uit eigen bezit van diverse schilders, bronsplastieken van Wim Jonker en Jean le Noble en keramiek van Babs van Els- dingen. Geopend van dinsdag tot en met zondag van 13 tot 17 uur. Galerie-t. (Bakenessergracht 67) Expositie van schilderijen, ^oiaches er grafiek van Rolf de Spirt. Dagelijks 12-17 uur en zondags 14-18 uur. Tot en met 13 'uui. De Hallen r. iVia^kt) Expositie schilderijen, tekeningen, ^ouachet en grafiek van Etlenne Elias en bronzen beider van Arthui Sproncken. Dagelijks geopend var. 10-17 en zondags var 13 tot 17 uui. Tot ®n met 29 juni. Potterle „Het Scboutje'' (Schoutensteeg) Ex positie van jo'tene en handweef Van dinsdag tot en met zaterdag geopend van 10 tot 17 uur. Gemeentehuis Bloemendaal Bloemen daalse- weg). Expositie van werken van J Poortenaar. Dagelijks van 14-17 uur Geopend tot en met 27 juni. De Waag (hoek Dainstraat/Spaarnej Expositie van werken van °iet Kloes 75 jaar Dagelijks van 14-17 uur *ot en met 21 juni. DIVERSEN Waagtaveerne 'hoek Damstraat-Spaame) Da gelijks behalve maandag open podium; geopend van 10-18 en 20-24 uur. Vrijdag en zaterdag tot 01 uur. Maandag 20 uur: Teach-in dinsdag: blues-avond. Electric Centre (Bakenessergractr 10) Dagel. behalve maandags geopend van 1218 en van 2024 uur vrijdags van 20—02 uur: zaterdags van 2003 uur. Dolfirama .Zandvoort naast Bouwes Palace) Dolfijnenshow: dagelijks 12, 14, 16 en (behalve maand.) 21 uur. Mobilarium, museum met old timers miniatuur 'rtm- en racebanen dagelijks tot 18 uur, Powiing dagelijks van 1401 uur Hotel Bouwes (Zand oort) Dagelijks: „Ar- mandino Rosati' t arantella (Zandvoort). Dagelijks dansen; „Les Etoiles", Bowling (hoek ünonweg, Delftlaan i Dagelijks 10—01 uur: bowling. Kathedraal St. Ravo (ing Westergrachtzijde). Dagelijks geopend voor bezichtiging van 9.30 12 en 1416.30 uur. TENTOONSTELLEN GE> Galerie bet KloKveveltje (Hoofdstraat, Hille- gom).Exposltte van schilderstukken van de ac- INCASSO WEEKABONNEMENTEN De incasso van het abonnementsgeld iedere week kost veel tijd en moeite, aan u en aan onze bezorgers. Er zijn twee mogelijkheden om het ongemak in dit opzicht to vermijden a. Overgang op een kwartaalabonne ment. b. Betaling aan de bezorger voor een periode van 45 weken. U krijgt dan een door de bezorger onder tekend ontvangstbewijs. Misver stand over de betaling is daardoor uitgesloten. Het resultaat voor u Minder geloop naar en gebel aan de deur; in uw wijk daardoor een vlottere bezorging. Vooi de bezorger minder last. Probeert c het eens. DE ADMINISTRATIE trice Riek Schagen Elke middag behalve dins dag geopend. DIVERSEN Treslong (HPegorp). Dagelijks behalve maan dag: diner-dansant Linnaeushol (Benteb.oek). Recreatie en bloe- menshuw. Dagelijks geopend van 818 uur. Tulipgarden (Vogelenzangseweg t.o kerk Vo gelenzang). Bloemboïlentuin met miniatuurland schap Dage tlks van 820 uur Tulipshow Vogelenzangseweg, Vogelenzang) Bioemenshow Uageljiks van 818.30 uur. BIOSCOPEN City Theater maandag en dinsdag 20 uur: „Als de naakte wind der zee" TENTOONSTEL1 INGEN Pieter Verm^ulenmuseum Cultureel Centrum. Dagelijks (behalve zondags) 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16 uur. Stadhuis. Plein 1945. IJ muiden. is alle werk dagen van 10 tot 12 uur te bezichtigen Ruïne van Brederode Santpoort, 20.30 uur: expositie schilderijen en collages van Gerrit v. Dijk. De expositie is overdag en s avonds tij dens de verlichting open voor bezoek, tot 5 juli. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord, is dinsdag open van 12 tot 13.30 u. en donderdag van 12 tot 13 30 u. en van 20 tot 22 uur. BIOSCOPEN Kennemer theater (Z -estraat) 19 en 21.15 u. .Fanny Hill' Luxor Theater (Breestraat) 19 er 21.15 uur „Het geheim an Skeleton Coast" TFNTOONSTdl LINGEN Galerie Boumaus 'Br«estraat 122) Expositie grafiek van De* ir Bes; geopend tot en met 27 juni van dinsdag c' er met zaterdag van 9 tot 18 uur Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg). Geopend op dinsdag en donderdag van 14 tot 16.3r en van 19.30 tot 21.30 uur, op vrijdag van 14 ot 16.30 uur Voor groepen op aanvraag bij F Prins. Lijsterbeslaan 23, Bever wijk. tel 02510—25120. BIOSCOPEN Cinema Marinette (Rurjsdaelstraat) 20 uur „Vreemde minnaars" DIVERSFN Jonkheer Geverslaan, 19 uur: Start Toer de Heems. DEN HAAG. De Haagse jazzclub or ganiseert een festival onder de naam jazz jamboree op 13 juni in de Kurzaal in Scheveningen. Op het programma staan de juist uit Amerika teruggekeerde fluitist en pianist Chris Hinze, het trio Pim Ja cobs met Rita Reys, trio Hein van der Gaag, folk-blues-zanger Leo Unger, die op mondorgel wordt begeleid door Hans van Hoevelaak, de ex-Duke Ellington-trom- pettist Nelson Williams, de vocaliste Leddy Wessel met de combo van Cees Schrame en de dixielandbands: Stork Town Dixie Kids, Down Town Jazz Band, Ted Easton Jazz Band en New Orleans Syncopaters De jazz-musicus Chris Hinze heeft met een beurs van het ministerie van Cultuur, Re creatie en Maatschappelijk werk een jaar aan de Berkeley school of music te Boston Massachusetts, gestudeerd. Op het festival jazz-jamboree zal hij worden begeleid door Henk Alkema, piano, Rob Langereis, bas en Peter Ypma, drums. MAANSTANDEN Eerste kwartier Volle maan Laatste kwartier 12 juni 5.07 uur 19 juni 13.28 uur 26 juni 5.01 uur Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te Umuiden. „Miss Sunny Seventy' heet de mooi ste dochter van de Nederlandse maagd die dit jaar in Scheveningen is gekozen Eerst dacht ik dat het ging om een zeventigjarige met een zonnig karak ter maar de foto bewees dat ik me had vergist: meis-jes van onder de twintig missen het ieugdige wat van rijpere bekroonde figuren afstraalt. De titel „Miss Sunny Seventy" slaat niet op de persoon van de draagster, maar op het jaartal waarin ze is gekozen en degene die hem heeft bedacht wil waarschijnlijk aan de zeventiger jaren van deze eeuw iets zonnigs meege ven, zoals ook de donkere jaren dertig zijn ingeluid met het lied „Happy days are here again" Elke verdere verge lijking is voorbarig en de zaak ziet er inderdaad vrij zonnig uit want het is al 25 jaar geen wereldoorlog en de nozems zijn gekromven tot. kabouters terwijl de Dolle Mina's veertig jaar na de invoering van het vrouwenkies recht hebben mtdekt dat een vrouw niet minder is dan een man. Wel anders, de hemei zy geprezen, maar nu juist niet op die manier waarop ze door dt commercie worden gebruikt, die erop uit is de vrouw een status op te drin gen die niet hoger is dan die van een weliswaar aantrekkelijke, maar zwak begaafde vleesklomp De laatste woorden zijn afkomstig van de Mina's zelf, en ze zijn gebruikt om de kandidaten voor het miss-schap in het gezicht en tegen de andere tref- bare delen te werpen De missen trok ken zich er niets van aan, want ze waren er allemaal op uit nummer ee-n te worden en hun zwakbegaafde vlees klomp in een goedbetaalde goud klomp om te zetten dat voel je zelfs met je houten klompen. Toch zijn de bemoeiingen van de Mina's niet zonder resultuat gebleken In de kringen van ons mannen is 't be sef wakktrgemaakt dat mannen in geen enkel opzicht hoeven onder te doen voor vrouwen. Totnogtoe was de sta tus van de man die van een hoogbe gaafd brein, overeindgehouden door een bouwsel van botten en vaal vlees waar de honden geen brood van lust ten. Het leek ons de moeite waard om die wijven eens te laten zien dat we zonder hersens hier en daar het aankijken best nog waard zijn. Daar om hebben we een kleine show in el kaar gezet, waarin we op bescheiden wijze iets van onze kwaliteiten aan het daglicht probeerden te brengen. Geen overdaad natuurlijk, anders jaag je ze de boom in. We droegen een soort pyja ma's die op sommige plaatsen van kleppen waren voorzien, die desgewenst konden worden geopend om het des be treffende gedeelte aan een nadere be schouwing te onderweren. De eerste optredende was Arthur die met gesloten klep zijn biceps toonde Het leek of rij een tennisbal in zijn mouw had. Maar toen op aandringen van de zaal de klep werd geopend zat de knobbel echt in zijn arm, en hi) kon nog een beetje heen en weer rol len ook. Op die manier kun je geen tennisbal inslikken. Arthur kreeg ap plaus. Dirk gaf opening van zaken door zijn maagwand tentoon te stellen, uiter aard aan de buitenkant. De wand ver toonde in zoverre gelijkenis met de noordwand van de Eiger dat hij min of meer overbloesdt War een binnen vetter was die Dirk. Als kannibaal zou hij tegen zijn eigen gebruik ge waarschuwd moeten worden. Het verst ging Karei door een kuit te onthullen die strak stond van staal harde spieren, als de dradenbundel van een onderzeese telefoonkabel. Een Mina die er hom of kuit van wou heb Karei laten inenten tegen hondsdol heid. KEES STIP Het K.N.M.I. deelt mee: Tussen een hogedrukgebied boven Scandinavië en een depressie in de omgeving van de Pyre neeën wordt met oostelijke winden aanhoudend droge en warme lucht van continentale oor sprong naar ons land gevoerd, zodat het zo merse karakter van het weer zich nog blijft handhaven. Gisteren liep de temperatuur in grote delen van Europa op tot waarden tussen de 25 en 30 graden. Slechts in het zuidwesten van Frankrijk werd het fraaie weer verstoord door onweer. In ons land kan een enkele on weersbui optreden, maar de kans blijft voorals nog klein. VOORUITZICHTEN: Zomers weer met hier en daar een regen- of onweersbui. VOOR WOENSDAG: Aantal uren zon 4 tot 13; minimum temperatuur 1 tot 7 graden boven normaal; maximum temperatuur 1 tot 7 graden boven normaal; kans op eer droge periode van minstens 12 uur 90 percent; kans op een geheel doog etmaal 70 percent. WEERRAPPORTEN Maximum- an minimum «0 «w m temperaturen TJ J ft binnen- en buitenland fc-S Amsterdam onbewolkt O 27 17 0 De Bilt onbewolkt O 27 16 0 Deelen onbewolkt O 28 16 0 Eelde onbewolkt O 27 15 0 Eindhoven half bew. O 27 16 0 Den Helder onbewolkt O 24 17 0 Rotterdam onbewolkt ono 27 15 0 Twente onbewolkt ono 26 15 0 Vlissingen onbewolkt OZO 24 16 0 Zd.-Limburg onbew no 26 13 0 Aberdeen mist z 19 8 0 Athene onbewolkt w.st. 26 17 0 Barcelona regen ono 23 16 4 Belgrado half bewolkt ono 18 12 3 Berlijn onbewolkt o 26 16 0 Bordeaux zwaar bew. OZO 25 15 0 Brussel licht bewolkt w.st. 26 15 0.1 Frankfort licht bew. no 27 15 0 Genève onbewolkt w.st. 17 10 5 Grenoble licht bew. O 23 12 3 Helsinki onbewolkt OZO 29 13 0 Innsbruck licht bew. w 20 10 0 Kopenhagen licht bew. O 23 14 0 Lissabon geheel bew wnw 20 15 12 Locamo mist w.st. 16 13 0.1 Londen onbewolkt no 27 14 0 Luxemburg licht bew. no 25 15 0 Madrid geheel bewolkt w.st. 17 12 0.4 Malaga half bewolkt wzw 19 15 0 Mallorca zwaar bew w.st. 23 16 0 München half bew zzw 24 14 0.1 Nice onbewolkt nnw 24 18 0 Oslo zwaar bewolkt w.st. 27 15 0 Parijs onbewolkt ono 25 13 0 Rome half bewolkt O 26 16 0 Stockholm onbewolkt w.st. 27 20 0 Wenen half bewolkt OZr 24 13 0 Zürich licht hewolk* w.st 26 13 0 HOOG EN aai WATER TE IJMUIDEN VlA^NIiA* JUNI Hoog wate 8.17 uu' en 18.40 uur Laag wntei 59 uuï en 14.16 uur DINSDAG 9 JUNI Hoog water 6.55 uur en 19.17 uur Laag water 2.35 uur en 14.53 uur

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 9