Voorspel op spektakel bij eeuwfeest Albrecht Dürer TH Ellen Wills op songfestival si ml ré a Uzv garantie voor selecte geschenken RUTGER KOPLAND; de ongeldigheid van grote gevoelens iAÉ Natuurschoon in Venezuela Negen Muzen WINNAAR JAN CAMPERTPRIJS JONGE SLA TV vanavond T Radio woensdag TV dinsdag TV woensdag DINSDAG 9 JUNI 1970 9 KLEINE TENTOONSTELLING IN MARKIEZENHOF BERGEN OP ZOOM (Van onze correspondent) BERGEN OP ZOOM Volgend jaar 1971 maakt de halve kunst wereld zich op om Albrecht Dürer, 500 jaar geleden in Neurenberg ge boren, tot haar privé-bezit te maken. Er wordt nu op verscheidene plaat sen al aan tentoonstellingen gesleu teld; de uitgeverswereld kijkt ook vooruit. Bergen op Zoom weet even eens met jaartallen te werken: dit jaar is het 450 jaar geleden dat Dürer tijdens zijn grote reis door Nederland enkele dagen in Bergen op Zoom ver bleef en er bepaald geen onbekende bladen aan zijn oeuvre toevoegde. Bergen op Zoom loopt precies een jaar op het grote Dürerspektakel vooruit met de tentoonstelling die er nu in het Markiezenhof, het ge meentemuseum, wordt gehouden. Grafiek Mystiek SU Engagement Mogelijk bewerking van de „Internationale" door de Beatles KRO-nieuwbouw door Aldo van Eyck KUNSTNIJVERHEIDSHUIS Ook voor Vaderdag GRONINGEN Rutger Kopland is het pseudoniem, waaronder de in Glimmen wonende zenuwarts R. H. van den Hoofdakker (verbonden aan het Academisch Ziekenhuis in Gro ningen) gedichten publiceert. Tot nu toe zijn er drie gedichtenbundeltjes van hem verschenen: „Onder het vee" in 1966, „Het orgeltje van yesterday" in 1968 en „Alles op de fiets", eind vorig jaar. „Alles op de fiets" is be kroond met de Jan Campertprijs van 1970. De prijs, die Kopland deelt met de dichter Hans Vlek, zal overmorgen in Den Haag worden uitgereikt. Rut ger Kopland, geboren in 1934, is ge trouwd en heeft drie dochtertjes. Het is een bescheiden expositie en men spreekt in Bergne al even bescheiden van een plaatselijke manifestatie. Toch lijkt ons dat niet helemaal waar: Bergen op Zoom was tenslotte niet meer dan een kleine pauzeplaats tijdens de grote reis en het voornaamste doel na Antwerpen, Nijmegen, Den Bosch, Brussel, Brugge. Gent en nogmaals Antwerpen was in de eerste plaats Zeeland, een provincie waar nog grotendeels in de Vlaamse traditie gebouwd en gewerkt werd. Dürer had vooral dit Vlaamse gebeuren als verade mend ervaren. Zo wil hij, met Bergen op Zoom als springplank, naar Middelburg en Veere en vooral naar Zierikzee waar een walvis van ongekende afmetingen is aangespoeld. Dürer die zich bezighield met anatomie, geometrische aspecten van de schilderkunst en een geheel eigen theorie opbouwde over de waarden van het perspectief, wilde de walvis beslist te kenen. Toen hij na honger, dorst, kou, bijna een schipbreuk en (toch nog) een weldadige portie stedeschoon in Zierik zee aankwam, bleek hetzelfde water dat de walvis had aangespoeld het beest ook te hebben weggespoeld. Dürer doet het in zijn hoogst interessant reisdagboek af met een simpele, zakelijke mededeling. Bergen op Zoom valt dus midde nin de Nederlandse reis. Dürer tekent er ver schillende bladen, slechts vier ervan blij ven bewaard. Het zou zonder meer van zelfsprekend zijn dat nu men in Bergen op Zoom toch over een plaatselijke mani festatie spreekt deze vier zilverstiftte keningen de kern en oogappel van de ex positie en haar inrichters zouden zijn. Het is niet zo: de tekeningen zijn gebleven waar ze waren, drie in het Musée Condé Chantilly en een in het museum van Frankfort. Ook de twee andere bladen die vlak voor Bergen op Zoom zijn gemaakt, beide te Antwerpen, ontbreken en zijn slechts op een foto te zien. De tentoonstel ling heeft betrekking op behalve de zes reprodukties dertig bladen. Eenentwin tig ervan zijn afkomstig van het rijkspren tenkabinet, de overige negen komen (zeer tijdelijk) van particuliere eigenaren. Dertig bladen, grafiek dus, kopergra vures, houtsneden, ijzeretsen. De grafi- ces Dürer heeft het in de (algemene) be schouwing lange tijd gewonnen van de schilder. Het feit dat Dürer een populai re, haast volkse kunst wilde leveren die voor iedereen toegankelijk moest zijn (men stelle zich in dit verband zijn Biblia Pauperum voor), zal daar wel niet ge heel vreemd aan zijn geweest. Via de Fuggers vinden vooral zijn houtsneden een brede verspreiding. De schilder Dürer met één, hoewel kort, been in de nabloei der middeleeuwen, het andere in de renaissance, moet de war me volheid van het zuiden (met name Ve netië) geproefd hebben, wil zijn prachti ge schildering genoeg stoffering en kleur krijgen om ook in het noorden te bloeien. Het opmerkelijke is dat Dürer, Duitser en noordeling, een nagenoeg Italiaans re- naissancit door de wereld stuurt. .Hij, van opleiding en oorsprong een Neuren- bergs boekverluchter, vindt in zijn zui delijke reizen de grote adem voor het grote schilderen. De schilder is zonder twijfel minstens z obelangrijk als de gra ficus. Het lijkt ons dat het spektakel er volgend jaar niet aan voorbij zal gaan. Dürer toont zich in zijn schilderen in de eerste en laatste plaats een vooral reli gieus classicist. Hij ziet de wijshe id in de oudheid, maar ziet de wegen er heen enkel en alleen via Christus en zijn leer lopen. We kennen hem uit zijn intrigerende zelfportretten als een ongetwijfeld knappe man met een wonderlijke oogopslag, scherp en hard van reactie en niet vrij van enig vuur. Er hangt voor een man die zijn zaken haarscherp wist te duiden, iets vaags iets van mysterie rond deze autovisies, Albrecht Dürer heeft ook verschillende aquarellen en tekeningen, vlugge produk- ten van vlugge reizen gemaakt. Enkele er van hebben wereldroem geoogst, de mees te zijn echter in de algemene waardering ver achtergebleven bij het opgelegde suc ces van de houtsneden. Het hoeft dunkt ons, echter geen betoog en ook deze klei ne Bergen op Zoomse tentoonstelling be wijst het, dat vooral zijn kopergravures Dürers grafiek een kwalitatief bijzonder hoge stempeling geven. Het belang ervan is onbetwist. Stavende toppunten als het Melanchton-portret ontbreken, jammer genoeg. Dürer is, de Renaissance ten spijt, geen kunstenaar die probleemloos voor bijgaat aan de grote zaken en woelingen van zijn eigen tijd. Hij voelt, en is op dat terrein erg engagé, een grote verbon denheid met het algemene zoeken naar waarheid dat juist op zijn tijd, die van de Reformatie, drukt. Men noemt hem graag de kunstenaar, een kunstenaar althans, van de Refor matie en daar zit meer vastgestelde ADVERTENTIE Detail uit tekening van Dürer. keus in dan Dürer zelf wel toestaat. Is hij niet veeleer een christelijk humanist, de man die tussen Erasmus en Luther loopt? Zijn poëzie, brieven en andere ge schriften in litteris is Dürer bepaald niet de eerste de beste geven recht op die vraag. Hoe dan ook, zijn verbonden heid met het Christendom blijft en blijkt zo duidelijk dan men zelfs op verkondi gende aspecten in zijn werk kan wijzen. De tentoonstelling in Bergen op Zooms Markiezenhof, 450 jaar geleden door Dü rer getekend met de zilverstift en later, in fragmenten met de droge naald tref fend in een ander, breder landschap ge plaatst, laat er in (bekende) bladen veel van zien. Mede vanwege dit grote beeld vlak heeft Bergen op Zoom van zijn Dü- rerprimeur meer dan een louter plaatse lijke manifestatie gemaakt. (Tot 14 juni 1970, Markiezenhof, Bergen op Zoom, da gelijks geopend). Nederland 1. De KRO heeft niet ge noeg aan Pipo. Na het nieuws haalt zij namelijk de kindertjes door de clown net naar bed gestuurd er weer uit om ze te laten kijken naar Bruintje Beer. Dan Daktari. de wraak van een Luipaard. Na het nieuws brengen Jacq. Grij- pink, Ad Langebent en Ed van Wes- terloo hun „Vanavond in Nieuws poort". Vijf minuutjes voor de SUS lo terij en dan de Andy Williams show. Andy is gastheer van onder meer de beroemde grappenmaker Jimmy („neus") Durante, zanger Rolf Harris, zangeres en liedjesschrijfster Jackie DeShannon en the Grass Roots. De Heren van Ziehem zijn er ook op deze KRO-avond. Na deze 3 kwartier Vlaams vermaak het laatste nieuws en tenslotte van Teleac de cursus Ruim telijke Ordening. Nederland 2. Pipo, het journaal Den Haag vandaag en de rubriek met in formatie over het komende Holland Festival. Dan is het tijd voor AVRO- dinsdag. In het voorprogramma het Wonder der Natuur. Venezuela in Zuid- Amerika is nog een land vol natuur schoon, waar vele dieren geen last heb ben van de mens als vijand. We zien vele twee- en viervoeters en ook rep tielen. Peyton Place volgt het journaal op. Willem Duys ontvangt voor de vuist weg gasten en Wim van der Linde doet dat voorbereid in zijn Televizier Ma gazine. AMSTERDAM. Ellen Wills, het jonge Nederlandse zangeresje dat in april de persprijs won op het eerste songfestival van Tenerife, gaat weer een kans wagen in de internationale zangwereld. Zij doet mee aan het Bulgaarse songfestival „The Golden Orpheus", dat vandaag in Slansjev Bryag aan de Bul gaarse Zwarte Zeekust begint en tot en met zondag duurt. Ook dit jaar weer zullen er vijfitg artiesten uit even zo veel landen deelnemen. Onder die lan den zijn Japan, Mongolië, Egypte, de Verenigde Staten van Amerika en de Europese landen aan beide zijden van het ijzeren gordijn. Ellen Wills zingt op het festival het liedje „Jouw eerste concert" geschte ven door Betty Friedman en Bob Bou- ber en gearrangeerd door Bert Paige. Voor het verplichte Bulgaarse liedje maakte Piet Sonneveld een arrange ment: Ger Rensen maakte de tekst voor „Er zweeft een liedje langs de goudkust". LONDEN, (DPA). De Beatles heb ben van de „Socialistische Internationa le" het verzoek gekregen, het oude strijd lied de „Internationale" te moderniseren. Van deze moderne vertolking zou dan een plaat moeten worden gemaakt. Een woordvoerder van de „Socialisti sche Internationale", die dit maandag in Londen bekend maakte, zei dat de onder handelingen nog gaande zijn. De rechten op de oorspronkelijke versie zijn allang verlopen, zodat een ieder er mee kan doen wat hij wil. Als de Beatles met het voorstel akkoord zouden gaan, zouden zij echter geen honorarium mogen verwach ten. (Van onze correspondent) HILVERSUM. De KRO heeft prof. Aldo van Eyck te Amsterdam opdracht verleend de nieuwbouw van deze omroep te ontwerpen. De nieuwe huisvesting van de staf zal, aldus de KRO, door inrich ting en vormgeving moeten kunnen bijdra gen tot de ideële en professionele taak verdeling van de KRO. Prof. Van Eyck doceert architectuur aan de afdeling bgkwkunde van de Technische Hoge school Delft. Hij doceert ook regelma tig in de Verenigde Staten, ondermeer in Harvard, Yale en Columbia. Prof. Van Eyck heeft in Nederland ondermeer gebouwd het nieuwe Burgerweeshuis in Amsterdam, het Paviljoen Sonsbeek en de Pastoor van Arskerk in Den Haag' Kijkduin. ADVERTENTIE IMtfl/liyUIWIIIIIWWWIlWllllllllllllWIIWIIWIIWWIlWWWWWWWWI, Scapino. Zaterdag is het Scapino ballet naar Engeland vertrokken, waar van 8 tot en met 12 juni vijf voorstellingen zullen worden gegeven in het kader van het Benelux-festival in Scarborough. Voorts zullen er een aantal demonstra ties worden gegeven op diverse scholen in Yorkshire. GROTE HOUTSTR. 163 - TEL. 312623 GEN. CRONJESTR. 143 - TEL. 251393 Jifinnnnnnnnnnnnniwinn^pr*,""M"****M*M*"wt HILVERSUM I 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymnastiek. 7.23 Lichte muz. (7.33 Van de voor- pagina). 7.54 Deze dag. 8.00 Nws. 8.11 Actualiteiten. 8.22 Stereo: muz. (8.35 Praatje) 9.05 Studio-opnamen. 9.53 Wa terstanden. 9.40 Schoolradio 10.00 Lichte muz. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Nws. 11.03 Voor de vrouw. 12.00 Licht muz. progr. 12.54 Voor het plat teland. 13.00 Nws. 13.11 Actualiteiten. 13.25 Stereo: Klavecimbelrecital. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Volksliede ren. 14.25 Hoorspel 15.25 In de Toon zaal. 16.00 Nws. 16.03 Sociëteit. 17.02 Oude liedjes. 17.20 Toerismo. 17.40 Stereo: Moderne muz. 17.55 Medede lingen. 18.00 Nws. 18.11 Actualiteiten. 18.20 Uitz. 18.30 Stereo: Klink Klaar. 19.30 Nws. 19.35 Buitenl. weekover zicht. 19.45 Stereo: Licht instr. en voc. ensemble. 20.10 Stereo: Dansorkest met sol. 20.40 Interview. 21.15 Stereo: Amusementsmuz. 21.45 Country en Western muz. 22.00 Praten met Mies. 22.30 Nws. 22.38 Mededelingen. 22.43 Actualiteiten. 22.55 Stereo: Contrasten. 23.55 Nws. HILVERSUM II 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord 7.16 Stereo: Klass. muz. (7.30 Nws; 7.32-7.50 Actualiteiten). 8.00 Nws. 8.-1 Verzoekpl. progr. (8.30 Nws; 9.00 Gymnastiek). 9.30 Voor de kleuters. 9.45 Stereo: Mod. muz. 10.15 Voor de vrouw. 11.00 Nws. 11.03 Aktua: 11.55 Mededelingen. 12.00 Stereo: Gevari eerd progr. (12.22 Wij van het land; 12.26 Mededelingen; 12.30 Nws: 12.41 Actualiteiten; 13.00 Quiz). 14.10 Mo derne muz. 15.00 In 't zilver. 16.00 Nws. 16.03 Voor de jeugd. 17.00: Twien-Popradio. 17.50 Overheidsvoorl. 18.00 Stereo: Country and western rubr. 18.30 Nws. 18.41 Actualiteiten 19.00 Openbaar Kunstbezit. 19.10 Kol der of kentering. 19.20 Monniken in de Laurenskerk. 19.35 Geen mderdaan maar burger. 19.50 Voor blinden en slechtzienden. 20.00 Heinrich Schütz- Festival. 22.00 Jazzpresso. 22.30 Nws. 22.38 Cosa Nostra. 23.55 Nws. HILVERSUM III 9.00 Nws. 9.02 Lichte vokale muz. 10.00 Nws. 10.03 Mengelmuze. 11.00 Nws. 11.03 Gospelsound. 12.00 Nws. 12.03 Zet 'm op. (13.00 Nws. 13.03 Ra- diojourn.) 14.00 Nws. 14.03 Gimmick. 15.00 Nws. 15.03 Arbeidsvitaminen. 16.00 Nws. 16.03 Licht pl. progr. (17.00 Nws. 17.02 Radiojournaal). BRUSSEL 324 M 12.00 Nws. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Nws. 13.20 Tafelmuz. 14.00 Nws. 14.03 Symf. muz. 14.30 Voor de jeugd. (15.00 Nws. 16.00 Nws. 16.09 Volksliederen). 17.00 Nws. 17.15 Jazz. 18.00 Nws. 18.03 Popmuz. 18.20 Lekenmoraal en filoso fie. 18.50 Sport. 18.55 Taalwenken. 19.00 Nws. 19.45 Adviezen. 20.00 Ope- rettemuz. 22.00 Nws. 22.20 Avonddecor. (23.00 Nws). 23.40 Nws. Om enig licht tussen ons te brengen zoals hij opmerkt heeft Rutger Kop land een grote staande schemerlamp in het midden van de huiskamer geplaatst. In de lichtcirkel zitten Rutger Kopland, zijn vrouw en ik. De kamer ligt lager dan de rest van hun kleine boerderij. „This is the end, little girl" van de Beatles klinkt door de kamer. Kopland en zijn vrouw zijn grote liefhebbers van de Beatles. Hij vertaalt ook wel eens Beatles-liedjes, In zijn bundel „Alles op de fiets" staat zo'n vertaling. („The fooi on the hill"). „Eigenlijk zijn het veran deringen. Ze zijn veranderd qua atmosfeer, taalgebruik en met objecten aan mijn eigen wereld ontleend." Kopland schrijft ook wel eens dingen die gezongen kunnen worden. Op de vraag of hij het leuk zou vinden als een beatgroep zijn teksten zou gaan gebrui ken, zegt hij: „Ja, dat zou ik hartstikke leuk vinden. Bij een paar gedichten heeft een vriendje van me muziek ge schreven. Het zou een chansonachtig ka rakter krijgen, maar er is niets van ge komen." Voor een cabaret van de kliniek schrijft hij gruwelijke liedjes, die het artsenvak relativeren. „Dergelijke caba retliedjes hebben iets te maken met het machteloze gevoel dat je als medicus vaak hebt. In macabere grappen kun je je onrust ontladen, zo als je bij een be grafenis hard kunt lachen. Soms gaat het tot vlak bij de grens van het toelaatbare, maar het is de agressie tegen ziekte, die je afreageert." Grote gevoelens Is poëzie schrijven ook afreageren voor je? „Nee, dat geloof ik niet, ik voel veel voor alles wat met ironie te maken heeft." Dus een groot deel van je gedichten is ironisch bedoeld? „Ja, dat wordt vaak over het hoofd ge zien, er wordt steeds gedacht dat ze gro te sterke gevoelens uitbeelden. Dat bete kent niet dat er geen grote gevoelens in mijn gedichten voorkomen, dat wél, maar 't is meer zo dat ik twijfel aan dat soort gevoelens. Het échec van het grote gevoel, de schaamte en de ongeldigheid, denk ik, voel ik. Ik heb sterk de neiging om heftige verlangens tot uitdrukking te brengen, echte smartlappen, druipnatte vaatdoeken, daar schrik je dan van en dan ga jedan wordt dat zo langza merhand geironiseerd. Zo'n gedicht over een plantje jonge sla, is dus ironisch bedoeld? „Ja, dat zou je met een ander onder werp niet gauw kunnen bereiken. Een jong kropje sla, dat is eigenlijk een lul lig ding hè, dat spot met alle conventies om over zo'n lullig kropje sla een groot gevoel te hebben. Volgens de moderne conventie moet je zakelijk schrijven en niet zo'n groot gevoel hebben over jonge sla en volgens de oude conventie mag je grote gevoelens niet aan zulke lullige din gen demonstreren." Er zijn mensen die jouw gedichten vervelend vinden maar misschien komt dat wel omdat ze jouw ironie niet zien. „Ja, ik geloof dat domme mensen het moeilijk zullen begrijpen, maar als re het niet zien, dan ligt dat niet alleen aan hen, maar ook aan mij. Ironie is heel moeilijk, het is vaak op het kantje af sentimenteel. Ironie komt aan of niet, bij ironie moet je je gevoel kunnen toelaten RUTGER KOPLAND en toestaan want iemand die niet mee voelt kan niet meegaan met de relative ring van gevoel. Maar er zijn mensen die daar emotioneel niet aan toekomen, die zichzelf verbieden gevoel te hebben en het verdrinken. Dat zijn mensen die als ze het woord „moeder" lezen al gaan braken. De meeste mensen zijn bang voor hun gevoeligheid en doen zich za kelijk en rationeel voor. Gerrit Krol, El- schot en Nescio hebben monumenten van ironie geschreven. Hun verhalen nemen soms een vreemde tragische zwenking, waar je toch om moet lachen. Als El- schot vroeger uit zijn werk voorlas, dan kon hij soms minutenlang niet verder vanwege het huilen, maar Kafka kon soms niet uit zijn werk voorlezen, omdat hij er vreselijk om moest lachen." Al je bundels zijn al in tweede druk verschenen, maar de oplagen van ge dichtenbundels zijn doorgaans heel klein, zo'n 500 of 750 exemplaren. Hoeveel denk je dat je intussen ver kocht hebt? „Alles op de fiets" is in een oplage van 1500 exemplaren verschenen, ze zijn nu aan de tweede druk van duizend exemplaren. Het is eigenlijk voor een ont zettend klein groepje dat ie schrijft en dat het koopt. Ik geloof dat ik tot nu toe ruim 4000 exemplaren verkocht heb, maar dat is natuurlijk steeds aan dezelfde mensen. Ik schat dat ik tot nu toe ongeveer 2000 lezers heb, wat voor een dichter heel veel schijnt te zijn. Jan Hanlo verkocht tot aan zijn dood maar een paar bundels per jaar, na zijn dood was de hele zaak binnen enkele maanden uitverkocht. Afgezien van dit soort rare marktmechanismen, die de verkoop be palen, heb ik het tij misschien een beetje mee. Ik denk dat de jeugd steeds meer poëzie-minded wordt. In mijn jeugd be schouwde ik poëzie als onzin en flauwe kul, en terecht, want het ging meestal ook nergens over. Het waren mededelin gen voor een klein groepje. Op school werd je geleerd, dat er iets anders stond dan wat je las, dat wat er stond steeds iets anders betekende. Het was duur en ingewikkeld." Alles kan ik verdragen, het verdorren van bonen, stervende bloemen, het hoekje aardappelen kan ik met droge ogen zien rooien, daar ben ik werkelijk hard in. Maar jonge sla in september, net geplant, slap nog, in vochtige bedjes, nee. (Uit „Allee op de fiets"). Nederland I 18.45 NOS: Pipo de Clown. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 KRO: Bruintje Beer. 19.07 Dastari (serie). 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 KRO: Vanavond in Nieuwspoort. 21.10 Bekendmaking SUS-loterij. 21.15 Andy Williams Show. 22.05 Wij, Heren van Zichem (feuill.). 22.50 NOS: Journaal. 22.55 TELEAC: Ruimtelijke Ordening Nederland Tl 18.45 NOS: Pipo de Clown. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Reclame 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Oen Haag vandaag. 19.09 Voo beschouwingen etc Holland Festival 1970. 19.30 AVRO: Het wonder der Natuur I (serie). 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Tournaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 Peyton Place (feuilleton). 21.10 Voor ie Vuis* weg. 22.10 AVRO's Televizier-Magazine. 23.00 NOS: Tournaal Nederland I 17.00 NCRVVoor de kinderen. 18.45 NOS: Pipo de Clown. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Tournaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Den Haag vandaag. 19.09 Puffenstuf (serie). 19.30 CVK/TKOR/RKK: Kenmerk. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Tournaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 Uitz. PvdA. 20.30 Uitz. Stichtig Socutera. 20.35 NOS: De gevangene van Alcatraz j (speelfilm). 22.50 Journaal. 22.55 Wereldkamp. Voetbal Mexico. Nederland II 18.45 NOS: Pipo de Clown. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Tournaal. 19.00 STER. Reclame. 19.04 NCRV: Scheepsjongen van Bon- j tekoe. 19.12 Even naar de States. 19.55 STF.R: Reclame. 20.00 NOS: Tournaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 NCRV: Please Sir! (serie). 21.05 Eurovisie: Spel zonder Grenzen. 22.20 Koorzang: geestelijke liederen. 22.25 NOS: Tournaal. 22.30 TELEAC: Spaanse les - les 18 j (herh.).

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 9