KLM KRAAKT CONCURRENTEN Kamer akkoord met verhoging pensioenen Staking Eindhoven duurt nog voort onflict over ongemanierdereclamebrief Wall Street Rapport over vervuiling Rijn door kernreactors Motie kinderbijslag aangehouden Werkgevers weigeren toe te geven aan chauffeurs SCHEEPVAARTBERICHTEN Stapje terug 18 DONDERDAG 11 JUNI 19 70 Kort economisch nieuws Klappen SCHIPHOL. Tussen de KLM eu een groot aantal buitenlandse luchtvaartmaat schappijen, die in ons land een vestiging hebben, is een ernstig conflict gerezen naar aanleiding van een reclamebrief, die verkoopleider E. Kruyff vorige week aan de Nederlandse reisbureaus (de z.g. IATA agenten) heeft rondgestuurd Dat de KLM zich in deze brief zelf de meest punctuele maatschappij noemt met de beste vliegers, uitstekende koks (die geregeld eerste prijzen winnen) en dat zjj zich zelfs prijst voor de beste verbindingen met het buitenland, acht de concurrentie normaal en acceptabel. Maar dat daar- De Europese commissie in Brussel is mo menteel bezig met een grondige studie naar de oorzaken die hebben geleid tot een miljoenen- zwendel met certificaten van oorsprong bij in- en uitvoertransacties. Deze zwendelzaak diende onlangs voor de rechtbank te Rotterdam. Uit het antwoord van de commissie op schriftelijke vragen van de Nederlandse socialist ir. H. Vre- deling blijkt dat de commissie ook gaat bezien in hoeverre hier het optreden van Nederlandse instanties blaam treft en in hoeverre uit deze zaak lering te trekken valt voor een eventuele verbetering van de EEG-regelingen. O Uit Frankrijk is vernomen dat gisteren een gesprek is gevoerd tussen vertegenwoordigers van het Franse ministerie van financiën en ver tegenwoordigers van de douaniers. Deze bespre king is in goede sfeer verlopen. De vertegen woordigers van de Franse douaniers houden van daag ruggespraak met hun collega's. Dit betekent zo wordt van de zijde van het NOB wegver voer vernomen dat vandaag het grensverkeer langs de Franse grens normaal zal verlopen. fDe resultaten van Pakhoed Holding zullen dit jaar handhaven op het niveau van 1969. Of de winst hpger uitkomt zal vooral de saldering van de post bijzondere baten en lasten uitmaken. Pakhoed houdt wel rekening met een zwaardere rentelast en belastingdruk dan het afgelopen jaar. In de haven- en veemsector heeft de onderneming zich momenteel zodanig opgesteld, dat zij makkelijker kan inspelen op de veranderingen en nieuwe mogelijkheden die zich in deze tak voordoen, zo werd in de jaar vergadering gezegd. „Zo langzamerhand zijn wij gekomen tot een vorm van verzekering, die feitelijk niets te maken heeft met het oude vak verzekeren. Het verlangen om de markt te behouden of liever gezegd het verlangen om de spaargelden tot zich te blijven trekken waardoor men een machtspositie kan innemen, heeft geleid 4ot ontwikkelingen die voor de normale tussenper soon irriterend werken". Dit zei woensdagmid dag de heer T. F. Praasterink, voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Assurantiebezor gers. op een NVA-vergadering in Utrecht. Hij noemde het onjuist dat levensverzekeraars hypo theken en levensverzekeringen aan elkaar zijn gaan koppelen na het omhoog lopen van de rente. De heer Praasterink vindt deze verplicht gestelde risico-dekking a-sociaal. American Enka Corporation en Internatio nal Salt Company hebben in beginsel overeen stemming bereikt over een fusie. De twee maat schappijen zijn dochterondernemingen van AKZO n.v. De fusie zal tot stand komen door inwisseling van 1,3 aandeel American Enka voor 1 aandeel International Salt. Bovendien zal American Enka voor 600.000 van haar gewone aandelen Organon Ine. van AKZO overnemen. De n.v. Vereenigde Glasfabrieken ver wacht over 1970 een hogere omzet en een hogere winst, zo is dinsdag op de aandeelhoudersver gadering in Schiedam meegedeeld. De verhou ding aandelenkapitaal-vreemd vermogen zal dit jaar belangrijk verbeteren door de emissie van 1 miljoen nominaal. De twee grote aandeel houders een Frans en een Amerikaans ver- pakkingsmaterialenconcem zijn bereid ge weest ieder 1 miljoen aan aandelen op te nemen, dat wil zeggen een miljoen in 1970 en een miljoen in 1971, aldus de directie. naast enkele bij naam genoemde buiten landse maatschappijen „ongefundeerd worden gekraakt heeft zowel by de reis bureaus als de buitenlandse maatschap pijen hevige verontwaardiging gewekt. Het wordt beschouwd als een ernstige inbreuk op de etiquette in de betrekkingen tussen de luchtvaartmaatschappijen en als een „ongemanierdheid, die haar weerga niet kent". Het bestuur van de AFARIN, de Asso ciation of Foregn Airline Presentatives in the Netherlands, heeft zich vorige week terstond telegrafisch met een klacht tot president-directeur G. van der Wal van de KLM gewend. Het schrijft daarin ver baasd en verontwaardigd te zijn over „deze ongeëvenaarde zware aanval op de buitenlandse maatschappijen die op Ne derland vliegen. Wij brengen hierbij on der uw aandacht dat wij diep beledigd zijn en niet van plan deze beschuldigingen en insinuaties zonder meer naast ons neei te leggen'.'. In het gewraakte rondschrijven neemt de KLM haar internationale routes onder de loep en deelt daarbij links en rechts klappen uit aan de buitenlandse maat schappijen, waarvan zij op deze routes concurrentie ondervindt. Behalve op vrij wel alle grote buitenlandse maatschap pijen, wordt ook kritiek uitgeoefend op London Airport, „waar bij het overstap pen zeer veel bagage zoek raakt" en op de I Jslandse maatschappij Loftleidir, die geen lid is van de IATA en derhalve tegen sterk gereduceerde tarieven trans-Atlantische vluchten kan uitvoeren van Luxemburg naar Amerika. (Van onze correspondent) BILTHOVEN. Deskundigen uit Zwit serland, Duitsland. Frankrijk en Nederland, verzameld in de commissie radio-activi teit voor bescherming van het Rijnwater, hebben in een vergadering in het Rijks instituut voor Volksgezondheid in Bilitho- ven besloten een rapport uit te brengen over de verontreiniging van de Rijn door kernreactoren. De werkgroep heeft bereikt dat er een goed overzicht is verkregen over het aan tal kernreactoren dat in de komende 25 jaar in deze landen werkzaam is. Van de 40 zullen er alleen al in West-Duitsland 30 aanwezig zijn. Er is de duidelijke doel stelling dat de radioactieve lozingen tot het uiterste beperkt moeten blijven. Elke reactor, afhankelijk van het type, loost enige radioactiviteit, maar bij metin gen blijkt dat deze geringe hoeveelheden dichtbij in het water verdwijnen. Volgens onderzoekingen zou de radioactiviteit niet onrustbarend groot zijn. Van deze laatste maatschappij wordt in de circulaire gezegd dat zij soms haar gere gelde vluchten annuleert, dat er vertra gingen van meer dan 24 uur optreden en dat „haar voortbestaan wegens financiële moeilijkheden onzeker is". Vooral dat laatste heeft bij Loftleidir kwaad bloed ge zet. „Het is een grove aantijging, die kant noch wal raakt". Gevraagd om commentaar liet de KLM- directie, die de buitenlandse maatschap pijen nog geen antwoord had gestuurd, haar persdienst woensdagavond offi cieel verklaren dat zij in de bewuste cir culaire „geen ongeoorloofde aanval op an dere luchtvaartmaatschappijen ziet". Het commentaar luidt verder:, „de tech niek van produktievergelijking die in het rondschrijven is gebruikt, wordt steeds meer aanvaard en toegepast. Het is geble ken dat in de loop van de jaren door de concurrentie een aantal onjuiste argumen ten is gehanteerd en als zodanig nadelig voor de KLM". Wèl erkent de KLM tot slot ^dal in de brief enkele onjuistheden zijn geslopen toen deze werden ontdekt zijn zij terstond gecorrigeerd onder aan bieding van verontschuldigingen. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG. De Tweede Kamer heeft het voorstel van minister Roolvink (Sociale Zaken) om de AOW- en AWW-uitkeringen met 3 percent te verhogen en in september een vakantiebijslag uit te keren van nog eens 3 percent, goedgekeurd. Het regerings voorstel is bedoeld als eerste aanzet naar een structurele optrekking van de uitke ringen tot het peil van het netto besteed bare minimumloon. De operatie moet in een jaar of vijf worden voltooid. De vakan tje-uitkering gaat volgend jaar al naar 6%. De kamer besloot op voorstel van de libe raal mr. Rietkerk de stemming over de motie van de VVD, waarin wordt voorge steld de kinderbijslagen te bevriezen op het huidige peil om de ruimte te scheppen voor de aanpassing van de AOW en AWW, aan te houden. Mr. Rietkerk, die wel zag aankomen dat zijn. motie zou worden ver worpen, kwam daarmee tegemoet aan de wens van minister Roolvink om nu nog geen uitspraak over deze zaak te forceren. Zowel de KVP als de PvdA bleek aan een dergelijke stap nog niet toe te zijn. Mr. Rietkerk wil nu met de stemming over de motie wachten totdat de SER advies zal hebben uitgebracht over een programme ring van de sociale verzekering op langere termijn. Hij hoopt met zijn motie te heb ben bevorderd dat de raad nu spoedig met het al drie jaar geleden aangevraagde ad vies zal komen. Ook drs. Nypels van D'66 vroeg aanhou ding van zijn motie, waarin wordt gevraagd de bedrijfspensioenfondsen geen ontheffing te verlenen van het verbond de getroffen verhogingen te korten op de pensioenaan spraken als deze fondsen niet samen met het AOW-pensioen de verzekerde een uit kering garanderen van ten minste 70% van het laatstgenoten inkomen. De gedachte in deze motie bleek minister Roolvink wel aan te spreken, maar hij wil liever eerst het oordeel van de SER-com- missie horen die zich met het pensioen- vraagstuk bezighoudt. ROTTERDAM De president van de Rotterdamse rechtbank, G. J. Reuder heeft woensdagmiddag opnieuw tever geefs geprobeerd het Eindhovense taxi conflict (voorlopig) op te lossen door de werkgevers en de stakers bij elkaar te brengen. De president deed zijn opnieuw mislukte pogingen tijdens de voortzetting van het kort geding, dat de drie Eind hovense taxi-ondernemingen hadden aan gespannen tegen de landelijke bedrijfsbond verkeer, LBV, de niet erkende werkne mersorganisatie, die 214 week geleden in Eindhoven met succes een taxistaking uit riep. De werkgevers willen via dit kort geding de LBV verbieden nog langer met de staking door te gaan. op straffe van een dwangsom van 30.000,voor elke dag dat de actie toch voortduurt. De pre sident probeerde woensdag de werkgevers er opnieuw toe te bewegen in te stemmen met de eis van de stakers om aan de taxi chauffeurs in Eindhoven in het vervolg een garantiebedrag van ongeveer 200, per week te betalen, waarmee dan het conflict uit de wereld zou z(jn. „Dat ga rantiebedrag kost u in feite niets, omdat de chauffeurs toch wel aan die som ko men. Als u de wens van de LBV zou ac cepteren, dan zou u in ieder geval bereid- Adonis 11 te Santa Cruz. Adulis pass. 10 Gibraltar n. Dakar. Aegis 10 v. Paramaribo n. Rotterdam. Alcor 10 v. Buenos Aires n. Santos. Algol pass. 10 Quessant n. Santos. Ameland 10 v. Eastham n. Thameshaven. Ammon 10 te Oranjestad. Area 11 te Singapore. Atlantic Star 11 te Antwerpen. Bali 10 te Bangkok. Barendrecht 10 v. La Salina n. New York. Bawean pass. 10 Gibraltar n. Genua. Bengkalis 10 ten anker rede Kaapstad. Billiton 10 v. Penang n. Bilbao. Bovenkerk pass. 10 Kaap Villano n. Kaapstad. Carbo Dragon 10 te Houston. Charis 9 te Baltimore. Chevron Naples pass. 10 Oran n. Zueitlna. Chevron Nederland 11 te Batangas. Cinulia 10 v. Curagao n. Punta Cardon. Congokust pass. 10 Kaap Blanco n. Amsterdam. Forest Town 10 v. Malmö n. Hamburg/Aruba. Gaasterkerk 10 v. Hamburg n. Antwerpen. Ganymedes 11 te Genua. Goeree pass. 10 St. Pierre n. Chicago. Grebbedijk 10 te Antwerpen. Grotedijk 11 te Wilmington. Hermes 10 v. Antwerpen n. Amsterdam. Hilversum 10 te Londen. Hollands Brink 11 v. Moji n. Geelong. Ittersum 10 v. Freeport n. Miami. Jason 30 te La Guaira. Kabylia pass. 11 Cochin n. Penang. Kalydon 10 v. Bodo n. Hammerfest. Kara 10 v. San Juan n. Curaago. Katelysia 10 v. Thameshaven n. Eastham. Kenia 11 te Lae. Kermia 11 te Sta vanger. Koningswaard 11 te Curagao. Kopionella 10 v. Taranto n. Lavera. Korovina pass. 10 Kaap San Lucas n. Curagao. Kylix pass. 10 Saba n. Port Fortin. La don 11 te Alexandrië. Liberiakust 13 te Vlissingen verw. Loirelloyd 10 v. Auckland n. Wellington. 11 te Wellington verw. Lovellia pass. 10 Straat Ormoesz n. Mena al Ah- madi. Macome pass. 10 Kaapstad n. Tranmere. Marathon 10 v. Barbados n. Port Arthur. Marion 10 v. St. Antioco n. Ceuta. Maron 10 te El Cardon. Mercurius 10 te Kingston. Merseylloyd 10 v. Kaapstad n. Penang. Mississippilloyd 10 te New York. Neptunus 11 te Funchal. Nieuw Amsterdam 11 te Le Havre. Ondina 10 v. Hovic n. Mena al Ahmadi. Oostkerk 10 v. Bremen n. Antwerpen. Papendrecht 11 te Oranjestad. Parthenon 10 te Antwerpen. Patro 10 dw. Dakar n. Kharg Eiland. Rotte 11 te Bridgetown. Rotterdam 11 te St. Thomas. Rotti 10 te Ras al Khafji. Saf Ocean Amsterdam 10 te Durban. Schiekerk 10 v. Hongkong n. Singapore. Schouwen 10 te Durban. Seinelloyd 11 v. Reunion n. Casablanca. Senegalkust 11 te Hamburg. Sertan 11 te Nice. Solon 10 v. Belwaarde n. Amsterdam. Stad Gouda 11 te Rio Grande do Sul. Stad Vlaardingen 10 v. Ploce n. Augusta. Statendam 10 v. Kingston n. Fort Luanderdale. Straat Cumberland 10 ten anker Cochin. Straat Frazer 10 v. Durban n. Singapore. Straat Holland pass. 10 Kaap St. Marie n. Lou- renco Marques. Straat Luzon 10 v. Opua n. Melbourne. Straat Towa 10 v Singapore. 11 te Penang verw Theron 11 te Savannah. Thuredrecht 10 v. Mqh i Rana n. Chimbote Ulysses 10 v. Delfzijl n. Hamburg. Vivipara 10 v. Buenos Aires n. Curagao. Vlieland 10 v. Houston n. Porta Cardon. Waardrecht 10 v. New Orleans n. Kopenhagen. Witmarsum 10 v. Belfast n. Avonmouth. Zaanland 10 v. Newcastle n. Melbourne heid tonen om het starre van het conflict weg te nemen", aldus mr. G. J. L. Reuder. De verzoeningspoging van mr. Reuder liep op niets uit, doordat de werkgevers via hun advocaat, mr. W. van Bochove lieten weten aan deze eis geen gevolg te kunnen geven. „Wij hebben toch maar liever een vonnis", zei de Schiedamse advocaat. De president bepaalde de uit spraak van het kort geding op maandag 15 juni a.s. Volgens de stakingsleider Paul Brehm van de LBV willen zijn 76 leden (er zijn 101 taxichauffeurs in Eindhoven), in ieder geval tot op de dag van de uit spraak blijven staken. Overigens willen de werkgevers heden (donderdag) taxi's in Eindhoven laten rijden. „Zij willen", zo zei mr. Van Bochove, „de wagens bemannen met H werkwilligen en mogelijk met chauffeurs van buiten de plaats". De KNVTO heeft inmiddels medege deeld, dat aan de burgemeester van Eind hoven hiervan kennis is gegeven met de toevoeging, dat de werkgevers „vertrou wen op passende bescherming ten behoeve van de bedrijfsuitvoering". President mr. Reuder kon de werk gevers deze stap niet ontzeggen en vroeg stakingsleider Brehm een belofte dat zijn stakende leden niet over zullen gaan tot molestering en intimidatie van de chauf feurs die wel willen gaan rijden. De LBV-bestuurder liet al weten een tegenzet in petto te hebben. Hij wil nl. komen tot de oprichting van een coöpe ratieve taxicentrale van de stakende chauf feurs. Daartoe zal men het gemeentebestuur van Eindhoven om bedrijfsvergunningen vragen met de motivering dat de drie taxi-ondernemingen in Eindhoven door gebrek aan personeel niet meer in staat zijn hun vervoerstaak goed te vervullen. Brehm verwacht nogal wat van dat plan en hij ziet de coöperatieve centrale van de stakende chauffeurs op den duur sa mengaan met de oude taxibedrijven uit Eindhoven in een taxicentrale, naar Rot terdams voorbeeld. De kans is groot dat het vonnis dat de president maandag a.s. zal wijzen, inhoudt dat de vordering zoals de werkgevers die in het kort geding hadden geëist zal wor den afgewezen. Mr. Reuder voelde woens dagmiddag duidelijk veel voor het verweer van mr. J. van Wijk (namens de LBV) dat er in feite geen sprake kan zijn van een staking in Eindhoven omdat het overgrote deel van de taxichauffeurs na enkele da gen van actie, door de werkgevers wer den ontslagen. Bovendien, zo zei mr. Van Wijk, mogen de leden van de LBV best staken omdat de LBV als niet erkende vakbond niet betrokken is geweest bij overleg over de CAO (in deze CAO wordt de staking tijdens de looptijd van de over eenkomst, verboden). AMSTERDAM, donderdag Na de onzekere stem ming van gisteren moest de Amsterdamse beurs van daag voor de meeste hoofdfondsen een stapje terug. Wegens het uitblijven van stimulerend nieuws toonden kopers zich terughoudend Ook heeft de zwakke hou ding van Wall Street de animo geen goed gedaan. De Dow Jones voor Industrials kwam gisteren aan de over zijde weer beneden de 700-grens op 694,35. Dit hield een daling in van bijna 6 punten. Bijzonder flauw was vanoaag de beurs in Tokio ge ëindigd. Daar daalde de index ruim 80 punten tot 2029,41. Pioneer werd nogmaals éen dollar lager geadviseerd op 18, nadat hier gisteren ook al één dollar verloren was gegaan. In de internationale sector zette Kon. Olie 60 cent lager in op f 124,20. Unilever moest 70 cent afstaan op f 84. Philips ging 50 ceni achteruit tot f 58,70. AKZO kwam 50 cent lager in de handel op f 79,10. Fusie van de tot de AKZO-groep behorende Ameri can ENKA met Internationa] Salt vormde geen stimu lans voor de koers. Hoogovens daalde ruim f 1 tot f 93. Plannen tot het uitvoeren van een nieuw investerings programma, waardoor de staalproduktie kan worden opgevoerd, hebben kopers in eerste instantie niet kun nen inspireren. KLM opende 70 cent hoger op f 118,50 in navolging van Wall Street, waar de koers s/s dollar was opge lopen. De scheepvaartmarkt was enigszins onregelmatig met kleine koersafwijkingen. Van cultuuraandelen ging Deli Mij f 1.40 omhoog tot f55,20. De staatsfondsenmarkt was fractioneel verdeeld. Op de lokale markt handhaafde Heineken zich op f 197. Van der Grinten werd f 2 lager geadviseerd op f 275. Pakhoed kreeg (ex. dividend f 2.60 en 4 percent agio- bonus) een advieskoers op f 51, welke iets beneden de koers van gisteren lag van f 56 cum. De theoretische waarde van de bonus liet zich op basis van deze laatste prijs op f 2,05 berekenen. Figee kon van het verlies van gisteren lVt punt in halen op 127. Van beleggingsaandelen was Robeco gedrukt met een koersverlies van ruim f 2 op f 208,40. (Door een technische storing kunnen we vandaag slechts een deel van de beurskoersen publiceren). gisteren heden gisteren heden 21% 20*0 Am. Motor» 7*0 7*0 55*0 54 Int. Harv. 25*0 ed 25*0 20*0 19*0 Int Nickel 39*0 39 14 12*0 Int. T. a. T. 38 36*0 27*0 27 Kennecott 44% 44*0 33*0 31% Radio Corp. 22*0 ed 21% 18 17*0 Republic St 30 29*0 36*0 35*0 Royal Dutch 34*0 34*0 40*0 40 Sears Roeb. 58*0 58*0 26% 26*0 Shell Oil 40*0 39*0 42% 42 Soc. Vacum. 44% 44 36*0 36*0 Stand Br. 45 45*0 24% 24% Stand. Oil NJ 54*0 54% 23*0 23*3 Studebaker 41 41% 15% 15*4 Texaco 26% 26% 21*0 20*0 Un. Aircraft 29*0 28*4 63*0 63*0 Un. Corp. 9 8% 23*0 2330 Un. Fruit 39*0 37*0 15 15% Us. Rubber 14*0 14% 11630 115*0 Us. Steel 33% 32% 64*0 63*0 Westingh. 62*0 62 67% 66*0 Woolwortb 29*0 29*0 65% 64 Ford 43 42*0 24% 24 K.L.M. 33% 34 Santa Fé Ind. Can. Pacific Illinois Cent Penns. Centr. South. Pac. Union Pac. Allied Chem. Am. Can. A.C.F. Ind. Am. Smelting Am. T. a. T, Am. Brand Anaconda Beth Steel Boeing Chrysler City Bank Cons. Edison Dougl. Alrcr. Dup.de Nem. Eastm. Kodak Gen. Electr. Gen. Motors Goodyear T De omzet i 7.06 miljoen dinsdag. Dow Jonescijfers: industrie 694.35 5.81), vervoer 141.44 2.40), nutsbedrijven 100.27 0.35). In het telefonisch effectenverkeer kwamen gisteravond de volgende koersen tot stand (tussen haakjes staat de officiële slotkoers van gistermiddag): AKZO 79.3079.50 (79.60), Hoogovens (94.10), Kon. Olie 124.20 gb—125.00 (125.00), Philips 58.80 gb— 69.00 (59.20), Unilever (84.70), KLM (117.50). DONDERDAG 11 JUNI ACTIEVE AANDELEN AKZO ABN AMRO Asd. Rub. Dell Mij. Dordt. petr. Dordt. petr. 7 Hein. Bel. Hein. Bier H.A.L. Hoogovens H.V.A. KLM Kon. Petr. K.N.S.M. n.b. Nat. Ned. Ommeren Philips Robeco Rollnco Sch. Unie Unilever gisteren 79.60 230.50 54.40 39.5 53.90 800 800 194.50 197.50 83.5 94.10 55 gl 117.50 b 125.20 gl 89.90 gl 74.50 205 gl 59.20 210.50 166 73.20 84.70 heden 79.20 231.50 53.50 39.9 55.50 796 794 194.50 196.80 82.5 93 54.5 118.80 124.50 89 74 203 58.80 gl 208.40 164.40 74.30 gl 84 OBLIGATIES STAATSLENINGEN N. 7-J '68 8 101.00 101.40 N. 25-j '69 8 98.60 98.40 N. 7-j. '70 8 101.60 101.40 N. 25-j. '70 8 100 gl 100 N. '69 7*0 92.80 92.60 N *66-1 7 88 88 N. '66-2 7 87.80 88 N. '69 7 87.20 87.40 N. '68-1 6*0 83 20 83.20 N. '58-2 6*0 83 83.20 N. '68-3 6*2 83 83.20 N. '68-4 6*0 83 83.20 N. '66 6*0 84.90 84.90 N. TI7 8*0 81.90 82.10 N. '67 6 82.10 81.90 N. '65-1 6*0 82.40 82.30 N. '65-2 5*0 81.00 81.90 N. '64-1 5*0 «0.70 80.70 N. '64-2 5*0 80.30 80.30 N. '64 5 76.10 76.10 N. '58 4*0 80.30 80.80 N. '59 4*0 76 76 N. '60-1 4*0 79.50 79.30 N. '60-2 4*0 75.10 75 N. '63 4*0 73.80 73.60 N. '64 4*0 93.40 93 40 N. '59 4*0 78.40 N. '60 4*0 73.70 73.70 N. '61 4*0 73.20 73.20 N.'62-1 4*0 71.90 71.90 N. '63-2 4*0 71.80 71.90 N. '61 4 76.30 76.40 N. '62 4 70.80 70.90 N. '53 3*0 68.70 69 N. St. '47 3*0 64.40 64.40 N. '51 3*0 90.40 90.30 N. '58-1-2 3*0 77.80 78 N. 56 3*0 74.20 74.30 N. '48 3*0 63 62.50 N. '50-1-2 3*0 63.20 62.80 N. '54-1-2 3*0 65.10 65.10 N. '51-1 3*0 64.50 64.40 N. '52-2 3*0 74 74.20 Grb. ob. 3 N. '37 3 N. Gr.b. '46 3 79.60 79.50 N. Doll. '47 3 86.30 gt 86.50 Indië '37-a 3 93.20 93 Bank- en kredietwezen Wonln. '37 88.20 88.40 ld.'58 4*0 75.80 76.80 id. '59 79.90 80 ld. '60 79.40 79.40 Prov. Gem. oubl lichamen A. 1000 '47 3Va A. 1000 '48 3*0 Rd. 52-1 4*0 84.50 84.25 85.25 84.10 80.50 Bank- Krediet- en Verz. wezen BNG '66-1 7 89 88.60 Id. '66-2-3-4 7 87.9*' 87.90 id. '67-1-2 «*0 85.30 85.40 id. *68-1-2 8*0 84.20 84.35 id. '67-1-2-3 0*0 83 83.20 Id. '67 8*0 81 81.20 id.'65-1 83.20 83.20 ld. '65- ld. '65- ld. '65 ld. '65 ld. '58 ld. '64 ld. '65 ld. '58 ld. '64 ld. '58 ld. '63 -2 6 -1 5% -2 9% 5*0 5*0 5V4 514 5 -1 5 -1-2-3 4 4Va gisteren heden 82.90 82.90 81.80 81.80 81.60 81.80 81.80 81.60 84.50 84.40 79.70 80 79.20 79.10 78.50 78.50 78.20 78.20 77.90 78.10 70.20 70.20 88.30 88.20 195.30 b 196 190.50 190.50 126.50 127 123.50 b 123.80 b 122 122.20 96.40 97 94.90 94.50 94.20 94.30 95.30 95.30 78.50 78.50 87.50 87.50 96.20 96.20 98.20 97.80 87.80 87.80 81 83.50 83.50 b ld. w.b. '52 4*0 ld. sp. '52 ld. f 500 '57 td. »p. '64 ld. sp. '65 ld. Sp. '66-1 Exp.-f. '66 7*0 Exp.-f. '58 5% Exp.-f. '58 Ex.-f. '58-1-2 5 G. Ind. '66 712 G. Ind. *65 9% G. Ind. '52 5 Mid. cr. '62 4*0 Nat. B. '66 7 Nat. B. '65 5*4 Nat. I. '85 53; Nat. I. 4*0 Ned. O. '66 7 Ned. O. '64 6 Rijnl. D. '64 5 OBLIGATIES Scheepshypotheekbanken Handel industrie en div. Neo Sch t 81 AKZO 4% Alb. H. '55 4 Blwh. '66 7V4 id. '67 6*0 ld. 5*4 td. 4*0 BTijdens. '63 5 Bred.V.G. '65 8 Bred. v.B. 7*,4 ld. 5 B.P. '66 7*0 ld. '65 6 Bijen. B. 6 Co-op B. 7 Co-op R. Coöp M. *66 7Vt Coöp M. '87 0*4 Hoog. '66 6*0 K.Z.K. '65 6 Meelt '46'3*0 N. Gr. '56 5 Gas U. '69 7*0 Gas U. '66 7*4 ld. '66 6*4 ld. 53/4 Nyma 4 Overz. G. 9*0 Phl.dlr '51 4 ld. '48 3*0 Peg. 1-2 '57 6 ld. '58 5*4 ld. *58 5 ld. 1-3 '52 4*4 P.gUS. 1-2 '57 0 Pgem *57 8 ld. '64 8 Rott.R.P. 5*4 RottR.P. 4% Schiphol 6 Sch.-H. '63 0*0 ld. 5*4 ld. 4*4 ld. '61 4*4 ld. *63 4*4 Unilever V. Glas 5 V.M.F. *08 8 V.M.F. *62 S 84.20 87 1 79.30 80 80.50 65 1 87 b 92.10 88.20 b 96.40 101 172 b 96.10 83 .50 b 87.20 87.60 94.50 94.40 93.70 87.50 88.70 57 93.50 b 75.80 93.20 85.10 81.70 91 94.50 95.20 88.30 85 92.90 81 80.50 82.50 b 98.50 91 90 82.50 84.90 84 81.50 72.50 94.20 93.90 87.50 88.70 57 93.50 75.50 85.40 82 91 94.20 95.20 88 85 93 81 80.50 82 98.50 b 91.50 90 82.20 84.80 82.20 80.50 73 Luchtvaart eo spoorwegen KLM '68 7 ld. 15 J. 5 id. 20 j. 4*4 ld. '62 4*4 N. Sp. '57 4*4 86.50 84.20 95 83.50 86.70 93.50 84.50 95.10 84 Premie obligaties 57.25 143 57.50 67.50 gisteren heden Id. '56-1 71 70.60 Id. '50-3 71.50 70.40 Id. '59 56.20 56 Breda '54 59 Dordr. '50 57.05 57.05 Rindh. '54 57.05 57.55 Enschede '54 59.90 57 •s-Gr.h. '52-1 67.45 67.90 id. m-r 71.05 71.05 Rode K. '07 57 R'dam '52-1 72.90 69 ld. '52-J 66 Id. *57 66.95 64.05 Utrecht '5J 93 91.05 Z.-HoTl. '57 65 63.05 Z.-Holl. '50 64.50 63.05 Conv. obligaties AKZO 4*4 ABN 6*4 AMRO '60 5*4 B. v. onr. Z. 7 Bergh. P. 4*4 Bergosa 6*4 Berkel P. 5 Bols L. 0% BorsumJj 3*0 Br. Oranb. 7 Dr. O. H. Gelder V. 4*0 Geveke 0*4 Gist Br. '69 9*4 Gi aaso 5*4 Grinten '69 6*4 Hoek's M. 5*4 Holec 7*4 Homburg 0*4 Hoogovens 5 *4 Hooimeyer 5 Indola 5*4 Indola C. 5 Interlas 6*4 In ven turn 5 Kemp. Be. 4*0 Kluwer '69 6*4 K. Alex Asd. 5 KLM 5*4 Koud ij a 444 KZO 4*4 Lips e. G. 0 Meelf. '66 6*4 Mees B. 4*4 Meteoor B. 0*4 Nederhorst I N.D.U. 0*4 N.M.B. 0*4 Ommeren 9*4 Philips 4*4 Pistersen f *4 Pont. H. 0*4 Pr. Br. 4*4 Rolinco 6*4 Ruhaak 4 Schokb. 3*4 Schuitema 7*4 Sm. NJjm. 6 Stokvis 4*4 Th. e. Dr. 4*4 Tilb. Wat. 5*4 Ver. Glas T VMF 6*4 Vettew. 0*0 Vihamlj 0 Wyers '66 «*4 71 71 89 89 107 107.50 94.50 95.50 123 b 90.50 90.10 95 96.50 88.50 88.50 87 87.40 86 86 106.50 105 114 115 107 107 113 115 109 108 85 85 74.50 74.60 86.20 86.20 74 73 140 72.50 85 86.2^ 82 b 123 82 95 103 99.75 82.50 i90 79.50 94 b 77 87 93 117.30 77 91.80 83 84.50 86 82 b 120 82 94.80 98 82.20 78.20 95 77.20 86.10 93 78.50 101 93.50 85 8ank- krediet en verzeke ringswezen aandelen AMEV n.r.e. AMFAS eert. A.S. Rott. eert B. Asa. Ass. BOZ Cultuurbank Delta-Lloyd c. E. N. Nill Mij. Kas Ass. Nat. Inv. B. Ned. Credietb NMB Slavenburg'» Northw. a. P. 1 Ngombezi 143.50 109 96.50 74.50 356 75.0 Rj 133.50 33.40 101.90 207 80 b 58 Alkm. '56 2*4 56.70 Asd. '33 100 3 138 b ld. pr.obt '51 57.60 ld. '00-1 58 A ANDELEN Mandei industrie en diversen A.C.F. 200 Albert Heljn 40 Alg. H. Mij. 148 AVIM 1601 A*J. Droogd. Aid. Rijtuig. A.N.I.E.M. Arnh. S. eert. Asiel berge ASW Auto R'dam Ball.-Ned BAM Batava Batenburg Beek A.L. v. Beera Zn. Befo „b" Begem.nn Benedorp Bergh. e. J. Id.sV» Bergoae Berkel Bemet Blij deint Boer (De) Dr. Boll BoraumQ. Braat B. Brakke Gr. Bred. V. G. ld. n.r. eert. Bred. V. Bedr. ld. n.r. eva Bührm.-Tet. Buttingei Bijenkorf B. ld. I pet.pert. Calve ld. n.r. eva ld. a pet. CSM Charaotte Cindu-Kty Crane N. Curacaoeche Dagra Detweau* Dikkere Dorp Vaa Dr. O. Bout Dröge W. D.R.U. Dikker App. Elsevier Emba Enkea E.N.O.T. Erdal Etna-D. Holl. Eurooe CL) H Figee Fokker Ford Furneaa Gazelle Gelder (Van) ld. Dref. Geld. Tiel. nr Gerofabr. Gev. Groeno Giess.-d. N. Gist.-Broc. Goudsm. Ed. Grasso's Grinten Grofsmederij Gruvter 6 A. Gruvter 6 B Hagemeller Halberg Hattum en B Hellingm. Hero Hoek's Mach Holec Holl. Beton Holl. Melk Homburg Hoogenbosch Hoogenstr Hooimever I H C Tndustr Mil. IBB-Kondor Interlas Intern.-Muel! Int. Coat M IGB Inventum Jean Hevbr. gisteren 98 130 51 100 78 79 197 84 453 97 172 84.5 247 130 190 178 b 67 180 194 149.5 354 228 b 167 20 b 186 183 401 401 74 353 71.2 555 ed ed 109 ed 411 136 88 70.5 157 163 61.10 78 123 118.5 104 394 86 479 154 182 187 b 850 49.50 400 1 126.5 65.60 850 92 115 141.50 99 100 b 63 74 105.5 102. 172 277 83.8 60 68 heden 104.50 103.50 52 b 531 82 79.90 196 200 222 215 560 560 177 *80 74 74.50 231 231 340 343 177 47 b 48 120 1 116 167 167 238 240 208 50 208.90 438 49 49 260 265 322 324 137 1 040 94 96 Tongen «el <emo K. «n Begeer Key Hout. Kiene Suik.w. Kloos Kluwer K. Alex A'dan KNP Textiel Unie Korenschoof Kcyidijs Kiasnapoleky K.V.T. Kwatte gisteren 298 171 1 87 1 261 206.2 160.5 220 94 b 156 10.5 124 107 57 133 102 Landré Gl. Leidsche W Lindeteves Lipg en Giso Liiemof Liim en Gel Macintosh Matubel Meelf. N.B, Mees B. wm. Metaveroa Meteoor Moluksche Mosa Mulders f. Miinb. Werk Naarden Naeff Nedao N. Nederhorst Bontweverii N.D.U. nre's Ned. Kabelf. Snringstoffei Nelle wed. JV Netam Nieaf Nierstras* Nrd. Eur. H. Norit Nutrlcia Nyma Nijv. T. Cate O gem Orensteln Oving Pakhoed Palembang Palthe Parkhotel Philips 6 Pietersen Pont Hout Poorter Porceleyne F. Pr. en Brandt 112 139 371 25.6 70.5 84 210 56 60 75 425 b 168.5 104.8 127 350 Rademakers Reeslnk e. Co. Reeuwijk Reineveld Reiss. e. Co. Rhein K. Rlva Rohte RommenhöUe® Ruhaak Rijn-6. mach. Sanders Expl. Mij. Sch Schokbeton Scholten Car. Scholten Hon. Schuitema «chupp. Sajet Schuttersveld Simon de Wit Simon's Em. Soerabaya Stokvis St.-sp Twent. Synres Tab. Philips T.B. Marijnen Technische U. Texoprint Texoprint 5 Thom. êt Drij Tllb. water Tricobest Tw. Kabel Ubbink-Davo Udenhout 123 b 130.5 271 184 500 b 204 97.5 138 128.5 156 17.80 165 160 44.50 145 82 219.5 83 14.7 100 70.2 155.0 84 120.5 291 exd 76 heden 297 175 85 1 261 206.5 161 228 96 155.5 30.5 124 107 56 1 138 100 138.5 145 b 154.5 150 60.50 113..» 92 132.5 177 83 320 1 255 57.80 102.5 225 l '68 1 56.20 171.5 52 315 b 105.5 139 Unlkap. Unil. 1000 7cpi Unil. 1000 6 Unil. looo 4 Utermöhlen Veneco Venets Veren. Glas V.H. Schev V.M.F. V.N.U. V.N.U. prei. Ver. Touwf. Vezel verw Vihamy Vrest. Rubb. VRG-Pap. Vulcaansoord Wa veren W. C. C. n.r.c. Wereldhaven Wemink's B. Wessanen Wessem Wyers Wijk. e. Herin Zaalberg gisteren deden 87 1 87.5 75 48.5 239 130 131 147 exd 34.3 72 169.50 18 b 193 721 170 570 55.3 68 85.50 485 125 67 133 133 72.7 72 Mijnbouw en Petroleum Bill, le rubr. 935 Bill. 2e rubr. 178 178 Maxwell 144.50 143 b Moeara E. 1960 b id. cert. o.a. 33001 3330 Id. 1 wlnstb. 3520 1 3530 Id. 4 winstb. Singkep 473.8 b 473.9 Oostzee 95 95 Geldersche H 535 Antill. Br. Antill. Verft E. M. Aruba Sur. Brouw. Alg. F. 1-1 ob Am. F. 1-5 o. Conv. 1-1 Db. Goldm 1-5 o. HBB Holland F. Interb. 1 ob. Rentef. Dart. Vasteoedb Binl. V. G. Breevasi '67 1251 100 102 177 760 104 775 597 613 729 459 106.50 82 121.5 iOO 102 174 750 106 765 592 613 729 459.50 106.50 Beleggingsmjjen ABM 00 DIT [KA BeL Nefo OBAM Protector Uni-invest. Unl tas 50 Utüico Concentra Eur. 110 pb* Unlf. 20 pb. Eurun. 10 pb. Fin. U. 10 part valour. 10 pb. Boston Chemical F. Dreyfus Fidelity Invest. Mui Japan Fund. Lehman Corp. Manhattan F. Masaachus. 3 te adman ft. Techn. F. value lino Gevaert Solvay Union Min. Mannesmaim I.C.L Comp. L do P. Plon.Sk 135 50 134.50 137 136.50 159.50 157.50 66.40 67.50 418 419 125 124.50 85 85 109.80 109.20 280 275 470 470 532 524 1215 1215 337 337 666 664 6.20 6.10 15.65 15.20 10.70 10.60 14.50 14.50 8.15 8.50 31 30.50 17.30 17 13.30 13.30 3.30 3.15 6.30 6.25 106 50 106.50 gisteren heden Certificaten N en Z.-Amerika 195 1250 19 195 1240 17.50 Al can. Alum Bell. Tel. Cy Can. Br. Can. Pac. R Husky Oil C Imperial Oil Inl. Natur. G Int. Nickel Inv. Ov. S Shell Oil Can ACF Industr Adm. Corp. Allied Chem Am. Enka Am. Metal C Am. Motors Am. Photoc Am. Smelting Am. Stand. Am. T.4-T.0 10 Am pax Corp. Anaconda Ashland OU Atch. Topeks Bofchl. St Boeing Comp. Burroughs C. Chad. Goth. Chesapeake Chrysler Cities Serv. Colgate Palm. Columbia Gas Curt Wright Dow Chem. Du Font Nona. 22.40 13.10 7.70 l< 16.80 8.95 42 7.20 25.30 i9.80 9 19.40 30.30 35 8 9.10 32 44.7« 18.50 24.20 22.45 21.40 24.10 17 '19 9 44.10 37 28.25 13.25 66.70 '19.50 Casta. Kodak Fluor C. Ford Motor Gen. Cable Gen. Elects. Gen. Mot. Gen. Tel. Greyhound Int. Bualn. M Int. Flav. a. F Int. Tel. Jones and JU Kenn. Copp. Lanv. Chart. Llng-T.-V. Litton Ind. 68.80 26.75 43.20 18 69 67 24.50 14.20 286 54 40.70 13.40 44.90 25.50 15.75 21.55 Certificaten Martin-Mar. McDonnel Montgom. W. Nat Can. Nat Dist. Ch. Nat Steel N. Am. Ph. O. Petr. C. OL Corp. Penns. C. C. Pepslco Phillips P. Proct and G Radio Corp. Rep. Steel Rexall Drug Sears Roeb. Shell OU Southern Cy. Southern Pac Sperry Rand Standard Br. Standard O. Stud. Worth Sun. o. Comp Tandy Corp. Texaco Texas Insti Transam. C. Un. Pac. Rail Un. St. Steel West. Ban. C. Westingh E. Wool worth Prolongatie 14.70 16 45.75 14.55 3590 29.75 17.75 16.40 15.50 46.20 26.20 05.75 24.50 30.10 32 58 40 20.50 28.50 29.30 45.25 56.10 39.75 36.70 27.80 85 16.40 35.25 33.60 36.30 62.80 28.50 7*0

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 18