Vervuiling water en strand van IJmuiden in de raad ter sprake **°»ana Single Modesty Blaise komt morgen uit Union Blues: met twaalf jaar op weg naar de top Top de pop pop dertien j Soosagenda Holland Hapt Ekseption Sot-cultuur RIJKSWATERSTAAT MAAKTE ONVERGEFELIJKE FOUT Afval pierenbouw nog op strand Faillissementen IJmuiden City Stadsschouwburg Beverwijk Kennemer Theater Luxor Heemskerk Marquette otneivs aarlem, IJmond en 9 DONDERDAG 11 JUNI 1970 Onvergevelijk '«■rVïp/VlMf f4 - WONINGINRICHTING IJMUIDEN - MARKTPLEIN BEVERWIJK - BREESTRAAT Milieu-hygiëne IN DE IJMOND r-xs^jj (Van een onze verslaggevers) VELSEN. De warmte vermocht woens dagavond geen invloed uit te oefenen op de duur van de raadsvergadering. De raad deed enige concessies aan het protocol, zodat de heren hun colbertjasjes over de rugleuning van de stoelen konden hangen en verder werden de koffie en thee voor deze avond verwisseld voor frisdrank en meer was er niet nodig om daarna enige langdurige debatten op te zetten, waarbij de gedachtenwisseling over het IJmuider strand wel de meeste tijd in be slag nam. Het betrof de beantwoording van de vragen welke geruime tjjd geleden waren gesteld door de PPR'er Jac Zuurbier en die daarna door B. en W. z(jn beant woord. Bij zijn opmerkingen over de beant woording door het college uitte de heer Zuurbier waarderende woorden aan het adres van B. en W. en de gemeenlijke diensten over de zorg welke aan het strand besteed wordt. Echter blijft het een feit, dat er naar sprekers mening enige vreemde zaken zijn, welke om ophelde ring vragen Zo stonden er vroeger bij het strand tussen de pieren borden met het opschrift: „verboden te zwemmen, gevaar lijk voor de gezondheid". Aan een zijde van de pier zijn die borden geruime tijd weggehaald, doch recentelijk weer ge plaatst. In dit verband wees spreker op een in 1968 ingesteld onderzoek, waaruit toen bleek, dat het zwemmen tussen de pieren ontraden moest worden. Buiten de pieren viel de kwaliteit van het water wel mee. Een andere kwalijke zaak noemde spre ker, dat bij het bouwen van de Zuidpier allerlei bouwmaterialen en stenen naast de pier door Rijkswaterstaat op het strand zijn gesmeten. Daarnaast wees hij het Staatsvissershavenbedrijf aan als een van de boosdoeners bij de vervuiling van het strand. Kritiek had hij vervolgens op de machine, welke het strand moet schoon maken, alsmede op de pogingen om het zwin aan het strand te doen verdwijnen. „Met wat zwaar materiaal is er heus wel iets moois van het strand te maken, al zullen de kosten daarvan wel een be drag belopen, dat men met vijf cijfers voor de komma moet schrijven" was zijn oordeel. De heer C. Hoek (PSP) betoogde even eens, dat er aan het strand tussen de pie ren echt wel andere dingen voor recrea tie gedaan kunnen worden, dan alleen maar zwemmen. Doch met Rijkswaterstaat als gesprekspartner had hij er niet veel verwachtingen van. Tevens wees hij op een stuk dood water ten zuiden van de pier en over een lengte van twee kilo meter. Daar zou de vervuiling zeer ernstig kunnen worden was zijn mening. Daar men in de toekomst aan het Velser strand 25.000 mensen per top-dag verwacht, meende spreker, dat de gemeente te zorgen heeft voor een goed strand en goede voor zieningen. Medewerking van het publiek is daarbij echter onontbeerlijk. Maar hoe meer zorg de'gemeente aan het strand be steedt, des te groter zal de medewerking zijn van het publiek. De heer G. Hoorn (CPN) pleitte vervol gens voor de bewoners van de strandhuis jes en vroeg voor hen (mobiele) was- en doucheruimten. van bouwmaterialen bij de aanleg van de pier, waarbij zware brokken steen en mil joenen kubieke meters zand op het strand zijn gesmeten. Wat betreft de borden zeide de heer Ockeloen, dat deze weer geplaatst zijn omdat B. en W. weliswaar niet we tende in hoeverre de stromingen sterk en gevaarlijk zijn of niet het college ze kerheid boven alles wil stellen en daar om de borden weer heeft laten plaatsen. Bij het college bestaat een redelijke hoop, dat het water nu beter zal zijn dan twee jaar terug mede als gevolg van de wa terzuiveringsinstallaties, die in de afge lopen tijd zijn verschenen. Het is B. en W. bekend, dat het zwemmen tussen de pieren toeneemt, doch de gemeente kan geen mensen van het strand weerhouden, daar dit openbaar is. Wel hopen B. en W. ernstig heel spoe dig het strandplan te kunnen uitvoeren teneinde het strand aan te passen aan deze tijd. Het Rijksinstituut zuivering af valwater zal dit jaar een onderzoek instel len naar de kwaliteit van het water. In verband met de temperatuur kon dat niet eerder. Spreker herhaalde, dat het deponeren van bouwvuil op het strand een onver gefelijke fout is geweest van Rijkswater- Wethouder C. Ockeloen verklaarde bij zonder verbaasd te zijn over de gemaakte opmerkingen en vragen. Hij merkte op, dat twee jaar geleden reeds vragen over dit onderwerp zijn gesteld en beantwoord en in hoofdzaak zou hij daarnaar willen terugverwijzen. Reeds toen al had spreker beaamd, dat Rijkswaterstaat bijzonder on zorgvuldig omgesprongen had met afval (Van onze stadsredactie) HAARLEM. De rechtbank in Haarlem heeft op dinsdag 9 juni in staat van fail lissement verklaard: Bij vonnis van de rechtbank in Haarlem van dinsdag 9 juni is, na gedaan verzet, uitgesproken de vernietiging van het fail lissement van: Albert Hendriks, wonende in Beverwijk, Amstelstraat 9, uitgesproken op 26 mei curator mr. A. J. T. Karskens in Bever- Wijk. Bij arrest van het Gerechtshof in Am sterdam op 2 juni 1970 is in staat van fail lissement verklaard: Philip Groenendijk, wonende in Aals meer, Aalsmeerderweg 207, Rechter-com missaris: mr. J. Spreij, Curator: mr. drs J. H. A. M. van Son, advocaat en procu reur in Haarlem. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 4 juni geëindigd het fallissement van L. G. A. de Gier, wonende in Haarlem, Ged. Oude Gracht 44, uitgesproken op 25 Juli 1967, curator mr. G. Euser in Haarlem Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslij st zijn op 5 juni geëin digd de failissementen van de n.v. Middenstandsadministratie, ge vestigd en kantoorhoudende te Beverwijk, Koolstraat 3-5, uitgesproken op 2 april 1968, curator mr. A. N. Helsloot in Bever wijk. Abraham Filippo, wonende in Zaandam destijds Zuiddijk 329, thans Statenhoek 18 uitgesproken op 25 juni 1968, curator mr J. D. A. Viskil te Haarlem. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 9 juni 1970 ge eindigd het faillissement van: Marten Rozeboom. wonende in Driehuis gemeente Velsen, Middeloolaan 10, uitge sproken op 11 november 1969, curator mr, A. J. T. Karskens in Beverwijk. ADVERTENTIE staat. Doch de afgelopen twee jaar is dat bij zijn weten niet meer gebeurd. Nadrukkelijk verklaarde loco-burge meester H. de Boer naar aanleiding van een opmerking van de heer Zuurbier dat er niets is aan of b(j het strand, dat verband houdt met een buitenhaven, want er is geen enkel plan voor een buiten haven Hierna ontstond er een kleine discussie tussen wethouder J. G. Kolkman en de heer Zuurbier, waarbij eerstgenoemde na drukkelijk stelde, dat vanaf 1 april aan de strandhuisjes wèl vuil is afgehaald, het geen de PPR-fractievoorzitter bestreed. Naar zijn mening is dit pas ingegaan on geveer medio mei. Wethouder Kolkman wenste echter niets van zijn woorden terug te nemen. Echter dienen de bewoners zich te houden aan de dagen, waarop dit vuil afgehaald wordt, namelijk op maandag en donderdag. Daarmede werd dit onderwerp als af gedaan beschouwd. Een ander onderwerp, dat de tongen in beweging heeft gebracht tijdens de open bare raadsvergadering, is geweest het voor stel van B. en W. om over te gaan tot aan sluiting bij de dienst voor de hygiëne van het millieu voor de Zaanstreek. Een groot aantal raadsleden wenste dienaangaande nader ingelicht te worden over een aantal technische aspecten. Wethouder C. Ocke loen deelde in zijn beantwoording mede, dat men nu gebruik kan maken van de vele documentatie welke deze dienst in de loop der jaren heeft vergaard. Al die ge gevens zijn openbaar. Niettemin blijft men aangesloten bij de gemeenschappelijke re geling tussen diverse gemeenten en de provincie, de zogeheten interregionale commissie. In Velsen staan ook meetkast- jes zo deelde hij de vragenstellers mede en onthulde, dat de grootste verontreini- gers op het gebied van zwaveldioxyde te vinden zijn in de westelijke buitenwijken van Amsterdam. Het zijn de met olie ge stookte verwarmingsketels. In Velsen is die veronreiniging practisch niet aanwezig en calamiteiten daargelaten zullen zij zich hier de eerste jaren ook niet voor doen. Verder vernam de raad, dat hier in Velsen de zwaarste norm de TNO- norm wordt aangehouden. De aanslui ting bij de Zaanstreek is voorlopig voor vier jaar. Overigens meende spreker niet beter te weten dat de wereld aan vlijt en niet aan vuil ten onder zal gaan. Hierna besloot de raad een krediet, groot 11.000,te verlenen voor de aanleg van een grasparkeerterrein aan de Velserender- laan in Santpoort nabij de Ruïne van Bre- derode en werd f 24.100,voor de wij ziging van de plantsoenaanleg bij de speel weide tussen de Van Ostadestraat en de Heerenduinweg. Een aantal onderwijsza ken en grondverkoop werd vlot afgehan deld. films MEXICO tijdens de Franse overheersing heeft al eerder dankbare stof opgeleverd voor de filmmakers en „Kogels voor Gringo" is een van die produkten die een episode uit de vrijheidsstrijd onder Juarez zegt weer te geven. Zuster Sara, een jonge non, vertolkt door Shirley MacLaine, krijgt het moeilijk met drie mannen, tijdens het inzamelen van geld voor de Mexicaanse guerrillas. Haar eer wordt echter gered door een zekere Hogan (Clint Eastwood) die voor geld de zijde van de Mexicanen heeft gekozen. Zij wijkt niet meer van de zijde van haar redder, ook niet als hij, met haar assistentie, zijn taak onder andere het vernietigen van een garnizoen heeft voltooid. Van vrijdag- tot en met woens dagavond wordt deze geschiedenis vertoond in City, zondagmiddag afgewisseld door „De bestorming van Fort TJtah", een ver haal over verbitterde Indianen die de strijdbijl hebben opgegraven, verraad, muiterij en moord. DONDERDAG 11 juni is een speciale voorstelling van „De overwinnaars", waar in gepoogd wordt aan te tonen hoe demo raliserend een oorlog werkt, ook op sol daten die in het offensief zijn. JEAN GABIN is natuurlijk wel de man om wie alles moet draaien in een film die „Meesters in de misdaad" mag heten, geen ander zou een betere vertolking kunnen geven van het (Siciliaanse) meesterbrein in deze ingewikkelde geschiedenis, waarbij het kapen van een passagiersvliegtuig, met mensen en juwelen aan boord, een essentieel ingrediënt is. De juwelenroof verloopt volmaakt volgens plan en een zorgeloze tijd van rentenieren op het ver trouwde Sicilië, land van herkomst, lijkt aangebroken. Maar wat doe je, Siciliaan zijnde, wan neer je ontdekt dat je eigen schoondochter en je partner, die haar man niet is, elkaar eens hebben gekust? Alain Delon zou wanneer het allemaal echt was voorzich tiger zijn geweest, dachten we. Maar wie vrijdag-, zaterdag- of zondagavond in de Stadsschouwburg die charmante schoon dochter met eigen ogen ziet, zal begrijpen dat hij (in de film: een zekere Roger Sartet) tegen de adat en tegen elk gezond verstand in zondigde. DEAN MARTIN en Jerry Lewis zijn de hoofdpersonen in een vrolijke (nou ja, er wordt wel in geknokt, brandje gesticht en er komen wel revolvers aan te pas) Wes tern, met veel pittige muziek en mee slepende liedjes, onder de titel „Martin Lewis in het Wilde Westen", die zondag middag in de Stadsschouwburg gaat. GEVECHTEN op leven en dood in een „verboden vallei" met allerlei monsters en paniek in een circustent vol bezoekers als zo'n griezel (volgens een professor zou dit' diersoort al vijftigmiljoen jaren uitge storven zijn) uit z'n kooi breekt en een ware slachting aanricht, ziehier de hoofd ingrediënten voor „De wraak van Gwan- gi" de film die donderdag-, vrijdag- en zaterdagavond in het Kennemer Theater draait. Zaterdagnacht half twaalf komt op het scherm de legendarische gangster „Al Capone". NA lekker griezelen is het goed weer eens hartelijk te lachen en dit kan in de voorstellingen van vrijdagnacht 23.30 uur en zondagmiddag half vijl want dan luidt de noodkreet: "Help, m'n broer is hip", in hetzelfde theater. ZONDAGMIDDAG, ook in deze bios coop, gaat om half drie „Het geheime wapen" en zondagavond half acht begint „De verdoemden", die men ook in de avondvoorstellingen van maandag, dins dag en woensdag kan gaan zien. Een treurspel van ondergang en zelfvernieti ging. In de hoofdrollen Dirk Bogarde en Ingrid Thulin. AAN actie ontbreekt het deze week niet in het Luxor Theater, waar men donder dag-, vrijdag- en zaterdagavond getuige kan zijn van „De beslissende aanval" (oor logsfilm) en zondagmiddag om kwart over twee de strijd "Zorro contra Sam son". „Mondo Erotica" zal het in de avond voorstellingen van maandag tot en met woensdag wel weer doen. Het punt van verzadiging lijkt bij de makers van dit soort films nog niet bereikt, omdat ze heel veel geld opbrengen. DE AVONTUREN van de jonge Zwit ser in Zweden, zoals weergegeven in de film "Als de naakte wind der zee", kan men zien en horen in avondvoorstellin gen in Marquette van donderdag tot en met dinsdag. Vorige week en in het begin van deze week ging deze film over „sex en ware liefde" elders en heeft men in deze krant daarover kunnen lezen Van geheel ander genre zijn „Zorro wreker der partisanen" en „Het wereld deel der verschrikkingen" (zondagmid dag). H Beatnieuws en opgaven voor de soosagenda kunnen rechtstreeks worden gezonden aan: Redactie Haarlems Dagblad, rubriek Hop- pelepop, Grote Houtstraat 93 in Haarlem. De inzendingstermijn voor iedere aflevering sluit dins dagmiddag. Drie iaai lang al voert de Haar lemse „Free Pop-Underground"- formatie Modesty Blaise de moei lijke strijd die elke groep moet voeren om boven uitsluitend plaat selijke bekendheid uit te stijgen. De start midden 1967, als instru mentale driemansformatie was meer dan uitstekend. Het eerste optreden in het Haarlemse Electric Centre werd enthousiast ontvan gen. De roep ging rond en optre dens volgden in Paradiso, het toen malige Fantasio, de Eland Delft en vele andere plaatsen in het land. Het enthousiasme bleef stijgen ook binnen de groep maar het fel begeerde goede platencontract dat voor de definitieve doorstoot moest zorgen, bleef voorlopig uit. Eind 1968 werd een platencontract in Duitsland afgeslagen, maar voor jaar 1969 was het dan eindelijk raak. Polydor bracht de eerste single, „Your Way" en „Mingus", waarvan beide partijen erg veel verwachtten Maar het moet gezegd dat dat nogal tegenviel. De teleurstelling werd echter rustig verwerkt. Onder de inspirerende en technisch zeer knappe leiding van so logitarist en dwarsfluitist Rob ten Bo- kum, bouwden Hilbert Bolland (basgi taar en pianette), Roel van Beek (drums) en zanger Arend Spaans ver der aan hun muzikale ontwikkeling. Het resultaat: nog dit jaar zal een LP van de groep het licht zien, ter wijl op 12 juni de tweede single op de markt komt. Op de A-kant „Morning Sun", op de flipside „Break of Day", twee eigen nummers van Rob ten Bokum en Hil bert Bolland. Daarnaast nog dit jaar: optredens in Frankrijk en Duitsland en een te levisie-opname. Zanger Arend Spaans mm Van links naar rechts: Rob ten Bokum, Roel van Beek en Hilbert Bolland. is inmiddels vervangen door Rob Kruis man, ex-Ekseption die niet alleen het vocale gedeelte zal verzorgen maar daarnaast ook de saxofoon en de fluit bespeelt. Twee twaalfjarige Haarlemse jon gens die de lagere school nog de rug toe moeten keren, zijn samen met hun 14-jarige manager Gert-Jan Blom zonder blikken of blozen begonnen met de opbouw van een carrière in de pop-bussiness. Het z(jn Frank Wisse (speelt ook de hoofdrol in een jeugd film) en Wouter Planteijdt (broertje van de bekende Creepy-jongens), die onder de naam UnionBlues al twee keer hebben opgetreden in de Waag en al een auditie gemaakt hebben bij Bo- vema. Dat laatste resulteerde nog niet in een plaat (daarvoor waren ze nog net niet goed genoeg), maar de producer was zo enthousiast dat hij de jongens uitnodigde voor een optreden bij een voetbalclub in Den Haag. Frank en Wouter zijn op 17 maart 1968 begonnen met potten en pannen als drums, een hengel met een achter lichtje van een fiets als microfoon en kartonnen gitaien voor de muziek, waarbij Wouter met zijn mond de be kende „pjing, pjong" geluiden maak te. De afgelopen twee jaar hebben zowel Wouter als Frank gitaar leren spelen en is de groep ongelofelijk veel van samenstelling veranderd. Uitein delijk zijn de jongens toch weer met z'n tweeën overgebleven. Frank Wisse (links) en Wouter Planteijdt. De naam „Union Blues", het resul taat van de serie „Rotzooi of beat" Union Jack" en „Union Music Group", duidt er al op, dat de twee heren helemaal gek zijn van de blues. Daarnaast spelen ze echter ook wel undergroundachtige muziek en beat. Als echte professionals hebben Frank en Wouter een lijstje met per sonalia en hobbies gemaakt. Frank: „Paardrijden, muziek, atletiek, zui pen en meiden versieren". Ambities: producer, regisseur, prof. muzikant, super Gibson gitaar en London City stapelkasten". Wouter: Muziek, autoo tjes verzamelen, autosport en meiden versieren". Ambities: „Musicus, cou reur in toerwagens. super Gibson gi taar en London City stapelkasten" Het is duidelijk dat het deze jongens niet aan zelfvertrouwen ontbreekt. Ze hebben zo'n twintig nummers op hun repertoire staan, waaronder ook eigen composities in het Engels, met behulp van platen en oudere broers in elkaar geflanst. Zaterdagavond treden ze op in de Waagtaveerne aan het Spaarne. Wie nog meer wil weten, kan hun „enorm goeie manager" Gert- Jan Blom onder nummer 288341 be reiken. 1. Question Moody Blues 2. Never marry a railroad man Shocking Blue 3. Up around the bend Creedence Clearwater Revival 4. Cecilia Simon Garfunkel 5. American Woman Guess Who 6. El Condor Pasa Simon Garfunkel 7. Kitsch Barry Ryan 8. Ruby is the one Earth Fire 9. Yellow River Christie 10. Finale Europacup 1970 Wim Hogendoorn en Theo Koomen 11. The Green Manalishi Fleetwood Mac 12. House of the rising sun Frijd Pink 13. Vehicle Ides of March. Rasputin, hoek Schoterweg-Pijn- boomstraat, zaterdag: discotheek. Sfeer '69, Ged. Oude Gracht 24, vrij dag en zaterdag: discotheek. De Schelp, Zandvoort, zaterdag: dan- cing-bar-discotheek. Scuff, Eemstraat 6, zondagmiddag: discotheek. Toy-Toy, Stoofsteeg 1, iedere avond bar-dancing-discotheek. Kamis. Nieuwe Groenmarkt 5, za terdag: dansen. Het Anker, Parklaan 45, vrijdag: jeugdsoos. T'16, Koudenhorn 34, donderdag: jeugdsoos. HJC, Koudenhornkazerne, ingang Zakstraat, vrijdag: Quartet Carl Schul- ze (onder voorbehoud). Gemeenschapscentrum, Bernadotte- laan, zaterdag: beat-avond var; jeugd commissie m.m.v. Third F. Entre nous, Grote Houtstraat 176, za terdag en zondag: The Question Marks. Vrijdagavond in Electric Centre een speciale avond die wordt georganiseerd door het gratis, redactieloze tijdschrijft „Holland Hapt" Het tijdschrift is gra tis omdat het handelt over gratis din gen. Het kan kosteloos verspreid wor den omdat iedereen zijn eigen pagina schrijft, illustreert, stencilt en betaalt. Voor extra uitgaven moet echter we] geld op tafel komen. Zo'n extra uitga ve is nu het gratis boekje met tips over alles wat gratis (legaal of illegaal) of heel goedkoop is in Amsterdam, dat „Holland Hapt" gaat uitdelen aan de duizenden happy few" die deze zomer nog in Amsterdam verwacht worden. Daaraan wordt de opbrengst van vrij dagavond besteed. De popgroepen en de lichtshows (welke dat zijn is nog niet bekend) werken gratis mee. De Haarlemse formatie Ekseption zal Nederland vertegenwoordigen op het eerste Siciliaanse Folk Rock Jazz Festival „Palermo Pop 1970" dat van 16 tot en met 19 juli in Palermo wordt gehouden. Ekseption neemt een top- plaats in op het programma van juli Op het festival onder meer: Rolling Stones, Duke Ellington, Georgie Fame en Arthur Brown. Van 19 tot en met 21 juni zit Eksep tion in Cannes op het „Rose d'Anti- bes" festival. De groep zal twee nieu we composities ten gehore brengen: „Another History" en „Rondo" die over ongeveer twee maanden in Ne derland als nieuwe single gelanceerd zullen worden. Deze maand en de hele maand juli kun je in „'t Tegeltje" in de Gier straat kennis maken met de werken van twee leden van de N.V. „Sot", be staande uit 5 jonge mensei. die op ver schillende manieren hun gedachten op anderen proberen over te brengen. Dat gebeurt door middel van tekeningen, schrijverijen, gedichten, zang en com posities. In ,,'t Tegeltje" hangen op het ogen blik tekeningen van Kick Spapé, die met gedichten van Thyn Derby in één vlak zijn samengebracht. Sot is nog op zoek naar een ruimte waar alles tege lijk getoond kan worden.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 9